De nieuwe Innocenti De nieuwe Morris Marina De nieuwe Mini Ebony* De nieuweTriumphTR7 bak Nieuwe Cooper: Innocenti di Tomaso En zo wordt 't toch nog gezellig op de RAI. Maak'n proefrit BEL ONTSTEKING TOCH NIET ZO IDEAAL IRAI standnummer 217 stelt n graagin de gelegenheid omnietsvande305tehoren. ELEKTRONISCHE VOLVO Ssst,luistertumaar. 'Beperkt aantal alleen voor de RAI Prijzen inkl. BTW, af fabriek. BL Nederland Nieuwe Gouwe O.Z.40 Gouda.Tel.01820 -11122, Importeur van Austin/Morris, Jaguar/Rover/Triumph. ini-Allegro-Marina-Maxi-Princess-Jaguar-Daimler-Rover-Range Rover-Triumph-Innocenti-Sherpa-Bedrijfswagens.Uniforme rijklaarmaakkosten f 285,-(exkl.benzine inkl.BTW.) *"200 Verkooppunten in Nederland. De British Leyland dealer informeert u gaarne over financiering van uw auto bij LFN. B.V. Automobielbedrijf L.A.G. Van Oldenbarneveldstraat 35-37 (Zijstraat Warmonderweg- Rijnsburgerweg), Leiden. Tel. 071 - 154909/151683 Garage Poot B.V. Hoofdstraat 104-106, Valkenburg Z.H. Tel. 01718- 16947 Filiaal: Lammenschansweg 132, Leiden. Tel. 071 -764800/764801 de Jong's Autobedrijf B.V. v. d. Mortelstraat 254, Noordwijk. Tel. 01719-19303 Het merk mag dan op de diverse hitlijs ten een bescheiden plaats innemen, in het bedenken van alsmaar nieuwe mer knamen is British Leyland een onbe twistbare topper. Een soort John Tra volta in de wereld van de automobielen. Zonder zelfs het schimmige verleden erin te betrekken is moeiteloos een op vallende tros namen op te diepen, waar onder de prod uk ten van Engelands grootste autoproducent op de markt zijn gebracht. De fusie tussen Austin en Morris leverde de initialen BMC op, als afkorting van British Motor Corporation. Vervolgens kreeg Leyland de kans om met een rin kelende geldbuidel de „L" er tussen te krijgen. De club heette toen BLMC. Dat duurde slechts kort. Geschraagd door de indrukwekkende financiële inbreng stuurde de nieuwkomer de „M" en de „C" in de korste keren terug naar AF. British Leyland werd de nieuwe aandui ding. Maar ook dit visitekaartje kan naar het oud papier. Zoals ooit tevoren zullen verscheidene produkten thans weer onder hun oorspronkelijke naam- saanduiding het volk aangeprezen wor den. Onderverdeeld in drie groepen: Austin-Morris (Mini, Allegro, Marina, Maxi en Princess), Jaguar-Rover- TriumDh (alle typen van deze merken) en Landrover-Rangerover. De naam Ley land zal nog uitsluitend worden gebruikt voor bedrijfswagens en zo was het een dikke tien jaar geleden ook. Conditioneel moet het bedrijf ijzersterk zijn. Immers, gekweld door een veelheid rampspoeden, waaraan complete naties ten gronde zouden gaan, gaat het onver droten door met aandachttrekkende nieu wigheden. Zo werd dezer dagen een aan genomen kindje gepresenteerd. Nadruk kelijk dient gesteld te worden dat BL Nederland tot de volgende verande ring is dit momenteel de vaderlandse be naming een bijzonder lieftallig vonde lingetje heeft geadopteerd. Het is de in Italië door Carrossier Bertome verwekte Innocenti. Een mondiaal erkende groot heid op het terrein van de stiftvoering. Het is daarom niet verwonderlijk, dat In nocenti een vormgeving heeft gekregen, die de echte liefhebber nog een keer ex tra laat omkijken! Technisch vertoont de Innocenti grote verwantschap met de Mini. De motor, dwars voorin geplaatst, drijft via de on der de motor liggende versnellingsbak de voorwielen aan. Een constructie, die zorgt voor een opvallende compartimen truimte binnen relatief geringe buitenma ten. De gehele aandrijf-unit, motor, ver snellingsbak, eindaandrijving, voorwielo phanging en stuurinrichting zijn gemon teerd op een subframe, dat op zijn beurt via soepele rubbers op de carrosserie ge monteerd is. Op een tweede subframe is de achterwielophanging geplaatst. Hoe wel er in het moederland nog enkele mo dellen meer worden geproduceerd, blijft voor Nederland de levering beperkt tot drie uitvoeringen: de 90L (998 cc motor), de 120L (1275 cc motor) en de Tomaso (1275cc motor). De 998 cc motor komt overeen met de krachtbron uit de Mini 1000, met uitzondering van de cilinder- kop, waarin grotere kleppen gemonteerd zijn en de nokkenas. Dit resulteert in een hoger vermogen en beter koppel. Maar het hart van de 120L en de Toma so is gelijk aan dat van de Austin-Morris 1300, de Allegro 1300 en de Marina 1300. In de Tomaso levert de motor een hoger vermogen door een afwijkende cilinder- kop met grotere kleppen en een andere nokkenas. Van dit model wordt verwacht dat het de tijden van weleer, toen de Mini-Coopers zo gewild waren, zal doen herleven. Het wagentje heeft het zonder twijfel in zich. De uitvoering is buitenge woon sportief. Rondom, langs de gehele auto, loopt een zeer brede, matzwarte kunststof bumper. In het front zijn hier in gele mistlampen opgenomen. Op het motorkapdeksel bevindt zich een luchtin laat, die voor extra-koeling zorgt. Zijspie gel en tankdop zijn matzwart. Aan de achterzijde steken twee verchroomde uit laatpijpen onder de bumper uit. Daar naast heeft de Tomaso sportstoelen, sportstuur en completeert een toerentel- ler de technische uitrusting. De topsnel heid van de Tomaso ligt rondom de 150 km per uur, terwijl de acceleratie waar lijk indrukwekkend is. Van 0 tot 100 km in tien seconden! De prijzen bedragen respectievelijk f 11.190,-, f 12.390,- en f 14.690,-. Met het monteren van een kontaktloze elektronische ont steking in uw auto, bent u verlost van het regelmatig vervangen van de kontakt- puntjes en het bijstellen van de ontsteking. Twee bijko mende voordelen zijn bespa ring van benzine en iets min der vuile uitlaatgassen. Er zijn ook elektronische ontste kingen mét kontaktpuntjes en die worden bij dit systeem toch zodanig gespaard dat ze niet meer vervangen behoe ven te worden. Wel moet vooral in het begin nu en dan de afstelling worden ge controleerd. Aldus een deel van de conclu sie van de Consumentenbond die zich, samen met de ANWB, geworpen heeft op een onderzoek naar de waar de van een kleine dertig ty pen elektronische ontstekin gen. De fabrikanten adverte ren vooral met het argument dat er benzine wordt be spaard. In werkelijkheid is die besparing echter maar klein, althans bij negen ont stekingen die speciaal hierop werden onderzocht. De bespa ring komt neer op zo'n twee procent wat bij een Opel Ka- dett (die als testwagen werd gebruikt) f 25,- per jaar ople vert bij een kilometrage van 15.000. Allesoverheersende vraag: betaalt de elektroni sche ontsteking zichzelf te rug? Dat is moeilijk te beant woorden. Dat het beter is voor het milieu kan niet ge makkelijk in geld worden uit gedrukt. Het niet vervangen van kontaktpuntjes zou op een besparing van f 40,- kun nen komen, maar vrijwel al tijd behoort het verwisselen van de puntjes tot de stan daard-onderdelen van de gro te beurt en die beurt wordt, wat arbeidstijd betreft, nau welijks korter als dit onder deel wegvalt. Op een zekere benzinebesparing mag u reke nen en natuurlijk moet wel gesteld worden dat het afstel len van de ontsteking na de eerste keer (hoogstens nog eens na 6.000 kilometer) ach-, terwege kan blijven. Het star-;' ten onder slechte omstandig-f' heden was bij lang niet allel typen even positief. Allerlei; voor- en nadelen in aanmer-i king nemend, kregen 19 typen het predikaat „redelijk", ze ven „matig" en slechts twee „goed" (dat zijn de Bosch Tsz-h die, met bobine, onge veer f 407,- kost en de Incap CII-30 van f. 278,-; eerstge noemde is een kontaktloos type, de Incap een systeem met kontaktpuntjes, welke laatste bovendien startproble- LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 FEBRUAR11979 PAGINA 1(1 Immers, uw eigen ervaring is toch de beste. Maak geheel vrijblijvend een afspraak vooreen proefrit i n de Volvo van uw keuze. De complete Volvo range staat bij ons voor u klaar. 0 071-141366/141367. 01718-29302. V.A.ReysenZn. Hoge Ri|ndi|k 352. Leiden lel 071141366/141367. fC. Mulder B.V. Rijnsburgerweg 86 b en 103 a. Rijnsburg, tel 01718-29302 Maak een ril ;n de n;e'uwe Peugeot 305 en t hoort bijna me Geen windgeruis. Geen molorgedruis. Moor véél comfort. Royole ruimte, sublieme vering en wegligg-ng, grote 'éilighe Keus uil 3 uilvoeringen, GL, GR en SR, die is -oorzien 'on een G comfort pakket .schuildak, eleclrTsche ruilbediening, gelaagde

Leidse Courant | 1979 | | pagina 26