Koot en Bie verdwijnen voorlopig van het scherm Dik Voormekaar de boer op Televisie zondag Televisie zaterdag Westside Story: zeventien jaar oude, maar springlevende filmmusical Antiek autootje „Geneviève" speelt de hoofdrol in kostelijke komedie „De Woeste Hoogte" van Emily Brontë bij de NCRV als televisiespel TELEVISIE LEIDSE COURANT Heer Koot (Van onze radio- en tv-redactie) Koot en Bie, de behoudzuchtige be heerders van het Simpliesties Verbond, gaan een paar maanden naar Amerika, waar zij met grappen glans gaan geven aan de tournee van het Nederlands Blazers Ensemble. Op oudejaarsavond staan zij daarmee voor het feit zichzelf de ether uit te moeten praten. Zij drij ven te dien einde het conflict met de onzichtbare betweter mr. Otto v.d. Panne op de spits: „Of hij eruit of wij". Gezien hun Amerikaanse voorne mens is het bij voorbaat-duidelijk wie het veld ruimt. Van der Panne blijft achter gesloten deuren achter en daar mee zit de VPRO voorlopig zonder tv- be waking. Bie zal zich in deze laatste uitzending hevig opwinden over een hem door een onverlaat toegebrachte kwetsuur. Er is lijfelijk geweld tegen hem gebruikt en dat vindt hij een verwerpelijke daad, want hij weet dat woorden meer pijn kunnen doen dan kastijdingen, maar meent nochtans dat een beschaafd mens uitsluitend het woord dient te ge bruiken als hij voornemens is iemand te kwetsen. Bie stelt zich dan ook uiter mate scherp op en Koot valt hem in alle toonaarden bij in het door hem ge en Heer Bie, tijdelijk buitenslands. kozen spraakgebruik, dat soms veeL weg heeft van een spraakgebrek: „Ik blijf van de mening toegedaan, dat men van de Bie van de hand af thuis gehou den had behoren te hebben", zo liet hij weten. Intussen blijft het moeilijk om een hele zendavond te vullen op oudejaarsdag Ned. II om 20.40 uur tot en met begin 1979. Daarom bevat het programma ook een herhaling van een eerdere uit zending over steekpenningen etc. Die ontsnapte aan veler aandacht, omdat toen Nederland tegen Schotland op de buis met voetbal üh de weer was. Ofschoon hele volksstam men de woordenschat en verontwaardigde voertaal (Nee, nou wordt-ie mooi) van Ome Joop zich hebben aangemeten, bleven de kijk cijfers over het algemeen laag. André van Duin houdt het er op dat dit wordt ver oorzaakt door het feit, dat zijn medespelers van Harry Nak tot Beb en Toos teveel gebonden zaten aan de pre sentee rtafel. Daarom gaat hij ze vanaf 1 januari zoals we al schreven— de ruimte geven. Hij gaat er mee de boer op en belandt op Nieuwjaarsdag (Ned. II om 18.59 uur) ergens in het land op een camping. Daar zullen de figuren volop in beweging komen met be houd van de tekst, die ze van André gekregen hebben. Zo zal men hen o.m. op een kabelbaan in actie kunnen zien met alle daaraan ver bonden hilariteit. Deze nieu we reeks shows kreeg als ti tel mee „Van hot naar haar met Dik Voormekaar" en in de komende weken zullen we hen ook nog met humo ristische hoogstandjes in de weer zien in een safaripark, in een spookhuis, aan de pa rachute, in een bowlingcen trum en tijdens een dagje vissen. Hiervoor was nodig de figuren opnieuw en nu Dik Voormekaar trekt met zijn mensen door het hele land heen. op menselijk formaat te la ten maken en daar mensen in te stoppen die deze pop pen kunnen bespelen, wat een hels karwei bleek, om dat ze zo zwaar zijn. André vertelde ons eerder al: „Deze door mij gescha pen figuren beschouw ik als mijn geesteskinderen. Die zie je graag groot worden, ook al zijn ze een beetje on ooglijk. Door hun gebonden heid aan de presentatietafel konden ze weinig doen, o< al hadden ze het hoogs woord. Dat gaat met ingai van nieuwjaar anders wo den. Mijn eigen geesteski deren zullen dan eens wi laten zien". Vlak na de Tweede Wereld oorlog vestigden de Engelse Ealing-studio's hun reputatie met een aantal verrukkelijke filmkomedies, die o.m. van Alec Guinness een ster maak ten. Dat het ook zonder Guinness kon bewees de in 1958 overleden regisseur Henry Cornelius, die in 1948 al „Passport to Pimlico" maakte en zich in 1953 weer onderscheidde met een kome die rond de London-Brighton- rit voor antieke autootjes. „Genevieve" -zondagavond op uw scherm - heeft als ver haal weinig om het lijf, maar is met zoveel vaart gemaakt dat men zich dit pas aan het slot realiseert. Het is de geschiedenis van twee goede vrienden, allebei autogek, en trotse eigenaar van een Darracq en een Spij ker uit 1904. Zij zullen zich even weren in de jaarlijkse rit naar Brighton, maar on derweg blijkt het toch niet zo'n goed idee te zijn geweest de damers mee te nemen, want de rivaliteit kent nu geen grenzen meer. Voortref felijk spel van Kenneth More, John Gregson Dinah Sheri dan en de vroeg overleden Kay Kendall, maar de show wordt gestolen door de au tootjes, speciaal door de pitti ge rode Genevieve, waarna de film dan ook terecht is ge noemd. Ned.1,20.35 uur. Stuif es in Ria Bremer presenteert van uit theater „De Flint" het kin derprogramma „Stuif es in". Ned.1,19.05 uur. Toppop-special In een speciale uitzending van „Toppop" besteedt Marjon van Rijn uitsluitend aandacht aan meisjesgroepen zoals Luv', Girlie en Clout. Ned.1,20.05 uur. Voor de vuist weg Op deze laatste dag van 1978 is het laatste AVRO-program- ma „Voor de vuist weg". Wil lem Duys ontvangt zoals ge bruikelijk een groot aantal binnen- en buitenlandse gas ten en kijkt met hen terug op het afgelopen jaar. Ned.1,22.00 uur. Geprolongeerd 1978 In „Geprolongeerd 1978" een samenvatting van wat er het afgelopen jaar aan Neder lands televisie-amusement te Ned.1,0.15 uur. Paspoort Sonja Barend presenteert „Paspoort" waarin top-arties- ten op het gebied van de lich te muze uit zeven herkoms tlanden van de gastarbeiders in Nederland hun populairste liedjes uitvoeren. Ned.II, 13.45 uur. Countdown Veronica brengt de belang rijkste gebeurtenissen en hits uit 1978 in het programma „Countdown". In dit overzicht worden ook de onderscheidin gen uitgereikt aan enkele groepen, zangers en zangeres sen, die het afgelopen jaar een eerste plaats in de Neder landse Top 40 hebben be haald. In aanmerking kpmen de groepen 10CC, Olivia New ton-John, Yvonne Keeley, Scott Fitzgerald, Foxy en Luv'. Verder zijn .er filmpjes van ELO, Meat Loaf, Sex Pis tols en Dire Straits. Ned.II, 15.32 uur. Wat de Travolta-films „Satur day night fever" en „Grease" voor de huidige jeugd beteke nen, dat was de verfilming van de musical „West side story" voor de jeugd van 17 jaar gelden.Vanavond kunt u er zich nog eens van overtui gen dat de wijze waarop re gisseur Robert Wise het Bro- adway-succes „de straat opsleepte" voor die tijd cho reografisch bijzonder vooruit strevend was. Het begint al meteen over rompelend met een ballet van Jerome Robbins in de achter buurten van New York, en als de spanning daarna iets afneemt door een moderne versie van het Romeo en Ju- lia-verhaal met Richard Bey- mer als een wel heel zoetelij ke held tegenover een veel pittiger Natalie Wood, dan is er altijd nog de omgeving - twee elkaar naar het leven staande jeugdbenden - die de film telkens weer de nodige vaart inblaast.Het dansen van George Maharis en Russ Tamblyn plus de wijze waar op Rita Moreno de song „America"voor haar rekening neemt, blijven hoogtepunten in deze musical-verfilming, waarin dan ook nog voor de romantici Leonard Bernstein's „Tonight" en „Maria" te vin den zijn. Wat de film echter na zeven tien jaar overeind zal houden zijn echter niet de zoetelijke, met grote close-ups ge-zongen duetten, maar het dynamische vaak acrobatische dansen van de „omgeving" rond deze mo derne uitgave van Romeo en Julia. Ned. II 20.27 uur Ted-kwis Ted de Braak begeeft zich andermaal met drie dames in en" in Tiel. Hierheen komen de leden van een groot ge mengd koor, gevormd uit het hervormd kerkkoor en gere formeerd kerkkoor uit Tiel, het hervomd zangkoor „Con Amorè" uit Bennekom, het hervormd kerkkoor uit Mau- rik (dirigenten Gerard Riet veld en Kees van Maurik), het Katwijks christelijk mannen koor „Jubilate" o.l.v. Sander van Marion en het jeugdkoor „Voces pacis" uit Renkum o.l.v. Ton Gerritsen. De muzi kale leiding berust bij Jan de Haan en Kees Deenik. Ned. 121.55 uur. Olijfje Zoals we gisteren al uitvoerig meldden krijgt Olivia Newton- John vanavond haar eigen speciale programma met al die liedjes, die zij met in de keel trillende liefde aan haar toehoorders toevertrouwt. Ned. II 18.59 uur. Aktua-tv In de laatste uitzending dit jaar van „Aktua-tv" b de redactie een terugblik de onderwerpen uit het i lopen jaar. Er werd een roverzicht samengesteld Paul Steenbergen, waarbij uitgangspunt heeft gediend vraag of het nu achteraf wel zo opwindend was eerder met groot vertoon ernstige blik op de tv w gebracht. We blikken terug de protesten tegen de L burgwe mergelafgravingen, de affaires in de Tweede mer, de verwikkelingen ri Aqua de Dios. Verder er nagepraat over sport- wanprestaties en kijken ook nog terug op de niet n der dan vijftien bezettingei het afgelopen jaar. Ned. II 22.55 De natuur in Nederland In het eerste deel van „Na tuur in Nederland" neemt Ton Lensink een kijkje in de Biesbosch, eens het grootste zoetwatergetij-gebied ter we reld. Ned.II, 16.22 uur. Artsenij Het informatieve programma „Artsenij" besteedt - onder meer aandacht aan haaruit val. Aart C. Gisolf vertelt hoe je het tegen kunt houden. Ned.II, 18.45 uur. In het „Jaaroverzicht sport 1978" wordt ruimschoots aan dacht besteed aan de door Nederlandse sportmensen ge leverde prestaties. Ned.II, 19.20 uur. ELO is te zien in het down". Veronica programma „Coun Liefdesscène in de „Westside Story". een superkoppelkwis, welke dames zonder enige verdere verplichtingen zich een heer mogen kiezen teneinde het spel verder mee te spelen. Dit gaat allemaal gebeuren in „De Lievekamp" in Oss. Ned. 119.10 uur. San Francisco Uzij de glorie Décor voor de uitzending van NCRV's „U zij de glorie" vormt de sporthal „Westroy- De acteur Paul Michael Gla- ser, algemeen bekend als de politieman Starsky naast Hutch, krijgt men in de film „De straten van San Francis co" te zien als de ex-gevange ne Jason Kampacalas. Niet minder dan twaalf jaar ver bleef Kampacalas in het ge- op de beschuldiging kinderen te hebben doodgereden. Hij is zijn on schuld echter steeds vol blij ven houden. Om dit waar te kunnen maken is het echter nodig, dat de ware schuldige zijn gezicht zal laten zien. Ned. 120.40 uur. Hans Boswinkel (links) als Heathcliff en cox Habbema als Isabella in „De Woeste Hoogte". Emily Brontë heeft in haar korte leven (zij werd 30 jaar) één boek geschreven „Wuthe- ring Heights". Deze roman gaat over liefde, hartstocht en wraak en .speelt in de Schotse hooglanden. In de Nederlandse bewerking, die de NCRV uitzendt, worden de hoofdrollen van Heathcliff en Cathy gespeeld door Hans Boswinkel en Josine van Dal- sum. Lockwood heeft een groot landhuis gehuurd en is op weg naar de huiseigenaar He athcliff. Door hetnoodweer, een sneeuwstorm, kan Lock wood niet terug en brengt de nacht door op de Woeste Hoogte in een onheilspellend kamertje. Hij wordt gewekt door de spookachtige meisjes- tem van Catharine Earnshaw en omdat hij niet weet wat er gebeurt begint hij te schreeu wen. Heathcliff stormt ont daan te kamer binnen. Nadat Lockwood wat gekalmeerd is, vertelt het dienstmeisje Ellen hem het merkwaardige ver haal van de Woeste Hoogte. Ned.II, 21.25 uur. Nieuwjaarsconcert Het traditionele nieuwjaars concert komt dit jaar recht streeks vanuit de grote zaal van de „Musikverein" in We nen. Willi Boskovsky leidt het Wiener Philharmoniker dat werken van Franz von Suppé en Johann en Josef Strauss speelt. Medewerking wordt verleend door het Ballet van de Wiener Staatsoper. Het is mogelijk om het gehele concert in stereo via Hilver sum 4 te beluisteren. Ned.1,12.15 uur. Skispringen Herman Kuiphof presenteert de traditionele nieuwjaars wedstrijden skispringen uit Garmisch Partenkirchen. Ned.1,17.45 uur. Bassie en Adriaan De clown Bassie en de acro baat Adriaan beleven nieuwe avonturen in de aflevering „Spanje". Ned.1,18.59 uur. Matchpoint Vier sportkenners nemen het tegen elkaar op, in het TROS programma „Matchpoint". Ned.1,19.20 uur. Simonskoop In „Simonskoop" laat Simon van Collem fragmenten zien uit nieuwe films. Vanavond bespreekt hij o.m de nieuwe film van Louis de Funès. Ned.1,20.10 uu". Derrick Er vindt een nachtelijk drama plaats in een ondergrondse. Een trein maakt een einde aan het leven van een foto graaf. Als Derrick het foto toestel, dat gevonden wordt, onderzoekt blijkt er een laat ste stukje film in te zitten, waarvan de rest er met veel kracht is uitgerukt. Ned.1,20.30 uur. Carl Willink „Carl Willink - fantastisch re alist" is een film over het le ven en werk van de Neder landse schilder Willink. Ned.1,21.55 uur. Aureole Rudolf Nurejev danst het bal let „Aureole" samen met topdansers van het Koninkhj Deens Ballet. Ned.1,22.23 uu Heidi In het dertiende deel va „Heidi" komt Klara's groo moeder logeren. Klara's om houdt van meisjes en Heit mag haar zelfs „grootmama noemen. Ned.II, 19.25 uu Zeskamp speciaal In de „zeskamp speciaal" zu len teams uit vijf landen h tegen elkaar opnemen ij Zwitserse plaatsje Villars si Ollon. Ned.II, 20.25 uu Voor de radio- en tel visieprogramma's pagina 8.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 2