Voorschotenaar tevreden? weor u met winkelvoorzienin Herprofitarinff van Kerkstraat Tafeltennisverenigingen Zoeterwoude jubileren KORTWEG Fietsen in Warmond" Huisbaas zette bed bij huursters Dansproject op Warmondse scholen I STAD/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 13 FEBRUAR11979 PAG( Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u een geurig boeket bloemen van de Fleurop bloemist. woonplaats: Oeze bon in open envelop zonder postzegel sturen r antwoordnr. 349. Leiden. WARMOND In het Meerpunt wordt vana vond een zogenaamde „thema-avond" gehou den met als onderwerp: fietsen in Warmond. Een forum zal spreken over allerlei zaken die te maken hebben met het fietsverkeer. Aan de discussie over dit onderwerp zal ook door de bezoekers deelgeno men kunnen worden. In het forum hebben zitting: raadsleden van CDA, WD en Pw, vertegenwoordigers van Veilig Verkeer Nederland afd. Warmond en een vertegen woordiger van de ENWB. De discussie zal zich afspelen rond de volgende stellingen: 1. het aanleggen van fietspa- den langs de Oranje Nassau- laan is verwerpelijk in ver band met de aantasting van het landelijk karakter, 2. Er moet een fietspad langs de Oranje Nassaulaan komen, anders worden onze kinderen doodgereden, 3. Op de Herenweg moeten verkeersdrempels worden aangelegd, 4. De maximum-snelheid in Warmond moet 20 km. per uur worden, 5. Fietsen kan ook voor je plezier. De forumbijeenkomst begint om acht uur in de beneden zaal van het Meerpunt Deelrapport distributie-planologisch onderzoek wijst uit: NOORDWUK Een Noordwijkse huisbaas kreeg het met een tweetal ver pleegsters aan de stok, toen hij ruzie maakte over het feit, dat een van hen haar vriend in het gehuurde pand liet overnachten. De dames, beiden in de twintig, hadden de in de kom van Binnen staande wo ning gehuurd voor 800.- per maand, aanvankelijk zonder contract Later legde de huisbaas, een Ma rokkaan, hun toch een overeenkomst voor, maar daarin stonden zoveel be perkingen van hun privacy, dat de ver pleegsters het con tract niet wilden on dertekenen. Zo mochten zij bijvoor beeld geen bezoek ontvangen, zelfs geen familie, en om elf uur 's avonds dienden de lichten in het pand te zijn ge doofd. De dames haalden zich echter deze week de toorn van de huisheer op de hals, toen een van hen kennis kreeg aan en jongeman en deze in de woning ontving. Toen de vriend er ook nog bleef slapen was de boot helemaal aan. De gastarbeider ver weet z'n huursters van het huis een „sex-tent" te maken en om elk verder rendez-vous te voor komen zette de man z'n eigen bed bij dat van de verpleegsters. De dames zagen het toen niet meer zitten en zochten hun nachtrust elders. Uiteindelijk liep de twist zo hoog op, dat er klappen vielen en de politie tussenbei de moest komen. Hoewel de deuren van het gehuurde pand inmiddels van andere sloten zijn voorzien, zijn de be woonsters van plan binnen enkele dagen op te stappen. Voor zo'n prijsje vind je altijd nog wat an ders Brandstichters aangehouden NOORDWIJK De poliüe is een groepje jongens op het spoor, dat vermoedelijk debet is aan de brand, waarbij zon- 1 dagmorgen een paar duizend vierkante meter duinbegroei- ing ten zuiden van de Konin- gin Astrid Boulevard in I vlammen opging. Zondaga- vond ontstond opnieuw 1 brand in de zuidduinen, maar 1 voordat het vuur zich kon r uitbreiden slaagden politie en f voorbijgangers er in bet te 3 doven. 1 Een patrouille trof in de om- geving van de brandplaats i een paar jongens aan, die in het bezit waren van een voor- raad vuurwerk. De knapen werden meegenomen naar het 1 politiebureau en door de re- cherche verhoord. Bij het on- derzoek naar de eerste brand 1 werd in de duinen eveneens 1 een partij vuurwerk aange- troffen van in totaal ruim I vijfhonderd stuks. Al eerder 1 kwamen meldingen binnen t over het afsteken van vuur- pijlen in De Zuid. Behalve 1 naar de daders is de politie 1 uiteraard ook geinteresseerd 1 in de herkomst van het mate- 1 riaaL j Beroving van 1 SJC-kantine verijdeld f NOORDWUK Een attente politiepatrouille heeft kunnen j voorkomen, dat inbrekers de c kantine van SJC leegroofden. s In het holst van de nacht sur- j veilleerden de politiemannen over de Nachtegaallaan, een l landweggetje achter de bui- tenplaats Offem, waar zij een j. Audi-personenauto open en met warme motor aantroffen. Er was niemand bij de wagen te zien en omdat zij dit ver dacht vonden besloten de die naren van Hermandad een onderzoek in te stellen op het nabij gelegen sportpark van SJC. Zij stelden toen vast, dat van de kantine een ruit was verwijderd en dat een kleurentelevisie en andere 1 goederen klaar stonden om te i worden meegenomen. Verder - bleek de deur naar de provi- siekamer te zijn geforceerd. IDe inbrekers hadden ook aan de kassa gezeten, doch deze was naar vaste gewoonte leeg. Op het terrein troffen de poli tiemannen een dertigtal pak ken koffie aan. Waarschijnlijk waren deze door de daders 1 weggegooid, toen zij zich door i de patrouille overlopen zagen. Met assistentie van een speur- hond zochten politie en re- c cherche de omgeving af, maar van de inbrekers was geen spoor meer te vinden. t Bij een onderzoek naar de herkomst van de Audi bleek 1 deze afkomstig uit Purme- I rend. Een man, die zich uit- i gaf als rechercheur, maakte j een garagehouder uit die stad 1 wijs, dat hij de auto moest meenemen voor een onder- j zoek. Hij liet een andere auto 1 achter, die eveneens gestolen bleek te zijn. VOORSCHOTEN De Voorschoten- se ondernemer kan niet gerekend worden tot de meest dynamische. Tot deze conclusie komt het „Deel rapport Voorschoten" bij de analyse van de winkelfunktie in bet distri butie-planologisch onderzoek voor Rijnland. Het deelrapport is vrijwel geheel gewijd aan een weergave van de resultaten van twee in het kader van dit onderzoek gehouden enquê tes. De resultaten van de consumenten enquête zijn positief voor de Voor- schotense winkelvoorzieningen. In de dagelijkse sector van de behoeften weten de winkelcentra de meerder heid van de consumenten aan zich te binden. Verreweg de meeste inwo ners zijn op het hoofdwinkelapparaat in de oude kern gericht. Opvallend is daarbij dat het winkelcentrum Noord-Hofland maar een beperkte funktie uitoefent. In de niet-dagelijk- se sector doet de invloed van de ver koopafvloeiing naar Leiden, Den Haag en Leidsenhage zich voelen. Met name de groepen elektrotechni sche artikelen, textiel en schoeisel zien veel potentiële klanten naar de omringende winkelconcentraties weg lekken. De consument oordeelt gun stig over het winkelmilieu in het cen trum van Voorschoten en ook over de verspreide winkels door het dorp, maar ten aanzien van het winkelcen trum Noord-Hofland, is men duide lijk gematigd in zijn oordeel. Datzelf de geldt ten aanzien van de kwaliteit van het aanbod gemeten naar servi ce, keuzemogelijkheid en prijsniveau. De bezoeksfrequentié van de winkel voorzieningen in de dagelijkse goede rensfeer blijkt zeer hoog. Het winkel centrum Noord-Hofland scoort hier bij het hoogst n.l. 64% van haar be zoekers komt daar iedere dag. Uit het consumentenonderzoek blijkt dat autobezit, inkomen, beroep, leeftijd en tijdstip van vestiging van invloed zijn op het koopgedrag. De ondernemers-enquête opgezet met het doel een inzicht te krijgen in de omzetontwikkeling is niet helemaal geslaagd omdat relatief weinig on dernemers medewerking wilden ver lenen. Bij een vergelijking van bedrijfs-economische situatie schoten-Centrum met die va lijkbare jgemeenten, lijkt Voorschol er gunstig voor te staan. Die gun: ge situatie in de dagelijkse goeder^ sector dient echter te worden gere tiveerd. Door het zeer gunstige po tieve resultaat van één bedrijf (1 bert Heijn) is het gemiddelde in gij stige zin beïnvloed. In overig Vol schoten is een cash- en canybedf voor de vertekening van een overdt ven gunstig beeld verantwoordeUP^1 Duidelijk is geworden dat ste, wordt getrokken aan de koopkratfr, van de bevolking van Voorschor?'t door de centra in Leiden, Den Ha. °n Leidschendam. WASSENAAR Het voorstel tot herprofilering van een deel van de Kerkstraat komt op maandag 19 februari in de gemeenteraad aan de orde. De commissies financiën, technische diensten en bet verkeers- en welzijnsoverleg hebben zich inmiddels uitvoe rig over de zaak geïnfor meerd en kunnen met het voorstel akkoord gaan. In de plannen is de aanleg van een trottoir aan de west zijde van de Kerkstraat ge projecteerd en verder zijn er parkeerfaciliteiten geschapen in de vorm van parkeerstro- ken, insteekhavens en, waar mogelijk, parkeergelegenheid op de rijbaan. Op verzoek van de bewoners is het aantal aan te brengen parkeermeters- uitgebreid van 11 tot 20. Na het gereed komen van het nieuwe parkeerterrein bij de Langstraat, zal de verkeers cir culatie in de Kerkstraat ge wijzigd moeten worden. De kosten zijn geraamd op 227.700 gulden. Een complicatie kan zich ech ter nog voor gaan doen bij de provincie. Dit omdat de dorp skom valt onder het bestem mingsplan „waterwingebied", hetgeen betekent dat de pro vincie toestemming moet ge ven voor ondermeer het aan leggen van parkeermeters. Waarschijnlijk verbindt de provincie daaraan de voor waarde dat de Kerkstraat ge asfalteerd moet worden. Mocht de provincie aan de eis De Kerkstraat in zijn huidige staat vasthouden dan zou dat de gemeente 460.000 gulden extra kosten. B. en w. van Wasse naar willen tegen dit stand- in de provincie stelling ook dat het Behalve de financiële Kerkstraat i bezwaren vindt het college schaden. ZOETERWOUDE Over ruim een half jaar zullen de beide tafeltennisverenigingen Pit '54 en Effect '54 25 jaar bestaan. Bijna een jaar gele den is op een gecombineerde bestuursvergadering van Pit en Effect al het idee naar vo ren gekomen om een feest commissie (nu evenementen commissie) te vormen. mag geen verwondering wekken omdat de samenwer king onderling de laatste ja ren al een vorm heeft aange nomen waarin sprake is van een „bijna" fusie. Een derge lijk samengaan is ook het streven voor de zeer nabije toekomst Ook de tafeltennis vereniging van Heineken (HTVZ) zal aan de f eestactivi teiten deelnemen. De werkelij ke viering van het jubileum zal op 13 oktober 1979 plaats vinden. Pit '54 is dan 25 jaar en drie dagen oud, terwijl de oprichtingsdatum van Effect '54 niet meer precies meer te achterhalen is. De jubileum commissie heeft echter nog tal van andere activiteiten in petto. Zo worden er in september een serie nederlaagwedstrij den gehouden. Elke week spe len er plm. 17 teams (Pit en Effect gecombineerd) tegen andere verenigingen. Voor de vereniging die de Éfootste i derlaag weet toe te brengen is er een speciale prijs be schikbaar. Het laatste week end van september is er een buitenlandse ontmoeting met een vereniging uit Duitsland. Leden van deze vereniging zullen bij de diverse leden worden ondergebracht Behal ve tafeltennisevenementen staan er nog verschillende an dere activiteiten op het pro gramma. Een hoogtepunt zal ook ongetwijfeld de „Nacht van Zoeterwoude" worden. Vrijdagavond 12 oktober om acht uur zal het startsein ge geven worden voor een lange avond, nacht en ochtend ta feltennis. Zaterdagmiddag om twee uur is de finish van deze marathon gepland. Voor de jeugd wordt er een specia le avond georganiseerd waar in waarschijnlijk een bezoek bowlingcentrum Een bijzonder ludieke gebeur tenis zal ongetwijfeld het tournooi met bestuurders van de Zoeterwoudse sportvereni gingen en Burgemeester en Wethouders worden. De re ceptie op 13 oktober 's mid dags en de daarop volgende feestavond completeren het uitgebreide feestprogramma. Uiteraard zal er ook een spe ciaal jubileumnummer in de vorm van een bijzonder ver zorgd drukwerk -gemaakt wor den. Hoewel Effect de geld beschikbaar heb gesteld voor de viering dit jubileum zijn de zaken nancieel nog niet helem rond. De onlangs gehou kaarsen actie heeft al flinke duw in de goede ri ting gezorgd. De eind febri te starten loterij zal de laa guldens voor de grootse 'nf ring op moeten brengen, trekking hiervan is dan op feestavond. De oude kem van Voorschoten, waar de meeste winkelvoorzieningen zijn geconcentreerd. LISSE In het Poelhuys aan de Lissese Ruishoornlaan wordt zondag 18 februari een optreden verzorgd door de gospelgroep „Discipel". De optredens van Discipel doen sterk denken aan de Conti nental Singers, met het ver schil dat Discipel uitsluitend in het Nederlands zingt. Een aantal werken van de Ameri kaanse gospelgroep zijn hier voor speciaal in het Neder lands vertaald. Het concert begint om halfacht De toe gang is gratis. ZOETERWOUDE De jaar lijkse donateursbijeenkomst van de stichting „Oud Zoeter woude" wordt ook dit jaar weer gehouden omstreeks de verjaardag van de stichting. Morgen vanaf acht uur geeft in „Ons Huis" het bestuur een overzicht van de huishou delijke zaken betreffende het afgelopen jaar én de toe komst Daarna verzorgt de heer Frans Hulsbos, beheer der van „Ons Huis", een le zing aan de hand van prachti ge zelfgemaakte dia's over: „De schoonheid van Zoeter woude". VOORHOUT Volkstuinve reniging „Elsgeest" houdt morgen een algemene leden vergadering, vanaf acht uur in het Parochiehuis. Behalve de gebruikelijke agendapun ten staat onder punt acht ver meld de benoeming van een „schoonheidscommissie". Eén van de oprichters van „Els- geest" de heer C. G. J. Alke made wil aftreden. Alkemade was vanaf de oprichting van de vereniging, dit jaar negen jaar geleden, secretaris. LEIDERDORP De werk groep „Opvang mensen zon der werk" houdt elke donder dagmiddag van 2 tot 4 uur ontmoetingsmiddagen voor ie dereen in het gebouw de Sjel- ter aan de Heemraadlaan. De werkgroep is voortgekomen uit de werkgroep „Nieuwe le vensstijl" van de gezamenlijke kerken. Voor nadere inlichtin gen over de bijeenkomsten kan men terecht bij: C. Schouten, tel. 41.10.62; mw. Huivenaar, tel. 89.39.23; mw. Galjaard, tel. 13.38.50; T. van Geest, tel. 89.28.03; C. J. van Zwieten, tel. 89.26.33. KATWIJK De Gemeen schappelijke Openbare Biblio theek in Katwijk is momen teel in het bezit van Zweedse, Noorse en Turkse romans. De bibliotheek heeft ze voorlopig voor een periode van zes maanden in bruikleen. Op speciaal verzoek van en kele lezers heeft men deze boeken in huis gehaald. De colleqtie Zweedse boeken be staat uit 10 jeugdboeken en 15 romans. De beide andere collecties bestaan uit 25 ro mans. Behalve boeken in deze talen zijn er in de bibliotheek ook Joegoslavische, Portugese en Spaanse boeken. Indien men belangstelling heeft voor boeken in andere buitenlandse talen kan men zich wenden tot de diens tdoend assistente bij het in lichtingenbureau. Ernstig ongeval op Heuvelweg LEIDSCHENDAM De 12- jarige Ronald S. uit Den Haag is gistermiddag om streeks zes nar met ernstige verwondingen aan benen en onderlichaam naar het St. Antoniushove in Leidschen dam overgebracht. De jongen stapte op de Heu velweg in Leischendam uit de tram. Hij verloor toen zijn evenwicht en kwam met zijn broekspijp aan een haak aan de tram vast te zitten. De be stuurder van de tram had niets in de gaten en wilde ge woon weg rijden. De jongen werd toen enkele meters mee gesleurd, waarna hij tussen de tram en het perron terecht kwam. Hij werd direct naar het ziekenhuis overgebracht en is nu buiten levensgevaar. Zomerkampen SJJO OEGSTGEEST De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest organiseert voor het jaar 1979 weer zeven zo merkampen. Tussen 30 juni en 11 augustus bestaat er voor de jeugd van 8 tot en met 17 jaar weer de moge lijkheid om aan één van de kampen deel te nemen. Er kan gekozen worden uit boerderijkampen en tenten kampen. Het boerderij kamp wordt in Drunen gehouden en de tentenkampen in Huyber gen en in Saint Vith (België). Inschrijfformulieren en fol ders zijn verkrijgbaar bij Ta- bema iedere woensdag van 19.30 tot 20.30 uur aan de Ju- lianalaan 1 in Oegstgeest, te lefoon 071-154773. WARMOND Het Gewestelijk Orkest vo^ Zuid-Holland en de Scapino Dansacademie gev op 21 februari in de Hervormde Kerk in Wf mond een schoolconcert en dansuitvoering votEI leerlingen van de vijfde en zesde klassen van kf Warmondse basisonderwijs. ht< |e Dit „dansproject 1979" handelt over „Het dier in de muzieL;] Aan de hand van de hoofdpersoon in het verhaal zullen jgQ jeugdige toeschouwers en luisteraars ontmoetingen met die|ei hebben en deze in bepaalde instrumenten leren herkennen. deze manier worden verschillende aspecten van dans en ziek naar voren gebracht op een speelse manier. Er zulvE delen uit het „Carnaval des animaux" van Camille Saintéale1 gespeeld worden, maar ook muziek waarin het orkestinsttt mentariuin duchtig aangesproken wordt, zoals de Suite II v Igor Strawinsky, de Can-Can uit La Vie Parisienne Offenba en zelfs de Onvoltooide van Franz Schubert zal het orkest t gehoren brengen. Aan het slot van de uitvoering zullen a®1 medewerkers en het publiek een Jazzdans uitvoeren van Rui Bos. Dirigent van het orkest zal Arie van Beek zijn en Pte algehele presentatie is in handen van Jan Polak. Aanvang \t>at de uitvoering is om 11 uur 's morgens. Verkeersonderzoek in Lisse LISSE Een werkgroep van de politieke partijen D*66, PPR en PvdA gaat in Lisse een onderzoek doen naar de verkeersveiligheid rond de scholen. Op grond van de re sultaten worden in een later stadium eventueel voorstellen aan de raad gedaan. Het onderzoek gaat met een inventarisatie i verkeerssituaties bij de se scholen. Dit wil de groep doen in nau\ werking met onderwijl personeel, moeders, commissies en leerlingen, woners van Lisse kuni contact opnemen met P. AD" made, Frans Halsstraat flll tel. 12847. 1111

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4