MAGAZIJN STANTEN Leiderdorpse flatbewoners fel gekant tegen bomenrij Houtkamp ,W*j zijn geen theekransje" Laatste bouwfase in Poelpolder bereikt Oegstgeest beraadt zich op af sluiting weg Leidse Vaart KORTWEG is\éél geld verdienen REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 FEBRUAR11979 PAGINA4 !TAl LEIDERDORP Verschillende bewo ners van de flats aan de Laan van Ou derzorg in Leiderdorp hebben gistera vond tijdens de openbare commissiever gaderingen voor Ruimtelijke Ordening en Cultuur, Sport, Recreatie en Jeugdza ken fel geprotesteerd tegen de aanleg van een bomenrij langs de i.a*n - van Ouderzorg. Deze bomenrij is in het plan van de vijfde fase van de Houtkamp ge projecteerd. Dit plan voor de voltooiing van de Houtkamp werd gisteravond in de gezamenlijke commissies besproken en trok veel belangstellenden. „De aanleg van het park vinden wij pri ma, maar waarom er nu zo'n dichte bo menrij aan beide zijden van de Laan van Ouderzorg moet komen is ons een raadsel. Zo hebben de flatbewoners, vooral van de eerste twee verdiepingen, helemaal geen uitzicht meer. We zitten dan alleen nog tegen een groene muur op te kijken terwijl we nu over dat hele gebied kunnen uitzien. Waarom kunnen er niet wat lage bomen, zoals berken, komen. Daar is dan waarschijnlijk nog net overheen te kijken. Bijna alle bewo ners in de flats, en dat zijn er ongeveer 240, hebben bezwaar tegen de aanleg van de geplande hoge bomen zoals popu lieren en eiken voor de flats", aldus het relaas van een bezorgde flatbewoner tij dens de commissievergadering. De architect van het plan, W. C. de Boer uit Capelle aan den IJsselj* die gistera vond zijn ideeën omtrent de aanleg van het park uiteenzette, meende- dat het ze ker twintig jaar zou duren voordat de bomen echt hoog zouden zijn. Hij voegde eraan toe dat dan de bewoners inmid dels uit hun flat verdwenen zouden zijn. Als dit echter niet het geval zou zijn, dan hadden de bewoners tenminste 20 jaar de tijd gehad aan het idee te wen nen dat er bomen in hun uitzicht ston den. Hierna ontstond een discussie over de groeiperiode van bomen, maar de be woners bleven ageren tegen de voorgeno men beplanting vooral omdat volgens hen het gemeentebestuur eerder had toe gezegd dat er altijd een vrij uitzicht voor deze flats zou blijven bestaan. De archi tect merkte verder op dat de bomenrij langs de Laan van Ouderzorg van groot belang voor het hele plan is. Verder werd er nog gediscussieerd over de geplande versmalling van de Laan van Ouderzorg van 8 naar 6 of zelfs 5 meter. Verschillende commissieleden kon den zich wel verenigen met de versmal ling naar zes meter, mits er voor de fiet sers een apart pad zou worden aange legd. Een verdere versmalling achtten zij niet verantwoord, vooral met het toog op de toenemende verkeersdrukte die zal ontstaan na het gereedkomen van Win kelhof. Lions Lisse deelt uit De Lions Bollenstreek toon I de zich gistermiddag gulle gever. Men verdeeldjl de opbrengst van het Co so-Lions-feest dat vorig jaa 1 voorjaar in de Hobaho-ha| len in Lisse werd gehoudei Het feest bracht in totaj ruim dertigduizend guide op. Gisteren vond de verd< ling plaats. Zesduizend gu I den was er voor de SOj| Kinderdorpen, drie voor het Foster Parentl Plan, duizend gulden vooij 'Zeilen met gehandicap ten'.twee mille voor het kin derdagverblijf 'De Honin I graat' in Noordwijkerhoul I en duizend gulden voor d M Stichting Slot Teylingen I Voor het verblijf van Noord ierse kinderen in Sa heim werd een bedrag var zesduizend gulden garanr gesteld. Tijdens het komende corso feest in de Hobahohallen op 1 19 en 20 april zal de Lionj Club opnieuw actief zijn. LISSE Voor de derde maal in zes jaar krijgt de Lissese gemeenteraad woensdag 14 februari het voorstel aange boden om grond voor de bouw van ruim 100 woningen in de Poelpolder west te ver kopen aan de bouwmaat schappij „Heboma". De grondtransactie van 4 mil joen gulden kan pas dit jaar geschieden nadat de laatste beroepsprocedure bij de Raad van State vorig jaar was uit gevochten. De Provincie maakte in 1973 bezwaar tegen een eerste bouwplan van 60 woningen aan de Ruishoornlaan. Het plan dat bestond uit de bouw. van 42 patiowoningen en 27 villa's viel in slechte aarde omdat G.S. sociale woning bouw prefereerde. Ook in de gemeenteraad gingen stem men op om ook in dit gedeel te van de Poelpolder een be hoorlijk aantal premiewonin gen en woningwetwoningen te bouwen. Een nieuw bouwplan bestaan de uit 106 premiewoningen en goedkope vrije sectorwonin gen kon echter in de ogen van een aantal bewoners van de Poelwaai en Poelwaaidreef geen goedkeuring vinden. On der aanvoering van de archi tect van de woningen uit het eerste plan, werd het nieuwe bestemmingsplan in beroep bij de Provincie en de Kroon aangevochten. het eerste huizenblok gren zend aan de Poelwaai van 9 naar 6 meter is terugge bracht Ook is een groen strook tussen de beide woon buurten verbreed. Van de bouw van betaalbare wonin gen kan echter geen sprake meer zijn. Het jarenlange uit stel van de bouw heeft de grondprijs peperduur ge maakt en sociale woningbouw praktisch uitgesloten. In overleg met Heboma zijn in het bouwplan nu wel 27 zogenaamde „premiepluswo- ningen" opgenomen. Dat zijn woningen waarvoor weliswaar geen rijksbijdrage, maar wel gemeentegarantie verkregen kan worden. Voor deze wo ningen die toch nog bijna 200.000 gulden zullen gaan kosten, geldt een anti-specula- tiebeding van 5 jaar. De over ige woningen variëren in prijs van 250.000 gulden tot 400.000 gulden. Cursus voor zendmachtiging OEGSTGEEST De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest, wil degenen, die geïnteresseerd zijn in de zendhobby een helpende hand toesteken, door in samenwer king met de VRZA (Vereni ging van Radio-Zend Ama teurs) een cursus te organise ren voorro het D-licentie (zendmachtiging). Dit D-examen wordt in het najaar afgenomen en is voor een ieder na enige maanden studie te behalen. Deze cursus waarvoor de kosten 45 gulden bedragen, inclusief het cur susboek, begint vanavond om 19.00 uur in gebouw Tabema aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. Deze cursus wordt eens in de week gehouden. De lessen duren tot 20.30 uur terwijl daarna tot ongeveer 22.30 uur nog een voortzetting plaats vindt voor degene die door willen gaan voor de zo genaamde C-licentie. Verder zal de stichting regelmatig haar medewerking gaan verle nen aan gespreksavonden die over het zendamateurisme gaan. Jubilerende bank schenkt geld aan Voorhoutse scholen VOORHOUT „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", zei gistermiddag J.F.P. van Resteren, voorzitter van de Rabo bank Voorhout tijdens een bijeenkomst ter viering van het vijfenzeventig jarig bestaan van de bank in 'Boerhaave'. En met die woorden overhandigde hij aan elke basisschool van Voorhout een bedrag van 1500 gulden, te besteden in de communicatieve sector. Burgemeester M. Th. van de Wouw zei het te waarderen, dat de bank de gehele bevolking laat meeleven in de jubileumvie ring. De heer E.F. Knoppert werd gehuldigd vanwege zijn vijfentwintig jarig lidmaatschap van de Raad van Toezicht. OEGSTGEEST Vele ouders kunnen het niet langer meer verdragen dat de Leidse Vaart, ondanks ingestelde schoolspitsuren, zeer gevaarlijk blijft voor de fietsende schoolgaande jeugd. Enige dagen terug heb ben de scholen in het Leidse Houtkwartier een aktiegroep gevormd die zich met een schrijven tot de Provincie gericht heeft om de Leidse Vaart af te sluiten voor alle auto verkeer. Tevens heeft men aan een groot aan tal gemeentes in de regio gevraagd dit ver zoek te ondersteunen. Gisteravond kwam het verzoek ter sprake in de commissie verkeer en vervoer te Oegst geest. Hier bepleitte de socialist Kohlbeck een snelle actie want „als men straks met tracto ren op de weg gaat staan is dit natuurlijk ook geen oplossing". Zó hoog blijkt echter wel de kwestie bij velen te zitten. „Desnoods dan maar een telex naar het Provinciehuis" aldus Kohlbeck. De heer Reilingh (WD) stelde voor, alvorens een advies uit te brengen, eerst de konsekwenties af te wegen. „Het is in feite nu al te laat om het een met het ander te verge lijken" repliceerde Kohlbeck. De heer Beckers verklaarde de actie zeer sympathiek te vinden, maar was enigszins bevreesd voor een ver schuiving van de verkeersproblemen. Tijdens de discussie werden als alternatieven ge noemd: totale afsluiting van de weg; invoering van eenrichtingsverkeer met een gedeelte van de weg afbakenen voor de fietsers of bijstel ling van de zgn. schoolspitsuren. Omdat men over twee weken met een advies aan de raad uit de bus wil komen noteerde wethouder Thorn een extra commissievergadering over dit punt op woensdag 14 februari om 17.00 Ook de werkgroep Verkeer Oegstgeest ver klaarde het initiatief van de actiegroep te steunen. De Leidse Vaart is een urgente zaak die zich thans toespitst. Reconstructie en aan leg fietspad kan nog wel tot twee jaar uitlo pen, men wil en kan echter met het nemen van maatregelen ter bescherming van die vele honderden fietsertjes niet meer wachten. gemaakt worden, die door de aanwezigen geproefd kunnen worden. Aan het eind van de demonstratie is een recepten boekje verkrijgbaar. LEIDERDORP De PPR vergadert maandag 12 februa ri in het Dorpshuis. Deze le denvergadering is de eerste van een aantal bijeenkomsten, die het bestuur wil beleggen, naast de gebruikelijke jaar vergadering. Aan de orde ko men onderwerpen als steun- fractie samengesteld uit leden van D'66 en PPR, politiek café, derde wereld gemeente en Europese verkiezingen. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. OEGSTGEEST Een de monstratieteam van Conimex, specialist in Oosterse levens middelen, stelt dinsdag 13 fe bruari een ieder in de gele genheid nader kennis te ma ken met de Oosterse kook kunst. De bijeenkomst die om 14.00 uur begint in Taberna aan de Julianas traat 1 in Oegstgeest, begint met een korte irileiding, waarbij een diaserie wordt vertoond over oorsprong en bereiding van de rijsttafel. Hierna zullen er verschillende gerechten klaar- Inspraak- SASSENHEIM In Sassen- heim is gisteren door wethou der Mazee de commissie geïn stalleerd die zich gaat bezig houden met het ontwerpen van inspraakprocedures voor het welzijnsbeleid binnen de gemeente. Voorzitter van de commissie is Th.GJH Koot. SASSENHEMSE VAC-VROUWEN ADVISEREN IN BOUWZAKEN SASSENHEIM AI meer dan anderhalf jaar werkt in Sassenheim een Vrouwen Advies Com missie (VAC) voor de woningbouw in de marge van het gemeentelijk apparaat. Geen frustrate actiegroep en zeker geen ingedut theekransje. De VAC in Sassenheim adviseert het gemeentebe stuur in bouwzaken, praat met architecten, aan-' nemers, buurtcomité's en bewoners. „Zolang bij de procedure van ontwerp-bouwplan tot oplevering van de woningen geen vrouwen aanwezig zijn is ons werk noodzakelijk. Op pa pier ziet het er vaak allemaal mooi uit, maar in de praktijk blijkt dat gemeentebesturen en bou wers weinig oog hebben voor zwakke plekken die huisvrouwen er zo uitpikken. Ons werk is juist belangrijk in de sociale wo ningbouw omdat hier nauwelijks inspraak mo gelijk is voor de toekomstige bewoners van het huis. Deze mensen zijn op hun beurt dol blij dat ze eindelijk een woning kunnen krij gen en protesteren over het algemeen niet. Het i doen niet i maal zelfsprekend i dan trouwens toch al te laat om iets te lan een te kleine hal of een trap waar ns een bed langs kan. Wij wonen alle- nooi en we willen graag wat doen voor rvoor dat allemaal niet zo van- vinden de dames van de Sas senheimse Vrouwenadviescommissie. Die com missie bestaat uit Conny van den Dool, Bobby van Venetië, Wil Borgmeijer, Milou Doing, Len Janssen en Rini Jonkman. De Vrouwen Advies Commissie is in 1977 in Sassenheim ontstaan op initiatief van het pro gressieve raadslid Trudy Henstra. De VAC is geen politieke organisatie en is samengesteld uit vrouwen van verschillende leeftijd en ach tergrond. In 200 gemeenten in Nederland werkt zo'n VAC. Er worden contacten onder houden met andere vrouwenorganisaties in Sassenheim omdat de VAC spreekbuis wil zijn van de doorsnee huisvrouw en alle cate- goriën huisbewoners. Een van de vrouwen van de VAC woont vergaderingen bij van het gemeentelijke bouwteam om ook tijdens de bouw de vinger aan de pols te kunnen hou den. De Vrouwen Advies Commissie v.l.n.r.: Bobby van Venetië, Wil Borgmeijer, Milou Doing, Rini Jonkman en Conny van den Dool. Len Janssen ontbreekt op de foto. werk. Veiligheid en woongenot spelen hierin een rol. Hoe draaien de deuren? Zijn er ge noeg schakelaars en lichtpunten, waar staan de radiatoren? Is er in de hal ruimte voor een kinderwagen? Kunnen er langs de trap meu belen voor de bovenverdieping? Is er voldoen de wasgelegenheid? Is er voldoende bergruim te? Dat zijn allemaal dingen waar je je later groen en geel aan ergert". In eerste instantie brengt de VAC advies uit aan het gemeentebestuur over voorlopige bouwtekeningen. Naar aanleiding hiervan vindt vaak een ge sprek plaats met de architect. De gewijzigde en definitieve tekeningen worden ook voorzien van een beoordeling aan b en w geretour neerd. Bijna een jaar na de bouw van de wo ningen houden de vrouwen van de VAC een enquête onder de bewoners. De uitslag en conclusies van dit onderzoek dragen weer bij aan een zinvolle beoordeling van volgende bouwprojecten. Vorig jaar werd het uitbreidingsplan Zuid-1' onder de loep genomen. Vier van de 28 sug gesties zijn door de bouwer van de woningen in de Zuiderstraat gehonoreerd. Zo is er in de entree van de woningen ruimte gekomen voor een kapstok en is de privacy in de badkamer beduidend toegenomen. Op een van de slaap- aansluiting voor een wasbak de voordeur op de definitieve veiligheidsglas. kamers bedongen tekening „Je zou wel meer willen", vindt Conny van den Dool, „maar de bouwer heeft zich nu een maal aan een bepaalde prijs te houden. Het is in de meeste gevallen geen onwil. De beper kingen in ruimte en prijs zijn gewoon harde gegevens waarmee gewerkt dient te worden. Onze adviezen vragen echt geen geldverslin dende ingrepen. Oog hebben voor de kleine dingen is het belangrijkste aspect van ons Reactie Na een teleurstellende reactie op de beoorde ling van de bejaardenwoningen die als „aan leunwoning" naast „De Bernardus" gebouwd worden, is de commissie op het moment bezig met de gewijzigde tekeningen voor woningen in het plan Wasbeek. De tekeningen voor de bejaarden woningen werden in „Den Haag" af gekeurd omdat de slaapkamer van de woning niet direct grensde aan de huiskamer. Met het afkeuren van de tekeningen zijn ook de ideeën van de VAC uit het plan verdwenen. In het definitieve ontwerp is een woning naar voren gekomen met de toegang tot de badka mer tegenover de voordeur. Er is in het ont werp geen rekening gehouden met gehandi capte bejaarden. Tot overmaat van ramp kan er bij de woningen geen ambulance of perso nenauto komen. De VAC probeert nog wel een gesprek tot stand te brengen met de ge meente en het ministerie, maar kan niet veel meer doen dan lijdzaam toezien. Naast de gebruikelijke studie en scholing heb ben twee vrouwen van de Sassenheimse com missie meegedaan aan de projectstudie van het provinciale VAC over renovatie en rehabi litatie. Juist omdat deze problematiek in Sas senheim erg actueel is met de discussie rond de mogelijke renovatie van de Zandslootkade- buurt. Het ziet er evenwel niet naar uit dat de Vrouwen Advies Commissie betrokken zal ra ken bij de renovatieplannen. Er heeft zich een bewonersbelangenvereniging gevormd die rij kelijk van advies wordt voorzien door het LOS (Landelijk Overlegorgaan Stadsvernieu wing). Mogelijkerwijs zal het gemeentebestuur de VAC om een beoordeling van de nieuw bouw- of renovatieplannen vragen. Neutraal Ondanks de wisselende respons lijkt de Vrou wen Advies Commissie in Sassenheim goed aan te slaan. Door de neutrale opstelling van de commissie groeit de waardering voor de inbreng van de VAC in alle geledingen van de Sassenheimse samenleving. „Ondanks het feit dat we geacht worden een eensluidend advies uit te brengen, hebben we nooit ruzie", vertelt Wil Borgmeijer desge vraagd. De sfeer is enorm goed en natuurlijk verschillen we' wel eens van mening. Omdat we eikaars mening respecteren komen we er altijd samen uit. Ja, we zijn per slot van reke ning toch geen mannen ED OLIVIER cWatdachtu hiervan: Massief eiken ledikant (vanaf 140x200 cm.). Min of meer beschadigd. ATKaalprïjs v.a. per stuk 295." Massief eiken boekenrekken (80x180 cm.). Afhaalprijs 595.- Massief eiken T.V.-kast met inschuifbare klep. (miskleur) Afhaalprijs 695.- Boekenkast (60x180 cm.) inkompleet. Afhaalprijs 00^ T.V.-kast element (100x180 cm.) met draaischijf. ylQD Afhaalprijs Restanten aanbouwelementen (100x185 cm.) Gezandstraald eiken in diverse kleuren. Afhaalprijs 1 QC per stuk J\7\J. Massief eiken, rustieke T.V.- c.q. broodkasties. t of)C Afhaalprijs lOyO.- Noten-kleurige eethoek met 4 stoelen en tafel op kolompoot, 120 cm. doorsnee. Afhaalprijs 1295.- Armstoelen, donker gezandstraald eiken met houten zitting. perslukl25.- Massief eiken boekenrekje (80x80 cm.) OQR Afhaalprijs £bV>J.- Massief eiken tinbuffet t bordenrek. Afhaal; .1195.- dik blad (iets 495.- 99.- 99.- 495.- Eiken barkruk (miskleur). Afhaalprijs Oud-Hollandse knopsloel. Afhaalprijs 7-Ladenkastie Afhaalprijs Massief eiken 1-deurs broodspinde(qedisseld)1 OQC Afhaalprijsi^yO. Massief eiken kruispoot eet kamer taf el. 200 cm lanq. Afhaalprijs Q0C 1 doorsnede, 4.5 cm dik (krom) blad. 99.- Beschadigde massief eiken ovale salontafel (klassiek) 80x145 cm.. Afhaalprijs 1450.- 6 Massief eiken kruispootstoelen met leren zitting en houten rug. Afhaalprijs 695.- 6 Massief eiken kruispootstoelen met leren zitting en leren rug. Afhaalprijs QQR 8^8 «-« .fhaalprijs

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4