Feenstra veegt vloer aan met Lions: 4—16. Leiden blijkt „tob-team" tegen BOB: 100-106 „Bal" bij jubilerend ZLC Philidor nu alleen aan kop Marjan Goedhart springt verst. Parker bijna rond voor volgend seizoen Godyla-Swift NIPT VERLIES LSG 1 Ingen Bert bag Van onze sportredactie LEIDEN Lekten Uons kan deelname aan de play-ofa nu wel voorgoed vergeten. De Lel- denaara werden door Feenstra Flyer® naar een kansloze 4—16 nederlaag gespeeld. Ook voor zitter Pfm van Haalem ziet die play-offs niet meer zitten: „Dat kunnen we Inderdaad wel ver geten, of er moet een wonder gebeuren maar daar geloof Ik niet In. De nederlaag tegen de Friezen werd al duidelijk In de eerste periode. Toen al had Feenstra een 0—5 voorsprong opgebouwd. De eerste Lekiae treffer viel pas ver In de twee de periode, John van Sloun scoorde 1—8 na 38 minuten IJs hockey. Bij Leiden Lions speelde Jean Martin weer mee. Op zijn minst opvallend te noemen, twee maanden geleden was er sprake van de rentree van Martin. Om dat er toen geen plaatsvervan ger voor Martin kon worden ge vonden, Martin is bedrijfsleider van de Roosendaalse kunstijs baan, ging die terugkeer niet door. En gisteravond stond Mar tin plotseling weer in de basis van Leiden Lions. Een weinig IJshockey roulatie geweest en het is een ondankbare taak om je debuut te maken in een ploeg die ab soluut niet draait. Feenstra was een klasse beter dan Leiden Lions. Van Haarlem over de komst van Martin: „Het bleek nu wel mogelijk om een plaatsvervanger voor Martin te vinden. In feite heeft het hele maal geen zin om zo vlak voor het einde van de competitie nog een speler aan te trekken. Maar we moeten verder kijken, de be doeling is dat Martin volgend seizoen ook meespeelt. Daar komt bij dat Dan Cuomo, on danks dat hij vanavond wel meespeelde, geblesseerd is. Wanneer Cuomo uit zou vallen dan is Martin een goede vervan ger". Die rentree van Martin gaf Lei den Lions dus geen nieuwe im pulsen. Feenstra, dat duidelijk uit was op een revanche na een opvallend debuut van Martin. Helemaal niet verwonderlijk trouwens. Martin is lang uit de nederlaag op eigen ijs tegen de Leidenaars eerder in dit seizoen, beheerste de wedstrijd volledig. Er zat gisteravond geen enkele zwakke schakel in de Friese ploeg. Zwakke schakels had Lei den Lions echter genoeg. Voor al doelman Ed Nienhuis speelde een slechte wedstirjd. Geholpen door fouten van Nienhuis liep Feenstra in de eerste periode al uit naar een 0—5 voorsprong. Doelpuntenmakers waren Jan Janssen (3) Mike Powers en Gordon McDonald. Een wed strijd die in feite al in twintig minuten was beslist. Aan beide ploegen was dat echter hele maal niet te merken. Gedurende zestig minuten vochten Leiden Lions en Feenstra hun duel uit op het scherp van de snede. De duizend toeschouwers kregen, ondanks de tegenvallende pres taties van Leiden Lions, echt waarvoor hun geld. In de tweede periode hanteerde de Friezen dezelfde tactiek als in het eerste spelpart. Feenstra wachtte rustig de stormlopen van de Leidenaars af om vervol gens met levensgevaarlijke counters toe te slaan. Een spel wijze die uiterst effectief bleek, temeer daar de Friezen elkaar blindelings vonden in de combi natie. Leo Koopmans, Brian de Bruijn en Jacob de Boer tilden hun ploeg met speels gemak naar 0—8. Daarvoor had Ivan Kocan- da twee ideale mogelijkheden om Leiden Lions aan een doel punt te helpen om zeep gehol pen. Een Leidse treffer die dan toch eindelijk viel. John van Sloun liftte de puck op handige wijze achter doelman Harry van Bilsen, een doelpunt dat door het publiek op zeer geestdriftige wijze werd begroet. Het leek wel of de ploeg van Ton Men ken een voorsprong had geno men. Wayne Zuk scoorde vlak voor het einde van de tweede periode 1—9. Ook de derde periode bleef het aankijken meer dan waard, pas in de slotfase logden de Leide naars het moede hoofd In de schoot en gaven Feenstra de gelegenheid uit te lopen naar een hoge score. Een derde pe riode die werd ingeleid door een doelpunt van Ivan Kocan- da. Daarna volgde een IJshoc- keydemonstratle van Feenstra. Uiterst simpel werd de Leidse Atletiek (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Het Paricer-team, dat het volgend seizoen zal gaan uitkomen zal weinig nieuwe gezichten gaan opleveren. Men heeft gekozen voor handhaving van de bestaande groep. Manager Frans van Egmond: „In principe willen we iedereen graag houden. Er is één probleem, Hans van Roo- den. Hans gaat volgend seizoen naar een sportacademie en de kans is gtoot, dat dat in Groningen gaat gebeuren. Hij kan dan onmogelijk gaan pendelen. Verder blijven alle spe lers, ook de Nederlanders. Jim Woudstra heeft van zijn college te horen gekregen, dat men hem nog een jaar kan missen (Woudstra krijgt ddar een aanstelling als leraar - red.) dus blijft ook die bij Parker. Bruinsma, Oostveen en Plaat leveren eveneens geen proble men op, alleen Arthur lag moeilijk. Arthur Collins wilde naar Italië of Spanje, maar ik heb heel open met hem gesproken. Als hij nu naar het zuiden gaat, komt hij bij een midden- rangsploeg terecht. Met een grotere dagelijkse sleur dan hier en zonder internationaal basketbal. Wij spelen hoe dan ook volgend seizoen in de een of andere Europa-cup, waarin we hoog willen reiken. Collins wordt dan automatisch bekender en krijgt een hogere marktwaarde om het zo te stellen. Als hij dan weg wil, dan kan hij tenminste voor een topteam kie zen". Ook Hennie Blom zal als coach aanblijven. Er waren geruch ten, dat Tom Quinn, toch coach van de nationale ploeg en het Zweedse Södertalje Hennie Blom zou gaan opvolgen, maar Blom tekende voor één seizoen bij. Of Peter Paulides opstapt naar Nijssen Trotters valt nog niet te zeggen al lijken de kansen zeker aanwezig. Het Leidse regionale basketbal deed het niet slecht. Eerste divisionist Lisc herstelde zich van de vorige week opgelopen nederlaag door Werkendam met 9491 te verslaan. Ook de Parker-dames hebben de weg terug gevonden. Nu Rob Oost veen de dames traint, is het plezier in het ballen terugge keerd en een verfrist team won dan ook. De uitwedstrijd te gen Coppens Eagles werd na een prima eerste helft en een wat mindere tweede met 56—57 gewonnen. Nijssen Trotters plaatste zich vrij eenvoudig voor de halve finales van de landelijke bekerstrijd. Zowel uit als thuis werd van Armhemia Eagles gewonnen. In de thuiswedstrijd (109—84) bleek Peter Paul Maassen topscorer met 32 pun ten, "uit" eiste Berendsen de scorende hoofdrol op In het duel dat met 72—81 werd gewonnen. Van onze basketbal-medewer ker Lelden Het „tob-team" Par ker is andermaal op een dood punt aangekomen. Wederom speelde ploeg volledig ongeïn teresseerd, vocht nauwelijks voor de zege en liet zich in slaap wiegen door tegenstan der BOB, dat in de 5-Melhal zegevierde met 100—106. Het was ongetwijfeld het dieptepunt van de Leidse ploeg In deze competitie. Geen moment over tuigde Parker en het woord klantenbinding lijkt alleen voor Basketbal de Europacupwedstrijden te zijn weggelegd. De ploeg doet er goed aan om de koppen bi] el kaar te steken en een en an der eens uit te praten, want dat er iets mis is binnen de ploeg, dat kan zelfs een leek zien. Ook het Leidse publiek deelt momenteel volledig In de malaise. Slechts 900 toeschou wers bevolkten de tribunes; de vijftig supporters, die BOB had meegenomen, maakten nog meer herrie dan de hele Leid se thuishal. De hel van Leiden is veranderd In een gezapig groepje toeschouwers, dat in alles berust. Het aantel keren dat Parker voorstond was op één hand te tellen. BOB speelde verfrissend en ongecompliceerd- basketbal en nam al direct met 69 de openingsvoorsprong. Heel even leek Parker de zaak te klaren. Heel even werd er goed verde digd en Collins draaide als te amspeler dermate sterk, dat een 18—17 voorsprong werd verkre gen.. BOB was de enige partij in het veld die met plezier speelde. Murphy en Schulsz balden en schoten er vrolijk op los en met 35—35 had BOB de zaak nog geheel in handen. Parker deed andermaal een poging los te komen. Oostveen kwam er in en deed heel aardige dingen. Ook Hans van Rooden bracht ge wicht in de verdediging. Leiden kreeg even lucht, nam een 46— 41 voorsprong en zakte vervol gens weer puffend in elkaar. Met 5657 ging BOB lachend de kleedkamer in. In de tweede acte werd het voor Parker niet beter. Beide teams hielden aanvankelijk de stand in evenwicht. Slechts toen Harrie Kip zich even op de re bound uitleefde kwam er weer een voorsprong; maar bij 7672 maakte hij zijn vijfde fout. Par ker had problemen met de fou- tenlast. Halverwege de tweede helft liepen Bruinsma, Collins, Woudstra en van Rooden met vier fouten. Leiden verschansde zich derhalve in een zóne, waar de sterk reboundende Schulsz en de raak knallende Murphy echter geen enkele moeite mee hadden. Voldoendes waren er alleen voor Plaat, die, notabene met een voetblessure, vocht voor de zege en Rob Oostveen. Maar Hennie Blom hield Oost veen in de tweede helft op de bank. Vertwijfeld werd er door Parker rondgepasst, niemand durfde te schieten en wat er werd ge schoten, was veelal mis. Slechts negen treffers waren in de laat ste elf minuten raak. Te weinig voor een topploeg. De 100—106 zege voor BOB was meer dan verdiend. Het wordt na vier maanden kwakkelen in de com petitie de hoogste tijd om wak ker te worden, wil de nationale titel veroverd worden. Scouting Parker: Collins 34 pt.; 4 reb., 1 x balverlies; Plaat 22- 2-4; Kip 12-6-1; Bruinsma 12-9- 2; Woudstra 8-9-3; Van Rooden en Oostveen 6 pt. Stand: EBBC 25—46; Parker 24—38; NN Donar 25—38; Mu sette 26—36; Delta Lloyd 26— 24; BOB 26—20; Punch 25—16; Flamingo's 26—14; Frisol 26— 12; Amstelveen 25—10. Schaken LEIDSE COURANT MAANDAG 5 FEBRUAR11979 PAGINA 15 LEIDEN In de hoofdklasse zaalvoetbalcompetitie wordt deze week weer een volledig pro gramma afgewerkt. Vandaag speelt Godyla VT, dat vorige week de districtsbeker verspeel de tegen het Rotterdamse Phoe- nix, tegen Swift 't Winkeltje. Plaats van handeling is de THB- hal in Lisse, deze wedstrijd be gint om 20.25 uur. In de Kat- wijkse Cleijn Duin-hal worden vanavond twee wedstrijden ge speeld. Om acht uur is het duel EKL BoysCleijn Duin gepland. Daarna, om negen uur. speelt Van der Plas BMW tegen Oegst- geest. Programma voor woensdag: Landwer JMBGlasbergen de Best, aanvang half negen. Deze ontmoeting vindt plaats in de Wasbeekhal in Sassenheim. Sa nitair Sjardin speelt om acht I uur in de Groenoordhal tegen Van Gerven de Jong. Van onze sportredactie LEIDEN Aan wedstrijdballen heeft de j voetbalvereniging ZLC voorlopig geen ge- brok. Op de jubileumreceptie tor ere van het vijftigjarig bostaan van die dub kreeg het bestuur maar liefst zes voetballen ca deau. Een van do gulle gevers was wot- i houder Tesselaar die In zijn toespraak niet alleen ZLC betrok maar ook enkele mededelingen betreffende de Leidse spor taccommodaties deed. „De wielerbaan van Swift in het Vlietpark i hopen we klaar te hebben wanneer Swift het zestigjarig bestaan viert. De rugbyvere- I niging DIOK kan weg bij Lugdunum en UVS want de rubyers krijgen twee velden in het Morskwartier. Verder is het de be doeling dat we er in Leiden nog een sport hal bijkrijgen. Wanneer deze zaken zijn ge realiseerd dan is ons voornemen de oude sportcomplexen te renoveren", aldus wet houder Tesselaar. Ad Duseé, voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB, vroeg in zijn toespraak aan de sportstichting om de velden wat langer open te houden: ,,lk hoop dat U ons dit jaar tot 31 mei laat voetballen zodat de competitie kan worden afgewerkt". Duseé overhandigde Cees Scheffer, voorzitter van ZLC, twee wimpels en een vlag. Die KNVB- vlag was eigenlijk ter ere van het veertigja rig bestaan van ZLC maar kon tijdens dat jubileum niet worden uitgereikt. Duseé hul digde waarschijnlijk het standpunt, beter laat dan nooit, en bood dat dundoek als nog aan. Piet Biegstraaten, voorzitter van de Sportstichting, had geen bezwaar tegen het verzoek van Duseé de sportvelden wat langer open te houden: „Maar dan mag je niet op 15 augustus voetballen, die velden hebben veel geleden en er is ook een lan ge herstelperiode nodig". Voorzitter Scheffer besloot de druk bezoch te receptie met een woord van dank aan al die mensen die ZLC hebben gemaakt tot wat het nu is Vechten tegen een overmacht. Een typerend beeld uit de wedstrijd Leiden Lions—Feenstra Fleyers. Leiden Lionsforward Frank Dobbelaar ingeklemd tussen de Friezen Piet Nota en Jan Janssen. defensie keer op keer uitge- mans, Jan Janssen en Brian Leiden Lions een wat draagii}- °P 4—16 in het voordeel van speeld. 2—15 werd het door de Bruijn. Dan Cuomo en Frank ker aanzien. Dirk de Vries, ten- Feenstra Fleyers. Jack de Heer (3), Leo Koop- Dobbelaar gaven de score voor slotte bepaalde de eindstand KEES VAN HERPEN Van onze schaakmedewerker LEIDEN Het eerste tiental van Philidor kan zich met nog drie ronden te spelen al weer op gaan maken voor het spe len in de hoofdklasse van de KNSB-competitie. Philidor wees zelf Volmac II terug naar de middenmoot terwi|l de naaste concurrenten LSG en Den Haag vertoren tegen De Wolstad en Overschie. Philidor II boekte de eerste zege ten koste van Maastricht, maar bleef toch op de negende plaats staan. In de tweede klasse verloren LSG II en Voorschoten met minieme cijfers. Philidor heeft bijzonder weinig moeite gehad met Volmac II, dat zo sterk van start was ge gaan in de eerste klasse B. Al na vier uur spelen was de zaak beslist. Philidor had toen 5 1/2 punt gescoord tegenover Vol mac 1 1/2. Alleen Theo Piket, die in de opening blunderde moest een nederlaag incasseren. Henk van Maren en Martin Voorn remiseerde na een rusti ge partij. Wilde taferelen speel den zich af bij Ad van der Berg en Piet Bakker. Na enige offers maakten ook zij remise. Joop' Piket, Peter Gelpke, Herman van Halderen, Hans Kuyf en Menno Okkes hadden geen pardon met hun tegenstanders, waardoor de eindstand 7—3 werd. LSG leed een onverwachte ne derlaag tegen het laag genoteer de De Wolstad. Van begin af aan liep alles mis. Heemskerk verloor snel een pion, Jan Tole- naar werd van het bord ge veegd, Leonard Verburg ging in remise stelling door zijn vlag en Joan Baart ging in de tweede helft van de wedstrijd in de fout. Hier kon LSG slechts zwaar bevochten overwinningen van Charles Kuijpers, Hans Wi- chers en Rudolf Dobbelaar en remises van Dirk Sikkel, Peter Bosch en Frans Erwich tegen over stellen. Alles bij elkaar dus een 41 /2—51 /2 nederlaag. Philidor II boekte eindelijk een keer een overwinning. Het even eens puntloze Maastricht werd gemakkelijk overspeeld: 7 1/2 2 1/2. Van der Bosch verloor als enige Leidenaar. Hans Kuyf, Wilfried Binnendijk en Jeroen Selier stonden verder een half punt af. Ab Barkema, Ton Koh- Ibeck, Van Ofwegen, Kees van Steenwijk, Van Loon en Ab Smit wezen hun opponenten terug. Hierbij had alleen Ab Smit de hulp van de tijdnood nodig. De overige spelers waren duidelijk sterker. LSG II heeft in de tweede klas se C tegen koploper Moerwijk alle kansen op een zege gehad. Fouten van Van der Drift en Ruud Mieremet. die nog wel re mise speelde, in de slotfase de den de kansen keren. Henk Smout, Leon Konings en Folkert Jan Geertsma vloerden hun te genstanders in een regelmatige partij. Leendert Pols en Wiebe Wiebes bepaalden met een pun- tendeling de eindstand op 4 1/2—51/2. Ook Voorschoten zal vermoede lijk met 4 1/2—5 1/2 gaan ver liezen van DD II. De stand is voorlopig 45 met een afgebro ken partij van Thieme. Vooral op de lagere borden ging het bij Voorschoten fout. In de top wonnen Aad Huizer, Bert Hou- weling. Wouters en Bill Schuo- kinck Kool. De beste Bataven-prestatie kwam op naam van Koen Gijs- bers. Op de 800 meter was hij in de eindsprint duidelijk te sterk voor Arno Körmeling: 1.52.4. Wybo Lelieveld miste in de eindsprint op de 1500 meter nog de nodige kracht. Hij werd derde met 3.50.5. Bram Wasse naar ging van start op de 3000 meter. Hij kwam als vierde over de eindstreep: 8.21.4. Marian van Schie veroverde op de 3000 meter bij de dames een zilveren medaille: 10.15.0. Het nieuwe lid Lia Verbeek werd op de 800 meter dames zevende met 2.18.0. Zeer succesvol waren Asti Oskam en Sandra Dorlas, die op de 400 meter van start gingen. Asti Oskam was het beste A-meisje: 59.5. Sandra Dorlas liep bij de B-meisjes nog wat sneller: 59.4, maar werd uit eindelijk derde. Peter Wezel liep een sterke 800 meter: 1.58.5, goed voor een vijfde plaats bij de heren. John van Loon was de enige van De Spartaan, die in de prij zen viel. Met 6.68 meter werd hij derde bij het verspringen voor A-junioren. Vierde plaatsen waren er voor Marinda van der Meer, 1.65 hoog bij de A-meis jes en Hans van Tol, 13.04 bij het hink-stap-springen A-jon gens. Martien van Rijssel werd vijfde op de 800 meter jongens A: 2.00.3. Rob de Kwaadsteniet kwam sterk voor de dag bij het kogelstoten voor B-junioren: vijf de met 13.21 meter. Beter voorkómen én genezen met BMP-sportverzorging Verbanden, bandages, tapes en warmtepleisters. Verkri|gbaar bij apotheker en drogist. Beiersdorf Medical Program 00K NEDERLANDS RECORD VOOfl MAAIKE PERSOONS (Van onze atletiekmede- werker) LEIDEN De atleten uit de Leidse regio zijn uit stekend voor de dag ge komen bij de Nederland se indoorkampioenschap pen in Zwolle. Twee Ne derlandse records en een groot aantal kampi oenschappen waren het resultaat van twee dagen inspanning. Marjan Goed hart verbeterde haar pas veroverde Nederlandse record verspringen voor meisjes tot 6.03 meter. Maaike Persoons scoor de bij de meisjes B de snelste tijd ooit gelopen op de 1500 meter: 4.37.3. De enige seniorentitel werd veroverd door Koen Gijbers. Hij was de snel ste op de 800 meter: 1.52.4. Het meest succesvol waren de junioren van AAV '36. Maaike Persoons, Janet Gelderblom en Marjan Goudhart veroverden elk een gouden medaille. Marjan Goedhart was zoals verwacht het beste bij het verspringen voor meisjes A. Haar afstand 6.03 meter, een nieuw Neder lands record, kon door niemand benaderd worden. Maaike Per soons was niet te kloppen op de 1500 meter voor meisjes B: 4.37.3. Ook op de 800 meter liep zij zeer sterk. Hier finishte zij als tweede: 2.13.1. Janet Ge lderblom was het beste B-meisje op de 60 meter horden: 9.2. Ook bij het verspringen eindig de zij hoog: vierde met 5.32. Jack Persoons werd tweede op het nummer 800 meter voor El- jongens. Zijn 2.00.8 werd ook geklokt voor de kampioen. John Niemeijer kwam bij het hoog springen voor A-junioren tot een 'ierde positie: 1.95.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15