msEfflSEsm West Bromwich Albion neemt leiding over Wereldkampioen' schap voetbal in woord en beeld Reddingsactie FC Dordrecht Denen beheersen Duinwijcktoemooi KRANKL HELPT BARCELONA AAN MONSTERZEGE Toto Lotto Duitse lotto Supertrio Programma POSTHUMUS EN VONK AFGEKEURD VOOR VOETBAL Thijssen niet naar Ipswich Hje/i Excelsior lijft Svensson in LEIDSE COURAN' MAANDAG 15 JANUAR11979 PAGINA12[ Frank Stapleton (rechts) van Arsenal kan nog net voorzetten. Viv Anderson van Nottingham Forest is te laat om de bal te blokkeren. Arsenal won met 2—1 voor ruim 52.000 toeschouwers. Hans Krankl (rechts) was enorm op schot met vijf treffers LONDEN Het ouderwetse winterse weer heeft ook In Engeland de voetbalsport danig parten gespeeld. In de eerste divisie gingen slecht3 vier wedstrijden door. Ondanks de koude was zaterdag de dertiende een uitste kende dag voor West Bromwich Albion om voor het eerst in een kwart eeuw de eerste plaats in de competitie te bezetten. West Bromwich Albion speelde met 1—1 gelijk in de uitwedstrijd tegen Borwich City en staat nu een punt voor op Liverpool en Everton, clubs die niet in actie kwamen. Een succes voor manager Ron Atkinson, die zaterdag precies één jaar in dienst was van Albion. Atkinson is een stuntman. Hij kocht vorige maandag voor twee miljoen gulden David Mill van Middlesbrough om hem in de eerste de beste wedstrijd op de reservebank neer te zetten en hem daar het gehele duel te laten zitten. Albion kon Mills kennelijk missen. In Norwich werd gezien de omstandigheden niet slecht gespeeld. In de elfde minuut scoorde Cyrille Regis. Dat doelpunt leek voldoende voor de overwinning, maar zes minuten voor tijd zorgde Martin Peters, hij scoorde in '66 voor Engeland in de WK-finale tegen West-Duitsland, met een kopbal voor de verrassende gelijkma ker. Arsenal verwarmde het veld, zodat de wedstrijd tegen kampioen Nottingham Forest kon door gaan en dat was vooral financieel belangrijk, want er kwamen 52.158 toeschouwers opdagen. Ze zagen in de kou een hartverwarmende wedstrijd, die door Arsenal met 2—1 werd gewonnen. Het was Forests tweede nederlaag in deze competitie. Het grote probleem voor manager Brian Clough dit seizoen is het scoren. In de Engelse eerste divisie zijn er nog slechts drie clubs die minder vaak scoorden dan de kampioensploeg. Tegen Arsenal bleef het bij een doelpunt. Dat kwam in de 38e minuut op naam van John Robertson. Arsenal werkte in de tweede helft de achterstand weg. In de 61e minuut bracht Price de gelijkmaker op zijn naam en negen minuten voortijd verschalk te Stapleton doelman Shilton opnieuw: 2—1. In tegenstelling tot Bristol City—Tottenham Hotspur (0—0) was Leeds United—Manchester City een aardige wedstrijd. Hawley zorgde in de 44e minuut koppend voor 1—0, terwijl Brian Kidd vier minuten voor tijd van twintig meter afstand voorde puntendeling zorgde. West-Duitsland VFB Stuttgart heeft, op de eerste speeldag van de tweede competitiehelft in de Bundesliga, de kopplaats van Kaiserslautern overgenomen. Stuttgart dat sinds zijn terugkeer in de Bundes liga in 1977 in 23 thuiswedstrijden 44 punten haalde, versloeg Kaiserslautern in een uitver kocht stadion, 70.000 toeschouwers, met 3—0. Stuttgart heeft evenveel punten als Kaiserslau tern. maar een iets beter doelsaldo. Hamburger SV heeft, als derde, overigens één verliespunt minder. Spanje Op het zwaar bespeelbare veld had Stuttgart een aanloopperiode van twintig minuten nodig. Daarna restte slechts de vraag hoe ver de score in het voordeel van de voortreffelijk spelende Stuttgarters zou oplopen. Uitblinker Ronnie Hellström in het doel van Kaiserslautern hield de schade beperkt tot drie treffers, twee voor rust van Förster en Höness, een in de tweede helft van Volkert. Na acht weken afwezigheid, vier weken schorsing en vier weken winterpau- - ze, was international Hansi Muller weer terug uNCKBnldnCl bij Stuttgart. Een gebrek aan competitieritme was bij hem niet te bespeuren. De Oostenrijkse sterspeler van Barcelona, Hans Krankl, heeft gisteren met vijf doelpunten de grootste hand gehad in de overwinning van 9—0 van zijn ploeg op Rayo Vallecano. Krankl, die na een week rust tegen Rayo het veld werd ingestuurd hoewel hij nog last had van een handblessure, kreeg voor zijn optreden aanhoudend applaus van het publiek. Johan Neeskens scoorde tweemaal, terwijl de overige doelpunten op naam kwamen van Asensi en Carrasco. Neeskens heeft overigens wat roerige dagen achter de rug. Afgelopen vrijdag had hij een uur-durend gesprek met de voorzitter van Barcelona, grotendeels naar aanleiding van zijn gedrag van woensdag en donderdag. Op die dagen namelijk verscheen Neeskens niet op de training, volgens zijn zeggen wegens een verkoudheid. De Nederlander werd 's avonds echter wel in een dancing gesignaleerd. Vrijdag hervatte Neeskens de training weer. De New York Cosmos heeft belangstelling voor de middenvelder van Barcelona hoewel Nees kens zelf liever in Europa wil blijven spelen. Koploper Real Madrid speelde tenslotte gelijk met 1—1 tegen Sevilla. Trainer Friedel Rausch, die vroeger bij Schalke werkzaam was, heeft een moeilijk half uur beleefd in zijn debuut bij Eintracht Frankfurt. Na een goed begin zakten de Frankforters volkomen weg en kort voor rust zette Abramczik Schalke op 1—0. Het bleef bij dat ene doelpunt omdat stopper Körbel international Klaus Fi scher in alle opzichten overtrof. Na rust zette Grabowski de wedstrijd naar zijn hand. Lorant maakte gelijk uit een strafschop. Grabowski zorgde zelf voor 2—1 en zeven minuten voor Geen verrassende uitslagen in de Griekse competitie. Koploper AEK versloeg Larissa met 4—2 terwijl Aris uit Apollon met 2—1 versloeg. Olympiacos, nummer drie, won overtuigend van Rodos, 41 Italië AC Milan wist gisteren een punt uit te lopen op achtervolger Perugia. Milan versloeg Bolog na met 1—0 terwijl Perugia niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel wist te komen, tegen Lazio. 13/14-1-1979 2 Ajai-Haarlem A.Z.'67-O.A. Eaglet 2 Den Haag-P.S.V. 3 Sparta R.-V.V.V. 4 N.E.C.-Vltesie 5 M.V.V.-Feyenoord Utrecht-Roda J.C. 7 P.E.C. Zw-Volendam 8 N.A.C.-Twenl Heerenveen-HeracledO Vlaardingen-Willem IIH Eindhoven-Den Bosch12 Helmond Sp.-A'dam13 JEN ort estai ark an I ierga Jing Het aantal deelnemers aan bedroeg 150.024. Zij zorgden een inleg van 495.556.—, van een eerste prijs 136.381" tweede prijs 58.847. prijs/ 82.386.—. IEW 1 Inna: irstoc rand e 19- de fi De winnende getallen van lot zijn: 3 - 5 - 11 - 17 - 21 Reservegetal: 9. Het aantal deelnemers bed ruim 800.000. Zij zorgden vooi inleg van 3.439.169.— waap' een eerste prijs 615.4 tweede prijs 175.854. prijs 263.781.vierde en prijs/ 351.708.—. De winnende getallen van de se lotto zijn: 5-8-9-12 - 45. Reservegetal: 42. Het winnende getal in Spel 3 4 0 3 4 4 7. >ak:6 t ven entre ir (16 >0 000 he. 2 bbels De uitslag van het supertrio los Pluto-prijs) is: 6 - 9 - 11 Nummer 6 Mephisto (L. DooARIJ 2. nummer 9 Nellie Windspkln d Schoonhoven). 3. nummer 11 kfed Hanover H. Hamming. Ol pt, 242.121-Uitkering/ 540.40*. Y" Eredivisie Ajax-NAC, PEC Zwolle-FC Tw< 20/1, 19.30 uur, FC Utrecht-V< 1 dam, MW-Roda JC. 20/1, uur, NEC-Feyenoord, Sparta-V se, FC Den Haag-FC VW, '67-PSV, 20/1,19.00 uur. Haar Go Ahead Eagles. Eerste divisie Heracles-Fortuna SC, De G schap-Heerenveen, SW-FC 0 recht, SC Amersfoort-Excel Veendam-FC Groningen, Wi ll-Wageningen, FC Den Bosc Vlaardingen, SC Cambuur-Ein ven, FC Amsterdam-Telstar. DORDRECHT Een aantal mid denstanders in Dordrecht en de supportersvereniging hebben een steunfonds betaald voetbal opgericht ten behoeve van de eerste divisievereniging FC Dord- recht. Er is reeds een bedrag van 12.000 gulden binnen gekomen, welk geld niet in eerste instantie ten goede zal komen aan de club maar aan de spelers. In het uiterste geval is er de mogelijk heid dat de bedragen zullen wor den teruggestort van de spelers naar de club. Ook van andere zijden worden initiatieven ontplooid om het even tuele verdwijnen van de hekkeslui- ter uit de eerste divisie te voorko men. Tijdens een gesprek in Zeist tussen afgevaardigden van FC Dordrecht, vertegenwoordigers van de KNVB, de WCS en de WON. is de aanzet tot een red dingsplan voor de Dordtse club gegeven. Er zal o.m. getracht wor den het gemeentebestuur van Dordrecht meer te interesseren voor de positie van de eerste divisieclub. Het sectiebestuur van de KNVB is niet van plan de. salarissen van de spelers van Dordrecht langer dan tot eind januari voor te schieten. NIJMEGEN Hans Posthumus, de 31-jarige spits van NEC, is afgekeurd voor betaald voetbal. Dokter Wout Honig, de clubarts van NEC. heeft Posthumus geadviseerd zijn loopbaan te beëindigen. De spits sukkelde al meer dan een jaar met een rugblessure. Hans Posthumus begon zijn voetbalcarrière bij de amateurclub WOG en speelde als semi- en fullprof bij Wageningen, Feyenoord, Racing Mechelen, Lierse SK en NEC. Theo Vonk (AZ'67) is eveneens afgekeurd voor het betaald voetbal. De voorstopper heeft hartklachten. Theo Vonk is 31 jaar. ENSCHEDE Het is niet te verwachten dat de overgang van Frans Thijssen van FC Twente naar Ipswich Town binnenkort rond zal komen. Ipswich, dat tijdens de onderhan delingen over Arnold Mühren al belangstelling voor Thijssen had getoond, nam opnieuw contact op na de overgang (voor bijna twee miljoen gulden) van middenvelder Talbot naar Arsenal. „Robson", verleide Van Dalen, manager van FC Twente, „heeft contact gezocht en gezegd welk bedrag hij be schikbaar had voor de totale trans actie. Dat is niet voldoende, want behalve de vergoeding van FC Twente, moet hij ook aan de eisen van Thijssen, wiens contract met ons tot het einde van dit seizoen loopt, voldoen." De manager van Ipswich Town heeft Van Dalen meegedeeld de zaak nog eens te zullen bekijken. Svend Pri werd winnaar van het enkelspel HAARLEM Geheel volgens de verwachting werd het internationale badmintontoemooi van de Nederlandse kampioen Duinwijck gisteren in Haarlem beheerst door de Denen. Svend Pri won in het herenenkelspel de finale van zijn landgenoot Helledie met 153, 1518. 152. Samen versloegen de Denen in de eindstrijd van het herendubbeJ de Nieuwzeelandse broers Brian en Richard Purser met 1415,15—4,15—9. Rob Ridder won met zijn vrouw Marjan het gemengd dubbel van Hanke de Kort en Piet Ridder met 15—4, 15—6. Hanke de Kort zegevierde in het damesdubbelspel, met Inge Robbe, over het Westduitse paar Schulta-Jansen/Morsch met 15_10, 15—11 en kreeg in het enkelspel de winst cadeau van Marjan Ridder. Zo mogelijk nog meer aandacht dan aan „normale uitgaven" besteden de Dortmundse druk kerij Busche en uitgeverij Pros- port te München aan de boeken die verschijnen na wereldkam pioenschappen en Olympische Spelen als officiële documenta tiewerken van de betreffende sportorganisaties in vele lan den. Onlangs zagen de boek werken over het wereldkam pioenschap voetbal 1978 in Ar gentinië en de wereldstrijd wielrennen (benevens de Tour en de Giro) het licht. Zonder meer fantastische boeken, waarvan de zorgvuldigheid van „bewerken" afstraalt en de vele exclusieve (merendeels kleu ren) foto's van fabelachtige kwaliteit zijn. De beste fotografen hebben er dan ook aan gewerkt, benevens een aantal journalisten uit di verse landen. Zij hebben hun bijdragen alle geschreven in hun eigen landstaal waardoor een wederom unieke uitgave is ontstaan, die voor het w.k. voet bal bestaat uit twee delen. In de eerste overheerst de tekst. Alle wedstrijden worden be licht, alle resultaten (compleet met doelpuntenmakers e.d.) ver meld en de voetballiefhebber kan met het „cijfermateriaal" ook nog alle voorgaande we- reldtoemooien voor de geest •halen. Het tweede deel herbergt geru briceerde onderwerpen als de scheidsrechter, supporters, doelmannen, sportiviteit, hard heid in het spel, uitgedrukt in waarlijk superbe foto's en ge schreven beschouwingen over en rondom het wereldtoemooi. Door middel van videofotogra fie zijn ook alle 102 doelpunten vastgelegd in het tweede deel, dat mede daardoor van uitzon derlijke waarde is geworden. Deze twee boekwerken in groot formaat zijn het officiële stan daardwerk van de KNVB maar ook van de voetbalbonden van België, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland, Luxemburg, Liechtenstein, Oostenrijk, En geland, Italië en zijn verschenen in alle belangrijke Europese landen, alsmede in Argentinië, Amerika en Canada. Voor wat betreft het „wieler- boek", dat is het officiële stan daardwerk van de KNWU en de bonden van België en Italië. Ook dit boek munt uit in volle digheid van documentatie- en fotomateriaal. De Europese oplage van beide werken bedraagt liefst 290.000 exemplaren in diverse kwalita tieve uitvoeringen de duurste gebonden in schapeleer waar van de prijzen lopen van 88,- tot 135,- per deel. De exclusie ve verkoop voor Nederland be rust bij de Olympische Sport Bibliotheek b.v., Kastelenstraat 112,1082 EJ Amsterdam, opbrengst werd sinds (Olympische Spelen Münch waarvan evenals van de bf werken over w.k. voetbal en Olympische Spelen 1976 een zeer beperkt aantal krijgbaar is) een bedrag va ;j miljoen gulden voor negen ropese landen verdeeld tei hoeve van de amateursport Sportliefhebbers die hun kenbezit willen uitbreiden een werkelijk unieke, verzorgde uitgave dienen oi wijld de weinige nog resf exemplaren te bestellen. SH\ acey (Van onze sportredactie N ROTTERDAM Excelsior 11 van de KNVB toestemmini kregen de 22-jarige Ami Sv son ais amateur in te lijven. De eerste divisieclub had v< week dispensatie bij de I aangevraagd omdat Sven tijdens het seizoen moest den overgeschreven. Nu dt pensatie voor de IJslander nen is. kan Excelsior de mii velder tot begin mei opst Dan keert hij terug naaf M vaderland om weer te gaan len voor zijn oude club Akflf^t H dis zich Ber Mistri

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12