Garantie tot 1992 Nel van Kollenburg blij met rol als manager bij dameshockeyteam iÖL Meubelfabriek w Qjsterwjjk Z_r Geroutineerd Foreholte langs HVS Schaatskalender •ambole iterstand Omdat wij alles in eigen hand houden, vanaf het met zorg selekteren van het hout, het drogen, het met liefde bouwen van het meubel, tot en met de aflevering bij u thuis, durven wij die lange garantie te geven van 12 jaar op het hout en de konstruktie. 12 jaar garantie geloogd massief Europees eiken voorzien van eigen brandmerk ongekende service Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 0189M670. ff, PA,ORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 FEBRUAR11979 PAGINA13 HET WORDT WEL EEN HELE OMSCHAKELING DEN HAAG Het inge wikkelde systeem in het internationale dameshoc- key maakt het mogelijk dat bet Nederlands team, dat vorig jaar september in Madrid wereldkampi oen werd, deze zomer in Vancouver wederom in een wereldkampioenschap gaat spelen. Ditmaal is de andere wereldbond, waarvan Nederland ook lid is, aan de beurt. „Een rare zaak natuurlijk", zegt de nieuwe manager van het Nederlandse da mesteam, Nel van Kollen burg. „Vooral omdat je van beide bonden lid kunt zijn". Nel van Kollenburg, veertig- voudig international, was nog geen vijf maanden geleden zelf actief bij het behalen van de wereldtitel aanwezig. Nu heeft ze haar plaats als kernploeglid geruild voor een functie in het begeleidingste- Dat lijkt een hele omschake ling. „Inderdaad. Toen onze coach Huib Timmermans me, drie weken nadat ik hem verteld had te zullen stoppen, vroeg voor deze functie, schrok ik echt wel even. Ik heb er lang over nagedacht, er met veel mensen over ge sproken en alles rustig op een rijtje gezet. Ik besloot uiteindelijk toch op zijn ver zoek in te gaan. Kijk, ik ben er al eens uit geweest hè? Dat was toen ook in verband met mijn knie, daar heb ik al jaren last van. Dat heeft nu ook een belangrijke rol gespeeld in mijn besluit te stoppen". „Toen ik niets deed met het nationale team, miste ik het helemaal niet. Op het mo ment dat ik weer in de selec tie zat, vond ik het allemaal weer oergezellig. Ik kan dus best zonder. Maar het con tact met Huib Timmermans is prima, ik ken de groep goed en omgekeerd. Ik vind het toch leuk nog een tijdje met deze mensen op te trek ken. Het is inderdaad een omschakeling, want we ken den elkaar in een andere rol verdeling. Ik ben er echter ring van de Engelstalige lan den, aangesloten. De Engel sen weigeren de FIH te er kennen en staan ook een fu sie in de weg. Compi Nel van Kollenburg: actief op ander hockeygebied. van overtuigd dat alles zijn gangetje wel zal gaan". Taakverdeling „Ik heb het met Huib Tim mermans reeds over de taak verdeling gehad. Met name tijdens de technische trainin gen kan ik hem zelfs assiste ren door me met de doelver- dedigsters te bemoeien. Ver der blijf ik bij mijn club MOP nog wel wat spelen en kan ik die extra trainingen best gebruiken Een managersfunctie is meestal een zeer tijdrovende zaak, vooral de voorbereidin gen van een toernooi vragen veel aandacht. Juist ook nu de toernooien en wedstrijden allemaal gericht zijn op de Olympische Spelen van 1980 te Moskou, moet het pro gramma tot in de puntjes ge organiseerd zijn. Nel van Kollenburg werkt in een do- veninstituut en heeft uiter aard haar nieuwe plannen aan haar werkgever voorge legd. „Als speelster was het geen probleem om extra da gen vrij te krijgen, er werd altijd een prima regeling ge troffen. Maar als je manager bent, ligt dat toch even an ders. Gelukkig heeft de di rectie mij, ondanks het druk ke programma dat we tot en met de Olympische Spelen hebben, alle medewerking toegezegd. Mijn collega's zul len het werk opvangen tij dens mijn afwezigheid. Dat is grandioos", aldus een enthou siaste Nel van Kollenburg. Voorlopig staat het Wereld kampioenschap van de IFW- HA (Internationale Federatie van Dames Hockey Associa ties) te Vancouver in augus tus centraal in het schema, dat tenslotte gericht is op Moskou. De IFWHA is de oudste bond, die oorspronkelijk al leen dames landenteams om vatte. Later werd de FIH (In ternationale Hockey Federa tie) opgericht Bij de FIH zijn alle heren- en bijna alle damesteams, met uitzonde- iromis Nu het Internationaal Qlym- pisch comité de FIH heeft aangewezen als organisator van de plaatsingsprocedure voor de Olympische Spelen, moest er toch een samenwer king tot stand komen. Im mers, dameshockey-naties als Australië, Engeland en Nieuw-Zeeland moeten ook een kans krijgen zich te plaatsen voor Moskou. Het compromis is als volgt: de nummers één tot en met vijf van Vancouver worden uit gezonden naar Moskou. Nel van Kollenburg denkt dat dit tevens het laatste IFWHA-toernooi zal worden. „Doordat de ene bond met de andere is gaan samenwer ken in verband met die plaatsing voor Moskou lijkt het me zeer waarschijnlijk dat na de Olympische Spelen het eerste echte wereldkam pioenschap gehouden kan worden. Laten we in ieder geval hopen dat ze eens ver standig worden". Over de kansen van Oranje in Vancouver maakt Nel van Kollenburg zich geen zorgen: „We zijn niet voor niets als eerste geplaatst. Onze poule is verreweg de makkelijkste met Bermuda, de Bahama's, Ierland, Canada en Neder land en we zullen West Duitsland, Argentinië of mis schien Nieuw-Zeeland in de finale wel tegen komen. Ook dat moet kunnen lukken Nel van Kollenburg is al druk bezig met de organisa tie en voorbereiding van dit toernooi én het internationale seizoen waarvoor de dames op 6 maart weer in training gaan. Een toernooi in Enge land tijdens de Paasdagen en een vierlandentoernooi in april zijn dan de eerste tests voor Vancouver. Het seizoen is voor Nel van Kollenburg echter al een maand geleden begonnen. Ze vindt het leuk, maar ze heeft het er wel erg druk mee. Ons Eiland gelijk tegen Kinderdijk (Van onze korfbalmedewer ker) LEIDEN Het duel tussen de koplopers in de tweede klasse van de microkorfbal- competitie Ons Eiland en Kinderdijk eindigde gistera vond in een 6-6 gelijkspel. Hierdoor is de beslissing om trent de titel uitgesteld tot de laatste speeldag. „Ik voel me bestolen", was het eerste commentaar van Ons Eiland-coach Piet Weer- heim, daarmee arbiter Kaak beschuldigend. Diens invloed op het scoreverloop was in de slotfase erg groot geweest, want alleen door de drie toe gekende strafworpen was Kinderdijk nog teruggekomen. Maar ook Ons Eiland maakte fouten, want tot het laatste kwartier leek niets een Leidse zege in de weg te staan. Doordat Ons Eiland veel meer tempo maakte dan Kin derdijk was de ploeg van Piet Weerheim na een 4-2 rust stand tot 5-2 uitgelopen. Voor Ons Eiland scoorden Wim Nijenhuis (3) en Patrick Vera (2). Kinderdijk leek rijp voor de genadeklap, maar toen die door zwak afwerken uitbleef kwam Kinderdijk weer terug tot 5-5. Ons Eiland was op dat moment al volledig van slag, geïrriteerd door twee omstreden strafworpen. Een in de korf carambolerend schot van Wim Nijenhuis leek drie minuten voor tijd de be slissing te brengen. In plaats van de wedstrijd op balbezit uit te spelen wilde Ons Ei land meer. Te veel, want we derom door een strafworp, geforceerd na een onder schepping, kwam Kinderdijk enkele seconden voor tijd nog langszij: 6-6. De derby's tus sen Ons Eiland en Fluks en Kinderdijk DES zullen vol gende week de beslissing moeten brengen. Eindigen bei de ploegen gelijk dan volgt een derde (beslissings)wed- strijd. Sportwereld RAAMSDONK Feyenoord heeft in een oefenwedstrijd met 2-0 gewonnen van het Nederlands militair elftal. De Rotterdamse doelpunten kwa men op naam van René Not- ten en Michel van de Korput MOSKOU De Russische grootmeesters Vitali Tzesj- kovski en Gennadi Koetsmin hebben zich geplaatst voor één van de interzonale schaaktoernooien, die in sep tember van dit jaar in Rio de Janeiro en in Rusland worden gehouden. DEN HAAG De schaatskalender van de KNSB ziet er voor de komende dagen als volgt uit: VANDAAG Venbuizen: afvalwedstrijd voor heren 20 km, aanvang 19.30 uur, inschrijven tot 16.00 uur, tel. 02284-1226 of 2155. Streefkerk: heren lange baan 500 en 1000 meter, aanvang 19.30 uur, inschrijven vanaf 18.30 uur aan de baan, tel. 01848-2045. MORGEN Wieringen: koppel wedstrijd voor heren op het Amstelmeer, aanvang 14.00 uur, inschrijven tot 13.30 uur, tel. 02279-1422. Nieuw Lekkerland: marathon over 100 ronden voor A en B- rijders, aanvang 14.00 uur, inschrijven vanaf 12.00 uur, tel. 01848-1984 of 1212. Westerenden: lange baan afvalwedstrijd heren, aanvang 13.30 uur, inschrijven tot 12.30 uur, tel. 05965-465. Ochten: heren lange baan wedstrijd over 500, 1500 en 3000 meter, aanvang 13.00 uur, inschrijven tot 12.00 uur aan de baan, tel. 03444-1213. (Van onze handbalmedewer ker) LEIDEN Plantenhoek/Fo- rebolte heeft zich dank zij een verdiende 1310 zege op streekgenote HVS geplaatst voor de derde ronde van de bekercompetitie. Verdiend, omdat de geroutineerde Voor- houtse formatie in dit aan trekkelijke duel over het ge heel genomen kwalitatief iets meer in haar mars had, dan haar Stompwijkse opponent, die het voornamelijk van een geweldige inzet moest heb ben. Het was wel jammer dat het NHV voor deze toch zo emotioneel geladen wedstrijd voor een matige arbitrage had gezorgd, waardoor de ge moederen in het strijdperk af en toe onnodig werden be roerd. De fluitende dames lieten zich vaak meer leiden door de reacties van het pu bliek dan door hun eigen waarneming. Een dubieuze Stompwijkse treffer en het onterecht wegzenden van Nel Geerlings was daavan onder meer het gevolg. Foreholte startte overrompe lend. Voor de pupillen van trainer/coach Jan Mackaay er goed erg in hadden, had Fo reholte al een ruime 7—2 voorsprong genomen. Het pleit voor de mentaliteit van HVS dat men niet bij de pak ken ging neerzitten, maar ge weldig terugknokte. En met resultaat. Via treffers van Leny van de Bosch, Cobia Goemans en Ank van de Bosch kwam HVS knap terug tot een 7—5 ruststand. Direct na de veldwisseling nam HVS het heft stevig in handen en tot groot enthousiasme van het talrijke (voor het meren deel Stompwijkse) publiek kwamen de Stompwijksen na zeven minuten spelen op gelij ke hoogte met het wat aange slagen Foreholte. HVS leek door te stoten, maar het Voorhoutse team herstelde zich bijtijds en via de weer handig spelende Nel Geerlings werd HVS op afstand ge speeld, 9—7. Vanaf dat mo ment speelde Foreholte een gewonnen wedstrijd. HVS probeerde nog wel met soms te gehaast spel de bakens te verzetten, doch de ploeg van Wim Geerlings gaf geen krimp en zette de nu wat uit gebluste Stompwijkse forma tie geroutineerd definitief op verlies 13—10. Het applaus na afloop etaleerde de waarde ring van het publiek voor dit voor de Leidse regio uitzon derlijk goede treffen en in dat applaus kreeg HVS te recht een extraatje mee, maar de winst was uiteindelijk voor Foreholte. Voor de doelpunten zorgden: Nel Geerlings 8x, Hannie Boskamp 3x, Marian Mens en Mariëtte Siera voor Planten- hoek/Foreholte en Cobia Goe mans 3x, Ank van de Bosch 2x, Antoinette Lexmond 2x, Leny van de Bosch 2x en Sjanie Waayer voor HVS. PEN De viertallen van en de Carambole t in de eerste klasse van ïidse biljartcompetitie cies op gelijke hoogte, bezat met 74 punten |4 ontmoetingen 6 punten prong op de Carambole, moest vanwege een ronde lijdzaam toezien datzelfde de Carambole achterstand goedmaakte, titiefcrij een 6-2 zege kwam team nu ook op 74 uit 14. jlzicht krabbelt langzaam zeker ook weer nabij. Voorschotenaren boekten j 7-1 winst, waardoor zij 66 punten uit 14 de ach- land tot 6 punten beperkt ben. Met nog 4 rondes te fi komen de andere ploe- 4 niet meer in het spel De uitslagen in de eer- 1 B|klasse: Carambole 1-UVS (-2; Vriendschap 1-Land- jt 1 1-7; 't Zuid 1-Rijn- ek 14-4. de tweede klasse vielen ^ïts 2 uitslagen te noteren. _ien van Voorschoten 1 refde met behulp van een overwinning op de Heul )al Carambole 2 met één >ratt voorbij. De scoreverhou- eerf is nu 82 om 81 punten 16 duels. Rijnegom en u 1 speelden 4-4. derde klasse stond in het )n van de topper Cleyn 'reic^-Landzicht 3. Cleyn Duin met 6-2, daarmee sp^spanning weer geheel te- Landzicht 3 idatit op het totaal van 75 uit en"]de Katwijkers hebben met uit 15 echter de iets betere lieren gekregen. De uitsla- Spaj in de 3e klasse: Cleyn vij |n 1-Landzicht 3 6-2; Be te hjen 2-Rijnegom 2 8-0; we ^dzicht 2-Wachtje 16-2. overige klassen hadden volgende te bieden: Vier- ^dasse: Landzicht 4-DOB 1 Rijnegom 3-Carambole 3 De Waag 2-TOG 2 4-4; 1-Vriendschap 2 4-4. klasse: Carambole 4- lieijjkerbak i 6-2; Cleyn Duin Waag 3 5-3; Landzicht 5- 2 2-6; DOS 2-'t Zuid 2 6- hefeesde klasse: DOS 3-TOP 3 dcf Zwaantje 2-Landzicht 6 6- [De Waag 4-Morskwartier 1 Zevende klasse: Wapen I V. 2-Spoortje 1 6-2; Cleyn 3-Carambole 5 8-0; VOP DG 3 2-6. Achtste klasse: Waag 5-Carambole 6 4-4; Heul 3-tJVS 3 2-6; 't Zuid fpoort je 2 4-4. Negende isse: Verkerk 1-Vriendschap |-8; Morskwartier 2-Between j^haatstocht p Vennemeer ADE Het Hollands organiseert op 18 februari ter gele van haar veertigjarig een wedstrijd/toer- op de Kager- kan deelnemen en uit de afstanden vijf- en zestig kilometer, het gebruik van kan er individu- itart worden. Voor ie- is er een herinnering en in de wedstrijdklas- waardevolle prijzen te De start is op het te Oude Ade en ligt tussen tien stem-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13