Voorschoten trekt zeven ton uit voor recreatie in Noord-Hofland Kwel veroorzaakt verzilting van Stompwijkse boezemwater KORTWEG Schaatsen PLATINA HUWELIJK Rijkspolitie in Warmond naar nieuw onderkomen Lissese WV beleefde tegenvallend jaar De nieuwe behuizing aan de Dorpsstraat in Warmond Warmondse secretarie verhuist Warmond Dezer dagen ver huist de gemeentesecretarie in gedeelten naar de bejaarden flats achter Huize St Liduina. De gemeente Warmond heeft zes flats en de rekreatiezaal, behorende bij de bejaarden flats gehuurd als tijdelijk on derkomen tijdens de uitbrei ding en renovatie van het ge meentehuis aan de Herenweg. De raadsvergadering van ko mende donderdag en de daar- aanvoorafgaande hoorzitting op dinsdag worden beiden al ge houden in de rekreatiezaal op de eerst verdieping. De gemeen tesecretarie zal tijdens de ver huizing niet officieel gesloten zijn maar het is wel duidelijk dat men een bezoek aan de secretarie als het enigzins moge lijk is beter enkele dagen kan uitstellen. Het telefoonnummer blijft ongewijzigd, dus: 10000. De uitbreiding en renovatie van het gemeentehuis zal ongeveer een jaar duren en men verwacht dat begin februari nadere gege vens omtrent de aanvang van de bouw bekend zullen zijn. Gedeputeerde Staten hebben al goedkeuring gehecht aan het krediet van 1.550.000 gulden op voorwaarde dat dit bedrag niet wordt overschreden. WASSENAAR De carna valsvereniging „De Deyler- knotsen" houdt op zaterdaga vond 27 januari vanaf 20.00 uur in het Jeroenshuis in de Kerkstraat een „gemeentebal" Dit in de hoop dat ook leden van de gemeenteraad aan dit feest mee zullen doen. Muziek wordt verzorgd door „De Tra wanten" en „De Dorstvlegels". Zaterdagmiddag 24 februari wordt het jaarlijkse kinder carnaval gehouden. WARMOND De Stichting Bootjeshaven Warmond houdt vanavond in het Trefpunt een algemene vergadering. De vergadering zal gaan over het dichtslibben van de sloten met bootjes die geen liggeld betalen en het in beslag ne men van ligplaatsen door vreemden. Het bestuur wil met zoveel mogelijk mensen hierover van gedachten wisse len. Andere punten op de agenda zijn de verkiezing van een nieuwe secretaris, de mo gelijke plaatsing van twee woonwagens en wat techni sche zaken zoals uitbaggeren en beschoeiing. Aanvang 20.00 uur. WARMOND Na de enorme opkomst van maandagavond wordt er donderdagavond 25 januari weer een bridgeavond gehouden. De bridge-avond wordt gehouden in het Tref punt aan de Heeroweg. Aan vang 20.00 uur. LISSE Burgemeester A. J. BERENDS VAN Lisse ver richt vrijdag 2 februari de of ficiële opening van het nieu we kantoor van de Neder landse Middenstandsbank aan de Lissese Grachtweg. Be langstellenden zijn van 16.30 uur tot 18.30 uur welkom om een kijkje te nemen in het. bankgebouw KATWIJK De Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar" houdt zaterdag 27 januari een ruilbeurs voor alle verzame lobjecten in sporthal Cleyn Duin aan fle Katwijkse Piet Heinlaan. De ruilbeurs is geo pend van 10.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs is 1.25 gul den voor leden en 2.50 gulden voor niet-leden. Kinderen tot 12 jaar betalen 50 cent. LISSE In het Poelhuys aan de Lissese Ruishoomlaan wordt op zaterdag 27 januari een postzegel- en muntenruil- beurs gehouden. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1 gulden. Kinderen betalen een kwartje. STOMPWIJK Gaandrië- Carnavalsvereniging De Gaan- ders houdt op zaterdag 27 ja nuari in het Blesse Paard in Gaandrië een groots boeren kielenbal. Te gast zijn Prins Evert de Eerste en zijn Raad van Elf. De muziek is in han den van Trio Etmaal en zijn Raad van Elf. De muziek is in handen van Trio Etmaal en de Pintengluurders. Aan vang 20.30 uur. Toegangskaar ten zijn in de voorverkoop te krijgen bij het Blesse Paard, snackbar De Driesprong en de kantine van Stompwijkse WASSENAAR De Tour commissie „Swifttour" organi seert op zondag 28 februari in samenwerking met de Ba taven een strandloop over 5 en 10 kilometer aan de Was- senaarse Slag. Start is 's mor gens om 11 uur. Iedereen ont vangt een fraaie herinnering bij volbrengen van de geko zen afstand. Bij de tien kilo meter afstand ontvangen de nummers 1,2 en 3 een beker terwijl de nummers van 4 tot 50 een fraaie handgemaakte aardewerk tegel ontvangen. Ook bij de 5 kilometer ont vangen de nummers 1,2 en drie een beker. Het inschrijf geld bedraagt voor beide af standen 3.50 gulden en tot 14 jaar 2.50 gulden. Inlichtingen tel. 071-895297. Stompwijk Volgens het Hoogheemraadschap Rijnland is met vrij grote zekerheid te zeggen dat kwel in diverse polders de oorzaak is van de verzilting van dé boezemwa teren rond Stompwijk. In de Dorpsraad Stompwijk is naar aanleiding van de problematiek van de verzil ting al enkele malen gewezen op de proefboringen van de Nederlandse Aardoliemaat schappij en de zoutopslag- plaatsen. Maar deze vormen volgens het Hoogheemraad schap een complicatie bij de verzilting. Wat de proefborin gen betreft wordt trouwens opgemerkt dat het hier zou gaan om werkzaamheden van 6 7 jaar geleden. Voor zo ver bij het Hoogheemraad schap bekend zijn in verband met bezwaren van het schap tegen diepe boringen, daarna andere technieken toegepast die geen verzilting veroorza ken. In een brief aan het gemeen tebestuur van Leidchendam wordt verder gewezen op het feit dat Gedeputeerde Staten vorig jaar mei een werkgroep „Verziltingsbestrijding Stomp- wijks tuinbouwgebied" heb- Zo kan er op de dinsdagmor gen folkloristisch worden ge schilderd. Dit zijn tien lessen, maar een vervolgcursus is ook mogelijk. Spinnen en we ven met wol kan geleerd wor den op de vrijdagmorgen in 6 lessen. Eigen kantjes klossen wordt geleerd in tien lessen sraad genoemde meetre ten aan de orde komen, dere vragen van het ger tebestuur van Leidsche zullen pas na het uitbn - van het eindrapport va werkgroep kunnen w r* beantwoord. kantklossen op de woei morgen of maandaga r? Donderdag wordt er les i heel oude handwerktec 1: frivolite gegeven. Verder nog een cursus maci i broodfiguren maken, bo i ten of bloemstukjes* ra r. van gedroogde snijbloe alternatief koken, poppei i ken in oude stijl, volksda L emailleren en heup- of 1 weven. Voor de booteigei ,L wordt er ook een cursu: vigatie gegeven. Het is d doeling om het kaartlezi koersbepalen te leren, de Yogaliefhebbers zij nog enkele plaatsen v de maandagavond. Voo dere inlichtingen kan j s. worden naar mevrouv v Kunst-Sariemijn tel. 8918 mevrouw G. Beukers-Co' tel. 891434 of mevrouv Dijkstra-Meredith tel. 8904 ben ingesteld. Hierin is de provincie vertegenwoordigd, de voormalige Nieuwe Drie manspolder en polder de Noordpias, de gemeente Zoe- termeer en het Hoogheem raadschap. In de werkgroep zullen ook de in de Dorp- NIEUWE WETERING-Tij dens onlangs door de IJsclub Willem Barendz georganiseer de hindernis-estafette wed strijden is Hans Mastwijk als winnaar uit de strijd gekomen. De tweede plaats werd in be slag genomen door Wibo Hoogenboom, terwijl de derde plaats werd veroverd door Pe ter Hoogenboom. Bij de dames was de eerste plaats voor me vrouw Van der Heden-Vis. Me vrouw J. Bouwmeester eiste de tweede plaats op en de derde plaats was voor Henriet- te van der Slot. ZOETERWOUDE De K.P. J. zal morgenavond op de Noord Aa ijswedstrijden organise ren. Niet alleen is er dan ver lichting op en rond de baan aangebracht, ook is er muziek van Studio 17 aanwezig. De naam waarmee de verschillen de soorten wedstrijden wor den aangeduid is dan ook „schaatsfestijn". Aanvang 19.30 uur. RIJNSTREEK Onder aus piciën van alle ijsclubs in het merendistrict worden deze week elke dag nog molen- en merentochten gehouden over afstanden variërend van 20 tot 90 km. Op 4 plaatsen in de Rijnstreek beginnen de schaatstochten 's morgens om negen uur. Deelnamekosten bedragen 5 gulden. Kinderen tot 14 jaar betalen 3 gulden. De start- en informatiepunten zijn: Hotel Kaagzicht, Huigslo- terdijk, De Kaag tel. 02524-278 clubhuis Vennemeer tel. 01712- 8220. Clubhuis Braassem Roe- lofarendsveen tel. 01713-1323 Huize van der Ploeg Hoogma- de tel. 01712-8545 en café De Vergulde Vos in Rijpwetering 01712-8273. K. en 0- cursussen in Leiderdorp LEIDERDORP De volksu niversiteit K&O afdeling Lei derdorp heeft voor het ko mende jaar weer veel cursus sen in petto. Om aan de gro te vraag tegemoet te komen zijn er nieuwe cursussen ge organiseerd. STAD/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 23 JANUAR11979 PAGtï Noordwijk bouwt magazijnen op Rederij kersplein npi de aandacht op het "eii gevestigd. De thans voi van stelde oplossing voorzii het bouwen van maj NOORDWIJK gemeentebestuur Noordwijk wil voor goed een eind maken nen, los van het hoo] aan de rommel achter bouw- Op die manier de winkels aan het Re- n?en voo,rkomen da' d< j slagruimten na verloop denjkersplein. Al gauw ÜJtf toch weer bij de na de ingebruikneming kels worden getrokker van het winkelcentrum grond, in totaal 647 werd het straatbeeld waarop de magaa van Boerenburg in toe- n?oe,^n worden gebouv nemende mate Ontsierd door stapels kisten, te staan voor 110 gu l kratten, dozen en der- per meter. Verder ko gelijke emballage, de kosten van het ve idëen vaak meters hoog p" van leidingen en op de straat achter de winkels stonden opge- de straat betaaifdf tast. Een en ander is meente 36.500). het gevolg van een te- Niet alle zakenlieden kort aan magazijnruim- ken behoefte aan een te, deels ontstaan door ^jn te hebben. Geen gebruik van de opsla- förocco K gruimten om de win- greinigingsbedrijfë De kels uit te breiden. Klachten van buurtbewo ners bleven niet uit en ook, in de gemeenteraad werd naar van een aangren# groentenzaak is is ec bereid de betrokken gri strook mede aan te kopen VOORSCHOTEN In de Voorschotense wijk Noord- Hofland moeten naar het oor deel van B en W van Voor schoten op een tweetal terrei nen recreatieve voorzieningen worden aangebracht Het be treft hier terreinen aan de Cornelis Jol laan en de Abra ham van der Hulstlaan-Jan Evert selaan, Trompweg en Jan van Galenstraat. Op de bedoelde stukken grond wil het college, blijkens een voorstel aan de gemeente raad, zowel groen- als speel- voorzieningen aan laten bren gen. De kosten hiervan be dragen meer dan zevenhon- derduizend gulden. De bewo ners krijgen tijdens een hoor zitting de gelegenheid om hun wensen ten aanzien van de speelruimten naar voren te brengen. Met het voorstel hopen B en W van Voorschoten tegemoet te komen aan de klachten van bewoners van de wijk. Die klachten hadden echter niet zo zeer betrekking op een tekort aan speelruimte, maar veeleer op de plaats daarvan. De meeste speel ruimten zijn namelijk hele maal aan de rand van de wijk gelegen. Daarom besloot de gemeente raad op 30 juni van het vori ge jaar om een krediet be schikbaar te stellen, om onder meer bij het winkelcentrum aan het Planciusplantsoen speel- en klimwerktuigen neer te zetten. Die werkzaamheden zullen echter in mei van dit jaar worden voltooid. En dat was voor het Voorschotense college aanleiding om de plannen voor de nieuwe ge bieden ten uitvoer te brengen. Speelwerktuigen Het terrein aan de Cornelis Jollaan is in het bestem mingsplan Noord-Hofland op genomen als woongebied. Tot nu toe wordt er echter alleen op gespeeld. B en W willen dat het grootste deel van het stuk grond als speelruimte wordt gehandhaafd. Verder zullen er een aantal speel werktuigen op worden ge plaatst. Bij het tweede terrein, aan de Abraham van der Hulstlaan, gaat het op de eerste plaats om een gebied dat voor „bij zondere doeleinden" is be stemd. Voorheen was er on der meer het noodwinkelcen- trum gevestigd. Er is een plan ontwikkeld om dit ter rein voor het grootste deel in te richten als speelterrein en het samen te voegen met het reeds bestaande openbare groengebied aan de Jan van Galenstraat. Als gevolg hier van komt een deel van de Witte de Withlaan te verval len. Een ander deel van het genoemde terrein blijft echter gereserveerd voor de nieuw Een van de speelwerktuigen. die door de gemeente Voorschoten al op een terrein in de wijk Noord-Hofland zijn geplaatst. bouw van het Van Bemmelen gezondheidscentrum. De ter plaatse aanwezige peuterspeel zaal is ook in het plan opge nomen. hier om het gebied rondom het flat aan de jan Evertse- laan. Aan de zuidzijde van het flat staan doorgaans erg veel auto's geparkeerd. Het Op de tweede plaats gaat het- aan de noordzijde (schaduw zijde) gelegen speelterrein vol doet echter niet. Door het parkeren te verplaatsen naar die noordzijde ontstaat de. mogelijkheid om aan de ande re kant een speelmogelijkheid aan te leggen. Er kunnen on der meer groenstroken, een basketbalveld, bloembakken en wandelpaden worden aan gebracht. Tevens zijn in het plan de aanleg van verkeers drempels en rij baan versmal lingen opgenomen. De voorstellen van het college zijn echter nog niet met de bewoners besproken. Pas na dat zij hun wensen en verlan gens naar voren hebben ge bracht zal een definitief plan worden gemaakt. De bewo ners van de woningen rond om de betrokken gebieden krijgen op korte termijn de gelegenheid om tijdens een hoorzitting met de gemeente van gedachten te wisaselen over de plannen voor de speelterreinen. Het echtpaar Braat - van der Stoel uit Leiderdorp heeft giste ren het 65-jarige huwelijksfeest gevierd. Ter gelegenheid van dit jubileum bracht burgemees ter M. A. van der Have met zijn echtgenote een bezoekje aan het echtpaar dat in de Dil lenburg woont. De heer en mevrouw Braat, bei den 90 jaar, wonen sinds 1925 in Leiderdorp. Het echtpaar heeft toen tot 1933 een veehou derij aan de Hoofdstraat gehad. In 1933 verhuisden zij naar een andere boerderij aan de Hoofd straat waar zij tot 1957 woon den. Daarna begon de heer Braat een „vetweiderij" op zijn stuk grond in de Munnikenpol- der. Hier staat nu het Elisabeth Ziekenhuis. Hij liet daar zijn koeien grazen en vet worden, waarna ze werden geslacht. Het echtpaar woonde toen in de Groenendijkstraat. De heer en mevrouw Braat kregen drie kin deren, negen kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Naast de drukke werkzaamheden in de veehouderij aan de Hoofdstraat is de heer Braat nog lange tijd diaken geweest in de Hervorm de Gemeente en heeft hij een tijdje in het schoolbestuur van de Kastanjelaanschool gezeten. 'Hoe snel kunt u iemand boeien?' LISSE Uit het jaarverslag van de Lissese VW blijkt dat het jaar 1978 wat is tegengevallen. In totaal bleken er 2000 minder overnachtingen ge boekt te zijn dan in 1977. Als verklaring voor de tegenvaller geeft de VW de krantenstakingen in Duitsland aan waardoor geen adver tenties over het bollengebeuren kon worden opgenomen. Ook geeft het WV-bestuur de schuld aan het weer. Tenslotte heeft 1978 niet veel zon ge bracht. De toeristen die echter wel naar de Bollenstreek zijn gekomen kwamen allemaal zo'n beetje gelijk waardoor er op een bepaald moment weer niet genoeg accommodatie was om hén voor de nacht onder te bren gen. Zodoende kwam het in deze piek wel voor dat toeristen onderdak moes ten vinden in streken die niets meer met bollen te maken hebben. Het WV heeft echter voor 1979 goede moed, als tenminste de Duitse kranten niet weer het bijltje erbij neer gooien. Door intensieve samenwerking met het reisbureau Beuk en architect Veldho ven en middels een plaatselijk bekend onroerend goed bureau kwam een sa menwerking tot stand die resulteerde in de beschikking over het nieuwe VW kantoor aan de grachtweg in Lisse. Bij het nieuwe pand is ruime parkeermogelijkheid. Met het nieuwe pand is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Verder maakt de VW, die natuurlijk niet alleen maar vraagbaak is, mel ding van de vele georganiseerde akti- viteiten in het afgelopen jaar zoals de harddraverijen, de jaarlijkse autopuz zel, de vele wandeltochten en andere uitstapjes in de regio. Al deze aktivi- teiten hebben echter niet voorkomen dat de Lissese VW met een saldo te kort van 20.000 gulden de boekhou ding over 1978 af moest sluiten. aangeduidt als „passantenkamer". Dat de passan ten niet altijd vrijwillig in dat kamertje verblijven blijkt uit de uitermate degelijke afsluiting daar van. Via de zijdeur en de trap is het bureau van de waterpolitie te bereiken. Dit kantoor bestaat uit een typekamertje, een kamer voor de post- kommandant, de personeelskamer en een keu ken. Daarnaast is er woonruimte gecrëeerd voor een wachtmeester van het corps. Op zolder tenslotte is er bergruimte voor beide corpsen en oefenruimte voor de reservepolitie. De officie- Ie opening van het gebouw was gepland op 16 februari maar de meubels laten helaas langer op zich wachten. Omdat de politie bij de opening verschillende facetten van het politiewerk wü laten zien zal het niet mogelijk zijn op korte termijn een en ander te regelen. De telefoonnummers blijven ongewijzigd, dus voor de waterpolitie 10136 en voor de politie te land 10073. VOORSCHOTEN Een groepje jon ge wachtmeesters van de rijkspolitie was gisteren te gast in de Ds Fort- gensschool in Voorschoten. Onder leiding van de instrukteur A. Lam berts krijgen de afgestudeerden van de politieschool enige maanden praktijk in groepsverband voordat zij worden los gelaten op het echte zware werk. Gisteren had de opleidingsgroep de taak om de politie dichter bij de jeugd te brengen en bovendien uit te zoeken hoe de denkwereld van de kinderen de politie beoordeelt. In de morgenuren kregen de eerste drie klassen van de basisschool alle vak ken "politie" en in de middag waren er de drie hoogste klassen. Op een gezellige en veelal spontane wijze werden gedachten uitgewisseld en de kinderen vroegen soms meer dan een verstandig politieman of - vrouw kan beantwoorden. Zoals de vraag van een meisje aan een vrou welijke wachtmeester: "Mag u uzelf Warmond - Het nieuwe onderkomen van War mond van zowel de Rijkspolitie te water als te land is nu volledig bemand. Vorige week nam de waterpolitie haar intrek in het voorma lig bankgebouw aan de Dorpsstraat 24. Daarmee is een eind gekomen aan de lange periode van noodbehuizing van de beide politieposten. De „gewone" rijkspolitie, te land dus, had een politieburo aan de Julianastraat in een voormalig kantoorgebouwtje. De rijkspolitie te water be schikte over een heel oud pandje aan de Jan Steenlaan. Beide gebouwen hadden gemeen dat zij te klein waren met slechte sanitaire voorzienin gen. De beide politiecorpsen toonden zich dan ook zeer ingenomen met hun nieuwe bureau's. Beneden is het domein van de politie te land, bereikbaar door de voordeur. Een hal met balie, wachtkamer, kantoor postkommandant, verhoor kamer en een kamer voor het personeel beslaan de oppervlakte op de begane grond. Daarnaast is er nog een kamertje dat vriendelijk wordt ook opmaken?" Ook is nog niet lemaal duidelijk wat nu werkel het belangrijkste is in een gen, welke van top tot teen werd door de jeugd. Een wist heel zeker dat het stuur lerbelangrijkste was, maar was wel bereid om lampen, sirene: EHBO-spullen als belangrijk te De jeugd stelt wel hoge de vaardigheid van een "Hoe snel kunt u handboeien doen?" De televisie staat jongeren als voorbeeld voor litieman, waarschijnlijk is teren enige verbetering ingekoni#^t hoewel op de vraag: "Wie wil er1"- ter politieman worden", gereageerd werd. Politie en hebben een dagje met elkaar praat, ze weten nu dat een poUtfGröc man een "alles doener" moet soms ook wel eens een kunner" is. Het was een zeer me dag zowel voor de voor de leerlingen van de school.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4