Scylla bevestigt kampioens aspiraties Ons Eiland en Fiks versterken koppositie Foreholte haalt uit tegen IJmond: 15—9 DE ALGEMENE BLIJFT IN GEVARENZONE Dubbele winst Roomburg SPORTTRIBUNE BELANGRIJKE PUNTEN DOCOS HVS OMZEILT LASTIGE KLIP „Dg Plantenboek" LEIDSE COURANT PAGINA 16 Hockey Leiden Avanti weid deze week afgedroogd met 9-1. Scylla zette zi|n zegereeks vcoort en ook Docos behaalde een overwinning, alhoewel beide promotie-ereklas- sers toch wel enige moeite hadden. Tegen Salto Lingerie was de eer alles wat Avanti be haalde. Dit gebeurde door Ronald Rijsdorp te gen Tan. Bettine Vriese- koop was ook wel dicht bij een overwinning, maar de dameskampioe ne moest met 21-19 haar meerdere erkennen in Jens. Dennis Neale bleek te sterk voor de Hazerswoudenaren die voor de rest nog slechts één game wonnen, en dus met 9-1 ten onder gingen. Scylla bevestigde zijn kampioen saspiraties tegen het Tafeltennis- huis. Na een voortvarende 4-0 start kwam de klad er echter een beetje in en kwam de te genstander door verlies van res pectievelijk Sjoerd Meyer, Frits Kantebeen en Patrick Swier ge vaarlijk dichtbij tot 4-3. Hiermee was wel al hun kruit verschoten en liep Scylla vrij simpel uit tot 7-3, waardoor het nu ongesla gen aan kop gaat in de promo tie ereklasse.p Ook Docos haalde twee zeer belangrijke punten. Tegen het zwak geachte Seine Meubelen werd toch niet dat resultaat be haald dat men verwacht had. Dit kwam vooral omdat de te genstanders voor Ed Fallaux lastig te bespelen waren en hij daardoor op nul bleef. Ook het dubbel werd afgegeven zodat de hattricks van Ed van der Berg en Paul Bakker beslissend wa- Eén klasse lager versloegen de reserves van Scylla Irene met 7-3. Sjaak van Veen was hierbij onfortuinlijk door zijn enkel reeds in de eerste partij te ver zwikken. Hoewel hij deze partij uitspeelde, en won, moest hij hierna aan de kant blijven om te zien hoe Wibo van Gennip, die zijn honderd percent behield en Fred van der Zeeuw (2x) het karwei klaarden. Ook het darde zegevierde. Peter van Schie liet Salto Lingerie 2 de eer, iets Tafeltennis waar Rob Regeer der Zeeuw niet veel voor voel den: 9-1. Mizu viel door weinig training tegen Onkyo door de mand. Vooral Thomas van Nes was niet erg best, alhoewel hij, evenals overigens Friso Reitsma en Jaap Polak, die beiden de tegenpunten scoorden, door Vrouwe Fortuna in de steek ge laten werd: 2-8 was het resul taat. In dezelfde poule was Avanti met dezelfde cijfers de baas over Scylla 4. Het dubbel en een overwinning van Hans de Roode op Peter de Groot was het enige succes aan Scylla zijde. Jan van Wetten en John van Strien deden het omgekeer de als Johan Wessels en Karei van Schie. Bij de overgangsklasse bleef Treffers op het goede pad. Sjaak van Ruiten legde met zijn drie partijen de basis voor de 7- 3 zege op Middelburg Zuid 2. Koos van Beek en Hans van der Zwet deden het ieder eenmaal slechter. Het vijfde van Scylla bleef in de derby tegen Avanti 3 net aan de positieve zijde van de balans. Hein Chrispijn deed met zijn hattrick de nul van Rini Hansen teniet en behaalde met I Erik Noest (2x) via het dubbel de overwinning. Bij Avanti wa ren de punten van Richard Stol wijk (2x), Paul van Wetten en Leon van der Werf. De promotie overgangsklassen Mizu 2 en Treffers 2 waren bei de veel te sterk voor velijk Tempo Team Victory 3:9-1 en 8-2. DAMES Sandra de Kruiff was deze week weer helemaal aanwezig met drie simpele zeges op Tempo Team. Genoeg voor punten bleek dit echter niet te zijn voor de Scylla dames. Vooral omdat Stephien van Gennip mei slechts een overwinning op Wil- lems tegenviel. Ook het verlies van invalster Sophia Vaalburg tegen Willems met 21-19 in de laatste game was jammer, al hoewel men de jonge speelster niets mag verwijten, daar zij als invalster nog verrassend goed voor de dag kwam. Avanti had Hoonhorst eigenlijk ruimer dan 7-3 behoren te ver slaan. Monique Kooter en Gudi van Griethuizen lieten de enige respectie- Rob Mackenbach scoort voor Olympia in het treffen met Hercules. Olympia won dit aantrekkelijke duel. (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN Voor de dames van Northa ziet de toekomst er na de 9-7- neder laag tegen mededegradatiekcndidaat De Hoilandiaan bepaald niet rooskleurig uit Door dit verlies Is de ploeg van trainer Karei Caron In de landelijke derde klas se op de één na laatste plaats terecht gekomen en het zal, gelet op de con currentie, voor de Noordwljkerhoutsen bijzonder moeilijk worden deze degrada tieplaats nog aan een andere ploeg over te doen. In dezelfde klasse stelde OASE teleur, door met 10—6 te strulke- o ver het Rotterdamse Snetwiek. Plantenhoek/Foreholte en HVS deden een stuk beter en zegevierden over respectievelijk IJmond (15—9) en UD (10-11). Voor eigen publiek haalde Plantenhoek- /Forehotte vooral door een sterke tweede helft, geweldig uit tegen het Beverwijkse IJmond, 15—9. In de eerste speelperiode zag het er nog niet naar uit dat de Voor- houtse formatie met zo'n ruim verschil zou zegevieren Foreholte ging overdon derend van start. Via treffers van Elly Hoek en Hannie Boskamp, moest IJmond binnen vijf minuten tegen een ontmoedi gende 30 achterstand aankijken Het pleit voor de mentaliteit van de Bever- wijksen, dat er fel werd teruggeknokt, met als resultaat dat het verschil niet groter werd en bij rust zelfs slechts twee doelpunten bedroeg (86). Na de veld- wisseling pakte Foreholte de zaken wat resoluter aan. Vooral Hannie Boskamp manifesteerde zich daarbij. Niet alleen zorgde zij voor de nodige treffers, maar ook stelde zij met haar voorbereidend werk haar medespeelsters in staat doel treffend uit te halsn. Sterk liep Foreholte weg naar een comfortabele 12—6 voor sprong. IJmond probeerde nog wel terug te komen, maar Foreholte had duidelijk de smaak te pakken en hield de Bever wijkse formatie met schijnbaar gemak op ruime achterstand, om uiteindelijk met 159 te winnen. Voor Plantenhoek/Fore holte scoorden: Hannie Boskamp 5x, Nel Geerlings 4x, Elly Hoek 3x, Marian Mens. Anke van de Nouland en Annemiek de Bruyn. HVS omzeilde een lastige klip op weg naar het kampioenschap in de landelijke tweede klasse door in Utrecht het sterke UD nipt met 10—11 voor te blijven. Dat HVS het in de slotwedstrijden bijzonder moeilijk krijgt is duidelijk, want de mees te teams zijn erop gebrand de titelpreten- dent een nederlaag toe te brengen. Ook het Utrechtse UD was van zins de Stompwijkse ploeg koste wat het kost van een zege af te houden. In de eerste rondgang hadden de pupilien van trainer Jan Mackaay dan ook de nodige moeite met de soms te felle aanpak van de Utrechtsen. Pas vlak voor rust kon HVS zich enigszins van haar tegenstandster losspelen (rust: 7—8). In de tweede helft schroefde HVS het tempo omhoog en kon daardoor weglopen naar een 7—10 voorsprong. De Stompwijksen leken weer op een ruime zege af te stevenen, doch het zou anders uitpakken. Door een aan tal achtereenvolgende dubieuze beslissin gen van het matige arbitrale duo. ten na dele van HVS. werden de Stompwijkse dames geheel uit hun ritme gehaald, met als gevolg dat UD gevaarlijk dichtbij kon komen, 10—11. HVS hield echter het hoofd koel en bekwaam werd de bal in de slotminuten in da ploeg gehouden. Voor HVS sooordcn: Cobia Goemans 4x, Leny van de Bosch 3x, Sjanie Waayer 2x en Ank van de Bosch 2x. Het lijkt wel of de dames van Northa zich al met degradatie naar de afdelings eerste klasse hebben verzoend. Tenmin ste in het duel tegen het Vlaardingse De Hoilandiaan was er^van enige strijdlust aan Noordwijkerhoutse kant geen sprake. De Vlaardingse ploeg daarentegen ging er wel fel tegenaan en won dan ook ver diend met 9—7. Northa zal toch wel uit een ander vaatje moeten tappen, wil het zich nog op landelijk niveau handhaven. Voor de Northa-score zorgden: Marian van de Berg 5x, Mary Heydra en Leidy Vink. Tegen het snelle Snelwiek leed OASE een geflatteerde 106 nederlaag. Geflat teerd. omdat OASE beslist niet de minde re was van haar Rotterdamse tegenstand ster, doch het bij de afwerking van de scoringskansen lelijk liet liggen. Al met al betekent het wel dat de Alkemadese da mes vrijwel kansloos zijn voor de titel in de landelijke derde klasse. Ria van Vel- sen 2x. Corrie Weening 2x, Helma van der Geest en Lydia van de Poel waren verantwoordelijk voor de OASE-treffers. MMO behaalde tegen aartsrivaal AHC'28 een verdiende 49 zege. De basis voor deze overwinning werd in de eerste rond gang gelegd. MMO dicteerde in die speelfase het spel volledig en liep via de tussenstanden 0—3 en 14 naar een 1— 6 ruststand. Na rust deden José Elstgeest c.s. het wat kalmer aan, doch AHC'28 kon geen moment gevaarlijk worden. Voor de score tekenden: Conny Elstgeest 3x, Helma Volwater 2x, Elly van Leeuwen 2x, José Elstgeest en Corrie Borst. Tegen het derde team van VELO kwam Olympia duidelijk snelheid en inzicht te- HEREN In een aantrekkelijk duel trok Olympia met 22—16 aan het langste eind tegen het tweede team van Hercules. Bij rust keken de Rijswijkers nog maar tegen een 11—9 achterstand aan. Grote man bij de Wassenaarders was Barry Knijnenburg, die met z'n razendsnelle break-outs vrij wel ongrijpbaar was. HW70 boekte in het streekduel tegen MSV een verdiende 1610. ovenwinning. Vooral in de eerste rondgang was de Voorschotense formatie oppermachtig en liep met schijnbaar gemak weg naar een 7—1 ruststand. In de tweede helft heb ben de Noordwijkers er nog van alles aan gedaan om de bakens te verzetten, maar HW'70 liet zich niet verrassen en hield de voorsprong knap vast. Northa heeft het tegen de Wings alleen maar in de eerste helft moeilijk gehad. De Hagenaars, kwalitatief duidelijk minder, bleven door stug vol houden aardig bij. 11—12. Na rust drukte liep gedecideerd weg Rijnsoever heeft met het derde team van Olga/Satumus meer moeite gehad dan de 20—14 einduitslag doet vermoe den. Satumus bleef tot de rust goed bij (8—7), maar beging In de tweede rond gang de tactische fout een persoonlijke dekking toe te passen, zowel op uitblin ker Wil Jonger als op Honk Slmonls. Daardoor kregen de overige Katwljkers alle ruimte. (Van onze hockeymedewer- ker) LEIDEN Dit weekend bracht de dames van Roomburg weer dichter bij de zaalhockeytltel van de tweede Masse. Zij wonnen gisteren tweemaal van Car touche met 2—0 en van Fo re scate met 7—2. Dames Roomburg startte sterk te gen Cartouche, maar drukte het overwicht niet in doel punten uit. Vlak voor rust was het Els Reinders. die de Leidsen eindelijk op voor sprong zette. De tweede helft gaf een gelijk spelbeeld te zien. Weer kon een beter Roomburg maar éénmaal tot scoren komen. Bonnie Mon- tanus bepaalde de eindstand op 2—0. De tweede wed strijd van Roomburg werd een eenvoudige zege op streekgenoot Fore scate (7— 2). Via twee doelpunten van Lilian Mentink en een treffer van Els Reinders ontstond reeds een 30 voorsprong bij rust. In de tweede helft bouwden Marleen van Schaik (2) en Pien Pauw (2) deze verder uit. Pas vlak voor tijd konden de Voor schotense dames de eer redden. De tweede partij van Fores- cate leverde wel winst op. Noordwijk werd met 7—2 verslagen. Noordwijk bleef de eerste vijf minuten via twee doelpunten van Marian ne Tit nog op gelijke hoog te. Hierna liep Forescate echter nog voor rust uit naar een 6—2 voorsprong. In de tweede helft werd veel minder gescoord, alleen Fo rescate voegde nog een doelpunt aan haar totaal toe. Noordwijk haalde ook in zijn andere wedstrijd geen pun ten. Van Leiden werd met 2—0 verloren. Halverwege de eerste helft moest Noordwijk met lede ogen toezien, hoe één van hun backs de bal in het eigen doel plaatste. Vlak voor tijd benutte Lei den nog een strafcorner, zo dat de eindstand op 20 gebracht werd. Heren uitslagen: Zoetermeer—Roomburg 33, Forescate—DSHC 5—5, Car toucheRoomburg 35, Fo rescate—Leiden 2—3. LEIDEN Overgangs klasse De Algemene is er niet In geslaagd Sper wers te verslaan. Het duel eindigde in een 11—11 gelijkspel, waar door De Algemene onder de rode streep blijft met één punt achterstand op Sperwers. De Danaïden en Fides Pacta verloren beide hun duels van res pectievelijk Trekvogels en Rust Roest. De deiby tussen Zuiderkwartier en Crescendo eindigde in een 12—6 overwinning voor Zuiderkwartier, zo dat Crescendo nu voor bijna onoverkomelijke de gradatieproblemen staat Ons Eiland en Fiks zet ten een forse stap op weg naar de titel door te winnen van de naaste concurrenten. Al na zeven minuten leek het erop dat De Algemene naar een forse nederlaag zou worden ge speeld. Sperwers demonstreerde in die eerste periode een spat- zuiver afstandsschot en kwam met 04 voor. De Algemene kreeg langzamerhand meer greep op het spel, maar via 3 6 werd toch een 39 ruststand bereikt. De „peptalk" van coach Bart Lambooij had een wonder lijke uitwerking op de ploeg. Binnen vier minuten hadden Ruud (2) en Wim van Vliet en Jory Sjardijn voor 7—9 gezorgd. Bart Lambooij relativerend: „Dat geluk moet je hebben. Blijft het tien minuten 39 dan ben je nergens meer". Dit plotselinge herstel hielp De Algemene over een tegenslag (8—11) heen, die was ontstaan ondanks zeer con sequent verdedigen. Doelpunten van Wim van Vliet en Martin Fi- lippo hielpen De Algemene naar 10—11, het sein voor de Rotter damse ploeg om het spel te be vriezen. De zeven resterende mi nuten bleken echter te lang en na een onderschepping maakte Ruud van Vliet de gelijkmaker. Aangezien alleen een overwin ning De Algemene van de de gradatieplaats zou afhelpen, werd voluit doorgegaan. On danks goede kansen op de overwinning bleef de stand ech ter ongewijzigd. Voor De Alge mene scoorden Martin Filippo (4). Ruud (4) en Wim van Vliet (2) en Jory Sjardijn. De terugval, die De Danaïden de laatste weken doormaakt, werd tegen Trekvogels nog eens extra geaccentueerd. Werd het in. Leiden nog 9—8, nu kwamen de Leidenaars er met 17—12 niet aan te pas. De eerste aan val rond Eric Filemon kwam er nauwelijks aan te pas, zodat de volledige produktie uit de twee de aanval moest komen. Dit vak deed het op zich erg goed, maar kon het extra werk moei lijk aan, al doen de tussenstan den 2—0, 2—2 en 4—2 nog an ders vermoeden. Bij rust was de achterstand al tot 9—5 opgelo pen. Met Gerard Nap voor Eric Filemon ging het beter. Zijn vier treffers vormden een belangrijk onderdeel in het tijdelijke her stel van De Danaïden. Met nog zes minuten te gaan kwam De Danaïden tot 1412, maar de slotminuten waren volledig voor de thuisploeg: 17—12. Overige doelpunten: Cees Christiaanse (4), Bea van de Meel, Ingrid van Haren, Trudy Nap en Eric File- Ook Flde» Pacta heeft met een terugval te kampen. Tegen Rust Roest werd vrijwel de gehele wedstrijd met succes een kleine voorsprong verdedigd. Bij 8—10 stokte de Leidse aanval en Rust Roest profiteerde direkt: 11—10. Door Daan Carree werd het nog 11—11, maar in de laatste se conden was Rust Roest de ge lukkigste: 12—11. Voor Fides Pacta scoorden Wim Piket (3), Daan Carree (2). Dik Onderwater (2). Nico Pikaar (2), Diet Rijsber- gen en Anja Kamping. Ondanks de grote belangen, die er voor Crescendo op het spel stonden werd de derby Zuider kwartier—Crescendo een matte wedstrijd. Het duurde ruim een kwartier eer de vlam in de pan vloog, nadat Zuiderkwartier met veel moeite een overwicht in doelpunten had omgezet: 2—0. Crescendo scoorde middels Luis Kok tegen en het spel golfde heen en weer. Zuiderkwartier had echter bij elke vakwisseling twee doelpunten voorsprong. Even na rust (5—4) doofde de vlam, nadat Crescendo bij 6—7 voor de eerste maal was voor gekomen. Ook de wissel bij Crescendo, Chris Driesen voor Wilfred Comelisse bracht geen vaart ook al betekende diens eerste actie een vrije bal en 7— 8. Het was Crescendo's laatste wapenfeit, want hierna walste Zuiderkwartier door treffers van Wil de Wit (3), Joep van Dam en Albert de Groot moeiteloos over het schijnbaar gedesillusio neerde Crescendo heen: 12—8. Voor Crescendo scoorden Louis Kok (3). Joke Geijer (3), Wilfred de Wit (4), Albert de Groot (3), Dirk Jan de Kreek (2), Toos van Dam, Ineke de Hertog en Joep van Dam. Ons Eiland heeft zaterdag tegen het sterke Meervogels de titel- kandidatuur nog eens duidelijk onderstreept. Het werd een vrij hard duel. waarin Ons Eiland zich wat afwachtender opstelde. Deze behoudende taktiek oogste succes, want na de pauze (42) kwam Meervogels tot 7—2 niet in het stuk voor. Als een nacht kaars ging de wedstrijd uit met Ons Eiland als winnaar (8—4). Doelpuntenmakers waren Piet Beekman (3), Julia Arnoldus, Nan Deegenaars en Jan van Kalkeren. Het maken van erg veel onnodi ge fouten, was de voornaamste oorzaak van de 6—9 nederlaag, die Fluks leed tegen KOAG. De gasten waren zelfs nauwelijks sterker, het afwerken van de kansen was echter beter ver zorgd. Voor Fluks scoorden Corrie Schelvis (3), Corrie van Hoek, Lenie van der Plas en Rob Schelvis. Aanvankelijk leek het er bij Mer- wicPernix op dat Pernix weer onderuit zou gaan. Het Dordtse damesviertal had een groot aan deel in de 41 ruststand. Een dameswissel bij Pernix en het beter benutten van de kansen hielpen Pemix op de weg terug. Door doelpunten van Kees Hor- tensius (3), Janco Breedveld (2). Liesbeth Brokaar, Carla van de Vegte en Peter Kuipers werd een 88 gelijkspel uit het vuur gesleept. Door de 97 overwinning op de Zwervers heeft Fiks een uit stekend uitzicht gekregen op ti tel en promotie. De Oegstgees- ter zege kwam echter moeizaam tot stand, want een 5—1 voor sprong was vlak na rust bij 6— 6 al weer geheel verdwenen. Na het zevende doelpunt speelde Fiks op bekeken wijze de wed strijd uit. Via strafworpen van Dirk Jan Elzenga en Martin Hui zing behield Fiks de voorsprong en won verdienstelijk. Overige doelpunten: Dirk Jan Elzenga (3), Robert van der Kraan (3) en Aad Knetsch. Een doelpoging van Marjan den Hollander in het door Fiks moeizaam gewonnen duel tegen De Zwervers. De Fiks-speelster zou echter niet scoren. Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16