■ugdunum driemaal eerste n zaalvoetbaltoernooi LFC NOVO na 2-0 voorsprong toch geklopt Demonstratie Parker bij Delta Lloyd AANVALSGEWELD VALBOVAL TEVEEL VOOR GEMINI/K I oordwijk eemt fstand an Keukenhofbosloop voer Piet Waaning Lions stelt teleur s j. ITL EN FOREHOLTE VERRASSEND STERK (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN Derde divisionist Donar is in het nieuwe jaar uitstekend van start gegaan. Na het debacle in de bekerwedstrijd tegen promo- tie-klasser Zovoc werd er een hartig woordje met de ploeg gesproken en dit miste z'n uitwerking niet. Het Utrechtse USS, nummer vier op de ranglijst, werd door een gemotiveerd Donar naar een verrassende 32 nederlaag gespeeld. Het duel kende voor de Merenwljkbe- woners een voorspoedig begin. Donar, met Wouter van 't Veer en Frans de Rijk in de hoofdrollen, zette USS via 159 en 1512 op een 20 achterstand. Donar bleef redelijk acteren, maar miste in het derde en vierde bedrijf de nodige scherpte om tot setwinst te komen (5—15 en 12—15). In de beslissende vijfde set pakte de thuisploeg echter genadeloos uit. De Utrechtenaren werden via 15—2 volledig van het veld geveegd. Gemini Kangeroes kwam. ondanks de come back van hoofdaanvaller Nico Klein, niet tot winst in de thuiswedstrijd tegen het Woerdense Valboval. In de eerste twee sets liep het voor de Voorschote naren nog alleszins redelijk. De eerste spelperiode ging weliswaar verloren (11—15), maar via 158 werd de stand weer in evenwicht gebracht. In de volgende twee sets was Gemini echter niet meer opgewassen tegen de grotere aanvalskracht van de Woerdenaren. Gemini viel ver terug en moest via 9—15 en 515 de 1—3 winst aan Valboval laten. De reserves van Gemini Kange roes deden het tegen Valboval 3 aanzienlijk beter. Gemini toonde zich de hoge klassering waardig en speelde de Woerdense formatie naar een kansloze 30 nederlaag. Gémini sleepte de eerste set probleemloos binnen (156), kwam in het tweede bedrijf nog even in moeilijkheden (15—13), en sloot vervolgens via 1511 het duel winnend af. Bij de dames werd de derby tussen Leython en Gemini Kangeroes 2 met veel belangstelling tegemoet gezien. Leython en Gemini, beide reeds uitgeschakeld voor een hoge klassering, maakten er een aantrekkelijk duel van, waarin uiteindelijk opnieuw Gemini de winst voor zich opeiste. De terugkeer van Joke van Klaveren, weliswaar nog kampend met conditie-problemen, was voor Ley thon duidelijk een versterking. Leython startte met een uitermate zwakke service, waardoor de eerste set ruimschoots bij Gemini belandde: 7—15. Leython maakte in de volgende sets deze fout niet meer en nam mede daardoor via 157 en 1511 een 21 voorsprong. In het vierde bedrijf haalde Leython een opgelopen 07 ach terstand, vooral dankzij sterk spel van Adriaan Renaud, nog wel ver op, maar het kon toch niet verhinderen, dat Gemini via 11—15 een beslissende vijfde set afdwong. In de laatste spelperiode hielden beide formaties elkaar tol 1111 in evenwicht, maar toen was het uieindelijk toch Gemini, dat dankzij de excellerende Anneke Pardoen met 1115 aan de het langste eind trok. Gemini Kangeroes 1 kwam er tegen het Tilburg- se Sarto nauwelijks aan te pas. Gemini presteerde weliswaar redelijk, maar miste met name in de achterveldverdediging de nodige beweeglijkheid. Sarto daarentegen, beschikte over een uitsteken de verdediging. Mede daardoor waren de Tilburg- se dames in staat ook aan het net aantrekkelijke dingen te laten zien. Kortom. Gemini kwam gewoon kwaliteit en tempo tekort en moest dan ook terecht via 15—11, 15—8, 16—18 en 154 de 1—3 winst aan Sarto laten. Intermed/Novo leek aanvankelijk voor een dave rende verrassing te zorgen tegen nummer twee Tonegido. Novo kwam uiterst sterk uit de start blokken en nam via 1512 en 15—13 een 2—0 voorsprong. Wat er toen gebeurde met de Noord- wijkse dames was een raadsel, maar een feit was wel. dat in de derde set de rollen volledig waren omgedraaid. Het derde bedrijf werd voor Intermed/Novo een complete afgang: 0—15! Novo herstelde zich nog wel, maar Tonegido liet zich de winst niet meer afsnoepen. Een teleurgesteld Novo zal alsnog via 13—15 en 12—15 de 2—3 winst naar Voorburg verhuizen. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN De tiende Keukenhof bosloop heeft wederom een groot aantal deelnemers getrokken. Niet minder dan 700 trimmers en geoefende atleten gingen op de vier, acht dan wel twaalf kilometer van start. Daarbi| probeerden zij allen zo snel mogelijk aan te komen om de herinneringsme daille in de wacht te slepen. Onder de aan de start verschenen atleten bevonden zich ook enkele prominenten zoals Piet Waaning en Joke van Gerwen. die samen met hun lotgenoten ontdekten, dat door de weersomstandigheden de paden hier en daar in een glijbaan dan wel een modderpoel omget overd waren. Het maakte het lopen wel wat zwaarder, maar onoverko melijke problemen leverde dit niet op. Piet Waaning liet op de langste afstand, de twaalf kilometer, de rest van de deelnemers ver achter zich. Peter Wezel bleef met meer dan een minuut achterstand nog het dichtst bij deze landelijk be kende lange afstandslopen. Wim van Klaveren overschreed als der de de eindstreep. De beste dame was op deze afstand Leny van der Poel. Ook op de twee andere afstanden was geen sprake van strijd om de eerste plaats. John van der Zwet liet op de vier kilometer iedereen gemakkelijk achter zich, terwijl Gé Scholtes op de acht kilometer geen ge'nade toonde. De snelste dames op deze afstanden waren respectievelijk Nijland en Henny Grimbergen, ruim voor Joke van Gerwen. (Van onze sportredactie) UITRECHT Leiden Lions Is in de Domstad tegen Rheem Racers niet verder gekomen dan een 55 gelijkspel. De Utrechtse hek-1 kesluiters hadden zelfs riante kansen op een ovenwinning. De tweede periode werd met een 5—1 voorsprong afgesloten. Na de kleine nederlaag tegen koplo per Bisschop, op zich niet onver dienstelijk, opnieuw een teleur stelling voor de Leldenaren. Toch had Lions dit resultaat aan zichzelf te danken. De Racers waren duidelijk onderschat. Bo vendien kende de thuisploeg een zeer enthousiaste start, hetgeen IJshockey een 2—0 voorsprong opleverde. Ivan Kocanda scoorde voor de Lions tegen. In de tweede periode leek Leiden op een debacle af te gaan. Domme fouten leverden drie tegentreffers op. zodat met een 5—1 achterstand aan het laatste speldeel begonnen werd. Een alles-of-niets-offensief. waarin Anton van Wielheesen scoorde, bracht de ploegen op gelijke hoog te. Éèn punt leek althans binnen te zijn. Negentien seconden voor tijd werd Rheem Racers een penal tyschot toegekend. Ed Nienhuis voorkwam echter met een schitte rende redding, dat Leiden Lions met lege handen huiswaarts zou keren. Stand: 1 Bisschop A'dam 814. 2. Tilburg Trappers 810. 3. Feenstra Flyers 7—9 4 Menken/Leiden 89. 5. Olympia Nederhorst 89. 6. HYSIn- tervam 7—8. 7 Bondsspaarbank/GUS 8—8. 8. Roswell/Nijmegen 8—5. 9. Havana Club Eagles 83, 10. Rheem Racers 8—3. LEIDSE COURANT PAGINA 15 onze hockeymede- werker) •DEN Dit weekende nieu»s het bij de heren we- 9V>m Noordwijk, dat in de ig ou( ilhockeycompetitie voor ie overwinningen be- punteelde. Zij zijn met nog vier joelkc Jstrijden te spelen kl "0I chts twee punten van ■j;, jj kampioenschap verwij- leeln ropesfcrdwijk startte met een eenvou- zege op het Haagse VCL -2). In de eerste helft bleven fagenaars nog enigszins bij, itand 62. Halverwege de ide periode liep het echter uit land. Bij de stand 72 nam 'j*ik Brouwer, een naar de me- I van de VCL-keeper dubieuze kopp bal. Na verzilvering hiervan! de Noordwijker de bal naar hoofd gegooid. De Hagenaars elden toen zelf hun doelman lierna was het voor Noordwijk moeite om nog vijfmaal het te vinden. Met negen doel- Raj> ten mocht Frank Brouwer zich corer noemen. In zijn tweede strijd overwon Noordwijk ito met 6—1. De Leiderdor- die zonder wisselspelers aan- in waren niet bestand tegen :gm°n<] trafcorner van Frank Brouwer oor rust en 2 ema). Ralf van 1.22.1, leren zorgde voor 30 na de lelft en Jan-Willem van Veen ii^de 6—1 eindstand. Hans Hart- tekende voor de Alecto-tref- 3. Ne* andere partij leverde wel een winning op voor Alecto, Rijs- legde met 43 het loodje. Olindi »_Q voorSprong van de Rjjswij- v- ging vlak voor rust te niet if!?*r '2 strafcomers van Maarten pes. In het begin van de 2e k°ppft zette Marco Koeken de Lei- lorpers op voorsprong. Rijs- kwam nog wel langszij, maar voor tijd hielp Robbert Kruide- Alecto aan de volle winst, ooijilis verloor zijn eerste duel met van Waddinxveen. Bij de rust het reeds 6—1. De tweede werd ontsierd door enkele »rg rettige incidenten van de kant Waddinxveen. De scheidsrech ts genoodzaakt 2 gele en 1 ?49fi5 kaart u't te cle,en- Ondanks eP Waddinxveen toch nog uit 5>o 9—2. John Simons en Rob Buiten JWer scoorden voor de ploeg u' Lisse. De tweede wedstrijd m rde Hisalis weer een 9—2 ne- iann?3 aa9 op, ditmaal tegen VCL. De stand was hier 50. In de helft doelpuntten Rob 'liwer en Robert Tielly nog voor Hisalis. druk was het in de Groenoordhal. Het LFC-toernooi sloeg duidelijk aan. (Van onze sportredactie) LEIDEN Lugdunum was de grote triomfater van het LFC-zaal- voetbaltoemooi dat gisteren werd gehouden in de Groenoordhal. AMSTERDAM Nee, spannend zullen de meeste competitieduels van Parker niet meer worden. Na de Europacup-uitschakèling heeft de ploeg zich op de vaderlandse competitie geconcentreerd, met als gevolg dat Leiden momenteel als een soort moloch over de eredivisie walst met de eerste plaats al3 voorlopig einddoel. Grote teams als EBBC en Donar komen er met een nederlaag van acht punten nog goed af, voor de rest van de eredivisie is het motto: „een paar keer diep en wanhopig zuchten en de .schade tot 25 punten zien te beperken". Zaterdagavond was Delta Lloyd in de eigen hal aan de beurt voor een confrontatie met de Leidse machine. Dat Delta Lloyd ooit het stunt- en sensatie team werd genoemd, lijkt stof geworden voor de basketbalhistorici, tenzij men een tussenstand van 29—61 als sensatie beschouwt. Het spelletje van de Amsterdammers mag zo langza merhand bekend worden verondersteld. De Amerika nen Smith en Davis maken al jaren de dienst uit. De bal wordt zo snel mogelijk naar één der heren gespeeld, die vervolgens scoort. Af en toe mogen Bert Kragtwijk en Ben van Doorn ook eens schieten, maar daar blijft het bij. Smith en Davis werden echter zeer bekwaam verdedigd door respectievelijk'Woud stra en Bruinsma. Toch wilde het Amsterdamse duo blijven scoren, wat hun schotacties een steeds krampachtiger karakter gaf en het schotpercentage van Davis en Smith drukte. Parker op zijn beurt wist wel raad met dit solistisch geklungel. Lange tijd hield Parker het tempo moor dend hoog. Na een openingsfase, waarin beide teams erg veel misschoten, nam de Leidse ploeg direct een 0—8 voorsprong. Zeer bekwaam werd die voorsprong uitgebouwd. Woudstra en Bruinsma de den defensief erg knappe dingen en aanvallend was Arthur Collins zoals altijd aanwezig. Bij 1024 nam Delta Lloyd zijn eerste time-out. Voor coach Blom het sein om Washington in het veld te zetten. Washington bewees voor het eerst toch een erg knappe center te zijn. De Amerikaan regeerde in de bucket en blockte in totaal liefst negen ballen weg. Met een 25—50 ruststand mocht Delta Lloyd volko men gedesillusioneerd naar de thee. In de tweede helft veranderde er weinig. Parker begreep, dat het ook in de uitverkochte Apollohal aan klantenbinding moest doen en showde nadrukke lijk. Plaat lanceerde assists, waarbij het hele veld werd overgeslagen. Men behoefde zelfs niet meer als ploeg mee te hollen. Plaat slingerde en Collins of Bruinsma stond er. Het was dus geen wedstrijd meer. maar als kijkspel was het des te leuker. Collins, Bruinsma en zelfs Woudstra dunkten er vrolijk op los. Verdedigend werden Smith en Davis tot hoera- schieten veroordeeld en deelden Washington en Kip hun gedesillusionerende blocks uit. 15 bloks in één wedstrijd, dat zie je zelden. Bij 4483 was het uit met de pret. Parker geloofde- het wel en Blom liet zijn bankspelers aan hun trekken komen. Comelis- sens tilde Parker over de honderd-grens en met 70—101 kon Delta Lloyd zich gaan bezinnen over de verdere toekomst. Scouting Parker: Collins 28 pt. 56% 7 reb.; Bruinsma 26 - 69% - 13; Woudstra 14 - 88% - 5; Plaat 13 - 50% 6; Kip 8 pt; Washington 6; Oostveen 4; Cornelissens 2. Stand: EBC 2240; Parker 21—36; Musette 22—32; Donar 21—30; Delta Lloyd 22—20; BOB 21—16; Punch 21—12; Frisol 21—12; Flamingo's 22—10; Amstelveen 22—8. In de heren eerste divisie bleef LISC met 7157 de meerdere over het Wageningse Sphinx. De Parker-dames komen langzaam aan weer in het oude ritme. De uitwedstrijd tegen Groene Uilen werd met slechts 58—50 verloren. I.S.V. Mercasol sleutels had het wel erg gemakkelijk. Opponent Drechtste- den daagde niet op, hetgeen een reglementaire 2—0 zege inhield. In de rayonhoofdklasse speelde Luba een aardige wedstrijd tegen Argus. Luba speelde uitgekiender dan de Hagenaars, die bij rust al met 36—56 achterstonden, in de tweede helft vond ook Luba alles wel best, zodat de voorsprong niet verder werd uitgebouwd: 6888, topscorers waren Kallenberg 25 en Ros met 17 punten. Nijssen Trotters komt zo langzamerhand in het zicht van de eerste divisie. Zaterdag speelden de Trotters de belangrijke wedstrijd tegen het Delftse DAS. Het heette geen wonder dat diverse Nijssen-spelers het met de zenuwen zwaar te stellen hadden. Te vaak werd er balverlies geleden en met rust leidde DAS zelfs met 2426. In de tweede helft stelden de Trotters orde op zaken. Met Maassen, Berendsen, Plomp en Ruyssenaars als beste spelers werd een voorsprong van 12 punten opgebouwd. DAS kwam daarop nog terug tot één punt, maar de klasse van Nijssen stelde de zege veilig: 78—73. Topscorers voor de Leidse ploeg waren: Plomp 18; Ruyssenaars 16, Maassen 14 en Lamping 12 punten. Zaterdag valt de beslissing voor Nijssen. In Spakenburg speelt Trotters tegen de enig overgebleven concurrent A/Spakenburg, Er vertrekt om half vijf een bus en supporters kunnen zich telefonisch opgeven (nr. 123009). Stand in de rayonklasse: Nijssen 12—24; A/Spaken burg 12—22; DAS 12—18; OSG 12—16; LUBA 12—14. Maar liefst drie eerste prijzen nam de Leidse tweedeklasser mee naar huis. Lugdunum 1 werd winnaar in groep A, het eerste en tweede team behaalden sa men het hoogste aantal piinten en Lugdunum-speler Koos Be- kooy werd uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi. Alle reden voor trainer Ruud de Groot om tevreden te zijn met de prestaties van zijn selectie spelers. Al tijdens de voorronde verklaarde De Groot naar de Groenoordhal te zijn gekomen met de bedoeling om te winnen: „Je kunt het natuurlijk zien als een leuke oefening maar zelfs als ik een partijtje dam dan wil ik winnen en dat wil ik hier ook". Lugdunum's oefenmeester kon te vreden zijn, zijn ploeg won vijf wedstrijden op rij in poule 1, speelde in de finaleronde gelijk tegen medefinalist Foreholte en won vervolgens van VTL. Omdat Foreholte en VTL hun wedstrijd met een gelijkspel beëindigden werd Lugdunum winnaar. Een toch wel terechte toernooizege voor de Leidenaars die gedurende zeven partijen een constante vorm vertoonden. Vooral de 20 over winning op LDWS, een team met veel spelers van Sanitair Sjardin. was imponerend, Foreholte verras te met een 10 overwinning op Cor van Steyn (Foreholte) Roo. LFC en werd mede door dat resul taat poulewinnaar. UVS en VTL, ingedeeld in poule 3, behaalden hetzelfde aantal punten, acht. Strafschoppen moesten de beslis sing brengen. VTL hield het hoofd koel en bereikte ten koste van UVS de finale. Het tweede team van UVS deed het beter dan het eerste, zes overwinningen op rij en een gelijk spel leverde UVS 2 de overwinning in groep B op. SJC werd tweede in die groep en de Sleutels derde. Achttien clubs, elk met twee teams, namen deel aan dit unieke toernooi. Al in 1976 waren er vergevorderde plannen om dit evenement plaats te doen vinden. Het weer werd toen echter beter en de clubs moesten de wei weer in. Het plan werd in de ijskast gestopt en er drie jaar later weer uitgehaald. De heer Massaar, lid van de toernooicommissie en be denker van het plan, was de man die de bal weer aan het rollen bracht. Er werd contact opgeno men met de clubs die drie jaar geleden al hun medewerking had den toegezegd. Die verenigingen reageerden enthousiast en grepen de kans hun selectiespelers einde- blokt een harde inzet van lijk weer eens tegen een bal aan te laten trappen. UVS kwam in de plaats van Roodenburg. De zaal voetbalcommissie en de scheids- rechterscommissie van de afdeling Leiden verleenden eveneens alle medewerking en zo werd in korte tijd een ware happening op poten gezet. In acht uur tijd speelden 36 teams maar liefst 96 wedstrij den. Dat de supporters ook ent housiast reageerden blijkt wel uit het hoge toeschouwersaantal, 2000 voetballiefhebbers passeer den de poorten van de Groenoord hal. Jan van Duyn, voorzitter van de commissie zaalvoetbal had niets dan lof voor het LFC-toernooi. Hij vond het hele gebeuren een gewel dige propaganda voor het zaal voetbal. Ad Dusée, voorzitter van de afdeling Leiden, zag in het toernooi een bewijs dat de Leidse sport nog lang niet dood' is. En ook de trainers van de deelnemen de clubs vonden het allemaal prachtig. Eindelijk was het weer eens mogelijk een paar wedstrijd jes te spelen. Volgens Massaar waren er verschillende trainers die hem hadden gevraagd om volgen de week een revanchetoernooi te i-speler Bennie de spelen. Volgende week is wat overdreven maar om van dit toer nooi een jaarlijks evenement te maken is misschien niet eens zo gek. Eindstanden: poule 1: Foreholte 8 punten; LFC 7; VNA 5: Sleutels 4; Randstad Sport 3; Oranje Groen 1. Poule 2: Lugdunum 10; LDWS 8; SJC 5; Unitas Leiden en ZLC 4; SJZ 0. Poule 3: UVS en VTL (VTL poulewinnaar door straf schoppen); DOCOS 6; UDO 4; DOSR3.VNL1. Finale: LugdunumForeholte 00; LugdunumVTL 10; Fore holteVTL 11; Lugdunum 3; Foreholte 2; VTL 1. Groep B: finale: SJC—UVS 0—2; UVS—S- leutels 22; SleutelsSJC 14; UVS 3; SJC 2; Sleutels 1. Randstad Sport werd gekozen als de sportiefste vereniging van het toernooi. Lugdunum 1 en 2 en UVS 1 en 2 behaalden een gelijk aantal pun ten. Het doelgemiddelde van Lug dunum was beter en deze club eindigt als eerste in het punten klassement. Koos Bekooy (Lugdu num) werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. KEES VAN HERPEN Mitchell Plaat: aan de basis van veel opmerkelijke breaks".

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15