WON wil onderzoek ïiaar shirtreclame Zwaarwelters maken de beste indruk Nieuw reglement zal sponsoring en contracten regelen Vul een^£ kolommen méér in op uw Lotto-formulier Dat betekent mm extra kansen op Alport kag vt Verminderde straf oor Aad Mansveld VOLLEYBALAFFAIRE V.d. Velden SCHA A TSKALENDER Van Gerven uit degradatiezorgen na zege op Van der Plas LEIDSE COURANT DINSDAG 16 JANUAR11979 PAGINA 11 vaiig i no ■JEIST De Vereniging n Voetbalocfenmeesters Nederland zal zich zater tijdens de vergadering het betaalde voetbal nbstellen als tegenstander in het plan van het sectie- opstuur shirtreclame snel in voeren. Secretaris Jaap ui der Leek greep gisteren studiebijeenkomst van trainers uit het betaalde de top van het amateur- 'r^etbai te Zeist aan om het ,andpunt van zijn organi se nog eens onder woor- brengen. „De VON", zei Van der Leek, geen principiële tegen- •c ander van shirtreclame, ader de huidige omstan- :heden echter zou een in- :ring per 1 juli 1979 on- rstandig zijn", m der Leek bracht een aantal tspraken van staatssecretaris C. Wallis de Vries (CRM) in •rinnering. „De staatssecreta- heeft duidelijk gemaakt dat externe geldgevers hun steun illen staken wanneer de shir- eclame op die datum zal wor- in ingevoerd, zowel het één ïbsidie) als het ander (shirtre- ame) is op korte termijn niet lalbaar. Omdat de Kamer zon- (r passend overleg met de OS en het Budget Bewakings stituut (BBI) uit het betaalde 1 >etbal zeker afwijzend zal STANDPUNT VVCS NOG NIET DEFINITIEF DEN HAAG Ook na de tweede vergadering, gisteravond in Den Haag ten huize van voorzitter Karei Jansen, over het onderwerp shirtreclame heeft de VVCS (Vereniging Van Contraspelers) nog geen standpunt kunnen innemen. Het bestuur zal nu, in overleg met de 37 spelersraden, vlak voor de algemene vergadering betaald voetbal van de KNVB, die zaterdag 20 januari plaatsvindt, een definitief standpunt bepalen. z,'1 staan tegenover subsidie zal de staatssecretaris de kraan wel moeten dichtdraaien wanneer in de Kamer de begroting van CRM wordt behandeld". Van der Leek baseerde zijn medede ling op het standpunt van de Kamer na de woordvoerders van de drie grootste partijen (CDA, PvdA en WD) te hebben gehoord. In gevaar „De shirtreclame per 1 juli brengt de subsidie uit lotto en toto in gevaar", riep de secreta ris van de WON uit. „Wij moeten waarschijnlijk veel meer inleveren dan wij krijgen en dat treft juist de minder sterken die voor de instandhou ding van het betaalde voetbal ook onmisbaar zijn". De huidige verdeelsleutel van lotto- en totogelden brengt het meeste bij de clubs met de kleinere recettes. De grotere clubs echter, die financieel ook meestal sterker zijn, zullen ech ter meer uit reclame krijgen en ik neem niet aan dat zij bereid zullen zijn cht in een gezamenlij ke pot te storten. De invoering van shirtreclame kan het voort bestaan van een aantal clubs in het betaalde voetbal op de tocht zetten". Deze zekerheden zijn voor de WON aanleiding geweest op het voorstel van het sectiebe- stuur in de vergadering van zaterdag een amendement in te dienen. In plaats van invoering per 1 juli wil de WON het sectiebestuur opdragen een on derzoek in te stellen naar de mogelijkheden van invoering, waarbij rekening zal worden gehouden met de mening van externe geldgevers, maar ook van de NOS en het BBI. De verklaring van Van der Leek werd gedaan tijdens een bijeen komst waarin vier sprekers de positie van de trainer projec teerden op situaties in het voet bal. Sectiebestuurder Jo Witte- veen sprak in zijn functie van vakbondsman over de positie van de oefenmeester en oud- scheidsrechter Ben Hoppen brouwer over de confrontatie trainer-scheidsrechter Joop Niezen (commentator van NCR- V's minivoetbal) sprak onder andere over trainer en publici teit en bondscoach Jan Zwart kruis maakte een projectie over het vertegenwoordigende voet bal en de trainer. Jaap van der Leek: „Waarschijnlijk meer inleveren dan we krijgen" ad Mansveld is er goed afgekomen telii indj(ElST De straf van Aad verb ansveld is gisteren in Zeist he tor de Commissie van Beroep len, 111 de KNVB teruggebracht 'At één duel onvoorwaardelijk et een proeftijd van een jaar een boete van driehonderd Feyenoorder was in eerste Male >orga f kun Eerste avond Sat 'uidhollandse boksstrijd in Tl. Iers. eten instantie door de strafcommis- sie van de KNVB geschorst voor drie wedstrijden naar aanlei ding van zijn gedrag in de wed strijd FC Twente—Feyenoord. De Commissie van Beroep oor deelde dat de tenlastelegging niet voldoende bewezen kon worden. DEN HAAG Het onderzoek dat de Nederlandse volleybal- bond (Nevobo) heeft ingesteld naar de zaak rond de PVC/- Blokkeer-speler Ad van der Velden en het bestaan van con tracten met sponsor De Stoop heeft vooralsnog geen direct resultaat opgeleverd dat zal leiden tot straffen voor de spe lers die de overgang van Blok keer naar CorbuJo hebben mee gemaakt Volgens de reglementen van de Nevobo is het niet expliciet ver boden afzonderlijke contracten met derden af te sluiten. Om die reden heeft het hoofdbe stuur van de Nevobo enkele reglementswijzigingen in voor bereiding die dit soort zaken in de toekomst zullen moeten voor komen. Zo zal een geldschieter na beëindiging van het contract een wachttijd van drie jaar heb ben alvorens hij een andere club financieel kan steunen en zullen de spelers geen contracten meer mogen aangaan die niet binnen de bondsreglementen zijn gere- Overigens bestaat de mogelijk- Overgang van Ad v. d. Velden werd oorzaak van nieuwe reglementering heid dat er een voortgezet on derzoek komt naar de overgang van de Blokkeer-spelers naar Corbulo op grond van argumen ten die het bestuur van PVC- Blokkeer bij de Nevobo heeft aangebracht. Bondsvoorzitter Piet de Bruin: „Als uit deze argumentatie mag blijken dat de reglementen zijn overtreden, zullen wij er zeker niet voor terugdeinzen om alsnog straf maatregelen te nemen. Ik vind overigens dat volleybalbond geen enkele behoefte heeft aan harde sponsoring zoals met Dé Stoop het geval is. Wij zijn alles bij elkaar erg tevreden dat de affaire Ad der Velden na ons initiatief door de betrokken par tijen razendsnel werd opgelost". DEN HAAG De schaatskalender van de komende dagen bevat de volgende tochten en wedstrijden: Dinsdag 16 januari: Nieuwpoort: kortebaanwedstrijden voor heren, aanvang 19.30 uur, in schrijven tot 19.00 uur, plaats: aan de ijsbaan. Inlichtingen: 01843542, of 393. Venhuizen: prestatietocht over 10 - 50 km., inschrijven tussen 10.00 en 20.00 uur aan de Teunsluis-ijsbaan. Inlichtingen: 022841790. Vanaf heden, tot zolang er ijs is: Nieuwkoop: Plassentocht over 35 - 70 km., aanvang 11.00 uur, inschrij ven: 01724—8260; 01725—1267 of 1761, startplaats bij de ijsclub. woensdag 17 januari: Oosthuizen: gewestelijke kampioen schappen langebaan, heren junio ren, a en b-categorie. Afstanden: (a-categorie) 500,1500 en 3000 meter, (b-categorie) 500 en 1500 meter, aan vang 19.30 uur, inschrijven tot 19.00 uur aan de baan. Nieuwpoort: kortebaan dames se nioren, aanvang 19.30 uur, inschrij ven tot 19.00 uur, plaats: de ijsbaan in Nieuwpoort. Inlichtingen: 01843—542 of 393. Westerhaar/ Vnezenveen: kortebaan heren, aanvang 14.00 uur, aanmel den tot 13.00 uur aan de ijsbaan. Inlichtingen: 05498-9519 of 9246. Ouderkerk aan de Amstel: Botshol- tocht over 15 km., starten bij de Waver of bij de Schokkelaarsbrug, aanvang 10.00 uur. Almelo: Twentse kampioenschap pen langebaan. voor junioren a (meisjes en jongens) en enioren (da mes en heren), aanvang 08.45 uur, inschrijven aan de ijsbaan. Vught: marathon heren over 50 km.. aanvang 19.00 uur, inschrijven vanaf 18.00 uur. Inlichtingen dhr. Van de Heuvel: 073—564707. Oliesloot: wedstrijd over 100 km, (10 ronden van 10 km.), aanvang 13.00 uur. Inlichtingen: 02904509. Wilnis: afvalwedstrijd, aanvang 20.00 uur. Aardswoud: toertocht over 50 km. aanvang 13.00 uur, startplaats Groet- kanaal, inlichtingen 02278—1697. Deelnemers EK schaatsen DEVENTER Aan het toer nooi om de Europese schaatsti- tel, dat zaterdag en zondag op de kunstijsbaan van Deventer wordt afgewerkt, nemen 33 schaatsers uit 16 landen deel. Tot de inschrijvers behoren on der andere een Roemeen en een Tsjech. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Oost-Du its land: Andreas Ehrig, Andreas Dietel, Uwe Sauerteich en Klaus Wunderlich; Groot Brittannië: Geoffry Sandys; Finland: Pertti Niittylae; Italië: Mauri2io Marchetto; Noorwe gen: Jan Egil Storholt, Kai Stenshjemmet. Amund Sjo- brend en Oyvind Tveter; Oos tenrijk: Berend Schabus; Po len: Andrue Zawadski; Roeme nië: Andrei Erdelyi; Spanje: An tonio Gomez-Fernandez; Tsje- cho-Slowakije: Stephanek Zde- nek; Sovjet Unie: Sergei Marts- joek (titelverdediger) Vladimir Lobanov, Viktor Ljoskin en Vla dimir Belov; West-Duitsland: Fritz Gawenus, Markus Eicher en Gunther Schumacher; Zwe den: Ulf Ekstrand, Thomas Gustafson, Jan Junell en Peter Dyderg; Zwitserland: Roger Berklaz; Nederland: Hilbert van der Duim; Piet Kleine, Klaas Vriend en Wim Pol. KATWIJK Opnieuw een overwinning voor Van Gerven de Jong. De Lisser ploeg won met 1-2 van Van der Plas BMW dat met deze nederlaag zijn klassering bij de eerste drie van de ranglijst wel kan vergeten. Van Gerven de Jong lijkt nu voorgoed te zijn bevrijd van degradatiezorgen, vijf punten uit drie wedstrijden is op zijn minst goed te noemen. EKL Boys versloeg Swift 't Winkel tje met 3-1. De twee ploegen speelden een zwakke partij zaalvoetbal en een gelijkspel had daarom de verhoudingen wat beter weergegeven. In de eerste helft van het duel tussen Van der Plas BMW en Van Gerven de Jong werd er niet gescoord. Leen Spoor en Frank van der Sanden van Van Gerven en Johan van Duin en Freddie Eijsberg van Van der Plas kregen elk wel een moge lijkheid om de score te openen maar lieten die kansen liggen. Na rust was het echter al gauw raak, Jack van Ruiten, gister avond de onbetwiste uitblinker, slalomde door de Katwijkse ver dediging en schoot op doel. Floor Schaap stopte de bal en, in plaats van het speeltuig naar een medespeler te gooien, wierp hij de bal voor de voeten van Jack van Ruiten. Deze aarzelde geen moment en bracht zijn ploeg al in de eerste minuut op voorsprong. Een pass van Leen Spoor op Hennie van Eeuwijk betekende 0-2. Van der Plas trok na die treffers onverwijld naar voren. Na een overtreding van keeper Hans Kortekaas op Koen Wieffering legde scheids rechter Uphoff de bal op de stip. Freddie Eijsberg belastte zich met het nemen van die straf schop. De Katwijker schoot de bal echter ver naast het doel van Kortekaas. Nadat Johan van Duin de bal op de paal had geschoten nam Eijsberg revan che. Op zijn harde schot had Kortekaas geen antwoord. Nog twee minuten had Van der Plas om op gelijke hoogte te komen met Van Gerven. De Lisser ploeg gaf zijn kostbare 1-2 voor sprong echter niet meer uit han den en dat betekende de tweede gevoelige nederlaag op rij voor de Katwijkers. Evenals vorige week in de wed strijd tegen Godyla VT scoorde Gijs Collé na nog geen zestig seconden spelen het eerste doel punt voor EKL Boys. Het was de laatste daad van Collé, twee minuten later moest hij met een knieblessure voorgoed naar de kant. Vier minuten na die 1-0 trok Swift't Winkeltje de score gelijk. Piet Gubler, hij werd ten val gebracht door Sjaak Mat ters, mocht een strafschop ne men. Gubler maakte geen fout en passeerde doelman Cees van der Steen met een hard schot. Daarna duurde het tot diep in de tweede helft voor er weer werd gescoord. Sjaak Matters zorgde, tegen de veldverhou- ding in, voor 2-1 en een uitval van Frans Sjardijn bracht EKL Boys een minuut later, en drie minuten voor tijd, op een 3-1 voorsprong. Swift dat geduren de de hele wedstrijd een over wicht had trok in deze matige partij zaalvoetbal dus aan het kortste eind, een gelijkspel was beter op zijn plaats geweest. Sanitair Sjardin - Glasbergen de Best De tot nu toe belangrijkste wed strijd in de hoofdklase zaalvoet bal vindt morgen plaats. Voor koploper Sanitair Sjardin en het op de tweede plaats gepos teerde Glasbergen de Best breekt dan het uur van de waar heid aan. Wint Sjardin, dat twee punten voorsprong heeft op Glasbergen, dan is een kam pioenschap een reële zaak voor de Leidenaars. Een overwin ning voor Glasbergen houdt de competitie open. Deze wedstrijd begint om acht uur en wordt gespeeld in de Groenoordhal. Verdere programma voor mor gen: Groenoordhal: Oegstgeest- Cleijn Duin, negen uur. Sassen- heim, Wasbeekhal: Landwer JMB-Godyla VT, 20.25 uur. KEES VAN HERPEN ORDRECHT Normen voor bokswedstrijden, aarin nieuwelingen aantreden, mogen niet hoog Jj orden gesteld. Wie de elementaire beginselen van sport machtig is, kan zich in de ring begeven, isteren, op de eerste van de zeven avonden waarop i strijd om de Zuidhollandse titels wordt ver- erkt, kwamen de zwaarwelters in de laagste klasse 11 °P t best te voorschijn. werden drie kwartfinales gebokst, waarvan die ssen Holleman (Hoogenband, Den Haag) en Kor- am (Crooswijk, Rotterdam) de beste was. De dekte goed tegen de snelle kleurling maar 'rslapte in*de derde ronde, wat Kortram in dit It uit vaj ,je zege bezorgde waar onbeslist maar dat Ü!LV 11 bij kampioenschappen niet in een gewone irtij ongetwijfeld de uitslag zou zijn geweest. Marcel van der Tak (Te Pas, Den Haag), de jongere broer van A-klasser Henk, won ook, van Sjair (Huizenaar, Rotterdam) en'dat had hij te danken aan zijn grote inzet, resulterend in goede korte rechtse hoeken in de eerste ronde. Daarna zakte ook hij af, kwam te laag in en liep in de derde ronde een openbare waarschuwing op. Niettemin werd hij winnaar met 3-0, wat een ietwat te royale beloning genoemd moet worden. De derde kwartfina- lestrijd tussen v.d. Herk (Huizenaar) en Knoop (Arvos, Dordt), die een thuiswedstrijd bokste omdat zijn vereniging de eerste avond organiseerde, was een dikke onvoldoende waard. V.d. Herk won maar heeft geen schijn van kans in de halve finales. Bij de middengewicht, waar alle vier kwartfinales werden gebokst, was armoe troef. De sterke Slinkert (Crooswijk) bezat geen techniek om meer profijt uit zijn stoten te halen dan een puntenzege op Finger (DTS, Leiden). Koning (Croos wijk) loerde op een eindstoot tegen Broeder (Huize- na^r) maar was eveneens technisch onvoldoende onderlegd hoewel hij won, en de indrukwekkend bewegende maar zeer weinig stoottechniek bezitten de Montero (Hoogenband, Den Haag) mocht de handen dichtknijpen met de puntenzege van 2-1 op de veel kalmere en beter stotende Rolvink (Kristalijn, Den Haag). In de vierde kwarteindstrijd toonde Goudriaan (Huizenaar) in de minuut waarin hij zijn zege door k.o. op Helmich (Oorschot, Rotterdam) behaalde, dat hij de grote kanshebber is in dit matige gezelschap. Achteruit Matig moet ook de kwalificatie zijn voor de half- zwaargewichten. De Raat (Hoogenband) is een fraaie, lange halfzwaargewicht maar heeft grote moeite met achteruit boksen. Doordat Van Berkel (Verkade, Westland) te zuinig omsprong met aanvallen en daardoor zijn sterke stoten te weinig plaatste, won De Raat. Hij zal, als hij hem loot in de halve finales, geen moeite mogen hebben met Braak (Oorschot) die de totaal onbekwa me Maaskant (Arvos) slechts een puntenzege kon afdwingen noch met Gelderland (Crooswijk) die de Hagenaar Vrolijk (Te Pas) bedwong in slechte partij. Er kwam één kampioen te voorschijn. De C-juruor vedergewicht Tilroe (DOS, Vlissingen) verwierf na een bedroevende partij de titel door een puntenzege op Scheffer (Arvos) die veel conditie te kort kwam. En dat voor zo'n jonge knaap. Overige resultaten: junioren C-klasse: halve finale middengewicht Hiwat (Huizenaar) w.o.p. van De Mey (DOS); lichtwelter Tsakivis (Arvos) w.o.p. van Alean- dros (DOS), twee Grieken van wie de laatste meer een volksdansje uitvoerde dan bokste. Het publiek dat op de volgende seances aanwezig is maandag 22 januari wordt verder gebokst in „Amicitia", Den Haag) zal hem niet meer kunnen zien. Herman van Bergem 'weekamp Van der WalKoeperman EN HAAG Iser Koeper- an, die vorig jaar Rusland de g toekeerde om zich te vesti- in in Amerika wil in een (tweekamp tegen Jannis xj>n der Wal bewijzen dat hij Dg steeds tot de wereldtop J j shoort. e oud-wereldkampioen speelt sinds 1976 niet meer in voor- wopiS! ^staande toernooien. Van 26 bruari tot en met 3 maart omt Koeperman in Amster- im uit tegen de nummer zeven 30 17 30'10 nationale ranglijst, Van jpavond ïr Wal. De organisatie van de reekamp is in handen van de ;BeDa, de Vereniging van Be dde Dammers. Tegen v. d. Wal (foto) wil Koeperman bewijzen dat hij er nog is ADVERTENTIE Twee kolommen extra kosten maar f 1,50 meer. Voor vier kolommen betaalt u dus f 3,- plus f 0,25 administraliekostea Als dat geen gokje waard is. f500000,

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11