IOKwint„sfrandduel" van AAC Swift-jeugd verdeelt crosstitels 0C0S: geen probleem met zwak oreholte deelt met eVolewijckers BÓST0H HOPT DEUIVER O-dames maken geen feut tegen VELO LEIDSE COURANT MAANDAG 26 FEBRUAR11979 PAGINA-1-7 - - - «22S*.3 *"- - "t". -v Groenoordhal was dit weekeinde weer voor de zaalvoetballers. Reden voor DIOK en AAC hun partijtje rugby maar op het Jrdzeestrand af te werken. AAC wint overigens deze scrum, maar verloor de wedstrijd. (Van onze rugbymedewerker) :N De Leidse rugbyclub DIOK ilde dit weekeinde een vriendschap- te wedstrijd tegen AAC uit Amstor- i Daar de velden ondanks de /linke dooi afgelopen week, nog steeds niet bespeelbaar zijn vond de ontmoeting op het brede zandstrand van Noordwijk plaats. Dat beide ploegen er veel dn In hadden, bleek wel uit de fanatieke inzet van beide kanten. logssterkte verschenen terwijl DIOK vier invallers had. Langs de vloedlijn van de Noordzee vond een bijzonder aantrekkelijk schouwspel plaats, dat door veel strandWandelaars met verbaasde ogen werd gevolgd. Door het opkomende getij moest alleen hef speelveld enige malen richting boulevard worden verplaatst. Secretaris Peter Brandt zal zich een volgende maal inzake hoog- en laagwaterstanden nauwkeurig laten informeren. DIOK bleek uiteindelijk over de beste conditie te beschikken en won dan ook met 124. Topscorer werd Ab Huisman die met 2 fraaie break-outs langs de brullende waterlinie snelde en het ovaal achter de doellijn in het omge- 3 zand kon drukken. (Van onze bowlingmedewerker) LEIDEN In de vijfmansleague van de Bowling Bond Leiden verloor de Ulver dinsdag met 40 van het geweldig draaiende Boston LPG. De Nachtegaal profiteerde door met maximale cij fers Les Imbattable8 te verslaan en uit te lopen naar een comfortabele voorsprong van vijf pun ten. Pierre de Vries (Boston LPG), die normaal een gemiddelde bowlt van 150, scoorde een se rie van 603 met de games 202-202-199. Ook in de jeugdleague had de koploper het zwaar te verduren. De Kings gingen roemloos ten onder tegen het onderaan de lijst verkerende Boosters: 31. De Formule Bombers hadden hun trainingsdag en hebben met een wedstrijd minder te hebben gespeeld nu een achterstand van vijf en een half punt op de leider. Het trio van Bixby Mode kreeg op dinsdagavond eveneens een ne derlaag te verwerken. De Ladies waren met A—O de meerderen over de leider, die nu slechts een voorsprong heeft van anderhalf punt. Ook Wan- ninkhof, de tweede geklasseerde, struikelde over de tegenstander. De Eagles waren in dit strijdperk de overwinnaars: 31 Stand trioleague maandag: 1. Computer Hardware Co. 661/2-91/2, 2. You never can tell 481/2-271/2, 3. Panthers 44-32, 4. Tettero 5 43-33, 5. Tettero 3 371/2-381/2, 6. Tet- tero 2 361/2-391/2, 7. Tettero 7 35-41, 8. Euro Coiffeur 271/2-481/2, 9. Formule 4 231/2-521/2, 10. Formule 318-58. Vijfmansleague dinsdag: 1. De Nachtegaal 51-17, 2. De Uiver 46-22, 3. For mule Pentagoon 44-24, 4. Tettero 4 421/2-291/2, 5. Boston LPG 39-29, 6. Formule BvM 36-36, 7. Bakkerij Raaphorst 34-34, 8. Les Imbattables 33- 39, 9. Union Jacks 25-39, 10. Tettero 6 181/2- 491/2,11. De Nachtuil 7-57. Vijfmansleague maandag: 1. Lions 761/2-151/2, 2. Wanninkhof 65-23, 3. Pinhitters 64-28, 4. Rainbow 60-32, 5. A2L 49-39, 6. Boxers 451/2-421/2, 7. Eagles 37-55, 8. Tref fers 35-37, 9. Stumpers 24-20, 10. Venplayers 1- 91. Trioleague dinsdag: 1 Bixby 46-34, 2. Wanninkhof 441/2-391/2, 3. De Wit 43-41, 4. Driftkikkers 421/2-411/2, 5. Lions 42-38, 6. Oliva's 41-43, 7. Eagles 40-40, 8. Boxers 4044,9. Tigers 394110. Ladies 34-50. Jeugdleague: 1. De Kings 421/2-171/2, 2. Formule Bombers 37-19, 3. Formule Winners 35-25, 4. De Strike An gels 301/2-251/2, 5. De Giants 1541, 6. De Boosters 12-44. LKV De Spartaan blijft ongeslagen LEIDEN De Leidse Kracht sportvereniging De Spartaan heeft ook de laatste competitie wedstrijd gewichtheffen met rui me cijfers gewonnen. Het zwak ke Dordrecht werd door het voor deze gelegenheid sterk ver jongde Leidse vijftal met 725 kilo tegen 344 kilo verslagen. Het Dordtse totaal bleef zo laag, omdat de ploeg slechts met vier man aantrad, van wie bovendien één reeds op zijn aanvangsge- wicht faalde en een nul scoor de. Individuele uitslagen: Rob Wan- sink trekken 70 kg., stoten 95 kg.; Peter Keijzer 85 en 100; Wim van der Putten 80 en 110; Bart Zwart 90 en 125; Herman Filippo100en130. Van onze sportredactie LEIDEN De Leidse wielerve reniging Swift hield dit week einde de (verlate) jeugdcross- kampioenschappen '78. Op het nauwelijks begaanbare par koers in de Waard („Klein Ita lië") kwamen de jeugdige Leid se rennertjes echter toch nog tot goede prestaties. De titels bleken uiteindelijk gereserveerd voor Jan Zandstra, Martin Overdevest, John van Kampen en Marco Olijenhoek. De volledige uitslagen: 8-/ari- gen: 1. John van Kampen, 2. Ron van Weeren, 3. Jacky Gin jaar, 4 Agaath Dreef, 5. Nancy Albers; 10/11-jarigen: 1. Marco Olijenhoek, 2. Arenka Eradus; 12/13-jarigen: 1. Martin Overde vest, 2. Simon van Weeren, 3. Wilbert Jongbloed, 4. Wim Dreef. Richard Albers stapte af. John Eradus was er door een dubbele polsbreuk niet bij; 14- jarigen: 1. Jan Zandstra, 2. Rob Koster. 3. John Brittyn, 4. Paul Albers. te c< onze tafeltennismedewer- ker) EN Vanwege het carna- lag dit v/eekeinde het te gedeelte van de tafel competitie stil. Wel wer- enkele inhaalwedstrijdon gespeeld, die eerder wegens de slechte weersomstandighe den i een doorgang konden vinden. Docos ontving het Maastrichtse Ravesteyn en be hield de kans op promotie door de wedstrijd met 16—0 te win nen. Het Docos-trio Ed v.d. Berg, Ed Fallaux en Paul Bak ker walste met speels gemak over het toch wel erg zwakke Ravesteyn heen. Door deze overwinning komt Docos nu op de tweede plaats in de promotie-ereklasse, op de voet gevolgd door het Brabant se JCV dat slechts 1 punt ach terstaat. Het jeugdige Scylla staat nog zonder puntenverlies aan kop met 3 punten voor sprong op naaste concurrent vindt de ontmoeting plaats tus sen beide. Zoals altijd belooft deze Leidse derby weer een spannende aangelegenheid te worden, zeker nu Docos, na het eerder geleden verlies, er op gebrand is de wedstrijd te win nen. Scylla blijft echter de favo riet en zal bij winst vrijwel ze ker zijn van een plaats in de ereklasse. In de overgangsklasse moest De Treffers 1 het opnemen tegen Steeds Hooger/TSB 2 uit Rijs wijk. De Treffers, dat reeds 4 punten heeft verspeeld en daar door haar kampioensaspiraties heeft moeten laten varen, haal de in deze uitwedstrijd de volle buit binnen: A6. Koos van Beek en Hans van der Zwot voegden hier respectievelijk twee en één partij aan toe, zo dat de punten in Roelofarend- sveen terecht kwamen. Avantl 3, dat eveneens in de overgangs klasse uitkomt, verscheen met een invaller achter de tafel (Ton van Wetten), hetgeen het bezoe kende Twenty One Up niet mocht baten, want zij verloren met 7—3. Paul van Wetten bleef ongeslagen en Leon v.d. Werf en Ton van Wetten boekten tweemaal winst. Een klas lager ontvingen de re serves van Docos het eerste team van Niké uit Laren. Docos 2 kon het niet bolwerken en verloor de match met 46. Jac ques den Elzen bracht het even als Hans Roodenburg niet ver der dan 1 winstpartij. Ton l'Ami kwam tot tweemaal winst, maar daar ook nog het dubbel werd afgestaan, mocht dat niet meer baten. Tot slot speelden de da mes van Avanti 2 en De Tref fers tegen elkaar, hetgeen een ruime ovenwinning opleverde voor Avanti 2 (8—2). Liesbeth Smits en Annet van de Spek scoorden ieder een hattrick, Carla de Ruiter moest met één partij minder genoegen nemen. n onze handbalmedewerker) EN Hoewel het zaalseizoon oetjes aan tegen het einde staan er voor een aantal uit de Leidse regio In de nde weken nog diverse be- n op het spel. De dames van die tegen VELO geen fout len (12—6), kunnen de titel afdelings eerste klasse voor opeisen, indien tenminste in atste wedstrijd met de in de- tiegevaar verkerende reser- van Hercules wordt afgere- Ook de heren van HW'70 ijnsoever zijn voor wat betreft ventueel kampioenschap nog in de running. De Voorscho- n zijn daarbij wel afhankelijk een misstap van Quintus. De ijkse formatie, die nu het e team van DSO met 30—16 ogde", zal in een beslissing- strijd tegen Northa moeten ken welke ploeg overgaat de afdelings derde klasse, voor de dames-van Northa n nog spannende tijden aan, dat het daarbij gaat om het eel handhaven in de lande- derde klasse. De ploeg van r/coach Karei Caron dient _wel de laatste twee wedstrij- fi winst om te zetten. I afgeladen sporthal De Wasbeek te Jheim deelde Plantenhoek/Foreholto, h spannende en gelijkopgaande wed- [de punten (13—13) met de Volewijc- pelet op het vertoonde spel een juiste ~f Door dit resultaat zijn de Voorhout- pie tot voor kort nog uit de boot dreigden te vallen, opgeklommen naar een gedeelde derde plaats in de landelijke eer ste klasse. Hoewel het beslist geen harde wedstrijd was, vonden de arbiters het nodig kwistig met strafworpen rond te strooien. Dat was af en toe wel erg storend. Het heeft uiteindelijk de wedstrijd niet al te zeer beïnvloed, want de „toedeling" geschiedde vrij gelijkelijk. Bij rust hielden de ploegen elkaar ook al in evenwicht, 7—7. Hannie Boskamp, die met haar onnavolgbare acties de Amsterdamse defensie dikwijls voor pro blemen stelde, had met zes treffers een be langrijk aandeel in de Voorhoutse score. Voor de overige doelpunten zorgden: Nel Geerlings 3x, Elly Hoek 2x, Jet Verdegaal en Annemiek de Bruyn. Kampioen HVS heeft zich niet overmatig in gespannen in het duel tegen Sport Vereent. Dat bleek ook niet nodig te zijn, want de Utrechtse dames kwamen gewoon pure klas se tekort. In de eerste helft leek het er nog even op dat Sport Vereent voor een verras sing zou gaan zorgen. Door eigen falen (Cobia Goemans, Ank van de Bosch en Sja- nie Waayer misten onnodig strafworpen) kwam HVS tot de rust niet verder dan 55. Na de veldwisseling zette de Stompwijkse ploeg echter kordaat de zaken recht en werd Sport Vereent naar een kansloze 610 achterstand gespeeld. Vanaf dat moment hadden de Stompwijkse dames het wel be keken en kon Sport Vereent nog geflatteerd tot 9—10 komen. Bij HVS was Cobia Goe mans met zes doelpunten het schotvaar- digst. MMO behaalde een duidelijke 12—6 zege op het Wateringse VELO. Vooral in defen sief opzicht speelden José Elstgeest c.s. een sterke partij. Er werd op tijd uitgestapt en goed overgenomen waardoor de Wateringse aanvalsters vrijwel geen kansen kregen. De weinige doorbraken werden overigens door de weer grandioos keepende Riekie Brunt onschadelijk gemaakt. Via 1—0 en 50 drukte MMO door naar een 51 ruststand. Ook na rust dicteerde de Hoogmadese ploeg het spel. VELO probeerde nog wel via een persoonlijke dekking op Elly van Leeu wen het gevaar in te dammen, maar ook de overige Hoogmadese speelsters wisten van wanten. In de slotfase liet MMO de touwtjes wat vieren waardoor VELO nog enigszins bij kon komen, 12—6. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Elly van Leeuwen, die bekeken een Wateringse aanval onderbrak, een snelle break-out in zette, en-passant een tweetal VELO-verde- digsteré „liet staan" en de bal vervolgens onhoudbaar in het vijandelijke doel depo neerde. Naast deze treffer scoorde zij nog vier maal voor de Hoogmadese ploeg. De overige doelpuntenmaaksters waren: Gerrie van der Meer 4x, Coby Wolvers, José Els tgeest en Adrie van der Meer. Tegen de reserves van HEC leek HW70 in de eerste helft op een regelmatige neder laag af te stevenen. HEC was duidelijk de betere ploeg en alleen dank zij het voortref felijke werk van Aimée Visser in het Voor-, schotense doel bleef de schade redelijk be perkt, 5—3. Na rust waren de rollen omge draaid. Nu was het HW'70 dat „speelde". Onder grote spanning werd de achterstand doelpunt na doelpunt ingelopen en op het laatst zelfs omgezet in een 7—8 voorsprong. Het Wassenaarse Olympia heeft het titelpre- tendent SOS de eerste helft knap lastig ge maakt. De Haagse dames hadden alle moei te voor te blijven en waren blij met de 7—6 stand bij rust. In de tweede helft trok SOS heel wat feller van leer en dat had duidelijk resultaat. De Wassenaarse ploeg moest nu afhaken. Met 12—8 ging uiteindelijk de overwinning naar SOS. Rijnsoevor leod to gen de reserves van Olympia een verrassen de 56 nederlaag. DeWassenaarse ploeg zat defensief goed in elkaar. Vooral keep- ster Bep van Leeuwen speelde een goede partij. Dirk van Bommel van Rijnsoever (links) haalt uit tegen het Zoetermeerse DSO. Keren Tegen EGAC/ONDO heeft MMO de overwin ning laten glippen. Met beweeglijk en agres sief spel werd Egac voor rust op grote af stand gespeeld, 7—12. In de tweede rond gang verzuimde MMO echter door te gaan, waardoor Egac tegen de verhouding in te rug kon komen en zich in de slotminuten zelfs naast MMO wist te nestelen: 1717. Gerard Elstgeest en Hans Elstgeest waren ieder met zeven doelpunten weer erg pro- du ktief. Olympia behaalde na een schijnbaar kanslo ze 9—6 achterstand bij rust een knappe 1316 zege op het tweede team van Hercu les. Beste man in het veld was arbiter Neer voort, die een foutloze wedstrijd floot. Rljn- soever had voor rust wat problemen met hot zich heftig verwerende team van DSO. Na de veldwisseling (rust 1610 in het voordeel van Rijnsoever) was het echter ge daan met de tegenstand van de Zoetermeer- ders. De Katwijkse ploeg, met Wil Jonker en Henk Simonis als de grote animatoren, kon zodoende weglopen naar een ruime 30—16 eindstand. OASE leverde een goede prestatie door de reserves van Olympia in eigen huis een 1720 nederlaag toe te brengen. Bij rust was de stand nog gelijk, 8—8. Anton van Noort (6x), Kees Wassenaar (5x) en Jos Stigter (4x) namon het merendeol van do Al- kemadese score voor hun rekening.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17