llinister maant leiden haast te naken met bouw n Stevenshof ZORGVULDIGE INDELING BADCENTRUM KATWIJK Ik zie Vlitro met nog dicht gaan99 "Watookeen voordeel is, je krijgt alles over je hypotheek zo duidelijk uitgelegd." rfP ALTIJD hoek van holland gg harwich nv Bouwfonds Alphens renovatieproject gereed CNB boos op kamer lid Koekoek Bus-abri's in Rijnsburg LA(TAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 FEBRUAR11979 PAGINA 3 -:Rf BURGEMEESTER VERHOEF VAN TER AAR: [ER AAR Burgemeester P. I. Verhoef van Ter Aar vindt lat niet al te veel waarde moet worden gehecht aan de (uitspraken van Vlitro-directeur j [an Vliet als zou hij zijn tran- vch sportonderneming aan de Kor- X* [eraarseweg willen sluiten, igai [olgens burgemeester Verhoef "'J iijn de uitspraken van Van Cafviiet alleen maar bedoeld om Ter Aarse gemeentebestuur iers onder druk te zetten. „Ie mand die vele jaren enthousi- ;„dist heeft gewerkt aan het op bouwen van een onderneming TELEURGESTELDE VLITRO-DIRECTEUR NA BESLUIT BEDRIJF TE BEËINDIGEN: „Ik verklaar burgemeester Verhoef de oorlog 9? Uit de L.C. van gisteren. laat zich niet door de eerste de beste tegenvaller uit het veld slaan". De Ter Aarse burgervader vindt het kinderachtig van Van Vliet alle schuld nu op het dak van het gemeentehuis te laden. „Als gemeentebestuurders heb ben we met meer belangen rekening te. houden dan met de belangen van de heer Van Vliet en Vlitro alleen", meent burgemeester Verhoef. Stijfkop Verhoef, die Van Vliet in de onderhan delingen over de uitbreiding van het transportbedrijf, al vaker als „stijfkop" aanduidde, meent dat beide partijen moeten geven en nemen. „De gemeente heeft in deze zaak alles gegeven dat mogelijk was. Van Vliet heeft geen duimbreed willen wijken van zijn plan nenmakerij en een parkeerplaats voor zijn vrachtauto's is de agrarisch be stemde Kleine Betuwe aan te leggen. Dat is kinderachtig want wij hebben als gemeente een aantal uitstekende al ternatieven aangeboden". De burgemeester acht het juist dat de gemeente niets heeft willen weten van het veranderen van de bestemming van de Kleine Betuwe. „De periode dat links en rechts in landelijke gebieden bedrijven uit de grond werden ge stampt is nu wel voorbij. We kunnen het niet verenigen met de belangen van de overige inwoners van de gemeente Burgemeester P. J. Verhoef. om Van Vliet toestemming te geven een overslagbedrijf midden in een agrarisch gebied te bouwen". Weliswaar niet met zoveel woorden stelt burgemeester Verhoef „bedreigd" te zijn door Van Vliet. „De kwestie loopt te lang. Het is begrijpelijk dat Van Vliet er genoeg van krijgt, maar als hij roept dat hij zijn bedrijf dichtgooit, dan neem ik dat maar met een korreltje zout. Het zal heus zo'n vaart niet lo pen", aldus de burgemeester, die wel onderkent dat als Van Vliet zijn tran sportonderneming opheft dit bepaald een ongunstige zaak is voor de plaatse lijke werkgelegenheid. „Maar aan de andere kant kun je daarvoor natuurlijk niet alle regels veranderen. Het is dan ook onsportief om wanneer er straks een aantal mensen op straat komt te staan de gemeente daarvan de schuld te geven". Alle argumentering van Van Vliet ten spijt vindt burgemeester Verhoef de vi sie van de transportonderneming on juist en teveel gefixeerd op de Kleine Betuwe. „Ons aanbod om zich te vesti gen langs de Oostkanaalweg heeft Van Vliet mijns inziens nooit serieus over wogen. Het is van meet af aan de Klei ne Betuwe of niets geweest". Ongeschikt Over alle bezwaren die er aan het ves tigen van een transportbedrijf langs de Oostkanaalweg kleven de Heidemij. kwam na een onderzoek tot de conclu sie dat de plaats bepaald ongeschikt was voor zwaar materieel stapt de burgemeester heen met de opmerking: „Kijk eens, zandgrond is natuurlijk be ter dan veengrond. In Ter Aar heb je nu eenmaal veengrond. Daar is niets aan te doen. Ik hak lang genoeg met dit bijltje om te weten dat het terrein langs de Oostkanaalweg voor Van Vliet best bruikbaar is. Alleen moet hij eerst begrijpen dat de Kleine Betuwe van de baan is", aldus burgemeester Verhoef, die echter zelf blijkbaar niet schijnt te begrijpen dat de zaak voor Van Vliet definitief teneinde is. De Vlitro-poorten gaan binnenkort dicht. Daar kan de Ter Aarse burgervader echt niets meer aan veranderen. EUTIEK VAN RUL EN AZL LEEUWENHOEKPLAN ÏIDEN Minis- Beelaerts van okland en staats- retaris Brokx Volkshuisves- ig hebben tijdens begrotingsbehan- lingen in de (jj|feede Kamer igmaals het be ng onderstreept n een spoedige Difbouwing van de (venshof. De be- indslieden stellen Leiden niet nger meer mag «j rzelen met het Gyi istellen van een co1 luwprogramma s lor deze polder, Jn" ndat anders een eerderheid in bondsdag voor pheffing jerjaring :hteif onze correspondent Ami van Vree) Nws^nn Sinds gisteren staat vrijwel zeker vast, dat de Isdag zich zal uitspreken van for opheffing van de verja- stermijn voor moord die het eind van dit jaar af- 't. Daarmee blijft het ook Je toekomst mogelijk om land wegens moord begaan Ie nazi-tijd te vervolgen, en maakten zeven leden liberale FDP-fractie ;end zich achter het SPD- itiefwetsontwerp te stellen moord in het algemeen It te laten verjaren. Ver- 'iht wordt dat dit aantal I wel tot tien twaalf •P'ers zal aangroeien. Aan- imen wordt dat de social- •aten vrijwel gesloten t het wetsontwerp zullen ipnmen. In de CDU-CSU- fcctie zouden zo werd gis- uit welingelichte krin- vemomen al minstens afgevaardigden zich achter soortgelijk wetsontwerp een aantal CDU-leden len stellen. Daarmee is de 'dzakelijke meerderheid 1 251 stemmen in de Bond- '8 bereikt. Het ligt in de cert^doeling het debat over de laring nog voor het zomer- af te ronden. gat in de bouwpro- duktie valt te vre zen. Zoals bekend is de Stevens- hofjespolder de enig overge bleven bouwlokatie in Leiden, waar de gemeente in de twee de helft van de jaren '80 nog woningen kan bouwen. De laatste weken wordt er echter van verschillende zijden in de Leidse politiek aangedrongen om de realisatie van de naar schatting 4000 woningen in de Stevenshof voorrang te geven. Vooral nu blijkt dat de bouw plannen voor de Leidse Leeu wenhoek en Roomburg bij veel gemeenteraadsleden op weerstand stuiten. Tijdens de discussie die donderdagavond in de gemeente over de Leeu wenhoek en Roomburg werd gehouden werd andermaal duidelijk, dat ook van de kant van de Leidse bevolking bezwaren zijn gerezen tegen de door de gemeente geplan de woningbouw. Wat de Leeu wenhoek betreft gaat dit on dermeer om de gevaren die van de chemische laboratoria op het terrein zijn te duchten, terwijl ten aanzien van Room burg de.toekomstige vestiging van bedrijven voor de bewo ners een doorn in het oog be tekent. Ook de Rijksuniversiteit Lei den (RUL) en het Academisch Ziekenhuis (AZL) hebben deze week schriftelijk be zwaar gemaakt tegen het hui dige plan van de gemeente om binnen vijf jaar in de Leeuwenhoek een kleine 2500 woningen te doen verrijzen. De RUL verwijt de gemeente een „eenzijdige" uitleg te ge ven van een brief van de voormalige staatssecretaris Schaefer, waarin stond dat Leiden aanspraak kan maken op 31,25 ha bouwgrond in dit stadsdeel. De gemeente gaat er volgens de RUL vanuit, dat buiten de 9 ha terrein die de stad in eigendom heeft nog eens een extra hoeveel heid grond van 31,25 ha opge teld mag worden. Maar het staat volgens de universiteit buiten kijf dat de staatssecre taris destijds van een maxi male hoeveelheid te claimen grond heeft gesproken, waar in dus het gemeentelijk bezit reeds inbegrepen is. Voorts rekent de RUL de gemeente aan, dat men geen oog heeft voor de bouwkundige ontwik kelingen van de universiteit, zoals laboratoria, op het Leeuwenhoek-terrein. Tevens zou de gemeente geen reke ning hebben gehouden in haar planontwikkeling met de milieu-aspecten die voor dit gebied gelden. Het Academisch Ziekenhuis vindt dat het programma van eisen voor de Leeuwenhoek (de grove schets voor de bouw) aanleiding geeft tot het maken van een aantal opmer kingen in verband van de nieuwbouw van het AZL. Het ziekenhuis noemt in dit ver band alleen de onderwerpen waarop commentaar zou zijn te leveren, maar geeft nog geen tekst en uitleg van deze kritiek, omdat men hier liever op mondelinge wijze op in wil gaan. De discussie-onderwér pen betreffen onder meer: de noodzakelijkheid van een te realiseren helicopterlandings- plaats, de veiligheidsaspecten van de woningbouw, een goe de verbinding tussen het zie kenhuis en de Sylviuslabora- toria en de onverbrekelijke eenheid van het ziekenhuister rein met het terrein van de bestaande preklinieken, het zogenaamde Overweteripgster- bij zwaar of licht weer, C op zondag en door de w eek A Méér weten, Dienstregeling en Big Ben Tours programma de Stoomvaart Maatschappij Zeeland liggen bij uw reisbureau of automobielclub. Bij de ABN. de AMRO- of RABObank. Bij NS-inlichtingenkantoren. Of bel rechtstreeks SMZ. tel. 01747-3944, ook voor inlichtingen over vrachtvervoer, j Mensen, die ervaring hebben opgedaan met het Bouwfonds, wéten dat 't allemaal wat per soonlijker gaat, menselijker zou je kunnen zeggen, met begrip voor je eigen problemen en de mogelijkheden die je hebt. Wat let u om voor uw hypotheek Rente vanaf 8,7%. ook eens een afspraak te maken? Zowel voor nieuwbouw als bestaande panden geldt: Bouwfonds-hypotheken helpen mensen in een eigen huis. LeidenBotermarkt 2. Tel.: (071) 13 43 43. Nederlandse Gemeenten De heer Van Capel overhandigt bewoonster mevrouw De Groot de sleutel van de laatst gerenoveerde woning aan de Eikenlaan. ALPHEN AAN DEN RIJN De voorzitter van de Alphen- se r.k. woningbouwvereniging St. Jozef, J. J. van Capel, heeft gistermiddag aan me vrouw De Groot de sleutel uitgereikt van de laatst gere noveerde woning van het complex Eikenlaan. Daarmee werd een renovatie project afgerond van 56 flat woningen, waarmee mei vorig jaar werd begonnen. De wo ningen zijn op tal van punten verbeterd. Elke woning be schikt nu over een centrale verwarming, terwijl ook dub bele beglazing is aangebracht. Daarnaast zijn de toiletten en douches alsmede de keukens gemoderniseerd. De electri- sche bedrading en gasleidin gen werden aangepast aan de huidige normen. Met de renovatie was een be drag van ruim 28 duizend gulden per woning gemoeid. De huur werd daarom voorlo pig verhoogd met 52 gulden per maand. Deze bedraagt nu 214,80 gulden voor een drie kamerwoning en 227,40 gul den voor een vier-kamerwo- ning. De woningbouwvereni ging heeft tijdens de renova tieperiode kunnen beschikken over 20 wisselwoningen in hetzelfde complex. Momenteel zijn alle 56 flatwoningen weer bewoond. Volgend jaar om deze tijd hoopt St. Jozef te kunnen starten met de bouw van 100 woningwetwoningen in Rid- derveld II. Daarvoor is door de gemeente de aannemer en architect al toegewezen, zon der de woningbouwvereniging erin te kennen. Een zaak die volgens St. Jozef in strijd is met de bedoeling van het mi nisterie van volkshuisvesting dat van mening is dat aan de woningbouwverenigingen meer bevoegdheden zouden moeten worden toebedeeld. LISSE De Coöperatieve Nederlandse Bloembollencen- trale (CNB) in Lisse is boos op het Tweede Kamerlid H. Koekoek (Boerenpartij), die minister Van Ardenne (Econo mische Zaken) heeft gevraagd de CNB de helpende hand te bieden om uit de financiële problemen te komen. Blijkens mededelingen van de Lissese veiling bestaan er geen finan ciële problemen en is het ka merlid volstrekt verkeerd ge ïnformeerd. De Bloembollencentrale heeft op aandrang van de algemene ledenvergadering besloten het financiële belang in de han delsbedrijven Hauwert B.V. en Nijssen Export B.V., bei den in het Noordhollandse Stedebroek (nieuwe gemeente ontstaan door fusie van Bo- ven-Karspel en Grootebroek) af te stoten. De veiling dient zich te concentreren op de oorspronkelijke functie van „bemiddelend orgaan". De Bloembollencentrale is van plan de bedrijven in Noord- Holland te verkopen. Het be houd van werkgelegeheid zal daarbij centraal staan. LISSE Abusievelijk maak ten wij donderdag bij een on geval in Lisse vermelding van het overlijden van de 47- jarige A. van Pijpen. Dit moet zijn: de 77-jarige A. van Pijpen. Katwijk Het nieuwe Katwijk- se Badcentrum zal voornamelijk bestaan uit de daarvoor gesa neerde winkelbedrijven. De ves tiging van andere bedrijven wordt na zorgvuldige overwe ging en overleg met de plaatse- lijke middenstand, door de ge meente bepaald. Zeker is in ie der geval dat onder het noorde lijke gedeelte van het badcen trum een parkeergarage komt. Bij de vestiging van nieuwe winkelbe drijven zal er naar de branche-richting van die bedrijven m verhouding tot be staande winkels uit de omgeving geke ken worden. Dit is een suggestie, uit het structuur rapport „Winkelfunktie in per spectief" die door de gemeente opge volgd gaat worden. Wethouder Van Dijk (SGP), voorzitter van de commissie eco nomische zaken, zei daarbij dat het bad centrum en de Prinsestraat als één win kelcentrum gezien moet worden. Ver plaatsing van winkelbedrijven uit de Prinsestraat naar het badcentrum vindt hij onzin. J. Haasnoot (PvdA/PPR) stelde dat de tendens van het structuurrapport is het bestaande winkelbestand niet uit te brei den. Het uitbreiden van het winkelcen trum zou negatieve gevolgen voor andere winkelcentra in Katwijk kunnen hebben. Om dit te voorkomen stelde het raadslid Haasnoot voor om in het Badcentrum extra ruimte voor de horeca te creëren. De wethouder antwoordde hierop dat de horeca zeker ruimte toebedeeld krijgt in het Badcentrum. De gemeente is het zelfs verhoudingsgewijs verplicht. Het college is, volgens de heer Van Dijk, van mening dat de verkeerssituatie rond het nieuwe winkelcentrum voor de voet ganger verbeterd moet worden. Hij denkt eraan het gebied autovrij te ma ken. Of dat ter zijner tijd ook voor de Prinsestraat zal gelden wist de wethou der niet, „maar als het nodig is staat de gemeente er achter". Miljoenste bezoeker Menken ijshal LEIDEN De Ton Menken Ijsbaan in Leiden verwacht bin nenkort de miljoenste bezoeker. De hal werd geopend op 23 oktober 1976, zo dat thans in drie sei zoenen „het miljoen is gehaald. De directie van de ijshal spreekt over „een geweldig groot aantal, waarmee bewezen is dat voor Leiden en de regio in een enorme behoefte wordt voorzien. Met een groot aantal groots opgezette acties gaat de ijsbaan de bezoe kers in de komende weken verwelkomen. Met aantrekkelijke en treeprijzen en (echte) prijzen wil men naar de miljoenste bezoeker toegroeien. RUNSBURG De gemeente raad krijgt donderdag 22 fe bruari het voorstel om bij di verse bushaltes in Frederik- soord wachthuisjes te plaat sen. Ten behoeve van bejaar de inwoners van Rijnsburg wil het gemeentebestuur ook een abri plaatsen bij de halte aan de Oegstgeesterweg/S- midsstraat. De Noord-Zuid-Hollandse Ver voersmaatschappij (NZH) draagt maximaal de helft van de aanschaf- en plaatsingskos ten bij, tot een maximum van 2500 gulden per abri. Voor zes nieuwe wachthuisjes moet de Rijnsburgse raad een kre diet van 25.000 gulden be schikbaar stellen. Lijken in Chili geïdentificeerd SANTIAGO (AFP) Vijf van de zes lijken die in de cember zijn gevonden in een verlaten mijn op 60 kilometer ten zuiden van de Chileense, hoofdstad Santiago, zijn geï dentificeerd als die van Adri an Maureira Lillo, een boer, en zijn vier kinderen. Zij stonden op de lijst van 650 vermiste personen die de pri maat van Chili, kardinaal Raul Silva Henriquez van Santiago, vorig jaar aan de Chileense regering heeft gege ven om er een onderzoek naar in te stellen. Volgens Maureira's dochter werden haar vader en haar broers op 7 oktober 1973, vier weken na de omverwerping door het leger van het be wind van president Allende, door de militaire politie gear resteerd. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071 - 122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog ge bracht.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3