Het eerste goede nieuws van 1979: Panasonic Vrede sleutelwoord in nieuwjaarstoespraken Amerikaanse bende gebruikte Amsterdam voor doorvoer heroïne Panasonic heeft met het VHS-systeem een perfekte videocassetterecorder ontwikkeld. n Met Panasonic video thuis meer plezier van de buis. DINSDAG 2 JANUAR11979 LEIDSE COURANT PAGINA 8 DEN HAAG President Car ter heeft op oudejaar de Chine se leiders gezegd dat het tijd perk van misverstanden tussen de VS en China voorbij zijn en moedigde het land aan meer actief te zijn in wereldzaken. „Wij beschouwen China als de sleutel voor wereldvrede." Premier Hua Kuo-feng noemde het aangaan van diplomatiek contact tussen Japan en de VS een historische gebeurtenis die tot vriendschap tussen beide volken zal leiden. Premier Ohira van Japan zei dat het veiligheidsverdrag tus sen Japan en de VS er niet door wordt aangetast en dat de inter nationale situatie in het gebied er niet door wordt veranderd. Met de Russen zal Japan geduld blijven oefenen. President Giscard d' Estaing 'an Frankrijk zei dat zijn land onafhankelijk en trots, maar broederlijk de vrijheid van an deren zal blijven eerbiedigen en de zaak van de vrede zal blijven dienen. Bondskanselier Schmidt van West-Duitsland zei blij te zijn dat de binnenlandse veiligheid en orde in de Bondsrepubliek zijn hersteld en vertrouwt erop dat zijn land zich politiek en economisch gunstig zal blijven ontwikkelen. Met de toetreding van Griekenland, Spanje en Portugal en de verkiezing van een Europee^ parlement zal de Europese gemeenschap aan po litiek gewicht winnen, zei hij. Premier Ian Smith viel de VS en Engeland heftig aan. Hij zei dat de westelijke wereld het erop aan schijnt te leggen Rho- desië tot hongersnood, anarchie en bankroet te brengen. „Zou den wij ons ooit hebben kunnen voorstellen dat de leiders van de vrije wereld zich achter de bende barbaarse marxistische terroristen zou scharen tegen een wettige, georganiseerde re gering die de vrede in het land wil bewaren?", aldus Smith. De Italiaanse president, Pertini, riep zijn volk op tot de nationale eenheid die Aldo Moro, de ver moorde politicus, had gewild. De Poolse leider Edward Gierek deed een beroep op zijn landge noot Paus Johannes Paulus de Tweede, zijn invloed te gebrui ken voor de zaak van vrede, internationale samenwerking en sociale rechtvaardigheid. Een kerstboodschap van de paus werd zoals bekend door de Poolse «fensuur voor een groot deel geschrapt. Idi Amin als beroeps - worstelaar TOKIO Japanse organi satoren van wedstrijden voor beroepsworstelaars zijn op het ogenblik doende een bijzondere partij te la ten plaatsvinden. Ze willen de populaire Japanse wor stelaar Inoki in de ring brengen tegen Idi Amin, de president van Oeganda, die vroeger bokser was. De bedoeling is dat Muham mad Ali, de wereldkam pioen boksen in het zwaar gewicht, scheidsrechter wordt. De wedstrijd wordt in Oeganda gehouden. De Oegandese dictator heeft te kennen gegeven er wel voor te voelen, al had hij liever Muhammad Ali als tegen stander gehad. (Van onze correspondent Dick Toet) WASHINGTON Met de ar restatie van een 33-jarige inwo ner van Washington DC meent de Amerikaanse politie de lei der in handen te hebben van een van de grootste narcotica- bendes, die ooit in de Verenigde Staten heeft geopereerd. Am sterdam blijkt de belangrijkste doorvoerhaven voor de bende te zijn geweest. De politie heeft intussen al ruim 90 kilo hoogwaardige heroïne achterhaald. De bende zou ook te maken hebben met minstens twee moorden, een in Amster dam en een in New York City. De heroïne was afkomstig uit Zuidoost-Azië en werd via Am sterdam en soms enkele andere Europese hoofdsteden Amerika binnengesmokkels. De gearres teerde leider van de benden, Linwood Gray, noemde zichzelf „een reïncarnatie van ElCapo- ne". Hij was in 1976 een psychia trische inrichting in Washington ontslagen, waar hij na een serie misdaden ruim zes jaar ver bleef. De doorbraak van de affaire kwam in februari vorig jaar, toen op het vliegveld van Chica go een Amerikaanse koerier van de bende werd gearres teerd. De man was op Schiphol in het vliegtuig gestapt met bij na een kilo heroïne verborgen in pakjes sigaretten. Het heeft daarna nog bijna een jaar ge duurd voordat de leider kon worden gepakt. telefoontjes 4,08 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden - met gro ter dan 12 letters), leder woord mèèr 24 ct exclusief 4% BTW 071-122244 BU PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen: slechts 2* betalen S op 6 achtereenvolgende j§ dagen: I slechts 3x betalen regel-telefoontjes te plaatsen over een of 2 S kolom met grotere letter- korpsen 28 ct per mm. Opdrachten worden telefo- 5 msch en schriftelijk aange- nomen tot de dag vóór E plaatsing 13.00 uur. Diversen 7 pers, gevr. SCHOONMAAKBEDRIJF NES TOR B.V. te Rotterdam vraagt wegens uitbreiding van werk zaamheden te Leiden (centrum) part-time schoonmaaksters(s- ters) voor de avonduren. Werktij den van 17.30 uur tot 19.30 uur. Aanmelden: Nestor b.v. Mari niersweg 34-38 te Rotterdam. Tel. 010-135280. I Personeel aangeboden i Woonruimte te huur gevr. Woningruil Aangeb.: EENGEZINSWONING in Brummen. Huur 320,- op 15 min. van Arnhem en Apel doorn. Gevr. eengezinswoning of flat in Leiden en omgeving. Brieven onder nr. 2973 bur. v.d. blad. Kleding en kapsel Aangeboden VOLKSWAGEN GOLF, bjr. aug. '75. prijs 5300, tel 01717-3918. Diversen CITROEN UITLAATSERVICE. 2 CV Dyane, Ami 8, complete set bestaande uit 1e pijp. 2e knalpot, achterste pijp. met hulpmate riaal. Van 105,55 voor 84,45 inclusief montage 139,-. UW CITROEN DEALER Van der Vel de. Kennedylaan 118, Leiden- Zuid. Tel 071 - 76.93.22. Aangeboden grote KOELKAST merk Philips, prijs 50, tel. 071-155236. En waarom is de Panasonic VHS videocassetterecorder z'n kollega's ver de baas? 't Is snel verteld. De oorzaak zit'm in het vereenvoudigde en absoluut storingsvrije VHS bandloopsysteem; 't haarscherpe en trillingsvrije beeld door de direct-drive quartz gestuurde motor. Wat in goed Nederlands zoveel wil zeggen als: de cilinderkop wordt zonder overbrenging door de motor aangedreven. Bovendien is de Panasonic videocassetterecorder opgebouwd met 'n uit één stuk gegoten aluminium chassis. En dan het voordeel van 't bedieningsgemak het apparaat kan onder uw TV staan, heeft afstandsbediening en banden met'n speeltijd van maar liefst 3 uur. Elk type TV toestel is geschikt om die briljante kleuren en kwaliteit over te brengen. Panasonic isevenals Technics en National een merknaam van Matsushita Electric Japans grootste elektronikaspecialist. Uiteraard wilt u meer weten. Vul dan even de bon in. Dan krijgt u per' omgaande alle informatie over Panasonic VHS video thuisgestuurd. Ja, stuur mij alle informatie over de Panasonic video cassetterecorder. Naam: Code/Plaats:. Haagtechno bv, Rietveldenweg 60, 5222 AS Den Bosch. Showroom geopend op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur.Tel. 073-215265 Let altijd op het Nederlandse garantiebewijs van de importeur.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8