I X mededelingen gemeentebestuur leiden 12tlm16feb.79 P>i<jtro Aeerboorgl) Auto Heemskerk Bezuinigen,ja! Inleveren,nee! bandenkontrole is een kosteloze service van A-verpleegkundige INTERMEUBEL VANDERKLUGTBV. ^asHoi Open huis- Stadsbouwhuis LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 FEBRUAR11979 PAGINA 1 GROTE UITGEJREIDE KOLIEKTIE GORDIJNSTOF, 20wel klassiek als modern. Ie KEUS VELOURS, zonder foutjes, velours doree van 29.90-69.90, Neem de maten mee: breedte van de rails, lengte, vanaf bovenkant rails. In onze grote toonzaal brengen wij een enorme kollektie tapijt in vele kleuren, dessins en prijzen. Gemakkelijk voor U: U kiest de gordijnen en de vloerbedekking l(blj elkaar" uiL MATÊBA is opgericht door een groot bedrijf dat bejaardentehuizen inricht en ziekenhuizen en kantoren. Zo'n bedrijf kan zich geen onbe trouwbaarheid veroorloven. En kan door de enorme inkoop lage prijzen bedingen. En nog iets. We weten hoe moeilijk het is gordijnen zelf te maken. En zelf kamerbreed tapijt leggen valt ook niet mee. Daarom worden in Leiden de gordijnen gratis gemaakt. De tapijten gratis gelegd. Door MATÉBA Haarlemmerstraat 214. Lelden. 071-122614 en voor verdergaande veiligheid igsspr MICHEUN XZX LEIDEN Kaasmarkt 2-7 Tel. 071-125341. Bij ons kunt u gezellig en lekker eten in een sfeervolle omgeving. Voor uw uitetentje. Voor uw zakenlunch. Voor uw partijtje. Een bistro om van te watertanden. Ma. t/m vrijdag van: 12.00-14.30 uur 17.30-22.00 uur zaterdag gesloten. Zondags van 17.00-22.00 Hoge Rijndijk 123 2382 AD Zoeterwoude Telefoon: (071)410148 Ruime parkeergelegenheid. EVRO MEDICA zoekt per zo spoedig mogelijk: met docentenopleiding voor het geven van verpleegkundelessen (full-time) Bel voor verdere informatie: Evro Medica Kort Rapenburg 12a Leiden Tel. 071-142347 Vraagt met spoed AUTO VERKOPER Ervaring in de automobielbranche wordt ver eist. Het betreft hier een geheel zelfstandige job, waarin een echte vechter zich goed kan ont plooien. Na gebleken geschiktheid hoog salaris en prettige werksfeer geboden. ERVAREN AUTOMONTEUR Zij die kennis van Japanse merken hebben ge nieten de voorkeur. Bij goede prestatie hoog salaris geboden. Off. dealer voor: LEIDEN en omgeving Herengracht 79 Off. dealer voor: ROELOFARENDSVEEN en omgeving Alkemadelaan 1 Tel. 01713- 2866 - 2073 Bij Intermeubel kunt u erg zuinig met uw meubelbudget omspringen. En toch krijgt u daarvoor uitstekende kwaliteit en een maximum aan woon- komfort. Want Intermeubel doet gewoon niet minder. Kijkt u maar eens naar deze droomaanbieding. Degelijke eiken slaapkamer met zware massieve lijsten aan 't ledikanL Ledikant plus 2 nachtkastjes en bovenbouw, inklusief verplaats- bare bedlampjes IZ./J" Hoekkastje 660,- AanbouwtoilettafelllO cm breed 675,- Bijpassende linnenkast 216.cm hoog 3-deurs 1095,- 4-deurs 1375,- "de Knoest" geloogd Eiken M intermeubel C ■SS mm Commissie vergaderingen 1 Commissie voor algemene en bestuurlijke aan gelegenheden Maandag 12 februari a.s. om 20.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: - Ontwerp-verordening bestuurscommissie voor de scholen De Ducdalf en de Loopplank. - Aanschaf typemachine voor Archiefdienst. - Gebruik gemeentewapen. - Interpretatie Reglement van Orde. - Revisie gemeenteblad. - Europese verkiezingen. - Paracommercialisme in de horeca. Commissie Huisvesting Migranten Leiden Maandag 12 februari a.s. om 9.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: - Stand van zaken woningen Beukenschans. - Werkterrein van de commissie i.v.m. gezinsher eniging. - Verhouding van de commissie tot de eventuele 'e algemeen welzijn migranten Commissie voor de beroepschriften maandag 12 februari a.s. om 10.00 uur, in kamer 263 beroepschrift van de Stichting huisvesting Wer kende Jongeren tegen het weigeren van een bouw vergunning voor het Plantage-complex. dinsdag 13 februari a.s. om 16.30 uur, in kamer 263 bezwaarschrift van de Werkgroep VOS-cursus- sen tegen het raadsbesluit van 6-3-78 inzake subsi diëring. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 13 februari a.s. om 17.30 uur in het re creatie-gebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg 5 te Oegstgeest. Agenda: - Inleiding van de geneesheer-directeur over het psychiatrisch ziekenhuis c.a. - Bespreking van de werkwijze van de commissie met inbegrip van de eventuele vorming van een "dagelijks bestuur". - Vaststelling van een vergaderschema. - Rapportage aan de commissie a) vanuit de directie; b) vanuit het eventueel in te stellen "dagelijks be- - Voorstel van het gemeenteraadslid mevr. J. Hes inzake het vaststellen van een klachtenprocedure. - Plan inzake de bouw van een nieuwe polikliniek. - Personeelsaangelegenheden: o.a. intrekking van een speciale toelageregeling. Commissies Volkshuisvesting en Milieu, Ruim telijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Dinsdag 13 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 1. Nota inzake bijstelling per ultimo 1978 van het volkshuisvestingsbeleid; bijlagen: a. nota inzake voorziening in de behoefte aan woonruimte voor bejaarden; b. nota inzake voorziening in de behoefte aan woonruimte voor alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens; c. gatennota volkshuisvesting; 2. advies inzake vaststelling van een vestigingsver ordening in agglomeratieverband. Commissie Economische Zaken en Personeels zaken en de Commissie Onderwijs. Sport en Samenlevingsopbouw Donderdag 15 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: - Programma van eisen voor de Leeuwenhoek. - Planologische verkenning Leiden-oost. - Programma van eisen voor de Stevenshof. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. diversen Ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe gemeentelijke kantoorgebouw aan de Lan- gegracht 72 houdt de gemeente op woensdag de 14e februari a.s. van 20.00 - tot 22.00 uur "open huis" voor de bevolking van Leiden en voor verte genwoordigers van Leidse organisaties en instellin gen. Het Stadsbouwhuis - zo heet het nieuwe gebouw voorlopig, biedt onderdak aan de dienst van ge meentewerken en aan die afdelingen van de ge meentesecretarie, die met ruimtelijke ordening en volkshuisvesting te maken hebben. Nieuwbouwplan Streek- energiebedrijf Rijnland De Burgemeester maakt bekend, dat met ingang van 12 februari 1979 gedurende twee weken in ka mer 102 van het Stadsbouwhuis aan de Lange- gracht 72 ter inzage ligt het plan voor de bouw van een nieuw administratiegebouw t.b.v. het Streek- energiebedrijf Rijnland op een terrein aan de Lange- gracht, de Reineveststeeg en de 3e Binnenvest gracht. Deze tervisielegging vindt plaats in verband met de toepassing van de artikelen 42a en 48a van de (Leidse) Bouwverordening. Tijdens deze periode kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij i Wethouders tegen het bouwplan. Aanpassing voorschriften van bestemmingsplannen Toen de Wet op de Ruimtelijke Ordening in wer king trad is bepaald, dat alle oude uitbreidingsplan nen e.d. moesten worden aangepast aan deze nieu we wet. Deze aanpassing bestaat onder meer uit het toevoegen van z.g. gebruiksbepalingen aan de voorschriften. Over enige tijd zal het ontwerp van deze aanpas sing van de 'oude' Leidse bestemmingsplannen voor een ieder ter inzage worden gelegd en daarna aan de raad ter vaststelling worden aangeboden. Deze gelegenheid is aangegrepen om aan de voor schriften van deze plannen regels toe te voegen om ongewenste detailhandelsvestigingen (bv. grote winkelbedrijven op bedrijfsterreinen) tegen te gaan. Belangstellenden kunnen het ontwerp van deze aanpassing inzien op kamer 224 van het gebouw Langegracht 72. Wijziging van de verordening op het stadsschoon Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat voor een ieder op de secretarie kamer 222, gedu rende drie maanden ter inzage is gelegd, de door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 5 februari 1979 vastgestelde Verordening tot wijziging van de Verordening op het Stadsschoon -1965. De wijziging, welke in hoofdzaak een aanpassing van artikel 1 van de Verordening betreft, is noodza kelijk door een beslissing van de Raad van State, afd. Rechtsspraak, waarbij is uitgesproken dat ge noemd artikel in zijn oude vorm, verbindende kracht mist wegens strijd met artikel 7 van de Grondwet. De verordening treedt in werking op de derde dag na die van haar afkondiging, welke heeft plaats ge had op 6 februari 1979. Inenting tegen kinderverlamming (polio) Degenen die op 21 juni en 28 juni '78 een 2e in enting ontvangen hebben tegen polio, kunnen op woensdag de 14e februari tussen 14.00 en 16.00 uur een 3e prik krijgen. Die 3e prik is wel nodig, omdat anders het effect van inenting tegen polio verloren gaat. Er worden geen Ie en 2e inentin gen meer gegeven. De inentingen vinden weer plaats in het gebouw van de G.G. en G.D., Roo- denburgerstraat. Stadsbouwhuis niet voor het aanvragen van paspoorten en dergelijke Veel bewoners uit onze stad verkeren in de veron derstelling, dat het onlangs gereedgekomen "Stadsbouwhuis" ook de mogelijkheid biedt om Paspoorten, Rijbewijzen, Uittreksels en der gelijke aan kan vragen. Dat is niet het geval. Het stadhuis is en blijft het gebouw, waar men voor paspoorten enz. moet zijn. Zoals al eerder in deze krant heeft gestaan, is het "Stadsbouwhuis" eigenlijk een verlengstuk van het stadhuis, waar men wel terecht kan voor onder werpen op het gebied van wonen, zoals huisves tingszaken, huur- en subsidieregelingen. Bouw en Woningtoezicht en dergelijke. Mocht u vóór u op pad gaat naar de gemeente ze ker willen weten waar u moet zijn, belt u dan even de informatiebalie van het buro voorlichting tele foon 145344, toestel 120. Grofvuilop haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 9 en 11 maandag 12 februari wijk 10 en 12 woensdag 14 februari wijk 13 en 15 donderdag 15 februari wijk 14 en 16 vrijdag 16 februari

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10