fluiten m Donar-Parker kapot GLASBERGEN STUIT OPMARS VAN LANDWER orse obstakels voor veedeklasser Pernix WANSHEBBERS OP Weidse bowlingtitel: Nieuwe kampioen zal zeker \k 90 gemiddeld LDjioeten tooien. <9 LUSV bezorgt ZOVOC eerste nederlaag >ORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 8 FEBRUAR11979 PAGINA 17 iONINGEN Het zal niet vaak leuren dat twee elkaar beconcurre- de coaches gebroederlijk naast el- richting kleedkamer lopen. Het lurde in elk geval wel na de eer- I helft van de topbasketbalwed- Jjd Nationale Nederlanden Donar— ker, die met 77—88 door de Leide- en werd gewonnen. Oorzaak van iincident was het erg matige ni- lu waarop het Nederlandse scheids- |jterskorps sinds vorige week ac- Er is afgesproken op een verga- ig, om persoonlijk contact sneller t straffen en sommige spelers met I reputatie, speciaal in het oog te jden. Ook arbiters v.d. Willige en maakten er een potje van. dat een der teams bevoordeeld nee er werd gewoon vreselijk |it gefloten. Alles wat bewoog met een persoonlijke font toebe- zodat een ware stortregen van op beide teams neerdaalde, verliezer werd andermaal het liek. Wat een aardige en boeiende wedstrijd had kunnen worden, werd volkomen kapot gefloten. Nog een paar weken en de toeschouwersaan tallen zullen op deze wijze zeker da lem Parker won desondanks. Ruim zelfs, Een verdienste die de ploeg geheel aan zichzelf te danken heeft. De Leid- se verdediging zat goed dicht. De ge hele wedstrijd lang moest Donar op tornen tegen een uiterst geconcen treerd Leiden, dat de schande van za terdag j.l. zo snel mogelijk wilde uit wissen. De Leidse ploeg slaagde met verve. Het is geen geringe prestatie om Donar, dat gewoonlijk over de honderd punten scoort in eigen huis anderhalve helft onder de vijftig pun ten te houden. Daarnaast wenste Par ker collectief aan te vallen. Er ging wel veel mis, zeker in de eerste fase, maar een goede rebound en zelfover- tuiging hielpen de Leiden aren over het dode punt heen. Het was opvallend om Washington na twee weken afwe zigheid opeens in de basis te zien staan. Niet ten onrechte, Washington -had er zin in en blockte al direct twee schoten weg. Een gegeven, waar heel Groningen niet op had gerekend. Het vertrouwen in de eigen schutterij ebde dan ook weg. Na een 6—11 opening leek Parker dan ook makkelijk naar een ruime voor sprong te kunnen groeien, maar de kater van de afgelopen weken diende eerst te worden weggespoeld. Plaat scoorde trouw en verdedigde en pas sant John Franken uit de wedstrijd. Daarnaast schoot Parker te veel mis. Pas in de slotfase kon Leiden on danks de vernoemde peetjesregen de voorsprong tot 31—39 uitbouwen. In de tweede helft sloeg Parker toe. Terwijl de verdediging op topniveau bleef draaien kwamen Collins en Woudstra in de aanval eindelijk los. Heel voorzichtig werd het tempo om hoog geschroefd. Donar, nog altijd muurvast zittend tegen Parker en zichzelf, moest direct afhaken. Via 41—53 liep de Leidse formatie uit naar 45—66. Een stand die in de tien de minuut werd bereikt Donar be greep toen dat het er slecht voorstond en de Groningse ploeg besloot zoals gebruikelijk de harde middelen uit de kast te halen. De wedstrijd liep acuut uit de hand. Limmen maakte zich kwaad om alles, Franken lanceerde kamikazes pel op Mitchell Plaat en bij een loopfout voor Donar regende het bierblikjes op het veld. Kortom, van de aardige wedstrijd Donar—Parker was niets meer over. Sid Bruinsma en Jim Woudstra werden in deze fase e- venals Limmen op hun vijfde fout ge- tracteerd. Veel maakte het niet uit. Hans van Rooden was anderrhaal een stabiele en degelijke wisselspeler, die met zijn ploeg opgewassen bleek te zijn tegen de press van Donar. Heel even mocht Donar bij 6978 hopen, maar de uitblinkende Washington en een slotfase-dunk van Collins maakten aan alle illusies een einde. Parker had gewonnen, terecht. Grote verliezer werd het publiek. Maar daar had noch Leiden noch Donar schuld aan. Karei Boehlee, Jaap Pluimgraaff en Louis Petitjean (v.l.n.r): op zoek naar Leids bowlingkampioenschap én de Nederlandse top. EN - Bijna beschuldigend kijken ze elkaar jWijst het drietal telkens in elkanders richting rlanWjr een favoriet voor het vanavond startende bowlingkampioenschap moet worden aange- - Worden ook regelmatig andere namen ge- Sh%], Leidse topbowlers die zondagmiddag ook wel eens als kampioen zouden kunnen wor- i ThigekrooniL Toch kan ook het nijver in de un- etapbgpositie kruipende drietal niet ontkennen dat hen best wel eens die nieuwe Leidse titel- jr zou kunnen zijn. Ook de bowlingsport kent ts hi cijfers, haar statistieken die niet liegen. De tduityjge Jaap Pluimgraaff bijvoorbeeld. Zijn ge- ie hjelde van 191 in de „vijfmansleague" is van 78 duaal niveau. Of Karei Boehlee, achttien pas. were| gemiddelde van 186 ontlokt hem terecht de ng dat een plaats bij de eerste vijf moge- it zijn. En Louis Petitjean. Blij met zijn iddeld, niet blij met het starten als favo- „Een finaleplaats halen staat voorop. Daarna e het allemaal wel". iwlingsport is, landelijk gezien, sterk, in om- ding. Een ontwikkeling die ook in Leiden ivindt. Gemiddelde die zo'n drie seizoenen te- log met gejuich werden begroet en zelfs goed voor Leidse titels, zijn nu amper voldoende istère.8611 De Leidse top ontwikkelt lerlaZ1^' P^tjean, Boehlee en Pluimgraaff maken ontwikkeling met de eigen cijfers overtuigend telj^k" Zo steeg Louis Petitjean in vier seizoenen naar 186, ging Boehlee in drie jaar van 153 i en bereikte Pluimgraaff in datzelfde tijds- de 191 vanuit de 163-positie. n: „Vooral die tien, vijftien mensen die be- met ^eze sPort> maakten in de laat- ste jaren die ontwikkeling mee. Jongens die con stant de techniek in de gaten houden, steeds weer experimenteren met „hun bal" en altijd weer pro beren of een latje opschuiven misschien positief doorwerkt. Vooral door die spelers kent Leiden op dit moment wat jongens in de sub-top van Neder land en bestaat de mogelijkheid dat er binnen af zienbare tijd Leidenaars ook in de echte nationale top kunnen meedraaien". Karei Boehlee is van het drietal op dit moment de enige bowler die zich ook regelmatig buiten Leiden tracht te manifesteren. Waa,r Jaap Pluimgraaff en Louis Petitjean het wat die contacten betreft, voor lopig nog houden op een incidenteel toernooi en spelen in de nationale league, wist Boehlee zich een plaats te verwerven in het toernooiteam van Dra- gon-Fly, een achtmans-formatie die tot de landelij ke top behoort. Een gegeven waar niet alleen Boehlee van profi teert. Hij: „Natuurlijk is dit seizoen bij Dragon-Fly ontzettend goed voor mijn ontwikkeling. Ik mag dan buiten Leiden aanzienlijk minder sterk spelen, het opdoen van ervaring is gewoon ontzettend be langrijk, En niet alleen voor mij. De kennis die ik in al die toernooien opdoe, geef ik vanzelfsprekend ook weer door, hier in Leiden". Louis Petitjean en Jaap Pluimgraaff beamen: „Het is voor ons een mazzel dat Karei zoveel buiten Leiden doet. Wij le ren er ook erg veel van. Vooral omdat de echte be geleiding hier in Leiden duidelijk ontbreekt. Niet zo vreemd natuurlijk, je speelt hier in een hotel, niet in een echt bowlinghuis. Dat scheelt gewoon" Ondanks die „handicap" wil het drietal binnen af zienbare tijd de Nederlandse top halen. Boehlee heeft zich tot doel gesteld binnen twee seizoenen StelV 200 gemiddeld te gooien, Petitjean en Pluimgraaff hebben dezelfde plannen. Al stelt Jaap Pluimgraaff wel „dat je tegenwoordig al op je veertiende met bowling moet beginnen, anders wordt die top wel erg moeilijk bereikbaar". Eerst echter die Leidse kampioenschappen die van avond beginnen, zaterdag de tweede dag zullen kennen en zondag rond het middaguur in Holiday Inn de finales zullen brengen. Een mini-enquetê leert dat het drietal Jaap Pluimgraaff als niet te kloppen man ziet. Boehlee en Petitjean (vorig jaar vierde en derde achter nummer twee Pluimgraaff) volgen op de voet. Ook de kampioen van '78, Mar cel Hessels - net terug van de drieweekse vakantie - wordt door het drietal ondanks het gebrek aan wedstrijdritme hoog ingeschat, zoals eveneens Tjeerd Scheffer (hij wierp vorige week als tweede speler in Leiden na Hessels een perfecte 300-game) kansrijk wordt geacht. Een tiental outsiders hoopt daarachter op een geweldig sterke dag. Boehlee besluitend: „Juist omdat de verschillen op dit moment zo klein zijn, is het erg moeilijk een favoriet aan te wijzen. Alles hangt af van de men tale instelling, van het oppakken van een slechte game. En dan kan je techniek wel erg goed zijn, als de concentratie, de wedstrijdmentaliteit niet optimaal is, dan red je het toch echt niet. Zeker bij dit soort evenementen. Staat de techniek nor maal gesproken voorop, nu is het zeventig procent mentaliteit dat de boventoon voert". En tot slot, instemmend gevolgd door Pluimgraaff en Petitje an: „Zeker is in ieder geval dat de kampioen dit jaar over zestien games meer dan 190 gemiddeld zal moeten gooien. Anders red je het hier in Lei den echt niet meer:Gert-Jan Onvlee Een van de vele kansen voor Landwer JMB in de wedstrijd tegen Glasbergen de Best. Piet Hoogervorst is doorgebroken en lijkt te gaan scoren. Sam de Mooy gaat deze bal onder toezicht van Cor Vreugdenhil stoppen. SASSENHEIM/LE1DEN Landwer JMB werd in zijn opmars naar de top van de ranglijst van de hoofdklasse zaalvoetbal gisteravond ge stuit. De Sassenheimers ver loren met 12 van Glasber gen de Best. De Rijnsburgers nestelden zich door dit resul taat wat vaster op een plaats bij de top drie, een positie die recht geeft op een plaats in de districtshoofdklasse. Koploper Sanitair S jar din speelde niet overtuiged tegen Van Gerven de Jong maar won uiteindelijk toch met 7 3. Landwer JMB en Glasbergen de Best hadden de twee winstpunten allebei hard no dig. Bij een overwinning van Landwer zouden de Sassen heimers Glasbergen tot op een punt genaderd zijn. Voeg daarbij het feit dat Landwer een wedstrijd minder beeft gespeeld en je kon een inte ressante partij zaalvoetbal verwachten. Een verwachting die slechts gedeeltelijk uit kwam. De twee ploegen speel den uiterst voorzichtig en de ontknoping, vijf minuten voor tijd, gaf de ontmoeting nog een beetje cachet. Een wed strijd ook met weinig doel punten, hoewel de beginfase anders deed vermoeden. Na twee minuten spelen profi teerde Ruud van der Voort van een misverstand tussen John Manuputty en Anne Ou- wersloot en schoot de bal achter een tevergeefs uitval lende doelman Sam de Mooy. De eerste tien minuten van deze partij waren duidelijk voor Landwer. Keer op keer werd de Glasbergendefensie uitgespeeld en kregen de Sas senheimers kansen. Maar steeds was daar Sam de Mooy die zeker lijkende doel punten voorkwam. Piet Hoo gervorst, Ruud van der Voort en Peter van der Vlugt ver zuimden hun ploeg in een vroegtijdig stadium op ruime voorsprong te zetten. Na die goede start verloor Landwer meer en meer zijn greep op de wedstrijd. En nu waren de mogelijkheden voor Glasber gen. Twee keer redde de paal voor Landwer. Anne Ouwer- sloot en Wil Groenendijk trof fen het houtwerk. De tweede helft gaf het zelfde spelbeeld te zien. Zes minuten voor tijd passte Ouwersloot op Manu putty die de bal snoeihard langs een kansloze doelman Paul Zwaan joeg. En juist toen de wedstrijd in een ge lijkspel leek te eindigen sloeg Anne Ouwersloot toe. Profite rend van een onoplettendheid in de Landwerverdediging tik te de Rijnsburger de bal in het doel. Tot de rust hielden Van Ge rven de Jong en Sanitair Sjardin elkaar aardig in even wicht. Hennie van Eeuwijk zette Van Gerven op een 01 voorsprong. Bles Zuma en Cees de Roode brachten Sjar din aan de leiding. Maar, Van Gerven raakte daar niet be paald van onder de indruk. Frank van der Sanden en Van Eeuwijk bepaalden de ruststand op 23 in het voor deel van Van Gerven. In de tweede vijfentwintig minuten deed Sjardin wat het aan zijn stand verplicht was. Van Ge rven bleek niet bestand tegen het geweld van de koploper en moest vijf doelpunten toe staan. Doelpuntenmakers wa ren: Cees de Roode (2), Cock van Weerlee, Bart van der Weyden en Gerrie Nagtegel- ler. KEES VAN HERPEN Lions moet tweemaal winnen lkv De Spartaan naar Van onze sportredactie LEIDEN Leiden Lions, normaal gesproken kansloos voor een plaats bij de eerste vier van de Nederlandse eerste divi sie, staat dit weekeinde voor de taak tenminste de minieme kans op de play-offs te behouden. De mogelijkheden daarvoor lijken aanwezig. Havana Club Eagles, de eerste tegenstander van het Menken- ijshockeyteam, moet vrijdagavond op eigen ijs te „pakken" zijn. Moet ook zonder meer verslagen worden wil Lions de vijf punten achterstand op nummer vier Tilburg Trappers nog in kunnen lopen. Tegenstander nummer twee, het Haagse HYS Intervam, lijkt op papier een duidelijk sterkere tegenstander. Toch moeten ook tegen de Hagenaars kansen liggen voor Leiden Lions. De Leidenaars kwamen dit seizoen per slot van rekening vaker winnend uit deze „derby's" dan de Haagse tegenstander. i concurrent Alkmaar Van onze sportredactie. Leiden Aanstaande zaterdag gaat de LKV De Spartaan op bezoek bij Alkmaar, de groot ste concurrent voor het afdelingskampioen schap. De gewichthef- fers treden in hun sterkste opstelling aan. Immers bij winst is het I tiende afdelingskampi- oenschap een feit. 21-11 Slobl lieg VI onze korfbalmedewer ker) 'EN Microkorfbal leklasser Pernix wordt ronq weeit geconfronteerd ;wee forse opstakels op ar een mogelijk lioenschap. Vanavond v% de wedstrijd tegen ingehaald terwijl zater- "it Dordtse ODO wacht. nSir°pe titelkansen in eigen J0"*! te houden zal Pernix duels winnend moeten Frai iten. weken voor het einde I de microcompetitie is nog steeds een reële indidaat. „Al vraag je soms af hoe dat moge- s", voegt Pernix-coach van der Kooij hieraan met maar liefst zes ver- nten uit negen wedstrij- De resultaten van Per- lenmerken zich ook niet een grote regelmaat, [terwijl tegen de naaste L "enten DKC en Merwic faal gelijkgespeeld werd, wedstrijden tegen WION, ploegen uit jferste regionen, op on- inde Ipelijke wijze verloren. Sjpan der Kooij ziet wel "^ïden: „Vanaf de wed- [met DKC is de sleet er itje ingeraakt. Het af- ren ^chot werd minder zui- in wedstrijden die we vofcen me^ vjjf doelpunten I wonnen moeten we nan „n voor de doelpunten, lee viel het onderscheid üj pswif 1 weg met de andere ploegen, het damesviertal komt nu zelfs iets te kort door gebrek aan fysieke kracht. Ze heb ben zichtbaar moeite om vrij te komen onder de korf." Van der Kooij is dan ook niet helemaal gerust over de af loop. Vooral voor de wed strijd tegen ODO, daar ODO zaterdag zal moeten winnen om niet te degraderen en dientengevolge uiterst geprik keld aan de start zal verschij nen. Voor WION is hij min der bang. De 9-7 nederlaag in de uitwedstrijd beschouwt hij als een ongelukje. Komt Per nix ongeschonden de week door dan wacht in de laatste wedstrijd koploper DKC. „Normaal gesproken komt het op dit laatste duel aan. Wie heeft daar de sterkste zenu wen." Het verblijf van Crescendo in de eerste klasse lijkt een een malige zaak te gaan worden. Het vonnis kan zondag al val len, maar de ploeg van Fans de Haas rest nog een laatste kans. De Haas heeft echter weinig illusies. „Na de neder laag van afgelopen zondag te gen Zuiderkwartier zijn de kansen wel minimaal gewor den. Ik ben bang dat we vol gend seizoen weer in de twee de klasse spelen". In het gun stigste geval kan Crescendo zich via de twee resterende duels met naaste concurrent OSCR nog redden. Veel hangt dan af van het resultaat van stadgenoot Zuiderkwartier bij hetzelfde OSCR. De Haas re kent erop dat Zuiderkwartier in Rotterdam haar Sportieve plicht naar behoren zal ver vullen. „Gezien de wedstrijd van Zuiderkwartier tegen Crescendo zullen ze dat ook wel doen. Ze hebben ons niets cadeau gedaan; we ver wachten hetzelfde van hen bij OSCR." Zijn ploeg te veel op die laatste kans te richten durft De Haas niet. „Ik ben bang dat met name de dames on der die mentale druk zullen bezwijken. We gaan het veld in met het idee „va banque" te spelen. Zonder die druk krijg je soms leuke resulta ten, dat zag je bij de over winning op het Zuiden." Programma voor de Leidse regio: Zaterdag: TOP-Quick 18.30 uur Wasbeek, Pernix-ODO 17.45 uur Universitaire Sporthal. Zondag: De Algemene-DEVO 14.15 uur 5 Meihal, Crescendo-Ready 15.30 uur 5 Meihal. Standen korfbalcompetitie: Overgangsklasse C Samos 12-23, Die Haghe 12-18, GKV (G) 12-13, PSV 12-12, Rust Roest 12-10, Fides Pacta 12-10, Geldrop 12-6, SOS 12-14. Overgangsklasse D KVS 11-19. HKC 12-18, Trekvogels 12-17, Achilles 12-12, Sperwers 12- 9, De Danaïden 12-9, De Algeme 11-6.DEVO 12-4. Zuid West IB. Het Zuiden 11-19, Ready 11-15, Zuiderkwartier 10-14, Quick 12-11, TOP 11-10, OSCR 10-7, Terheijden 11-6. Crescendo 11-4. ADVERTENTIE /f#. HAVANA CLUB k dit spektakelstuk OPENINGSTIJDEN Ferry Kolster trainer Hazerswoudse Boys HAZERSWOUDE Ferry Kolster uit Gouda treedt met ingang van het voetbalsei zoen 1979-1980 bij Hazerswou- de Boys als oefenmeester in dienst. Hij wordt de opvolger van de Woerdenaar Ruud Bos, die bijna twee jaar als trainer bij de vereniging uit Hazerswoude-dorp in dienst is. Ferry Kolster, destijds voet ballend bij de (nu tweedeklas ser zaterdagcompetitie) Goud se vereniging Jodah Boys, is momenteel oefenmeester bij RVC. Leiden (Van onze volleybalmedewer ker) Het duel LUSV ZOVOC was afgelopen weekeinde de onbetwiste top per in de promotieklasse heren. LUSV zou bij verlies tegen het nog ongeslagen Zovoc zo goed als uitgeschakeld zijn voor de titel. En wat niemand voor mo gelijk had gehouden gebeurde: de Leidse studenten slaagde erin ZOVOC naar z'n eerste nederlaag te spelen: 3-2. Er had zelfs meer ingezeten voor LUSV, indien coach Hans van Balkom in de vierde set niet had verzuimd tijdig enkele wis sels toe te passen. Direct al in de eerste set demonstreerde LUSV z'n sterkste wapen: de service. Zo voc had vooral moeite met de sterke op slag van Willem Spierdijk en moest de eerste set met 15-7 aan de Leiden aren la ten. Toen leek Zovoc echter orde op za ken te gaan stellen. De ploeg uit Zoeter- meer buitte het lengtevoordeel aan het net knap uit, en bracht via 3-15 de par tijen weer in evenwicht. LUSV kwam, profiterend van een blessure van eén van de hoofdaanvallers van Zovoc, via 15-11 opnieuw op voorsprong. In de vier de set verzuimde Hans van Balkom Mar ten Kingmans in te wisselen voor de in de derde set sterk acterende Feri de Geus, hetgeen resulteerde in 13-15 set winst voor Zovoc. Onder leiding van de knap aanvallende Roy de Roo was het uiteindelijk toch nog LUSV, dat via 15-7 de verrassende 3-2 zege veilig stelde. Leython moest in Zevenhuizen zeer te leurstellend de 3-2 winst aan Zevenklap pers laten. Leython, nog steeds zonder Henk van Klaveren, hield vier sets lang stand (15-12, 15-12, 14-16 en 14-16), maar kwam in de beslissende vijfde set toch duidelijk tekort tegen de in de onderste regionen bivakkerende Zevenhuizenaren: 15-5. Intermed/Novo-1 en 2 kwamen beiden tot winst. Novo-2 klom op naar de twee de plaats door een probleemloze 3-1 overwinning op Radius-2. Staartploeg Novo-1 verraste vriend en vijand door in 's-Gravenzande gastheer GVC een 2-3 ne derlaag toe te brengen. Het blok van Zovoc weerstaat de smash van LUSV. Toch zouden de stu denten hun opponenten de eerste nederlaag bezorgen. Bij de dames had Gemini Kangeroes-3 niet al te veel problemen met Leython-3. Na 5-15 in de eerste set verslapte de concentratie aan Voorschotense zijde, waardoor Leython nog aardig bij kon blijven. Onder aanvoering van de excel lerende Petra van Wissen was het echter toch Gemini, dat via tweemaal 13-15 de 0-3 zege binnen sleepte. LUSV leek tegen Tornado-2 aanvankelijk opnieuw voor een verrassing te gaan zor gen. De Leidse studenten namen via 11- 15 en 14-16 een 0-2 voorsprong, maar toen Tornado in de derde set eenmaal op dreef raakte was het snel gebeurd met LUSV. Via 15-10, 15-9 en 15-16 be paalde Tornado de eindstand op 3-2. Leython-2 had in Wateringen de handen vol aan een zich fel verwerend Velo. Vier sets lang hielden beide ploegen el kaar in evenwicht (12-15,15-12, 15-4 en 8- 15), waarna Leython in de beslissende vijfde set alle geluk van de wereld nodig had om via 17-19 de partij met 2-3 win nend af te sluiten. In de eerste klasse dames deed Leython- 5 de laatste plaats over aan LUSV-2 door de Leidse studentes in een 'recht streeks duel met 3-1 te verslaan. RVV handhaafde zich via een 3-0 overwinning op In termed/Novo-2 probleemloos aan de kop van de ranglijst Orion bleef goed volgen, dankzij een 3-0 zege tegen DAC- 2. Leython-4 verloor zoals verwacht van Intermed/Novo-3 (3-1), terwijl VCO en VCL niet tot een beslissing konden ko men: 2-2 Gemini Kangeroes-4 ging kans loos met 3-0 ten onder tegen S'70. Bij de heren behaalde Orion z'n dertien de overwinning op rij. Tegenstander RW werd met 0-3 van het veld geveegd.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17