Competitie eredivisie met een maand verlengd lC Afgelastingen FC Den Haag als enige aangemeld voor Intertoto Meer armslag voor Zwartkruis Knetemann de favoriet Wonen wordt speelser INTERMEUBEL VAN DER KLUGT BV I Q EE CU EE EE intermeubel EU Hans Vultink begint met twee overwinningen Bestuursleden van FC Dordrecht stellen zetels ter beschikking SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 FEBRUAR11979 PAlQ R"| ONDANKS BEZWAREN TOPCLUBS NOG IN JUNI BETAALD VOETBAL UTRECHT De com petitie in de eredivisie loopt ditmaal uit tot en met het weekeinde van zaterdag 9 en zon dag 10 juni. In overleg met het sectiebestuur betaald voetbal hebben de betreffende clubs gisteravond besloten de competitie ongeveer een maand te verlen gen, want oorspronke lijk had competitielei der Jan Huijbregts het einde van het seizoen gepland in het week einde van zaterdag 12 en zondag 13 mei. Het besluit om de competitie te verlengen is vooral te dan ken aan een actie van beide managers Hans Coerver (Roda JC) en Willy Janssen (NEC). Dit tweetal belegde kort voor de vergadering in Utrecht een bijeenkomst waar elf clubs (de gehele eredivisie minus de topclubs) afspraken zich sterk te zullen maken voor verlenging van de com petitie. Coerver en Janssen slaagden er in om de andere clubs er van te doordringen dat spelen op woensdagavon den nadelige financiële conse quenties zou hebben en dat daardoor beter besloten kon worden de competitie te ver lengen. Dat voorstel werd later in de vergadering overgenomen door het sectiebestuur betaald voetbal. Tot groot ongenoegen van met name Feyenoord en Ajax, die sterk gepleit hebben voor het benutten van zo veel mogelijk woensdagavonden om althans te pogen om nog enigszins op tijd gereed te zijn met de competitie. Peter Stephan, manager van Feye noord, toonde zich na het ge nomen besluit uiterst boos. „Een ronduit ongelukkige be- meende Stephan. Peter Stephan „Niet direct omdat Feyenoord voor eind mei aantrekkelijke oefenduels heeft afgesloten in Zuid-Amerika, maar meer nog omdat nu tussen het eind van deze en de start van de nieuwe competitie nauwelijks tijd is om nog wat extra cen ten te verdienen via vriend-, schappelijke wedstrijden". nog slechts een gat van twee maanden zit tussen het einde van deze en de start op 19 augustus van het nieuwe sei zoen. Stephan: „En dat vind ik nu juist bezwaarlijk. De spelers moet een maand rust hebben plus een maand voor bereiding op het nieuwe sei zoen. Mogelijkheden om na het seizoen nog wedstrijden te spelen in het buitenland, zijn er zo niet meer. En dat is, nu alle clubs hard geld nodig hebben, een onverteer bare zaak. Daarom is dit be sluit erg onzorgvuldig en on juist". De nieuwe competitie-opzet houdt in dat komend week einde definitief niet gevoet bald zal worden. Ook volgen de week woensdag ligt het voetbal stil. Voor 21 februari stonden de duels uit de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker gepro grammeerd. Competitieleider Jan Huijbregts gaat er van uit dat in het weekeinde van zaterdag 3 en zondag 4 maart voor het eerst weer gespeeld wordt In de eredivisie wel te verstaan, want in de eerste divisie wordt indien mogelijk in het Carnavalsweekeinde, gelijk met Italië-Nederland, weer begonnen. Het restant van het eerste divisieprogram ma zal over twee weken be studeerd worden. Dan komt het sectiebestuur met de eer ste divisieclubs bijeen. Het gisteren door de clubs aanvaarde besluit betekent dat op woensdagavonden geen competitievoetbal ge speeld wordt. Mr. Eric Vilé, de voorzitter van het sectie bestuur: „De clubs wilden niet te veel wedstrijden in een te kort tijdsbestek spe len. Dit omdat gevreesd werd voor een te gering aantal toe schouwers. Dat standpunt hebben we gehonoreerd. Komt ook mooi uit met de voetbaltoto, want ook de to- talisator zag doordeweekse wedstrijden niet zo zitten". Voor wat de eredivisie betreft dus pas op zaterdag 3 en zon dag 4 maart weer voetbal. Waarbij wel aangetekend dient te worden dat met Pa sen (half april) en met Pink steren (begin juni) zowel op zaterdag als op maandag ge speeld wordt. Koninginnedag en Hemelvaartsdag staan vrij op de agenda. In de eredivisie zal er dan niet gespeeld wor den. Tenzij uiteraard de weersomstandigheden voetbal op 3 en 4 maart nog steeds niet mogelijk maken. De kwartfinales van de KNVB-bekerworden op woensdag 14 en woensdag 21 maart afgewerkt. De halve fi nales staan geprogrammeerd op de woensdagen 4 en 25 april. De finale wordt op dinsdag 15 mei, daags voor de eindstrijd om Europa Cup 2, gespeeld. Met deze afspra- Het sectiebestuur betaald voetbal bijeen tijdens het beraad over de competitii achter divisie. Van links naar rechts: Jaap van Praag, voorzitter Eric Vilè, competitiekrij ee Jan Huijbregts en bestuurslid Herman Choufoer 111 ken toonde Jan Mak zich al lerminst gelukkig. De trainer van Volendam: „We moeten nu op 14 maart tegen Sparta spelen. Dan komt er natuur lijk geen hond omdat we door het gebrek aan een lich tinstallatie vroeg moeten spe len. De agenda biedt echter geen uitwijkmogelijkheden. We moeten wel". Indien op 3 en 4 maart nog niet begonnen kan worden, loopt de competitie nog een week uit. Het weekeinde van 16 en 17 juni is echter de ui terste datum voor wat betreft de afronding van de competi tie. Vilé: „Indien pas na dat weekeinde gestart kan wor den, zullen we toch terug moeten vallen op woensdaga vonden. Half juni moet alles afgewerkt zijn. Later kan niet omdat anders de volgende competitie in het gedrang komt. En dat kan niet omdat we eind mei klaar moeten zijn. Daarna wacht immers de eindronde van het Europees landenkampioenschap". ROB HARTOG (Van onze verslaggever) bleek in Utrecht echter dat voorlopig weinig clubs belang- UTRECHT Het sectiebestuur stelling hebben. Slechts FC betaald voetbal heeft de clubs Den Haag heeft zich tot nu toe uit de eredivisie via een schrij- aangemeld, ven gemeld dat nog tot 1 maart ingeschreven kan wor- Vier c den voor het toernooi om de schitterden gisteren bij intertoto-competitie. Gisteren clubberaad in Utrecht door af wezigheid. Haarlem, AZ '67 en Go Ahead Eagles gaven bericht van verhindering als gevolg van de slechte weersomstandighe den, Sparta had andere ver plichtingen. iredivisieverenigingen Het sectiebestuur heeft het gisteren bij het tweede gedeelte van het toto- taald. Het gaat hier om een be drag van 1,8 miljoen. Eric Vilé: „Normaal gesproken beta len we pas in mei. Nu diverse clubs in liquiditeitsproblemen verkeren, hebben we echter ge meend eerder te moeten beta len". Hoewel de competitie een maand verlengd wordt, blijft de transferperiode ongewijzigd. Sommige clubs verzochten de transferperiode ook te verlen gen, maar met het reglement in de hand besloot het sectiebe stuur dat, zoals afgesproken, tot aan 2 maart spelers van club mogen veranderen. f~W J I niet 66 pui tand to aen. M< kom< (Van o e verslaggever) k 1 1 ek 14-4 de tw UTRECHT Het Nederlands elftal reist 2 1 gende week dinsdag reeds af naar het nf/J der koude zuiden. Jan Zwartkruis heeft hf0Verw mee zijn zin gekregen. Met toestemming Cai de clubs, die spelers leveren voor Ora# voorl mag de bondscoach al twee dagen eert is dan geprogammeerd was beschikken ov1,6 zijn selectie. uders£f Oorspronkelijk wilde Jan Zwartkruis als voorbereiqvLanc op de vriendschappelijke interland tegen Italië (volgefcvierde week zaterdag in Milaan) één of twee oefenduels spispann in Italië. Dat gaat echter niet door, want de Italia^jrenge voetbalbond weigert daaraan mee te werken omdatjt op 1 Italiaanse reglementen dergelijke oefenduels nu eennye Ka niet toestaan. Lt 15 Oranje dient hierdoor uit te wijken naar een ander tyeren rond de Middellandse Zee. Eric Vilé: „Het zal wel Spaf in c of Portugal worden. Voor het weekeinde hopen wijk 1-L vervroegd vertrek van het Nederlands elftal rond te bén 2 ben. Waar we precies naar toe gaan en tegen wie we|dzich1 fenen valt echter met nog geen mogelijkheid te zeggen". overi volge PSV heeft bij monde van manager Ben van (klasse lder ernstige bezwaren gemaakt tegen het verti van Oranje op dinsdag. Van Gelder: „Bij ons sti het belang van PSV voorop. Wij vinden het te j. om voorafgaande aan een vriendschappelijke intfc land nog een oefenwedstrijd te spelen. Veel lie^jkerbc zou ik volgende week met PSV naar Fran"„ gaan om daar als club te oefenen. Desondanks len we niet dwarsliggen. De meerderheid goedgekeurd dat Oranje dinsdag al gaat en df~Zwa; zullen wij ons dus bij neerleggen". [De W; Zev V. 2 DEN HAAG De KNVB heeft in verband met de slechte gesteldheid van de velden het volledige amateurprogramma voor dit weekeinde afgelast. Ook in de afdelingen wordt niet gevoetbald. Eveneens zullen de wedstrijden van de betaalde jeurdelftallen morgenmiddag geen doorgang kunnen vinden. De Nederlandse Rugby Bond heeft alle wedstrijden, die voor komend weekeinde op het programma stonden, afgelast. Wel zal aanstaande zondag in Leiden rugby gespeeld worden. Dat gebeurt in de Groenoordhal, waar een aantal teams zal strij den om het eerste zaalrugbykampioenschap van Nederland. Aanvang der wedstrijden: tien uur. NARBONNE De kans, dat wereldkampioen Gerrie Knete mann evenals vorig jaar de wielerronde van de Middellandse Zee gaat winnen, is gisteren zeer groot geworden. Knete mann, woensdag tweede achter ploeggenoot Jan Raas in de als proloog dienende tijdrit, behoorde nu tot een groepje van dertien renners dat meer dan zes minuten uitliep op het peloton. In die groep werd Knetemann de grote favoriet voor de eind zege, omdat hij zaterdag zijn sterk gereduceerde aantal bela gers achter zich kan laten in de bergtijdrit op de Mont Faron. In de groep van dertien vluchters zaten niet minder dan acht Nederlanders. De renners van Peter Post vormden een over heersend vijftal. Cees Priem mocht in Narbonne uiteindelijk de ritzege boeken. In het algemeen klassement staat Jan Raas eerste met één seconde voorsprong op Gerrie Knetemann. ADVERTENTIE Nieuwe, speelse meubel- ideeën raken hoe langer hoe meer 'in Lekker nonchalant zitten is trend in 't aktuele woongebeuren. Kom eens bij Intermeubel ontdekken hoe voordelig die nieuwe woonvormen kunnen zijn. Moderne zitgroep in heerlijk zacht velours. De losse kussens worden gesteund door houten latten. Als 2-3-zits- kombinatie xjX/," A Is 1-2-3-zitskombinatiel795,- Salontafel bali-bruin 103 cm 0495,- Burostoel op zwenk- wieltjes. Ontspannen zithouding door de verstel bare rugleuning. -131846/131847/131848. IN WERELDKAMPIOENSCHAP BANDSTOTEN MOLLERUSA Hans Vul tink is het toernooi om het wereldkampioenschap band stoten in de Spaanse plaats Mollerusa gisteren begonnen met twee "overwinningen. In de eerste ronde versloeg de biljarter uit Groenlo de Ja panner Nobuaki Kobayashi in liefst negenendertig beur ten, terwijl in de tweede ron de de Belg Ludo Dielis In ze ventien beurten werd ge klopt Tegen Kobayashi - die uitein delijk toch niet van dit alles kon profiteren - leverde Hans Vultink een zeer matige pres tatie af. Daar kon hij echter een goed excuus voor aanvoe ren. Woensdagmorgen om half negen vertrok Hans Vul tink uit zijn woonplaats in de Achterhoek richting Schiphol. De sneeuwstorm maakte vlie gen echter onmogelijk, waar op besloten werd per auto naar Brussel te gaan. Een rit van zes uur. Vein de Belgi sche hoofdstad vloog hij naar Parijs. Na enkele uren be- drust werd de reis naar het zuiden vervolgens voortgezet. Exact een half uur voor het begin van de eerste partijen stapte Vultink de speelzaal binnen. Daarbij had hij nog het geluk, dat men in Spanje niet voor vier uur in de mid dag pleegt te binnen met bil jartwedstrijden. In zijn tweede partij, tegen de Belg Ludo Dielis, was Hans Vultink reeds aardig van alle vermoeidheid hersteld. Na ze ventien beurten kon Hans Vultink - die een hoogste se rie maakte van negenenveer tig - zich winnaar noemen. Dielis bleef tegenover de 200 caramboles van Vultink op 187 staan. Hans Vultink begon het toernooi om het wereldkampi oenschap bandstoten met twee overwinningen. Uitslagen ronde: Dielis (BeD-Berardi (Arg) 200/14-56/14; Kobayashi (Jap)-Vultink (Ned) i)-Ceule- 200/16-40/16, Connesson-Brufeau Areneza-Ceulemans 123/14 Na de eerste dag is de stand: 1. 200/39; Burfeau (SpaVCeule- Ceulemans 4-46-12.90. 2. Connes- (Bel) 42/17-200/17; Connesson son 4-60- 10.81, 3. Vultink 4-49-7.14, (Fra>-Arenaza (Spa) 200/21-67/21. 4. Dieüs 2-63-12.48, 5. Kobayashi 2- Uitslagen tweede ronde: Dielis- 61-5.94, 6. Arenaza 0-31-5 42, 7. Be- Vultink 187/17-200/17; Kobayashi- rardi 0-22-4.19 en 8. Brufeau 0-13- Berardi 20/28-120/28. 2.48. DORDRECHT De bestuursleden van de noodl i jdende voetbal - club FC Dordrecht heb ben besloten hun zetels ter beschikking: te stel len. Dit gebeurde na een verzoek van het tweetal Nico de Vries en Gerard Bouwer, dat samen de beheersraad vormt. Wan neer de plannen van de be heersraad slagen en FC Dor drecht weer een stevige finan ciële basis krijgt, is de kans zeer groot dat de. club over enige tijd een nieuw bestuur krijgt. Intussen hebben de Dordtse amateurverenigingen de gelederen weer gesloten en beloofd de plannen van de beheersraad niet te dwarsbo men. Wel wordt de stemming onder de spelers steeds slech ter. Voor hen was er tot nu toe alleen de vage toezegging dat zij salaris over december zouden ontvangen. Sommige spelers overwegen de club zonder geld de rug toe te ke ren en niet meer te spelen. -| ^aa P ormulierefe (-8; M< lotto en totc: kunnen lateP^ worden fe»; penal Ddag 1 i nheid ingeleverd F™ 26 van het reglement de iriü datum voor de formulieren toto en lotto no. 7 te verltr met dinsdag 20 fetf In totaal vielen in lotto 6 2 Prijzenbedrag: 1.841.089.11. 28.794.20 ontvangen. 3e 4e prijs: 8.078 60.40 ontvangen. 5e prijs: i, die elk 40.90 on In toto 6 vielen in totaal prijzen. Inleg: 486.785.—. Prijzen!» grote aantal derde winnaars daalde het prijst* van deze klasse per winn der de 2.50. Het bedrag art 18 lid 3 jackpot voor toto 7:

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12