Katwijkse burgemeester hield nieuwjaarsrede met speech uit 1939 Menswording-kerk genoot van concert op nieuw pijporgel Voederactie voor vogels in Noordwijk Zoeterwoudse schooljeugd duelleerde op de schaats Sluisbrug Leidschendam ernstig beschadigd IJspret op de Vliet REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 JANUAR11979 PAGINA 4' KATWIJK Burgemeester Bos begon de eerste raadsvergadering in 1979 met een nieuwjaarstoe spraak, die zoals later pas bleek, identiek was aan de rede die bur gemeester Woldringh van der Hoop in 1939 hield. Dat dit nie mand was opgevallen zegt veel over de gelijksoortigheid van pro blemen waar de raad nu, en veer tig jaar geleden, mee wordt gecon fronteerd. Er is wat dit betreft dus weinig nieuws onder de zon, aldus burgemeester Bos, die in de rest van zijn rede een pleidooi hield voor het centraal stellen van de mens bij het afwegen van de diver se belangen. Een ingekomen stuk van een groep veront ruste bewoners uit de Seinpostdwarsstraat, die bezwaren hadden tegen de verkoop van een huis aan de W. v.d. Berghstichting, kon in de ogen van de raadsleden weinig genade vinden. De zwakzinnigeninrichting wil in deze straat een z.g. fasehuis stichten. Het is de bedoeling dat hier 8 zwakzinnigen met begeleiders komen wonen, om op die ma nier alvast wat ervaringen op te doen in de maatschappij, wat hun latere terugkeer daarin kan vergemakkelijken. De frakties wezen unaniem de bezwaren van de bewo ners van de hand, al was men over het algemeen de mening toegedaan dat een tijdige voorlichting van de kant van de Berghstichting de paniekreaktie van de bewoners wellicht zou hebben kunnen voor komen. De procedure om tot wijziging van een bestemmingsplan te komen, om zodoende de bouw van een luifel aan een garagebe drijf in de Tramstraat mogelijk te maken, zorgde voor enige verwarring. In 1979 wa ren de bezwaren van omwonenden tegen de luifel n.l. gegrond verklaard. Jaap Haas noot (PvdA/PPR) protesteerde tegen het feit dat nu via een omweg de luifel er toch zou komen, wat volgens hem de geloofwaar digheid van het bestuur niet ten goede zou komen. Wethouder Bergman (CDA) repli ceerde echter dat deze luifel een wat een voudiger vorm zou hebben, en dat de omwonenden opnieuw in de gelegenheid waren om bezwaarschriften in te dienen. De wethouder: „De bewoners stinken er beslist niet in". KINA-feest Noordwijk NOORDWIJK De najaar- saktie van de winkeliers, ver enigd in het KINA, wordt zater dag besloten met een grandioos festijn in de sporthal aan de Duinwetering. Burgemeester mr. Bonrüke en de TV-quizmaster Fred Oster zullen tijdens dit feest de win naars trekken uit de tijdens de aktie verstrekte bonnen. Voor de gelukkigen zijn talrijke fraaie prijzen beschikbaar, waaronder een Opel Kadett. Ook voor de bezoekers zitten er leuke prijsjes in het vat. Medewerkers aan deze feest middag zijn onder meer het Trio Joop Rijnold, de muzikale t/arie- té-groep „The Family", The Traditional Dixieland Company en de sneltekenaar Hardy. Ver der zullen er aan het feest diver se andere attracties verbonden zijn. Het geheel staat onder leiding van Fred Oster en John Schelfhout. De toegang is gratis. Het KINA-feest begint om half drie en zal tot omstreeks half zes voortduren. NOORDWIJK Onder het motto „Helpt de vogels de winter door" is de Stichting Vogelasiel Noordwijk in samen werking met Natuur- en Vogelbescherming Noord- wijk, het Staatsbosbeheer en de gemeente begonnen met een voederaktie. Op verschillende plaatsen in de gemeente zijn voer plaatsen aangelegd, waar de vogels twee maal per dag te eten krijgen. Ook worden er gaten in het ijs gehakt om de watervogels aan een eigen plekje te helpen. De organisatoren roepen de bevolking op zelf de vogels rondom de woning te helpen en wel door het ophangen van vetbollen en pindastren- gen in tuin of balkon, het voeren van groentenafval, fruit en broodkruimels op een voerplank (opletten dat katten er niet bij kunnen komen) en het regelmatig plaatsen van vers drinkwater. Ook kan men brood en ander voer kwijt op de volgende verzameladres- sen: de werkschuur van het Staatsbosbeheer, Duinweg 81; de fam. Van der Niet, Johan Mole- graafstraat 10, in Noord- wijk-Binnen de fam. Baalbergen, Schoolstraat 15, in Noordwijk aan Zee, de fam. Plug, Hendrik Vinkhof 4, in het Duin park en de fam. Van Duin, Stevensstraat 20, in Boerenburg. Als de vorst blijft aan houden hoopt men ook op de Noordwijkse scho len met een voeder-inza- melingsaktie te starten. Financiële bijdragen zijn bijzonder welkom. Deze kunnen worden gestort op gironummer 3598755 ten name van Stichting Vogelasiel Noordwijk onder vermelding „Aktie wintervoedering". Voor nadere informatie over deze aktie kan men te recht bij Arno Bos, Duin weg 81, telefoon 12480 of 13809. LEIDERDORP Een geheel gevulde Menswording-kerk heeft gisteravond genoten van een bijzondere muzikale avond ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het nieuwe pijp orgel. De organist van de Jacobus Parochie uit Den Haag Ton van Eek, die de wegens ziekte verhinderd zijnde Bernard Bartelink verving, wist een goed gebruik te maken van de vele variatiemogelijkheden van het orgel. Het met drie klavieren uitgeruste instrument is oorspronkelijk ontworpen als studieorgel, maar uitgebreid en geschikt gemaakt voor kerkdienst en. Het is gebouwd door de firma Pels en van Leeuwen te Waardenburg en kost ongeveer 60.000,-. Hoogtepunt van de avond was het optreden van Renée Wagenaar, die met haar warme sopraanstem, ondanks de wat minder gunstige aKoestieK, net puoiieK in vervoering bracht. Tot een goede prestatie kwam ook het dames- en herenkoor van de Menswording-paro chie onder leiding van de dirigent Kees Buurman met het Kyrie en Gloria uit Missa, Dixit Maria van Haus Leo Hassler. Tegelijk met het orgel werd ook het nieuwe i clavecimbel in gebruik genomen. Deze nieuwe aanwinst is een geheel parochiële aangelegen- heid. Het is gebouwd door de heren C. Demmers j en C. Verhees, en fraai beschilderd door de heer B. Collet. Een bijzondere gebeurtenis was dan j ook het concert voor orgel en clavecimbel van P. Antonio Soler, uitgevoerd door de parochiële organist J. Wisse en Yvonne Verhees aan het clavecimbel, die ook een instrumentaal ensemble begeleidde. Aan het slot van deze avond muziek rondom het nieuwe orgel, betrok de voorzitter van het parochiebestuur H. B. v.d. Werf, ook j de heer A. de Haan uit Alphen a/d Rijn, die voor de intonatie van het orgel had zorg gedragen, in de hulde. FRANS BROCKEN P> KORTWEG ZOETERWOUDE Onder de. wervelende naam „Wereldkam pioenschappen voor Meerburg D en E junioren op de Wetering" organiseert voetbalvereniging Meerburg morgen een groots opgezette schaatswedstrijd voor de jongste leden. Om half tien wordt elk voetballertje ver wacht om nu eens zijn kunsten op de schaats te vertonen. Voor de A-, B- en C-junioren begint de wedstrijd om twee uur, ook op de Meerburgerwetering. De dag ema (zondag) zijn dan de clubkampioenschappen schaat sen voor senioren, ook op de Meerburgerwetering. ZOETERWOUDE Óm hrt nieuwe jaar op feestelijke wijze in te luiden, organiseren de twee Zoeterwoudse voetbalvereni gingen, SJZ en Meerburg een nieuwjaarsbal. Bij beide vereni gingen worden leden, suppor ters en andere bekenden uitge nodigd, zodat het voor voetbal- minnend Zoeterwoude wel een druk weekendje zal worden. Eerst is vandaag SJZ aan de beurt, aanvang 8 uur, entree 2,50 en muziek verzorgd door „De Andre's". Zaterdag kan men dan terecht bij Meerburg, aanvang 20.30 uur, entree gratis en een muzikale bijdrage van B. Jagel en zijn combo. SASSENHEIM - Het Bureau Moderne Voeding houdt op vrijt dagavond 12 januari in samen werking met jeugdsociëteit „De Stormbal" een speciale avond over gezonde voeding. Een cau serie wordt gehouden door de heer Hettema, zoon van één der grondleggers van de moderne natuurgeneeswijze in Neder-, land. De plaatselijke drogist zal wat toepasselijke artikelen ten toon stellen. Aanvang 20.00 uur in „De Stormbal" aan de Vaart kade 1-3. SASSENHEIM De eerste postzegelruilbeurs van dit jaar wordt op dinsdag 9 januari weer gehouden in „Ontmoeting" op de hoek Parklaan en de Narcis- senlaan. Tevens wordt dit de eerste jaarvergadering. Er is weer een veiling die bestaat uit 50 kavels, waaronder .Neder land Postfris". Aanvang 20.00 uur. Voor jeugdleden is de aan- vang 19.00 uur. Schaats wedstrijden in Warmond LEIDEN De Warmondse ijs- club houdt zondag koppelwed strijden voor heren uit het dis trict Sassenheim. Gereden wordt voor de districtsbeker en geldprijzen. Het toernooi wordt, gehouden op de ijsbaan „het Poelmeer", Öranje Nassaulaan in Warmond. Inschrijven is mo gelijk van half twaalf tot half een, de koppel wedstrijden be ginnen om een uur. Voor de jeugd zijn er zaterdag schaatswedstrijden op de ijs baan in Warmond, aanvang half elf. Daarna staan er kortebaan- kampioenschappen op het pro gramma. Deze wedstrijd, die om half twee begint, is alleen toe gankelijk voor leden van de Warmondse ijsclub. Ponsioen verliest zaak tegen Lisse LISSE Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het beroep van de Lissenaar Jan Ponsioen tegen de onbewoon baar verklaring van zijn wo ning aan de Roversbroekdijk, afgewezen. Het bezwaar van Ponsioen richtte zich tegen het besluit van de Lissesc gemeen teraad dat hem zou dwingen intrek te nemen in zijn nieuwe woning. In overleg met Jan Ponsioen werd vorig jaar een houten di rectiekeet voor hem gebouwd of korte afstand van zijn in verval geraakte woning. Bij nader in-t zien oordeelde de 57-jarige Lis senaar dat de woning te klein was en weigerde volledig intrek te nemen in de houten keet. In verband met niet denkbeeldig instortingsgevaar van zijn oude huis, besloot de Lissese gemeen teraad om hem te dwingen deze woning te verlaten. Een gedeelte van het huis is al ingestort en het overige gedeelte vertoont scheuren en gaten in muren en plafonds. Bovendien is er in het pand geen water en gas. Nu G.S. het beroep van Pon-, sioen afgewezen hebben, kan de gemeente Lisse het gewraakte raadsbesluit uitvoeren. ZOETERWOUDE De lagere schooljeugd van Zoeterwoude heeft gisteren de krachten op de schaats kunnen meten. Ver schillende liefhebbertjes gaan al elke week mee met de ijsclub naar de Ton Menken ijsbaan, zodat dit voor hen de ideale mogelijkheid was om de snel heid die ze weten te bereiken ook op natuurijs te testen. Dat het wekelijks trainen inder daad vruchten afwerpt bewezen de uitslagen: Jongens klas 1-2: 1. Bram van den Brink, 2. Den nis Sjardin, 3. Edwin Veldhui zen. Meisjes klas 2-3: 1. Margot van der Salm, 2. Pieternel van der Poel, 3. Conny Borst. Jon gens klas 3-4: 1. Lard Koeken, 2. Edwin van Goozen, 3. Ruud Borst. Meisjes klas 4: 1. Corine van der Krogt, 2. Rina Oostdam, 3. Ellen van der Geest. Jongens klas 5: 1. Marcel Koeken, 2. Francesco van Goozen, 3. Hans Oostdam. Meisjes klas 5: 1. Ma rieke Loos, 2. Winy van der Geest, 3. Christa van Benten. Jongens klas 6: 1. Walter Koe ken, 2. Hans van Eisen, 3. Jos van Leeuwen. Meisjes klas 6: 1. Sonja van der Salm, 2. Judith van der Poel, 3. Esther van Leeuwen. Met een totaal van 72 deelne- mertjes (29 meisjes, 43 jongens) was het een gezellige middag. Komende zaterdag is de Zoeter woudse jeugd van 12-17 jaar aan de beurt, zondag de rest van Zoeterwoude. Beide dagen aan vang 12.30 uur én beide dagen is een echte koek-en zopietent aanwezig. Automobilist bezorgd" na aanrijding LEIDERDORP- De Leider- dorpse politie vraagt getui gen van het ongeval dat gis terochtend op de hoek Gallaslaan en de Voorhoflaan in Leiderdorp heeft plaatsge vonden. Hierbij raakte de 17- jarige V.D.L. uit Leiderdorp gewond. De jongen reed op zijn fiets op de Gallaslaan toen hem geen voorrang werd verleend door een automobilist die van de Voorhoflaan kwam. De au tomobilist reed de jongen aan, hielp hem naar de kant, vroeg nog even hoe het ging en stapte toen weer in zijn auto en reed verder. Getuigen van het ongeluk worden ver zocht zich in verbinding te stellen met de Leiderdorpse politie, tel.071-411025. Open Noordwijkse kampioenschappen LEIDSCHENDAM Een uit Apeldoorn af komstige vrachtauto heeft een van de brug gen over de Leidschendamse sluizen zwaar beschadigd. De brug moet bijna geheel wor den gedemonteerd. Wanneer er momenteel scheepvaart over de Vliet mogelijk zou zijn, zou dat door het ongeval voor geruime tijd zijn gestremd. Over de duur van de herstel werkzaamheden is nog geen duidelijkheid. Provinciale Waterstaat:,, Het zal in elk geval geen karwei van vele maanden worden". Het ongeval gebeurde woensdagavond om half We moeten vijftien jaar terug in de tijd voor dezelfde taferelen die momenteel op de Vliet zijn te zien. Het stenge vriesweer van de afgelopen dagen heeft een dikke ij slaag afgezet op de brede waterweg. Het Leidschendamse sluizencomplex trekt een scheidslijn tussen redelijk beschaatsbaar en gevaarlijk ijs (foto boven). JlsLrAwSp Ten noorden van de sluizen (foto rechts) waagden honderden Leidscnendammers zich gisteren op het ijs. Dit ondanks de sterke overeenkomst van het ijs met golf karton. De stevige wind had tijdens de snel invallende vorst ribbels in de snel dikker wordende ijslaag veroorzaakt. Het leven op de anders zo druk bevaren Vliet heeft dezer dagen een geheel ander aanzien gekregen. Boten liggen werkeloos temidden van het omringende ijs of op de kant en alle eendjes zwemmen niet langer in het water, maar lopen hongerig over het ijs. reikhalzend uitziend naar goede gevers met zakkenvol brood. zeven, toen de vrachtwagen beladen met een twaalf ton wegende betonnen prefab-garage in volle vaart de noordelijke pijler ramde. Het ij zeren gevaarte werd door de botsing ontzet. Tevens werd het draai werk, waarmee de brug wordt geopend, vernield. Volgens een woord voerder van Rijkswaterstaat is het een geluk, dat de Vliet momenteel onbevaarbaar is, zodat nog niemand hinder ondervindt. De schade wordt ongeveer geraémd op vijftigduizend gulden. VIADUCT WARMONDERDAM IN GEBRUIK Het nieuwe viaduct nabij de Warmonderdam is sinds kort opengesteld voor verkeer. Het viaduct was noodzake lijk door de aanleg van de Schiphollijn, waarvan de werkzaamheden gestaag vorderen. Zonder veel hinder voor het verkeer verrees het bouwwerk dat echter voorlopig nog niet af is. Er moeten nog fietspaden worden aangelegd, de op- en afritten moeten nog verbeterd worden en ook zal de vreemde knik vanaf Warmond nog verdwijnen. De verdere werkzaamheden aan het viaduct zijn voorlopig gestaakt door de barre weersom standigheden. Mede door deze ontwikkeling zal het dus nog wel enkele maanden duren voordat het viaduct officieel gereed is. NOORDWIJK In Noordwijk zijn gisteren schaatswedstrij den gehouden in het kader van de Open Noordwijkse Kam pioenschappen. De uitslagen zijn als volgt: 500 1500 punten 1. Jan Boere 44.5 2.20.0 01.1 2. G Ganzeflee* 46.0 2 22.5 03,5 3. M. Oudendijk 46.9 2.26.8 05,6 4. K. Admiraal 46.8 2.28.1 96,1 5. J. Huigsloot 48.4 2.31.7 99.6 Droog 48.6 2.41.3 103,4

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4