Geen openheid Zandslootkade Scholen in 'Houtkwartier' vragen volledige afsluiting van weg 7 langs Leidse Vaart E Verlichting raadhuis en Sassenheimse kerken blijkt zeer goedkoop „KABELTELEVISIE BOLLENSTREEK DOORBEDRUF LATEN EXPLOITEREN Time Out naar boerderij Commissie opnieuw over'De Lindehoeve' Sportvereniging Rijnsoever teleurgesteld in gemeente KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 FEBRUAR11979 PAGINAj SASSENHEIM De verlichting van het gemeentehuis, de hervormde kerk en de katholieke kerk in Sassenheim, kost per jaar nog geen duizend gulden. Dit lage bedrag wordt vooral veroorzaakt door het feit dat de gevelver lichting voornamelijk tijdens de uren waarin electriciteit goedkoop is, brandt Dit antwoordde burgemeester Kret gisteravond op vragen van het raadslid Ciggaar (WD). Zijn partijgenoot Horstman stelde enkele vragen over het „kabouterbos" dat langs de Gouveneurlaan is ontstaan. ER zijn daar diverse bomen gekapt en er staan nu alle maal kleine stammetjes. Wethouder Westerbeek deelde mede dat deze operatie op advies van de Heide maat schappij was geschied om de overige bomen meer lucht te geven. De heer Drenth van Progressief Sassenheim toonde zich bezorgd over de in Sassenheim aanwezige vergaderruimte als straks het Bruine Paard zal worden gesloopt. Burge meester Kret zei hierop dat de vergaderruimte in Sassen heim een hoge prioriteit heeft en dat zulks ook zeker in het beleidsplan dat momenteel in de maak is, aan de orde zal komen. Er zijn echter nog veel zaken onzeker zoals de definitieve sloop van het Bruine Paard (april of augustus) en de mogelijkheid van het beschikbaar komen van de oude Anthoniusschool. Drenth wilde verder weten hoever het met de bibliotheek stond. Wethouder Mazee antwoordde daarop dat binnenkort een brief van de bi bliotheek-inspectie met meer gegevens verwacht kan wor den. Sassenheim staat in ieder geval op het provinciaal bibliotheekplan, hetgeen inhoudt dat de provincie Sassen heim zal voordragen voor het landelijk plan. Landelijk zijn er 40 plaatsen waarover de bibliotheken zullen wor den verdeeld. Het wachten is dus met spanning op de be groting van het ministerie van CRM, aldus Mazee. De Van Heemstraat waar de woningen gerenoveerd moeten worden. SASSENHEIM Een voor stel van de fractie van Pro gressief Sassenheim om zo spoedig mogelijk een verga dering te beleggen met alle bij de renovatieplannen aan de Zandslootkade betrokken partijen, werd tijdens de gis teren gehouden raadsverga dering in Sassenheim niet gehonoreerd. De progressie ven die dit punt als extra onderdeel op de raadsagenda geplaats wilden zien, vinden alle partijen tegen zich. Het CDA omdat deze partij zich met de visie van het college kon verenigen, de WD om dat deze partij het geen pas vond geven dat Progressief Sassenheim voorafgaand aan de raadsvergadering de pers had ingeseind. „Aanvankelijk wilden we met het voorstel van Progressief Sassenheim meegaan. We vinden het ech ter niet juist dat de zaak op deze manier in de publiciteit is gebracht en daarom stem men we teger", zo motiveer de de WD zijn beslissing. In een brief van 2 februari heeft Progressief Sassenheim het gemeentebestuur ge vraagd om het beleggen van de vergadering alsnog op de raadsagenda te willen plaat sen. Dit verzoek werd afge wezen met als motivatie dat in februari nog besprekingen zullen plaatsvinden tussen enerzijds het college en an derzijds de bewonersbelan genvereniging. „Samen sterk" en de woningbouwverenin- ging „De Vooruitgang" over de te volgen gedragslijn. Door het college was gesteld dat het nu beleggen van de vergadering een inbreuk zou betekenen op gemaakte af spraken; pas na de bespre kingen tussen het college en de twee verenigingen zou op verantwoorde wijze voorlich ting naar alle zijden gegeven kunnen worden. Progressief Sassenheim is echter bang dat door de be sprekingen tussen het college en de twee verenigingen het bestuur van „Samen Sterk" een geheimhouding opgelegd krijgt, waardoor de raad en de bewoners buitenspel gezet worden en het bestuur in een onmogelijke positie wordt ge- manouvreerd ten opzichte van medebewoners. Progres sief Sassenheim vindt dat het niet aan de burgemeester is om de te volgen gedragslijn te bepalen buiten de raad om. Het moet de raad zijn die de inspraakprocedure vaststeld en volgens nog steeds de progressieve raads fractie had dit in feite al een half jaar geleden gebeurd moeten zijn. Sassenheimse burgemeester Kret: 99 SASSENHEIM „Er zijn binnen de werkgroep kabeltelevisie nog tal van vragen en zelfs onopgeloste proble men die om een beslissing vragen. Maar daarmee kunnen in dit stadium niet alle uitgenodigde aannemers worden belast. Er is een uitvoerig program van eisen gemaakt, maar het doordringen in finesses zou bete kenen dat de werkgroep zich van een betaalde adviseur zou moeten voorzien, of met de aannemers over al deze zaken zou moeten spreken. Van die zijde is gesteld dat het bere kenen van al deze verbijzonderingen en details niet gratis zou kunnen ge schieden, omdat een offerte globaal behoort te zijn en niet het bestekska rakter behoort te dragen. Wij hebben geen aanleiding gezien deze dure weg in te slaan in een stadium waar in dit nog niet noodzakelijk was". Dat antwoordde burgemeester Kret, die tevens voorzitter van de werk groep kabeltelevisie in de bollen streek is, op enkele schriftelijke vra gen die het raadslid Horstman (WD) had ingediend naar aanleiding van het door deze werkgroep samenges telde interimrapport. Horstman had met name om enkele gedetailleerde verduidelijkingen gevraagd. De burgemeester legde er verder de nadruk op dat de offertes van de drie aannemers zeer moeilijk te ver gelijken waren omdat het ene bedrijf zich uitsluitend beperkte tot het aan leggen van de kabel-t.v.-apparatuur, terwijl het andere bedrijf ook een belangrijk deel van de exploitatie voor zijn rekening nam. De voorkeur voor het bedrijf Casema werd uitge sproken op grond van de mogelijkhe den nadat de apparatuur is aange legd. Tevens moest de werkgroep de vraag beantwoorden of de aanleg van kabeltelevisie gezien kan worden als een nutsvoorziening, of een be hoefte die is ontstaan uit de vraag naar luxe. In het eerste geval zou men een nutsbedrijf moeten oprich ten en in een streek die wellicht niet meer dan 24.000 aansluitingen gaat tellen zou dit zeer kostenverhogend werken. Een dergelijk bedrijf met zijn incasso, administratie, beheer, controle, storingsdienst en onderhoud zou voor de consument zeer kosten verhogend werken. Meer concreet stelde Kret dat wan neer de bollenstreek zou worden aangesloten op de masten in Oegst- geest of in Haarlem er „witte vlek ken" zouden ontstaan. Gebieden der halve die niet of slechts een zeer ma tige ontvangst vanuit deze masten zouden krijgen. De gemeente zal de kosten moeten dragen van aanslui ting van onrendabele delen van ge meenten op de mast. Het feit dat er achttien kanalen op het kabeltelevi sienet aangesloten zullen kunnen worden, hangt samen met de PTT-eis dat men een net aan nioet leggen voor tenminste twaalf programma's. De uitbreiding naar achttien kanalen geeft vrijwel geen kostenverhoging, maar verhoogt de toekomstwaarde van het kabelnet in aanzienlijke mate. De aansluiting op de woning heeft twee meter binnenshuis plaats, gerekend vanaf de voorgevel. Verlen ging binnenshuis is voor eigen reke ning. Wanneer Casema zich verbindt om gedurende twintig jaar tegen contractueel vastgelegde prijzen te exploiteren betekent dit reeds, dat dit bedrijf zich bij de aanleg van het geheel zal verzekeren van de beste aannemers en de beste materialen. Hiermee beperkt Casema zijn eigen bedrijfsrisico, tijdens die twintig jaar, omdat er dan minder kans op storingen en noodzakelijke vervan gingen is. Een verplichting van gemeentewege om alle bestaande televisieantennes van het dak te verwijderen is in het licht van enkele recente administra tief rechterlijke uitspraken waar schijnlijk niet mogelijk. De maande lijkse kosten voor de gebruikers zul len hoogstwaarschijnlijk om en nabij de vijftien gulden liggen. LEIDEN/OEGSTGEEST De actiegroep scholen 'Houtk wartier', tesamen meer dan 6000 leerlingen vertegen woordigend, heeft diverse ge meentebesturen gevraagd een definitieve afsluiting van de weg langs de Leidse Vaart te bewerkstelligen. De afsluiting zou gelden voor het gedeelte tussen de Warmonder Tol en de Postbrug, het gedeelte waarvoor thans al een afslui ting gedurende de schoolspit- suren geldt. De proefperiode met de af sluiting tijdens de schoolspit- suren is volgens de scholen bevredigend verlopen, zodat nauwelijks argumenten voor handen zijn om niet tot een permanentere afsluiting over te gaan. De alternatieve rou tes hebben aangetoond het verkeersaanbod goed te kun nen verwerken. Bezwaren van de huidige situatie zijn onder meer een onduidelijke ver- keersituatie, regelmatige over tredingen, de wegsituatie is niet afgestemd op een ver keersaanbod van een zulk verschillend karakter, gehand haafde of misschien zelfs wel groter geworden gevarensitua- tie. Als voordelen van een permanente afsluiting wordt aangevoerd, dat het wegge deelte gemakkelijk is af te sluiten, een duidelijker situa tie ontstaat en een optimale verkeersveiligheid voor de fietsende schooljeugd won verkregen. De scholen will« H( een snelle beslissing, voor gr met het oog op de naderen^ drukte in verband met h) bloembollenseizoen. **a Er De brief is gestuurd aan dei| gemeentebesturen van Leideafc Oegstgeest, Voorhout, Sassetjn heim, Noordwijk en Noon wijkerhout. In de actiegroe zijn verenigd de scholen S.(Ya Agnes, S.G. Paulus, Bonaveija tura S.G., Leidse Hoi PI School, Visser 't Hooft S.CSi Louise de Coligny S.G., lira Don Bosco en mts v/h MS( Het verzoek is ondersteun!:' door de ENWB en de lee baarheidsvereniging 'Kritisc all Noordwijk'. 0< c< ve iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De boerderij Ter Weer gaat naar alle waarschijnlijkheid binnen afzienbare tijd het nieuwe onderdak vormen van de Wassenaarse jongerensociëteit 'Time Out'. Gewacht moet nog worden op de instemming van de gemeenteraad en de provinciale goedkeuring aan een wijzi ging van het bestemmingsplan dat ter plekke van kracht is. Als de sociëteit in de boerderij gehuis^' vest wordt, komt daarmee een eind aaicoi een lange periode waarin voortdurenihij werd gezocht naar een goed alternatie pa voor het huidige onderkomen in de Salwo vatorschool.Hier kwamen de beschikbasta re ruimten bij regenval regelmatig on^ der water te staan. hei Vo iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiï'e VOORSCHOTEN De com missie voor algemene zaken boog zich gisteravond over de hamvraag ten aanzien van vernielingen aangericht na sluiting van het jongerencen trum „De Lindehoeve". Visser (PvdA) meende dat het een zaak van openbare orde is. De politie kan weten dat het veelal vrijdagavonds ge beurt en heeft te zorgen voor voldoende beveiliging. Offrin- ga (CDA) vroeg zich af of het iedere vrijdagavond raak is en of het misschien geen oude koeien zijn die opgera keld worden na een brief van „De Lindehoeve". De Keuning (WD) zag wel iets in een particulier bewakingskorps onder commando van een po litieagent Aikens (D'66) wen ste dat de politie de vrijdag beschouwen gaat als de druk ste dag. Burgemeester Van der Haar bleef heel nuchter in zijn beantwoording en ver kondigde dat men niet moet voorstellen het volmaakte te kunnen bereiken. Groepscom mandant van de politie Vlek- kert toonde aan dat op de vrijdag steeds optimaal gewerkt wordt. De ernstige onderbezetting van de groep vraagt van de 20 aanwezige politiemannen het uiterste. Voorschoten is groter dan de omgeving van „De Lindehoe ve", toch gebeurt er de laat ste maanden heel weinig in die omgeving, maar dat kan een gevolg zijn van de stren ge winter. Inschakeling van de 11 man reserve politie is in de praktijk vrijwel onmo gelijk. Reserve politie mag al leen optreden bij ten. Katwijk krijgt voorlichtster KATWIJK De gemeente Katwijk krijgt per 1 mei een voorlichtster. Het is de 49-ja rige mevr. MJJ. Hooymans. Zij is, na enkele jaren bij een krant te hebben gewerkt, ambtenaar geworden bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. Drie jaar is zij voor lichtster in Haarlem geweest. Momenteel werkt mevr. Hooy mans bij de 'Nationale raad voor maatschappelijk welzijn' in de residentie. laars houdt dinsdag 13 febru ari een veiling in gebouw De Ontmoeting aan de Sassen heimse Narcissenlaan. Vanaf 20.00 uur worden niet minder dan 450 kavels onder de ha mer gebracht. Zaterdag 17 fe bruari is er bovendien een ruildag van 10.00 tot 17.00 Emmy Verhey in Katwijk De nationaal ver maarde violiste Emmy Verhey treedt vrijdagavond om kwart over acht op in de sfeervolle Soe- fi-tempel in Katwijk. Zij wordt begeleid door Carlos Moerdijk op de piano. Het concert is georgani seerd door K. en O. Katwijk. Voorverkoop van de kaarten bij deVWen Tripodia. KATWIJK De ontwikkeling rond de defi nitieve sportaccommodatie voor de Katwijkse omni-sportvereniging Rijnsoever zijn momen teel zodanig, dat het bestuur van deze sport club in een brief aan het college van b. en w. en de gemeenteraad haar ernstige bezorgd heid en vooral ook teleurstelling heeft uitge sproken. De sportclub Rijnsoever is met hulp van de gemeente drie jaar geleden opgericht. In de toenmalige welzijnsnota deed de gemeente het voorstel om verschillende takken van sport onder een omni-vereniging samen te brengen. De vereniging telt nu zo'n 350 leden, waarvan 140 bij de atletiektak. De s.c. Rijnsoever is op het ogenblik gehuisvest in c* Krom, tussen Katwijk en Noordwijk, en voelt, ondanks de gebrekkige accommodatie, zich daar best thuis. Tijdens de verkiezingen, en daarvoor al, zijn de sportclub allerlei toezeggingen gedaan, o.a. de aanleg van een sintelbaan. Voor de at- letiekbeoefening is die sintelbaan onmisbaar. Op de Krom is nu een veldje van 20 bij 100 meter beschikbaar waar atletiek op bedreven moet worden. „Maar, als je ziet dat om ons honderdmetergrasveld prikkeldraad gespannen is zodat er paarden kunnen grazen, dan sprin gen de tranen je in de ogen", aldus voorzitter H.Jansen. Het is de bedoeling van de gemeente om de sportclub te zijner tijd een blijvende accom modatie op de sportvelden van de nieuw te bouwen Bestevaar-Mavo en Pieter Groen col lege te gevji. Maar voordat de bouw van dfc Bestevaar-Mavo klaar is wordt het 1982. Het nieuwe Pieter Groen college zal naar alle waarschijnlijkheid na '85 pas gebouwd wor den: „En zolang kunnen wij niet wachten of hier en daar maar aan modderen", zegt H. Jansen. Wethouder Van Oosten (PvdA/PPR) heeft in derdaad door laten schemeren dat er voorlo pig geen blijvende accommodatie en zelfs geen sintelbaan kömt. Hij ziet een voorlopige oplossing in een samenwerkingsverband met de voetbalvereniging Katwijk. Ook sprak de wethouder van een ledenstop, iets wat door voorzitter Jansen helemaal niet te verteren valt. „De hockeyafdeling kan niet eens wed strijden spelen omdat er geen velden zijn, toch heeft ze tachtig leden; i'Jls er wedstrijden gespeeld gaan worden neemt het ledenaantal zeker toe, dan kan je nu toch niet gelijk een stop instellen", zegt H. Jansen hierover. In een koele rekensom berekent het bestuur van de s.c. Rijnsoever het recht op een spor taccommodatie in Katwijk. Het aantal actief spelende leden hanteert zij daarbij als basis voor een reële verdeelsleutel. Indien het ge meentebestuur van Katwijk niet binnen zeer korte tijd met een voor de sportclub bevredi gend plan komt, zal het bestuur van de s.c. Rijnsoever officieel een aanvraag doen tot medegebruik van één van de bestaande open bare sportaccommodaties „Nieuw Zuid", „Hoornes", „De Kooltuin" of „de Krom" voor een oppervlakte die overeenkomt met 2 4/5 voetbalveld en het evenredig gebruik van de daarbij beherende goede kleedaccommodati^f en sportkantine. NOORDWIJK - Op veler verzoek start de Vrouwenraad Noordwijk met een cursus „elementaire ziekenverple ging", waarbij tevens aan dacht zal worden besteed aan de ouderwordende mens, de bejaarden en de bejaarden zorg. De leiding van de cur sus berust bij de oud-wijkver pleegster van Interkruis zr. Van Luyn, met medewerking van mevrouw Baalbergen-Ter Hoeve en mevrouw Van Nes- Heins. De cursus wordt ge houden in het wijkgebouw aan de Van Panhuysstraat op de vrijdagmorgen van 9, 16, 23 februari en 2 maart, tel kens van 10 tot 11.30 uur. Er is plaats voor twintig cursis ten. Men kan zich opgeven bij mevrouw Baalbergen-ter Hoe ve, Hoofdstraat 49B, tel. 12634. LISSE De plaatselijke CDA-fractie vergadert maan dag 12 februari in café-res taurant De Beurs aan de Lis- sese Haven. In deze openbare vergadering komen onderwer pen van de twee dagen later te houden raadsvergadering aan de orde. De vergadering begint om 20.15 uur. LISSE De progressieve raadsfracties vergaderen op 12 februari in de Pauluskerk aan de Lissese Ruishoornlaan. Op de agenda staat de raad sagenda van 14 februari. De bijeenkomst begint om 20.00 LISSE Voor de leden van de plaatselijke NKV-afdeling is er vrijdag 9 februari een klaverjasavond in het Tref punt aan de Schoolstraat. Vanaf 20.00 uur wordt er in koppels gekaart. Het inschrijf geld bedraagt 3 gulden per-, persoon. ^dir WARMOND - Door dpei Brassband Warmond word de vrijdag 9 februari een conceige\ gegeven in de Ned. Hervornjgel de Kerk aan de Herenweg ISie Warmond. Naast de Brasiwe band zal ook de Harmoniev<gis reniging uit LoosduineAn „Kunst naar Kracht" optneer den. De Brassband Warmonlwe is enige jaren geleden voorjfur gekomen uit de in 1921 opg<Ne richte Fanfare. Het program ma is zeer gevarieerd zod$ iedereen aan zijn trekken ka{ komen. De toegang is gi en het concert begint 20.00 uur. ie£ VOORSCHOTEN - Carnftn valsvereniging „De Forse Ci ters" start op zaterdag 10 fPJ< bruari om elf uur het carni valsseizoen met de installatigev van Prins Carnaval. Dit glen beurt in bar-bodega „Entr bo Nous" in het winkelcentrul Noord-Hofland. bbe De bekende „Knotse Ka ten Koers" wordt op zaterdag lakt februari gehouden. Inschrijlibhi kosten hiervoor bedragen Ire cent per twee wielen en ee bc hard gekookt ei met bruin car schaal. Het grote carnaval <L 24 februari wordt gehoud< ^§1 in de Gouden Leeuw van 21.30 uur. Entreeprijs b draagt 12,50 gulden. Voor jo geren is de entreeprijs 7,1 L* gulden. dda WASSENAAR - In het J*PP< roenshuis is zondagmiddag n feestmiddag votf fl an de Wassenaaif®n{ Bejaardenbonftani ur wordt begonn^ w optreden februari de leden v Katholieke Om twee u met een Oegstgeestse VolksdansgL „De Korenbloem". Na ef d pauze zal de heer Van df 9< Kleij dia's van Oud-Wassr.. naar vertonen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4