Rini Wagtmans schippert niet Parker hervat competitie ifSS De onthullende memoires van Christina Nu overal te koop. 150.-Voordeel WIELERCOACH STAAT VOOR EERSTE VOLLEDIGE SEIZOEN IJshockeyteam stuit op hardheid Canada Keegan beslist nog niet Toernooi iük' Feyenoord week later Jaloers op Lillies liefdeleven De enige man in Adèle's leven. "Ze geloven gewoon niet dat je van kanker genezen Hoe goed isYonïna's huwelijk? Dank zij haar buikdansen in de Top-40 veroverde Yonina een vaste plaats op het tv-scherm. Haar huwelijksgeluk leek enige tijd minder zeker Het drama van lonnyHuurdeman. Verdriet om het paard van de Prins. Story vervult uw leukste hartewens. JOKE VAN BEUSEKOM GEMAKKELIJK VERDER L SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 JANUAR11979 PAGINA 11 ST. WILLEBRORD Rini Wagtmans, op tweede kerst dag 32 jaar geworden, is er het afgelopen wielerseizoen mid denin gevallen. De gedachte aan een neus-in-de-boter-ge- val, een coach ploft neer uit het niets en heeft een wereld- kampioensploeg onder zich, dient onmiddellijk verdron gen te worden. Niet de coach vond de ploeg die Nederland zijn eerste wereldtitel in de ploegentijdrit bracht, maar Bert Oosterbosch, Jan van Houwelingen, Bart van Est en Guus Bierings werden in Brauweiler wereldkampioen omdat Rini Wagtmans er was. De coach viel namelijk niet midden in het succes in het seizoen dat hij met Joop Middelink dacht mee te lopen om de zaken te verkennen. Hij viel in het werk, want in het begin van het seizoen was hij ook nog bezig met de aankomsten van de Ronde van Frankrijk en Olympia's Tour in St. Willebrord. De landing was tamelijk hard omdat Wagtmans zelf geen halve maatregelen kent. Een zwart-witter met een klein hartje. Hij schippert niet, hij geeft alles en hij vraagt alles, hij is tenslotte geschoold in de beroeps- sport waar geschenken onbekend zijn. De harde Wagtmans is maar de halve ploegleider. De andere helft is de sociaal bewogene, bij wie het niet slecht aankloppen is en de man die nog het brood dat de renners uit zijn handen eten, belegt met een plakje oranje. De Karei Lotsy uit Sint Wille brord van de wielrenners. Tot 1980 zal hij zich bezig houden met de amateur wegrenners. „En geen dag langer. Ik heb niet gesolliciteerd naar de baan. Tot de dag van mijn benoe ming heb ik de unie voorgehouden dat Piet Liebregts het beter zou kunnen doen dan ik. Hoe goed Liebregts is, heeft hij toch wel bewezen op de Nürburgring. Er zijn er meer die het kunnen. Ik heb gezegd dat ik het tot Moskou wilde doen. Ik kan namelijk niet ongestraft bezig blijven. Ik heb mijn gezin, ik heb nog andere maat schappelijke belangen, ik ben al jaren gemeenteraadslid en ik moet werken voor mijn toekomst". De storm van Wagtmans, die zich in 1978 aftekende, zal nog twee seizoenen voortrazen. Nog twee jaar zal hij na drukkelijk aanwezig zijn, zijn zin door zetten, zijn gelijk waar nodig afdwin gen en ook een enkele keer zijn hoofd stoten en een lange teen raken. Daarna komt het gezin weer dat nu voor de goede zaak en zijn ambitie iets moet toegeven. Voorop Het gezin heeft een keer duidelijk voorop gestaan, in de zomer van 1968. Wagtmans werd vader en trok zich terug uit de ploeg die met René Pijnen, Joop Zoetemelk, Jan Krekels en Fedor den Hertog olympisch kampioen werd in de ploegentijdrit. Negen jaar later kreeg hij als coach in Brauweiler zijn genoegdoening. „Ik kon toen niet an ders. Ik moest. Ik heb altijd alles willen geven om voor Nederland te kunnen rijden, maar mijn gezin had geld nodig. Ik had verplichtingen waar ik mij niet aan kon onttrekken. Daarom werd ik professional". Om het geld behoeft hij zich in 1978 geen zorgen te maken. De oud-wielren ner Wagtmans is financieel onafhanke lijk. „Voor de ploeg heb ik gevraagd wat mij haalbaar leek. Het minimaal noodzakelijke, het maximaal beschik bare bij de unie. Minder dan honderd duizend gulden. Zelf krijg ik 7500 gulden onkostenvergoéding. Voor mij telt het geld niet. Ik kan iets verwerven dat mij meer waard is, respect in de wielerwereld en daarbuiten. Dat is niet met geld te krijgen". Op het moment dat Joop Middelink (Wagtmans: „Een geweldig mens, ik bewonder hem") vorig jaar na een massa geschipper in de unie alleen nog de doornen van de rozen voelde en ontgoocheld afhaakte, aanvaardde Wagtmans de uitdaging. „Ik geloof dat je pas mens bent, als je bereid bent te onderzoeken wat je kunt. Dat je iemand wordt door iets te wagen, door jezelf te testen. Michiel de Ruyter was nog maar een kind toen hij de toren beklom om de zee en de horizon te zien. Dat soort durf spreekt mij aan". Winter „In de eerste maanden van het jaar zal ik wedstrijden en trainingen nauw gezet volgen om te kijken of er goed is geleefd en gewerkt in de winter. In die maanden namelijk haal je de prijzen voor de zomer binnen. Voor coureurs die studeren, dat gaat na tuurlijk altijd voor, zal ik andere maatstaven aanleggen. Die mogen een andere planning maken voor het sei zoen. Maar er zijn er ook die wel alle tijd hebben en van hen wil ik kunnen zien wat zij er voor over hebben gehad". „Ik ben niet op zoek naar winnaars, ik kijk naar karakter, winnen komt dan vanzelf. Met de groep waarmee ik aan de slag ga, wil ik door tot 1980. Ik heb begrip voor het verlangen van iedere amateur om prof te worden, maar in mijn selectie zal dat pas na de Spelen van 1980 kunnen gebeuren. Anders wordt er nu voorniets gewerkt. Schriftelijke verklaringen zijn niet no dig, een afspraak, een belofte, een gentleman's-agreement is voldoende". Rini Wagtmans: „Ik ben niet op zoek naar winnaars, ik kijk naar karakter, winnen komt dan vanzelf". (Van onze basketbalmedewer ker) LEIDEN Na een pauze van ruim twee weken gaat Parker vanavond de competitiedraad weer oppakken. Tegenstander in de Vijf-meihal is Radio Mu sette, de ploeg die zes weken geleden de Leidse ploeg op een forse nederlaag trakteerde. Het hoeft dan ook geen twijfel te leiden dat Parker in het duel, dat om negen uur begint revan che zal willen nemen. Toch zag het er lang naar uit dat de Leidenaren verre van compleet aan de wedstrijd zouden kun nen beginnen. Buiten de proble men om een nieuwe center te "inden, hing Sid Bruinsma nog altijd een schorsing boven het hoofd, Naar aanleiding van de vermeende slabeweging in de thuiswedstrijd tegen Flamin go's werd Bruinsma in eerste instantie tot drie wedstrijden schorsing veroordeeld. Parker is echter in hoger beroep ge gaan, een zaak, die volgende week behandeld wordt zodat Bruinsma vanavond én zater dag tegen NN Donar van de partij zal kunnen zijn. Ook zal Rob Oostveen zijn opwachting maken. Ofschoon Oostveen nog niet voor de volle honderd pro cent van zijn voetblessure is hersteld, zal coach Blom hem* naar alle waarschijnlijkheid enige minuten mee laten draaien. Hans van Rooden zal als enige ontbreken aan de Leidse selectie. Van Rooden zal eerst op 15 januari weer mogen gaan spelen. Coach Hennie Blom meent dat Parker nu op de eerste plaats moet gaan jagen: „De eerste plaats in de competitie heeft twee grote voordelen. Je bent zeker van Europacup-basketbal voor het volgend seizoen en je zit goed met je thuiswedstrijden voor de play-offs. Daarom zet ten we alles op alles om eerste te worden. Te beginnen door vanavond Musette en zaterdag Donar proberen te verslaan. Dan zijn we twee belangrijke concurrenten voorlopig kwijt". Sportwereld HAARLEM In de eredivisie basketbal heren werd alleen de ontmoeting EBBC—Flamingo's (95—93 na verlenging) gespeeld. BOB—Donar ging niet door om dat Donar veertig kilometer bui ten Groningen vast kwam te zitten in de sneeuw. Van Wieren ROOSENDAAL Het Neder lands ijshockeyteam heeft gis teravond in Roosendaal met 64 verloren van de Canadese club Saint John Warriors. De tussenstanden waren 22,1—2 en 1—2. Voor Nederland scoorden De Bruin, Van Wieren, Van Solt en De Heer. Oranje had gedurende acht minuten een numerieke meerderheid, maar kon er niet van profiteren. Enerzijds omdat doelman Davies uitblinker was, anderzijds stuitten de Nederlan ders op de hardheid van de Canadese verdedigers. HAMBURG - Kevin Kee gan, de Europese voetbal ler van het jaar, heeft nog geen beslissing genomen over het verlengen van zijn contract bij Hamburger SV. Günter Netzer, de ma nager van de bundesliga- club, schat de kans op ver lenging op vijftig procent. „We spreken voortdurend met Keegan", zei Netzer. Volgens Netzer heeft Kee gan aanbiedingen uit Ame rika gekregen, die hem het vijf- of zesvoudige van zijn huidige jaarsalaris bij HSV (ongeveer 420.000 mark) in het vooruitzicht stellen. „Dat kunnen wij niet beta len", stelde de manager. De Engelse international heeft laten weten dat hij wel bij' HSV wil blijven als de club dit jaar kampioen van West- Duitsland wordt. Daar wil HSV echter met op wach- Kevjn Keegan wi| we| bij HSV büjven a|s c|ub kampioen van West-Duitsland wordt. mg, J ■em ROTTERDAM Het Feye- noord-toernooi 1979 zal worden gehouden op vrijdag 10 en zon- hej dag 12 augustus. Naast de orga- niserende vereniging zullen -t drie, nog niet bekende clubs mei. me<!doen- Schaatskalender DEN HAAG De schaatska lender voor de komende dagen ziet er als volgt uit: Donderdag 4 januari: ste- Veluwemeertocht, wedstrijd- tocht begint om 10.00 uur in de "e haven van Elburg. De toertocht, ge- over 25, 45 en 65 kilometer, begint om 11.00 uur in Harder- wijk, Elburg en Roggebotsluis. ten Informatie: 05250-2731 Bannetocht, 30,60 en 90 kilome- ter, aanvang 10.00 uur in Spij kerboor, Jisp, Neck en Jisper- sluis. Informatie: 02981-370. Lage landentocht, 55 kilometer, start van 10.00 tot 14.00 uur in Scheerwolde, Kalenberg, Os- senzijl en Muggenbeet Zaterdag 6 januari: Genemuiden: Nederlands kam- pioenschap korte baan voor da- mes senioren, vereniging de ?e Eendracht, aanvang 13.00 uur. hlP Opgeven tot 5 januari 22.00 uur: 05208-1960. c Op uw TV kunt u meebeleven hoe Lillie vele groten der aarde bemint. Maar Francisca Annis, die de rol van Lilli speelt, heeft de liefde van een heel andere kant leren kennen Openhartig vertelt Christina over haar jeugd als 's werelds rijkste kleuter. Maakt geld dan toch ongelukkig? Elf weken lang extra in Story. Adèle Bloemendaal is een tijdlang het slachtoffer geweest van een mysterieuze ziekte. Maar plotseling verdwenen de aanvallen. Rienk Ratsma schreef teksten voor Conny Vink en Frans Halsema. Hij had vijf kankergezwellen, maar is volkomen genezen verklaard. Ongelooflijk, vind u niet? Tonny probeerde van alles om weer een jonge vrouw te worden. Daarbij beleefde ze een heel verdrietig drama Prins Bernhard kreeg een paard cadeau. Tot groot verdriet van een kleine jongen. Lees hoe dat precies in elkaar zit! In Story leest u waarom Dansen met John Travolta, wijn drinken bij Willem Duys? Te gast bij de tv-studio's? Of hebt u een heel andere harte wens? Elke maand laat Story voortaan de leukste in ver vulling gaan. Misschien wel die van u! Joke van Beusekom. STOCKHOLM Joke van Beusekom heeft gisteren in de eerste ronde van het toernooi om de open Zweedse badmintonkampioen schappen gemakkelijk gewonnen van de Engelse Ann Skovgaard. De veelvoudige nationale kampioene zegevierde met 11—1,11—6. Ook wereldkampioene Lene Koppen had weinig moeite een ronde verder te komen. Tegen de Noorse Else Thoresen kwam zij tot 111, 116. Marian Ridder en haar echtgenoot Rob Ridder verflfchenen niet in de arena. Het weer speelde het badmintonnende echtpaar parten. Haarlemmerstraat 115-117. Leiden Rozemarijn 19-23, Leidschendam Echt suède coat met warme uitritsbare borg wintervoering en afneembare kraag van écht bont. Beige en bruin. mt46-58. Van 529.—voor 379.- iAlleen deze week

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11