Ton Kallenberg matchwinnaar Luba Parker teruggewezen in topper met Den Bosch HvsoverMast $terk optreden gehandicapt Foreholte Ongeslagen iettine Vriesekoop leidt Avanti naar eerste winst „Slechts" vier ploegen in tweede LFC-toemooi SPORT-TRIBUNE Play-offs nu bijna onbereikbaar voor Lions Katwijkse zaalvoetbal- SCYLLA OP DREEF »De Plantenboek" LEIDSE COURANT MAANDAG 29 JANUAR11979 PAGINA 16 (Van onze basketbal medewerker) LEIDEN Er is het afgelopen weekeind andermaal een be perkt basketbal-programma af gewerkt Dit keer wes niet het weer de oorzaak, maar een scheldsrochtorsbijeenkomst Dientengevolge kwamen de eerste divisieteams niet In ao- tie, waardoor Use en de Par- ker-dames bij de kachel moch ten blijven. In de rayonhoofdklasse was er wel een gewoon programma. Erg gemakkelijk had Nljssen Trotters het deze keer. Oppo nent Red Stars kwam niet opda gen. hetgeen een 2—0 zege voor Nijssen gaat opleveren. Volgend weekend krijgen de der. Voor de bekercompetitie speelt Nijssen een „dubbel": za terdagavond thuis tegen Amhe- mia Eagles en zondag uit in Arnhem. Luba had zeer veel moeite met Smit Slikkerveer. De gehele Trotters het ongetwijfeld zwaar- wedstrijd ging de score gelijk op. Vlak voor tijd was de stand in evenwicht, maar Ton Kallen berg werd matchwinnaar door van twee hem toegekende vrije worpen er één te benutten, waardoor Luba zeker van de overwinning was, want er was voor Smit Slikkerveer geen tijd meer voor een wanhoopsschot. Van onze sportredactie J LEIDEN Opnieuw een week einde met wisselende prestaties van Leiden Lions. Afgelopen vrijdag werd met 10—8 gewon nen van het Belgische Olympia Nederhorst, zaterdagavond ver loor de ploeg van Ton Menken met 40 van Bondsspaarbank Groningen. De kansen op een Leidse deelname aan de playoffs zijn nu duidelijk vermin derd. Temeer daar er volgende week een zwaar programma wacht. Leiden Lions speelt eerst uit tegen Tilburg Trappers en vervolgens ontmoet Leiden Feenstra Flyers op eigen ijs. Van onze sportredactie LEIDEN Van der Plas BMW—CleIJn Duin Is de enige zaalvoetbalwedstrijd In de hoofdklasse die deze week wordt gespeeld. Plaats van' handeling is de Katwijkse Cleljn Duin hal, aanvang acht uur. Godyla VT speelt woensdag te gen het Rotterdamse Phoenix, dit is een wedstrijd in het kader van de competitie om de dis trictsbeker. Godyla VT heeft twee punten minder dan Phoe nix maar de Lissenaren hebben een wedstrijd minder gespeeld. Dit duel begint om 20.25 en wordt gespeeld in de THB-hal. (Van onze tafeltennlsmedewer- ker) LEIDEN Bettlne Vriesekoop was bij de „heren" van Avanti de voornaamste drijfveer In het duel tegen Midstars. Doordat zij ongeslagen bleef, behaalden de Hazerswoudenaren hun eer ste punten. Ook Scylla was goed op droef, terwijl Docos regelrecht op een zege leek af te stevenen, maar op het laat ste moment een 5—2 voor sprong uit handen gaf. In Hazerswoude begon Avanti beter dan men had mogen ver wachten. Theo Louwers versloeg Pitstra, Ronald Rijsdorp, Jan Vlieg en dameskampioene Betti- ne Vriesekoop bleef zeer knap international Anne Vlieg de baas. Het dubbel ging weliswaar verloren, maar de voorsprong werd uitgebouwd tot 51 en omgezet in een 6—4 zege. Ro nald Rijsdorp moest slechts het hoofd buigen voor Anne Vlieg, waarmee des te duidelijker werd hoe goed Vriesekoop had ge speeld. Louwers kwam na zijn eerste partij niet meer tot winst. Sjoerd Meyer maakte behalve in het dubbel tegen Seine Meube len het enige misstapje. Patrick Swier en Frits Kantebeen scoor den beiden een hattrick, waar mee Scylla de tegenstander dui delijk op zijn zwakte wees: 8— 2. Docos leek ongeschonden uit de lastige uitwedstrijd tegen JCV terug te keren. Doch bij 5—2 kwam de klad erin. Zowel Ed van der Berg, na twee maal zelfs een ruime voorsprong ver speeld te hebben, als Ed Fal- laux verloren hun enige wed strijd en ook Paul Bakker, die niet in zijn beste vorm stak, kon niet een tweede keer zegevie ren. Enigszins gedesillussioneerd moesten de Leidenaars met een remise genoegen nemen. De reserves van Scylla vergok ten met invaller Rob Regeer twee belangrijke punten. Wibo van Gennip compenseerde zijn nul weliswaar ruimschoots, maar Sjaak van Veen bleek niet in staat de vijf vol te maken, zodat uiteindelijk Evro Salamanders met 64 zegevierde. Het derde miste ook zijn be langrijke kracht en moest de pot delen met Amsterdam '78. Fred van der Zeeuw verloor niets, Peter van Schie en inval ler Hein Chrispijn ieder twee maal. Scylla 4 was onder leiding van Johan Wessels te geïnspi reerd voor Onkyo. Hans de Roo- de (2x) en Karei van Schie (1x) zorgden voor 7—3. Minder goed verging het Mlzu. Door pure pech keek de Oegstgeester ploeg bij de pauze ontluisterd tegen een 5—0 achterstand aan, die onoverbrugbaar bleek. Friso Reitsma, die twee partijen op zijn naam schreef, Jaap Polak (lx) en Thomas van Nes pro beerden er alles aan te doen, maar verder dan 7—3 kwamen ze niet. In dezelfde poule liet Jan van Wetten Never Despair de eer. De reserves van Avanti verloren verder ook nog het dubbel maar daar bleef het bij, want John van Strien en Peter de Groot waren beiden driemaal de slim- sten: 4—6. In de overgangsklasse behaal den de Treffers een minimale overwinning op TCS. Hans van der Zwet en Jaak van Ruiten deden niet voor elkaar onder. Koos van Beek was eenmaal minder in de productie. Scylla 5 kon het met invaller Paul Spies niet bolwerken tegen Amsterr dam '78 2, mede doordat Rini' Hansen en Jaap Azier samen slechts drie punten scoorden. Het derde van Avanti maakte zijn kampioensaspiraties waar. Leon van der Werf en Paul van Wetten namen de gehele pro ductie van zeven punten voor hun rekening tegen Vrienden schaar 2. Invaller Gert Jan de Ruiter zorgde voor de drie te- genpunten. Overige uitslagen: Mizo 2— Good Luck 82, Docos 3TRS 7—3, Steeds Vooruit—Docos 3 3-7. Dames Dit keer lukte het niet bij Scyl la. Een niet zo goed spelende Sandra de Kruiff was hier voor namelijk debet aan. Doordat Noordam van Tanaka te sterk voor haar bleek, Stephien van Gennip slechts Vaessen onder zich hield en Liesbeth van Es als invalster er niet al te veel van brouwde, kwamen de Scyl- la-dames niet aan punten toe: 46 was het schamele resultaat van de verre reis naar het zui den. Avanti deed het een klasse la ger heel wat beter. De voor de wereldkampioenschappen gese lecteerde Brigitte Kooter verslik te zich evenwel in Karin de Haas. Hetzelfde overkwam ook Monique Kooter tegen de TOV- speelster. Daarmee was voor de Noordwijkse dames echter de koek op omdat Gudi van Grie thuizen geen fouten maakte. Scylla zegevierde met 7—3 bij Meyel. Marjan Zoetemelk en het jeugdige talent Sophia Vaalburg scoorden een fraaie hattrick, Monique Blom zorgde voor het zevende punt. Overige uitslagen: Docos— Quick '32 5-5, ASV '68-Avanti 2 3-7. Van onze sportredactie LEIDEN LFC Is van plan opnieuw een zaal voetbaltoernooi voor Leidse clubs te houden, wanneer de weersom standigheden winters blij ven, wordt op zondag 11 februari in de Leidse Groenoordhal gespeeld. Ditmaal wordt gedacht aan een toernooi met vier, of eventueel zes ploegen. Vier deelnemers zijn al bekend: UVS, LFC, Roodenburg en Lugdunum. De organisatie wil de zaalopper vlakte van de Groenoordhal ver delen in twee voetbalvelden van tachtig bij veertig meter. Er zal waarschijnlijk worden gespeeld met grote doelen en met aange paste regels. LFC-trainer Henk Swaak. een van de initiatiefne mers. hoopt de organisatie van het toernooi deze week rond te krijgen: „We moeten natuurlijk Marjan Goedhart verbetert indoor- record verspringen Van onze sportredactie LEIDEN De Alphense juniore Marjan Goedhart is er tijdens de Neder landse (neerkampioen- schappen in geslaagd het indoorrecord ver springen voor meisjes te verbeteren. In Zwolle kwam zij tot 5.82 meter. Voor haar niet de beste prestatie op dit nummer, buiten sprong zij al een keer ruim zes meter. Ook op de overige num mers draaide zij goed mee, waardoor zij met 3890 punten tot een der de plaats in de eindrang schikking kwam. Haar andere prestaties waren: hoog 1.67 meter; 60 m horden 9.4; 600 meter 1.45.0; kogel 8.81 meter. Marjan Goedhart was niet het enige lid van AAV'36, dat in Zwolle, waar ook de open Oost elijke kampioenschappen werden georganiseerd, goed voor de dag kwam. Ron Niemeijer werd bij het hoogspringen voor A-jon gens tweede met 1.97. Charles den Uyl werd hier met 1.94 vijf de. Een gouden medaille was er voor het C-meisje Janet Gelder blom, dat 5.40 meter ver sprong. Op het nummer 60 me ter horden kwam zij als tweede over de streep: 9.3. Maike Per- soons finishte op de 800 meter voor B-meisjes als tweede: 2.12.0. DEN BOSCH Parker heeft gisteravond in een direct duel met koploper EBBC de kans gemist In verilespunten op gelijke hoogte te komen met de Bosschenaren. Hoewel de Leidenaars In de achttiende minuut van de tweede helft nog een voorsprong ken den, wist Den Bosch deze negatieve marge, geholpen door een slordige Leidse slotfase, nog ruim weg te werken: van 95—07 naar 10197. De door coach Hennle Blom zo gewenste eerste plaats In de „normale" competitie, die recht geeft op Europa Cup 2-basketbal, lijkt door dit verlies nog maar erg moeilijk te berel- ken. Parker staat relatief gezien nu vier punten achter op de Bosschenaren en ontmoet EBBC nog maar eenmaal. De Leidse kampioensploeg heeft deze onplezierige situatie overi gens volledig aan zichzelf te „danken". Voor rust slaagde de Leid se formatie er maar niet in in het normale ritme te komen en In de tweede rondgang werd de toch verkregen voorsprong in eerste instantie niet voldoende uitgebouwd en vervolgens nog onnodig uit handen gegeven. Hoewel balverlies van Sid Bruinsma in die slotfa se de directe oorzaak vormde, kon de negatieve eindbalans zeker niet alleen op het conto van de gisteravond niet opvallende Fries worden geschreven. Eerder stond de matig draaiende Mitchell Plaat aan de basis van dat verliezende resultaat, terwijl ook de veel te solistisch opererende Arthur Collins gevoeglijk de hand in eigen boezem mocht stoppen. Dat Parker desondanks zo lang zo kansrijk kon blijven, was voornamelijk te danken aan Jimmy Woudstra. Hij hield de nog wel sterk van afstand schietende Cees Akerboom re delijk in bedwang en scoorde daarbij nog eens 22 belangrijke pun- Een hoofdrol die bij de Bossche ploeg bleek te zijn gereserveerd voor Dan Cramer. Met Lister zorgde Cramer ervoor dat EBBC een goed begin kende (12—6, 3027) en diezelfde Cramer was ook na drukkelijk aanwezig op het moment dat Parker terug begon te krabbelen. Na 4444 leidde Cramer zijn ploeg naar een 56—50 ruststand. Met geheel EBBC zakte Cramer in de tweede periode even weg. Het leek Parker alsnog de kostbare overwinning te gaan opleveren. De Leidenaars zochten en vonden de greep op het spel en met een geforceerd scorende Collins werd via 62—62 en 63—68 een „winnende" 72—78 score opgebouwd. Het was het moment waarop Dan Cramer weer volledig in de wedstrijd terugkwam. Bij 91—93 leidde Cramer Den Bosch naar 95—95 en nadat Plaat Par ker opnieuw op voorsprong had gezet, was het diezelfde Cramer die driemaal op rij raak schoot en EBBC de belangrijke zeqe schonk: 101—97. Jimmy Woudstra, hier óp archief in actie tegen het Spaanse Juventud, was dé uitblinker bij Parker in het verloren treffen tegen EBBC. de weersomstandigheden af wachten. Maar als het weer zo blijft, gaat het toernooi definitief door. Het is erg belangrijk, dat- we een beetje aan de gang blij ven". Waarom een toernooi met vier ploegen en niet zoals op 14 januari jongstleden met 18 vere nigingen? Swaak: „Dat toernooi van twee weken geleden was natuurlijk erg leuk, maar de wedstrijden duurden zo kort". Financieel wordt het een stuk moeilijker of je zou de deelne mers een hoge inlegsom moe ten laten betalen. Swaak: „Ik ben al rond met twee sponsors en ik hoop er nog twee bij te' krijgen". Bettine Vriesekoop (hier op de foto met coach Gerard Bakker) had een groot aandeel in de overwinning van de Avanti-,,heren" op Midstars. (Van onze handbalmedewerker) Leiden In de landelijke eerste klasse behaalde Plantenboek- /Foreholte in een zgn. vier puntenwedstrijd de volle winst op SDOL uit Raalte en dat nog wel zonder topschutster Nol Geer- lings en coach Wlm Geerlings, <fle In de buurt van Apeldoorn in een file verzeild waren geraakt Een klasse lager behield het Stompwijkse HVS haar riante positie aan de kop via een alles zeggende 24—13 zege op AVA. OASE maakte In de derde klasse geen fout en wees Westiandla met 10—7 terug. Northa daarente gen stelde teleur door In eigen huls met 5—7 ten onder te gaan tegen het Rotterdamse Snefwlek. De dames van Plantenhoek/Fo- reholte leverden in Raalte een geweldige prestatie door zonder Nel Geerlings en Leny van Beek en ook zonder coach Wim Ge erlings het conditioneel sterke SDOL een 11—12 nederlaag toe te brengen. In de eerste rond gang hadden de Voortioutsen de nodige moeite met het snelle aanvalsspel van de gastvrouwen. Via 31 en 5—3 drukten de Raaltese speelsters door naar een verdiende 7—5 ruststand. Na de veldwisseling ging Fore holte wat agressiever te werk en dat had duidelijk resultaat. SDOL moest terug en kon niet verhinderen dat Foreholte bin nen vijf minuten via Karin Zon neveld en Jet Verdegaal de stand nivelleerde, 7—7. Vanaf dat moment ging de strijd gelijk op en tot 10—10 werd dan ook om en om gescoord. In de slot fase gooide Foreholte er nog een schepje bovenop en liep weg naar een beslissende 10 12 voorsprong. SDOL probeerde in de tumultueuze slotminuten nog de bakens te verzetten, doch verder dan 11—12 kwam zij niet. Voor de treffers van Plantenhoek/Foreholte zorgden: Elly Hoek 3x, Hannie Boskamp 3x, Karin Zonneveld 2x, Jet Ver degaal, Marian Mens. Mariëtte Siera en Anke van de Nouland. „Een hoopgevende zege", aldus Jan Mackaay coach van het Stompwijkse HVS na het duel tegen het Alkmaarse AVA, dat door HVS glansrijk met 24—13. was gewonnen. „We moeten echter niet te vroeg juichen, in de resterende vijf wedstrijden krijgen we namelijk nog een aantal moeilijke tegenstansters". Het Alkmaarse AVA behoort be slist niet tot die categorie. HVS kon zich zodoende helemaal uit leven en vooral Cobia Goemans, die twaalf maal tot scoren kwam, liet zich daarbij danig gelden. Het povere AVA kon daar weinig positiefs tegenover stellen en moest toestaan dat HVS uiteindelijk ruim uithaalde. Naast Cobia Goemans waren ook Leny van de Bosch. Sjanie Waayer en Ank van de Bosch, elk met vier treffer, verantwoor delijk voor de Stompwijkse sco re. Vooral door een sterke eerste" helft boekte OASE de volle winst in het duel tegen het las tige Westlandia, 16—7. Na de openingstreffer van de Naald- wijkse ploeg trok OASE het spel b naar zich toe en legde Westlan-" dia een verdedigende rol op. Schijnbaar met gemak liepen de Alkemadese dames weg naar een ruime 7—2 ruststand. In de tweede rondgang deed OASE het wat kalmer aan, waardoor Westlandia, meestentijds via (te kwistig uitgedeelde) strafschop pen, redelijk terugkwam. Van een echte bedreiging is echter geen moment sprake geweest, daarvoor speelde de pupillen van Bram Obbes gewoon te goed. De OASE-doelpunten kwamen op naam van: Helma van der Geest 4x, Corrie Weening 2x, Ria van Velsen 2x, Margret Brugman en Marjan van der Geest. Northa stelde teleur door voor eigen publiek met 57 te verlie zen van het Rotterdamse Snel- wiek. Door dit resultaat zijn de Noordwijkerhoutse dames nu in degradatiegevaar geraakt. Vooral in de eerste helft speelde Nor tha beneden haar kunnen. Snel- wiek kon probleemloos door drukken naar een 1—4 rust stand. Na rust ging het met Northa wel wat beter, doch de wil om te winnen was niet echt aanwezig. Bij 5—7 bleven de Noordwijkerhoutse dames dan ook steken. Leidy Vink 2x, Mari an van de Berg, Anneke van Rijn en Mary Heydra scoorden. Ondanks een uitblinkende Aimée Visser in het Voorschotense doel kon HW '70 het niet bol werken tegen koploopster Egac Ondo, 116. Bij rust had de ploeg uit 's-Gravenzande nog slechts een 5—4 voorsprong. Tegen het tweede team van HVS moest het Wassenaarse Olympia genoegen nemen met een verdiende 11—6 nederlaag. Het Noordwijkse MSV had geen medelijden met het vierde team van OASE en zegevierde over-, duidelijk met 251. Heren Zonder Henk Verwey, Anton Klok, Steven Schrader en Rob Spiekerman trok Olga/Saturnus met 22—16 aan het kortste eind tegen titelpretendent Wings. In de eerste helft konden de Lei denaars aardig bijblijven (rust 87), na de veldwisseling ging echter de conditie een woordje meespreken en daar Saturnus slechts met één wisselspeler was aangetreden was het pleit snel beslist in het voordeel van de Haagse ploeg, Debutant Hans Blansjaar kan op een -goe de wedstrijd terugzien. Hij scoorde onder meer zes doel punten. In een harde wedstrijd bleef Olympia de baas over de réser ves van Wings, 12—26. Bij de Wassenaarders waren vooral Ton Nieuwenhof en invaller John Akerboom goed op dreef. Bij Northa liet de schotvaardig heid het af en toe lelijk afweten en dat kostte de Noordwijker- houters bijna de zege. Nu won Northa nipt mqt 14—13 van het tweede team van Westlandia. Het beslissende doelpunt werd overigens in de laatste seconde gescoord door Jacques Com mandeur. Leo Knijnenburg nam zoals gebruikelijk het merendeel van de treffers voor zijn reke ning. Tegen het derde team van Hermes moest MMO zonder doelman Clemens Volwater aan treden (het gezin Volwater was zojuist verrijkt met een blozende dochter) en dat scheelt uiter aard. Hoewel de gelegenheids doelman Leon Elsgeest het mo gelijke en onmogelijke deed kon hij toch niet verhinderen dat de Hagenaars uiteindelijk met 30 26 zegevierden. Gerard Elstgeest was met zestien treffers topsco rer. In Delft bracht HW 70 het las tige EDH een verdiende 1315 nederlaag toe. Invaller Wlm van der Geest speelde een uit stekende partij. OASE tenslotte had weinig moeite met het tweede team van DSO. Na een reeds duide lijke 175 ruststand zegevier den de heren uit Alkemade met 23—14. Anton van Noort en Kees Wassenaar zorgden voor het morendool van do treffers. Eet Verhaar vertolkte in het Alkemadese doel een meer dan betrouwbare rol. Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16