Uitbreiding de Houtkampi nog dit jaar van start Eerste woningen plan Zeeburg pas september gereed Rommelmarkt om dierenasiel Oegstgeest uit de nood te helpen KPJ Zoeterwoude uiterst actief KORTWEG College Noordwijk plaatst vraagtekens achter woningonderzoek Bouwcentrum ZOETERWOUDE De sportcommissie van de Zoeterwoudsj afdeling van Katholieke Plattelandsjongeren gaat de Zoetef woudse schaak- en damkampioenschappen organiseren. Al" j liefhebbers van deze sporten worden uitgenodigd zich op I geven bij Nico van der Salm, tel. 1453. I Vrijdag is ér weer een ouderwetse stijldansavond met medi I werking van Studio 17 in het Don Bosco. Dit is alleen vor I KPJ-leden toegankelijk. Wel voor iedereen die daar zin heeft is de uitgaansavond van de KPJ. Als men zich opgeej vóór 18 februari bij een van de bestuursleden kan men vri dag 16 maart mee naar Herman van Veen in 't Circustheati in Scheveningen. Het is wel zo dat leden reductie krijgen. I reis wordt per bus gemaakt. Een andere activiteit die kenm< kend is voor de KPJ en die zij eens in de twee jaar orga seert is de Boerenbruiloft. Zaterdag 10 februari is het w< zover in Don Bosco. Een boerenbruidspaar, rode zakdoekea^ aangepaste muziek en allerhande zaken die vroeger op eeff bruiloft gewoon waren zorgen dan voor een nostalgisch edoci gezellig sfeertje. LI NOORDWIJK De vereniging voor Natuur- en Vogelbeschek; ming Noordwijk houdt op vrijdag 2 februari een natuuravon,n in de Rank nabij de Golfbaan in Noordwijk aan Zee. Frer Hazelhof, bekend van zijn boek „Natuurleven in Nederland^ zal op deze avond aanwezig zijn. Hij is een van de mee j begaafde natuurfotografen van Nederland. Kaarten voor de^ avond zijn verkrijgbaar aan de zaal. Leden van de vereniging de stichting Vogelasiel en het I.V.H. Noordwijk hebben gratij, toegang. Aanvang is 20.00 uur. NOORDWIJK De officiële opening van het Noordwijk j scholencomplex „zeehonk" aan de Julianastraat vindt plaa a op vrijdag 2 februari. De scholen zijn al enige maanden a gebruik. Het openingsgebeuren is destijds uitgesteld 'in ve band met de ziekte van het schoolhoofd J. Vaartjes. De feestt i lijke bijeenkomst wordt gehouden in de gemeenschapsruim^ van het complex om half vijf. WASSENAAR De Wassenaarse Oranje Vereniging „Koniie gin Wilhelmina" organiseert ter ere van de verjaardag vaj^ H.K.H. Prinses Beatrix een Prinsesseconcert. De Wassenaar ,a Muziekvereniging „Excelsior" geeft vanavond een uitvoerii 0 van uiteenlopende muziekstukken. De muziekvereniging sta onder leiding van Mannes Brilleman. Het concert heeft plaa^ in de Messiaskerk, Zijllaan te Wassenaar. m e LISSE Het Lissese verenigingsleven praat vrijdag 2 februaier in café restaurant Taveerne over het accommodatiegebrek Lisse. lc Naar aanleiding van een enquête en een inventarisatie wor n gepraat over de wensen van de plaatselijke verenigingen. Uii vergadering in het gebouw aan de Wagendwarsstraat begi 1 om 20.00 uur. 3 LISSE Voor de elfde keer organiseert het comité VakantÜil vreugd de Handarbeidtentoonstelling op 30 en 31 maart in Lissese CNB-hallen. Scholen en jeugdverenigingen exposer* werkstukken die veelal in groepsverband gemaakt zijn. I*c tentoonstelling is vrijdag geopend van 19.30 tot 21.00 uur zaterdag 31 maart van 10.30 tot 16,00 uur. DIERENBESCHERMING KEURT BUITENHOKKEN AF OEGSTGEEST Het dierenasiel „Postbmg" aan de Haarlemmertrek vaart in Oegstgeest heeft moeilijkhe den. De acht buitenhokken voor de bonden zijn afgekeurd door de die renbescherming. Zij zitten vol kie ren en gaten en worden daarom ook niet meer gebruikt. Geld om de hok ken te vervangen is er echter niet. Vorig jaar heeft de dierenbescher ming Oegstgeest al veel geld in het asiel gestoken. De riolering werd vernieuwd en er kwam een nieuwe vloer in bet asiel. Middenstanders in Oegstgeest hebben toen geld bijeen gebracht voor nieuwe kattenhokken. Na deze noodzakelijke vernieuwingen was het geld voor verdere werk zaamheden aan het dierentehuis op. De subsidie die het asiel ontvangt is voor dit soort extra kosten niet vol doende. De gemeente Oegstgeest heeft jaarlijks zo'n 2500 gulden over voor het asiel. De gemeenten Sassen- heim en Warmond brengen het subsi diebedrag voor het dierentehuis dan totaal op ongeveer 4000 gulden. Net voldoende voor het dagelijks onder houd, maar niet voor extra uitgaven zoals het vervangen van hondehok- ken, een nieuw aanrecht (waar het voer voor de dieren wordt klaarge maakt) en het aanleggen van een ter- reintje achter het asiel. De dierenlief hebbers van het asiel die alle werk zaamheden zelf moeten gaan uitvoe ren denken met een beetje geluk toch nog altijd zo'n 15.000 gulden no dig te hebben. Een particulier, Wil van het Reve, zelf eigenaresse van twee bassets, en logiesadres voor meerdere honden, heeft zich het lot van het asiel aan getrokken en wil proberen het geld voor de opknapbeurt van het dieren tehuis bijeen te brengen. Mevrouw Van het Reve werkt veel met het asiel. Zij legt hjsten aan van mensen die een hond willen of er juist één kwijt willen. Ook wordt zij vaak op gebeld door haar dierenarts, als hij een hond heeft die iemand wilde doen inslapen, omdat hij ervan af wilde. Zij zoekt dan een gezin die de hond graag wil opnemen of brengt hem zolang naar het asiel. Zij doet dit al vijf jaar en is er per week ze ker drie tot vier avonden aan kwijt. „Ik vind het leuk. Het kost wel veel tijd, maar het is dankbaar werk. Je staat versteld hoe weinig mensen, wat voor hun dier over hebben. Er belde eens een mevrouw op die van Mevrouw van het Reve met haar twee eigen honden: „Het is vaak niet te begrijpen zo slecht als sommige mensen hun dieren be handelen". haar hond af wilde omdat hij zo las tig was. Ik had niet direct een on derdak voor die hond en zei dat ik nog wel terug zou bellen. Drie dagen later belde ik op en toen bleek die hond al te zijn afgemaakt. Een kern gezonde hond nog wel. Dat is toch vreselijk? Soms belt de politie me ook wel eens op als ze een zoge naamde valse hond hebben. Zo'n hond krijg ik dan een tijdje over de vloer om hem te bestuderen en dan blijkt heel vaak dat die hond hele maal niet vals is. maar gewoon slecht behandeld. Als zo'n hond dan weer een beetje gekalmeerd is, gaat hij naar een gezin of naar het asiel waar dan verder naar een plaatsje wordt gezocht. Ik vind het daarom ook van belang dat er snel wat aan de accommodatie van het dierente huis aan de Haarlemmertrekvaart wordt gedaan", aldus mevrouw Van het Reve. De aktie die zij gaat voeren is een grootse rommelmarkt. De spullen voor de rommelmarkt worden mo menteel bij haar gebracht. Zij zelf beschikt echter niet over voldoende ruimte en daarom hebben buurtbe woners al ruimten beschikbaar ge steld om de spullen zolang op te slaan. Al veel mensen hebben gerea geerd en wat dingen bij haar ge bracht. Zij heeft echter nog niet vol doende om een grootse rommelmarkt te kunnen opzetten. Ze kan nog van alles gebruiken. Boeken, speelgoed, platen, serviesgoed, enz. De rommel markt wordt gehouden op woensdag 21 februari van 14.00 tot 22.00 urn en donderdag 22 februari van 10.30 tot 22.00 uur in het Gemeenschaps centrum aan de Lijtweg in Oegs tgeest. Mevrouw Van het Reve krijgt dan de beschikking over de grote kerkzaal. „Veel mensen uit de buurt zijn enorm aktief voor de rommelmarkt. Er zal ook een rad van avontuur staan met leuke prijzen. Alle winke liers in Oegstgeest hebben een prijs beschikbaar gesteld. Er zitten echt mooie prijzen bij. De hoofdprijs voor de loterij die we ook zullen houden, is een fiets ter waarde van 600 gul den. Verder wordt er erwtensoep verkocht door vrouwen uit Katwijk. Die hebben een grote pan van de padvinderij geleend waar de soep goed warm in blijft", aldus mevrouw Van het Reve. Wie nog wat heeft staan voor de rommelmarkt kan dit elke dag bren gen tussen 19.00 en 20.00 uur bij me vrouw Van het Reve aan de Van Wassenaarlaan 1 in Oegstgeest. Of kan bellen 071-155010, om de spullen op te halen. Wie niets voor de rom melmarkt heeft en toch graag wat aan het asiel wil geven kan geld storten op nummer 409132772 van de AMRO-bank (gironummer 92100). De penningmeesteresse van de dierenbe scherming Oegstgeest en de penning meester van het vorige bestuur, de heer Teunissen houden de kas bij. SYLVIA VAN LEEUWEN SOB kost dit jaar 3 kwartjes per inwoner BOLLENSTREEK Het Sa menwerkingsorgaan Bollen streek zal dit jaar tenminste vier keer zoveel uitgeven als in het afgelopen jaar. Dit blijkt uit de begroting, die vanavond in het raadhuis van Sassenheim wordt behan deld. Vorig jaar stond een bedrag van ruim 40 mille op de begroting; voor dit jaar verwacht men ruim 190 mille uit te geven, hetgeen neer komt op drie kwartjes per inwoner van de negen in het SOB samenwerkende gemeen ten. De kans is groot, dat in de loop van dit jaar ook de ge meente Warmond toetreedt tot het samenwerkingsorgaan. Dit schrijft het dagelijks bestuur van het SOB in de begelei dende brief bij de begroting voor '79. De werkzaamheden van het secretariaat van het SOB zijn de laatste jaren sterk toegenomen. Voor 1979 verwacht men een zeer sterke toename van deze activiteiten onder meer door bemoeienis sen met het subsidieëren van de kruisverenigingen, het huisvestingsbeleid in de regio, het streekplan Zuid-Holland- West, het opstellen van een tuinbouwstructuurplan en een (her)verdeling van de groei van de woningvoorraad in de Nieuwe wijkna- men in Leiderdorp LEIDERDORP Verschil- lende wijken in Leiderdorp hebben een nieuwe naam ge kregen. De naam Kerkwijk is gegeven aan het deel van het oude dorp gelegen tussen de Persant Snoepweg en Rijks weg 4, van Oude Rijn tot Si mon Smitweg. Het gebied rondom het Elisa beth Ziekenhuis vanaf Ley- thenrode tot aan de Provinci ale weg 6 gaat Elisabethhof heten. De flatwijk aan de En- gelendaal waarvan de straat namen eindigen op - schans en dreef - gaat de Schansen heten. De wijk tussen de Lijnbaan en de Laan van Ou-^ derzorg krijgt de naam Vogel wijk. De grens van de wijk Zijlkwartier ligt bij de Drost- straat. Het overige woonge bied in dat deel van de ge meente heet voortaan Ouder zorg. Aanleiding voor de vast stelling van deze namen is de uitgifte van een nieuwe ge meenteplattegrond. REGIO LEIDSE COURANTr WOENSDAG31 JANUAR11979 PAGINA 4 ....in oktober al een aardig eind op weg om vorm aan te nemen. De vorst heeft, echter de klad in de voorvarende ontwikkelingen gebracht. kopers wilde hij niet op de nek schuiven van de projectontwikkelaar. „Zowel het college als de raad (en wel unaniem) wa ren overeengekomen, dat een technische omschrijving voldoende zou zijn", zo stel de hij. Dat in een latere fase zowel de raad als de kopersvereniging meer wil den (namelijk het bestek) kan de project ontwikkelaar niet verweten worden. Voor de begeleiding van de bouw heeft de kopersvereniging een controleur aan gezocht. De heer Ros van Spaarne Veste verklaarde dat deze controleur niet be voegd was omop het terrein te komen. „Aan iemands heus kan men echter niet zien dat hij een controleur is, maar wat Spaarne Veste betreft bestaat deze con troleur niet", stelde hij. Wethouder Heemskerk vond de bestaande controle op de bouw ruim voldoende. „Ik als wet houder van Noordwijkerhout zorg ervoor dat U een woning krijgt zonder klach ten", zo stelde hij. Een spontaan applaus van een groot deel van de vergaderi was daarna zijn deel. Het bestuur vatj de kopersvereniging kon dit beschouwer' als motie van afkeuring op haar beier inzake de controle op de bouw. Een bei' stuurslid verklaarde echter onverkoir vast te houden aan deze controle. Even'] tuele tekortkomingen zouden het bestuur in ieder geval ter ore komen, zodat mei] in staat zou zijn een klacht in te diened bij Spaarne Veste of de gemeentelijkr controleur. LEIDERDORPSE PARKPLANNEN ZEVEN TON DUURDER g VOI gaderen op donderdag 8 fe bruari over de Houtkamp plannen. Tuin- en Landschap sarchitect W. de Boer geeft dan ook een toelichting op zijn plannen. Ook zullen ver schillende gemeentelijke des kundigen aanwezig zijn. De vergadering wordt gehouden in de kantine van gemeente bedrijven aan de Simon Smit- weg 7 in Leiderdorp, begint om acht uur en is voor iedere belangstellende toegankelijk. Het oude Munnikenweggetje en de daarnaast gelegen Mei- jesloot, die nu in het onvol tooide deel van de Houtkamp, de Munnikenpolder van de Zijllaan en Meijepolder scheidden, worden in de nieuw opgezette plannen ge handhaafd. Verder zullen er flinke gedeelten van het moe rasachtige gebied, waar zeld zaam geworden planten en dieren voorkomen worden ge handhaafd. Een waterpartij, die als een soort buffer bij sterke regenval het water tij delijk moet opvangen, is zo klein mogelijk gehouden, om dat ook in de wijk Buitenhof een vijver met deze functie is gepland. Een ander element dat blijft is de Essenwal, die de begeleidende beplanting zal vormen van een pad dat ter hoogte van de Koolmees terstraat het park in gaat lo pen. Het park zal aan de kant van de Laan van Ouder zorg een open karakter krij gen. Verder omvat het ont werp een boulevard die het winkelcentrum Laan van Ou derzorg met Winkelhof ver bindt. In verband hiermee wordt de Laan van Ouder zorg en stuk smaller. Bijzon dere elementen langs de wan delroute zijn in een haventje, een terras, een uitkijkpunt en verlaagde paden direct langs het water, p Zodra de tijdelijke bankge bouwtjes aan de rand van het park verdwenen zijn, zal dbj hoek Van Diepingenlaan er Laan van Ouderzorg wordei ingericht als plein. Dat pleit kan gebruikt worden vooT kermissen, sport, spel en dere openlucht activiteiten. Het college van b en w st« voor om met de aanleg het parkgedeelte te beginne] (kosten 825.000 gulden). aanleg van de bouleva: (690.000 hulden) komt zo spoe dig mogélijk daarna. Gedacl wordt aan 1980 omdat da ook Winkelhof gereed kom De kosten voor het plein woi den geraamd op 155.000 gu NOORDWIJK - Er bestaat in Noordwijk behoefte aan de bouw van zo'n 200 twee kamerwoningen in de huur sector. Op korte termijn kun nen er circa 130 worden gere aliseerde Van dit kwantum zijn er momenteel 39 in aan bouw in De Grashoek, plm. 35 zijn er gepland in het Middengebied-Noord {erwijl men er op het terrein van de voormalige Dr. De Visser- school aan de Huis ter Duin straat nog eens circa 56 denkt te bouwen. Verder zal worden nagegaan of er bin nen het saneringsplan 't Stil le Zuie ruimte is voor de bouw van tweekamerwonin gen in de huursector. Ook doorstroming vanuit het hui dige woningbestand kan eventueel de eéii- en tweeper soonshuishoudens aan huur huizen helpen. Dit zijn enkele conclusies die b. en w. heb ben getrokken naar aanlei ding van rapporten van het Bouwcentrum te Rotterdam, dat onder auspiciën van de plaatselijke stuurgroep een onderzoek heeft ingesteld naar de huisvesting van eéü- en tweepersoonshuishoudens in de badplaats. Het onderzoek heeft een schat aan informatie opgeleverd omtrent woonsituatie, de ge neigdheid om te verhuizen en de woonwensen van deze groepen, zegt het college in een beschouwing over het on derzoek, maar zij acht het ui terst moeilijk, zo niet onmoge lijk, om op basis van de ver kregen resultaten een woning- bouw-programma op te stel len. Men had verwacht dat de betrokken groepen heel speci fieke woonwensen zouden hebben en reeds op voorhand werd voor de zogenaamde Van Dam-eenheden een speci ale subsidieregeling in het le ven geroepen. Achteraf blij ken de eén- en tweepersoons huishoudens echter huizen met drie tot vijf kamers te wensen, met een zwaar accent op de vierkamerwoning. Voor tweekamerhuizen blijkt slechts geringe belangstelling te bestaan, p Nu alleenstaanden en twee persoonshuishoudens dezelfde woonverlangens blijken te hebben als de drie- of meer- persoonshuishoudens zitten de verantwoordelijke volkshuis- vesters volledig in de mist, want de laatste, veel grotere groep zijn vraag en aanbod niet bekend. Slechts een com pleet woningmarktonderzoek kan daar zicht op geven. LEIDERDORP Met de vol tooiing van de Houtkamp wordt dit jaar nog begonnen. Dit wordt dan de vijfde fase in de aanleg van het centrale park van Leiderdorp en be slaat het verwilderde gebied in de hoek van de Engelen- daal en Laan van Ouderzorg, het trapveldje en het gebied waarop nu de houten bankge bouwtjes staan. De kosten voor de voltooiing worden geraamd op 1,7 miljoen gul den. In de meerjarenplanning was echter tot op heden re kening gehouden met een be drag van 1 miljoen gulden. Burgemeester en wethouders bezien nog hoe zij het ontsta ne tekort kunnen opvangen. Als de raadscommissies en de raad met het plan instem men kan een bestemmings plan voor het park worden opgesteld en kan wellicht nog het komende najaar met de graafwerkzaamheden wor den begonnen. De raadscommissies voor Ruimtelijke Ordening en Op enbare Werken en de commi- sie Cultuur, Recreatie en Jeugd- en Jongerenwerk ver NOORDWIJKERHOUT - De eerste se rie premiekoopwoningen in het plan Zeeburg in Noordwijkerhout zal zeker niet voor september dit jaar kunnen worden geleverd. Hoewel aanvankelijk' werd gerekend op een oplevering in april blijkt het huidige winterweer de hoofdschuldige in de ernstige vertra ging. Noch de projectontwikkelaar Spaarne Veste noch de gemeente konden andere oorzaken voor de vertraging aan voeren. Een en ander werd toegelicht op de hearing die gisteravond voor de toe komstige bewoners van deze Noordwij- kerhoutse nieuwbouwwijk werd gehou den. Al sinds midden december 1978 zijn de bouwvakkers met vorstverlet „Zo gauw de bouw weer kan beginnen, kimt U er 7 maanden bij optellen om te weten wanneer de eerste huizen zullen worden opgeleverd", zo verklaarde de heer Ros. Hij zei verder dat de vertraging geen ex tra kosten voor de kopers zou meebren gen. Wel veronderstelde hij dat sommige kopers wat langer met dubbele lasten zouden zitten. Wethouder Heemskerk stelde meteen, dat hij niet als een kat om de hete brij wil de draaien. Hij memoreerde dat de ver houding met de kopersvereniging in het begin slecht was geweest, maar nu rede lijk. Het niet beschikbaar stellen van het bestek en de bestektekeningen aan de NOORDWUKERHOUTSE PREMIE- BOUW VERTRAAGD DOOR VORST Het plan Zeeburg: in april al bouwrijp en.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4