eens twee kolommen meer in op uw Lotto-formulier. Bob de Jong uit in rallye Monte Carlo Weer puntenverlies voor Glasbergen Peter Post mag doorgaan EEN MILJOEN RIJKER NEDERLANDS ELFTAL Dat betekent twee extra kansen op f500.000-. Spelers Eagles naar Amerika Keegan in HSV én VS j/USPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 23 JANUAR11979 PAGINA 13 ROTTERDAM Peter Post zal ook na dit jaar onder de naam Ti-Raleigh door kunnen gaan met zijn wieler ploeg. Het bij elkaar houden van zo'n groep klasseren ners zou te duur worden. Enkelen zouden liever vertrek ken en zo waren er meer argumenten. Wereldkampioen Gerrie Knetemann en talent Johan van de Velde ver lengden hun contract reeds tot en met 1980. Met Jan Raas heeft ploegleider Post een mondelinge overeen komst voor contractverlenging. Raas wil de gebeurtenis sen in het komende seizoen afwachten, voor hij opnieuw tekent. „Als alles zo gaat als het afgelopen jaar, blijf ik bij Post, maar als de harmonie uit de ploeg verdwijnt ga ik misschien weg. Zo ver is het echter nog lang niet", aldus de winnaar van drie klassiekers. In de periode van ontstellende werkloosheid onder de Nederlandse profrenners was de jaarvergadering er één alsof ze allemaal in blakende welstand verkeerden. Het was duidelijk, dat het gros van de wielerprofs in de veronderstelling verkeert, dat „met het vak bezig zijn" zich alleen toespitst op het rondtrappen van de pedalen. 1. Sercu/Fritz (Bel/WDl) 551 pnt.; (Ned) 291; 8. Op 14 ronden: Van 2. Pijnen/Knetemann (Ned) 323; 3. Vliet/Hermann (Ned/Lichtenst) Clark/Allan (Australië) 311; 4. Op 351; 9. De Bosscher/Wesemael 6 ronden: Zoetemelk/Hempel (Bel) 291; 10. Op 22 ronden:; (Ned/WDl) 253; 5. Op 8 ronden: Priem/Van den Hoek (Ned) 150; Raas/Peffgen (Ned/WDl) 241; 6. 11- Op 24 ronden: Bal/Van Ge- Op 13 ronden: Venix/Tourne (Ned- rwen (Ned) 142; 12. Op 46 ronden: Bel) 303; 7. Karstens/Schuiten Cluzeaud/Bertin (Fra) 30. ZESDAAGSE Het Nederlandse koppel Pijnen/Knetemann klom op de vijfde dag van de Rotterdamse zesdaagse naar een twee de plaats vlak achter het duo Sercu/Fritz. De stand in de Rotterdamse zesdaagse was gisteravond om 23.30 Kortsj noj wil Israëliër worden TEL AVIV Schaker Viktor Kortsjnoj speelt met de ge dachte de Israëlische nationa liteit aan te vragen. Dit zei hij maandagavond in een in terview voor de Israëlische televisie. „Ik zou dan altijd beschikbaar zijn voor de na tionale ploeg van Israël", voegde hij daar nog aan toe. Volgens Kortsjnoj zou hij, in dien de Israëlische autoritei ten positief reageren op zijn verzoek, sneller zijn vrouw en zoon uit de Sovjet Unie kun nen laten overkomen. Kortsjnoj bleef enige jaren geleden in Nederland achter, nadat hij had deelgenomen aan het IBM-toernooi. Hij dook toen onder in Amster dam. Daarop verbleef hij in Zwitserland en kwam voor dat land uit op de schaakoly mpiade die eind vorig jaar in Buenos Aires werd gehouden. Schaatskalender Woensdag 24 januari: Bleskensgraaf (ijsclub vooruit gang): kortebaanwedstrijden aanvang 19.00, aanmelden tel. 01849-2069. Stolwijk: Lansinghtocht over 22,5 km. Start tussen 10.00 en 15.00 uur, inl. 01824-1308. Zoetermeer: kortebaanwed strijden heren aanvang 19.30, aanmelden tot 18.00 tel. 079- 311268 of tot 19.15 aan de baan (V an Tuyl-sportparic). Molen- en Merentochten over Kagerplassen, Braassemer- meer, Vennemeer, 20, 30, 50, 60 en 90 km. Iedere dag. Start vanaf 9 uur. Startplaat sen: De Kaag, 02524-278, Ven nemeer 01712-8220, Roelofa- rendsveen 01713-13.23.26, Hoogmade 01712-8545, Rijpwe- tering 01712-8273. donderdag 25 januari s' Heerenbroek: kortebaan da mes. Aanvang 13.30, aanmel den tot 12.30 uur tel. 02505- 214. Warmenhuizen (ijsclub Sis): gecomb. klassements- en af- valwedstrijd. Aanvang 19.00 uur tel. 02269-1761/2100. vrijdag 26 januari: 's Heerenbroek: revanchewed- strijden nk kortebaan heren senioren. Aanvang 13.30, aan melden tot 12.30 tel. 05202-214. zaterdag 27 januari: 's Heerenbroek: kortebaan wedstrijden heren boven 40 jaar. Aanvang 13.30, aanmel den tot 12.30 tel. 02505-214. Noorden: kampioenschap van Zuid-Holland langebaan voor junioren c+d. Aanvang 10.00, aanmelden tot en met 26.1 tel. 01724-8577/8303. AMSTERDAM Het Euro-Crest Hotel te Amsterdam stond gisteravond in het teken van voetbal en speciaal het laatste wereldkampioenschap in Argentinië. In een feestelijke bijeenkomst van het bureau Inter-Football overhandigde de heer Ruud Kalusche als vertegenwoordiger van de zes hoofdsponsors aan aanvoerder Ruud Krol van het Neder lands elftal, dat in Buenos Aires voor de tweede achtereen- volgende maal de tweede plaats bereikte, een symbolische cheque van één miljoen gulden. ..Dit bedrag is opgebouwd uit zes maal 150.000 gulden van de hoofd-sponsors, 33.000 gulden aan inkomsten uit kleinere acties en een bedrag aan rente van 46.500 gulden. In dit miljoen delen de spelers en trainers van het Nederlands elftal volgens een door een accountantsbureau vastgestelde l verdeelsleutel. Dit op verzoek van Inter-Football en de L ^Oranje-raad, bestaande uit Ruud Krol, Jan Jongbloed, Willy I van de Kerkhof en Wim Jansen. Het maximale bedrag dat L '*een speler uit de pot krijgt, ligt op ongeveer 36.500 gulden. Het gezicht van Ruud Krol spreekt boekdelen: de buit is weer binnen en daar mag best even over gelachen worden. IONTE CARLO De fin lannu Mikkola heeft bij aan- orast in het prinsdom Mona de leiding in de 47ste allye Monte Carlo voor de Iweed Björn Waldegaard. Be den rijden in een Ford Es- ort. De organisatoren had- aim twee uur nodig om et klassement op te maken a de aanlooproutes en het arkoers van de klassement- proef. Volgers dachten aan- ankelijk, dat Waldegaard er et best voorstond, maar na- at de boord-briefjes waren everifieerd, bleek Mikkola en totaaltijd te hebben van 46.00 en Waldegaard van 46.07. oals verwacht brachten de anlooproutes vanuit de ne- startplaatsen Almeria, lad Homburg, Kopenhagen, lome, Monte Carlo, Parijs, «onden, Lausanne en War- chau ondanks het slechte /eer (vooral regen), geen se- ■ctie teweeg onder de 233 eelnemers. De enige kans- lebber die eruit ging was de weeds/Nederlandse combina- r Kullang/De Jong. Hun )pel Kadett werd tijdens de erste klassementsproef in lurzet uit de strijd genomen, oor het overige deden de Escorts van Mikkola Björn Waldegaard rijdt zijn wagen naar de controlepost in Monte Carlo. (winnaar van drie klassement sproeven) en Waldegaard (winnaar van twee), het beter dan de Fiats Abarth. Van dit fabrieksteam won Walter Rohrl de vierde „speciale" etappe. Insiders zijn het erover eens, dat de echte strijd nog moet beginnen. Bij Vals-les-Bains, waar de verschillende aanloo proutes bij elkaar kwamen, bleken nog 221 équipes in de strijd. Van hen arriveerden er 197 in het prinsdom. De eer ste grote schifting wordt ver wacht tijdens de gemeen schappelijke route over 1300 km: Monaco-Digne-Monaco, waarvoor dinsdagmorgen om acht uur het startsein wordt gegeven. De stand: 1. Hannu Mikkola/Arne Hetz (Finl/Zwe) Ford Escort 1 uur 46 min. 0 sec.; 2. Björn Waldeg- aard/Hans Thorszelius (Zwe) Ford Escort 1.46.07; 3. Walter Rohrl/Ch. Geisdorfer (Wdl) Fiat 131 Abarth 1.47.27; 4 Markku Alen/Ilkka Kivi- maki (Finl) Fiat 131 Abarth 1.47.29; 5. Jean Claude Andruet- /Chantal Lienard (Fr) Fiat 131 Abarth 1.48.38; 6. Bernard Darni- che/Alain Mahe (Fr) Lancia Stra- tos 1.49.07; 7. Jean Pierre Nicolas- AJean Todt (Fr) Porsche 1.49.40; 8. Guy Frequelin/Jacques Delaval (Fr) Renault 5 Alpine 1.51.08; 9. Jean Luc Therier/Michel Vial (Fr) Golf 1.52.09; 10. Fulvio Bacchelli- /Bruno Scabini (It) Lancia Stratos 1.52.35. an - Pijnen wordt door Knetemann op weg geholpen. 61 - ADVERTENTIE Twee kolommen extra kosten maar f 1,50 meer. Voor vier kolommen betaalt u dus f 3,- plus f 0,25 administratiekosten. Als dat geen gokje waard is. jyj i JW.V/1/V-. - f QrkiTkrt\Artf*lV*lrl zich voor de vierde ronde van Jonkman. Atje Keulen won natuurijs. Broer Cees werd C/JJUJLIWC1C1U de FA-Cup. Het werd 20. bij de dames. vierde. HEERENVEEN Co Gilling MOLENHOEK - Atleet Jos LONDEN Pas in de vierde won een schaatsmarathon POLSBROEK Jan van de Hermens laat zich in Boston wedstrijd tegen Sheffield over honderd ronden voor Hoorn uit Ter Aar won een opereren aan een voetblessu- Wednesday plaatste Arsenal Pronk, Van Dijk, Eriks en 40 kilometer schaatsrace op re. Elfstedentocht deze week niet LEEUWARDEN Ondanks de medewerking van een groot aantal vrijwiligers is het onwaarschijnlijk, dat er deze week een elfstedentocht gehouden zal kunnen worden. Wel is inmiddels een datum vastgesteld voor de Noorder rondritten, die traditioneel aan de elfstedentocht vooraf gaan. In Friesland wordt met man en macht gewerkt om het traject van de elfstedentocht sneeuwvrij te krijgen en waar nodig door het spuiten van water van een behoorlijke ij slaag te voorzien. Desondanks constateerden de leden van het comité van de Friesche elfsteden gisteren bij hun in- spectierit nog enkele stukken open water, onder andere bij Bolsward en Sneek. Problemen rond speelsters van Rotterdam Zuid (Van onze basketbalmedewer ker) Den Haag In de topsport liga dames basketbal wordt naarstig gezocht naar een op lossing voor het probleem rond vier speelsters van Rot terdam Zuid, die hebben ge weigerd de centrale training op zondag bij te wonen, om dat ze een dag later een clubtraining hebben. De vier, Elles Bosch, Micky Steenmetz, Gerda de Ridder en Wilma Kasius, missen daardoor al een interland te gen Finland, maar zouden eventueel nog wel in aanmer king kumnen komen voor het WK in Zuid-Korea. Afgelopen zondag verschenen de vier speelsters niet op de bond- s training. Oakland Stompers. Endeman zal op uitleenbasis van 1 maart tot half augustus naar Oakland Stompers gaan. Alleen Dwight Lodeweges, die sinds het begin van dit sei zoen geen deel meer uitmaak te van het eerste elftal van de Deventer eredivisieclub, zal een full-profcontract tekenen. Lodeweges en Oakland Stom pers overwegen een tweejarig contract met elkaar aan te gaan. twee treffers toestaan. Anne Ouwersloot scoorde 3-2 en Vreugdenhil bracht beide par tijen weer op gelijke hoogte. De laatste vijf minuten van dit duel waren erg sensatio neel, Van der Pot leidde die enerverende fase in met een schitterend doelpunt. Ander maal een achterstand voor Glasbergen en dit keer leek het de definitieve knock-out voor de Rijnsburgers. Van der Pot moest voor twee mi nuten naai- de kant en voor de laatste keer zette Glasber gen aan voor een wanhoop soffensief. Piet Haasnoot trof de lat en zestig seconden voor tijd redde Ouwersloot een punt door een pass van Vreugdenhil te verzilveren. Sanitair Sjardin werkte tegen hekkesluiter Cleijn Duin een verplicht nummer af. De Lei- denaars speelden vooral in de eerste helft een matige partij en het was aan de zwakte van Cleijn Duin te danken dat Sjardin toch nog een rui me 1-6 zege behaalde. On danks dat begon Sjardin erg voortvarend. De eerste de beste aanval werd door Bart van der Weyden afgerond, meerdere Leidse treffers le ken slechts een kwestie van tijd. Cleijn Duin dacht daar echter anders over en kwam via Ron Kamphues op gelijke hoogte. Bles Zuma maakte er met een erg mooi doelpunt 1- 2 van. In de tweede vijfen twintig minuten draaide Sjar din wat beter en liep dan ook uit naar een 1-6 overwinning. Anne Ouwersloot scoorde èén minuut voor tijd Glas- bergens' vierde doelpunt en behoedde zijn ploeg daarmee voor een nederlaag. Cees de Roode 1-3, Van der Weyden 1-4, de Roode 1-5 (strafschop) en Zuma scoor den voor Sjardin. Cleijn Duin kreeg ook nog wat kansen maar de Katwijkers springen daar erg slordig mee om, vier Katwijkse spelers konden zelfs twee Leidse verdedigers, Gerrie Nagtegeller en Zuma zaten op de strafbank, niet uitspelen. KEES VAN HERPEN EVENTER Go Ahead agles-doelman Jan Endeman d middenvelder Dwight Lo- eweges zullen nog deze eek een contract tekenen ij de Amerikaanse club van ud-AZ-manager Hans Kraaij, KATWIJK - EKL Boys speelde met 4-4 gelijk tegen Glasbergen de Best dat met dit resultaat de achterstand op Sanitair Sjardin met een punt zag groeien. De voor sprong van Sjardin, dat met 1-6 won van Cleijn Duin, be draagt nu vijf punten. Cleijn Duin bereikte een trieste mijlpaal, het was de tiende nederlaag voor de Katwij kers. Tot drie maal toe werkte Glasbergen de Best een ach terstand weg in de wedstrijd tegen EKL Boys. Na vijf mi nuten spelen benutte Frans Sjardijn, hij werd onderuit gehaald door Nico Zwaan, een strafschop en bracht EKL voor de eerste keer aan de leiding. Even later was het al weer gelijk, Cor Vreugdenhil nam een vrije trap en schoot, de bal ineens in de touwen. Een solo van Ronald van der Pot, besloten met een fraai schot waarop doelman Sam de Mooy geen antwoord had, betekende opnieuw een ach terstand voor Glasbergen. Van der Pot had na die tref fer de smaak duidelijk te pakken, ditkeer echter schoot hij de bal tegen de lat. Vlak voor rust rondde Frans Sjar dijn een pass van Sjaak Mat ters af en 3-1 was een feit. De tweede helft was erg een zijdig, Glasbergen ontketende een geweldig offensief en zet te de EKL-verdediging onder zware druk. De achterhoede bezweek onder die stormlopen en moest binnen tien minuten iel |wenTA!VÏBlJRG Kevin Keegan blijft na dit •{zoen nog een jaar spelen bij HSV. Gisteren dé namiddag tekende hij een contract dat m niog tot 30 juni 1980 aan de Hamburgse undesligaclub verbindt. foor Keegan zijn handtekening onder deze ieuwe verbintenis zette had hij bedongen dat JSV hem de komende zomer voor drie maan- afstaat aan de Washington Diplomats. We hadden geen keus", vertelde manager fünther Netzer. „Het aanbod van de Ameri kaanse profclub was voor Keegan zo aantrek kelijk dat hij op ons nee zeker geen nieuwe overeenkomst met ons had afgesloten. Het was voor ons Keegan voor drie maanden ver liezen of voor een heel jaar. We hebben voor het eerste gekozen". Met zijn uitstapje naar de Verenigde Staten verdient Keegan ruim 250.000 gulden. „Uit de Verenigde Staten had ik drie aanbiedingen", legde Keegan uit. „Uit Italië twee en een ut Spanje. Ik kon aanzien lijk meer gaan verdienen, maar ik blijf nog een jaar langer bij HSV. k in nrijd - >de-" ten 1 - it ijs ■nen I iobii ma in: i Dor I ldig evin Keegan illen>ii overeenkomst tekent een nieuwe

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13