Hazerswoudse PvdA vecht Avanti-bezwaren aan Ruim 180 woning zoekenden in Ter Aar Bewoners willen herprofilering van de Kerkstraat Grote belangstelling bij arreslee rijden Koudekerk wil 600 gulden aan majorettes geven Woubragge krijgt directe busverbinding met Alphen Afscheid dokter Bots groots dorps- gebeuren STAD/REGIO LEIDSECOURANT MAANDAG 29 JANUAR11979 PAGINA WOUBRUGGE De bevolking van Woubrug ge zal niet langer verstoken blijven van o- penbaar vervoer naar Alphen aan den Rijn. Eind mei voert de NAL een nieuwe dienstre geling in waarbij de 101A02 lijn een uur- dienst zal onderhouden naar Alphen. Een en ander is mogelijk geworden nadat een werkgroep van het ministerie van Verkeer en Waterstaat de openbaar vervoerssituatie in Woubrugge had bestudeerd. Deze werkgroep heeft het 'advies uitgebvracht de lijn 101/102 afwisselend naar Ter Aar en Alphen te laten rijden. Een prettige bijkomstigheid van de nieuwe dienstregeling is de uitwerking ervan op de verbinding Woubrugge-Leiden. Tot op dit mo ment kan men vanuit Woubrugge eenmaal in het uur naar Leiden. Door de nieuwe lijn ont staat er een halfuur-dienst In eerste instantie is de openbaar vervoers- zaak aangekaart door de VVD afdeling Wou brugge. Deze afdeling vol de opening van de nieuwe lijndienst eind mei niet ongemerkt voorbij laten gaan. Gedacht wordt aan een feestelijke opening en een verloting van abon nementen. RIJNSATERWOUDE De Sportvereniging Rijnsaterwou- de houdt vanavond een alge mene ledenvergadering in het Nutsgebouw. Aan de orde komt onder meer de uitslag van de „Embleemwedstrijd" en de financiële positie van de vereniging. De vergadering begint om acht uur. LISSE De CDA afdeling Lisse houdt vanavond haar jaarlijkse ledenvergadering in' „De Beurs" aan de Haven. De agenda vermeldt onder meer de jaarverslagen, een toelich ting op de Europese verkie zingen en toelichtingen op het gemeenteraadswerk. De ver gadering begint om acht uur. WARMOND In ,,'t Tref punt" wordt morgen wederom een bridgedrive gehouden. De wedstrijd begint om acht uur. WASSENAAR Op de Was- senaarse Slag zijn gisteroch tend zo'n 350 deelnemers ge-, start voor een prestatieloop over vijf en tien kilometer. Winnaar op de vijf kilometer werd Ben Kerkvliet Anja van Kreuningen kwam als eerste dame aan. Op de tien kilome ter won Aad van der Niet. Eerste dame op die afstand was Ellen van Dam. NOG GEEN OPLOSSING VOOR GARAGEBEDRIJF SLOOTWEG Hazerswoude Garagebedrijf Sloot weg zit (nog) in de problemen. Omdat het kruispunt Gemeneweg—Dorpsstraat te Hazerswoude zal worden gerecon strueerdmoet het bedrijf in de onmid- delijke nabijheid hiervan verdwijnen. De toekomst zdg er zonnig uit, omdat de gemeenteraad op 27 oktober 1977 het bestemmingsplan „Bedrijfsterrein Katjesweg" vaststelde. Maar... de tafel tennisvereniging Avanti ging bij de Kroon in beroep. Wat das betekent dat realisering van bet plan voorlopig van de baan is en garagebedrijf Slootweg in elk geval niet op korte termijn daar een onderkomen kan vinden. Nu peilden burgemeester en wethouders onlangs de gemeenteraad, wat men er van denkt dat Slootweg zich ten zuiden van het kruispunt, ten oosten van de Provinciale Weg, gaat vestigen. Wel. de raad géf die intentieverklaring in posi tieve zin. Zodoende konden b en w zich vrijdagmiddag naar gedeputeerde Borg man spoeden, om de kwestie aanhangig te maken. Overigens: de Provinciale Planologische Commissie heeft al eer der kenbaar gemaakt, dat ze niets voelt voor de verwezenlijking van het door Slootweg al eerder gelanceerde plan van een bedrijf ten zuiden van het kruispunt PvdA-raadslid Van de Lecq-de Knikker luchtte na een vrij lange discussie haar hart „Als de tafeltennisvereniging Avanti denkt in het belang van de ge meenschap bezig te zijn, heeft ze het mis. Ze hebben roet in het eten gegoo id". Avanti wil op de grond, waarop een deel van het bedrijfsterrein moet wor den aangelegd, plannen voor prestatie- en recreatieve sport uitvoeren. Te dien einde werd in het verleden al grond aangekocht en een deel in optie geno men. Toen het provinciebestuur van Zuid-Holland de club in staat stelde, om het beroepschrift toe te lichten werd hiervan geen gebruik gemaakt Beter gezegd: een communicatiestoornis met de advocaat van de vereniging lag hieraan ten grondslag. Het gemeentebe stuur was op de hoorzitting van G.S. wel present Intussen heeft Avanti een beroepschrift ingediend bij de Raad van State (de Kroon). Ieder raadslid was van mening dat ga rage Slootweg in Hazerswoude-dorp moet blijven. De plaatselijke afdeling van de WD had hieromtrent al een schrijven gericht aan G.S. Maar de fractieleider van de liberalen, De Rui ter, wilde zich niet uitlaten over de in houd hiervan, toen de socialiste Van der Lecq-de Knikker opening van zaken vroeg. Hij: ,Jk wil geen openbaarma king van de brief, zonder instemming van Slootweg". Al met al vond de PvdA-ster het vreemd, dat destijds op verzoek van gedeputeerde Buysert (CDA) een tekening van een plan Sloot weg werd gevraagd... Zijn PvdA-collega Borgman in het provinciebestuur heeft nu, na wisseling van de portefeuilles in dit orgaan, de zaak in handen. Het blijkt dat het plan voor het bedrijf ten zuiden van het kruispunt Dorps straat—Gemeneweg helemaal in het groen komt te liggen. Ten minste, wan neer het provinciebestuur akkoord gaat met wat Slootweg, die in het verleden al de voorkeur gaf om zich op die plek te vestigen, voor ogen staat Geladen met gegevens over hoe de gemeente raad er over denkt, is het college van b en w een twaalf uur na de raadsverga dering Den Haagwaarts getrokken. De opstelling van de tafeltennisvereniging Avanti bezorgt gemeente en bedrijf heel wat problemen. Dit wilde mevrouw Van der Lecq-de Knikker wel even kwijt in de raadsvergadering, waarin elk ander collega-raadslid van haar de mond hield over dit facet van deze zaak- Burgemeester Ten Heuvelhof: „Je mag Avanti niet van haar recht af hou den"... „Gemeentebal" van „Deylknotsen" De Wassenaarse carnavalsvereni ging ..De Deylknotsen" deed za terdagavond weer van zich spre ken tijdens een „gemeentebal" in het Jeroenhuis. Tussen de1 vrolijke polonaises door werden twee personen gehuldigd. Dit was in de eerste plaats H. Lan- gerak. voorzitter van sportvereni ging WIK die de speciale onder scheiding van de Deylknotsen in ontvangst nam. Hulde was er ook voor de 20-jarige agent van de Wassenaarse politie. A. Wen- sink, die onlangs met gevaar voor eigen leven, een Jongetje redde dat door het ijs was ge zakt. Hij kreeg behalve enkele medailles (zie foto), een fraaie tafelaansteker met inscriptie. Zijn verloofde werden bloemen aangeboden. Burgemeester en wethou ders van Koudekerk aan den Rijn willen een bedrag van 600 gulden beschikbaar stel len voor een op te richten majorettenpeloton van de muziekvereniging Kunst Na Arbeid. Het college stelt de leden van de commissie Welzijnszaken voor akkoord te gaan met dit voornemen. Al geruime tijd oefenen zo'n 25 meisjes uit Koudekerk wekelijks onder leiding van een instructrice. Dat het tot nog toe niet tot openbare optredens is geko men is gelegen in het feit dat de muziekvereniging het geld voor de aanschaf van unifor men voor het peloton nog niet bijeen heeft kunnen krij gen. In totaal is daarmee een bedrag van 4,5 duizend gul den gemoeid. De Koudekerkse gemeentebestuurders vinden Ongeveer duizend toeschouwers zijn getuige geweest van wedstr den op de arreslee te Alphen aan den Rijn. Deze wedstrijden c werden gehouden op de ijsbaan waren georganiseerd door de phense vereniging „Paard en Rijtuig". De wedstrijd om de pu snelheid moest wegens de niet al te beste gesteldheid van de ba; worden afgelast. Wel werd door twintig sleeën meegedaan aan h spectaculaire ringsteken. Deze werd uiteindelijk gewonnen door m vrouw E. Korthage-van Til uit Breukelen. Tweede werd Gerrie Ni sing uit Boskoop en derde P. Juffermans uit Rijnsburg. TER AAR Per 31 decem ber 1978 stonden er in de ge meente Ter Aar in totaal honderdeenentachtig woning zoekenden op de lijst. Het merendeel daarvan is afkom stig uit de gemeente zelf, na melijk 96. Negenentwintig woningzoekenden komen van buiten Ter Aar, maar zijn economisch gebonden aan deze gemeente. Er is ook nog een categorie woningzoeken den van elders waarvan de aanstaande echtgenote wel in Ter Aar woonachtig is; hier bij gaat het om vierentwintig namen. Er blijkt ook een aantal oud-Ter Aarders graag terug te willen naar de vroe gere woonplaats. Er staan bij de gemeente zeventien van dergelijke repatrianten geno teerd. Tenslotte zoeken nog vijftien bejaarden een hun passende woning in Ter Aar of Langeraar. Overigens zal de gemeente Ter Aar in de komende jaren alle zeilen moeten bijzetten om de achterstand in te lopen betreffende de woningbouw om in ieder geval in de wo ningbehoeften van de eigen inwoners te kunnen voorzien. Hoewel de gemeente de me ning is toegedaan dat de wo ningzoekenden in Ter Aar, op een enkele uitzondering -na, niet al te lang op een woning toewijzing behoeven te wach ten zal zij toch alle haar ten dienste staande mogelijkheden moeten benutten om in de be hoefte te voorzien. Volgens het Streekplan Plas- sengebied mogen in het tijd vak 1 januari 1975 tot 1 janu ari 1980 in totaal 360 wonin gen in Ter Aar worden ge bouwd. In gevolge het wo ningbouwprogramma voor deze gemeente is dit verdeeld over 44 woningen per jaar in Aardam, 13 in Langeraar, 11 in Papenveer en 3 voor de rest van de gemeente. Het Streekplan Zuid-Holland Oost gaat er van uit dat in bovengenoemd tijdvak er van de 360 woningen 267 in Aar- dam worden gebouwd en 93 in de kern Langeraar. Op een langere termijn en dan moeten we denken aan het decennium 1980-1990 bedra gen deze aantallen respektie- velijk375en 185. Voor de periode 1975-1980 is de bouwstroom nog niet hele maal afgerond. Voor 1980 moeten er nog 97 woningen worden opgeleverd tegen 11 in Langeraar. Voor 1980-1985 moeten er 180 en 90 wonin gen verrijzen, terwijl de peri ode tot 1990 dan voor Aar- dam nog 195 en voor Lange raar 95 woningen moet ople veren. dat het majorettenpeloton er zeker moet komen. Naast het feit dat zij het goed oordeelt dat zo'n 25 meisjes er een ge zellige hobby in vinden, meent het college de wens van de muziekvereniging om evenals talloze andere muziek korpsen in de regio een eigen majorettengroep voor optre dens te hebben niet te hoog gegrepen. Inmiddels heeft de vereniging zelf al middels een vorig jaar gevoerde actie zo'n 1600 gulden voor het aankle den van de majorettes bijeen gegaard. Daarnaast dragen de ouders ook zo'n 600 gulden bij. De bijdrage van de ge meente betekent dat nog slechts zo'n 1700 gulden ont breken voor Koudekerk zijn eigen majorettes heeft. WASSENAAR In de vergadering van de commissie Technische Diensten vana vond zal ondermeer het plan tot herpro filering van de Kerkstraat aan de orde komen. Aanleiding tot dit plan is de vraag van bewoners van de straat of aan de westzijde van de straat geen trottoir kan worden aangelegd. Een ont- werp-plan is voorgelegd aan de bewo ners en is daarna verder uitgewerkt. Het voorziet in de aanleg van het ge vraagde trottoir en het scheppen van parkeerfaciliteiten in de vorm van par- keerstroken, ins teekhavens en, waar mo gelijk het parkeren op de rijbaan. Op verzoek van de bewoners werd het aan tal aan te brengen parkeermeters uitge breid van 11 tot 20. Verder zal de ver- keerscirculatie in de Kerkstraat, na het gereed komen van het nieuwe parkeer terrein bij de Langstraat moeten wor den gewijzigd, maar daarover zal een apart voorstel aan de commissie en de raad worden voorgelegd. De kosten van een en ander worden ge raamd op 227.700.-. Nu doet zich een complicatie voor. Vrijwel het gehele ge bied van de dorpskom valt in het „wa terwingebied" waari/i de verordening be scherming waterwingebieden van de pro vincie van toepassing is. Dat houdt in dat voor het aanleggen van wegen en parkeerplaatsen een ontheffing van het provinciaal bestuur nodig is. Om te ver mijden dat bij elke reconstructie van we gen in de dorpskom ontheffing moet worden gevraagd hebben burgemeester en wethouders het provinciaal bestuur verzocht een algemene ontheffing te ver lenen. G.S. hebben, terloops, medege deeld dat zij van plan zijn aan de ont heffing voor de Kerkstraat de voorwaar de te verbinden dat de weg moet worden geasfalteerd. Als de provincie aan die eis vasthoudt, dan wordt de herprofilering van de Kerkstraat een ingewikkeld kar wei omdat alle leidingen dan moeten worden verlegd en de huisaansluitingen moeten worden vernieuwd. Dat zou 460.800.- extra gaan kosten. De ge meente Wassenaar dient daarom, aldus b en w tegen die voorwaarde van de pro vincie stelling te nemen omdat dit nu en in de toekomst extra financiële lasten met zich zou brengen, nog afgezien van de esthetische bezwaren tegen asfalt in de dorpskom. Dick Plaizier Blauwkous HAZERSWOUDE Dij -'Plaizier, gepensioneel Luchtmacht-onder-officier, j „de grootste Blauwkous va 1979". Zaterdagavond, om d minuten over elf, hing pri| Ernesto, van de carnavals\j reniging De Blauwkousej hem de onderscheiding, c* blauw kousje, om in fees burcht Het Anker aan de H zerswoudse Rijndijk. De „orde van de blauvj kous" wordt toegekend ai een Hazerswoudenaar, dj zich in het voorgaande jai verdienstelijk heeft gemaarf In het verleden waren dit Cl de Jong (vanwege zijn actiM teiten in de voetbalwereld Martin van de Winkel (actij- voor de jeugd) en Tinei Heemskerk-de Boer (eveneei, zich verdienstelijk maken* voor het jeugdwerk in haff dorp). Dick Plaizier viel dit keer f' de kijker van bestuur en raif van elf van de carnavalsven niging De Blauwkousen va|ï we ge zijn inzet voor de tra$i tionele jaarmarkt in augustiie Hij heeft ook in het verledm diverse evenementen in zinl woonplaats op touw gezet. V< Prinses Adri, in het dagelijie leven de echtgenote van priiu Ernesto, overhandigde reit vrouw Plaizier bloemen <k het boerenkielenbal. Een va de hoogtepunten van het fa tijn vormde het optreden vin Imca Marina, die met veel eL thousiasme haar repertoire <L feestzaal in zong. Van de paL tij was ook de carnavalsvemj niging De Oude Pomp, hij geen uiteraard een uitwis», ling van onderscheidingen fa toespraken tot gevolg had. |e VOORHOUT De af scheidsreceptie van de huisarts dr. A.W. Bots, zaterdagmiddag in het Parochiehuis, groeide uit tot een groots dorp- sgebeuren. Meer den duizend Voorhouters kwamen de vijfenzes. tig-jarige arts en zijn echtgenote de hand schudden. Een album met daarin de na men van vele honderden pa tiënten en oud-patiënten werd de scheidende arts aangebo den door de 36-jarige Jan Balk, die als eerste Voorhou- ter door dokter Bots ter we reld is geholpen en de half jaar oude Harm Bokx, die de laatste van de bijna driedui zend babys is, die van dokter Bots een handreiking kregen bij de geboorte. Mevrouw Schieffelers bood De scheidende arts bekijkt met zijn vrouw het album dat hem werd aangeboden door Jan Balk zijn moeder op de arm). vervolgens een cheque aan patiënten, oud-patiënten,- hadden gebracht (dertlendui- met daarop het bedrag dat vrienden en bekenden bijeen zend gulden). Het doktersecht- paar zal van dit bedrag e reis maken naar Indonesië.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4