HARDING Van derMeyden voor rechter wegens smaad BORST- lappen 2kg 250 CR. CIKOOKTC ROOKWORST 1SÜGRGEBR. *68 KALFSGEHAKT #V ISO CR. 109 TONGEWORST Rookgedrag van Willem Duys afgekeurd Tito op begrafenis Karde Ij Degradatie Crescendo I kg. MAGERE RONDER- 7 «f - LAPPEN ?2,48 1kg. MALSE Ijll STEE- - lAPPENMBmW* $3CADE- 2ÏS0 lAPPENMB^Tf 5 STUNS £48 TARTAARA WOENSDAG 14 FEBRUAR11979 PAC voor 'n fijn belegde boterham uit eigen worstkeuken f AMSTERDAM Een in terview in het weekblad „Privé", waarin de filmster Sylvia Kristel „onthult", dat zij op 7-jarige leeftijd door haar vader zou zijn verkracht, heeft de journa list Henk van der Meyden voor de Amsterdamse rechtbank doen belanden. De verslaggever, die ge flankeerd door drie raad slieden in de straf zaal was verschenen, hoorde wegens smaad een boete tegen zich eisen van 2500gulden. Volgens de officier van justitie, mr. H. E. van Re- nesse, pleit het feit dat deze roddel door de film ster zelf in de wereld is ge holpen, hem niet vrij van schuld: „Smaad is een pu- bliciteitsdelict Schuldig is niet de bron, maar de ver spreider". Het interview leverde Syl via's 52-jarige vader zoveel „scheldkanonnades, telefon- nades en slapeloze nachten op, dat hij een aanklacht indiende. Op een aanbod tot rectificatie ging hij niet in, omdat hij de inkleding van zijn weerwoord „te slap" vond. Zijn dochter had inmiddels haar uitla tingen herroepen. Dronken schap en een op hol gesla gen fantasie hadden haar parten gespeeld, zo erken de zij. „Welk algemeen belang meent u eigenlijk te dienen met dit soort publicaties", vroeg de rechtbankpresi dent Slagter tijdens de zit ting. „Of is het meer een Privé-belang?" „De waar heid", verkondigde V an der Meyden. ,Jk maak niet al leen melding van de gla mour, maar ook van de de pressies en pijnlijke jeug dervaringen". Hij had geen noodzaak gezien om een en ander bij de heer Kristel te verifiëren: „Sylvia vertelde dat verhaal regelmatig, ik had geen reden eraan te twijfelen". Slager: „Is die opvatting van u over journalistieke verantwoordelijkheid alge- Van der Meyden: ,J3ij deze vorm van journalistiek wel". Het verweer van Van der Meydens raadsman, mr. W. M J. Russel, kwam erop heer dat met de opkomst van de roddeljournalisüek een nieuwe industrie is ge boren met eigen specifieke normen. „U schetst hier iets wat elke dag gebeurt en waar de justitie niets meer aan doet", zo zei hij tot mr. V an Renese. „Je kunt tegenwoordig onge straft elk staatshoofd bele digen. De normen zijn ver anderd. Klachten over smaad worden de laatste jaren voor het overgrote deel geseponeerd. Ik vind het ook jammer dat het die kant uitgaat, maar het Nederlandse publiek blijkt een intense belangstelling te hebben voor uiterst in tieme gegevens „Maar daar gaat het hier toch niet om", repliceerde de officier. ,Jlet gaat erom of Nederland er behoefte aan heeft geconfronteerd te worden met een artikel waarin een vader ten on rechte wordt beschuldigd van verkrachting van zijn dochter. Ik wil graag gelo ven dat de tijden zijn ver anderd, maar dat ze zo ver zijn voortgeschreden, dat geloof ik niet". Uitspraak 27 februari DEN HAAG - Het rookgedrag van de radio- en televisiepresenta tor Willem Duys wordt door 67 procent van de be volking afgekeurd. Dit is de uitkomst van een enqête die het NIPO in opdracht van de Stichting Volksge zondheid en Ro ken heeft gehou den. Eind december kondigde Duys via de televisie en in een folder van de Stichting Volksge zondheid aan, dat hij zou proberen met roken te stop pen. Een maand later verscheen de presentator in een advertentie van een sigarettenfa- brikant met de mededeling, dat hij toch maar een nicotine-arme siga ret van een be paald merk was gaan roken. Bij degene die van het handelen van Duys al op de hoogte waren toen zij werden onder vraagd door het NIPO is de afkeu ring nog duidelij ker: 73 procent Mannen oordelen harder over Duys dan vrouwen: 78 procent tegen 69 procent afkeuring. Bij een eerdere enquête naar a leiding van het op treden van Joh an Cruyff als aanprij zer van hetzelfde sigarettenmerkt bleek dat 50 pro cent van de bevol king het gedrag van de voetballer afkeurde. Stichting Volksge zondheid en Roken meent dat de gege vens uit deze en quête een vinger wijzing zijn voor andere bekende Nederlanders „die mogelijkerwijs voor het geld de sigarettenindus trie dreigen te be zwijken". Strijd in Tsjaad opgelaaid PARUS (Rcuter-ÜPI) De maandag in de Tsjaadse hoofdstad N'djamena uitge broken gevechten tussen riva liserende troepen zijn giste ren in hevigheid toegenomen. De strijdkrachten die premier Hissene Habre steunen, schij nen de helft van de stad te beheersen, terwijl strijdkrach ten die president Felix Mal- loum trouw gebleven zijn, de Maudling overleden LONDEN (Reuter) De Britse oud-minister Reginald Maudling, eens kandidaat voor het voorzitterschap voor de conservatieve partij, is vanmorgen vroeg in Londen op 61-jarige leeftijd overle den. Maudling was minister van financiën en later minister van binnenlandse zaken. Hij was drie weken met leveront steking in een ziekenhuis op genomen. Stakingsgolf in Spanje MADRID (Reuter) Stakin gen hebben gisteren zieken huizen, banken en autofabrie- ken in Spanje getroffen. De arbeidsonrust wordt veroor zaakt door de eis van de vakbonden voor een loonsver hoging die uitgaat boven de grens van veertien procent, voor dit jaar door de rege ring vastgesteld. Artsen en verplegend-perso- neel in de meeste staatszie- kenhuizen namen alleen spoedgevallen aan om te pro testeren tegen de weigering van de regering om te praten over een nieuwe arbeidsover eenkomst Ongeveer 90 pro cent van het bankpersoneel bleef voor de tweede achter eenvolgende dag thuis. Vol gens vakbondsfunctionarissen betrof het de derde staking sactie van deze maand. Het personeel van verzekering smaatschappijen is al een week in staking. In de auto-industrie is een staking bij de Fordfabrieken in Spanje uitgebroken. De dochtermaatschappij van Re nault te Valladolid is weer aan het werk gegaan. andere helft in handen heb ben. N'djamena is van de buiten wereld afgesneden sedert de telefooncentrale werd bescha digd en de zenders van radio N'djamena zijn vernietigd. President Tito van Joego slavië bij de begrafenis van zijn trouwe medewer ker en vriend, de overle den vice-president van Joegoslavië Edvard Kar- delj. Nkomo kan neerschie ten van vliegtuig niet bevestigen LONDEN (DPA) Joshua Nkomo, een van de leiders van het Patriottisch Front heeft niet kunnen bevestigen dat zijn mensen maandag het Rhodesische passagiersvlieg tuig hebben neergeschoten, waarbij 59 mensen om het le ven zijn gekomen. Gistermiddag had Nkomo in een interview met de Engelse omroep BBC verklaard dat men een vliegtuig wilde neer schieten met de opperbevel hebber van de Rhodesische strijdkrachten, generaal Peter Walls, aan boord. De generaal zat echter niet in het passa giersvliegtuig maar in een an dertoestel. LEIDSE COURANT (Van onze korfbalmedewer ker) ROTTERDAM - In de korf balcompetitie verloor Cres cendo gisteravond met 17-14 van OSCR. Door deze neder laag werd OSCR onbereik baar voor de Leidse ploeg die daardoor uit de eerste klasse degradeert. Geruime tijd had Crescendo goede uitzichten op een over winning en daardoor uitstel van degradatie. Om en om scorend hielden de ploegen el kaar in evenwicht tot Cres cendo halverwege de eerste helft een 3-5 voorsprong nam. Rustig en met overleg spelend werd de voorsprong tot de rust vastgehouden: 7-9. Aan geslagen doordat een bijna zekere treffer toch nog uit de mand rolde liet Crescendo de voorsprong glippen. Tien mi nuten later kwam de omme keer: na 11-11 stokte de Leid se aanval en schoten van gro te afstand brachten de Rotter dammers de beslissende voor sprong. Via 14-11 werd het 17-12, warna Crescendo in de slotfase nog tot 17-14 kon te rugkrabbelen. Voor Crescendo scoorden Louis Kok (3), Joke Geijer (2), Gabrielle Kok (2), Wilfred Cornelisse (2), John Huigsloot (2), Ria Baak, Lies- beth Kok en Chris Driessen, die Piet l'Ami verving. Cres cendo sleepte door deze ne derlaag ook Terheijden mee naar de tweede klasse, waar door de beide debutanten na een seizoen weer terugzakten naar de tweede klasse. d.j.-presentator: "Ikzelf zit in een snel vak waarin je snel moet reageren. Maar het tempo van som- mige modemakers doet me weieens naar adem snakken. Wat een vaart heb ben die makkers!" Dat is tóch wel handig voor mannen die zo'n leuk vlot jack zoeken. Met het voorjaar in zijn neus heeft SNUFFEL, drie supervoordelige prijzen gesignaleerd. CsJi li tocA Vcwt Leiden: Albrecht Supermarkt, Langegracht Kopermolen (in de Kortimarkt), tel. 071-140195 Steenstraat 31tel. 071 -122407 Churchill-laan, tel. 071-761190 Links: Cowsplit suède jack met rits en tricot taille-band. Echt leer voor 120,- Midden: Breedrib corduroy jack, vlotte geruite voering en brede rimpelband. 100,- Rechts: Uitstekend voorjaars jack^ 100% polyester. 70,-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6