",voorhout Kleuterschool duurder dan verwacht brieven lezers NIEUW LEIDERDORPS CENTRUM SCHEPT MOGELIJKHEDEN VOOR GECOÖRDINEERDE AANPAK GEZONDHEIDSZORG FORMELE UITWEG VOOR FOUTIEVE AANSLAG OP ONROEREND GOED Subsidie-problemen VOS-cursus Noordwijk REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 JANUAR11979 PAGINA' JT Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon denstukken te bekorten LEIDERDORP Het college van bur- voor de onroerend-goedbelasting over waarvan de eigenaren te laag en de gemeester en wethouders heeft, na ad- 1978 te corrigeren, vies te hebben ingewonnen bij de juri dische faculteit van de Leidse universi teit en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, een formele uitweg gevon den om de foutief opgelegde aanslagen huurders te hoog werden aangeslagen. Zoals bekend ontvingen alle eigenaren Men heeft besloten de huurders een ver en gebruikers van een onroerend goed minderingsnota te zenden die met de vorige week een aanslagbiljet waarop de ten onrechte opgelegde aanslag kan tarieven waren verwisseld, als gevolg worden verrekend. Aan de eigenaren zal een navordering- behalve tekst en uitleg, geen gewijzigd de, weet dit aan de massale verwerking saanslag worden verzonden. Alle aange- aanslagbiljet, omdat het totale verschul- van de gegevens door de computer. Hij slagenen ontvangen volgende week van digde bedrag hetzelfde blijft. meende overigens te weten dat zeker het college een brief waarin een en an- nog een viertal gemeenten met hetzelfde der uit de doeken wordt gedaan. De be- De verantwoordelijke wethouder van fi- probleem te maken zullen krijgen, woners van een eigen huis, ongeveer de nanciën J. Bezemer (PvdA) die het inci- helft van de aangeslagenen, ontvangen dent met de foutieve aanslagen betreur- VOORHOUT De bouw van een nieu we kleuterschool bij de St.-Antonius- school in Voorhout valt duurder uit dan de reeds door de gemeenteraad beschik baar gestelde zes ton. Gisteravond kreeg de raad voorgelegd een voorstel voor een extra krediet van 37,5 duizend gul den. De zes ton was volgens burgemees ter M. van de Wouw het bedrag van de stichtingskosten, berekend "door de ar chitect. In de praktijk bleek, dat zelfs de laagste inschrijver niet aan dit be drag kon komen. Ir. J.H. Dirkse (WD) reageerde scherp op het voorstel. „Het moet maar eens uit zijn met die aanvullende kredietbeschik- baarstellerij", verklaarde hij. Het liberale raadslid doelde daarbij tevens op een raadsvoorstel om het krediet voor de bouw van een personeelskamer bij de St. Antoniusschool met 10 mille te verhogen. Oorspronkelijk was hiervoor al 25 mille uitgetrokken. Burgemeester Van de Wouw verklaarde, dat deze laatste kre dietaanvulling was veroorzaakt door een rekenfout van de school. „Ze zijn een paar bedragen vergeten op te tellen", merkte hij op. Het WD-raadslid nam met de magere verklaring geen genoegen en stemde tegen beide voorstellen. Uitvoerig werd gediscussieerd over het bedrag per leerling van de openbare la gere school De Boekhorst dat moet wor den verhoogd. CDA-raadslid dr D.J.W. Ijdo vond de voorgestelde verhoging te gering. Hij stelde voor het bedrag met zeven procent te verhogen tot 349 gulden per leerling, in plaats van de voorgestel de drie procent. De meerderheid van de raadsleden stemde hiermee in. Drinkwater Het Noordwijkse waterleidingbedrijf had de inwoners van Voorhout beter en voor al tijdiger moeten informeren over de extra toevoeging van chloor aan het drinkwater. Dit concludeerde de Voor- houtse gemeenteraad gisteravond. Men besloot een brief aan het bedrijf te stu ren waarin zou worden verzocht in de toekomst wat sneller de burgerij te in formeren, zodat onrust kan worden voor komen. Voorhoutse ere-medaille voor scheidende gemeentearts Dr. A.W. Bots. gemeente-a van Voorhout, ontving giste vond uit handen van bur; meester M Th van de Wouw eremedaille in verguld zilver, huis- en gemeente-arts nee afscheid in verband met het I reiken van de pensioengere tigde leeftijd. Na de openb zi raadsvergadering werd hij toe z« sproken door de burgemees die hem een uitstekend medi* adviseur noemde en roemde vanwege het functio ren in en buiten de gemee als arts en vooral als mens. Bots is de derde Voorhou aan wie de ere-medaille is i gereikt. Op de foto de scheid m de arts (r.) en burgemees Van de Wouw, die mevro Bots gelukwenst. Shetland pony Bij deze wil ik alle beschuldi gingen en verwijten tegen spreken, die ten onrechte de ronde over mij doen over de slechte verzorging, karige voe ding en het schamele onder komen van de Shetland pony, die ik verzorg. De pony heeft voor zijn soort een uitstekend onderdak, wordt bijgevoerd met alles wat hij nodig heeft, krijgt da gelijks vers water en wordt regelmatig nagekeken op zijn gezondheid. U allen wordt verzocht om hem niet bij te voeren daar ik er dan geen toezicht op heb en hij zich kan overeten. Ook hoop ik dat de personen, die de beschuldigingen over mij hebben rondgestrooid en mij een dierenbeul hebben ge noemd, hun vrienden en ken nissen van het tegendeel kun nen overtuigen. Mw. C. Waterloo Kwartelstr. 3 Betere voorlichting in Katwijk KATWIJK Het gemeentebe stuur van Katwijk gaat probe ren de voorlichting naar haar burgers toe te verbeteren. Dit wordt een van de taken voor de voorlichtingsambtenaar, die half april in dienst treedt Burgemeester C. A. Bos vertel de dat de selectie-procedure rond de aan te stellen voorlich tingsambtenaar zeker eind van de maand afgerond is. De logi sche conclusie die hij daaruit trok was, dat deze ambtenaar binnen drie maanden in dienst kan treden. Burgemeester Bos zei, dat hij het plezierig vindt dat deze zaak nu eindelijk afge rond gaat worden. Ook wil de gemeente haar kon takten met de pers uitbreiden. Vanaf februari wil zij een maal per drie weken een persconfe rentie beleggen, waarin de pers gelegenheid krijgt vragen te stellen en de gemeente informa tie kwijt kan. Het doel van de persconferentie, vindt Burge meester Bos, is een extra stuk openheid en dienstverlening naar de burger toe. Versleten filter oorzaak brandalarm VOORSCHOTEN In de kleuterschool „De Vinkenhof" aan de Van Hogendorpweg in Voorschoten leek vanmorgen rond kwart voor acht brand te zijn. De Leidse brandweer werd door omwonenden ge waarschuwd omdat in de school een grote rookontwik keling te zien was. Bij nader onderzoek bleek echter dat een filter van de centrale verwarming, die niet tijdig was vervangen, aan het smeulen was en voor een enorme rookontwikkeling zorgde. Van een brand was echter geen sprake. NOORDWIJK - Het zit niet helemaal glad met de subsidie ring van de VOS-cursussen in Noordwijk. De voorbereidings werkgroep, die zich met de organisatie van deze cursussen bezighoudt, blijkt van mening te verschillen met het college van B. en W. over de vraag of de vergoeding van de begeleid sters als subsidiabele kosten dienen te worden aangemerkt. De initiatiefneemsters menen van wel en vinden een bedrag van 30,- per avond of morgen wel het minste dat men zal moeten betalen. De meerderheid van B. en W. is het daarmee niet eens. Zij stelt zich op het standpunt, dat de cursusbegeleiding onder het vrijwilligerswerk valt en daar om niet voor een subsidie in aanmerking komt. Het zou gaan om een extra-bedrag van 3600,-in totaal, maar de afwij zing zit 'm niet in centen, zo blijkt uit de toelichting. Zou men namelijk wel een gemeen telijke bijdrage verstrekken aan de cursusbegeleidsters, dan zou daaraan de consequentie vast zitten, dat ook vrijwilligers, die zich met andere aktiviteiten be zighouden aanspaak op subsi die zouden kunnen maken. Om de vrouwen in de gelegen heid te stellen z;ch te oriënteren op de samenleving (VOS) wil de gemeente de kosten van huis vesting en de leidersvorming volledig voor haar rekening ne men, alsmede de helft van de kosten van de aktiviteiten (ex clusief de cursus-begeleiding) en van de uitgaven voor het apparaat. In totaal komt dit op 5400,-. Aan deze subsidie ver bindt het college wel een paar condities: de VOS-cursussen zullen uitsluitend bestemd zijn voor vrouwen, die na de lagere school niet of nauwelijks de kans hebben gehad voortgezet onderwijs te volgen en de cur sus moet voor elke vrouw uit deze groep toegankelijk zijn. Een van de wethouders vindt dat de VOS-cursussen in het kader van de permanente edu catie moet worden gesubsi dieerd en dat de thans toegepas te regeling voor jeugd- en jonge renwerk niet van toepassing is. Schaatsoverzicht DUWSLEDEWEDSTRIJ KROON OP 65-JARIG BESTAAN USCLUB HAZERSWOUDE HAZERSWOUDE Op dins dag 23 januari bestaat de Ha- zerswoudse IJs Club vijfen zestig jaar. Het bestuur van deze AOW-er onder de plaat selijke sportverenigingen wil dit lustrum vieren met de or ganisatie van een „duwslede- wedstrijd" voor paren, die op die datum in de avonduren vanaf 19.30 uur wordt gehou den. Dit folkloristische ge beuren vindt plaats op de veldijsbaan aan de Voorweg. HIJC, nu de grootste sportve reniging ter plaatse met zijn 550 leden, werd 65 jaar gele den opgericht ten huize van de familie Roodenburg. Onder de 28 schaats-minnaars be vonden zich lieden als P. van de Weiden, L. Blonk en L. Windhorst, die van het be stuur deel gingen uitmaken. Werden in het verre verleden alle ijspret-evenementen op touw gezet op De Poel, achter de Nederlandse Hervormde Kerk, sedert 1958 huist de club op de veldijsbaan aan de Voorweg. „Geschikt te maken voor alle wedstrijden, deze baan van 160 bij 80 meter", weet secretaris-penningmees- ter Cees Ooms, die alweer njeer dan 20 jaar deel uit maakt van het bestuur. Sa men met voorzitter Gerrit Harkes, vice-voorzitter Janus Verhorik, Rien van de Vel den, Cees Jacobs, Thijs de Kort, Bas Rijkaard en Rien Sol, zijn collega-bestuursleden, gaat Ooms van het standpunt uit: „IJs en weder dienende de Hazerswoudenaren in de gelegenheid stellen om de schaatssport in eigen omge ving op een goede baan te la ten beoefenen" Dat werd bewezen door de organisatie van een hardrijde rij voor jongens van 14 en 15 jaar. Daarbij ging Aartjan Bos als winnaar over de streep. Harm Toor, Peter Zaal, plus Edwin Bavelaar eindigden op de nummers 2 tot en met 4. Bij de zestien en zeventien jarigen zegevierde Jan van Staveren over Rens van Nierop, Henk van Dorp en Jacques van Ofwegen. Behalve dat HIJC vele wed strijden voor eigen leden op het ijs zet, staat de club ook bekend als organisator van menige nationale hardrijde rijen. In het verleden „ston den" heel wat nationale ve detten op het ijs bij HIJC. HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse IJs Club organi seert morgen om 14.00 uur een nationale afvalwedstrijd op de veldijsbaan aan de Voorweg. Bij secretaris C. Ooms (telefoon 01728-9300) kan men zich aanmelden voor deze race voor hardrijders op de schaats. Honderd kinderen deden mee aan de schaatswedstrijden, die de HIJC organiseerde. De uitslagen meisjes 6 en 7 jaar: 1. Ineke Freyen en 2. Yvonne van Gorcum. 8 en 9 jaar: 1. Pauline Verdegaal en 2. Fleur van Gunsteren. 10 en 11 jaar: 1. Brigitte van Meverden en 2. Angela Gordijn. 12 en 13 jaar: 1. Miria de Groot en 2. Angelique Stachorski. Jon gens 6 en 7 jaar: 1. Ad Toor en 2. Cees Jacobs. 8 en 9 jaar: 1. Eric Wanrooy en 2. Henry van Gend. 10 en 11 jaar: 1. Anne de Gelder en 2. John van de Poel. 12 en 13 jaar: 1. Frans van Tol en 2. Cees van Aalt. WOUBRUGGE Een twin tigtal deelnemers, onder wie kampioen Bram Buntsma had zich gistermiddag naar de Heimanswetering gerept om het seniorenkampioenschap van de IJsvereniging Wou- brugge te bekampen. Een be- -scheiden aantal toeschouwers zag een spannende wedstrijd. Het vroege uur in de middag (15.00 uur) van een, werkdag had al een zekere selectie te weeg gebracht Toch waren de meeste favorieten aanwe zig. Het ijs was niet in opti male konditie. De kracht- schaatser kwam het beste tot zijn recht. De spannendste strijd speelde zich af voor de eigenlijke finale. Cees Boer zag in de kwartfinale kans om Bram Buntma in drie rit ten uit te schakelen en daar mee was het kampioenschap beslist. Leen Buitelaar en Cor van Dorp deden daarna nog wel een poging Cees Boer van de eindoverwinning af te houden, maar slaagden daarin niet. Einduitslag' 1. Cees Boer, 2. Leen Buitelaar, 3. Cor van Dorp. ZOETERWOUDE De „IJs club Zoeterwoude" houdt het komende weekeinde aktivitei ten voor jong en oud. Met name voor de rekreatieve schaatser worden er enkele aantrekkelijke evenementen gehouden. Morgenmiddag is er voor de leerlingen van de basisscholen om half twee een ludieke „schaats-instuif" rond het eiland nabij de Noordbuurtseweg. Enkele leu ke opdrachten moeten worden uitgevoerd zoals hindernis- baan, slalom enz. Zondagmiddag om 1 uur start op de Noord Aa een koppel wedstrijd voor inwoners van Zoeterwoude. Ook hier staat het rekreatieve karakter op de voorgrond; daarom ook worden de koppels door lo ting gevormd. Voorts is er voor jong en oud zondag een „Klavercross" op de schaats over circa 7 1/2 kilometer op en rond de Noord Aa. Er kan gestart worden tussen 1 en is r iweiH >mel uur. Bij enkele kontrolepost S( dienen stempels te word p verzameld. Alle deelnemi t( krijgen een fraai uitgevoer herinneringsvaan. De Klavi n cross is bedoeld voor het hf gezin, zodat het een echt zellig schaatsfeest kan w< den. Bij alle aktiviteiten is koek- en zopietent aanwef met o.a. warme anijsmej warme worst, erwtensoep en; TER AAR Behalve marathon-schaatswedstrijd voor dames en heren heeft Ter Aarse IJsclub deze we ook nog wedstrijden voor jeugd georganiseerd. De u slagen van deze wedstrijd! die voor de jeugd van vierde, vijfde en zesde klas J van de basisscholen op Ter Aarse Landijsbaan w< den verreden, luiden: jonge 4e klas: 1. Kees de Haan, Edwin van der Pijl, 3. Joh van der Hoorn. Jongens klas: 1. Wilfred Keizer, 2. J i0 les van Vliet, 3. Alex Piet Ie sen. Jongens 6e klas: 1. I 4 nald Vonk, 2. Arthur van c a Berg, 3. Wilfred Akerboo Meisjes 4e klas: 1. Joyce artel, 2. Jarka Dankelman, a Angela Smoorenburg. Meis !U 6e klas: 1. Monique Lelive u, 2. Ria Broer, 3. Mar ja v Tol. Er werden ook nog rondfc! wedstrijden over twee rond (in totaal achthonderd met 1 verreden. Bij de jongens we 8 Ronald Vonk eerste, Dick der Hoorn tweede, terwijl 1 thur van der Berg als der a wist te eindigen. Yvonne H< gervorst won bij de meisj Monique Leliveld werd tw de, waarna Marja van met de derde prijs naar hi^' ging. |J ALKEMADE - De IJscl Alkemade houdt morgei u vond vanaf zeven uur het de] ficiële marathon-kampioi e schap voor het district S a senheim. De wedstrijden wi o den verreden op de landie baan in Oude Wetering, t dames rijden over een i stand van 12.5 kilometer, heren strijden om de ti over een afstand van 25 ki u meter. a RUPWETERING Op J Koppoel in Rijpweteri e houdt de ijsclub uit d< plaats morgen wedstrijdi Voor de heren een kopp wedstrijd, aanvang 13.00 u 5 De koppels worden door l ting gevormd. De dames 11 men deel aan een afvalwi strijd, aanvang eveneens 13.00 uur. Voor zondag sta priksledewedstrijden voor woners van Rijpwetering x het programma. Aan va 13.00 uur. Inschrijfgeld 2 v gulden. Beeld van de wedstrijden in Woubrugge. "<■3?'7. gezondheidscentrum naar een ontwerp van architect ir. H. K. van Moort uit Amstelveen. LEIDERDORP Het samenwerkings verband voor Gezondheidszorg en Maat schappelijke Dienstverlening beschikt sinds kort over een nieuw gezondheids centrum aan de Florijn in Winkelhof in Leiderdorp. De staatssecretaris van Volksgezondheid, mevrouw E. Veder- Smit, zal het nieuwe onderkomen op woensdagmiddag 24 januari officieel op enen. Dit centrum biedt huisvesting aan de drie huisartsen, F. O. A. M. Kemme, S. P. Ouwerkerk, dr. H. B. van Wijk en aan de arts-assistent voor 1979 C. G. Kors. De spreek- en behandelkamers van de artsen bevinden zich op de begane grond, evenals een ruimte voor de assis tentes en de wachtkamer. Voorts zijn daar vijf werkkamers voor de wijkver pleegkundigen van de kruisvereniging. Boven zijn zeven vertrekken voor de Stichting Midden Rijnland, dat zich bezig houdt met bejaardenverzorging, gezins verzorging en maatschappelijk werk, als mede een pantry en een grote vergader zaal. De vergaderzaal zal ook door ande ren uit de gezondheidszorg kunnen wor den gebruikt, zoals de twee groepen vrij willigers in Leiderdorp. Doel van het gezondheidscentrum is om een zo goed mogelijke samenwerking te verkrijgen tussen de verschillende hulp verleners. De samenwerking bestaat ech ter al vanaf maart 1974 en was tot nu toe gehuisvest in het wijkgebouwtje aan de Merelstraat. Deze ruimte was veel te klein en er werd een bouwcommissie op gericht die plannen ging maken voor een betere huisvesting. Daarna werd het de „Bouwstichting" waarin ook een verte genwoordiger van de gemeente zitting heeft. Bij het ontwerp vanhet gebouw werd zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van artsen, wijkverpleeg sters en maatschappelijk werksters. Het gebouw heeft een grondoppervlak van 625 vierkante meter en heeft 1.215.000 gulden gekost. Het samenwerkingsverband verwacht dat dankzij de ruimere mogelijkheden voor onderlinge contacten tussen de verschil lende medewerkers in het nieuwe ge bouw de hulpverlening verder zal kun nen worden verbeterd. Volgens een bestuurslid van de Kruisve reniging komen vanuit de Leiderdorpse bevolking steeds meer klachten over hoofdpijn, rugpijn en slapeloosheid. „Deze klachten hebben vaak een psychi sche achtergrond door problemen op het werk of thuis. De huisarts kan dat niet verhelpen door medicijnen voor te schrij ven en verwijst iemand door naar een maatschappelijk werker of wijkverpleeg kundige. Doordat nu alles in één gebouw is gehuisvest, is dat extra makkelijk en krijgen de patiënten niet het idee van het kastje naar de muur te worden ge stuurd", aldus het bestuurslid. Over rea lisering van een tweede gezondheidscen trum in het „Oude Dorp" wordt momen teel met het gemeentebestuur van Lei derdorp onderhandeld. Als mogelijke lo- katie wordt aan het kruisgebouwtje aan de Berkenkade gedacht. Dit houten noodgebouwtje 'zal dan worden afgebro ken en door een groter opgezet bouw werk worden vervangen. Hiermee zou dan ook aan de wensen voor de bewo ners van het Oude Dorp tegemoet geko men zijn.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4