Zegereeks Everton gestuit 'arnes Starlift borbreken egemonie van VCH KEEGAN GOUD WAARD VOOR HSV LONDEN In Engeland ver keren de beroepsvoetballers in deze dagen in staat van perma nente mobilisatie. Met vier wedstrijden in negen dagen (dubbels tijdens de Kerst en Oud en nieuw) resteert de broodvoetballer nauwelijks tijd voor de kerstkrans en de oliebol. De eerste „doublé" le verde het afgelopen weekeinde enige verrassingen op. Everton verloor in Coventry zijn onge slagen record in deze competi tie. Negentien duels bleef de club uit Liverpool zonder ne derlaag, de twintigste maakte (i einde aan deze fraaie reeks. In de eerste achttien minuten van de tweede helft scoorde Coventry City driemaal door Ian Wallace, Gary Thompson en de voormalige ster van New York Cosmos, Steve Hunt. Ever ton vocht terug door doelpunten van Mick Lyons en Bob Latch- ford en werd in de laatste secon den van de (verdiende) gelijk maker beroofd toen een verde diger van Coventry zijn gesla gen doelman met succes te hulp schoot. Het herstel van Everton liet niet lang op zich wachten. In een zeer aantrekkelijk duel werd drie dagen later op eigen veld met 1-0 gewonnen van Manchester City, dat zaterdag Nottingham Forest op 0-0 hield. Billy Wright werd in de 70e minuut matchwinnaar. Door deze resultaten bleef Ever ton een punt achter op stadge noot Liverpool. De Europese bekerhouder kwam zaterdag niet in actie. Het duel met Wol verhampton was een van de vijftien afgelastingen op die dag. Op Tweede Kerstdag maakte de koploper duidelijk, dat aan het verlies van de Su percup aan Anderlecht geen schadelijke neveneffecten kleefden voor de competitie. Op „Old Trafford" werd Manches ter United voor 55.000 toeschou wers met 3-0 opgerold. Vooral in de eerste vijfenveertig minu ten kwam United geen moment echt in de wedstrijd. Doelpun ten van Ray Kennedy en Jimmy Case bezegelden het lot van de thuisclub. Na de rust drong de Sexton-elf sterk aan. Een derde treffer, van Fairclough, bekoel de het enthousiasme aanmerke lijk en Liverpool freewheelde naar het einde. Voor Arsenal was twee ontmoe tingen in drie dagen te veel van het goede. Zaterdag werd de derby tegen Tottenham Hotspur meer dan vlekkeloos afgewerkt. De Spurs figureerden op eigen veld tegen een zeer aanvalslus- tig Arsenal, waarin middenvel der Brady schitterde en zijn Argentijnse collega Ardiles vol ledig overspeelde. Een hattrick van Alan Sunderland en doel punten van Stapleton en Brady (5-0) zorgden voor de grootste, zege van zaterdag. Gisteren ech ter werd het duel met mede hinner-up West Bromwich Al- hion srhlpmiplif» v^rlnrpn Door In Engeland werd gewoon gevoetbald en bleven de hoogstandjes dus niet uit. Dit is een duel tussen Mick Nutton (links) van Chelsea en Tom Richie van Bristol. Robson en Brown nam Albion binnen vijf minuten afstand. Daarna domineerde Arsenal de overige vijfentachtig minuten. Verder dan een doelpunt van Brady uit een strafschop lever de dat overwicht niet op. West BrQmwich, was zeer fortuinlijk. Zesmaal moest de bal door ver dedigers van de lijn gehaald worden. De titelkansen van Nottingham Forest zijn ernstig gedevalueerd na dit weekeinde. De landskam pioen behaalde slechts twee ge lijke spelen. Gisteren kwam het op eigen veld tegen Derby County tot 1-1. In de onderste regionen heeft het in degradatiegevaar verke rende Chelsea het accent od de verdediging gelegd. Met redelijk succes. «In beide wedstrijden kwam de Londense club doel puntloze remises overeen. Duitsland In Hamburg worden de geruch ten steeds hardnekkiger dat Kevin Keegan aan het eind van het seizoen de plaatselijke SV zal ruilen voor Barcelona. Te gen de astronomische aanbie ding van de Spaanse club kan de club, toch een van de rijk sten uit West Duitsland, niet op. Voor de Hamburger SV niets minder dan een ramp, zoals zaterdag tijdens de in haalwedstrijd tegen Arminia Bielefeld overduidelijk bleek. Met drie doelDunten bezorede Keegan zijn ploegmakkers, die zeer magertjes presteerden, een prettige jaarwisseling. Arminia kon tegenover de hat trick van de Brit slechts één treffer stellen. Keegan is dit jaar de strateeg van Hamburger SV. De komst van Netzer als mana ger heeft een positieve werking gehad op de rol van de Brit in het spelconcept. Hij werd het vorige seizoen slechts in nood gevallen aangespeeld, dit sei zoen is hij de spil van het team, zonder wiens tussenkomst geen aanval wordt opgezet. Het legt de ploeg geen windeieren. Kee gan leidde zijn ploeg naar de tweede plaats achter Kaiser- slautern, met een punt achter- Rensenbrink en Krol in wereldelftal Aan het eind van het jaar worden in allerlei landen en door velerlei sportpe- riodieken sportmannen en -vrouwen van het jaar ge kozen en wereldteams sa mengesteld. Het befaamde Spaanse sportblad „AS" bracht het wereldelftal 1978 op de been, waarin Ruud Krol (links) en Rob Rensenbrink (rechts) een plaats kregen. Volgens AS bestaat het wereldelfltal uit: Fillol (Arg); Krol (Ned); Tresor (Fr); Passa- rella (Arg); Cabrini (It); Stieleke (WDld); Gemmill (Schot); Hansi Muller (WDld); Rossi (It); Kempes (Arg); Rensenbrink (Ned). Ook de toeschouwersaantallen stegen ruim boven het Westduit- se gemiddelde. Zaterdag waren er, ondanks het vriesweer, in het Volksparkstadion 42.000 toe schouwers. Tienduizend minder waren aan wezig bij het duel tussen lands kampioen FC Köln en runner- up VFB Stuttgart. De opmars van de Keulse ploeg, die in de laatste wedstrijden de vorm van het vorige seizoen etalleerde, werd gestuit door de nederlaag van 2-1 tegen een zeer aanval lend ingesteld Stuttgart. Ook na het doelpunt van Okudera (Köln in de 24e minuut met een gewel dig schot van ruim 25 meter) bTeef Stuttgart de betere ploeg. In dp twppdp hplft wprd Stutt gart beloond. Middenvelder Hoeness, die op het bevroren en gladde veld (het had veel weg van de glijpartij tussen Duits land en Nederland van vorige week woensdag) verbazend ge makkelijk uit de voeten kwam, scoorde tweemaal. De entree van trainer Robert Gebhardt bij FC Nürnberg, de hekkesluiter in de Bundesliga, was indrukwekkend. Zijn ploeg behaalde voor 35.000 toeschou wers sinds drie maanden weer een zege. Borussia 'Monchen- gladbach, toch niet de eerste de beste, werd overrompeld door een treffer van voorstopper Eder en kon in het verdere verloop van het duel niet tegens- coren. SCHOTLAND Leider Dundee United liep door een zege van 2-1 op Hibernian een punt uit op Partick Thistle dat de uitwedstrijd tegen Mo therwell met 1-1 afsloot. Celtic liet de aansluiting liggen door met 1-0 te verliezen van Morton. Glasgow Rangers daarentegen bleef bij na de zege van 1-0 op St. Mirren. Dundee leidt met 23 uit 18, gevolgd door Partick met 21 uit 18, Aberdeen en Glasgow Rangers ieder met 20 uit 18 en Celtic met 19 uit 18. BELGIË In België werd een aantal acht ste finales van het bekertoer nooi gespeeld. Opmerkelijk was de zege van AS Oostende (2-1) in de uitwedstrijd tegen FC Luik. Ook de andere Luikse ploeg, Standard, ligt eruit na de nederlaag (na verlenging) van 1-0 bij Beerschot. Aalst (zege op Winterslag), Lokeren (winst op St. Truiden), Beveren (2-0 tegen Diest) en FC Brugge (3-1 tegen Beringen) bekeren ook verder. PORTUGAL Koploper Benfica haalde fors uit tegen Beiramar met een zege van 5-1 en bezit na 14 wedstrij den 22 punten. Achtervolger Porto deed het nog beter en scoorde zesmaal tegen Acade- mico Viseu met Maritimo onderaan dat tot slechts een treffer kwam. Porto volgt Benfi ca op een punt. Braga, nummer drie met 19 punten, hield de race vol door Famalicao met 1-0 te verslaan. GRIEKENLAND Aan de kop van de ranglijst geen wijzigingen want leider Aris versloeg met 3-0 Ionannina en nummer twee, AEK, behaal de een moeilijke zege van 1-0 bij Rodos. Beide teams hebben 20 punten, en worden gevolgd door Olympiacos (winst van 2-1 op Apollon) met 19 punten. Eth- LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 DECEMBER 1978 PAGINA 15 Blokkeer in bekerfinale afgestraft Kortsjnoj schaakt voor Volmac BELGRADO - Victor Kortsj- noi zal het schaakteam van Volmac aanvoeren, dat op 28 en 29 december in de Joegosla vische hoofdstad aantreedt te gen Rode Ster Belgrado in de kwartfinale van het Europese toernooi voor clubkampioenen- Korts jnoi speelde bij de Rotter damse vereniging toen deze in het seizoen '76-*77 schaakkam pioen werd. Ook Max Euwe, de oud-voorzit ter van de Internationale Schaakfederatie en Jan Tim man komen voor Volmac uit. De Rotterdammers plaatsten zich voor de kwartfinales door overwinningen op Wales (9 1/2-2 1/2) en Tel Aviv (7 1/24 1/2). Charlie George naar Southampton DERBY Charlie George heeft een contract getekend voor de Engelse eerste divisie club Southampton. Met zijn overgang van Derby County is een bedrag gemoeid van 400.000 pond (ongeveer 1,6 miljoen gul den). Daarmee is een einde gekomen aan de onenigheid over de transfersom tussen de twee clubs, die weken heeft geduurd. George zelf was al lang rond met Southampton. De 27-jange oud-speler van Ar senal, die een keer voor het Engelse nationale elftal uit kwam, zou in eerste instantie naar de Engelse kampioen Not tingham Forest gaan. De mana ger van Derby, Tommy Docher- ty, gaf hiervoor echter geen toestemming, omdat de clubs geografisch dicht bij elkaar lig gen. George koos toen Sout hampton als nieuwe club. Leftwich (Punch) zonder werkvergunning (Van onze basketbalmedewer ker) DELFT Opnieuw zijn er problemen voor de Delftse bas ketbalvereniging Punch opge doken. De Amerikaan John Leftwich krijgt geen werkver gunning en hierdoor komt hij niet in aanmerking voor een verlenging van zijn verblijf»- vergunning, die op 20 december afliep. Op 21 december stond de politie dan ook op de stoep bij Left wich om zijn paspoort in te nemen. Een week daarvoor had Punch echter via zijn juridisch adviseur mr. Hamburger al pro test aangetekend tegen het af wijzen van een werkvergun ning. Dit protest is nog steeds in behandeling en zolang büjft Leftwich in Nederland. Bij Punch hoopt men op een goede afloop van dit probleem, het zoveelste waar de geplaagde Delftenaars dit jaar mee te ma- kpn kriiupn mond Braine leden Blokkeer, waarvan links Kooien en v.d. Ven, streed een vergeefse strijd tegen Quick Orion (foto links) ZWOLLE Vreugde en verdriet lig gen in de sport soms maar al te vaak bijzonder dicht bij elkaar. Terwijl de dames van Starlift gistermiddag dank zij een knappe overwinning op Van Houten VCH de zo fel begeerde natio nale volleybalbeker veroverden, moest streekgenoot PVC Blokkeer even later tijdens de herenfinale met dezelfde cijfers (30) het onderspit delven te gen Quick Orion. Aan de ene kant daarom groot feest in het Voorburgse kamp, aan de andere kant echter louter doffe berusting bij het naar de Stilo- sporthal te Zwolle meegereisde gezel schap uit Rijswijk. Bij Van Houten VCH zit de klad er dit seizoen goed in. De Zuidlimburgse formatie was jaren lang eigenlijk al bij voorbaat in Nederland totaal oppermachtig, thans weet ook coach Ger Spijkers heel goed dat deze periode van alleenheerschap pij verleden tijd is. Vijf jaar achtereen verover den de dames uit Heerlen de beker, gisteren doorbrak Starlift als eerste sinds 1974 dit patroon. Al mocht Van Houten VCH ditmaal dan wel enigszins terugvallen op het gemis van aanvoer ster Truus Gielen, die zaterdag in de competitie wedstrijd tegen Starlift een zware achillespees blessure had opgelopen. Zonder haar bleek Van Houten VCH ook niet meer dan een middelmatige ploeg. Starlift was in Zwolle heer en meester. Dat werd al snel in de eerste set duidelijk toen Van Houten VCH binnen een mum van tijd op royale achter stand was gezet. Dat er tenslotte toch nog 18 minuten nodig waren om tot 17—7 te komen, was hoofdzakelijk te wijten aan zo nu en dan wat slordig afwerken bij Starlift, want de forma tie van trainer/coach Henk Blok ditmaal trouwens op wintersportvakantie en vervangen door Henk Heemskerk is en blijft uiterst wisselvallig. Soms heel sterk volleyballend, dan weer onherkenbaar zwak. Een duidelijk voorbeeld van deze ups en downs vormde de tweede set van deze bekerfinale. Nadat Van Houten VCH met 7—6 de leiding had gehad, stootte Starlift in een zeer sterke fase onder aanvoering van de wederom constant scorende Irene Klunder door tot 147. Toen iedereen meende dat de tweede set ten einde zou lopen, veriel Starlift evenwel in de oude fout. Van Houten VCH kon terugkrabbelen tot 14—14. Na een bijzo.nder enerverende slotfase haalde Starlift alsnog met 1917 ook deze tweede set naar zich toe. De derde set was niet meer dan een formaliteit Terwijl Van Houten VCH door middel van allerlei wissels wanhopig trachtte het juiste ritme te hervinden, liep Starlift, nu wel goed geconcen treerd, vrij eenvoudig uit tot 157, waarmee de overwinning, de beker en de bijbehorende cham pagne een voldongen feit werden. Afweten PVC Blokkeer kwam er in de confrontatie met Quick Orion in feite nauwelijks aan te pas. Vooral verdedigend lieten de Rijswijkers het opvallend vaak afweten. De stop was slecht verzorgd, het blokken liet voortdurend te wen sen over en ook aanvallend kwam men daardoor nauwelijks in de gewenste cadans. In de eerste set liep Quick Orion dan ook tamelijk gemakkelijk weg tot 147. Omdat bij die stand Fred Wellink na een ongelukkige botsing met medespeler Koos Mendels een bloedende hoofd wond opliep en dientengevolge Quick Orion even iets minder oppaste, kon PVC Blokkeer nog even iets terugdoen, maar verder dan 159 kwam het niet. Ook in de tweede set bleef Orion de toon aangeven. De slim spelende Doetinchemmers scoorden veelvuldig via het Rijswijkse blok, vonden steeds weer enorme gaten in de verdedi ging van PVC Blokkeer en schreven zodoende ook deze tweede set met 1512 op hun conto. Dat de derde set met 155 door Quick Orion werd gewonnen, was niet meer dan logisch. PVC Blokkeer geloofde niet meer in eigen kunnen, liet het hoofd zakken en vond niet meer de kracht om alsnog iets terug te doen. Wim Bannink na afloop: "Ik had dit zeer zeker nooit verwacht. Orion was echter op alle fronten veel te sterk voor ons. Bovendien misten wij heel duidelijk Peter Kool". Ondanks de afwezigheid van deze speler, herstel lend van een blindedarmoperatie, had PVC Blokkeer toch voor een betere prestatie kunnen zorgen. Het speelde wel heel erg zwak. Wellicht dat deze afstraffing gunstige gevolgen voor de ploeg heeft, die zich nu weer volledig op de competitie kan gaan concentreren. En ook daar kan nog wel het een en ander aan verbeterd worden. DICK KIERS ERPEN De Belgische hternational Raymond is op eerste Kerstdag 1-jarige leeftijd overleden. 4e, die voor de oorlog een pelgië's beste spelers was, i 54 keer voor het nationa- i uit. Van 1931 tot 1937 jde Braine als prof bij Spar- ;ebeijangelista sterft kampioen baaOGNA De Spanjaard ■do Evangelista heeft gis- i in Bologna zijn Europese kt- in het zwaargewicht met eck'.(s verdedigd. Evangelista door zijn Italiaanse tegen- "ler Dante Cane in de vier- hde door k.o. IW' eeftijdsverschil tussen de r4 ruguay afkomstige 24-jari- vangelista en de 38-jarige 0 j is beslissend geweest, kma^ het begin stond de Ita- onder grote druk. Slechts derde ronde kon hij, om- vangelista even iets terug een antwoord geven op de sendne serie stoten die hij al moeten incasseren. Lang andflde het echter niet. In de inde ronde was het afgelo- Een rechtse opstoot, ge- 1 door een dubbele linkse tte, deden Cane neergaan. |rel hij opkrabbelend het gaf de strijd te willen breken om zijn mondbe- Imer in te doen, telde de "^y^iuitse scheidsrechter Ru- f Drust hem uit, waardoor o<feslissing derhalve knock yidde. 1 \enotti agt te veel NOS AIRES Cesar Me lt de coach van voetbalwe- npioen Argentinië, sedert zaterdag zonder Menotti kon geen over- emming bereiken met de ntijnse voetbalbond over Hieuw vierjarig contract, yotti wenste niet afgescheept jorden met een habbekrats. Jwas van mening, dat het Varium voor een nieuw Iract navenant moest zijn jde prestaties die hij afgelo- zomer bewerkstelligde. Me- verlangde een handgeld 150.000 dollar (tegen de 1)00 gulden) plus een maand- Hs van 10.000 dollar. De lentijnse voetbalbond prak- jerde geen moment over de- H,onmogelijke" salariseisen wam met een tegenvoorstel: Amerikaanse munteen- n maandsala- [van 4.000 dollar. Menotti t hierop de contacten met )etbalbond af. In de Argen- hoofdstad circuleren Hgens al langere tijd geruch- dat River Plate bereid is, jotti in dienst te nemen tegen •dubbele tarief dat hij aan lond vroeg. Een feestdronk na het veroveren van de volleybalbeker door Starlift. V.l.n.r. Evelien v.d. Laag, Noor Sandberg, Irene Klunder en aanvoerster Annelies Visser, (foto rechts)

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15