Nationale Raad voor Katechese tot gesprek met mgr. Gijsen bereid medewerk(st)er kerk wereld Ter Schegget trekt zich terug als kandidaat GU Amsterdam Bioindustrie roept vragen over het welzijn van dieren op WANNEER VOELT EEN DIER ZICH NU EIGENLIJK LEKKER? Alphenaar gewond na botsing Frans consu laat in Belfast verbrand Executies Sovjet-Unie telefoontjes LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 JANUAR11979 PAGINA -BI De Nationale Raad voor Katechese (NRK) te Nijmegen is bereid in de toekomst een dia loog met mgr. Gijsen aan te gaan. Als daar toe een reële mogelijkheid aanwezig is. Dit schrijft de NRK in een brief aan de bis schop van Roermond. Deze liet in december weten geen geld meer ter beschikking te stellen aan NRK en aan het Hoger Katechetisch Instituut (HKI). Mgr. Gijsen zei tot deze beslissing te zijn gekomen door de publikatie van het „Werkboek kate chese", een zaak die volgens hem niet be spreekbaar was. Met name tegen dit laatste punt tekent de NRK bezwaar aan. Volgens de raad is er steeds bereidheid geweest tot gesprek, maar was het mgr. Gijsen die dit uit de weg ging. De raad wijst er op dat mgr. Gijsen zijn maatregelen nam zonder tevoren enig contact te hebben opgenomen met de raad. De be zwaren tegen het „Werkboek katechese" maakte mgr. Gijsen kenbaar in een brochure, waarvan het HKI als drukwerk een exem plaar kreeg toegestuurd. Ook op het overleg tussen bisschoppen en NRK op 4 december van het vorig jaar was mgr. Gijsen niet aanwezig. Juist gezien de be zwaren die mgr. Gijsen had tegen de NRK was hij met nadruk voor deze vergadering uitgenodigd. „Het is ons niet duidelijk, hoe deze afwezig heid op een kritiek moment teken kan zijn van uw bereidheid tot herstel van contact", aldus de NRK. „Maar dit weerhoudt ons niet in de toekomst de dialoog met u aan te gaan, als daartoe een reële mogelijkheid aanwezig is". De brief van de NRK is ondertekend door de voorzitter van de NRK, dr. J. Jansen en de secretaris, G. Schlatmann. Dr. G. H. ter Schegget en Dr. N. T. Bakker hebben zich teruggetrokken als kan didaat voor de vacature-prof. Strijd aan de theologische faculteit van de Universiteit van Amsterdam. Ter Scheg get en Bakker hebben hier toe besloten teneinde de be stuurlijke impasse te door breken waarin de benoe mingsprocedure is geraakt, zo zeggen zij in een verkla ring. De „zaak Ter Schegget" is al sinds 1976 gaande. Toen trad prof. K. Strijd terug als ge woon en tevens hervormd hoogleraar in de bijbele god geleerdheid, christelijke zede- kunde, praktische godgeleerd heid en Nederlands .«her vormd kerkrecht. Een benoe mingscommissie droeg Ter Schegget als eerste en Bak ker als tweede kandidaat voor Met de voordracht ging de commissie TWO (Theologisch Wetenschappelijk Onderwijs), eéh van de organen van bij stand van de hervormde sy node, echter niet akkoord. De synode moet de kerkelij ke hoogleraren benoemen en daarbij kan ze de aanbeve ling van de commissie TWO al dan niet aanvaarden. Om een crisis te vermijden heeft het moderamen van de syno de getracht te bemiddelen tussen de commissie TWO en de theologische faculteit van Amsterdam. Zonder resultaat echter. De bezwaren tegen Ter Schegget zijn dat hij niet kundig genoeg is, maar voor al ook, dat hij te .Jinks" is. Een actiegroep onder leiding van onder anderen Ds. Ro- chus Zuurmond uit Delft heeft zich de afgelopen twee jaar beijverd voor de benoe ming van Ter Schegget, die momenteel doceert aan de sociale academie de Horst te Driebergen. Ter Schegget en Bakker zeg gen nu in hun verklaring, dat er geen andere uitweg meer lijkt dan dat zij zich te- rugtrekkken. De benoeming scommissie weigert de kandi datuur terug te trekken, om dat zij van kerkelijke zijde geen „goede argumenten heeft die die terugtrekking zouden rechtvaardigen, aldus de verklaring. Gevolg van de actie van Ter Schegget en Bakker is nu dat de commissie TWO een kandidaat kan voordragen waarover TWO en de Am sterdamse faculteit opnieuw kunnen gaan overleggen. De zaak is hiermee niet afgelo pen, aldus een perscommuni qué van de actiegroep. Ge bleken is. aldus het commu nique. dat een aanzienlijk deel van het moderamen van de hervormde synode en van het college van kerkelijk hoogleraren bereid is de voordracht van Ter Schegget en Bakker te steunen, maar men wil zich in de zaak niet mengen uit angst voor een bestuurlijk crisis. Die zou kunnen ontstaan, doordat de commissie TWO geheel of ge deeltelijk zou aftreden. - Meer vrijheid in China voor religieuze groeperingen De groeperingen die in China bekend staan onder de naam „religieuze patriottische orga nisaties", zullen hun activi teiten in Sjanghai weer kun nen voortzetten. Ook het bu reau voor de aangelegenhe den van de geloofsgemeen schappen wordt weer geo pend. Dit blijkt uit een be richt van radio Sjanghai. Dit radiobericht was er oor zaak van dat op 9 januari in Sjanghai achthonderd „patri ottische personen", onder wie stadsbestuurders, katholieken, protestanten, boeddhisten en moslims, samenkwamen. Op deze vergadering werd. zo wordt gemeld, „de bende van vier" bekritiseerd, omdat die de godsdienstpolitiek van de communistische partij ver valst zou hebben en verant woordelijk zou zijn geweest voor de vervolging van gelovi gen Vorig jaar al verschenen in communistisch China geeste lijken, onder wie de inmiddels overleden aartsbisschop van Mukden. Ignacius-Pi-Shu-Shih, in het openbaar op een volk scongres in Peking. Sindsdien bleek steeds meer. dat er een verandering op til was in de Chinese godsdienstpolitiek. Ten tijde van de culturele re volutie was deze politiek ge richt op de volledige vernieti ging van geloofsgemeenschap pen. De nieuwe politieke leiding lijkt de „patriottische rol" van vertegenwoordigers der ge loofsgemeenschappen als posi tief te beschouwen en haar te willen integreren in de op bouw van het land. KORTE METTEN Kazimierz Karol, de Poolse minister voor cultuur, heeft verklaard, dat er geen enkel obstakel van diplomatieke of politieke aard een bezoek van paus Johannes Paulus II aan Polen in de weg staat. Het feit, dat Polen geen di plomatieke betrekkingen on derhoudt met het Vaticaan vormt geen enkele belemme ring voor een bezoek, aldus de minister. Hij sprak tegen, dat het bezoek van de paus aan Polen, een „psychologi sche aardbeving" in het hele oostblok zou veroorzaken, zoals kardinaal König, aart sbisschop van Wenen, vorige week had verklaard. Momenteel wordt in het Vati caan de derde ronde gehou den van de officiële gesprek ken tussen rooms-katholieken en methodisten. Daarmee wordt een in 1977 begonnen gedachtenwisseling voortge zet. Gesproken wordt vooral over de verhouding van de genade en de Heilige Geest en de relatie tussen geloof en goede werken. Aan het hoofd van de katholieke delegatie staat wijbisschop J. Francis Stafford uit Baltimore. De methodistische delegatie staat onder leiding van William R. Cannon. regionaal-bisschop van de Verenigde Methodisti sche Kerk. De landelijke raad van ba sisgroepen en kritische ge meenten Nederland heeft be sloten op 12 mei in Amster dam zijn tweede nationale congres van de basisbewe ging te houden. Op dit con gres zullen de in het afgelo pen jaar ontwikkelde struc tuur en de gezamenlijke vi sie publiek worden gemaakt. Het is de bedoeling om van deze bijeenkomst ook een in ternationale manifestatie te maken met bijzondere aan dacht voor de bas is beweging in Latijns-Amerika. De regeringspartij van Mo zambique „Frelimo" heel nieuwe maatregelen uitge vaardigd tegen de katholieki kerk in het land. Zij verschil len per provincie, maa het krachtigst voor de bij dommen Pemba en Liching in het noorden van het lam waar het missiewerk prai tisch onmogelijk is gemaak De bisschop van Lichingj mgr. Ferreira da Silva, wer samen met twee missionaris sen aangehouden, toen zij t< rugkwamen van een bezoo aan een missiepost. Barn voets moesten zij de we naar de gevangenis aflegger Na hun vrijlating werden zi in het huis van de bisscho onder huisarrest gesteld. Tot nieuwe apostolische pre nuntius in Cuba is benoem de titulair-aartsbisschop Git seppe Laigueglia (56). Sind augustus 1973 was de uit ht bisdom Ventimiglia afkon stige Laigueglia nuntius Bolivia. Een groep moeders van pol tieke gevangenen en vermis ten in Argentinië is op hi groot-seminarie van Puebl waar de derde Latijnsamei kaanse bisschoppenconfere tie wordt gehouden, ontvai gen door de Braziliaanse ka dinaal Aloisio Lorscheide een van de voorzitters va deze conferentie. De moede overhandigden hem een ve zoekschrift. gericht tot al Latijnsamerikaanse bisschoi pen. waarin hun wordt vf zocht bij de Argentijnse a toriteiten tussenbeide te k men „opdat er een eini komt aan de schending va de mensenrechten i land". Wie het woord bioindustrie hoort denkt waarschijnlijk onmiddellijk aan te klei ne hokken met teveel dieren. Volgens velen wordt het welzijn van de dieren op die manier ernstig verwaarloosd. De discussies rond de bioindustrie woedt al jaren, zo stelt de Stichting Bio-we- tenschappen en Maatsachappij in haar januaribulletin vast. Deze discussies zouden een stuk duidelijker worden, als het mogelijk zou zijn om het welzijn van de dieren exact te meten. Men kan de vraag stellen, of kippen in een zogenaamde legbatterij gelukkig of ongelukkig zijn. Het antwoord wordt goeddeels bepaald door de belangen die de beantwoorder heeft. Het zakelijke antwoord luidt: als de kippen veel eie ren leggen, dan moeten zij zich wel lek ker voelen. Dit is zeker geen onredelijk antwoord, want er is tenslotte een ver band tussen lichamelijk en geestelijk welzijn. De vraag is evenwel of deze vi sie wel een goede graadmeter is voor dierlijk welzijn. Bij kippen mag de pro- duktie van eieren dan misschien aange ven, dat zij zich gezond voelen, bij var kens ligt dat weer anders. Bij varkens zijn de productiefste dieren het dikst en het gevolg daarvan kan zijn, dat zij aan pootgebreken lijden. Zij voelen zich dus allesbehalve gezond en lekker. Dierenbeschermers gebruiken vaak men selijke maatstaven bij het bepalen van het dierlijk weirijn. Zij stellen zich bij voorbeeld voor, dat rij met zes personen in een klein hok zitten. Maar ook dat is geen goede graadmeter. Wij gaan des winters niet zonder jas de straat op, maar een hond heeft aan een jas totaal geen behoefte. Kijken naar de producti- TOP verspeelt voorsprong op lijstaanvoerder (Van onze korfbalmedewer ker) ROTTERDAM Korfbal eersteklasser TOP is er gis teravond niet in geslaagd lijstaanvoerder Het Zuiden een of meerdere punten af handig te maken. Nadat de Sassenheimers bij rust nog een 2-3 voorsprong hadden werd het tenslotte 9-6" voor de thuisclub. Lange tijd had TOP het ini tiatief stevig in handen. Na de gelijkmakende 1-1 van An- nemieke Keuning kwam TOP door treffers van Jan Willem Simmelink en Wijnand van Vliet met 1-3 voor. Het Sas- senheimse overwicht duurde tot tien minuten in de tweede helft. TOP raakte wat geïnti mideerd door het uitgekookte spel van Het Zuiden. De voor rust wat stroef verlopende aanvalsmachine van de thuis club, gebouwd rond de ge broeders Van Kerkum, draai de nu pas goed warm. Door treffers van afstand werd de 4-5 voorsprong van TOP te niet gedaan: 8-5. Met nog tien minuten te spelen was dit de genadeklap. Peter Ciggaar leek de spanning nog even te rug te brengen, maar rijn treffer werd snel gevolgd door 9-6. De bal rondspelend in de aanval maakte Het Zui den de laatste vijf minuten vol. De overige treffers waren van Ilse Westerbeek en Peter Ciggaar. viteit en menselijke maatstaven aanleg gen rijn onzorgvuldige methoden. Er zijn evenwel nauwkeuriger, door de we tenschap ontwikkelde methoden. Fysiologen proberen onder m^er door middel van stressonderzoek het welzijn vast te stellen. De dieren worden ge volgd op veranderingen in hartslag, bloeddruk, hoeveelheid hormonen in hun bloed enzovoorts. Zulke veranderin gen kunnen duiden op een stresssituatie waarin het dier verkeert. Dit soort on derzoek wordt thans veel minder gedaan en wel om redenen van praktische aard. Een dier dat op deze manier gevolgd wordt moet voorzien worden van allerlei apparatuur. Sociaal levende landbouw huisdieren vinden zo'n apparatentoes- tand geweldig interessant; ze gaan er aan knabbelen of rukken de zaak los. Het te onderzoeken dier afzonderen is ook niet de oplossing, want „Eén varken is geen varken", waarmee bedoeld wordt dat een varken dat alleen in een hok rit zich anders gedraagt dan wan neer er soortgenoten bij rijn. Een andere mogelijkheid is de keuze- proef, waarbij bijvoorbeeld een kip kan kiezen tussen een legbatterij en een open ren. De moeilijkheid van deze me thode is, dat de keuze van het dier af hangt van de behoefte die het dier op dat moment onmiddellijk heeft. Sommi ge dieren hebben nooit geleerd te kiezen of rij rijn zo gewend aan hun vertrouw de omgeving, dat rij daar altijd voor kiezen. De etholoog (studie van het dierlijk ge drag) dr G. van Putten, nam eens een proef, waarbij varkens konden kiezen tussen een lichte, een donkere of een schemerige huisvesting. Aangezien var kens overdag actieve dieren rijn, dacht de onderzoeker, dat de voorkeur voor licht duidelijk zou rijn. Dat bleek niet zo te rijn. De vloeren van de hokken, kaal beton, werden toen bedekt met tar- westro, waarin de varkens wat konden „rotzooien". Nog steeds geen duidelijke voorkeur. Die voorkeur voor licht kwam wel, toen roggestro in de hokken werd gedaan. Wie had nu kunnen denken, dat er zoveel verschil zou bestaan tussen tarwe- en roggestro? In Zweden is een methode ontwikkeld, waarbij vrij gemakkelijk vastgesteld kan worden of een dier zich op rijn gemak voelt in het hok. Men kijkt naar het aantal beschadigingen, dat rij elkaar of zichzelf toebrengen. De grondgedachte is dat, wanneer dieren minder tevreden rijn met hun huisvesting, het aantal be schadigingen zal toenemen. Zo stelt men wel de ontevredenheid vast, maar niet de reden daarvan. De meest nauwkeurige methode is het Oeze handige rolmeetband is een van de kado's, waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. als nieuw kwartaalabonnee van de r de moeite de rolmeetband naar: woonplaats Stuur als dank v naam adres woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr. 349, Leiden ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 26-jarige Alphenaar is gistermiddag omstreeks een uur na een auto-ongeval in het ziekenhuis Rijnoord opge nomen. De man werd aan het hoofd gewond. Het ongeluk gebeurde op de kruising Ei- kenlaan-Magarijnweg waar een 37-jarige automobilist uit Rockanje geen voorrang ver leende aan de Alphenaar. Bei de auto's werden zwaar be schadigd. BELFAST (Reuter) Het ge bouw van het Franse consu laat in de Noordierse hoofd stad Belfast is door brand volkomen verwoest. De brand werd veroorzaakt door een bomontploffing, aldus de Noordierse politie. Alleen de buitenmuren van het gebouw, staan nog over eind. waarnemen van de gedragingen van de dieren. Dat kost veel tijd en neemt vaak jaren in beslag Het gedrag van een dier komt voort uit rijn behoeften en driften. Wanneer een dier honger heeft, zal het op zoek gaan naar voedsel. En als het voedsel gevon den heeft, zal het eten. Hoe minder mo gelijkheden een dier heeft om rijn be hoeften en driften te bevredigen, hoe meer het afwijkend gedrag gaat verto nen. Ethologen tellen de gedragingen en proberen op die manier een uitspraak te doen over het welzijn. Nu is het weirijn van dieren geen vaste grootheid. Zelfs in de meest ideale omgeving kunnen niet alle behoeften van een dier onmid dellijk bevredigd worden. Men kan en kel vaststellen of een landbouwhuisdier, in de ene huisvesting meer of minder afwijkende gedragingen vertoont dan in de andere huisvesting. Maar het moet mogelijk rijn om in de bioindustrie een systeem te ontwikkelen, waarbij aan een aantal zeer belangrijke behoeften van de dieren tegemoet wordt gekomen. Belangrijk is, dat dieren op onderzoek kunnen uitgaan, dat rij oni stoord kunnen rusten en dat rij richa schoon kunnen houden. Er zou al veel terrein gewonnen kui worden als men overeenstemming kunnen bereiken over een ïntemationj standdaardsysteem. Het is nu zo, wanneer een land wettelijke eisen i aan aan een bepaald huisvestingssi teem, andere landen daarvan profitei omdat rij met een minder goed en ij minder duur systeem goedkoper kui produceren. MOSKOU (Reuter) De Sov jet-Unie heeft gisteren drie Armeniërs terechtgesteld we gens het veroorzaken van een explosie in de Moskouse me tro in januari 1977, die aan verscheidene mensen het le ven heeft gekost. Volgens het Sovjet-persbureau TASS ging het om „een bij zonder gevaarlijke recidivist, Stepan Zadikian, en zijn twee medeplichtigen". Het eerste bericht over een doodvonnis was maandag van de dissidentenleider Andrej Sacharov gekomen. Hij vertel de toen westelijke journalis ten, dat hij van de familie van de 32-jarige Zadikian had Naar aanleiding van sugges ties in de Russische pers dat die ontploffing wellicht het werk van dissidenten zou rijn, protesteerden verscheidene groepen dissidenten tegen deze beschuldiging. Zij verze kerden dat zij geweld afwe zen. Sacharov gaf als rijn me ning dat het zou kunnen gaan om een „provocatie van de kant van de organen van de onderdrukking". W 4,46 per plaatsing (voor 1 de eerste 30 woorden niet groter dan 12 letters), leder woord méér 27 ct exclusief 4% BTW 071-122244 8U PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST op 3 acWereenvolgenöe dagen slechts 2i betalen op 6 achtereenvolgende dagen slechts 3i betalen regel-telefoontjes te plaatsen over een of 2 kolom met grotere letter- korpsen 31 ct. per mm. Opdrachten worden telefo nisch en schriftelijk aange nomen tot de dag vóór plaatsing 13 00 uur I T.V., radio, recorders enz. TEL AVTV Het Oostenn se nationale voetbaleli heeft gisteren een vriei schappelijke wedstrijd teg Israël met 1-0 gewonnen do een doelpunt var» Oberacl in de 55e minuut. LAUSANNE - Het Interni onale Olympische Con heeft een onderzoek ingest naar de amateurstatus van skister Annemarie Moser. ser gaf haar naam aan enk reclame-campagnes 1e Jaars student zoekt KAMER voor maart tot oktober. Tel.: 071-120071 (Dick). Studente Ned.-recht zoekt KA MER in Leiden. Huur tot 225.- per maand, 50.- beloning voor de goede tip. Student natuurkunde zoekt een KAMER in Leiden. Tel. 01751- 10191. i Woonruimte te huur aangeb. KAMER te huur aangeboden voor nette dame. Tel. 071- 125158. FEEST-, TONEEL- en CABARET AVONDEN. Nu ook in nieuwe zaal. Bruiloften, diners, koffieta fels. lunches. Inl. dagelijks Anto- nius Clubhuis, Lange Mare 41—43, tel. 131626. KAMER te huur aangeboden voor nette dame. Tel. 071- 125158. i Onroerend goed aangeb. Te koop Hazerswoude-Rijndijk, Willem Kloosstradt. Een bijzon der grote mooie 5 kamer-flat met c.v., lift en blijvend vrij uitzicht over polder. VRIJE VESTIGING. Hoge-hypoheek mogelijk. Vraag prijs ƒ160.000,- k.k. Inl. 071- 149147. Reparaties van RADIO EN T.V. Binnen 24 uur gereed. Met 2 maanden garantie. Tel. 071- 150695. I Personeel aangeboden Voor al uw gas- en verwarming sproblemen naar landelijk er kend INSTALLATEUR G.P. de Haas. Tel. 071-761764. Te koop Leiden, in de Linde straat TUSSENWONING. In uit stekende staat, met voor- en grote achtertuin. Bevattende: vestibule, kelderkast, toilet, keu ken, bijkeuken, nieuwe stenen schuur, grote kamer. Boven 3 slaapkamers met vaste wasta fels. badkamer met ligbad. Inl. telefonisch071-144551^_^ e Onderhoud en I reparatieJ ^Winkel/kappers 7 pers, gevr. Gevraagd part-time VERKOOP STER voor de bedieningsslage rij, plm. 20 uur. Aanmelden: Albert Heijn, Kopermolen 44, Leiden. Tel. 131531, J. van Ber- kei. I Diversen pers, gevr. KINDER-OPPAS gevr. voor 5 hal ve dagen per week. bij gezin iri Oegstgeest met 2 kinderen (1 en 3 jaar). Eventueel met huis houdelijk werk. Telefoon 156134 na 20.00 uur. i Woonruimte te huur gevr. Studente Ned.-recht zoekt KA MER in Leiden. Huur tot 225, per maand, 50,- beloning voor de goede tip. Student natuurkunde zoekt eer KAMER in Leiden. Tel. 01751 10191. Rustige man zoekt KAMER tot ƒ300,- in Leiden of omgeving. Witte Singel 92. Leiden. HOOGWERKER VERHUUR. Hoogwerkerspecialist Leiden. Tel. 071 -76.03.08. RIOLERINGS-PROBLEMEN bel direct 071-131046, wij staan altijd voor u klaar, rioolreiniging en ontstoppen met hoge druk- spuiten, Lemy B.V., bestratin gen, rioolreiniging. Hogewoerd 113, Leiden. NAAIMACHINE DEFEKT! Wij re pareren elk merk snel en perfekt. Met een half jaar garantiel Naai machine-speciaalzaak Rooijac- kers, Adm. de Ruyterlaan 14, Katwijk aan Zee. Tel.: 01718- 15844 b.g.g. 73245. I Meubelen, huisraad enz. GORDIJNEN GRATIS GEMAAKT gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt TAPIJTEN GRATIS GELEGD tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd MATE8A Haarlemmerstr. 214, Leiden, tel. 071-122614. GROOTKEUKEN EN SANITAIR ico/Athibu B.V. is een moderen, expansieve ondernemingl 70 werknemers, omvattend sanitaire- en loodgietersartikele? Daarnaast zijn wij leveranciers van grootkeukeninstallatid voornamelijk aan instellingen van gezondheidszorg. Ook de horeca-branche is ons niet vreemd. Voor onze afdeling Administratie zoeken wij een Daar onze administratie wordt verwerkt op een eigen Honeywel, Buil Computer is het gewenst, dat de kandidaat/kandidat([] ook belangstelling toont voor automatiseringsprocedures. Wij bieden aan de juiste man of vrouw een goed salariQ( moderne gociale voorzieningen, waaronder opname in orT pensioenfonds. Uw sollicitatie ontvangen wij graag mondeling of schriftelijk aan ons kantoor Hoge Rijndijk 25 te Leiden t.a.v. de hej0i C. A. van Schagen. ICO/ATHIBU B.V. Hoge Rijndijk 25.2313 KG Leiden, tel. 071-141741. I Elektr. huish. apparaten NAAIMACHINES. Opgelet!!! De monstratie zig-zag naaimachi nes, als nieuw, ver beneden kostprijs: 165.-, 185.- enz. Volle garantie. Elektr. naaima chines 95.-, 115.-. 135.-. Donderdag verkoop tot 21.00 uur. Zaterdag tot 16.00 uur. Inruil mogelijk. Herenstraat 23, Leiden. Tel. 071-132027. Diversen KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 - 11.30 en 2 - 4 uur. Maand, en dond. avond van 19 - 19.30. Fa. v. Berge Henegouwen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. In ons KINDERPARADIJS vindt u een enorme sortering speel goed en natuurlijk veel speciale aanbiedingen (voor clubs en ver enigingen speciale kondities). Oudshoorn. Haarlemmerstraat 160, Leiden. Te koop ANTIEK Engels KABI NET. antiek Engels staand horlo ge met maanstand, datum en secondewijzer. Inl. tel.: 071- 210246 i Foto's, film en optiek Foto MeesINRUIL ook tijdens de opruiming. Rapenburg 18, Leiden, tel. 071-133103. Dieren en M J planten uw TUINMAN, 15 per uur en tevens alles leverbaar. Tel. 023-326048. Kwekerij Inco, Cash en Carry in kamer- en DECORATIEPLAN- TEN. 2000 m2, keuze uit honder den soorten kamerplanten. Ver stand van een plant, prettig ge prijsd. Kwekerij Inco. Geestweg 43. Roelofarendsveen. Automarkt i Kleding en 1 kapsel Radicale weggeef-opruinï BONTMANTELS - BONTj DEN, krankzinnige koopjes,! t/m 60% korting!! Volle garïl Goedkoper kan absoluut ni«l Bontkoning. Hoogstraat 97,»; terdam-C. Bovendien als reclame bij koop reisgeld bi geh. Ned. v. 2 pers. terug. Ij ivondtot21 uur geopend. Sensationele opruiming!^ rekken moeten Ibegü MANTLS - BONTHOEDEN. 1 me kortingen: 30%-70%. |g vergelijk; het bespaart uj geld!! Unieke garantie, alléén: Het Bontpaleis. I straat 153, Rotterdam-C. I geld binnen geh. Ned. v. 2l' bij koop terug. Koopavor rgeopend. DE LEIDSE COURANT WORDT VAN TOT GELEZEN

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6