Kamer bhji tegen shirtreclame Resultaten Hilversum Gosens moet weg bij Eindhoven Frans Thijssen naar Ipswich Beroering rond Russische ijshockeyer JEZEK MAG BLIJVEN SPORTWERELD SCHA A TSKALENDER SPORTLEIDSE COURANT WOENSDAG 7 FEBRUAR11979 PAGINA 13 BOTTERDAM De interlandwedstrijd tussen Nederland en België, die zaterdag en zondag in het sportpaleis, Ahoy' te Rotterdam met de dames-, heren-, jongens- en meisjesploegen wordt gehouden, is de eerste aanzet om de indooratletiek in Nederland te stimuleren. Het sportpaleis (in casu de gemeen te Rotterdam) wil de komende jaren het nodige geld investe ren in dit plan. Met de interlandwedstrijd wordt voor de eerste keer sinds 1973 weer indooratletiek bedreven in de Rotterdamse sporttem- pel. Zes jaar geleden vond in het sportpaleis de strijd om de furopese indoorkampioenschappen plaats. Omdat dat evene- tnent destijds slechts 4000 bezoekers trok, werd de houten baan, die 80.000 gulden kostte, opgeborgen in de catacomben fan het gebouw. In navolging van de populaire wielerwedstrij den op zondag, die aanvankelijk gemiddeld slechts een geringe belangstelling kregen, maar nu dikwijls voor 5000 a 6000 toe schouwers worden gehouden, wil men in Rotterdam ook een proef met indooratletiek nemen. Daarom is de publieke be langstelling voor het evenement het komende weekeinde niet maatgevend. MOSKOU Er is |o de Russische ijsbockeywtreld de laatste tijd Dogal wat te doen bond de 23-jarige Viktor Katoeljev. Dete verdediger vu Riga Dynamo floeg in januari tijdens een wed strijd tegen de Moskouse leger- ploeg scbeidsrecb- GaJinovski 'atoeljev, die van iet voorjaar 1978 voorwaardelij ke schorsing van jaar had lo- en dit seizoen I 135 minuten op het strafbankje had doorgebracht, wordt gezien als de exponent van de verruwing tij dens ijshockeywed- strijden in Rus land. De technische commissie van de nationale ijshoc- keyfederatie heeft er op aangedron gen, dat Katoeljev voor het leven wordt geschorst. De Konsom olskaya Pravda, het or gaan van de jeug dafdeling van de communistische partij, heeft zich in een artikel ook uitgesproken voor een dergelijke maatregel. oksfinales in de Houtzagerij PEN HAAG De finales van de strijd om de nationale kokstitels zullen op 19 maart worden gehouden in de Houtza- (erij te Den Haag. In dezelfde hal zijn op 11 maart ook de halve finales. De voorronden (10 maart) worden afgewerkt in Eindhoven. Christa Kinshofer in dichte mist op weg de reuzeslalom in Berchtesgaden te win nen. Dubbel Westduits succes in reuzenslalom BERCHTESGADEN Chris ta Kinshofer en Irene Epple hebben gisteren in Berchtes gaden gezorgd voor een dub bele Westduitse overwinning in een reuzenslalom tellend voor de wereldbeker. Christa Kinshofer, die in de twee manches de snelste deel neemster was, zegevierde in 2 min. 10,76 sec. Irene Epple kwam tot een tijd van 2.12,39. De derde plaats was voor de Oostenrijkse Annemarie Mo- ser-Pröll in 2.12,39. Annema rie Moser voert de ranglijst van de wereldbeker aan met 211 punten. Hanni Wenzel uit Lichtenstein is tweede met 181 punten en Irene Epple derde met 150 punten. Hilversum - De uitslagen van de gisteravond fehouden koersen in Hilversum zijn: Rldenbockprijs, 2000 m: 1. Renier Dakota (C. mming) km tijd 1.24.7, 2. Peer Spencer, 3. aquita. Toto winn 3.00, pl 1.90, 2.40, kopp 1.60, trio 68.80. Niet gestart: Sera S. riste in prijs, 1600 m: 1. Otranto (M. Vergay) 22.4, 2. Phosphor, 3. O'Sullivan. Toto winn 1-40, pl 2.60, 1.50, 4.30, kopp 10.90, trio 451.70. Niet gestart: Palonia. lackfortprijs. 2000 m: 1. Rilana Special (R. leynen) 1.26.0, 2. Saffier G, 3. Reine de Pom- the. Tot winn 4.10, pl 1.60,2.70, kopp 6.40. Uefskampprijs, 2000 m: 1. Nisja P (A. Suy- terbuyk) 1.22.4, 2. Roidur, 3. Pluno W. Tot ^inn 7.70, pl 2.20, 2.30, 3.40, kopp 35.40, trio 563.40. Niet gestart: Orsino. 'ierseprijs, 2440 m: 1. Right van Boko (M. Pools) 1.26.5, 2. Paola d'Aster, 3. Oeverloper B. Tot winn 1.50, pl 1.10,1.10, kopp 1.60. Buurseprijs, 2440 m: 1. Perfect Wilkes (J. Duin) 1.22.2, 2. Navarro D, 3. Milly B. Toto winn 7.90, pl 2.30, 2.70, 4.80, kopp 71.40, trio 684.00. Leerlingen win terkampioenschap, 2000 m: 1. Norton P (W. Swart) 1.21.7, 2. Onno Ziwer, 3. Nanette D. Toto winn 4.00, pl 1.60, 1,20, 1.10, kopp 13.90. Enserinkprijs, 2920 m: 1. Majoor Bloemlust (L. de Ruiter) 1.29.1, 2. Palkure W, 3. Okelli. Tot winh 17.00, pl 2.00, 1.40, 1.90, kopp 21.90, trio 113.70. Den Bramelprijs, 2000 m: 1. Rose Rustburcht (J. de Leeuw Jr) 1.24.8, 2. Steka Spencer, 3. Raphaela D. Toto winn 1.50, pl 4.40, 3.40, kopp 9.80. Niet gestart: Speedy Fortuna, Seri- oca S, Rapallo en Return. Totalisatoromzet: 317.821,-. Groen Geel kan golfplannen vergeten (Van onze sportredactie) Den Haag Groen Geel moet de plannen om op het complex De Roggewoning een golfbaan van negen holes aan te leggen, voorlopig vergeten. In een gesprek met de gemeentelijke plantsoenendienst werd de hockeyclub te verstaan gegeven dat op De Rog gewoning het terrein pas zal worden herverkaveld, nadat het complex is voorzien van een drainagesysteem. De eerste fase van de afwateringswerkzaamheden begint op 15 maart en de velden die daarvoor moeten worden opengelegd, zullen pas half augustus weer kunnen wor den gebruikt. De tweede en laatste fase vindt plaats in dezelfde periode van het volgend jaar, zodat Groen Geel pas dan verder zou kunnen met de golfplannen. De gemeentelijke operatie betekent overigens een voor deel voor de bespelers HGC, Graaf Willem II VAC en Groen Geel, die op betere velden hun activiteiten kunnen ^bedrijven. k T/r~ ~i ~B Wallis de Vries (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Wal lis de Vries (CRM) houdt vast aan zijn standpunt, dat de Tweede Ka mer een voorbarige uitspraak doet door nu al te stellen dat shirtrecla me en rijkssubsidie aan het betaald voetbal niet samen mogen gaan. Hij zal echter de motie van PvdA en CDA, waarin staat dat het rijk bij invoering van shirtreclame in het betaald voetbal geen subsidie meer mag verstrekken, niet naast zich neerleggen. „Ik kan er niet omheen, dat op de VVD na de gehele Kamer achter deze motie staat. Ik zal het standpunt van de Kamer dan ook gaan bespreken met de andere exter ne geldgevers van het betaald voet bal, namelijk de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en de Stich ting Nationale Sporttotalisator", zo zei Wallis de Vries gistermiddag, na dat duidelijk was geworden, dat de indieners van de motie van geen wijken wilden weten. Tijdens de afronding van het debat over het hete hangijzer van de „wan delende reclamezuilen", (Een aandui ding van CDA-woord voerder Ben Hennekam) bleek glashelder dat het KNVB-plan tot invoering van shirtre clame in het betaald voetbal voorlo pig wel vergeten kan worden. Kernachtig stelde Hennekam vast: „Het CDA wil duidelijker kleur be kennen. Het onder bepaalde voor waarden steunen van het betaald voetbal: JA. Shirtreclame: NEE". Hij zei de opvatting van de staatssecreta ris, dat de Kamer eerst de resultaten vein het overleg tussen alle betrokke nen zou moeten afwachten, te res pecteren. Hij wees er echter op, dat de mening van de Kamer, ook al zou de motie worden ingetrokken, toch met zou veranderen. „Waarom zou den we ons dan nu niet alvast over deze kwestie uitspreken?", aldus Hennekam. De CDA-woordvoerder verwoordde ook de kritiek van de Kamer op de uitspraken van Eric Vilé, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Vilé had de mening vah de Kamermeerderheid over de shirtre clame-kwestie „onbehoorlijk" en „on aanvaardbaar" genoemd. „Deze op merkingen zijn beneden de maat. Ze verdienen eigenlijk niet dat er hier op wordt gereageerd. De Kamer heeft het volste recht, zich over deze kwestie uit te spreken. Vilé heeft met dit soort uitlatingen het betaald voetbal bepaald geen dienst bewe zen". Ook staatssecretaris Wallis de Vries reageerde in een enkele zin op de woorden van Vilé. „Zijn opmerkin gen doen geen recht aan de gesprek ken die wij hier voeren", aldus de bewindsman. Volgende week dinsdag zal de Kamer over de shirtreclame motie stemmen. De uitslag van de stemming is echter al geen verras sing meer Groei tennissport niet te stuiten Staatssecretaris Wallis de Vries (Van onze correspondent) BOTTERDAM Feijenoord trainer Vaclav Jezek heeft in Praag van het staatsbureau Prago Sport toestemming ge kregen om nog twee jaar bij de Rotterdamse club te blij ven werken. Daardoor kan de Tsjech nu het aanbod van Feijenoord accepteren voor een nieuw twee-jarig contract. Onlangs verschafte het minis terie van Sociale Zaken in Den Haag Jezek een werkver gunning voor het komende seizoen. Feijenoord verwacht dat deze werkvergunning vol gend jaar opnieuw verlengd zal worden. Hughes en Haarlem nog twee jaar verder EINDHOVEN Rinus Goos- sens zal aan het einde van het voetbalseizoen eerste-di vi sieclub Eindhoven verlaten. De vereniging deelde hem mee het contract, dat per 1 juli afloopt, niet te zullen verlengen. Eindhoven gaf als reden op een nieuwe koers te willen gaan volgen en dat Goossens Goossens, die eerder bij SW en FC Vlaardingen werkt, is zes jaar in dienst geweest van Eindhoven. De trainer die niet alleen aanvallend voetbal propageerde, maar het ook in de praktijk bracht, noemde de beslissing van de club een harde slag voor hem. ,Jk heb werkelijk enige tijd nodig ge had om het te verwerken. Ik zou graag doorgaan in het be taalde voetbal, maar ik weet. dat er maar 37 plaatsen te vergeven zijn en dan zal het voor een trainer van 59 jaar erg moeilijk worden weer aan de slag te komen". pen weekeinde kwamen het bestuur van de eredivisieclub en de Britse oefenmeester al tot overeenstemming. Gistera vond schaarden ook de acht tien leden tellende ledenraad zich achter het voorstel om Hughes te handhaven. Barry Hughes heeft lang be denktijd nodig gehad, voordat hij tot een definitieve beslis sing kwam. Hij had aanbie dingen van een tweetal eerste- di visieclubs en een buiten landse vereniging. Na alle za ken nog eens op een rijtje te hebben gezet en de toezegging te hebben gehad van het be stuur, dat het huidige elftal intact zal blijven, besloot Hughes bij te tekenen. Hij is nu al aan zijn negende sei zoen bij Haarlem bezig. DEN HAAG De schaatska- lender van de KNSB ver meldt voor de komende da gen de volgende evenemen- •onderdag 8 februari, An- dijk: ijscl. Wervershoof, pres tatietocht op het IJsselmeer over 8, 40 en 80 km. Start tussen 10.00 uur en 15.00 uur. Start in Andijk bij Sarto, inl. 02289-1613 en in Wervershoof bij kantine De Zeehoek, inl. 02288-2340; Nieuw Lekker- land: ijscl. Molenhoek, mara thon voor A- en B-rijders over 100 ronden. Start 20.00 uur. Inschr. vanaf 18.30 uur, inl. 01848-1022 of 1984. botterdam wil indoor atletiek stimuleren Toch weer subsidie voor Willem II TILBURG - De gemeenteraad van Tilburg heeft met een kleine meerderheid (20 stem men voor, 17 tegen) besloten de per oktober van bet vorig jaar stopgezette maandelijkse subsidiering van de eerste-divisieclub Willem II te hervatten. De gemeente had de steun ingetrokken omdat Willem II de begroting niet meer sluitend kon maken als gevolg van een 80.000 gulden lager uitgevallen uitkering uit de toto- en lottogel- den. De gemeenteraad ging niet in op een verzoek van de zijde van de voetbalclub het gat te dichten. Willem II probeert nu via locale ac ties het tekort aan te vullen. Vrijwel alle fracties in de Tilburgse gemeente raad uitten hun misnoegen over het beleid van de KNVB. Op grond van onjuist gebleken informatie van de bond aan zowel de gemeen te als aan Willem II werd verwacht dat de uitkering aan toto- en lottogelden 80.000 gul den hoger uit zou vallen. NIJMEGENNECPSV is opnieuw afgelast. De wedstrijd is verplaatst naar 14 februari. KORTRIJKSparta heeft een oefenwedstrijd tegen de Belgi sche eersteklasser Kortrijk gewonnen met 32. LONDEN—Ray Clemence maakt vanavond zijn verrassende rentree in de doel van Engeland in de kwalificatiewedstrijd voor het EK tegen Noord-Ierland. FUEN GIROLADe Belgische wielerploeg IJsboerke heeft de proloog van de eerste wegwedstrijd van dit seizoen, in Zuid- Spanje, gewonnen. NEERBEEK—Het heren zaalhandbalteam van Blauw Wit heeft met 22—20 verloren van de Tsjechische ploeg Tapra Koprivini- ce, die vandaag tegen de nationale formatie uitkomt. SCHIJNDEL—Gerrie van Gerwen zal het komende seizoen als enige wielerprof in de ploeg van Van Erp rijden. NIJMEGEN—Het bestuur van de Nijmeegse amateurclub Quick heeft besloten de ex-penningmeester, die 42.500 gulden ontvreemdde en nog niet teruggaf, strafrechtelijk te laten ver volgen. BARCELONA—Viktor Kortsjnoj is door vierenzestig schaak journalisten uit 22 landen de schaakoscar voor 1978 toegekend. Wereldkampioen Anatoli Karpov, die de vijf vorige oscars won, werd tweede. De derde plaats was voor Jan Timman. VANCOUVER—De Candese stad Vancouver zal volgende maand aanbieden de Olympische winterspelen van 1988 te organiseren. Sprintrecord Haitske Valentijn HEERENVEEN Haitske V alenti jn-Pijlman heeft tij dens de Friese baansprint- kampioenschappen in Heeren veen een nieuw Nederlands record op de sprintvierkamp voor dames gevestigd. Zij kwam uit op een puntento taal van 176.800 via 43.9 en 43.5 op de 500 meter en 1.29.5 en 1.29.3 op de 1000 meter. Daarmee bleef zij bijna twee volle punten onder het oude record dat zij op 11 en 12 fe bruari vorig jaar tijdens het wereldkampioenschap sprint in Lake Placid bracht op 178.750 (via 43.85 - 1.30.48 - 44.24-1.30.84). De Friese titel bij de heren werd gewonnen door Hans van Helden voor Harm van de Pal en Sies Uilkema. DEN HAAG De Koninklij ke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) heeft zijn po sitie als tweede sportbond van Nederland het afgelopen jaar verstevigd. (Uit het jaarverslag, dat de (bondsvergadering op 31 maart wordt aangeboden, ^lijkt, dat de groei van het le denaantal ui 1978 niet minder Ban 68.764 bedroeg. Dat is leen stijgingspercentage van 22 brocent. In totaal telde de fcNLTB per 1 januari j.l. 371.671 leden. wele clubs hebben momenteel een wachtlijst. De bond heeft berekend, dat voor de opvang van nieuwe leden ongeveer 980 banen nodig zijn. Daar aan worden er jaarlijks niet jneer aangelegd dan 500, zo dat de wachttijden langer zul len worden. Oosterbosch blijft voorlopig amateur SCHIJNDEL Bert Ooster bosch, één van de „gouden vier" uit de ploegentijdrit van het laatste wereldkampi oenschap, is in weerwil van zijn profplannen weer opge nomen in de voorlopige weg- selectie van Rini Wagtmans. De 21-jarige Oosterbosch zal vrijwel zeker tot juni. na Oly mpiad ronde van Nederland, amateur blijven en in die tijd zal vermoedelijk het touw trekken tussen de Belgische ploegleider Romain Deloof en Peter Post beslist zijn. Ooster bosch ontbrak gisteren bij de voorstelling van de amateur- ploeg Jan van Erp. omdat hij met de profs van Post traint in het zuiden van Frankrijk. Rini Wagtmans heeft voorlo pig achttien man geselecteerd, de groep bestaat uit: Guus Bierings, Bart van Est, Bert Oosterbosch, Adri van Poel. Jos Lammertink, Johnny Broers, Frank Moons, Henk Mutsaars, Bert Wekema, Ad Wijnands, Egbert Koersen, Erik Visschers, Jacques van Meer, Theo de Rooy, Jack* de Nijs, Ad van Peer. Jan Jon kers en Hennie Stamsnijder. Oplichting bij rennen in VS BOSTON In totaal 21 per sonen zijn in Boston in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van oplich- tingsgevallen bij paardenra ces in vijf staten in het oos ten van bet land. Bij de verdachten zijn drie jockeys en twee eigenaren. Er zijn 51 gevallen van oplich ting en omkoperij geconsta teerd, waarbij een winst van in totaal ruim een miljoen dollar werd gemaakt. ENSCHEDE Frans Thijssen zal vrijwel zeker vandaag of morgen definitief beslissen, dat hij op korte termijn speler wordt van de Engelse eerste-di visieclub Ipswich Town, die enkele maanden geleden ook al een oud-clubgenoot van FC Twente, Arnold Mühren, inlijfde. De Oldenzaalse middenvel der keerde gisteravond terug uit Engeland, waar hij persoon lijk over een mogelijke transfer naar Ipswich onderhandelde met de manager van die club, Bobby Robson. Na die bespre kingen mag worden aangenomen, dat Thijssen nog deze week van club zal veranderen. Onzekerder dan het antwoord op de vraag of hij daadwerke lijk richting Ipswich zal reizen is nog welke looptijd het con tract bij zijn vermoedelijke nieuwe werkgever zal hebben. Thijssen zelf daarover: "Er zijn drie mogelijkheden. Ik kan voor ruim twee, ruim drie of vijf seizoenen tekenen. Dat is één van de dingen, die ik eerst nog even met mijn naaste omgeving wil overleggen. Er is echter niet veel meer dat een overgang naar Ipswich nog in de weg staat Twente en Ips wich waren het al eens en mijn persoonlijke wensen zijn nu ook redelijk ingewilligd. Deze week zal ik dan ook beslissen. Het is voor iedereen prettig, zeker ook voor mijn huidige trainer Spitz Kohn, te weten waar hij aan toe is". B€lrt Oosterbosch is in weerwik van zijn plannen toch opgenomen in de amateur wegselectie. Frans Thijssen

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13