Problemen Haarlemmertrekvaart worden op korte termijn opgelost Commissie Leiderdorp veegt bouwplan Hoogmadeseweg resoluut van de tafel Overstekend waterwild MR.VROLIJK OPENT POELMEERBAD KORTWEG Voorschoten subsidieert stichting jongerenhuisvesting REGIO LEIDSE COURANT PAGINA 4'I ,J| COMMISSARIS VAN KONINGIN OP WERK BEZOEK IN OEGSTGEEST: OEGSTGEEST De verkeersproblemen rond de Haarlemmertrekvaartweg zullen binnen afzienbare tijd zijn opgelost Dit valt op te maken uit de opmerkingen van de commissaris van de Koningin mr. M. Vrolijk die gisteren een werkbezoek bracht aan Oegstgeest. Hij zei dit op vragen van het VVD-raadslid H. M. Rei- lingh waarin om een oplossing voor de verkeerssituatie op de Haarlemmertrek vaartweg werd verzocht De heer Rei- lingh refereerde aan de motie die in juni vorig jaar de ontoelaatbare situatie op de Haarlemmertrekvaartweg onder de aandacht van het provinciaal bestuur bracht De provisorische oplossing om een rijverbod voor auto's in te stellen in de uren waarin veel fietsers op de weg zijn, heeft weinig effect. Vele automobi listen houden zich niet aan het verbod, ondanks scherp opletten van de politie. De heer Reilingh vroeg de commissaris of er op korte termijn van de provincie een oplossing te verwachten valt. De heer Vrolijk zei dat er binnenkort overleg zal plaatsvinden met gedeputeerde Borgman van de provincie Zuid-Holland en de gemeente Oegstgeest waarin een oplossing voor de verkeerssituatie gevon den moet worden. De heer Vrolijk meende dat het wellicht het beste zou zijn als de provincie de weg in onderhoud zou nemen. Hierdoor zou een eventuele reconstructie voor rekening van de provincie komen. Het woonwagenkampje bij het Groene Kerkje kan ook binnenkort verwacht wor den. De heer Vrolijk meende dat snel tot realisatie over moest worden gegaan. Hij verweet de gehele regio Leiden een traag handelen in het verwezenlijken van derge lijke kampjes. De Provinciale Werkgroep Woonwagenbeleid zal in haar eerstkomen de vergadering op 29 januari in het bijzon der over het kampje in Oegstgeest praten. Hij hoopte dat na dit overleg van de Werkgroep een beleid bepaald kan worden en dat zo snel mogelijk tot realisatie kan worden overgegaan. De opmerking van de heer Vrolijk over de woonwagenaccom modaties sloot aan bij de wens van het PPR-raadslid K. J. Beckers die ook na een duidelijke beleidsbepaling snel tot realisering van het woonwagenkampje bij het Groene Kerkje over wenste te gaan. Verder werd in de bijzondere raadsverga dering ter gelegenheid van het werkbezoek van de heer Vrolijk nog ingegaan op de problemen van de huisvesting voor de bejaarden in Oegstgeest. Enkele jaren terug is door het Rijk de 7-procent norm ten aanzien van bejaarden in tehuizen opgelegd. Deze norm blijkt echter voor Oegstgeest niet voldoende te zijn. Er be staat in Oegstgeest, gezien de leeftijdsop bouw van haar bevolking, een grote be hoefte aan tehuizen. De heer Beckers vroeg de commissaris dan ook of er voor de gemeente Oegstgeest, die zich toch ook op de noden van de regio richt, niet een wat soepeier norm kan worden gehan teerd, zodat toch nog wat gebouwd zou kunnen worden voor de bejaarden. Hij noemde het plan Haaswijk als mogelijke lokatie voor de bouw. De heer Vrolijk meende dat wellicht wat aan deze norm gesleuteld zou kunnen worden als de noodzaak wordt aange toond. Hij verwees de raad dan ook naar Gedeputeerde Brink, die zich met de huisvesting van bejaarden bezig houdt. De heer Vrolijk geloofde dat een discussie met de gedeputeerde mogelijk een oplos sing zou kunnen brengen. En dat wellicht een ontheffing op de norm van 7 procent gegeven zou kunnen worden. Na afloop van de raadsvergadering over handigde burgemeester Van Eysinga de heer Vrolijk een ingelijste tekening van het Groene Kerkje, als aandenken aan zijn werkbezoek aan Oegstgeest. Mr. Vrolijk (rechts) verricht de officiële opening 1 hem de Oegstgeestse wethouder Thorn. het Poelmeerbad door de onderwaterverlichting in te schakelen. Naast OEGSTGEEST „Het is een bijzondere eer een handeling te mogen verrichten die ik vorige week in Nieuwerkerk aan de IJssel ook mocht uitvoeren: n.l. de opening van een nieuw zwembad. Er is echter één kleine teleurstelling dat ik het college van B. en W. van Oegstgeest niet te water zie gaan, zoals in die andere plaats een zwemmend college kan bewijzen het hoofd boven water te kunnen houden", aldus de commissaris van de koningin, mr. M. Vrolijk in het nieuwe Oegstgeester Poelmeerbad. „Zuid-Hol land is in menig opzicht achtergebleven, maar nu er in één week twee baden bijgekomen zijn krijg ik de indruk dat wij een beetje aan het inlopen zijn", vervolgde mr. Vrolijk, die het gemeentebestuur maar bovenal de bevolking van Oegstgeest komplimcnteerde met dit schitterende zwembad Met een druk op de knop ontstak de commissaris de onderwaterverlichting waarmee het bad officieel was geo pend. Een kleine plechtigheid in het bijzijn van talrijke genodigden uit de bouwwereld, het gemeentebestuur, afge vaardigden van sportverenigingen en vele anderen. Direct daarna doken de meisjes van de kunstzwemvereniging A.Z.C. „Unique" uit Alphen in het water om een zeer fraaie kunstzwemdemonstratie te geven. Dit alles onder toeziend oog van Elly Rijnsburger-de Smits. „Ik ben er weg van van dit bad, vooral de onderwaterverlichting", bekende zij enthousiast. Nadat de jeugd een kleine verrassing was bereid in de vorm van een Amaryllis die door wethouder Thorn werd overhan digd, bood deze mr. Vrolijk een herdenkingstegel aan. Direct daarna nodigde hij de gasten uit het gebouw in ogenschouw te nemen. Er volgde een geanimeerde bijeenkomst in de fraaie restauratie van het bad. Noord wijks redmateriaal verdwenen NOORD WIJK De Noord- wijkse Reddingsbrigade is boos. Het behoort tot de taken van de brigade om op verschillende plaatsen aan de gemeentelijke waterwegen redstokken, lijnen, en dergelijke te stationeren. Gebleken is, dat dit materiaal herhaaldelijk wordt weggeno men en vernield. Dit onverant woordelijk gedoe levert niet al leen de brigade veel schade op, maar bovendien kan het ontbre ken van de redmiddelen men senlevens kosten. Als iemand te water raakt, grijpen de redders namelijk mis als zij het redma teriaal willen gebruiken. Vooral in een vorstperiode met slecht ijs kunnen zulke gevallen zich elk moment voordoen. Men vermoedt dat baldadige jonge lui debet zijn aan de diefstal en vernielingen en de Noord- wijkse Reddingsbrigade doet daarom een dringend beroep op het publiek haar te helpen bij het voorkomen van dit wange drag. Meer parkeermeters in centrum Wassenaar WASSENAAR De gemeen teraad van Wassenaar heeft gisteravond ingestemd met het voorstel om het aantal parkeermeters in de kom van het dorp met 24 uit te brei den. Doel van de meters is het aantal zogenaamde lang- parkeerders te reduceren. Ta rieven: een dubbeltje per half uur De raad stelde een krediet van ruim 35 mille beschik baar voor de reconstructie van de ontsluitingsweg naar Kerkehout. Wethouder Van Dingstee maakte bekend, dat binnen enkele weken opnieuw gesproken zal worden over de toekomstige bestemming van het gebied 'Hoge Klei'. Zoals bekend wil de gemeente het gebied agrarisch houden ter wijl de provincie het een woonbestemming wil geven. VOORSCHOTEN- De ijs baan van de gemeente Voor schoten aan de Antony van Leeuwenhoeklaan is vanaf vandaag geopend: 19-22 uur en 14-17 uur. ZOETERWOUDE De kerst boomverbranding die onder toezicht van politie en brand weer afgelopen 3 januari door de gemeente werd georgani seerd is een succes geworden. Voor een vijftiental deelne mers krijgt de grootse boom- verbranding zelfs nog een pret tig financieel staartje. Zij die één (of meer!) van de volgende uitgereikte loten bezitten kun nen tegen inlevering daarvan een tientje op het gemeentehuis in ontvangst gaan nemen: 202, 210, 227, 236, 242, 243, 250, 405, 412, 454, 463, 469, 476, 489, 502. LEIDERDORP De commissie ruimtelij ke ordening en openbare werken heeft gisteravond het woningbouwplan op het terrein van het tuincentrum Bloemendaal aan de Hoogmadeseweg van projectont wikkelaar Bagon B.V. te Amstelveen finaal van de tafel geveegd. Zoals gepubliceerd in onze krant van 10 januari, voorzien de plannen van Bagon, een dochterinstelling van de verzekeringsmaatschappij AGO, in de bouw van 62 vrije sectorwoningen, waaronder 11 villa's. Het grootste bezwaar van de commissie was dat het plan ten koste zou gaan van het aan Leiderdorp toegekende woningbouw- contingent en het ontbreken van sociale woningbouw. Voornaamste woordvoerder en felste tegenstander raadslid F. Leijnse (PvdA): „Er valt te praten over woning bouw, maar niet op basis van de bestaande plannen". De heer Leijnse bracht ook de geruchten ter sprake voor welk bedrag Bloemendaal bereid zou zijn zijn tuincen trum met bijbehorende grond te verkopen. De heer Leijnse meende te weten dat alleen al voor de goodwill een bedrag van vijf miljoen gulden op tafel zou moeten worden gelegd. „De plannen zijn gebaseerd op een exorbitante vraagprijs. Als de verkoper de helft van zijn winst zou laten vallen, dan behoort sociale woningbouw tot de moge lijkheden", aldus het PvdA-raadslid. De juiste prijs kwam niet op tafel, hoewel de op de publieke tribune aanwezige directeur van Bagon, ir. H. T. M. van Rijstee, opmerk te dat de prijs voor de goodwill van het tuincentrum van Bloemendaal niet ver van de door de heer Leijnse als reëel geken schetste prijs van 2 1/2 miljoen zou liggen. Desondanks leit hij echter tevens weten, dat gezien de geringe omvang van het project uitsluitend woningbouw in de vrije sector te realiseren is. Een punt van kritiek van de commissie was ook nog het feit, dat men te laat in de plannen was gekend. Wethouder A. H. Meerburg (CDA), tijdens zijn eerste optre den als wethouder, schoof de verantwoorde lijkheid hiervoor op de schouders van Bagon, die geen prijs had gesteld op rucht baarheid van de plannen. Het college had zich verder passief opgesteld en geen geme ne zaak met de projectontwikkelaar ge maakt. De heer Meerburg stelde dit tegen over een opmerking van de heer Leijnse die vond dat de gemeente te zeer bij de ontwikkeling van de plannen was betrokken geraakt en zich daardoor niet meer kon terugtrekken. Een stellingname die overi gens door hem zelf werd odnergraven met zijn afwijzing van de plannen Alle commissieleden waren het er tenslotte over eens, dat er onder deze voorwaarden niet tot woningbouw mocht worden overge gaan. Men was wel bereid hiertoe te advise ren als er in redelijke mate van sociale woningbouw sprake zou kunnen zijn en dit bovendien niet ten koste zou gaan van de woningbouw in het plan buitenhof. Een nieuw plan derhalve. Directeur van Huijstee verklaarde zich na afloop van de commissie vergadering bereid met de heer Bloemen daal opnieuw in onderhandeling te treden, teneinde na te gaan of de door de commissie geformuleerde uitgangspunten tot de moge lijkheden behoorde. Het ontwerp-bestemmingsplan "Centrum" zal niét vóór 6 februari, zoals aavankelijk in de bedoeling, ter visie worden gelegd. De commissie vreesde dat de plannen voor het oude raadhuis niet vóór 1 maart rond zouden zijn. De gemeenteraad zal daarom een nieuw voorbereidingsbesluit moeten nemen met de geldigheid van één jaar. De raadsleden J. A. M. Gordijn (PPR) en Th. Stuivenberg (WD) drongen aan op meer openheid inzake de gegadigden voor aan koop van het oude raadhuis. Wie mocht denken dat overstekend wild alleen voorbehouden is aan de Veluwe en Brabant komt bedrogen uit bij het zien van dit bord. De Provincie plaatste dit bord met de gevaarlijk ogende tekst „Pas op, overstekend waterwild" langs de Oostka- naafweg tussen Alphen aan den Rijn en Ter Aar. Dat het in de praktijk evenwel allemaal niet zo „wild" is te zijn moge blijken uit de verklaring van een provinciale woordvoerder. „We hebben dit bord geplaatst omdat veel watervogels met dit winterweer geen voedsel in het water kunnen vinden en daarom in de wegbermen gaan zoeken. Daarbij is al menige eend, waterhoen, maar ook meeuw doodgereden". De provincie hoopt dan ook dat automobilisten bij het zien van dit bord wat langzamer rijden en uitkijken voor overstekende watervogels. Rechtsomkeer ma ken is niet nodig, want het waterwild betreft dus geen Loch Nessachtige monsters die zich bij tijd en wijle uit het water verheffen, maar gewone eenden en andersoortige vriendelijke maar uitgehongerde collegae Nieuw kantoor bouwvereniging ,,Willibrord" ZOETERWOUDE - Woning bouwvereniging „Willibrord" zal 20 januari om 15.00 uur haar nieuwe kantoor- annex verga derruimte aan de Jan van Ban- ningstraat 26 a officieel in ge bruik nemen. De vanouds bekende „koepelka mer" die tot nu toe als zetel van het bestuur van de woning bouwvereniging diende, is uit gebreid door de benedenetage van het pand Jan van Banning- straat 26a als vergaderruimte in te richten. De „koepelkamer" zelf heeft door een vernieuwde inventaris zijn kantoorfunktie behoudeft. Daarnaast is er thans ruimte gevonden voor een smaakvol ingerichte vergader zaal voor circa 12 personen. Ook is het mogelijk geworden een afzonderlijke archiefruimte te realiseren. De groei in de admi nistratieve werkzaamheden en het toenemen van het aantal personen dat zich in het bestuur en in de vele kommissies voor de volkshuisvesting in Zoeter- woude inzet, maakten de nu gerealiseerde uitbreiding nood zakelijk. Het bestuur van „Willibrord" is zeer verheugd over deze nieuwe kantoor- en vergaderruimte. Vanaf 16.00 uur tot 17.30 uur worden de leden van de woning bouwvereniging en andere be langstellenden dan ook uitgeno digd om de nieuwe ruimtes in ogenschouw te nemen. Leden Rijnsburgse Oranjevereniging gehuldigd (staand) zijn gisteren onder scheiden door de Rijnsburgse Oranjevereniging. De heer Frijns wegens zijn tien jarig lidmaat schap van de vereniging en de heer De Koning wegens zijn 15- jarig lidmaatschap. Beide leden ontvingen de gouden speld, een oorkonde en een gouden pen. De overhandiging vond plaats tijdens de bijzonder druk ge zochte jaarvergadering van de Rijnsburgse vereniging. Voorzit ter Cor de Mooy maakte aan het begin van de bijeenkomst bekend, dat de Rijnsburgse ver eniging in het afgelopen jaar is gegroeid tot 2300 leden, waar mee men de verreweg de groot ste vereniging in de regio is ge worden. VOORSCHOTEN De commissie voor welzijn, huisvesting en onderwijs is in meerderheid voor het verlenen van een startsubsidie van 450 gulden aan de Stichting Jongerenhuisvesting Voorschoten. De VVD heeft twijfels over het toekennen van deze subsidie omdat het de eerste maal zal zijn dat de gemeente subsidie gaat verlenen aan woningzoekenden. Wethouder Mar- selis wees op de bijzondere kenmerken van de stichting, ontstaan na het kraken van een lang leegstaand pand in eigendom bij Rijkswater staat. Hij meent dat de stichting nuttig werk verricht door o.a. het registreren van de „zoeken de" jongeren. De commissie verzette zich niet tegen het voorne men om zeer spoedig het gemeentelijk badhuis te sluiten. Het aantal baden dat wekelijks geno men wordt is zeer gering. Vast staat dat het badhuis thans overbodig is. De bouw van het nieuwe zwembad is nog niet verder dan het heien van de palen. Toch bestaat er al ernstige kritiek van de kant van de vakleerkrachten ten aanzien van het nieuwe instruktiebad, dat als onveilig wordt gezien. Wethouder Marselis heeft het volste vertrouwen in de commissie welke de plannen uitgewerkt heeft. Tevens heeft de Ver. van Nederlandse gemeenten de goedkeuring gegeven aan het gehele zwembad inclusief het instruktiegedeelte. De bereidheid is er bij de commissie om alsnog de vakleerkrachten nader te horen. In hoeverre of het instruktiebad alsnog aangepast kan wor den aan de wensen van de vakleerkrachten is nog niet bekend. De zaak „Molenlaan 3", het voormalige ateüer van Willem Schrofer, is vrijwel tot een goed einde gekomen. Mevrouw Schrofer gaat akkoord met de wensen van de Voorschotense Kunstkring, ,jer b. en w. zullen een scheidsrechtersfunktie krijgen t0() bij geschillen tussen beide partijen. Niets staat het tekenen van de voorlopige koopaktie tussen wjB mevrouw Schrofer en de gemeeqte Voorschoten meer in de weg. De verkoopprijs is gedrukt en de koopster heeft de verplichting het pand te restaureren volgens de eisen van CRM. De onderwijsbegeleidingsdienst Voorschoten zal prj: trachten regionale aansluiting te krijgen. Dat is een vereiste om voor rijkssubsidie in aanmerking te komen. Nog deze week zal in Leiden een gesprek plaats vinden, waarbij ook andere ge meenten uit de regio Leiden bij betrokken wor- Vervoersbedrijven willen zich in Stompwijk vestigen STOMPWIJK Diverse vervoersondernemingen willen zich in Stompwijk vestigen. Gisteravond besprak de commissie voor ruimtelijke ordening een voorstel van het college om aan het aannemingsbedrijf J.J.A. Togni bv grond aan de Huyssitterweg te verkopen. Tegen het voorstel kwam bezwaar van diverse commissieleden, die wezen op een verzoek van vier vervoersondernemingen die ook gevraagd hebben zich in Stompwijk te mogen vestigen Aan de vier transportondernemingen is destijds grond toege zegd aan de Jan Koenenweg. Gedeputeerde Staten heeft in middels laten weten daarvoor geen toestemming te geven. Me vrouw K.P. Bregman-Lugtigheid (CDA) meende, dat aan Stompwijkers voorrang geven moest worden en dat de tran sportondernemingen daarom de voorkeur verdienden om in aanmerking te komen voor de grond aan de Huyssitterweg. Andere commissieleden voorzagen verkeersmoeilijkheden bij de vestiging van de transportondernemingen. De Stompwijkse Dorpsraad zal zich binnenkort over de mogelijkheden buigen. Leiderdorper logeerde gratis NOORDWIJK De Noord wijkse recherche maakte pro cesverbaal op tegen een 53-jari- ge inwoner van Leiderdorp, dit zich schuldig gemaakt zou heb ben aan een reeks gevallen van flessentrekkerij. De man bleek in verschillende Noordwijkse hotels te hebben gelogeerd, waarbij hij zich soms uitgebreide maaltijden liet voor zetten. Na enkele dagen ver dween hij zonder te betalen, de hoteliers achterlatend met een schadepost. Elders in het land zou de man soortgelijke feiten hebben gepleegd. Ook enkele bankinstellingen gingen door de praktijken van de Leiderdorper het schip in. LE alk

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4