Kees Guyt officieel eigendom van AZ '67 Ook Anderlecht naar Leidse proftoernooi HANS VAN HELDEN RICHT ZICH OP LAKE PLACID ions onnot roblemen tegen Olympia Zware opgave voor Joke van Rijssel Rotsblokken op de weg kosten Waldegaard zege PORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 JANUAR11979 PAGINA 11 beroering r Molendam Edelin e dri ïtbald met rsvoo iet, a oeilin seidsqyan onze sportredactie) Ge "inter roLENDAM De eredivisievereniging Volendam e 'er s in rep en roer. Oorzaak daarvan is het bestaan -n di an een contract waaruit zou blijken dat Kees naaipuvt, de centrumverdediger van Volendam, offi- 'ekenfieei niet eigendom is van Volendam, maar van torna kz'67. ij Ka !e .^e Eoals bekend zijn de verhoudingen tussen AZ en jeidsi Vendam al enigszins gespannen, omdat AZ aan .aron et einde van het vorige seizoen in ruil voor mate- '■O da jëie en immateriële steun aan Volendam, de over- £ere omst van Pier Tol naar Alkmaar eiste. Een zaak, voet yaar Volendam zich noodgedwongen in moest chikken, omdat er een contract getekend was tus- er a' en enerzijds AZ en anderzijds het koppel Brand- ian ti jan der Linden, vorig seizoen verantwoordelijk ,.ve? oor de gang van zaken in Volendam. Brand en die ii amb - zaal lclub ad, ar dit it vai Van der Linden tekenden die overeenkomst buiten medeweten van het bestuur van Volendam. De zaak-Tol sleept overigens nog steeds voort, want pas op 16 februari doet de KNVB uitspraak in het geschil, dat door Volendam bij de voetbalbond aan gezwengeld is. Ook in het geval Kees Guyt zal dit een overeen komst betreffen tussen het duo Brand-Van der Lin den en het bestuur van AZ zonder dat de leiding van Volendam daar verder van afweet. Joop Brand, nu veldtrainer van Go Ahead, heeft inmid dels min of meer toegegeven, dat een dergelijk do cument bestaat, waardoor het allerminst ondenk baar is dat AZ op korte termijn weer een talentrij ke speler uit Volendam weghaalt. Kees Guyt vertegenwoordigt voor Volendam een waarde van ongeveer 400.000 gulden, het bedrag dat Ajax ruim een jaar geleden op tafel wilde leg gen. (Van onze sportredactie) LEIDEN Het Belgische Anderlecht is als zeven de ploeg toegevoegd aan het, nu internationaal ge worden, zaalvoetbaltoernooi voor betaalde clubs, dat morgenmiddag in de Leidse Groenoordhal zal worden gespeeld. In het, door Pol van Himst geco achte Anderlecht-team, is in ieder geval plaats in geruimd voor een drietal Nederlandse spelers. Ruud Geels, John Dusbaba en Arie Haan zullen zeker de kleuren van hun club verdedigen. De komst van Rob Rensenbrink daarentegen, staat nog niet vast. Anderlecht met één vermeerderd. Van de al eerder gecontracteerde ploegen (AZ'67, FC Amsterdam, Telstar, Go Ahead, Amersfoort en het later uitver koren FC Utrecht) wenste er namelijk geen enkel team (vrijwillig) af te vallen. De organisatie besloot hierop het toernooi met één uur te verlengen: van één uur tot zes uur 's middags. De wedstrijden van dit toernooi zullen onder lei ding staan van scheidsrechters uit het betaalde voetbal. De zaalvoetbal-spelregels zijn op bepaalde punten aangepast. Zo is bijvoorbeeld schieten van elke afstand mogelijk, en zou er tevens boarding worden aangebracht waardoor sneller spel mogelijk lp 1500 neternog artsen als opscliaatser KEL Half December deed Hans lelden (30) een beroep op Jappie van (34) om hem gedurende de rest van chaatsseizoen als trainer en coach Ie te staan. De ambtenaar voor toe pt en sport uit Wijckel bij Balk aarzel- p"«i;3°r ia zei- »Ik kende Hans nauwe- Wij hebben nog wel een jaar samen kernploeg gezeten, maar dat is al zes jaar geleden. Daarnaast zag ik jslechts af en toe. Contact was er he il niet". Jappie van Dijk wilde bo en de zekerheid hebben, dat hij se- hoodwerk van z'3n training zou kunnen 'oi I»,1 en dat het hem geen geld zou gaan lllon# alc crhoatcar hak Sir in ka# Tn. „Want als schaatser heb ik in het len zelf al genoeg financiële offers cht" Friese onderneming bracht uitkomst ERPE niet a^een Hans van Helden en Jap an Dijk, maar bovendien de Australï- schaatser Colin Coates een aardig I-or-contract voor te leggen. De afgelo- eken heeft Hans van Helden zich on- •iding van Jappie van Dijk intensief t Nederlands kampioenschap, dat dit inde in Heerenveen wordt gehouden, ïreid. Waarbij tussen de echte Fries Friese Brabander een uitstekende is ontstaan, die acht jaar geleden mens had durven te voorspellen. bij de strijd om het Nederlands ioenschap van dat jaar in Amster dam het tweetal bij de kruising op 0 meter ten val, waardoor Hans van n werd gediskwalificeerd. Een beslis- die de toen nog jonge en onbekende tstalent in grote woede deed ontste- Het leverde de eerste rel rond zijn kn op, want toen Jappie van Dijk in Bntje de 500 meter opnieuw mocht f verscheen ook van Helden aan de na een enorme woordenstrijd, |lfs in een handgemeen dreigde uit te barsten, het deze zich door de jury overre den om weer uit de baan te stappen. Jappie van Dijk trad in 1974 als prof toe tot de Wiso, maar kon achteraf alleen maar concluderen dat hij een verkeerde gok had gemaakt. „Met een goede leiding was het profschaatsen wel van de grond gekomen. In ieder geval kan ik achteraf zeggen, dat wij als profs de positie van de amateurschaatsers hebben verbeterd. Want aan ons hebben zij het te danken, dat er meer zakgeld wordt uitgekeerd, dat er loonderving kwam en dat er nu met recla me mag worden gereden". „Hans is geen gemakkelijke jongen, maar juist moeilijke mensen zijn vaak erg goede mensen. Hans van Helden is er zo een. Hij heeft een hart van goud, maar het pro bleem is dat de meesten hem niet begrij pen". In Jappie van Dijk heeft de meest omstre den schaatser van Nederland een vurig pleitbezorger gevonden. Iemand, die niet onmiddellijk uitroept, dat Hans van Helden als topsporter onrecht is aangedaan, maar juist stelt, dat hij zichzelf in de nesten heeft gewerkt. „Maar", zegt Jappie van Dijk ook „je moet de mens nieuwe kansen geven Hans van Helden verdient zo'n kans, als hij zich vandaag en morgen bij de beste schaatsers van Nederland rijdt. Natuurlijk zal er gepraat moeten worden voor hij eventueel in de ploeg voor het we reldkampioenschap wordt opgenomen. Maar als dan is gebleken, dat Hans van Helden een veel rustiger, veel plooibaarder' sportman is geworden, dan zal men hem moeten accepteren". Jappie van Dijk heeft er het volste ver trouwen in dat Hans van Helden zich dit weekeinde zal revancheren voor zijn af gang bij de vorige nationale titelstrijd in Eindhoven. De Friese Brabander kwam toen voor zijn afsluitende race op de tien kilometer niet meer opdagen, nadat hij overigens al in een kansloze positie was terecht gekomen. Maar Jappie van Dijk verstaat onder een rehabilitatie geen Ne derlands kampioenschap, waarvan van Helden er al twee achter zijn naam heeft staan. „Als hij zich bij de eerste vijf in het klas sement rijdt en er ook nog in zou slagen een afstand te winnen, dan vind ik dat Hans op een geslaagd kampioenschap te rug kan zien. Maar zelf hoopt hij natuur lijk op meer. Zijn hele seizoen is er op af gestemd, het betekenen zijn belangrijkste wedstrijden". Jappie van Dijk prefereert echter om de verwachtingen maar niet al te hoog op te schroeven. „Hans is het seizoen al met een flinke trainingsachterstand begonnen, om dat hij tijdens de zomermaanden zijn con ditie heeft verwaarloosd. Een begrijpelijke terugslag na een winter die bol stond van de incidenten. Bovendien wordt hij steeds vaker en steeds langer door rugklachten geplaagd. Momenteel gaat alles echter erg goed. Hans verkeert in prima conditie en mentaal is hij sterker dan ooit". Veel onzekerheid bestaat over de vraag of Hans van Helden morgenmiddag in Hee renveen in staat zal blijken te zijn op de tien kilometer gelijke tred met de kern ploeg te houden. Die langste afstand heeft hij dit seizoen tot dusver slechts een keer gereden, namelijk op zondag 9 december in Groningen, toen er een plaats in de lan denploeg voor de interland tegen Noorwe gen te verdienen viel. Hans van Helden faalde, waardoor hij niet alleen door Joop Pasman werd verslagen, maar bovendien de eerste helft van het seizoen, dat notabe- ne nog moest beginnen, al als een misluk king kon beschouwen. „Na Groningen heeft Hans geen tien kilometer meer gere den, maar wij hebben wel veel aan duur- werk gedaan. Ik heb vertrouwen in een goede afloop, maar kan er alleen maar naar raden hoe hij er ten opzichte van de kernploeg voorstaat". Eerste drie Een plaats bij de eerste drie moet er vol gens Jappie van Dijk zonder meer toe lei den, dat de Friese Brabander zijn rentree in de kernploeg gaat maken. „Maar ook als hij vierde wordt met flinke voor sprong op nummer vijf, zullen ze toch moeilijk om hem heen kunnen. Ik begrijp overigens best, dat Egbert van 't Oever niet op de terugkomst van van Helden zit te springen, dat hij misschien wel een beetje bang voor hem is. Hij heeft nu wellicht een optimale sfeer in de ploeg en dan is het niet zo leuk, als er iemand bij komt die niet zo goed ligt". Moeilijk, impulsief en wonderlijk. Als zo'n man beschouwde Jappie van Dijk Hans van Helden voor hij half december werd overvallen met de vraag om zijn trainer te worden. „Maar tijdens een trainingskamp in Inzeil heb ik Hans beter leren kennen. Van al die negatieve karaktereigenschap pen die hem werden toegeschreven, heb ik mets gemerkt. Hij is wel sterk individueel afgestemd. Daarom wilde hij vorig seizoen ook alles alleen doen, dacht dat het hem ook wel zou lukken. Maar dat is voor Hans een enorme tegenvaller geworden, waar hij mentaal aan kapot is gegaan. Jappie van Dijk heeft met Van Helden ook veelvuldig gesproken over zijn toekomst plannen, want het einde van zijn schaats- carrière komt per slot van rekening in zicht. „Hans zou nu al een baan moeten hebben, want vooral tijdens die voorberei dingsfase op het seizoen is het niet goed om altijd maar weer met dat schaatsen be zig te zijn. Daar knap je op af. Bovendien ben je dan van een maatschappelijke posi tie verzekerd als je besluit te stoppen. Hans wil graag een vaste baan hebben en hij hoopt dat de schaatsbond hem daarbij wil helpen. Voorzitter van Laer heeft dat eigenlijk al toegezegd, want hij heeft ver teld, dat de KNSB nog altijd achter Van Helden staat, dat zij hem niet laten val len". Snipperdagen Jappie van Dijk, die behalve trainer van Hans van Helden en Colin Coates ook les geeft aan de leden van de bekende IJlster schaatsclub „De Preamkeskouwers", aan huisvrouwen uit Heerenveen en politie mannen uit heel Friesland, kan zelf het wedstrijdschaatsen ook nog niet laten. Vooral nu er natuurijs ligt, spreekt de ge meenteambtenaar van Gaasterland zijn laatste snipperdagen aan om zoveel moge lijk wedstrijden te kunnen rijden. „Dank zij het marathonschaatsen blijf je het contact met je sportcollegae houden en daarom zou ik elke schaatser willen advi seren om er aan mee te doen. Wij vormen als het ware een grote vriendenclub". Hans van Helden heeft al aangekondigd zich daarbij te gaan aansluiten. Wellicht valt over het tijdstip zaterdag en zondag in Heerenveen de beslissing. Bij een complete afgang blijft er voor hem eigenlijk weining anders dan het marathonschaatsen over. Maar Hans van Helden vertrouwt erop, dat het Nederlands kampioenschap in het on gunstigste geval tenminste nog gaat bewij zen, dat hij voor de Olympische Winterspe len van volgend jaar in Lake Placid een van onze grootste troeven op de 1500 me ter is. „Als Hans de WK wel kan vergeten, dan zal hij zich helemaal op het Olym pisch toernooi gaan specialiseren", aldus Jappie van Dijk. STEVEN TEN VEEN „Deventer" levert KNSB minder op HILVERSUM De KNSB is ermee akkoord gegaan dat de NOS een lager bedrag betaalt voor het uitzenden van de in het afgelopen weekeinde in Deventer gehouden Europese schaatskampioenschappen voor heren. Zoals bekend ontstonden daar moeilijkhe den over de reclame op het middenterrein. In een gisteren gehouden ge sprek heeft de KNSB erkend dat in Deventer met betrek king tot de reclame de situa tie is ontstaan, die in strijd was met de tussen de KNSB en de NOS gemaakte afspra ken. De KNSB zegt dat dit het gevolg is geweest van plaatselijke omstandigheden, die zij niet geheel onder con trole had. Omdat de NOS door het re clame-incident een deel van de 1500 meter op zondagmid dag niet heeft kunnen uitzen den ook niet naar Noorwe gen, de DDR en de Sowjet- Unie neemt de schaatsbond genoegen met een lager be drag. Ook zijn nu keiharde afspraken gemaakt om soort gelijke incidenten in de toe komst te voorkomen. Schaatskalender Afgelastingen vandaag: Woubrugge: Herensenioren korte baanwedstrijden; Lisserbroek: koppelwedstrijd heren; Graft: Ei- landpoldertocht over 35 km.; Wad- dinxveen: gewestelijke kampioen schappen achtervolging voor clubs; Hensbroek: Elfdorpentocht, Schermerhom: Vijfdorpentocht; Jisp: Bannetocht. De volgende wedstrijden en toch ten gaan wel door: rkerk: Naüonale kortebaanwed- strijden voor dames, 14.00 uur. In schrijven tot 13.30 uur. Inlichtin gen 01805-1317. Molenaarsgraaf: nationale korte- baanwedstrijden (junioren tot en met 17 jaar). 14.00 uur. Inschrij ven tot 13.30 uur. Inlichtingen: 01844-653. Kaagdorp: Nationale priksleewed strijden, 14.00 uur Inschrijving van 12.00 uur. Inl: 02524-227. Haastrecht: Nationale wedstrijd kortebaan mannen, 19.30 uur. In schrijven vanaf 19.00 uur aan de Botshol: Priksleewedstrijd, 14.00 Zondag 28januari: Grootebroek (NH): Nationale wed strijd kortebaan mannen. 14.00 uur. Aanmelden tot 13.00 uur. Inl 02285-1144. Vinkeveen: Nationale wedstrijd kortebaan mannen, 14.00 uur. Aanmelden tot 13.30 uur. Inl 02972-1352 of 1214. Angstel- en Plassentocht (NH): Toertocht over 40 km., 10 uur. Startplaatsen: Waver, Vinkeveen, Ouderkerk aan de Amstel, Abcou de en Stokkelaarsbrug. Hart van Holland (Z.H./Utrecht): Toertocht over 25 en 50 km., 10.00 uur Startplaatsen Kockengen, Wilms, De Hoef, Oudendam en Hoek van Spengen. Lekkerkerk: Gewestelijke korte- baankampioenschappen van Zuid- Holland voor heren, 13.00 uur In schrijven tot 12.30 uur. Inlichtin gen: 01805-1317. mftet rteken gemei tredei 3ckwefo| ijk vi rlengi eekrc 9nze sportredactie) EN - Leiden Lions het zichzelf gisteravond I duel met Olympia Ne- rst onnodig nog erg ijk gemaakt. Het ijshoc- am van Ton Menken e zich in de eigen hal eldspel een klasse ster- an de Belgische tegen- ;r, maar verzuimde dit is duidelijk in de score werken. De Belgen, bui- '^ïededinging in de Neder- t eerste divisie meespe- konden de Leidenaren oor lange tijd nog rede- volgen. Zelfs slaagde pia er in het laatste aangevangen met een voorsprong voor Lions, de partij in de slotfa- etiket „spannend" ip te plakken. aanvoering van een )ze forward Guy Lo- •abbelde Olympia in de regelmatig op snelheid en techniek uitgespeeld, moest Leiden vele reële scoringskan sen toestaan, maar bleef toch in de race omdat Lions stel selmatig weigerde die moge lijkheden gewoon te benutten. Niet alleen die aanval van het Menken-team overtuigde ondanks de tien goals niet, ook de „defence" van de Lei- denaars kende geen al te ster ke dag. Met doelman Ed Nienhuis in een trieste hoofd rol, deed de Leidse verdedi ging een niet vergeefse greep naar het predikaat „zeef" het leverde de Belgen middels snelle uitvallen de nodige treffers op. Drie. om precies te zijn. in die eerste periode. Doelpunten van Ted Meijer en Frank Dobbelaar werden met behulp van de Lions-ver- dediging genivelleerd door Louis Chiasson en Glenn Sur-' bey. En nadat Harrie Wielhee- sen, Paul Domm (wat geluk kig via de schaats van Labon- té) en Dave Matthewson Lei den naar 52 hadden gescho ten, tastte Nienhuis voor de derde maal mis nu op een af standspoging van Denis Le- duc Hoewel het Lions-overwicht ook in het tweede part voort duurde, Wielheesen al spoedig nummer zes liet aantekenen en de open kansen voor het oprapen lagen, kwam Olym pia opnieuw sterk scorend in de buurt van Leiden. Met een groeiende Paradis in het Bel gische doel bereikte Olympia via doelpunten van Chiasson (door de benen van Nienhuis) en Surbey een uitzichtrijke 6—5 stand. Toen echter raak te Lions even los. Binnen vijf minuten tilden Dan Cuomo, Ted Meijer, Theo Dietz en Dave Matthewson de Menken- formatie naar 105. Losier tekende, kort voor het ver strijken van die tweede perio de voor 106, maar de pro blemen leken toch wel voorbij voor het Leidse team. Met recht „leken", want Lei den Lions dacht er toch even anders over. Tempoloos en plichtmatig maakte Lions de zestig minuten zuivere speel tijd vol, daarbij lange tijd ge steund door de Belgische op ponent. Totdat Leduc met een „lucky-goal" 107 op het sco rebord bracht en een jagende Losier vier minuten voor tijd nummer acht lange Nienhuis wipte. Het betekende de inlei ding voor een „alles-of-niets" offensief van de Belgen, dat mede door de inbreng van Paul Domm op de doellijn in „niets" uitmondde. GERT-JAN ONVLEE Concurrentie voor schaatstitel groot HEERENVEEN - De Friezin Joke van in Inzeil moet gaan. Rijssel (Bergum) staat dit weekend voor Ria Visser, de 17-jarige atheneum-leerlinge de zware taak om op de Heerenveense uit Oud-Beijerland, kwam begin december kunstijsbaan de nationale schaatstitel bij tot enkele indrukwekkende prestaties, die de dames te verdedigerf De concurrentie onmiddellijk werden gehonoreerd met een in de dameskernploeg is groot. Vooral plaats in de dameskernploeg. In deze be- sinds de komst van het 17-jarige schaat- schermde omgeving, een goede medische stalent Ria Visser, die bij de opening- begeleiding en een professionele training swedstrijden van het seizoen op de Deven- saanpak, is Ria Visser ondanks haar 17 ter kunstijsbaan (de IJselcup) haar visite- jaar gegroeid, kaartje afgaf. Ria Visser vormt samen Tnnnrfslatip met Sijtje van der Lende een bedreiging rr voor titelhoudster Joke van Rijssel. De nationale titelstrijd in Heerenveen moet Begin december reeds het Zuidhollandse vlak voor het WK dames, dat op 3 en 4 meisje in Assen 2.19.2 op de 1500 meter, februari in Den Haag wordt gehouden, een Een topprestatie als men die vergelijkt inzicht geven in de werkelijke verhoudin- met de 2.17.63, die Joke van Rijssel vorig gen in de Nederlandse dames-schaatstop. jaar bij de Nederlandse kampioenschap- De resultaten van het Nederlandse kampi- pen in Eindhoven liet afdrukken. Op 18 oenschap in Heerenveen zullen voor december reed de toen voor Jong Oranje KNSB-coach Ab Krook beslissend zijn rijdende Ria Visser de 3000 meter in voor de definitieve dameskernploeg, die 4.45.40, waarmee ze niet alleen de 5.01.8 naar het K in Den Haag en het WK sprint Van Ineke Kooiman (baanrecord in Assen) naar de historie verwees, maar bovendien de snelste tijd ooit door een vrouw in Ne derland verwezenlijkte. De „legendarische" Atje Keulen-Deelstra was sinds 24 februari 1974, toen ze wereld kampioene in Heerenveen werd, de snelste met 4.49.07. Ria Visser bleef dus bijna vier seconden onder de tijd van Atje Keulen- Deelstra en greep en passant het nationaal juniorenrecord. Joke van Rijssel won vorig jaar bij het Nederlands kampioenschap in Eindhoven de 3000 meter in 4.49.73 Ria Visser heeft dus nu al aangetoond, dat ze aanspraak wil maken op de nationale titel. De prestaties van de andere dames uit de kernploeg van Ab Krook hebben tot nu toe nog geen indruk kunnen maken. Niet in Oost-Berlijn (Dynamocup-wedstrijden) en ook niet in Inzeil. Het damesschaatsen lijkt tot stilstand te zijn gekomen. De stemming in de dameskernploeg, die in Oranjewoud haar intrek heeft genomen, is ontspannen. Sijtje van der Lende be schouwt zichzelf als de grote favoriete, want met haar ervaring kan de Friezin het nieuwe talent Ria Visser misschien nog van zich afhouden. Annie Borckink, So phie Westenbroek en Ina Steenbruggen zul len op afstand de strijd tussen Joke van Rijssel, Ria Visser en Sijtje van der Lende moeten volgen. Voor Ab Krook is het te hopen dat de prestaties niet te ver uiteen- liggen, want om het seizoen met een ploeg, waarin de onderlinge rivaliteit groot is, af te maken, is geen plezier. WIL VAN DER PLAS maak e r op di Waa minuten terug tot 10- »ler/coach Paul Domm zijn Leidse formatie uit- iiflijk in die turbulente ie toch nog op de been. en doorbraak van alweer assisteerde Domm zijn verslagen doelman Ed luis op de doellijn, met ictie een nog moeilijker voor het Menken-team tomend. moeilijk slot dat Leiden gezegd aan zichzelf te en" had. Het met twee lijnen opererende che team was zeker in rste twee speldelen nau- ik Pgfrs een volwaardige te- Lions. Werd tiek, g bee en. Ii Amst eigent- lere ben lelastii ;lt [rt'i ie zet reeks 'les voort bi nee nensj met ij eten I4ADELPHIA De als geplaatste Arthur heeft de successenreeks hij zijn comeback torig jaar vierde, voort- Bij de Amerikaanse idoorkampioenschappen tiladelphia, waar 250.000 aan prijzengeld is te enen, bereikte de oud- ledonkampioen de tinales ten koste van tweede geplaatste 10 Vilas. ;P erm° sensationele triomf darniche in rallye van monte carlo Alain Mahe en Bernard Darniche ondergaan de huldiging. MONTE CARLO - De 37-jarige Frans- man Bernard Darniche heeft de Rallye van Monte Carlo gewonnen op een ma nier, die alleen te beschrijven valt als sensationeel. De Europese rallyekampi oen van 1977 haalde op het laatste on derdeel „de nacht van de lange mes sen" verwoestend uit. Met zijn 300 pk sterke Lancia Stratos won hij alle tien speciale proeven. Hij zette daarbij een achterstand van bijna zes en een halve minuut op de leidende Zweed Björn Waldegaard (Ford Escort) om in een winnende voorsprong van zes seconden. De Duitser Walter Röhrl (Fiat), die lange tijd in derde positie lag, viel in de laatste proef met een kapotte mGtor uit. Derde werd nu de Fin Markku Alen (eveneens Fiat). De wijze waarop Waldegaard een bijna zekere overwinning uit handen gaf, zal nog heel wat stof tot napraten geven. Een slechte stal-regie wellicht? Een te late reactie, toen Darniche al gevaarlijk dichtbij was gekomen? Of was het de voorlaatste speciale proef, toen de 35-ja- rige Waldegaard moest stoppen voor twee op de weg liggende brokken rots? Waldegaard zelf vertelde: „Tussen Vil- lars en La Bollene lagen die dingen daar plotseling op de weg. Ik kon niet tijdig remmen en reed tegen één ervan op. Mijn bij-rijder Thorszelius moest uit de wagen om het vanonder de rechter- vooras vandaan te krijgen. Dat heeft dertig seconden gekost". Mede ding had, raakte toen van de weg en verloor twee minuten. Later kwamen daar nog vijf straf minuten bij, wegens onverantwoord inhalen, zoals er in het politie-rapport stond. Daarmee viel de Fin terug naar de vijfde plaats in de eindrangschikking. Van de 98 ploegen die aan de laatste tien klassementsproeven begonnen, be reikten er 83 de eindstreep in Monte Carlo Bij hen waren de Nederlandse Opel-rijders Henk Vossen en Henk van hierdoor verloor hij in deze proef niet Tunen, die als 55e werden geklasseerd, minder dan 1 minuut 16 seconden op" Darniche. Bij het begin van de laatste proef had Darniche nog een achterstand van vijf tien seconden. De opgejaagde Waldeg aard maakte een tijd van 20 minuten 11 seconden. Darniche dook daar 21 se conden onder. Voldoende voor de eind overwinning. De tegenslag voor Ford Escort was overigens al eerder begonnen. De Fin Hannu Mikkola, die woensdag de lei- Hun totaaltijd was 9 uur 55 minuten en 19 seconden. De officiële eindstand is: 1. Bernard Darniche (Fra.) Lancia Stratos 8 uur 13 min. 38 sec.; 2. Björn Waldegaard (Zwe.) Ford Escort 8.13.44; 3. Markku Alen (Fin) Fiat 131 8.17.47; 4. Jean-Claude Andruet (Fra.) Fiat 131 8.19.20; 5. Hannu Mikkola (Fin) Ford Escort 8 23.07; 6 Jean-Pierre Nico las (Fra.) Porsche Carrera 8.26.37; 7 Michelle Mouton (Fra.) Fiat 131 8.34.46; 8 Guy Frequ- elin (Fra Renault R5 8.44.27; 9 Jean Alme- ras (Fra.) Porsche Carrera 8.49.56; 10. Vata- nen( Fin) Ford Fiesta 8.50.15. AZC Alphen zorgt voor polostunt AMERSFOORT Voor de 35e maal is in het sportfond- senbad te Amersfoort het toernooi om de Van Haselen- beker van stairt gegaan. Deel nemende ploegen zijn Canot- tieri Napels, Barcelona, AZC Alphen, Kikvorsen, AZC en Nep tun us Arnhem. De laatste ploeg verving het Duitse clubteam van Würzburg, dat door een plotselinge virusin fectie liefst tien spelers ziek had en te elfder ure afbelde. In de eerste ontmoeting tus sen Canottieri en Barcelona zorgden de Spanjaarden voor een grote verrassing door met 8—7 te winnen. De organise rende vereniging AZC kwam een gelijkspel overeen met Neptunus Arnhem, en land skampioen AZC Alphen zorg de voor de tweede verrassing door Kikvorsen, het officieuze bondsteam, met 53 te ver slaan. Kikvorsen speelde uit eraard zonder de internatio nals van AZC Alphen. De uitslagen zijn: Canottieri Napels—Barcelona 78 (1-2, 2-2, 4-1, 0-3); AZC-Nep- tunus Arnhem 44 (1—2. 00, 0— 1, 3—1); AZC AJphen—Kikvorsen 5-3 (1—2, 1-0, 2—1. 1—0) Score verloop: 10 Van Es. 11 Nieu- wenhuizen, 1—2, Korevaar, 2—2 Keman. 3—2 Van den Akker. 3—3 Vreeburg, 43 Van Es, 53 Buunk

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11