mededelingen gemeentebestuur leiden 15 tlm 19 jan. '79 WANNEER WORDT U DOOR BUREAU HUISVESTING GEHOLPEN? WIE ZIJN ER NU AAN DE BEURT? leiden VERLOVEN VERHEUL jonge medewerker PAGINA 6 LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 JANUAR1191 Familieberichten IDA VAN LEEUWEN VAN DER POEL 1979 Wij vieren dit feest op woensdag 31 januari 1979 met een H. Mis om 15.00 uur in de St. Lodewijkskerk, Steenschuur 19a, Leiden. Karin en Richard 2381 AN Zoeterwoude, januari 1979 Schenkelweg 10. Namens onze ouders G. VANDERWEIJDEN E. VANDERWEIJDEN WARMERDAM geven wij u kennis dat zij op 1 februari 40 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Uit dankbaar- heid is er op donderdag 1 februari om 14.30 uur een Eucharistieviering in de kerk van St. Petrus Banden te Roelofarendsveen, daarna hopen wi| deze dag te vieren in het café-restaurant J. Heemskerk, Langeweg 2, Roelofarendsveen. Hun kinderen Truus Chris-Joke Patricia - Monique Sjaak- Lia Niels - Matthijs Ome Herman Gelegenheid tot feliciteren van 16.30 tot 18.00 uur. „Goede en getrouwe dienst knecht, treedt binnen in het rijk der Hemelen". Heden vervullen wij de droeve plicht u kennis te ge ven van het overlijden van mijn goede man, lieve va der en opa ANTONIUS FRANCISCUS VAN DER MEER 15 juni 1905 - 11 januari 1979 Roelofarendsveen: H. J. Th. van der Meer-Steffens Nico en Anneke Hansen Fhilomeen Ellyen Annie en Kees en kleinkinderen Roelofarendsveen, Gogherweide Rembrandt van Rijnsingel 224 De Avondwake is zondag om 7.00 uur, waarna gele genheid tot condoleren. Gezongen Uitvaart, maandag om 10.30 uur in de pa rochiekerk Jacobus de Meerdere, waarna de begra fenis op het kerkhof van St. Petrus Banden te Roe lofarendsveen. Liever geen bezoek aan huis uw Juwelier-Adviseur is HAARLEMMERSTRAAT 86 PLASTIC NAAM- EN NUMMERBORDEN H. JANSE Uw adres: Haarlemmerstraat 123 Lelden-tel. 121808 "s Maandags gesloten F. PRANGERS Verhuur zonder chauffeur van: luxe- en bestelwagens Hoofdstraat 104 Leiderdorp TEL. 071 - 89.40.40. SLIJTERIJ WIJNHANDEL „de Gouden Leeuw" Veurseweg 214, Voorschoten, tel. 01717—3736. Wij vragen voor de slijterij, wijnhandel en magazijn. Sollicitaties dagelijks aan de slijterij. Na 18.00 uur 071—762075. Commissie vergaderingen Commissie voor algemene en bestuurlijke aan gelegenheden. maandag 15 januari a.s. om 20.00 uur in de B. en W. Kamer van het stadhuis. Wijziging verordening stadsschoon Interpretatie moties Geschil inzake boerderij Hoge Morsweg pasjesregeling raadsleden Revisie gemeenteblad Drank- en Horecaproblematiek Commissie voor Huisvesting Migranten Leiden Maandag 15 januari a.s., om 09.00 uur in kamer 263 van het stadhuis Agenda: Nota en preadvies t.a.v. exploitatieverlies Beu kenschans en pensionsluiting. Moskeeruimte. Publiciteit rondom woningen aan de Beuken schans. Gebruik rekreatieruimte bij woningen aan de Beukenschans. Commissie voor Volkshuisvesting en Milieu Dinsdag 16 januari a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het Stadhuis. Van 20.00 uur tot 20.30 uur is een kennisma kingsgesprek georganiseerd met de vrouwen adviescommissie voor de woningbouw, waar bij een nadere toelichting zal worden gegeven op de door die commissie te verrichten werk zaamheden. Vanaf 20.30 uur zal aan de hand van de onder staande agenda verder worden vergaderd. Voorstel inzake wijziging van de verordening gel delijke steun aan bejaarden bij verhuizing en aan bewoners bij woningverbetering en krotontrui ming. Voorstel inzake uitgifte in erfpacht van een per ceel grond op de hoek van de Morssingel/Sta tionsweg. Hulp aan bejaarden bij verhuizing in het kader van de renovatie. Renovatie woningen Ververshof (geagendeerd op verzoek van mevrouw Passchier). Eventuele herhuisvesting bewoners boerderij in Merenwijk (geagendeerd op verzoek van mevrouw Kokxhoorn). Ontwerp-voorstel inzake voorziening in de be hoefte aan woonruimte voor bejaarden. Jaarrekening 1976/1977 van de woningbouwver eniging "Ons Belang". Commissie voor ruimtelijke ordening, open bare werken en verkeer. Donderdag 18 januari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Presentatie schetsontwerp Churchillbrug. Vernieuwing brugdek Warmonderbrug. Afwikkeling kosten aanpassing Valkenburgse- weg. Verkaveling van het terrein voor centrale instel lingen langs de Plesmanlaan. Ruiling perceel Haverstraat 58 tegen een perceel Koddesteeg 10. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond op de hoek van de Morssingel/Stationsweg. Aankoop van het pand Haverstraat 71 Commissie voor maatschappelijke aangele genheden en volksgezondheid. Donderdag 18 januari a.s. om 20.00 uur in ka mer 263 van het stadhuis. Agenda: Subsidiëring najaarsmuziekfeesten te organise ren door de Alg. Ned. Unie van Muziekvereni gingen. Verhoging b.t.w.-tarief toegangsbewijzen Leidse Schouwburg. Investeringen G.D.S.W. Beschikbaarstelling 2e werkkrediet 1978 t.b.v. G.D.S.W. Vaststelling tarieven G.G. en G.D. Bestemming verleende krediet voor automatise ring uitkeringsadministratie G.S.D. Preadvies inzake voorziening in de behoefte aan woonruimte voor bejaarden. Korte Notitie i.v.m. onvoldoende mogelijkheden voor hulp- en verzorgingsbehoevenden (motie 83). Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. HINDERWET Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevol ge de Hinderwet zijn ingediend: 1. Directie van B.V. Meelfabriek "De Sleutels", al hier. Uitbreiden en wijzigen van de meelfabriek met een ondergrondse opslagtank voor benzine en dieselolie, alsmede een bovengrondse aftap installatie voor eigen bedrijfsauto's op het per ceel Oosterkerkstraat 18. 2. W.J. Rijlaarsdam, alhier. Uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de verwarming van enkele broeikassen alsmede het bijplaatsen van een stoomketel in het perceel Besjeslaan 5a. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stad huis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 12 januari 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die respektievelijk zal worden gehouden op: 1. 30 januari 1979 om 14.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. 2. 30 januari 1979 om 15.00 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), ka mer 104 (1e verdieping). Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot dat het helaas niet mogelijk is dat Bureau Huisvesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wacht tijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar degene die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. in de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als de buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Hieronder treft u een overzicht aan dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse woningstichting). In de tweede kolom treft u de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450,— bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratie bewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder die in het bezit is van een geldig registratiebewijs, dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekre gen of kan die binnen korte tijd verwachten. type woningen van een woning bouwvereniging of de Leidse Woningstichting met een bruto huur tot f 350, per maand 1, 2 en 3 kamer beneden-wonin. 2, 3 en 4 kamer beneden- of een gezinswoningen. 5 kamer beneden of eengezins woningen. 6 kamer beneden of eengezins woningen. 1, 2 en 3 kamer boven- en flat woningen. 4 kamer boven- en flatwoningen. 5 kamer boven- en flatwoningen. 6 kamer boven- en flatwoningen. Houders van een geldig registra tiebewijs die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. a. echtparen en tweepersoons huishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en tweepersoons huishoudens in het bezit van een passende medische indi catie b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische indicatie c. echtparen van 65 jaar met 2 kinderen of echtparen met 2 kinderen in het bezit van een medische indicatie echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtparen met 4 kin deren. alleenstaanden echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoons-huishoudens. echtparen met 3 of 4 kinderen. maand en jaar van uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te wor den voorgedragen voor een hen passende woning. december 1976 december 1976 september 1977 september 1977 juni 1977 december 1976 december 1976 TENSLOTTE Wanneer u in het bezit bent van een geldig regis tratiebewijs en uw inkomen is hoger dan f 2.450, bruto per maand dan kunt u, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep te gen een beschikking daarna alleen kan worden in gesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. DIVERSEN AANGIFTE HONDENBELASTING. Burgemeester en Wethouders vestigen er de aan dacht op dat ingevolge de bepalingen van de Ver ordening hondenbelasting ieder, die onder welke ti tel ook een hond bezit, ter verzorging of onder zijn toezicht heeft, verplicht is binnen 14 dagen nadat men houder van een hond is geworden dan wel bin nen 14 dagen na vestiging in de gemeente, een aan gifte-biljet aan te vragen en dit binnen één maand duidelijk en zonder voorbehoud ingevuld en onder tekend weer in te leveren bij de gemeente. Houders van één of meer honden die zich nog niet als belastingplichtige hebben aangemeld worden alsnog in de gelegenheid gesteld binnen 14 dagen na datum van deze bekendmaking aan hun verplich tingen te voldoen. Aangiftebiljetten zijn verkrijgbaar in het stadhuis, afd. belastingen, eerste verdieping aan het loket van kamer 117. Het niet, of niet behoorlijk nakomen van deze ver plichting is strafbaar. Wanneer men ophoudt hou der van een hond te zijn, dient men deze af te mel den. In sommige gevallen kan dit aanleiding geven de aanslag te verminderen. Stadsbouwhuis niet voor het aanvragen van paspoorten en dergelijke Veel bewoners uit onze stad verkeren in de veron derstelling, dat het onlangs gereedgekomen "Stads bouwhuis" ook de mogelijkheid biedt om Paspoor ten, Rijbewijzen, Uittreksels en dergelijke aan te vragen. Dat is niet het geval. Het stadhuis is en blijft het gebouw, waar men voor paspoorten enz. moet zijn. Zoals al eerder in deze krant heeft gestaan, is het "Stadsbouwhuis" eigenlijk een verlengstuk van het stadhuis, waar men wel terecht kan voor onderwer pen op het gebied van wonen, zoals huisvestings zaken. huur- en subsidieregelingen. Bouw en Woningtoezicht en dergelijke. Mocht u vóór u op pad gaat naar de gemeente ze ker willen weten waar u moet zijn, belt u dan even de informatiebalie van het buro voorlichting tele foon 145344, toestel 120. Jaaropgaaf individuele huursubsidie Het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft onlangs besloten aan huurders, die in 1978 huursubsidie ontvangen hebben, een jaar opgaaf toe testuren. Uit deze jaaropgaaf kunt u aflezen hoeveel subsidie u in 1978 ontvangen hebt. Deze opgaaf kunt u ge bruiken voor de belastingaangifte. Verwacht wordt, dat eind februari a.s. de jaarop gaaf in de brievenbus zal liggen. Grofvuilophaal dienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 9 en 11 maandag 15 januari wijk 10 en 12 woensdag 17 januari wijk 13 en 15 donderdag 18 januari wijk 14 en 16 vrijdag 19 januari Een bezoek aan het Bureau Huisvesting, Lange gracht 74 is uitsluitend mogelijk na telefonische of schriftelijke afspraak. Voor telefonische informatie is het Bureau bereik baar tussen 09.00 en 12.00 uur alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. telefoonnummer: 123845

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6