Beleid )ns Eibernest etuigt an te weinig oekomstvisie" il eens twee kolommen meer in op uw Lotto-formulier. Chris Lantrok kan counteren 7j?sekoop ™™te zestien ZUIDHOLLANDSE BOKSKAMPIOEN SCHAPPEN Reclame rechten WK voetbal 1982 reeds verkocht Nederlandse ploeg voor EK atletiek voor Landwer verliest aansluiting met kopgroep Tips Nootdorp UEFA niet gelukkig met Bernabeutoernooi Dat betekent twee extra kansen op f500.000,-. LEIDSE COURANT DINSDAG 13 FEBRUAR11979 PAGINA 13 WERE PERSPECTIEVEN NA DEGRADATIE O HOOFDKLASSE Voorlopig speelt Ons Eibernest alleen nog op het veld korfbal op hoofdklasse-niveau. HAAG De afgelopen 5 «worden degradatie van Ons lit de hoofdklasse mierokorfbal is '•31 jhijnlijk pas het begin geweest van nt >te klap die de Haagse korfbalwe- >innenkort nog staat te wachten. fj_ heeft een fikse eindsprint nodig, en zich niet bij Ons Eibernest voe- i de overgangsklasse en de 1 in Den Haag, zich nog juist in ie afdeling wist te handhaven, bieat reinig hoop voor de toekomst Nog aar en we zien misschien geen klasse microkorfbal meer in Den tie vierde sports tad van Nederland. |jk is dit echter toch een te somber Pams heeft immers nog een kans fS kan zich morgen via een gelijk- tegen de Leidse Algemene direct En in de hoofdklasse. Feit blijft, dat een gerenommeerde vereniging als Ons Ei bernest, zesmaal landskampioen micro- korfbal, door oorzaken die de andere Haagse clubs ook parten spelen, al is ge degradeerd. Coach Rob Vonk merkte op niet erg teleurgesteld te zijn, omdat het niet helemaal onverwachts kwam. Rob Vonk, die enkele weken geleden nog als de reddende engel werd gezien, zal we gens verplichtingen elders, na de micro- korfbalcompetitie coach af zijn. Ruud Em merik, ex-sterspeler van Ons Eibernest, had de degradatiebui al heel lang zien hangen. „Het beleid van de vereniging bleef de afgelopen tien jaar onveranderd, dat wil zeggen te weinig actief en zonder toekomstvisie, zodat men de laatste tijd niet wist hoe de hieruit voortvloeiende moeilijkheden moesten worden aangepakt Zo is Die Haghe indertijd gesneuveld en zo zal het andere verenigingen in Den Haag ook vergaan". Afgang Jan Gijsen, lid van de huidige selectie van Ons Eibernest noemt de degradatie een afgang voor zijn club. „Het is erg triest wat er de laatste tijd is gebeurd. In een soort paniekreactie werd trainer Jan Bakker eerst als zondebok aangewe zen voor de slechte resultaten en ontsla gen, en daarna weer aangenomen. We missen voldoende talent in het eerste team en Jan Bakker durfde dat hardop te zeggen. Met alleen harde werkers kom je een eind, maar red je het nooit helemaal. Het beleid van Ons Eibernest is er helaas niet op gericht geweest talenten binnen de vereniging voldoende te motiveren om zich in het eerste te spelen. Er wordt ook niet bij andere clubs naar spelers ge zocht. Ik moet toegeven dat, wanneer je vreemden in de vereniging haalt, je ook veel verloop krijgt, dus minder gezellig heid. De mentaliteit van de hedendaagse jeugd speelt ook een negatieve rol. Veel jongeren binnen onze vereniging hebben genoeg talent, maar hebben te weinig voor de sport over. Ze slaan bijvoorbeeld vaak trainingen over. Een tendens die je trouwens overal ziet". De dertigjarige Jan Gijsen is aan zijn laatste seizoen bezig bij Ons Eibernest. Privéredenen lokken hem naar het oosten van het land. Het is bekend dat Ron Re geer, ook dertig jaar en met nog meer spelervaring dan Gijsen, volgend seizoen in een lager team wil spelen. Kortom, het eerste team moet naast degradatie ook het verlies van zijn twee steunpilaren incasse ren. Jan Gijsen: „Talenten van andere vereni gingen zullen zich niet zo snel zelf aan melden bij Ons Eibernest Juist omdat we zo 'beroemd' zijn, menen ze al gauw dat men bij zo'n club niet op nieuwe spelers staat te wachten. De grote versnippering van de Haagse korfbaltalenten zou mis schien verholpen kunnen worden, wanneer er in Den Haag een federatie van clubs tot stand zou komen". Secretaris Ed Stroo verklaarde dat het be leid van het clubbestuur nu, na de degra datie, geen drastische veranderingen zal ondergaan. Hopelijk zal men echter toch een iets actiever beleid gaan voeren waar het het goed begeleiden en aantrekken van potentiële kandidaten voor het eerste team betreft, opdat Ons Eibernest in ieder geval voor de hoofdklasse veldkorfbal be houden blijft en ook aan een terugkeer naar de hoogste afdeling van het micro korfbal kan gaan werken. HERMAN JANSEN et Lil i ii og kjbl] n par J GS De internatio- tafeltennisfederatie ïeeft gisteren na de mpioenschappen van len nieuwe wereld- jbeni gepubliceerd, die te- jen vingerwijzing in- Natf00r de Plaatsingslijst (kokende wereldkam- "ippen die van 29 6 mei in de Zuidko- stad Pyongyang wor- dat IPuden. van het feit dat zij De Vfoen aan geen enkel ntie /nds evenement deel zich Bettine Vriesekoop de Feds niet voor bij de e ba^estien speelsters van- tergefreld. De topposities ingenomen door Azia- POÏ>elers en speelsters. iaats- 5 en der tRDAM Op de kalender van de komen de volgende (jden voor: zen; prestatietocht hoofeen-Lely stad60 en 100 ifiOO-14.00 uur starten in en Lelystad (bij de 180-6991/4268. wedstrijdtocht 100 i a en b, start Ku- Dorpshuis 14.00 uur -21387. DEN HAAG Chris Lantrok bezit waarop maar weinig boksers ook in de profsector kunnen bogen: een counter. Dat is een ver vaarlijk wapen, wat de jonge Rotterdammer John van de IJssel gisteren, op de vijfde avond van de Zuidhollandse kampioenschap pen, in Amicitia te Den Haag, tot zijn schade moest ondervinden. Nauwelijks was de strijd na een korte verken ning begonnen en wilde Van de LJssel zijn eerste aanval plaatsen of hij werd door een rechtse counter, gevolgd door een korte serie, naar het canvas gestuurd. Hij stond wel op maar had zich na acht tellen niet zodanig her steld dat scheidsrechter Meijers het verant woord achtte hem door te laten boksen. Lan trok (DTS, Leiden) dus winnaar van de halve finale A-klasse zwaarweltergewicht door inter ventie in de eerste ronde. Dat was een niet totaal onverwacht eind van de enige A-partij die het programma sierde waarvoor zoveel belangstelling bestond dat de zaal overvól was. John van de LJssel was als junior een enorm talent. De jeugdige pugilist van Crooswijk (Rotterdam) bereikte echter te snel de hoogste klasse. Fysiek was, en is, hij' nog niet zo ver. Onlangs ging hij in Engeland k.o., gisteravond was hij er niet ver vanaf. Te snelle progressie kan negatieve kanten heb ben. John van de LJssel is er een voorbeeld van, waarmee niets gezegd is ten nadele van Lantrok die een sterke, maar de moeilijkste, stoot perfect beheerst. Counters zijn zeldzaam, opstoten eveneens. Het merendeel komt niet 'verder dan recht vooruit en hoeken. Ook in de B-klasse, waar in drie partijen werden gebokst. Het middengewicht leverde Ros (Te Pas, Den Haag) als kampioen op door een puntenzege op Bravenboer (Crooswijk). Ros is een karak tervolle bokser, wiens linkse hoeken veelal op de dekking van de Rotterdammer belandden maar van rechts scoorde hij regelmatig, voor al in een sterke tweede ronde. Het was zon neklaar dat Bravenboer veel minder had ge scoord. Niettemin had een van de ditmaal vijf juryleden Bravenboer als winnaar. In de halve finale zwaarwelter boekte Langeveld (Kristalijn, Den Haag) een papieren zege om dat Makkink (De Haan, Schiedam) zich terug trok. Half zwaargewicht La Cruz (Hoogenband, Den Haag) maakte na geruime tijd zijn rentree na een intensieve trainingsperiode. Hij bleek nog steeds de sterk stotende bokser, die Noome (Oorschot, Rotterdam) in de tweede ronde van de halve finale tot opgave dwong na een enorme serie. In deze B-klasse ook een prestatiepartij, nog steeds een onbevredigende oplossing als er slechts een inschrijver is, in dit geval lichtwel- ter Boogers (Arvos, Dordrecht) die na een slecht duel met de doldriest vechtende Ali Yer (De Haan) kampioenswaardig werd bevonden. Een kampioen met meer allure is Lissenberg (De Haan) die in de N-klasse lichtgewicht een prestatie moest leveren tegen Lopez (Albert Cuyp, Amsterdam) die werd verrast door de eerste de beste stoot van de Schiedammer maar daarna een kundig opponent bleek, die Lissenberg inderdaad tot een prestatie dwong. Wildeboer (Oorschot) had de titel N-klas zwaargewicht snel te pakken door De Waard (DOS, Vlissingen) in de eerste ronde met een rechtse hoek in de eerste minuut te vellen, waarna opgave volgde. In deze klasse was Temo (Kirstalijn) in de halve finale bantamge- wicht fysiek niet opgewassen tegen Maas (Hui zenaar) waardoor opgave in de tweede ronde het gevolg was. Trainer Snik van DIS kon ook met een kam pioen naar Leiden, Abspoel, die als junior B zwaarweltergewicht weliswaar zijn prestatie duel van de sterke en stijlvolle Portengen (Albert Cuyp) verloor maar zeker kampioens waardig is. In de C-klasse werden de halve finales zwaar welter verwerkt, waarin Veenstra (Kristalijn) een merkwaardige zege behaalde op De Wijs (Hoogenband) die zijn „tamme" tegenstander leek te overvleugelen. Tot Veenstra in de eer ste ronde al terug kwam met een niet aflaten de serie, die de scheidsrechter beoordeelde als „fataal" voor De Wijs, zodat hij ging tellen. De Wijs had daarna geen zin meer en gaf op. Veenstra komt in de eindstrijd tegen de tech nisch knap onderlegde Kasten (Te Pas) die te gen Koedam toch te veel risico nam. Koedam (Arvos) heeft slechts zwaaistoten tot zijn be schikking maar het gevaar daaraan ten gron de te gaan onderschatte Kasten die overigens met zijn sterke stoten en een knappe tweede ronde royaal won. De finale middengewicht C-klasse werd een prooi voor Peppel (Oor schot) die één ronde moeilijkheden had met de opstoten van Voorden (De Haan). De Schiedammer had in de tweede ronde al geen conditie meer, ging rommelen, verwaarloosde zijn dekking en haalde alleen het einde omdat ook Peppel in de derde ronde uitgeblust was. Maar natuurlijk wel winnaar werd. Volgende week maandag worden in Amicitia de kampioenschappen voortgezet Op deze voorlaatste avond komen veel A-klassers aan bod. HERMAN VAN BERGEM Zürich de Internationale voetbalfederatie (FIFA) heeft gisteren in Zürich bekend ge maakt dat de reclamerechten voor het wereldkampioen schap voetbal van 1982 in Spanje verkocht zijn voor 36 miljoen Zwitserse francs, ruim 44 miljoen gulden en een verdubbeling van het be drag dat voor dezelfde rech ten werd betaald tijdens het laatste toernooi in Argenti nië. De rechten bevatten het plaatsen van reclameborden in alle stations waar voetbal wedstrijden in het kader van het eindtoernooi worden ge speeld plus de televisierechten voor de Verenigde Staten en Canada. De koper is de Brit se industriegroep West Nally, die ook al de reclamerechten in Argentinië opkocht DEN HAAG - De Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie heeft gisteren één dame en vier heren aangewezen voor deelneming aan de Europese indoorkampioenschappen, die op 24 en 25 februari in We nen worden gehouden. Het zijn Els Vader (60 meter). Koen Gijsbers (800 meter), Wybo Lelieveld (1500 meter), Joost Borm (1500 meter) en Ruud Wielart (hoogspringen), mits de laatste tijdig hersteld is van zijn blessure. De moge lijkheid bestaat dat nog een zesde atleet aan de mini-af vaardiging wordt toegevoegd. Het gaat om Kor Louws, die morgenavond bij indoorwed- strijden in het Engelse Cos- ford op de 1500 meter een tijd van 3.45.5 of minder moet lopen om voor uitzending naar Wenen in aanmerking te komen. Na 33 gelijkspel tegen EKL Boys (Van onze sportredactie) KATWIJK Landwer JMB leed opnieuw puntenverlies. Gisteravond speelden de Sas- senheimers met 33 gelijk tegen EKL Boys. Landwer heeft nu twee punten minder dan het op de derde plaats geposteerde Godyla VT. De ruststand was 0—2 in het voordeel van Landwer. In de tweede helft vocht EKL Boys goed terug en bereikte zelfs een 3—2 voorsprong. Vier mi nuten voor tijd scoorde Piet Hoogervorst zijn derde doel punt en behoedde zijn ploeg voor een nederlaag. In de eerste helft had Land wer de wedstrijd goed onder controle. De Sassenheimers speelden ook gisteravond hun favoriete spelletje, met vier man voor het eigen doel en proberen te scoren via coun ters. Al na een minuut spelen zette Piet Hoogervorst Land wer op voorsprong. En vanaf dat moment drukte EKL Boys Landwer in de verdedi ging. Ondanks de afwezigheid van Henny Zoet en Ruud van der Voort bleef Landwer in de eerste vijfentwintig minu ten gemakkelijk overeind. Vijf minuten voor rust was het opnieuw Piet Hoogervorst die scoorde. En net zoals vorige week in de wedstrijd tegen Glasbergen stortte Landwer in de tweede helft in elkaar. Frans Sjardijn trof het houtwerk en tien mi nuten later passeerde Ronald van der Pot, Landwerdoelman Paul Zwaan voor de eerste maal. Dezelfde Van der Pot scoorde de gelijkmaker en in de negentiende minuut bracht Sjardijn EKL voor het eerst in deze ontmoeting aan de lei ding. Piet Hoogervorst sleepte tenslotte toch nog een puntje uit het vuur. Piet Hoogervorst scoorde gisteravond alle drie de Landwerdoelpunten in het duel tegen EKL Boys. Zaalhockeytoernooi Edinburgh afgelast vanwege stakingen (Van onze sportredactie) DEN HAAG De tips voor de tien draverijen die woens dagmiddag op de dravers- baan van Nootdorp (14.30 uur) worden gehouden. MAASTRICHTPRLJS: Rinske K, Rosalinde en Pionga Be- roona. MAARNPRIJS: Rappo B. Star Laguna en Sagne. MARGRATENPRUS: Reier K, Roel en Rebecca Laren. MEPPELPRIJS (eerste afde ling): Pablo D, Myros Buiten- zorg, Menno B. MECHELENPRLJS: Oranje bloesem, Patrick Zora en Oli- avVolo. MARKENPRIJS: Regina Scotch, O Signal en Pamina Kandia. MEERKERKPRUS (eerste af deling): Pronto Laguna, Orly Norton en O. Jopie. MEPPELPRIJS (tweede afde ling): Ravanche S, Merite H en Lord Easter. MIDDELHARNISPRUS: Le rens Roem, Mike Areta en Lee Rodney. MEERKERKPRUS (tweede afdeling) Rodney Fortuna, Nangka B en Netty Williams. EDINBURGH De Schotse hockeybond heeft gisteren in Edinburgh verklaard, dat men noodgedwongen het zaal hockeytoernooi, dat op 17 en 18 februari in de Schotse hoofdstad zou worden gehou den, moet afgelasten. De staking van ambtenaren voorkomt een adequate orga nisatie en onder die omstan digheden acht de bond het niet verantwoord een interna tionaal zaalhockeytoernooi te houden. In Edinburgh zou op die da gen groep B van het voort- oernooi voor het kampioen schap van de internationale hockeyfederatie (FIH) de on derlinge wedstrijden gespeeld hebben. Groep B bestaat uit Schotland, West-Duitsland, Ierland, Wales, Spanje en De nemarken. BERN De Europese voet balunie is tegen het toernooi om de Trofeo Bernabeu, dat Real Madrid organiseert. De UEFA heeft zijn toestemming ontbonden aan de wedstrij denreeks van Real Madrid, Bayern Müchen, Ajax en AC Milaan ter nagedachtenis van de overleden president van Real, Don Santiago Bernabeu. Mogelijk zal de UEFA het toernooi feitelijk verbieden. De UEFA vindt het toernooi tussen de vier succesrijkste clubs uit de geschiedenis van het Europese clubvoetbal een te grote concurrentie voor de nog lopende bekertoernooien. Te meer omdat de verenigin gen dezelfde speeldata voor het Bernabeutoernooi hebben gekozen. Hoewel het toernooi begint op 7 maart met de wedstrijd Real - Ajax en Bayern - Mi lan en Ajax en Milan al op 27 februari in Amsterdam „vooruit" spelen, zal de UEFA op 9 maart in zijn ver gadering te Boekarest een de finitieve beslissing nemen. Op voorhand heeft de UEFA Real al een brief gestuurd waarin wedstrijden om de Trofeo Bernabeu worden ver boden. Twee kolommen extra kosten maar f 1,50 meer. Voor vier kolommen betaalt u dus f 3,- plus f 0,25 administratiekosten. Als dat geen gokje waard is. J[J I JVUUUU,-. I rara f

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13