jjoff steeds schrijnende ;amernood studenten oetveer Paddegat ïisschien gered Ernstig ongeval W assenaarseweg TEWATERLATING VUURWERK! 30% VOORDEEL WIM KAN BLIJFT BOEIEN Inzameling voor Noordierse jeugd ÖfiHet Motorhuis oudekerk doet et volgend jaar at zuiniger aan WOUT BERGERS SPORT LEIDEN, Haarlemmerstraat 232 ADVERTENTIE In verband met de komende feestdagen, heeft Het Motorhuis voor haar benzinestations aan de Plesmanlaan, Hoge Rijndijk 5 en Hoge Rijndijk 328, aangepaste openingstijden. maandag 25 december gehele dag gesloten dinsdag 26 december geopend van 9.00-23.00 uur zondag 31 december geopend van 9.00-19.00 uur maandag 1 januari geopend van 10.00-23.00 uur Het Motorhuis wenst u prettige feestdagen en zal ook in 1979 weer haar uiterste best doen de bekende Motorhuis service gestand te doen. Vondellaan 80 - Leiden Telefoon 071-769313 UD/REGIO LEIDSE COURANTZATERDAG 23 DECEMBER 1978 PAGINA 3 :N Op de wachtlijst van de Ing Leidse Studenten Huisvesting itaan nog altijd 1391 namen ver- an studenten die in Leiden geen gevonden hebben. Daarnaast er 165 echtparen te dringen om ïjke woonruimte. De kamer- oor studenten is dus nog steeds tend en de SLS ziet een oplossing pig niet zitten in tegenstelling tot imistische geluiden die de heer B. Steenbeek, financieel directeur september liet horen. Hij meende at de 1500 van de lijst destijds in december, dus nu, wel gehuisvest zouden zijn. Als tussenoplossing is toen een project van start gegaan om studen ten in hotels in Noordwijk voor de winter onder te brengen. Zij zouden dan in maart wanneer zij weer plaats moeten maken voor de Duitse toerist alsnog in Leiden een kamer krijgen. Ook in voorgaande jaren slonk de wacht lijst van de SLS maar met zo'n klein aantal als dit jaar. Van de 1300 die toen in augustus waren ingeschreven, waren er in december 1174 over. In september dit jaar waren er daar nog 800 van over. De hoeveelheid aankomende studenten echter wordt steeds groter. Het resteren de aantal wachtenden van het jaar daar voor neemt dus ook steeds toe. Over de nieuwbouw van studentenflats op de Kaiserstraat is nog geen beslissing genomen door het college van b en w van Leiden. Zoals bekend maakten de bewoners van de Pieterskerkwijk tegen deze bouw bezwaar en zijn zij door de commissie voor de beroepsschriften hier over in het gelijk gesteld. Wethouder Waal verwacht dat het college in januari een beslissing zal nemen. Maar zelfs als deze flats gebouwd zullen worden dan nog zal het een druppel op de gloeiende plaat zijn en zullen de honderden studen ten die in de toekomst in Leiden willen gaan studeren niet geholpen zijn. Mis schien moet studentenhuisvesting zich eens bezinnen op het inrichten van een aantal dependances in verschillende ste den in de omgeving om de grote kamer- nood te lenigen. KZIJ PROVINCIALE TUSSENKOMST 1BRUGGE/ALKEMADE Gedeputeerde drs. rgman stelt het college van G.S. van Zuid-Hol- op korte termijn voor om een aandeel te leveren de vervangende aanschaf en exploitatie van roetveer over het Paddegat tussen Woubrugge varf gemeente Alkemade. Hiermee zou het karakte- rcokike voetveer tussen de beide dorpen kunnen ich len voortbestaan. Een en ander is duidelijk i in irden na een gesprek tussen Borgman namens ,0 rovincie, wethouder Verhaar van Alkemade en «meester Brouwer De Koning van Woubrugge. r 9 spe£ het ngrii nvan inge 1EKERK AAN DEN j— Met een bedrag van Jeine 9,5 miljoen gulden het gemeentebestuur van ekerk de begroting voor omend jaar ruimschoots lid gekregen. Zelfs na af- pU wan ruim 40 duizend gul- "-voor onvoorziene zaken scha^nt de gemeentelijke ba- erstvjoor het komend jaar nog ilst, Verschot van 125 duizend akt dl. )ekt. staan de zaken er voor 1,18.èkerk iets minder gunstig dan het afgelopen jaar 9 et overschot op de balans ikke 255.000 gulden be- sp gen- :s minder florissante voor- iten vinden volgens het e van burgemeester en lsMuders voornamelijk hun ik in de bezuinigingsope- als gevolg van Bestek'81. aast heeft de gemeente neer de vergoedingen van jwillige brandweer moe- trekken, waardoor de uit zijn toegenomen. Datzelf- dt voor de aanschaf van j fice-computer en de meer- 20 1 vei"band met de nieuwe rschool die het afgelopen gereed kwarti. Overigens 'Y het college toe dat de versdting die pas laat aan strand kon worden aangebo- vol irstflora in Hillegom r 99 jEGOM In de Hillegomse Bloembollenbeurs wordt tot "isdag 27 december de jaarlijkse Kerstflora gehouden. Dit |s in de voorjaarsshow een behoorlijke plaats ingeruimd ^^Bde kerstsfeer in de vorm van sierheesters en kerstbomen. ■™^r vele duizenden bloeiende bolgewassen. ntoonstelling is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. egangsprijs bedraagt 3,50 gulden per persoon. Kinderen en issers betalen de helft van deze prijs. Op de laatste expositie- de entreeprijs 2,50 gulden. De deuren van het Bloembollen- im (bushalte Treslong) blijven dan tot vijf uur open. den omdat ditmaal voor het eerst Se gehele begroting in eigen beheer werd gemaakt niet exact alle uitgaven voor het komend jaar heeft kunnen ver werken. Reden daarvan is dat die precieze kosten van veel projecten nog niet of nauwelijks kunnen worden geschat. Het gaat hier met name om de aanleg van riolering in de Dorpsstraat en de Hoogewaard, de verbetering van de straatver lichting in de Dorpsstraat en op de Hondsdijk, de reconstructie van de algemene begraafplaats, de verbetering van het wegdek aan de Lagewaard en de ver vanging van verouderde blus- voertuigen voor de vrijwillige brandweer. Ook het subsidie-beleid in Kou dekerk zal komend jaar zuini ger worden gevoerd dan in 1978. Werd dit jaar nog voor een bedrag van ruim 82.000 gulden gesubsidieerd, komend jaar zal dat bedrag nog slechts 67.000 gulden zijn. Hoewel alle subsi diebedragen met 3 1/2 procent werden verhoogd, zal de ge meente in 1979 goedkoper uit zijn vanwege het terugbrengen van de subsidie aan de stichting vrijetijdscentrum De Ridderhof met een kleinè 17.000 gulden van 36.750 gulden tot 20.000 gulden. Nadat de huidige veerman had aangekondigd met ingang van 1 januari te zullen stoppen met het overzetten van voetgangers en (brom)fietsers, zijn er tussen de beide gemeenten moeilijkhe den ontstaan omtrent de opvol ging van de pensioengerechtig de veerbaas en de exploitatie van het in verval geraakte voet- veer. Gezien het regionale en recrea tieve belang van het voetveer in de Rijnstreek wil Borgman 60.000 gulden uit provinciale middelen ter beschikking stel len voor de aanschaf van een nieuw vaartuig. Voor deze een malige investering zouden Wou brugge en Alkemade eenzelfde bedrag bijeen moeten brengen. De Zuidhollandse Gedeputeer de wil ook bijdragen in de exploitatiekosten van het voet veer. Tenslotte zijn er nog plan nen voor een nieuwe aanlegstei ger voor de veerdienst. Naar verwachting zullen de gemeen telijke en provinciale besprekin gen in de loop van de maand januari afgerond kunnen wor den. Veerman Kinkel heeft zich bereid verklaard tot het ver schijnen van zijn opvolger in functie te blijven. Het goedkoopste adres door eigen China-import. Verkoop vanaf donderdag ('s morgens) 7 uur De zwaar gehavende Triumph Spitfire LEIDEN Een 69-jarige inwoonster van Den Haag is gistermorgen rond half twaalf levensge vaarlijk gewond geraakt na een slippartij op de Wassenaarseweg. De Haagse reed met haar Triumph Spitfire op de Wassenaarseweg in de richting van de Ri jnsburgerweg. Bij een inhaalmanoeuvre met een Citroën 2CV, bestuurd door een 45-jarige inwoonster van Zoetermeer, raakte de Haagse in een slip. De Eend sloeg enige malen over de kop. De bestuur ster kwam met de schrik vrij. Met de bestuurster van de Triumph, die eveneens over de kop sloeg, een daarna tegen een lantaarn paal botste, liep het aanzienlijk minder goed af. Met levensgevaarlijk hoofd- en borstletsel is de vrouw in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. De twee auto's werden totaal ver nield. Ongeveer een uur voordat dit ongeval gebeurde had er gistermorgen rond half elf nog een ongeval plaats op de Wassenaarseweg. Hierbij was een 74-jarige Noordwijker betrokken. Hij reed met zijn auto in de richting van Rijksweg 44. Bij een inhaalmanoeuvre raakte hij in een slip en botste vervolgens tegen enkele langs de weg staande bomen. De man is met ernstig hoofdletsel naar het Academische Ziekenhuis vervoerd. LEIDEN Acht dagen geleden bon men op de televisie een registratie zien van de laatste one-man-sbow van Toon Her mans. Talent verloochent zich nooit, maar Hermans' formule bleek uitge werkt. Te duidelijk verviel de komiek uit het zuiden des lands in herhalingen. Niets van dat al bij Wim Kan, die gisteravond in de Schouwburg bewees dat zijn cabaret, ondanks de hoge leef tijd - van Kan en van dat cabaret -, nog altijd niets aan kracht heeft inge boet. Eigenlijk is Kan op geen enkele wijze origineel. De manier waarop hij cabaret maakt, is de laatste twintig jaar nauwe lijks veranderd. Maar de uitvoering van dat cabaret met zijn quasi nonchalante tekstbehandeling, met zijn zeurderig doorgaan op ondergeschikte punten - leuk zeurderig bedoel ik - met zijn soms nog zo kinderlijke toon, met zijn soms zo natuurlijk gespeelde verbazing; die uitvoering maakt een avond Wim Kan tot een uitzonderlijk genot. Er is, denk ik, in Nederland geen cabare tier die zolang als Kan een conférence kan houden op zo'n rustig, ja soms haast stil-vallend tempo, en die toch de volledi ge aandacht van zijn publiek weet te behouden. Er is, op Freek de Jonge na, nog altijd geen cabaretier in Nederland die zijn publiek zo bij het gebeuren weet te betrekken als Kan. Kans formule is en blijft het wereldge beuren tussen de schuifdeuren van de Hollandse gezelligheid projecteren en er dan toch zinnige opmerkingen over ma ken; de spruitjeslucht rijkelijk door de zaal laten stromen en toch enige kernach tige waarheden debiteren over politieke, 'sociale en maatschappelijke ontwikkelin gen. Kan bespreekt de dingen op het niveau van de alledaagse prietpraat zon der dat zij hun gewicht verliezen. Met de techniek blijft Wim Kan een conferencier van uitzonderlijk formaat, die in de zo vermagerde Nederlandse cabaret-wereld nog altijd niet gemist kan worden. Al was het maar om van hem te leren hoe men een zaal kan bespelen zonder haar te provoceren of te shocke ren. Wat Kan kan, kan Kan: Zodat nog altijd van kracht is. PAUL VAN DER PLANK OEGSTGEEST - Wethouder J. J. Thora heeft gistermorgen samen met de acht leden van de bouwcommissie een eerste duik genomen in het nieuwe overdekte zwembad in Oegst- geest Hij deed dit ter gelegen heid van de eerste oplevering van het zwembad. Nog voor hij zijn proeve van bekwaamheid had kunnen afleggen kreeg de wethouder reeds een ketting met medailles omgehangen door de ambte naar van sportzaken de heer L. Landsbergen. Een zwembroek met het opschrift „Eerste duik op 22 december 1978 in Oegst- geest" werd de wethouder over handigd van de bouwer van het zwembad. De officiële opening van het nieuwe overdekte zwembad zal op 15 januari plaatsvinden. Wethouder Thorn (tweede van links) in de aanslag Kerst-Inn ZOETERWOUDE Verschil lende Zoeterwoudse verenigin gen werken ook dit jaar weer mee aan de Kerst-Inn in „Ons Huis" op tweede kerstdag. De Kerst-Inn begint om twee uur met een kerst-cabaret. Daarna kan er op velerlei krea- tief gebied iets gemaakt wor den, zoals poppen, collages, en natuurlijk kerststukjes. Ook schakers, dammers en andere spelfanaten kunnen zich in „Ons Huis" uitleven. Voor de muzikale omlijsting zorgen di verse amateurmusici, zoals het blazers-ensemble gebroeders Wolvers, een blokfluitgroep en het combo Hamar. Verder wordt er uitvoerig informatie gegeven over de derde wereld en kan daarover worden gedis cussieerd. De inwendige mens Wordt versterkt middels een schenkerij en een poffertjes kraam. De groep Touch-Wood treedt 's avonds op van half acht tot half twaalf. Leiderdorpse ijsbaan open LEIDERDORP De Leider- dorpse ijsbaan aan de Maurits- singel is vanmorgen om tien uur opengegaan. Het gehele weekeinde kunnen schaatslief hebbers hier terecht tot tien uur 's avonds. Als de vorst aanhoudt, is het de beide kerst dagen eveneens ijspret in Lei derdorp. vestelijk :est concerteert hoog niveau e l late n va oude EN Het Gewestelijk Or- concerteerde gisteravond te London Choral Society, olisten waren aangetrok- 'rans Bruggen op blokfluit, Vester op dwarsfluit, en abrd Soustrot op trompet, de sopraan Dieuwke Aal- en organist Nico de Raad mden hun medewerking, van Ulsen sprak „verbin- s teksten". irogramma vermeldde en- lijzonder interessante wer- Als eerste werd Gorelli's erto Grosso in g kl. t. eld. Het is de achtste van 6 en kreeg als bijschrift „por la notte di Natale", dit toepasselijke begin i de London Choral Socie- et gedeelten uit Handels Dit goed getrainde, taar afgestemde koor had J «er homogene klank. De ian Dieuwke Aalbers zone de aria's „I know that my Re deemer liveth" en „If God is for us, who can be against us" en deed dat met een verdienstelijke inzet. Ze heeft een warme stem, die echter bij momenten nog wat onzeker was. Het concert van Telemann met als solisten Frans Bruggen en Frans Vester beantwoordde niet aan de hooggespannen ver wachtingen. Het was wat bleek vakwerk. Na de pauze kreeg het publiek dé interessante hoogtepunten te horen. In een prachtig „Hodie" van Poulenc, a capella, liet het Engelse koor horen waartoe het in staat was. Dynamisch aange zet en met vaart gebracht - een aparte Poulenc. Een andere aangename verrassing was het spel van de Franse trompettist Bernard Soustrot, die soleerde in het concert D gr. t. van Tartini. Zijn heldere, pittige klank, het strakke lijnenspel en de zeer goede begeleiding van het Gewestelijk Orkest dat de hele avond op werkelijk voor treffelijke wijze begeleidde, re sulteerden in een prestatie van hoog niveau. VERENA KOPERDRAAT Voorzitter Cornelissen neemt het door de Mavo-leerlingen bijeengebrachte geld in ontvangst SASSENHEIM Op de Sassenheimse Don Bosco MAVO heeft men gisteren op originele wijze gestalte gegeven aan de kerstgedachte. Alle leerlingen van deze school hebben twee uur gewerkt en het geld dat hiermee verkregen werd komt ten goede aan de actie voor Noord- Ierse kinderen die momenteel in Sassenheim gaande is. Zoals bekend wil Sassenheim volgend jaar augustus een groep van veertig Noord-Ierse kinderen ontvangen voor een samenwerking sprogramma. Hier is uiteraard veel geld voor nodig en daarom waren de mensen van deze actie erg blij met het geld dat de leerlingen bijeen hadden gekregen. Door de MAVO-leerlingen zijn de meest uiteenlo- -pende werkzaamheden verricht. Sommigen hiel pen met inpakwerkzaamheden voor een bóllenbe- df$E, terwijl anderen thuis de nodige? huiselijke werkzaamheden verrichtten. Afgesproken was dat de leerlingen voor hun werk een rijksdaalder per uur zouden krijgen en zodoende werd ruim 1600 gulden voor de actie bijeengegaard. In zijn dankwoord, zei voorzitter Cornelissen van de actie voor Noord-Ierse kinderen in Sassenheim, dat het goed is er bij stil te staan dat men niet overal een even vredig en rustig kerstfeest kan vieren en dat het goed is om juist met Kerst eens iets voor de ander te doen. Overigens stond de hele afgelopen week de Mavo al in het teken van de actie voor Noord-Ierse kinderen. Bij de vakken tekenen, maatschappij leer en godsdienst werd het één en ander verteld over de moeilijkheden in Noord-Ierland, terwijl Frits Beutick, initiatiefnemer van de actie in- Sassenheim afgelopen woensdag voor alle klas sen dia's uit Noord-Ieyland vertoonde.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3