Plan „Oosthout"moet oplossing woningnood in Voorhout brengen Raad Noordwijk beslist over bouw in Vinkenveld St. Jeanne d'Arc brengt serenade aan 2000ste donateur KORTWEG Onderzoek naar onder- bewinkeling in Wassenaar ,Van Dam-eenheden aan Huis ter DuinstraaÉ 1990 WASSENAAR Met een feest voor de allerjongste jeugd heeft sportvereniging WIK de feestelijkheden rond het vijftig-jarig bestaan afge sloten. Alle jongens en meis jes tot en met zeven jaar wer den zaterdag vergast op een voorstelling van het poppen theater „Ronzebons". Tegelij kertijd genoot de jeugd van acht tot en met elf jaar van een filmvoorstelling. Daarna kwamen de ongeveer twee honderdvijftig kinderen bijeen in het Dorpscentrum voor een feestelijke maaltijd. ALPHEN AAN DEN RIJN De werkgroep „Vrije School Alphen aan den Rijn" voert Wat gebeurt er op de TURFMARKT8 a.s. woensdagmiddag morgenavond een Midde leeuws kerstspel op. De uit voering vindt plaats in de kerkzaal van „Rijnstroom" aan de Raadhuisstraat 44 en AARLANDERVEEN De I K.P.J. Aarlanderveen houdt j morgen haar jaarlijkse kerst- klaverjastoernooi in „Het j Oude Rechthuis". Het toe- rnooi begint om acht uur. Be- halve leden van de K.P.J. zul len leden van de L.T.B. en de L.T. V. deelnemen. i LISSE De pluimvee- en ko nijnensportvereniging Lisse en omstreken houdt morgen haar maandelijkse vergadering in haar clubhuis aan de Gas- straat. Op de vergadering, die om acht uur begint, zal onder meer worden gesproken over de ballotage, de jongdieren- dag 1979 en de tentoonstelling voor het volgend jaar. SASSENHEIM Ruim twee honderdvijftig zieken en be jaarden hebben het afgelopen weekeinde genoten van een groots opgezet programma, dat hen werd aangeboden door „De Zonnebloem" in de tuinzaal van „De Bernardus". Aan het feestelijk programma ging een gemeenschappelijke dienst vooraf. Het programma stond in het teken van Kers tmis. Leerlingen van de An- naschool brachten liederen ten gehore. Klapstuk van de bijeenkomst was het optreden van Martine Bijl, die begeleid door Henk van der Molen tal van lieve liedjes zong. WASSENAAR Een consu mentenonderzoek moet uit wijzen of de gemeente Was senaar onderbewinkeld is. Tot deze conclusie komt de Haagse kamer van koophan del naar aanleiding van een onderzoek naar de detailhan del in Wassenaar, waaruit onder meer bleek dat de non-food afdeling (de niet-le- vensmiddelenzakcn) in de ge meente ondervertegenwoor digd is. Het onderzoek wees verder uit dat het winkel bestand in Wassenaar een plaatselijk-verzorgende func tie heeft en het aantal me ters verkoopvloeroppervlakte per bewoner onder het regio nale gemiddelde ligt. Dit houdt dan weer verband met het beperkte niveau van het grootste Wassenaarse winkel centrum, de Langstraat. De kamer van koophandel heeft kunnen constateren dat Wassenaar, wat betreft het aantal winkelcentra, er in vergelijking met andere ge meenten slecht afkomt. Van de twee centra, Langstraat en Stadhoudersplein, kan in feite alleen het eerste be schouwd worden als een hoofdwinkelcentrum op het niveau van een „klein stads centrum". Het winkelcentrum aan het Stadhoudersplein is niet veel meer dan een ver sterkt buurtcentrum. Opval lend is echter, dat de ge spreide vestigingen een belangrijke rol spelen. zetten tevens meer om aan de tweeëntwintig vestigingen in de levensmiddlenbranche in de Langstraat. De enige klachten van de aan het Stadhoudersplein nering doende ondernemers hebben betrekking op de branchesa menstelling en de concuren- tiepositie. „Clusters" Langstraat Het winkelcentrum aan de Langstraat, het eigenlijke Wassenaarse „stadscentrum" kent weinig winkels in de levensmiddelenbranche. Vij fentachtig procent van de za ken behoort tot de „non food" sector. Van de weinige zaken in de „food" sector heeft een aanzienlijk deel (bijna zeventig procent) een goede of redelijke rentabili teit. Bij de vestigingen in de andere branche daarentegen, heeft veertien procent een matige, en drieëntwintig pro cent een slechte rentabiliteit. Deze resultaten zijn volgens de kamer van koophandel overigens beter dan in de an dere oude dorpscentra in de Haagse randgemeenten. De ondernemers in de Lang straat zijn over het algemeen tevreden, klachten hebben zij alleen over de bereikbaarheid en de parkeergelegenheid. Stadhoudersplein Van de zeventien winkels aan het Stadhoudersplein be horen er zes tot de „food"- detailhandelsvestigingen. Deze zes zaken zorgen echter wel voor het leeuwendeel van de omzet van het centrum en De her en der in Wassenaar verspreide winkels spelen blijkens het rapport van de kamer van koophandel een voorname rol. Zij vertegen woordigen de helft van het aantal winkels, bijna veertig procent van de totale ver koopvloeroppervlakte en meer dan veertig procent van de totale omzet in de Wasse naarse detailhandel. In deze categorie winkels wordt een aantal „clusters", groepjes van winkels, onderscheiden. Ten aanzien van een van die groepjes, de cluster aan de Oostdorperweg, merkt de ka mer van koophandel op, dat er een mogelijkheid is om uit te groeien tot een volwaardig buurtcentrum. Aan het Ker- kehout zijn eveneens ver scheidene winkels te vinden. Deze liggen echter veel meer verspreid. De gespreide win kels in de levensmiddelen branche kennen een slechte rentabiliteitspositie, bij die in de „non-food" sector is de rentabiliteitssituatie opvallend goed. OP TERREIN DR. DE VISSERSCHOOL NOORDWIJK Het gemeentebestuur is van plan om op 1 terrein van de voormalige Dr. J. Th. de Visserschool aan Huis ter Duinstraat een wooncomplex voor één- en tweepersoo loj huishoudens te realiseren. Het worden wooneenheden in zogenaamde „Van Dam-sfeer". Aanvankelijk was gedacht a een gebouw met vijf woonlagen, maar uit stedebouwkundi overwegingen zullen dit vier lagen moeten worden met in tohf- 56 wooneenheden. Het project is voorbereid door de Stuurgroep huisvesting al leenstaanden en tweepersoons huishoudens, die zich daarbij van de medewerking voorzag van het architectenbureau Hans van Egmond. B en W achten de totstandko ming van het woongebouw een dringend gewenste voorziening. Mede met het obg op de finan ciële haalbaarheid van het plan, denkt het college aan een com binatie van het woongebouw met een autoshowroom ten be hoeve van het garagebedrijf De Groot. Dit aan de Huis ter Duin straat, schuin tegenover de school gelegen bedrijf kampt al geruime tijd met een nijp tekort aan ruimte. De voori stelde combinatie zal weliswa leiden tot verlies van een viert wooneenheden, maar neemt aan dat deze bij e verdere uitwerking van de pla nen weer teruggewonnen ku nen worden. Het woongebouw aan de Hi ter Duinstraat kan gezien wi [jj den als een eerste start v woningbouwprogramma vo genoemde speciale bevolkin) groep, waarin veel woningno 't bestaat. Alleen het tekort 8 tweekamerhuizen in de hui j sector wordt al op tweehonde geraamd. Tot kleine duizend woningen VOORHOUT De woningnood is nog steeds nijpend in Voorhout. Dit is op te maken uit de schriftelijke beantwoording van de dinsdag ge houden algemene beschouwingen in de Voorhoutse gemeenteraad. We thouder B. Joon, die sinds septem ber van dit jaar de portefeuille huisvestingszaken beheert, spreekt in zijn beantwoording van „een on aanvaardbare en beschamende be stuurlijke zaak". De structurele oplossing van de wo ningnood in Voorhout ligt in het in uitvoering nemen van het plan „Oosthout". Er kan evenwel pas in 1982 met het volbouwen van „Oost hout" worden begonnen. Tot die tijd zullen de Voorhoutse woningzoeken den hun toevlucht moeten blijven zoeken in zomerhuisjes in Noordwijk en Noordwijkerhout Wethouder Joon verwacht voor het eind van dit jaar duidelijkheid te hebben over het vaststellen van het bestemmingsplan „Oosthout". Waar schijnlijk zullen tot 1990 een kleine duizend woningen worden gebouwd. De toegangsweg naar het nieuw- bouwgebied zal op het wegenplan met de provincie moeten gaan druk ken. De wethouder van volkshuisves ting stelt dat de kosten van de weg zo min mogelijk moeten drukken op het bouwplan. Het Voorhoutse college heeft wel oren naar het voorstel van het WD- raadslid J. Dirkse om een blauwe zone in te stellen op de Herenstraat Een voorstel in die richting zal spoe dig worden opgesteld. Gebleken is dat ook de winkeliers voor het instel len van een blauwe zone zijn. Het munitiedepot aan de Rijnsbur- gerweg zal in 1980 worden ontruimd. Dit omdat het rijk een nieuw circuit van depots in het hele land tot stand wil brengen. Wat er met het depot gebeurt als het ontruimd is, is nog niet bekend. „Het zou eventueel wel nieuwe perspectieven kunnen openen voor de glascultuur tussen Voorhout en Rijnsburg", aldus wethouder Joon. Wethouder J. Huigsloot heeft in ant woord op een vraag van de heer W. de Wit van de PvdA gesteld geen op lossing voor handen te hebben voor het bezoeken van de bibliotrailer door ouderen en invaliden. De Wit heeft voorgesteld om de trailer een uur voor deze groep te reserveren. De wethouder weet niet of daar mo gelijkheden toe zijn. Ten aanzien van de opmerkingen van het WD-raadslid Dirkse over het inperken van de activiteiten van de Jeugdraad in het centrum aan de Boekhorstlaan heeft wethouder Huig- sloot gesteld dat het gemeentebestuur pas kan ingrijpen wanneer plannen van de jeugdraad de grens van het toelaatbare. LfclUSÉ CUURANT Erepenning voor Ve Burgemeester M. A. van der Have overhandigde gistermiddag in het troephuis „De Houtkamp" in Lei derdorp aan Jan van der Steen de erepenning van de gemeente Leiderdorp. De heer Van der Steen viel deze eer te beurt wegens zijn n der Steen grote verdiensten voor de padvin derij voor gehandicapten in Lei derdorp. Als oprichter heeft hij deze groep meer dan 25 jaar als actief padvinder gediend. De huldi ging vond plaats tijdens een recep- ID is tie waarin van hem afscheid we genomen als groepsleider en voi zitter. Velen uit de wereld van padvinderij maakten van de ge 1 genheid gebruik hem de hand drukken. )A NOORDWIJK Morgen zal de gemeente raad de knoop moeten doorhakken in de kwestie waar Noordwijk in de komende vijftien jaar moet gaan bouwen. Zoals bekend wil het gemeentebestuur de toe komstige uitbreiding van het dorp in het Vinken veld realiseren en daarover is de laatste paar jaar al heel wat te doen geweest. De agrariërs in het plangebied zagen ruim zestig hectare van hun beste cultuurgrond bedreigd en daartegen stel den zij zich te weer. Vorig jaar kwamen B. en W. in de raadsver gadering van oktober reeds met een voor stel om het Vinkenveld definitief aan te wijzen als bouwlokatie. Het college zag zich toen genoodzaakt het voorstel terug te nemen om te voldoen aan de wens van de raad om eerst nog eens alternatieve mogelijkheden te bestuderen, a i de beoor deling door de raad speelden ook nog andere motieven mee. Zo ware met name de linkse fracties bijzonder gebelgd over het feit, dat een paar Noordwijkse aanne mers een deel van de grond in het Vinken veld onder de neus van de gemeente hadden weggekocht. In het afgelopen jaar blijken verschillende factoren de planvorming in belangrijke mate te hebben beïnvloed. Mede op aan drang van de agrarische commissie werden de prognoses omtrent bevolkingsaanwas en woningbehoefte nog eens bekeken, er volg de een intensieve inspraak-procedure met de agrarische organisaties. De provinciale staten namen een motie aan, waarin op de gemeente een beroep werd gedaan goede cultuurgrond zoveel mogelijk te sparen en tenslotte waren het Gedeputeerde Stati die aandrongen serieus te bekijken of e deel van de Noordwijkse woningbehoe in Voorhout gebouwd zou kunnen wordi B. en w. zijn van mening dat thans van belang zijnde aspecten van de keu voor het Vinkenveld als nieuwe bouwloka zijn onderzocht. Men denkt daar 42 hecti grond voor woningbouw nodig te hebb dus aanmerkelijk minder dan aanvankeü was gepland. Het betrokken gebied wor begrensd door de Herenweg, de Beekla en het Vinkenlaantje tot ongeveer 2 g Tot 1993 denkt het gemeentebestuur 2! huizen nodig te hebben om in de eig woningbehoefte te voorzien. VW-Delft wint Zilveren Tulp RIJNSBURG De VVV- Delft is winnaar geworden van het zaterdag gehouden Zilveren Tulp-toernooi in sportzaal „Het Water bos". Het was voor de derde maal dat de Rijnsburgse sportraad een dergelijk volleybaltoer nooi organiseerde. Er deden vijf damesteams en acht her en teams mee. In de finale bij de heren kwam het team van de VW- Delft tegen de Rijnsburgse Voetbal Vereniging. De Zilve ren Tulp voor de dames ging naar R.V.V. Tweede werd in deze categorie „Oud Rijns burg". van het VW-team. Schaats- beurs trok weinig kopers NOORDWIJKERHOUT Zaterdagmiddag vierde de muziekvereniging „SL Jeanne d'Arc" door middel van een serenade een mijlpaal in haar bestaan. De 2000ste donateur, de familie Van Dijk, werd feestelijk binnen de vereniging verwelkomd. Voorzitter Van Leeuwen onderstreepte dat dit vooral de verdienste is van Theo Duivenvoorde, die al 8 jaar de werving van donateurs verzorgt In 1970, het aantal donateurs was toen 600, begon hij met de werving. In 1972 waren het er 1000, in 1974 1500 en nu zijn er ruim 2000 donateurs. Voorzitter Van Leeuwen trots: „In de regio is „Jeanne d'Arc" de vereniging met het grootste aantal donateurs". De vereniging bloeit ook in andere opzichten. Er zijn 44 muzikanten, 24 drumbandleden, 40 majoreiten en mini-majoretten, terwijl er nog 16 leerlingen onder leiding van dirigent Glotzbach onderricht krijgen. Muzikaal gaat het „St. Jeanne d'Arc" ook voor de wind. Al 3 jaar lang komt de vereniging uit in de afdeling Uitmuntendheid. Vol vertrouwen werkt men daarom toe naar het 60-jarig jubileum in 1981. Financieel zijn de donateurs daarbij een grote steun, daar zij jaarlijks ongeveer 5.000.- bijdragen aan de begroting van ongeveer 35.000.-. Voorzitter Van Leeuwen: „Reden genoeg om die donateurs in ere te houden en ze elk jaar voor hun steun een concert aan te bieden." Volgend jaar is dit concert op 26 en 27 januari. Al eerder, namelijk op 26 december, is de vereniging te horen in het college Leeuwenhorst. Dan geeft men een concert voor bejaarden en alleenstaan den. wat georganiseerd wordt door interkerkelij ke organisaties. Het echtpaar Van Dijk laat de serenade goedgemutst over zich heen komen. NIEUWVEEN D schaatsbeurs die afgelopeiX zaterdag door de ouder|*l commissie van de R.K. SI Nicolaasschool werd ge», houden trok weinig belang stellenden. D Mevr. A. Leliveld-Hooger vorst, de organisatrice vai H de beurs, zei een volgend maal het uitwisselen en ver kopen van schaatsen uit t willen breiden met bijvoor 5e beeld rolschaatsen of spel n< letjes, om zo een grote >i. publiek te bereiken. p li*

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4