Stichting 'Oud Zoeterwoude'; krijgt expositie-ruimte Ruimte voor fietsers aan Veldzichtstraat Streekmuziekschool en bibliotheek in De Houtkamp Bomen langs Viaductweg ten dode opgeschreven IN TELEFOONCENTRALE OF WOONRUIMTE Rijnsburg experimenteert met openheid van bestuur D'66 niet in 'links volksfront Vijftig mille voor plan brug de Leede PvdA-Leiderdorp voor middenstand in oude raadhuis Raadsvragen over Leo Kannerschool LEIDERDORPSE VVD: REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 FEBRUAR11979 PAGINfT i Zoeterwoude Al vanaf het ontstaan van de stichting „Oud-Zoeterwoude" is men op zoek naar een eigen ruim te. In de loop der jaren heeft de stichting, die zich bezig houdt met al lerhande zaken, gebruiken en gebou wen uit de Zoeterwoudse geschiede nis, heel wat spulletjes uit het verle den vergaard. De behoefte aan een ei gen opslag annex exposeerruimte werd en wordt zodoende groter. Ho- wel dit eigenlijk geen echte taak voor de gemeente is, heeft men van die zij de altijd de grootste moeite gedaan om Oud-Zoeterwoude aan zo'n eigen ruimte te helpen. De Zoeterwoudse stichting kan dit woonhuis aan het Watertje 34 betrekken. De Het pand Watertje 34 is nu voor dit voormalige telefooncentrale heeft echter de voorkeur. doei bestemd. Aan dit woonhujs zijn echter enkele bezwaren verbonden. Vandaar dat de gemeente nu met een ander voorstel is gekomen. Als de ge meente de rechten voor de voormalige telefooncentrale aan de Noordbuurtse- weg, nabij de bibliotheek kan krijgen en als de gemeente en Oud-Zoeter woude dan tot overeenstemming kun nen komen zal de stichting dit gebouw als exposeerruimte gaan betrekken. Want hoewel het pand Watertje 34 in uiterlijk wel meer met de aard van de stichting overeenkomt, geniet de PTT- centrale om verschillende redenen bij bestuur en donateurs van Oud-Zoeter woude toch de voorkeur. „Suetan", het mededelingenblad van de stichting, noemt enkele van deze redenen: „Het pand Watertje 34 is ei genlijk uitgewoond en er zal bijzonder veel in vertimmerd moeten worden om het geschikt te maken. Ook de verwarming gaat veel geld kosten, ter wijl droog houden daar ook erg moei lijk is. Het belangrijkste is echter de bescherming. Om onze materialen echt goed te bewaken zou er iemand moe ten gaan wonen. Alleen een bewaker is een waarborg tegen inbraak en diefstal. Deze nadelen heeft de PTT-centrale eigenlijk niet. Bosman: „Om te begin nen is dat gebouw uitzonderlijk goed beschermd. Er zitten maar een paar kleine raampjes in, bovendien zit daar een degelijk traliewerk voor. De deu is als een kluisdeur zo safe, dus di gebouw is uitzonderlijk goed b schermd. Ook verkeert het gebouwtj in een goede staat. Het is dan ook g< makkelijk droog te stoken. Het rod puntdakje zorgt ervoor dat het bouw nog een redelijk aanzien heeft. Nadeel is echter wel dat de ruimte btij perkt is. We zullen flink moeten sele< teren in de spullen die we uit wille stallen". Voorlopig is „Oud-Zoeterwoude" blij met deze oplossing. „Nu maa wachten of de gemeente en de PT en wij met de gemeente tot overeer stemming kunnen komen, anders ga: we toch weer aan Watertje 34 de ken", aldus Bosman tenslotte. w," IN ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE De bezwaren die de raad tijdens de vergadering van januari tegen de voorgestelde verkeersmaatregelen voor het kruis punt Ambachtsheren weg/Richellestraat/V eldzicht- straat had, hebben geleid tot een wijziging in de plannen. Voornaamste bezwaar was dat het voor fietsers onmogelijk was om vanaf de Richelles- traat of de Sjaloomschool de Ambachtshcrenweg op te rijden. Andere routes voor fietsers zijn echter bijzonder gevaarlijk en bovendien een heel stuk „om", zo dat aan de bereidwilligheid van de fietsers om andere routes te nemen terecht werd getwijfeld. De maatregelen die nu voorgesteld worden ko men volledig aan die bezwaren tegemoet. nabij de kruising afzonderlijke geleidingen (rij stroken) aan te leggen. Bij deze oplossing is te vens de noodzaak om voor het snelverkeer een richtingverkeer op het gedeelte Ambachtsheren- weg tussen Richellestraat en Kerklaan in te stel len vervallen. Voorts bestaan er ook plannen om de Richellestraat tot doodlopende weg te ver ren (wat het in feite ook is). In de praktijk k het namelijk herhaaldelijk voor, dat automob ten het plan „Westeinde II" denken te kunnen reiken via de Richellestraat. RIJNSBURG Het gemeen tebestuur van Rijnsburg wil burgers in het vervolg spree krecht geven voor de aan vang van de maandelijkse raadsvergadering. Dit nadat de wens om een spreekrecht in te stellen door de raad zelf naar voren was gebracht bij de behandeling van de ge meentebegroting T9. Als de Rijnsburgse gemeenteraad het Oudheidkamer Rijnsburg deze zomer in gebruik I RIJNSBURG - De Oudheid- kamer van Rijnsburg zal wel licht deze zomer al in ge bruik kunnen worden geno men. Dit zei gisteravond de voorzitter van het genoot schap Oud-Rijnsburg Jan v.d. Meij tijdens de tweede jaar vergadering De Rijnsburgse vereniging is in het afgelopen jaar met 73 leden gegroeid, zodat thans 218 Rijnsburgers lid zijn van de organisatie die zich ten doel stelt de interesse van de inwoners voor de plaats te in tensiveren. voorstel van b en w donder dag 22 februari goedkeurt zal ook de commissie welzijnsza ken in het vervolg in openba re zitting vergaderen. In het pre-advies aan de raad stellen b en w dat in een la ter stadium overwogen kan worden om andere commissie vergaderingen ook toeganke lijk te stellen voor publiek. Volgens het concept regle ment spreekrecht kan ieder een voor de aanvang van de raadsvergadering maximaal 5 minuten het woord voeren over punten die op de agenda van de vergadering voorko men. De openbare spree krechtbijeenkomst mag niet meer tijd in beslag nemen dan een half uur. Alle spre kers ontvangen 5 dagen na de spreekrechtbijeenkomst een verslag en kunnen hier schrif telijk op reageren. De voorzitter en leden van de raadscommissie welzijn be houden het recht om in on derling overleg bepaalde pun ten achter gesloten deuren te behandelen. De openbaar heids- en inspraakverordening zijn bij wijze van experiment voor een proefperiode van 1 jaar van kracht. Kamerlid mevr. Wessels in Oegstgeest: OEGSTGEEST „D'66 zal niet deelnemen aan een com binatie van linkse partijen. De partij wordt wel genoemd als men het heeft over een 'links volksfront' van PvdA,PSP, CPN en D'66. Het is echter een combinatie dit ik niet ambieer. Zo is D'66 een progressieve partij, ter wijl de CPN uiterst conserva tief is". Dit zei gisteravond het Tweede Kamerlid mevr. E. Wessels-Tuinstra tijdens een bijeenkomst van haar partij in Oegstgeest. Het Kamerlid ging in op de actuele politieke situatie met het accent op de abortuspro blematiek en de brief van prof Goudzwaard over de fu sie van het CDA. Voorafgaan de aan haar spreekbeurt, sprak de plaatselijk voorzitter H. Voskuil over inspraak. Hij meende, dat Oegstgeest het wat moeilijk met de inspraak heeft....„het lijkt hier wel achttiende-eeuws", zei hij. De Viaductweg met de te rooien populieren. IN NOORDWUKERHOUT NOORDWUKERHOUT Na éen onder zoek van de populieren langs de Noord- wijkerhoutse Viaductweg is gebleken dat 29 van de 55 bomen die ruim 20 jaar geleden geplant zijn, in bijzonder slechte staat verkeren. Dit is het gevolg van aantasting van de populieren door houtrups, hart- en wortelrot. De bomen betekenen een gevaar voor het verkeer op de Viaductweg. De gemeenteraad krijgt morgenavond het voorstel om 55 populieren te kappen en te laten ver vangen door 60 nieuwe bomen. Voor het kappen en herplanten is een bedrag van 35.000 gulden nódig. De 26 populieren die tussen de aangetas te bomen langs de Viaductweg staan ver keren in goede staat, maar moeten vol gens b en w toch plaatsmaken voor nieuwe aanplant. In verband met de zee wind en de zuurstofarme grond verwacht het gemeentebestuur dat deze bomen over tien jaar ook ziekteverschijnselen zullen gaan vertonen. Om deze tien jaar vol te maken moeten bovendien kostbare maatregelen getroffen worden. De oude populieren zullen altijd van de nieuwe aanplant blijven verschillen. Bo vendien klagen de bewoners van de Via ductweg over het (zon)licht dat door de bomen wordt weggenomen. Burgemeester' en wethouders hebben daarom besloten om alle populieren langs de Viaductweg te rooien. Voor wat betreft de nieuwe aanplant is nog geen keuze gedaan. In ieder geval dient de boomsoort bestand te zijn tegen de om standigheden in de straat, zodat een goe de groenvoorziening kan worden gewaar borgd. WARMOND Om zo snel mogelijk te kunnen beginnen met de uitvoering van het bestemmingsplan „Zuid" wil het Warmondse gemeentebe stuur onder meer een voorbe reidingskrediet beschikbaar stellen voor de aanleg van een brug over de Leede, be doeld ter ontsluiting van het bestemmingsplan. plan voor de brug wordt de raad neemt donderdag 22 fe- gemeenteraad voorgesteld .een bruari een beslissing over het bedrag van bijna vijftig mille krediet voor het plan. De ge- Voor het opstellen van een beschikbaar te stellen. De meenteraad zal tijdens de ver gadering tevens een voorstel te behandelen krijgen om de stichting Bootjeshaven een be drag van vijftien mille te le nen voor het aanbrengen van een nieuwe beschoeiing langs de Burg. Ketelaarstraat. De totale kosten van deze be schoeiing bedragen 22 mille. De stichting Bootjeshaven kan uit eigen middelen een bedrag van zevenduizend gul den op tafel brengen. LEIDERDORP Wethouder J. Bezemer (PvdA) heeft geen moeite met de motie die is in gediend door de ledenvergade ring van de afdeling Leiderdorp van de Parti) van de Art>eid, in zake de bestemming van het oude raadhuis. Wethouder Be zemer is als portefeuillehouder van Economische Aangelegen heden en als voorzitter van de begeleidingscommissie „Oude Dorp" ten nauwste bij de pro blematiek van het raadhuis be trokken. Een hem onwelgevalll- I, e uitspraak van de ledenver gadering van zijn partij zou hem in grote politieke moeilijk heden hebben gebracht. De kans daarop leek niet denk beeldig, tegen de achtergrond van een conclusie van een com missie uit de PvdA die zich met de toekomst van het raadhuis heeft bezig gehouden, dat een winkelconcentratie op die plaats geen haalbare kaart zou zijn. In tussen is deze commissie, be staande uit de leden Tom van Heesch, Rob Prins en Aad Wes- seling tot andere gedachten ge komen. In de concept-motie die hans aan de ledenvergadering wordt voorgelegd spreekt men zich ten aanzien van de bestem ming van het raadhuis uit voor een voorkeursrecht voor de plaatselijke middenstand. Niettemin heeft men nog de no dige twijfels ten aanzien van de economische haalbaarheid, grond waarvan men zekerhe wil hebben; dat een winkeli centratie niet door faillisserr ten en of leegstand verpai rend werkt. Door het stellen aanvullende voorwaarden n dit tevoren worden vastgesl In het voorstel aan de leden gadering wordt verder standpunt ingenomen, dal vestiging van cash en c achtige zaken moet woi voorkomen. Wethouder Beze deelde voorts mede, dat de derhandelingen met de pla< lijke middenstand voor de koop van het oude raadhui een vergevorderd stadium veL ren. De stichting die als ree spersoon kan optreden is inrj dels van de grond gekomenjf" blijkt een tiental middenstand te zijn die het grote avontuuu. het raadhuis aandurven. VolgT de heer Bezemer behoeft er 1 maart nog geen volledig i gewerkt plan op tafel te ligg „Als de opzet rond is en e, met de nodige bankgaran! een kans van slagen dan vi> ik genoeg", aldus een optimf sche wethouder Bezemer. De ledenvergadering van Partij van de Arbeid wordt donderdag 22 februari gehou| in het gebouw de Sjelter aar Heemraadlaan en begint 20.30 uur. Auto rijdt in op pony OEGSTGEEST Een 33-jari- gc Leidse automobilist is vannacht op de rijksweg 44, richting Den Haag, op een op de weg lopende pony ingere den. De aanrijding had tot gevolg, dat de pony doorj. politie moest worden maakt. De auto van de j denaar, die wonderwel verwondingen opliep, totaal vernield. OEGSTGEEST De PvdA-fractie in Oegstgeest heeft vrat< gesteld over de mogelijke financiële consequenties van he(4 knappen van de zolder van de voormalige Leo Kannerschool. Zoals bekend zal de voormalige school voor Oegstgeest g dienen als cultureel centrum. In de oorspronkelijke plan was het opknappen van de zolder buiten beschouwing ge J ven. K. en O. heeft dit weekeinde echter in een brief aan gemeenteraadsleden laten weten een nijpend gebrek aan commodatie te kennen. Het ruimtegebrek is zelfs zo groot, het cursuswerk in de knel dreigt te komen. Volgens de Pv fractie kan het opknappen van de zolder wellicht uitko brengen. Men vraagt het college in de morgenavond te hou raadsvergadering al met een kostenraming te komen. LEIDERDORP Het WD-raadslid Th. Stuivenberg hield tijdens de maandag avond gehouden vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en open bare werken een vurig pleidooi voor de bouw van de streekmuziekschool en de bibliotheek op de hoek van de Laan van Oudenzorg en de Engelendaal. Het raadslid lanceerde zijn voorstel in het kader van het plan voor de realisering van de vijfde en laatste fase van het park „De Houtkamp". Hij betoogde dat dit zowel in stedebouwkundig als finan cieel opzicht een betere oplossing zou zijn dan de nu gedachte bouw in het Buitenhof. De WD had voor dit punt zwaar ge schut in stelling gebracht. Vanaf de pu blieke tribune ondersteunde afdeling svoorzitter J. P. van der Meulen het voorstel van zijn partijgenoot. Hij merkte op, dat het goed was culturele activitei ten in het iets oudere deel van Het dorp te laten. „Aan deze kant van de Engelen- daal wonen ook nog mensen", aldus Van der Meulen. Wethouder A. H. Meerbrug (CDA), aanvankelijk nogal gereserveerd, zegde toe een onderzoek te zullen instel len naar een mogelijke realisering van de streekmuziekschool en de bibliotheek in De Houtkamp. De bomenperikelen kwamen ook ter sprake. Zoals bekend hebben de bewo ners van de tegenover het park gelegen flats fel geprotesteerd tegen de afsluiting van het park met een dichte bomenrij. De omwonenden hebben hun ongenoegen over het bomenplan al in een brief aan de gemeenteraad kenbaar gemaakt. De commissie koos. de protesten ten spiit. voor de bomen. Na het vallen van i beslissing, kwam de kritiek van de ot publieke tribune aanwezige bewonersi mosterd na de maaltijd. Desondai trokken zij fel van leer tegen het boit plan. „Ik ben zeer voor bomen, niet voor mijn neus", aldus een enigs^ geprnotineprde toehoordpr

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4