Plan Buitengebied Noordwijk na zeven jaar goedgekeurd Econom. Controledienst bestudeert prijsopdrijving nieuwbouw Zoeterwoude Woubrugse boer krijgt veetunnel Oran j evereniging viert 1200 jaar Leiderdorp Kerstboomverbranding REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 JANUARI! 979 PAGINA 4 WOUBRUGGE Volgend jaar hoopt Maarten van Egmond, veehouder aan de Kerkweg te Woubrugge, zijn koeien onder de weg door te laten lopen. Een uniek idee van hem, waarmee de provincie akkoord gegaan is. Toen enkele heren van de provincie onlangs een bezoek brachten aan Maarten van Egmond om hem te vragen een stukje land te verkopen om het fietspad Woubrugge-Hoogma- de te kunnen doortrekken, deed Maarten hen een tegenvoor stel. Niet alleen dacht hij aan zijn vee, maar ook aan de fietsers die vanuit Koudekerk over het landelijke Ofwegen fietsten en vandaar de drukke Kerkweg zouden moeten oversteken om op het nieuwe (nog aan te leggen) fietspad te komen. Een gevaarlijke oversteek, die Maarten ook regelmatig met zijn koeien moet maken, omdat zijn land verdeeld wordt door deze Kerkweg. Na een voortdurend overleg tussen hem en de provincie is een definitief plan ontstaan. Twee tunnels zullen er worden gegraven vanaf zijn boerderij „Hermans lust" naar Ofwegen, onder de Kerkweg door. Eén tunnel voor de fietsers en één tunnel voor het vee en de traktor van Maarten van Egmond. Ruim veertigduizend gulden zijn de kosten voor één tunnel, maar de beurs van Maarten kan gesloten blijven. Hij staat alleen een stukje land af voor het fietspad. Begin 1980 hoopt men het project gereed te hebben en zal de argeloze voorbijganger zich over het „onderaardse geloei" kunnen verbazen. Officiële opening Qbus LISSE Het nieuwe gebouw van het Vormingscentrum voor Jonge Volwassenen aan de Lis- sese Ruishoornlaan wordt op vrijdag 12 januari officiël geo pend door wethouder mevrouw J. Meulemans-Seelen. Ter gelegenheid van de ambte lijke ingebruikstelling wordt van 16.00 tot 18.00 uur een receptie gegeven. Geïnteres seerden zijn ook 's avonds van 20.00 tot 24.00 uur welkom. Schaap gewond LEIDSCHENDAM - De politie van Leidschendam heeft giste ren een schaap moeten afmaken dat zwaargewond in een sloot in het park Leeuwenberg lag. Na onderzoek bleek het schaap dodelijk te zijn verwond door een hond. Het schaap was het eigendom van een boer uit Leid schendam. ZOETERWOUDE De EHBO vereniging Sint Lidwina organi seert dit jaar weer een cursus. Op 10 januari zal de eerste van de totaal 16 lessen omvattende cursus gegeven worden. Elke les duurt twee uur en bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. Na afloop kan men door het halen van een examen in het bezit komen van het „Eenheidsdiploma". De totale kosten (incl. boek en examen geld) bedragen 75,-. De lessen worden gegeven in het Wit-Gele kruis gebouw. Nadere inlichtin gen en opgaven bij mevr. Over- devest, tel. 071-41187 of evt. mevr. v.d. Krogt, tel. 071-895252. LEIDSCHENDAM De Max Tailleur Stichting houdt op 4 en 5 januari in Leidschendam een inzamelaktie van gedragen kle ding. Enkele dagen voor de datum van inzameling is er huis aan huis een gele zak verspreid, waarop vermeld staat op welke dag de zak wordt opgehaald door de stichting. Van de op brengst worden personen, uit de gemeente een vakantie aange boden. Voor verdere inlichtin gen, tel. 020-460011. Langebaan schaats wedstrijden NOORD WIJK/SASSENHEIM De Noordwijkse open kam pioenschappen langebaanwed- strijden voor dames en heren worden gehouden op donder dag 4 januari aan de Noord- wijkse Jonkheer Geartslaan. Het schaatsfestijn begint om negen uur. Deelnemers worden verzocht zich voor kwart voor negen in te laten schrijven. In Sassenheim worden zaterdag 6 januari de districtskampioen schappen langebaanwedstrij- den gehouden voor dames en heren en junioren. De wedstrij den beginnen om half negen. Inschrijven voor acht uur. h LEIDERDORP De Leiderdorpse oranjevereniging heeft voor maandag 8 januari in de grote zaal van het Dorpshuis een bijeenkomst georganiseerd met alle Leiderdorpse verenigingen. Zij doet dit om tot een samenwerking te komen en de viering van het 1200-jarig bestaan van Leiderdorp mogelijk te maken. De aanvang van deze bijeenkomst is 20.00 uur. De in 1977 opgerichte commissie die zich zou bezig houden met de coördinatie rond de viering van het 1200-jarig bestaan van Leiderdorp werd onlangs opgeheven. Het plan dat de commissie had opgesteld, met manifestaties door verenigingen op gebied van sport, recreatie en cultuur en akties van middenstand en markt, is wat de financiën aangaat geen haalbare kaart gebleken. Ook het Leiderdorpse gemeentebestuur kon geen geld voor deze viering in haar begroting opnemen. De Leiderdorpse Oranjevereni ging hoopt dat de samenwerking met verschillende verenigingen in Leiderdorp zal resulteren in een geslaagde viering van het 1200-jarig bestaan van Leiderdorp. BOLLENSTREEK Op diverse plaatsen in de Bollenstreek worden kerstboomverbrandingen -gehouden. Enerzijds om van de overtollige dennenaalden af te komen, en anderszijds om ongecontroleerde branden te voorkomen. In Noordwijk vindt dit gebeuren vanavond plaats op het open terrein aan de Nieuwe Zeeweg. Om zeven uur wordt het vuur onder toeziend oog van de brandweer aangestoken. Een kwartier van tevoren verricht burgemeester Bonnike van Noordwijk de trekking van een loterij. Vijftig kinderen krijgen de kans om een ritje op een brandweerwagen te maken. In Warmond is het spektakel gepland op vrijdag 5 januari om 19.00 uur aan de Gemeentehaven. Kinderen die een kerstboom inleveren, zullen een verrassing krijgen. Eveneens op vrijdag 5 januari vindt de kerstboomverbranding in Sassemheim plaats op een terrein in plan Wasbeek. De kerstbomen kunnen die dag tussen 15.00 en 16.00 uur worden ingeleverd. Voor elke boom wordt een lot voor een loterij gegeven. De prijzenpot bestaat uit 25 waardebonnen. Op zaterdag 6 januari wordt het vreugdevuur om 17.00 uur aangestoken op het braakliggende terrein aan de Lissese Ruis hoornlaan. Elke ingeleverde boom levert een toegangsbewijs op voor een in januari te houden filmvoorstelling in Het Trefpunt aan de Schoolstraat. GEZELUG GEKEUVEL De nieuwjaarsrecepties van de gemeentebesturen in de Leidse regio die gisteravond in de meeste gemeenten plaats vonden, werden over het algemeen druk bezocht. Veel mensen waren uitgelopen om burgemeester, wethouders en leden van de raad de beste wensen voor het nieuwe jaar te geven. In sommige gemeenten werd de nieuwjaarsreceptie volgens een nieuwe formule gehouden. Het gemeen tebestuur stond niet meer traditiegetrouw opgesteld in een rij, zodat niet eenieder die binnentrad zich moest opstellen in een rij om het college en de raad een handje geven. De dames en heren van het gemeentebstuur werden gewoon losgelaten en wie toevallig in de buurt was kon zijn respectievelijk haar wensen voor het nieuwe jaar kenbaar maken. Deze nieuwe opzet gaf het hele receptiegebeuren doorgaans een wat ongedwongen tintje. Op de meeste recepties werden geen nieuwjaarstoespraken gehoudenMen volstond met wat gezellig gekeuvel. Zo ook op de nieuwjaarsrecepties van de gemeentebesturen van Noordwijk (foto onder) en Wassenaar (foto boven). ZOETERWOUDE De Economi- het verzoek gedaan om na te gaan een verhoging van "maar" 8.526 sehe Controledienst uit Den Haag of de prijsverhoging juist en rede- gulden genoegen te nemen. Dit zal binnenkort haar mening geven lijk kan worden geacht. alles nadat de afdeling bouwtoe- over de prijsverhoging van 10.000 zicht van de gemeente een toelaat- gulden die het bouwbedrijf Noor- Dé grote verhoging én de weinig bare verhoging van 5.500 gulden lander uit Leiderdorp vlak vóór elegante manier waarop deze aan becijferd had. Het succesje dat de tekening van de koopkontrak- de kopers bekend werd gemaakt behaald is door vermindering van ten van Zoeterwoudse nieuwbou- waren destijds (oktober) voor de de prijsverhoging met 1.374 gulden woningen doorvoerde. De fractie Zoeterwoudse raad redenen om in was voor de raad reden om verdere van Progressief Zoeterwoude te springen. Na uitgebreide brief- initiatieven aan de kopers zelf over heeft onder mededeling van alle wisseling bleek Noorlander bij te laten. De rol van de gemeente feiten deze onafhankelijke dienst brief van 19 december bereid met achtte men voorlopig uitgespeeld. Schaatsstrijd Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Zoet< woudse IJsclub organisee morgenmiddag schaatswe strijden op de Noord-Aa voi basisscholieren. De korte baa wedstrijden beginnen om 12.! uur. Zaterdag zijn er wedstr; den voor de jeugd van 12 f 17 jaar. Op zondag wordt gestreden om het algemee kampioenschap van Zoeterwoi de. Dit treffen vindt eveneei plaats op het Noord-Aa om 12.J uur. Alleen inwoners van Zo terwoude kunnen inschrijven. Versterking Noordwijks politiekorps NOORDWIJK Tijdei de traditionele nieu\ jaarsbijeenkomst va het politiekorps, von gistermorgen de install tie plaats van Jac. va Duyvenbode (30), die pi 1 januari als agent bij hi Noordwijkse korps wei aangesteld. Korpschef J. F. Basten verwi komde de nieuwkomer. I maakte gewag van een voorin felijke sfeer en goede collegia teit in zijn korps. Van Duyve bode zou zich hier zeker spoed thuis gevoelen. Een bloeme groet was er voor mevrouw Vs Duyvenbode. Het nieuwe korpslid is Katw ker van geboorte en woont m z'n vrouw en twee kinderen Rijnsoever. Hij is oud-doelmi van het eerste elftal van „Qui Boys". Na zijn politieopleiding aan „I Boskamp" te Leusden gaf Vi Duyvenbode al de voorkeur ai Noordwijk als standplaa maar uiteindelijk werd dit Lei schendam. Daar werd hij 1976 aangesteld en fungeer hij onder meer als wijkagei Zijn „oude liefde" bleef he echter trekken en toen er ei vakature ontstond bij h Noordwijkse politiekorps b hoorde hij tot de sollicitant Mechanisatie tentoonstelling LISSE Traditiegetrou wordt aan het begin van h nieuwe jaar in de Hobaho-lu len te Lisse de mechanisat! tentoonstelling gehouden. T dens deze tentoonstelling, d duurt van 8 tot en met januari, kan de agrarische \s reld en met name degene d zijn dagelijks brood in bloembollen verdient, zich de hoogte stellen van de nieu ste technische vindingen. 62 standhouders tonen in verwarmde hallen wat zij zo te bieden hebben en sommig hebben aangekondigd met nit we vindingen te zullen komt De toegangsprijs voor de te toonstelling bedraagt 2 guld per persoon. Op maandag dinsdag 9, woensdag 10 en do derdag 11 januari zijn de t< toonstellingsdeuren geopei van 13.30 tot 21.00 uur en i vrijdag 12 januari van 13.3Q,t 18.00 uur. NOORDWIJK. Net voor de overgang van oud naar nieuw is de goedkeuring binnen gekomen van het bestemmingsplan Buiten gebied. Burgemeester mr. Bonnike deelde dit inte ressante „laatste nieuws" gistermiddag mede in z'n nieuwjaarsspeech op de recep tie van het college van B. en W. voor het gemeentepersoneel in „De Kuip". Zeven jaar had de gemeente moeten wachten op het fiat aan dit voor Noordwijk met zijn uitgestrekte polder- en natuurgebieden zo belangrijke plan. „Zich lang voortslepende procedures als AROB en dergelijke hebben' tot gevolg, dat de ambtelijke molens wel eens erg langzaam moeten gaan draaien", merkte mr. Bonnike op. De burgemeester wees in zijn toespraak op de betekenis van een goede onderbouw als aanzet voor gemeentelijke plannen en kwam daarbij tot de conclusie, dat in het afgelopen jaar veel meer was voorbereid dan tot stand gebracht. Als voorbeelden van voorbereide plannen noemde hij hef Middengebied-noord, waarin het komende najaar de eerste paal voor de woningbouw zal worden geslagen, de sport-spelzaal de openbare bibliotheek, de tweede openbare school, het gymnastieklokaal aan de Stijn- tjesduinstraat, het bouwcomplex voor de één- en tweepersoonshuishoudens op het terrein van de Dr. J. Th. de Visserschool, het saneringsgebied 't Stille Zuie, het bus routeplan ,De kabel-TV, het Vinkenveld en het nieuwe raadhuis. „Wie weet, slaan we daarvoor dit jaar nog de paal", verklaarde de optimistische burgervader. In uitvoering bevinden zich de verlenging van de Wete ringkade en de riolering in het Langeveld. Van de tot stand gekomen werken noemde mr. Bonnike de 198 woningen in de Gras- hoek, de moeder-Mavo en „De Zeehonk", waarmede Noordwijk aan Zee over een totaal van goede schoolvoorzieningen be schikt. Van Noordwijk-Binnen kan dit he laas nog niet gezegd worden. De invoering van het spreekrecht voor de publieke tribune noemde de burgemeester een interessant experiment Vanavond kan hiervan voor het eerst gebruik worden gemaakt aan het begin van de (openbare) vergadering van de raadscommissie voor culturele zaken Omtrent de woningbouw merkte mr. Bonni ke op, dat in het afgelopen jaar 306 huizen gereed gekomen waren tegen 202 in 1977. De cijfers geven een toenemende behoefte aan woningen aan. Stonden er in het voor gaande jaar 709 woningzoekenden op de lijst, thans zijn dat er 760. In aanbouw zijn nog 246 huizen en nog eens 335 appartemen ten in het Dura-plan en het Huis ter Duin-complex. Verder zijn er plannen voor de bouw van 220 huizen in het Middenge bied-Noord, voor 50 woningen in 't Stille Zuie en 56 panden voor de één- en tweeper soonshuishoudens op het terrein van de Dr. J. Th. de Visserschool. Na deze bloemlezing uit de gemeentelijke aktiviteiten, ging burgemeester mr. Bonnike in op de voorlopige cijfers van het bevol kingsverloop. Het inwonertal was in 1978 met 175 toegenomen - oftewel met 3/4% - en bedraagt thans 22925 mannen en vrou wen. Overleden zijn 176 personen, het aan tal geboorten bedroeg 260 - sinds 1975 een vrijwel constant cijfer -, 1296 personen hebben zich in Noordwijk gevestigd en 1207 personen hebben de gemeente verlaten. Verder zijn er 163 huwelijken voltrokken en 31 echtscheidingen ingeschreven. De burgemeester maakte verder melding van vele kilo's papier, die voor de vele gemeentelijke plannen en zaken zijn ver werkt, het aantal gehouden raadsvergade ringen (14), commissievergaderingen (70), en vergaderingen van B. en W. (99). Het ambte narenkorps, 315 mannen en vrouwen in totaal, heeft er hard aan getrokken, deelde de burgervader mede en hij bracht hun daarvoor de dank en de waardering van het college over. Woorden van hulde waren er voor het „onvolprezen!" vrijwillige brandweerkorps, dat 'getoond had wat het waard was bij de recente Palacebrand. Met dit hotel ging een der laatste monumentale hotels aan de boulevard in vlammen op, aldus de burgemeester. Deze wijdde verder waarderende woorden aan het politiekorps, het korps reservepolitie, de nutsbedrijven en welzijnsinstellingen. CHEQUE VOOR ROLSTOELBUS Ds. Baas van Huize Overduin (mid- Koestal/Overduin aangeboden door den) kreeg gisteravond in het Kat- de heer Gilles van Beelen (links), wijkse Trefpunt aan de Louise de Collignylaan een cheque van 18.000 gulden overhandigd in het kader van Hiermee is het ingezamelde bedrag de geldinzamelingsactie voor een voor het autobusje opgelopen tot vervoersbusje voor gehandicapte be- ongeveer 50.000 gulden, de helft van jaarden van het tehuis. De cheque het bedrag dat nodig is om de werd namens de wijkvereniging gehandicapte bejaarden van Over duin uit hun isolement te halen. Het vervoermiddel dat het bestuur van Overduin graag aan wil schaffen, moet plaats bieden aan zes rolstoel rijders of meerdere personen. Een lift om de rolstoelen in; de auto te kunnen zetten, maakt de aanschaf van een aangepast personenbusje bijzonder kostbaar.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4