[arel Boehlee: imponerend Leids bowlingkampioen liante oorsprong Noordwijk naar tweede klasse >ERMACHTIGÉ PAOU DE LEEUW PROLONGEERT TITEL zedeOPRM Tettero verrast Formule LEIDSE COURANT MAANDAG 12 FEBRUAR11979 PAGINA 19 in onze sportredactie JEN De Impone- vorrn waarin Karei filee ti|dena de Leid- bowllngkampl oen en stak, weid bi|- tën overvloede nog door hem gede erd In die laatste e. Zou de bij het Ne- dse topteam Dra- Fly spelende Boe- In die zestiende e al aan 166 genoeg gehad voor de titel, de achttien- Leldenaar vond zelt niet voldoende, en technisch vrijwel aakto stijl draalde jilee een soepele ame, daarmee een pterk gespeeld kamp- hap op waardige bekronend met de dan verdiende eer lek. j de dames kon overigens litstekende titelhoudster begroet. Paola de de jeugdkampioene uit de nummer óén van de van vorig jaar, wilde van. mcurrentie weten. De ne- ijarige De Leeuw werkte i de singles al naar een Ijk leidende positie, verste- die plek via een sterk Ispel met Betty Hume en na de finale uiteindelijk iiim 100 pins voorsprong u jjnnie Klom, de tweede de i in het sterk gooiende (2). >rloq idengezegd, Karei Boehlee im- ig ide dit (lange) weekeinde Leidse titelstrijd. Maar ich niet zo onaantastbaar Janklmeskampioene Paola de Je li Enerzijds bleek het veld oeihheren op hoog niveau lukian elkaar gewaagd, an- s kwam Boehlee zelf tij- tscMe vier doublegames niet helemaal in zijn spel. Zijn serie van 681 was dan nog wel goed voor zo'n 170 gemiddeld, con currenten als Manfred Lefèbre en Renè van der Horst kropen toch naderbij. Onder die concurrenten bevond zich op dat moment overigens niet meer de regerende titelhou der Marcel Hessels. Een wat minder geplande vakantie van drie weken had Hessels duide lijk uit het ritme gebracht en zelfs plaatste hij zich nog maar net voor de finales. In die zes laatste games toonde Hessels overigens weer wel aan nog al tijd te kunnen bowlen. Van de veertiende plek rukte de oud kampioen op naar de zevende plaats. Nog meer indruk maakte de als favoriet gestarte Jaap Pluimgraaff in die laatste reeks. Pluimgraaff, zwaar teruggewor pen in de singles, had zijn her stel met een voor hem vreemde bal tijdens de doubles al inge zet en maakte in de eindstrijd duidelijk dat hij „zonder zenu wen" een topbowler kan zijn. Met een verbluffende serie van 1229 (205 gemiddeld) eiste hij alsnog de tweede plaats voor zich op achter de inmiddels wel onbereikbaar geworden Boehlee. Manfred Lefèbre hield tijdens die enervende finale het hoofd eveneens koel. Voor Gert-Jan Onvlee, de verrassende Paul Rooy, de wat tegenvallende Louis Petitjean, Hessels en oud kampioen Tjeerd Scheffer (speelde een teleurstellend toer nooi) legde Lefèbre beslag op de eervolle derde plaats. In de singlestrijd was overigens de tweede plaats voor verrassende Henk Klom, de dorde voor On vlee. Bij de A-doubles klopten Ruud Hinze en Johnv Zandber gen het „koningskoppel" Hes- sels-Pluimgraaff; Paul Rooy en Pim Monteba behielden hun derde plek van vorig jaar. Oppermachtig van der Hoeven on Marijke Schröder van zich af, bij de doubles bleek Paola de Leeuw met Betty Hum me een klasse apart (Henrietta van der Hoe ven en Bonnie Schoonderwoerd en het duo Joa Onviee-Sophle Hlnze waren kansloos) en In de eindstrijd kon Paola do Leeuw de sterk opkomende Hennie Klom moeiteloos op afstand houden. De terugvechtende Van der Hoeven werd hier der- Wim de Vogel junior maakte bij de B-heren de grootste indruk. Zijn single-resultaten en de daarop volgende knap gespeel de doubles, brachten De Vogel zelfs als vijfde in de heren (A) eindstrijd. In die finales zakte De Vogel weg, de bereikte tien de plek was echter alleszins eervol. In het, door de Leidse Courant, Euro Coiffeur, Reclameburo Vis ser en Heineken gesponsorde toernooi, waren voorts B-titels weggelegd voor Jan van der Blom (doubles), Hennie Kort (B- dames) en Ingrid Klebe en van derVen. Uitslagen Drie titels waren er dit week einde weggelegd voor opper machtige Paola de Leeuw. In de singles hield zij Henriëtte All Events heren: 1. en kam pioen van Leiden Karei Boehlee 3051, 2. Jaap Pluimgraaff 2980, 3. Manfred Lefèbre 2954, 4. Gert-Jan Onvlee 2891, 5. Paul Rooy 2851, 6. Louis Petitjean 2832, 7. Marcel Hessels 2799, 8. Tjeerd Scheffer 2782, 9. René van der Horst 2759, 10. Wim de Vogel jr., 11. Marco Humme 2698, 12. Hans van der Zeeuw 2695, 13. Henk Klom 2695, 14. John Zandbergen 2673. All Events dames: 1. en kampi oene van Leiden Paola de Leeuw 2750, 2. Hennie Klom, 3. Henriëtte van der Hoeven, 4. Bennie van Schoondenwoerd, 5. Betty Humme 2548, 6. Jos On vlee 2512. Singles heren A: 1. Karei Boe- De zes sterksten van het Leidse bowlingkampioenschap. V.l.n.r. drievoudig kampioene Paola de Leeuw, Jaap Pluimgraaff (tweede), Leids titelhouder Karei Boehlee, Manfred Lefèbre (derde), Hennie Klom (tweede) en Henriëtte van der Hoeven (derde). Singles dames A: 1. Paola de Leeuw 1041, 2. Henriëtte van der Hoeven 991, 3. Marijke Schröder 985. Singles heren B: 1. Willem de Vogel jr. 1004, 2. Carl Adamse 914,3. Fons Bertens 939. Singles dames B: 1. Hennie Kort 895, 2. Jacqueline van der Hoeven 8413. Ingrid Klebe 823. Doubles heren A: 1. John Zand bergen/Ruud Hinze 1455, 2. Jaap Pluimgraaff/Marcol Hessels 1421, 3. Pim Monteba/Paul Rooy 1400. Doubles dames A: Paola de Leeuw/Betty Humme 1374, 2. Henriëtte van der Hoeven/Ben nie van Schoonderwoerd 1237, 3. Jos Onvlee/Sophie Hinze 1205. Doubles heren B: 1. Dave Chi les/Dick Gregory 1399, 2. Willem de Vogel jr./Jan van der Blom 1313, 3. Fons Bertens/Paul den Uyl 1301. Doubles dames B: 1. Ingrid Kle- be/Mevr. van der Ven 112, 2. Marion Roedoe/Hennie Kort 923, 3. Nel de Vogel/Jacqueline van der Hoeven 909. te handbalmedewerker) [ZV)| Voor het Stompwijk- 1 was het een gunstige jfdag. Niet alleen won pupillen van trelner/co- i Mackaay zelf overtul- 11-6) van DJK uit'Am- maar bovendien ging it VIDO In eigen huls onderuit tegen BDC lardoor HVS nu met wedstrijden voor de een voorsprong van 'cDten op datzelfde VIDO nt uitzicht heeft op de 0Q de landelijke tweede tjjjNorm&al gesproken kan gianstaand® zondag In ierelsgen BDC hot kampi- d Jp binnenhalen. Planten- b Jretiotte behaalde tegen m derde zege In suo- (11-12) en Is daardoor zeker van prolongatie i^ssrsteklasaerschap. landelijke derde klasse rde OASE probleemloos M Vlaardlngse De Hol- (0-4). Northa daarente- lm togen Hennes dukto- Ise tekort en ging dan knloos met 3-9 ten on- Jioek/Foreholte had in tegen het Arnhemse nogal moeizame i vijf minuten keken dames, voorna- r het slecht functione- de 5-1 defensie, al te- 0 3-0 achterstand aan. irerd daarom overgescha- een 6-0 verdediging, >r in ieder geval het ge- de hoeken werd inge- n Foreholt zelf kon den- offensieve acties. On hard werken keek de itse formatie bij rust v®nog steeds tegen drie !ten achterstand aan, 6-3. ^eede rondgang nam Fo- Dihet heft in handen en in indrukwekkende Via treffers van subliem spelende Han- ip (3x) en Nel Geer- Foreholte halverwe- ede helft op gelijke BEBB06" nC tsaioor het J hoogte met ESCA, 7-7. Vanaf dat moment deden beide ploe gen niet meer voor elkaar onder en scoorden dan ook om en om. Bij 11-11 leken beide teams zich al met de puntendeling te hebben verzoend. Karin. Zonne veld dacht daar echter anders over en haalde in een „alles-of- niets-poging" nog éénmaal doel treffend uit en bezorgde daar mee Foreholt toch nog de volle winst, 11-12. Voor de Voorhout- se treffers zorgden: Hannie Bos kamp 5x, Nel Geerlings 3x, Elly Hoek 2x, Jet Verdegaal en Ka rin Zonneveld. HVS kon zich in de eerste rond gang niet losspelen van het las tige DJK. Vooral de Amsterdam se doelverdedigster zorgde er via fraaie acties voor dat de ti- telpretendent aardig in toom werd gehouden en dat er met een gelijke stand (3-3) kon wor den gerust. Direct na de veld- wisseling liet HVS zien dat de ploeg niet voor niets de toppo sitie in de landelijke tweede klasse bezet. Met snel en geva rieerd aanvalsspel werd de Am sterdamse opponent op afstand gespeeld en uiteindelijk met 11- 6 aan de kant gezet. Voor HVS scoorden: Ank van de Bosch 4x, Sjanie Waayer 3x, Leny van de Bosch 2x en Cobia Goe- mans2x. OASE heeft geen moment echt moeite gehad met haar tegen standster, het Vlaardingse Da Hollandlaan, De Alkemadese ploeg dicteerde vanaf het begin- signaal het spel en liet De Hol- landiaan in feite weinig speel ruimte. De in de eerste minuten opgebouwde 2-0 voorsprong werd met schijnbaar gemak vastgehouden en in de slotfase zelfs uitgebouwd naar een dui delijke 8-4 zege. In het Alkema dese doel vormde Monique van der Meer een betrouwbaar sluit stuk. Marian van der Geest 2x, Helrna van der Geest 2x, Ria van Velsen, Corrie Weening, Margret Brugman en Riet van de Poel tekenden voor de Alke madese score. Het tweede doelpunt van OASE. Ria van Velsen is de maakster. Tegen het Haagse Hermes kon Northa het niet bolwerken en moest in eigen huis met een 3- 9 nederlaag genoegen nemen. Bij rust hadden de Haagse da mes, die op alle fronten duide lijk sterker waren, reeds een 1-4 voorsprong. Als Northa niet zo slordig met haar kansen was omgesprongen, zou een meer eervol resultaat mogelijk zijn ge weest. De ploeg van trainer/co ach Karei Caron zal in de reste rende vier wedstrijden toch alles op alles moeten zetten om nog aan de dreigende degradatie te ontkomen. Marian van de Berg, Anneke van Rijn en Mary Hey- dra zorgden voor het drietal Northa-doelpunten. MMO levorde een uitstekende prestatie door de nummer één in de afdeling eerste klasse, het Leidschendamse EHC, in eigen huis een 5-6 nederlaag toe te brengen. -Door dit resultaat heb ben de Hoogmadese dames nu de toppositie overgenomen. Het duel tegen EHC kenmerkte zich vooral door hechte defensies aan beide zijden. De 0-0 stand na vijftien minuten spelen moge daarvan het bewijs zijn. In de tweede helft (ruststand 1-2 in het voordeel van MMO) ging MMO wat feller te werk en liep weg naar een 1-4 voorsprong. De Hoogmadese dames, die wat geïrriteerd raakten door de zwakke arbitrage, drukten echter niet door en moesten zelfs toe staan dat EHC tot twee keer toe op gelijke hoogte kwam (4-4 en 5-5). In de tumultueuze slotfase hield aanvoerster José Elstgeest het hoofd echter koel en schoot MMO alsnog naar de overwin ning, 5-6. Voor de treffers zorg den: José Elstgeest 2x, Corrie Borst, Coby Wolvers, Adrie van der Meer en Helma Volwater. Keepster Riekie Brunt was zoals gebruikelijk weer een klasse apart. In een matige wedstrijd bleef HW70 de baas over de reser ves van EDH, 10-4. Bij rust had den de Voorschotense dames al een duidelijke 6-2 voorsprong. Aimée Visser, Anneke Jansen en Lia Looyestein speelden bij HW'70 een toonaangevende rol. Het Noordwijkse MSV had het HEREN Olga/Satumus is de laatste tijd van slag af. Uiteraard speelt het feit dat de Leidse heren noch kunnen promoveren noch degra deren hierbij een. belangrijke rol. Tegen het tweede team van Qulntuo ging Saturnus onnodig met 21-16 ten onder. Onnodig omdat Saturnus duidelijk meer in zijn mars had dan de Kwint- sheulse tegenstander. Op de be slissende momenten werden echter een aantal scoringskan sen knullig om zeep geholpen. Ondanks het verlies kan de Leidse doelverdediger Cor Bak ker terugzien op een goede wedstrijd. HW70 nam tegen hot derde team van Hermes vrij vlot een 0-5 voorsprong. De Hagenaars geloofden het toen wel en HW'70 kon zodoende via een ruststand van 4-10 uiteindelijk gemakkelijk met 11-20 zegevie ren. Het streekduel tussen MSV en MMO eindigde na een spannen de slotfase in een 17-17 gelijk spel. MMO, dat bij rust nog te gen een 10-7 achterstand aan keek, kwam in de tweede rond gang sterk terug en kreeg zelfs vlak voor tijd de kans de wad- strijd in zijn voordeel te beslis sen. Hans Elstgeest, overigens goed voor vijf treffers, faalde echter vanaf de 7-meterlijn. Ge rard Elstgeest had met zes doel punten ook een belangrijk aan deel in de MMO-score. Rijnsoever behield zijn kans op de titel in de afdelings vierde klasse middels do 14-19 zege bij het tweede team van Olympia. (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Dit weekend is Noordwijk bij de heren In de klasse 3a zaalhockeykamploen geworden. ZIJ deden dit door overwinningen op Waddlnxveen en HDS. Noordwijk promoveert door dit kampioenschap auto matisch naar de 2e klasse. Noordwijk startte tegen Wad- dinxveen niet erg overtuigend. Bij de rust had het wel een 2— 0 voorsprong, maar deze werd in het begin van de tweede helft door Waddinxveen te niet gedaan. Geschrokken van deze gelijke stand kwam Noordwijk ineens los. Via Frank Brouwer en Ralf van Wisperen liep Noordwijk uit tot 7—2. Vlak voor tijd bepaalde Waddinxveen de eindstand nog op 7—3. In de tweede wedstrijd van Noord wijk tegen HDS vielen er in de eerste helft weinig doelpunten. Alleen Frank Sandman doelpunt te tweemaal voor de Noordwij- kers. Na rust werd er echter lustig op los gescoord. Frank Brouwer, Gijsbert Tit en Fred Beuk zorgden er voor dat Noordwijk de 10 haalde. HDS scoorde in de tweede helft nog driemaal tegen. Alecto trad in zijn eerste partij aan tegen Waddinxveen. De Lei derdorpers startte goed en na men via Hans Hartgers (2) de leiding. Doelpunten vlak voor en vlak na rust brachten Waddinx veen op gelijke hoogte. Alecto bleef echter overeind en finishte toch nog winnend met 6—4. De overige Alecto-goals kwamen op naam van Robert Kruidenier en Robert -Jan Brabander. De tweede wedstrijd van Alecto was tegen streekgenoot Hisalls. Hoe wel Hisalis via Robert van Vene tië een voorsprong nam, hadden de Leiderdorpers bij rust reeds een 5—2 voorsprong. Deze stand kwam vooral tot stand via drie benutte strafballen van Ro bert Kruidenier. De tweede helft gaf een soortgelijk scoreverloop te zien. De eindstand werd uit eindelijk op 9—4 bepaald. De twee overige Hisalis-treffers wer den geproduceerd door John Si mons en Paul Brouwer, terwijl Marco Koeken en Hans Hartgers dit voor Alecto deden. Hisalls trad in zijn andere partij aan tegen Rijswijk. De Lissena- ren hebben de strijd tot aan de rust vol kunnen houden. Bij het wisselen der helften stond Hisa lis via twee doelpunten van John Simons met 3—2 achter In de tweede helft ging het ech ter helemaal fout. Rijswijk stoomde in een hoog tempc naar een 133 overwinning. De derde Hisalis-treffer kwam op naam van Paul van Kerkum, ter wijl Victor Schwarz nog eer Rijswijkse strafbal keerde. Van onze bowllngmedewerker LEIDEN Het ziet er naar uit, dat in de vijfmansbowlihgloa- gue op dinsdag Formule Penta- goon het contact met de kop groep hoeft verloren. Na het gevoelige verlies van 4—0 te gen Tettero 4 en door con ach terstand van drie wedstrijdpun- ten op do Ulver en de Nachte- goal (die een wedstrijd minder hebben gespeeld) is de positie van do titelverdediger niet rooskleurig. Ook Wanninkhof heeft een uit zichtloze tweede plaats achter de Lions na het verlies van 40 tegen Rainbow op maandaga vond. Vermeldenswaardig is de serie van Louis Petitjean (Com puter Hardware Corporation). Petitjean bowlde 645 met de ga mes 200-223-222. Standen: Dinsdsgvijfmansleague: 1. De Nachtegaal 43—17 2. De Uivor 43—17 3. Formule Pentagoon 40—24 4. Tettero 4 5. Boston LPG 6. Les Imbattables 7. Bakkerij Raaphorst 31-29 8. Formule BvM 9. Union Jacks 10. Tettero 6 11. De Nachtuil 38-26 32—28 31—33 30-34 24-36 1743 7—49 Maandagvijfmansleague: 1. Lions 70—14 2. Wanninkhof 59—21 3. Pinhitters 58.5—25.5 4. Rainbow 59—29 5. AZL 46-34 6. Boxers 42,5—41,5 7. Treffers 34—30 8. Eagles 30—54. 9. Stumpers 23—17 10. Venplayers 1—33 Dinsdagtnoleague: 1. Bixby 44—28 2. De Wit 43—33 3. Wanninkhof 41,5-34,5 4. Driftkikkers 38,5—37,5 5. Oliva's 37—39 6. Tigers 36—36 7. Lions 36—36 8. Boxers 35—41 9. Eagles 34—38 10. Ladies 27—49 Maandagtrioleague: 1. Computer Hardware Co. 60— 8 2. You Never Can Tell 43,5— 24,5 3. Panthers 42—26 4. Tettero 5 36—32 5. Tettero 2 35.5—32.5 6. Tettero 7 34—34 7. Tettero 3 33,5—34,5 8. Formule 4 22—46 9. Euro Coiffeur 21,5—43,5 10. Formule 3 10—54 -4

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19