Parker wijst NN Donar in rommelig treffen terug Fides Pacta ontfutselt Die Haghe eerste punt Eenvoudige zege Luba op steik Red Stars Noordwijk succesvol Leiden Lions krijgt les van Poldi Kladno Met 'n Parker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. SPORTTRIBUNE PUBLIEK GROOTSTE VERLIEZER DEGRADATIE CRESCENDO LIJKT KWESTIE VAN TIJD <t> PARKER Uw handschrift: is een Parker waard. LEIDSE COURANT (Van onze basketbal medewerker) LEIDEN Het leek er zaterdag avond op, alsof ook in de eredivi sie basketbal aan een bezuini gingsoperatie is begonnen. Niet zozeer om spelers of entourage (de 5-meihal was weer vol met 2.200 toeschouwers) maar meer voor wat betreft het gebodene: de wedstrijd Nee, de sfeer daar ontbrak het andermaal niet aan, er waren opnieuw bloemen, dit keer voor de jarige supporterslei der Bosman, en heel even leek het er toen op dat Parker—Natio nale Nederlanden Donar een avondje gezellig uit zou gaan worden. Helaas het mocht niet zo zijn. Beide teams zakten tech nisch naar een teleurstellend ni veau en, bijna traditioneel, greep Donar toen het allemaal niet wilde lukken naar de harde middelen. De inbreng van het fysieke ele ment was fataal voor de wed strijd. Parker volgde de Gronin gers maar al te graag in het harde spel en wat de scheidsrechters precies aan het uitvoeren waren, dat zal altijd wel een raadsel blijven. Het wordt in elk geval hoog tijd dat de heren arbiters de koppen eens bij elkaar steken (Iets wat dit seizoen nog niet is gebeurd!) en zullen besluiten eens met de tijd mee te gaan. In plaats van een wedstrijd op een domme manier kapot te flui ten hadden arbiters Rolvink en Van der Willige er beter aan gedaan om de getructe acties van de Leidse en Groningse Amerika nen adequater af te straffen. Al met al werd het Leidse publiek de grote verliezer, want het treffen tussen de nummers twee en drie op de ranglijst was een rommelig gebeuren, een constant ijsberende Donar-coach en slechts heel zel den acties die het predicaat top- basketbal verdienden. Dat Parker won lag in het feit, dat de Leidse ploeg, door de Europacup wijzer geworden, op beslissende ogen blikken de monden dicht hield en genoeg concentratie opbracht om met snel basketbal en een sterke rebound Donar op achterstand te zetten. Leiden nam met 7—0 de leiding in de openingsminuten. Het moge paradoxaal klinken, maar juist die snelle voorsprong bracht Leiden in de problemen. Donar trok direct aan de noodrem (drie fouten voor Ted Rogers in vier minuten) waardoor Parker uit ba lans raakte. Collins was geheel afwezig en Plaat had merkbaar hinder van zijn spierblessure. Do nar dichtte dankzij scores van Zwiers het gat en de rest van de eerste helft ging het gelijk op. Zwiers en af en toe Franken scoor den voor Donar, aan Leidse zijde waren het Woudstra en Bruins die met scherp schoten. Echt in de problemen kwam Parker niet. Tel kens kon er op snelheid een kleine voorsprong worden opgebouwd. Ook waren er de 4 fouten voor Plaat, Johnson en Rogers. Met 52—50 was de eerste helft een feit. De tweede spelperiode levarde een verrassing op aan Leidse zijde. Coach Blom liet Plaat op de bank en Collins mocht het eens als spelverdeler gaan proberen. De Amerikaan deed dat lang niet slecht. De aanvallen verliepen vrij soepel en, wat ook nooit weg is. Collins was na een koude start weer „hot" en schoot als vanouds zijn punten bijeen. Bij 7064 was er wat meer lucht voor Leiden, maar Washington, onopvallend spelend, kreeg zijn vijfde fout. Plaat kwam er in en na even zoeken, met het onvermijdelijke balverlies, hervond Plaat eindelijk zijn ritme en heel Parker profiteer de mee. In enkele minuten tijds werd de wedstrijd op slot gedaan. Collins en Kip rebounden de vaak misgeschoten Groningse ballen en in hoog tempo ging het naar voren, alwaar Woudstra zijn meeste schotpogingen verzilverde met een treffer. Met 9272 was het duidelijk wie er ging winnen. Do nar was de draad geheel kwijt. Met name Johnson moest dat ervaren. Woudstra was andermaal op weg richting basket en Johnson zette een soort kamikaze-achtervolging in. Als een bezetene stormde hij op Woudstra af. Woudstra op zijn beurt heeft de afgelopen tijd ge noeg ziekenhuiservaringen gehad en ging dus een stap opzij. Daar door belandde de Groningse Yank in volle vaart tegen de basket. Deze dingen zijn doorgaans vrij solide, zo ook in de 5-meihal. Met een hersenschudding nam Johnson af scheid van de wedstrijd. Ronduit beschamend was de reactie van vak P; de fanatieke afdeling van Leiden dient te begrijpen dat bas ketbal een sport is, wat er ook gebeurt. Het hoeft geen betoog dat het duel na 92—72 uitging als een nachtkaars. Oostveen verving de met vijf fouten geconfronteerde Bruinsma en Oostveen deed niets slechts en niets goeds. Een vijfde man, die hoopt snel van zijn bles sure genezen te zijn, opdat er plezieriger minuten voor hem aan breken. Met 10495 was het voor bij en was iedereen echt blij dat het er opzat. Scouting Parker: Collins 32 pt. 58% 8 reb.; Woudstra 24 67% 10; Plaat 17 57% 1; Bruinsma 16 60% 9; Washington 8 en Kip 7 pt. Stand: EBBC 21—38; Parker 20—34; Musette 21—30; Donar 20—28; Delta Lloyd 21—20; BOB 20—14; Punch 20-12; Frisol 2112; Flamingo's 2110; Am stelveen 21—8. Hans van Velde. -k l «J* PNC Nico Pikaar van Fides Pacta vangt af in het treffen met Die Haghe. Fides veroverde een knap gelijk spel. (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Fides Pacta zorgde in de eerste return van de microkorf- balcompetitie voor een regelrech te verrassing. Koploper Die Hag he werd in Leiden het eerste punt afhandig gemaakt (88). De Da naïden leed een kansloze 913 nederlaag tegen Sperwers. De Algemene dat zelf met 148 van Trekvogels verloor ondervond hier het meeste nadeel van. De achterstand op Sperwers steeg namelijk tot drie punten; de de- gradatiezorgen voor De Algeme ne evenzo. Voor eersteklasser Crescendo lijkt de degradatie na de 14—10 nederlaag tegen Ter- heijden nog slechts een kwestie van tijd. Verminderd zijn de de gradatieproblemen voor Fluks dat stuntte tegen koploper NIO: 11—10. Fides Pacta speelde tegen koplo per Die Haghe ongetwijfeld de beste wedstrijd van dit seizoen. De ploeg van Hans van Zonneveld kreeg met het gelijkspel ook loon naar werken al leek twee minuten voor tijd de volle winst haalbaar. De spanning had echter ook zijn uitwerking op de anders zo trefze kere Dik Onderwater: hij miste vanaf de strafworpstip. Dat Fides Pacta—Die Haghe zo zou eindigen leek in de eerste helft welhaast onmogelijk. Door het lengtevoor deel van de Haagse dames kon Die Haghe langdurig aanvallen wat ondanks het zwakke afstandschot tot 1—3 leidde. Ook Fides Pacta schoot aanvankelijk slecht maar gaandeweg kwam er meer precisie in het schot. Tot tien minuten na de pauze (34) wist Die Haghe de marge van twee doelpunten te handhaven. Door treffers van Dik Onderwater en Daan Carree kwam cides pacta bij 7—7 weer op gelijke hoogte. Het Leidse aanvals- vak dat na vakwisseling voor de korf kwam verzuimde echter snel door te drukken. Ondanks veel kansen duurde het een kwartier eer Nico Pikaar voor 8—7 zorgde, maar toen was Die Haghe al weer over de inzinking heen en volgde de gelijkmaker snel. De overige treffers kwamen uit handen van Dik Onderwater (3) en Wim Piket (2). Al snel bleek dat De Danaïden het zonder Eric Filemon, geschorst voor een wedstrijd, en Elly van Spelden, geblesseerd, erg moeilijk zou krijgen tegen Sperwers. Na een goede start verdween het tempo al snel en daarmee speelde De Danaïden Sperwers in de kaart. De Rotterdammers zijn niet snel maar beschikken wel over een zuiver afstandschot. Een 15 voorsprong na twintig minuten was het resultaat. Het bleek de basis voor de overwinning te zijn, want bij De Danaïden ontbrak enig richtingsgevoel in het afstand schot. Na de pauze (47) veran derde er weinig in. het spej van De Danaïden. Ook Gerard Nap, in de laatste tien minuten ingezet voor Hans van der Leek, kon geen opleving bewerkstelligen. Gede gen spelend pakte Sperwers met 9—13 de overwinning. Voor De Danaïden scoorden Hennie Devi- lee (3). Cees Christiaanse (2), Joke van Nood. Bea van de Meel, Ingrid van Haren en Bob Schrama. „Het onbevangen spelen ont breekt. omdat de druk om te moeten winnen telkens toeneemt". Dit was volgens De Algemene- coach Bart Lambooy de reden van de nederlaag tegen Trekvogels. De eerste helft verliep nog redelijk. Met geslepen aanvalsspel wist De Algeman* zich te handhaven tegen de Rotterdammers, die een fors lengtevoordeel hadden. Toch stond er na een half uur korfbal een 6—3 ruststand op het score bord nadat De Algemene tot 33 was bijgebleven. Pal na rust werd het 6—4 en met het duo Wim van Vliet, Wim van Iterson voor de korf leek nog alles mogelijk. Twee treffers van de Trekvogels ver stoorden de illusie en vanaf dat moment viel De Algemene snel terug tot een bedenkelijk laag peil bereikt werd. Trekvogels won een voudig met 148. Het Leidse aan deel in de score kwam van Sannie Rusman (2), Martin Filippo (2), Ruud van Vliet (2) en Wim van Itersson (2). Eerste klasser TOP is na de onver wachte nederlaag tegen OSCR nu wel definitief uitgeschakeld voor de titel. Vanaf het eerste fluitsig naal liet TOP zich meeslepen door het harde Rotterdamse spel en vergat zelf te korfballen. De reke ning werd overigens pas in de slotminuten gepresenteerd, want de gehele wedstrijd bleven de ploegen in eikaars onmiddellijke nabijheid. OSCR was de gelukkige ploeg die vlak voor tijd een 8—7 voorsprong nam en die tijdrekkend tot het einde behield. Doelpunten: Jan Willem Simmelink (3). Wilma Kuhn (2), Annemieke Keuning en Wijnand van Vlit. De door het weer uitgelopen reis naar het Noordbrabantse Terheij- den speelde Crescendo ernstig parten. Tien minuten te laat startte de wedstrijd en nog eens tien minuten later was Crescendo al kansloos: 8—2. Na rust (10—4) herstelde Crescendo zich nog, maar de in de eerste helft opgelo pen deuk was te groot. Doelpun ten: Louis Kok (5), Piet l'Ami (2), Marlies Brouwers, Chris Driessen en John Huigsloot. Eén helft lang was Zuiderkwartier duidelijk de betere ploeg en werd Quick naar een 36 achterstand gespeeld. Na rust kreeg Zuider kwartier al snel een inzinking, waarvan Quick profiteerde. Naar mate de thuisploeg dichterbij kwam verhardde het spel, maar Zuiderkwartier hield het hoofd net boven water: 78. Doelpunten: Eric van Lunteren (4), Dirk-Jan de Kreek (3) en Ineke de Hertog. Het in degradatieproblemen verke rende Fluks stuntte door koploper NIO te verslaan. Na een 42 voorsprong bij rust ging Fluks in de tweede helft voortvarend verder tot 9—3. Hierna verkrampte het Noordwijkse spel zodat NIO nog gevaarlijk tot 10—9 kon terugko men. Op tijd scorend en tijdrek kend kon de zege echter veilig gesteld worden: 11—10. Doelpunten: Jan Verloop (3), Tine ke Verloop (2), Peter van der Berg (2), Corrie van Hoek, Lenie van der Plas, Kees Imthorn en Rob Schelvis. De 40 voorsprong die Pernix na een kwartier had genomen op KVR maakte de ploeg overmoedig. Het werd Pemix bijna fataal, want KVR sloop naderbij en was in de slotmi nuten zelfs dicht bij een gelijkspel. In èén minuut slaagden de Rijswij- kers er nog in van 10—7 tot 10—9 te komen, waardoor de dubieuze treffer waarmee Kees van der Kraan voor 107 zorgde goed was voor twee punten. De overige tref fers kwamen van Kees Hortensius (4), Janco Breedveld (2), Liesbeth Brokaar, Kees van der Kraan en Kees Brokaar. (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Rayonhoofdklasser Luba is de winterstop goed door gekomen. Het sterke Red Stars werd thuis met 8069 verslagen. In de eerste divisie won LISC met 7367 van Weert, de dames van Parker verloren weliswaar met 4234 van Red Stars, maar de algehele verwachting is, dat het dieptepunt nu verleden tijd is. LISC hoeft niet veel hoop meer op een kampioenschap te koeste ren. Organisatorisch klopt het nog lang niet bij LISC. Zo werd de thuiswedstrijd tegen Cangeroes vergeten, hetgeen een 0—2 neder laag opleverde. Ook tegen Weert, een matige eerste divisieploeg moest LISC alle zeilen bijzetten. Na een gelijkopgaande strijd werd het 7367 voor LISC. Beter verging het LUBA. Nu Cees van Diest als speler gestopt is, stond coach Wim Petrici na lange tijd weer als speler in het veld. Petrici is het nog niet verleerd, getuige zijn 15 punten. Verder had Luba een makkie. Met rust was er nog weinig verschil (4038), direct in de tweede helft nam Luba achttien punten voorsprong om tenslotte met 8069 te finishen. Basketbal De dames van Parker zijn aan het herstel begonnen. Tegen de Red Stars werd met 42—34 verloren. Inmiddels zijn de Leidse dames wel coach Aad Daak kwijtgeraakt, die het niet meer zag zitten. Paul Rosdorff is de nieuwe coach van Parker. Met Rosdorff kon Parker het lang bijbenen, maar een slecht schot was er uiteindelijk debet a a dat er toch verloren werd. Mi schien dat de mogelijke terugke van oud-speelster Marlies Bosm« (na vier maanden USA) wat ext f veerkracht gaat geven. Nijssen Trotters bleef ongeslage|; Ditmaal wonnen de Leidenaars va OSG uit Utrecht. De ruststand w< 16—36 in het voordeel van Nijsse |f Trotters dat erg goed basketb speelde. Vooral Deemsen (16) t Bleiy (14) waren in een uitstekent vorm. De eindstand was 52—" Volgende week speelt Nijsi Trotters tegen medetitelkandida DAS. Van onze sportredactie LEIDEN Leiden Lions heeft het duidelijk niet kunnen bolwerken tegen het Tsjechische Poldi Klad no. In een aantrekkelijke partij ijshockey werden de Leidenaars met 131 verslagen. Een geens zins blamerende nederlaag. Poldi Kladno was vorig jaar kampioen van Tsjechoslowakije en finqjist van het Europese bekertoernooi. Een finale die werd bereikt via overwinningen op Feenstra Fleers. fn de eerste periode deed Poldi Kladno het nog rustig aan, alleen Novotny scoorde voor de Tsje- IJshockey chen. Het team van Ton Menken kwam via een doelpunt van Harrie Wielheesen nog langszij. Novak, absolute uitblinker van de avond, leidde met twee treffers het Tsje chische doelpuntenfestijn in. Melc, Kopeckey, Vins, Cernak en wederom Novak bepaalden de tussenstand in de tweede periode op 18. Leiden Lions, dat in deze wedstrijd alle selectiespelers de gelegenheid gaf te spelen, kon tegen dit Tsjechische geweld wei nig inbrengen. In de derde perio de voegde Poldi Kladno nog vijf treffers aan het totaal toe. Kriva- cek, Novotny, Sokora, Kopeckey en Melc waren voor die score verantwoordelijk. Een wedstrijd die werd bijgewoond door vier honderd toeschouwers, ijshoc- keyliefhebbers die zich ondanks de gladde wegen een optreden van een topijshockeyteam niet lieten ontgaan. Periodestanden: 0—1, 17, 05. Strafminuten: Leiden Lions 0, Pol di Kladno 3. Glasbergen ontmoet Oegstgeest (Van onze sportredactie) LEIDEN Glasbergen de BesFJ op dit moment als tweede gen#n teerd staand in de Leidse hoof( klasse zaalvoetbal, speelt vaP' daag tegen Oegstgeest. De wej strijd begint om acht uur en vinl plaats in de Cleijn Duin sporthij Eveneens in Katwijk spelen twee hekkesluiters, Cleijn Duin e Van Gerven de Jong, tegen elkaéjj Deze ontmoeting is om negen i gepland. Godyla VT ontvangt j de THB-hal in Lisse EKL Boyjj aanvang van deze wedstrijd is c 20.25 uur. Programma voor woenl dag: Swift 't WinkeltjeSanit^i Sjardin, acht uur, Groenoordh. Landwer JMBVan der Plas BM\an half negen. Wasbeekhal, Sassen heim. p (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Noordwijk was dit weekeinde bijzonder succesvol in de zaalhockeycompetitie. Twee maal bleef Noordwijk aan de winnende hand. VCL en Hisalis waren de slachtoffers. Noordwijk startte met een 5-2 zege tegen het thuisspelende VCL. In de openingsfase draaide het alle maal wat stroef bij Noordwijk. maar na de eerste strafcorner van Frank Brouwer liep het beter. Via twee treffers van Ralf Wisperen werd de ruststand op 3-1 bepaald. Weer Brouwer verzorgde in de De tweede wedstrijd werd aange treden tegen streekgenoot Hisalis. Negen-nul wees het scorebord na afloop voor Noordwijk aan. De ruststand telde slechts drie Noord- wijkgoals. Fred Beuk. Gijsbert Tit en Frank Brouwer doelpuntten. Ook de tweede partij ging verloren voor de Lissenaren. Het doelpunt van Rob Olierook werd door tegen stander Rijswijk veertienmaal beantwoord stand bij rust gingen de Leiderdor pers uiteindelijk met 5-0 kopje onder. Het Haagse HDS werd daar entegen wel verslagen. Onder aan voering van Max Jan Coppes (tops corer met drie goals) werd HDS met 6-2 geklopt. Alecto startte tegen Groen-Geel niet slecht. De Leiderdorpse da mes hielden tot 2-2 goed stand via treffers van Inge Siegenthale Na rust echter liep Groen-Geel1 tot 5-2. Waddinxveen bezorgij Alecto vervolgens de tweede derlaag. Paulien de Jong en Tr van Boxtel scoorden tweema voor de Leiderdorpsen, Waddir veen vond evenwel viermaal net. Overige uitslagen: Damt Noordwijk-Forescate 3-1Forest te-Cartouche 3-3, Roomburg-l den 5-4, Roombura-Cartouchef Heren: DSHC-Roomburg 5-4, rescate-Cartouche 5-0, Roombi Zoetermeer 1-3. Leiden-Cartoucj Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en Parker importeur: Fortress Handelmaatschappij BV, de juiste penverankering, voor uw hoogstpersoonlijke handschrift Energiestraat 29.1411 ar Naardea Tel 02159-410 55.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16