Het Merk dat met elke nieuwe auto weer vooreen verrassing zorgt, introduceert: een nieuwe auiop Visa.DeNieuwe Citroën. LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 FEBRUAR11979 PAGINA •nn< Wee Morgen, op de RAIsteelt een nieuwe Citroen de show. De Visa. En dat is autonieuws. Want als Citroen met een nieuwe auto komt, dan is het ook een nieuwe auto. Geen gemakkelijke variatie op het bestaande, maar'n auto met nieuwe technieken en'n nieuwe stijl. Gebaseerd op de opvatting die Citroën sinds jaar en dag heeft over autorijden. En dus over nieuwe auto's. Ze moeten hun tijd vooruit zijn waar het gaat orp comfort,zuinigheid en veiligheid. Dat het voortdurend stre ven naar de perfectionering van die combinatie steeds weer ver rassende vruchten afwerpt, is ge bleken bij de introductie van de GS en de CX, en blijkt nu weer. Want de Visa is wéér een verrassende Citroën. Een vijf- deurs middenklasser met originele vondsten en een unieke eigen stijl. Dat blijkt al zodra u instapt en kennismaakt met een gloednieuw bedieningssys teem: de satelliet, een cilinder naast het stuur waarop een groot aantal bedienings organen zodanig zijn samengebracht dat u ze met de vingertoppen kunt bedienen zonder het stuur los te laten. Of u nu richting aangeeft, of de lichten regelt, of de ruitewisser, u kunt uw handen aan het stuur houden en uw aandacht op de weg. Een unieke combi natie van comfort en veiligheid. ZuinigheidVeiligheid en Comfort. Comfort, veiligheid en zuinigheid vindt u ook ruimschoots in het totale concept van de nieuwe Visa. Het is een van buiten compacte en van binnen mime vijfdeurs van een robuuste constructie en met een sportieve lijn. Opvallend zijn z'n hellende neus, z'n licht gebogen lijnen en z'n iets oplopende achterkant die samen z'n fraaie, functionele vorm bepalen. Het zijn de uitgekiende bouw, de karakteristieke Citroën voorwielaandrijving en de soepele bediening die mede zorgen voor de inmiddels bij menige auto test geroemde rij-eigenschappen van de Visa. Hij ligt gripvast in de bocht en snelt comfortabel over de weg zonder kwistig met benzine te zijn. De Comfortabele Visa. Het comfort van de Visa wordt, naast z'n rij gedrag, nog eens benadrukt door z'n zeer royale binnen- maten die ervoor zorgen dat zowel voor- als achter passagiers de ruimte hebben. En een uitstekende zit door de uitgekiend gemodel leerde stoelen. Natuurlijk helpt ook de vijf- deurs-constructie een handje mee waar het om comfort gaat. Overigens worden de achterpassagiers van de Visa nog eens extra in de watten gelegd door de aparte ver- warmings- en ventilatiemoge- lijkheden voor het achter compartiment. Qua bergruimte biedt de Visa comfort door royale bergmogelijkheden in dash board,middenconsole en voorportieren. En door de praktische wegklapbare achterbank in combinatie met de vijfde deur. De Veilige Visa. Zoals bij elke Citroën is er ook bij de Visa veel aandacht besteed aan de veiligheid. Voor de actieve veiligheid zorgt natuurlijk op de eerste plaats de rotsvaste wegligging. Daarnaast is alles gedaan om de aandacht van de bestuurder op de weg te houden. Daarvan getuigt de bedieningssatelliet. En daarvoor zorgen ook de ruit- oppervlakken met goede zich t hoekende ontwasemi ng van de voorruit èn zijruiten (voor), en bijvoorbeeld de verwarmings- en ventilatieregelaars op vinger afstand van het stuur. De passieve veiligheid van de Visa is gebaseerd op het absorberen van schokken. Daarom wordt z'n kooiconstructie beschermd door deformatiezones. En is hij uitgerust met 'n zacht bekleed dashboard, vervormbare stuurkolom en enkelspakig stuurwiel. Bovendien heeft de Visa bumpers van thermo plastisch elastomeer, een materiaal dat terugveert bij kleine schokken en zo bescherming biedt bij kleine aanrakingen in de hedendaagse drukte. De Zuinige Visa. Voor we kunnen vertellen hóe zuinig de Visa is, moet u eerst even kennismaken met een ander unicum: de keuzemogelijkheid uit twee motorprincipes, lucht- of watergekoeld. De Visa Spécial en de Visa Club hebben een luchtgekoelde twee-cilindermotor van 652 cm3 met volledig elektronische ontsteking. Deze motor is goed voor een top van 124 km/ h en verbruikt toch slechts 1 op 17,5 bij 90 km/ h constante En daarmee behoort de Visa tot de zuinigste op de weg, tot de zuinigste in onderhoud. Want de volledige elektronische ontsteking haalt een optimaal rendement uit motor en brandstof, en beperkt het onderhoud, doordat hij,door het ontbreken van mechanische onderdelen, nauwelijks onderhevig is aan slijtage. De elektronische ontsteking maakt van deze Visa's bovendien snelle starters. Ook bij koud weer. De Visa Spécial is de voordeligste. Hij kost rijklaar, dus inclusief BTW, transport, leges, kentekenplaten, NL-sticker, tectyl-behandeling, volle tank en de unieke Citroën Kroongarantie f 12.650,-. En daarmee is de Citroën rij klaar-prijs de meest complete, en dus eerlij ke prijs die er in de autowereld gehanteerd wordt. De Visa Club is net zo voordelig in gebruik,maar luxer in uitvoering. En kost f 13.000,-. Rijklaar. De Snelle Visa. En dan is er de Visa Super. De snelle felle Visa, met een watergekoelde vier-cilindermotor van 1124 cm? die goed is voor een top van 144 km/h. Toch blijft ook de Super zuinig in verbruik, 1 op 16,1 bij 90 km/h constant. De Visa Super kost rijklaar f 14.300,-. Maar daarvoor is hij dan ook uitgerust met 'n krachtiger motor. En heeft hij o.a. brede bescherm- strips van thermoplastisch elastomeer op de flanken, jodiumlampen en een volledig stoffen bekleding en ruitewisser/sproeier op de achterruit. U kunt de drie Visa s niet alleen bewonderen op de RAI maar vanaf 9 februari ook bij alle 180 Citroën agenten in Nederland, waar u ook een proefrit kunt maken om zelf'te beoordelen of de Visa waarmaakt wat hij belooft: een unieke combinatie van veiligheid, zuinigheid en comfort.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20