Leiderdorpse raadhuis duurder dan verwacht Voorschoten wil woningen Benvenutolaan zien aangepast aan karakter Jubileumjaar leverde St. Jansfanfare voldoende geld op Rabobank Voorhout jubileert CDA-afdeling Zoeterwoude had goed jaar Fietspad langs Vlietweg Jong Oegstgeest musiceerde hart verwarmend REGIO LEIDSE COURANTf VRIJDAG 2 FEBRUAR11979 KORTWEG DE ZILK Inwoners van De Zilk kunnen vast gaan sparen voor de later dit jaar te hou den rommelmarkt van de stichting Jeugdwerk De Zilk. Na het succes van vorig jaar wil de stichting ieder jaar een rommelmarkt organiseren. In lichtingen op tel. 02520-17459. DE ZILK Sportvereniging Van Nispen haalt morgen het oud papier in De Zilk op. In woners van de woonkern worden verzocht oude kran ten en papier klaar te zetten. LISSE Het Gemeenschaps centrum De Poel houdt vana vond een kienavond in het Poelhuys aan de Ruishoorn- laan. Vanaf 20.15 uur kunnen prijzen in de wacht gesleept worden. LISSE Schrijfster Yvonne van de Mosselaar praat woensdag 7 februari voor het Vrouwentrefpunt over haar boek: „Emanciperen moet je leren". Het is de bedoeling met de vrouwen van het Trefpunt te discussiëren over de ins en outs van vrouwene^ mancipatie. De bijeenkomst wordt gehouden in de MVO- school aan de Lissese Achter weg om 20.30 uur VOORSCHOTEN - Het mu- ziek-theatergezelschap „Para- doks" treedt morgenavond op in de Lindehoeve in Voor schoten. Paradoks probeert in haar programma de normen en waarden in de samenle ving in twijfel te trekken. De aanvang is bepaald op 21.00 uur en de toegangsprijs be draagt drie gulden. Burgemeester aan stoot. Burgemeester Kret van Sassenheim opende gisteren op zeer professio nele wijze het toernooi om het nati onale kampioenschap driebanden - biljarten dus - dat dit jaar in „zijn" gemeente wordt afgewerkt. On danks een uiterst professionele pose kon de Sassenheimse burger vader de aanwezige kenners maar nauwehjks imponeren. Geen won der. want korte tijd later traden de nationale biljartcracks als Van Bracht, Brosens en De Ruyter aan. Een verslag van het verloop van dit driebandengeweld op de sport pagina's. VOORSCHOTEN - De com missie voor openbare werken heeft zwaar wegende bezwa ren tegen het verlenen van een bouwvergunning aan een aannemingsbedrijf voor de bouw van 12 woningen op de Benvenutolaan. Ir. Franken (CDA) noemde de Benvenuto laan nog een karakteristiek laantje, gelegen in een groene omgeving, direkt grenzend aan de Zilverfabriek. Dat laantje vraagt indien nodig om een passende bouw en geen bouw van mislukte gro te stadswoningen met auto kelders onder de woningen. Ir. Van Leeuwen (PvdA) sloot zich volledig aan bij de visie van het CDA. Ook Ed. de Keuning (WD) zag weinig heil in een dergelijke woning bouw, maar hij meende dat de bouw van deze woningen beter is dan het vroegere plan van mej. Begeer om ter plaatse een grote tennishal te bouwen. Aikens (D'66) wilde eerst graag het bestemmings plan „Berbice" afgewerkt hebben en eerst daarna pas tot woningbouw overgaan voor woningen, waar de Voorschotense woningnood ze ker niet mee opgelost wordt. Wethouder Eveleens (PvdA) deed de toezegging het geheel nader binnen b. en w. te overwegen en meende dat de bezwaren van de direkte buur (De Zilverfabriek) zeer ernstig en zeker niet ongegrond zijn. Het ontwerp-bestemmingsplan „Volkstuinen en recreatiebad" verkreeg de goedkeuring van de commissie. Er kunnen 138 volkstuinen aangelegd worden voldoende om alle volkstuin ders aan een nieuw stukje grond te helpen. Na deze 138 stuks komen er in een tweede fase nog uitbreidingsmogelijk heden voor het volkstuinen complex. Eventuele verkoop van de voormalige boerderij „Corne- lia-hoeve" wordt door de commissie gezien als de enige oplossing voor het behoud van dit verwaarloosde pand uit de 17e eeuw. Minder ge lukkig was de commissie met de verplaatsing van het lom- pen- en metalenbedrijf van de ene oude boerderij naar de andere. De commissie noemde dat het verplaatsen van de moeilijkheden. Wethouder Eveleens gaf de verzekering dat ook b. en w. graag een andere plaats voor dat bedrijf zouden wensen, maar er zijn geen andere mogelijkheden op dit ogenblik. Plan voor 26 woningen in Wassenaar WASSENAAR Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, dat ruim tien jaar geleden het braakliggende terrein bij het Van Polanen- park van de gemeente kocht, heeft een nieuw plan opgesteld voor de bouw van 26 eenge zinswoningen in de ongesubsidieerde sector voor dit terrein. De eerder door het A.B.P. opgestelde plannen werden door het gemeentebestuur afgekeurd. Eén van die plannen omvatte de bouw van ongeveer 100 terraswoningen in vier lagen. Ongeveer 200 bewoners uit de omgeving maakten tegen dit plan bezwaar. Enkele leden van de commissie Technische Diensten hebben bezwaar gemaakt tegen de komst van de vrije sector woningen. Zij me nen dat er gezien de grote woningnood in Wassenaar meer behoefte bestaat aan gesubsi dieerde woningen in een groter aantal. ZOETERWOUDE „Een schenking van 2000, van een zeer bekende bierbrouwerij uit Zoeter woude en een behoorlijke kasversterking door de geweldig geslaagde viering van het 75-jarig jubi leum het afgelopen jaar geven de zaken eer rooskleurig aanzien." Dat waren de woorden die de nieuwe voorzitter Jan Straathof tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de St. Jansfanfa re kon uitspreken. Straathof, die al eerder voorzitter was en de laatste tijd al weer als waarnemend voorzitter deze taak van Rein Groene- dijk overnam, somde ook een aantal plannen voor het nieuwe jaar op. Allereerst zullen er vier nieuwe bugels aangeschaft worden, met een gezamenlijke waarden van 5600,-. Ook de saxofoons zullen vernieuwd worden en er zullen nog enkele baritons gekocht worden. Hiermee is nog eens 11.000,- ge moeid. Voor het concert op 10 maart a.s. is nieuwe muziek aangeschaft waaronder „Rule Brittannia" en een „Grease-selec- tion". Op dat concert hoopt men met niet minder dan 50 leden op te treden. Enkele oud-leden hebben zich weer bij de fanfa re aangesloten. Door het aanschaffen van al die nieuwe instru menten kunnen er echter ook weer nieuwe leerlingen geplaatst worden. Liefhebbers van trompet of bugel kunnen zonder meer terecht. Ook zij die een klarinet, fluit of blokfluit bespe len kunnen na een kleine omscholing c.q. bijscholing bij dej fanfare geplaatst worden. Aan de opleiding van leerlingen wordt veel aandacht besteed. De jongens en meisjes krijgen het instrument dat zij willen bespelen van de vereniging in bruikleen. Ook de theorie krijgt een ruime aandacht De les sen worden verzorgd door tweede dirigent Wil Botman. Ieder een die geïnteresseerd is kan vrijblijvend kontakt opnemen bi, het secretariaat (adres Zwetkade 22) of eens langs komen bi, een repetitie op donderdag in 't Centrum aan de Schenkelweg. VOORHOUT - De Rabobank van Voorhout viert donder dag 8 februari het 75-jarig bestaan met een receptie van 15.00 tot 18.30 uur in café-res taurant Boerhaave aan de Voorhoutse Herenstraat. Na de oprichting van de bank in 1904 door een aantal Voor houtse notabelen, ontwikkel den de zaken zich snel. Even redig met de toename van het aantal relaties, moest voortdu rend gezocht worden naar een ruimer bankgebouw. Wat begon als een landbouwkre- dietbank is in 75 jaar uitge groeid tot een volwassen bank waar Voorhouters voor alle geldzaken en vakantierei zen naar toe kunnen. In 1904 bedroeg het balansto taal van de Voorhoutse bank 21.000 gulden tegen een totaal van 11 miljoen gulden in 1968. Afgelopen jaar bedroeg het balanstotaal 44 miljoen gulden en het spaartegoed 25 miljoen gulden. Dertien perso neelsleden werken tegenwoor dig onder directeur B. van den Nouland in het huidige pand aan de Herenstraat. Ter gelegenheid van het jubi leum ontvangen alle inwoners van Voorhout een attentie van de jarige bank. Voor de lagere schooljeugd wordt er bovendien een kleurwedstrijd gehouden. Jaarlijkse VlOS-uitvoering in Ons Huis ZOETERWOUDE De jaar lijkse donateursuitvoering van drumband VIOS wordt mor genavond in „Ons Huis" ge houden. Elk jaar is dit weer een druk bezochte gebeurtenis en door het bijzonder hoge peil waarop de drumband ac teert (vorig jaar nog Neder lands kampioen in Kerkrade) is dit niet ten onrechte. Dit jaar heeft de uitvoering ech ter een extra bijzonder karak ter. Voor het eerst zullen de pijperblazers hun kunnen ten toonspreiden. Na negen maan den van hard oefenen is het zover dat deze nieuwe sectie in de drumband zich kan gaan bewijzen. Tot tien uur zal een non-stop programma worden gebracht. Na die tijd zal „The Old Black Horse Sa loon Band" de dansmuziek verzorgen. Nog vóór de pij perblazers werkelijk opgetre den hebben zijn zij al aan versterking toe. Er kan nog een klein aantal leden inge past worden. Ook is er nog gebrek aan trompetblazers. Zij die een opleiding voor trompetblazer willen volgen kunnen zich aanmelden bij W. K. van Boheemen, Verlaatweg 1. Pastoor Wentholt neemt afscheid WASSENAAR Pastoor A. A. M. Wentholt van de St. Willibrordparochie neemt op 16 februari afscheid. Hij is dan bijna 10 jaar in de Was- senaarse parochie werkzaam geweest. Op die dag zal er om 10.30 uur een eucharistie viering zijn in de parochie kerk in de Kerkstraat en daarop aansluitend is er een afscheidsreceptie in het Je- roenhuis naast de kerk. Hij zal overigens ook na zijn af scheid een deel van de ziel zorg in Wassenaar blijven uit oefenen. Op 24 februari neemt pastor M. F. P. M. Oo- mens de taak van pastoor Wentholt over tijdens een eu charistieviering in de paro chiekerk. ZOETERWOUDE - Het gaat goed met de Zoeterwoudse afdeling van het CDA. Niet alleen bleek tijdens de ledenverga dering van deze partij dat er het afgelo pen jaar 20 nieuwe leden zijn bijgeko men, ook werd duidelijk dat het Zoeter woudse CDA een stevige financiële ba sis heeft. Ondanks de activiteiten in verband met de verkiezingen, doorgaans een vrij kostbare zaak, kon de pening- meester het jaar 1978 met een batig sal do afsluiten. Bij het bepalen van de nieuwe statuten ontstond enige onenigheid over de gro- slijststemmen. De voorgestelde regeling kon niet ieders goedkeuring wegdragen zodat besloten werd.hier later op terug te komen. Voorlopig is dit probleem toch nog niet actueel omdat de volgende ver kiezingen pas weer in 1982 zijn was het argument dat tot opschorting leidde. De scheidende raadsleden van het CDA werden nog eens nadrukkelijk in het zonnetje gezet. Ex-wethouder P. de Jong werd een luchtfoto van een deel van de Hoge Rijndijk aangeboden. Zijn vrouw mocht bloemen in ontvangst nemen. Di heer Duindam was verhinderd, maar ook hij werd bedankt voor zijn vele werk dat hij voor het CDA heeft gedaan. Na de pauze sprak mr. J. v. Muyden, lid van de Tweede Kamer voor het CDA, onder het motto „Brood op de plank". Met uit-if gebreid cijfermateriaal toonde hij de noodzaak van bestek '81 aan. Bestek '81 werd ook door Van Muyden een „door trekken van de lijn van Den Uyl" ge noemd» Rond elf uur werd de matig be zochte vergadering afgesloten. LEIDERDORP De bouw van het nieuwe Leiderdorpse raadhuis in het Winkelhof gaat precies één miljoen meer kosten dan geraamd. Tegenvallende kostenontwik kelingen zijn er de oorzaak van dat de oorspronkelijke bouwprijs van 10,5 miljoen gulden niet haalbaar is geble ken- In een brief aan de raad zet het college van b. w. uit een, dat het tekort nog enigs zins kan meevallen. Zo is het college het niet eens met een claim van aannemer Noorlan- der over een bedrag van een kleine 120 duizend gulden we gens meer verwerkt beton staal en enkele zwaardere be tonconstructies. De adviseurs van het college vinden dat een kwart van dat bedrag voldoende is. Het dekkingsplan voor de fi nanciering van het raadhuis LEIDSCHENDAM De Wijkcommissie „Oud-zuid"- Leidschendam heeft in een brief aan provinciale staten verzocht onderdelen van het rijwielpad langs de Vlietweg eerder te gaan aanleggen. In verband met onteigeningen kan de provincie waarschijn lijk niet voor 1982 met de aanleg beginnen. Omdat het plan in één pakket zal worden aanbesteed en uit gevoerd zullen echter ook de len van de weg, die wat uit voering betreft eerder zouden kunnen worden aangelegd, uitblijven. Wat die onderdelen betreft denkt de commissie! aan het tunneltje voor voet-I gangers en fietsers onder de; spoordijk van de Hofplein spoorlijn en aan het doortrek ken van de Ventweg bij de op- en afritten van rijksweg 4. Het tunneltje moet toch door de Ned. Spoorwegen worden aangelegd, aldus de; wijkcommissie. De omwonen den zijn blij met de prettige wijze waarop de provincie de plannen bekend maakt. De geprojecteerde flauwe bocht bij de PTT-brug zou men graag wat scherper zien waardoor een natuurlijke af remming van de snelheid zou kunnen worden verkregen. ziet er daarentegen veel rooskleuriger uit. Het bedrag van bijna vier miljoen gulden uit de reserves van het grond bedrijf heeft inmiddels een rente van ruim 900 duizend gulden opgeleverd. De reserve van 860 duizend gulden die tot nog toe be stemd was voor het onder houd van de scholen wordt opgeheven en toegevoegd aan de reserve nieuwbouw raad huis. Ondanks de hogere bouwkosten blijft er daarom maar een bedrag van 5.426.000.- over die gefinan-, cierd moet worden, hetgeen 924.000.- minder is dan oor spronkelijk, zodat jaarlijks een budgettair voordeel ont staat. De raad zal zich in de verga dering van maandag 5 febru ari over de voorstellen van het college buigen. Het nieuwe Leiderdorpse raadhuis toen het er allemaal nog wat zonniger uitzag. De bouwkosten blij- ken nu een kleine 10 procent hoger te liggen dan geraamd. OEGSTGEEST De entourage van een leerlingenuit voering van een muziekschool heeft vele charmante en enkele irritante kanten. De geestdrift en de gretigheid van de muzikantjes van de afdeling Oégstgeest van de Streekmuziekschool te Leiden gisteravond in het Ge meentecentrum van Oegstgeest, was aanstekelijk en vertederend tegelijk. Applaus voor kollegaatjes klonk snel, soms te snel op en ging dan over in een geroeze moes dat duurde tot de eerste tonen van het volgende optreden, maar dan werd het ook stil. Terecht gaf di- rekteur Timm hiervoor een kompliment. Met alle lof voor hen die we hier niet met name noemen, willen we toch wat afzonderlijke pluimen zetten op de hoeden van Willemijn Lammers voor haar heldere harpspel, Erik Cox voor zijn bedrevenheid op de accordeon, de Orffklas die voor de ritmiche begeleiding van het AMV klassekoor zorgde en Mireille Streeder voor haar prima vertolkipg van de Soldaat van A. Rowley. Na de pauze waren de iets verder gevorderden aan de beurt. Onder hen willen we niet vergeten te noemen het gekombi- neerde strijkersensemble voor de betoonde discipline. Gert van der Keur die zonder enige merkbare moeite de Fantasia in C van Bach uit het orgel haalde, voor Petran Tulkens ook, voor zijn interpretatie van Gnossienne no. 3 van Satie. Muzikaal hoogtepunt van de avond was tevens het sluitstuk: het houtblazersensemble onder leiding van Hans Stoop, die voor een en ander zijn tijd nam en een voorbeeldig resultaat boekte met zijn discipelen. Mozarts Divertimento was prachtig, maar we apprecieerden Arnold's werk met dezelfde titel nog meer om de mooie hobo in het andantino en de klarinetten in het vivace. Daarnaast werkten de drie dwarsfluiten uitstekend samen. De toegift, Giga van Corelli deed er nauwelijks voor onder. Een groeiend gebeuren zowel muzikaal als massaal deze jaarlijkse uitvoeringen. Het was alleen jammer dat er aan het eind nog maar zo weinig ouders op hun stoel zaten. ariederu Drie tot het uiterste geconcentreerde leerlingen van de streekmuziekschool „aan het werk

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4