erste zege ides Pacta !wakke tweede periode ataal voor De Ziji/LGB erfsttitel ijssen Trotters Kyle naar Mosquito's i danaïden wint trekvogels a Onvolledig Bernardus geen partij voor Oegstgeest: Glasbergen verdedigt koppositie Noordwijk en Alecto succesvol 3PORTTRIBUIME 1886 koploper in de eerste klasse 6-2 LEIDSE COURANT PAGINA n I spri (Van onze korfbalmedewerker) Jank2 e r do< Won Riddf U we^oEN Overgangsklas- Fides Pacta is door de jit df11 overwinning op lt Ma >t Roest wat uit de pro- imaimen geraakt. Nog mid- ede i In de problemen zit De re' dijemene, dat na da 119 rrlaag tegen Sperwers insluiting met de mid- neimoot volledig heeft int oren. De Danaïden won pur 98 van Trekvogels, 'i'a%en harde confrontatie. 3de nederlaag van TOP >n Het Zuiden (9—11) mirfn zowel TOP ais Zuid- igenc vartier, dat moeizaam gro<* Crescendo won (67), ^^schakeld voorde titel, de klasser Fiks ver- sjkte door een 6—11 oerwinning op De Zwer- pjs haar koppositie. 5-j*- we Fortuna was Rdes Pacta f—Ma Bt duel met Rust Roest erg tig gezind. Zo kreeg de Eind- nse ploeg luttele minuten tijd bij de stand 12—11 een worp. Ook op dit beslissende lent faalde de Eindhovense loerder, evenals tweemaal te il. „Na zoveel pech als we de lopen weken hadden, kun je spreken van gerechtigheid", arde Fides-coach Hans van 'eld opmerkingen als „lucky maar dat nam niet weg irickej Fides Pacta geenszins een er vare indruk maakte dan Rust Node rt. Van meet af aan waren weides ploegen aan elkaar ge- lap di ]d, waarbij de zeven treffers het vak Daan Carree-Dik On- Korfbal derwater goed opwoog tegen de schotvaardigheid van de Eindho vense dames. De consternatie in de slotfase was mogelijk gewor den, doordat Fides Pacta er bij 96 niet in slaagde definitief af sta. id te nemen. Rust Roest kwam terug tot 9—8 waarna het duel zijn ontknoping kreeg. Voor Fides Pac ta scoorden Dik Onderwater, Diet Rijsbergen en Daan Carree, elk driemaal en Nico Pikaar, Patricia Gottmer en Wim Piket. De Danaïden—Trekvogels begon als een korfbalwedstrijd, maar eindigde als een slagveld. Groten deels een gevolg van de talloze provocaties van de Rotterdam mers, maar ook de Leidse spelers haalden door forse charges het spelpeil omlaag. Triest „hoogte"- punt was de zeventiende minuut van de tweede helft, waarin Eric Filemon even nadat hij 7—6 ges coord had botweg onderuit ge schopt werd. Filemon na afloop: „Ik loop natuurlijk ook te duwen en te provoceren, maar schoppen doe ik niet". Middenin het rumoer liep scheidsrechter Oud. Hem kan weinig verweten worden, de over treding tegen Filemon gebeurde achter zijn rug en over het alge meen liet hij weinig toe. Zijn straffen bleven echter veelal be perkt tot vrije worpen. Er werd ook gescoord, al was het door het zwakke afstandsschot van beide ploegen weinig. Via een 33 rust stand werd het ten slotte 98. Voor De Danaïden vonden Hans van der Leek (3),'Eric Filemon (2), Bea van de Meel, Cees Christiaan- Daan Carree scoort 1—0 voor Fides Pacta in het duel met Rust Roest Louis Kok (Crescendo) vangt af. Zuiderkwartier-speler Joep van Dam heeft geen enkele kans. se en de in de tweede helft voor Hennie Devilee ingevallen Gerard Nap de korf. „Als we dit seizoen één wedstrijd hadden kunnen winnen was het deze geweest". De Algemene- coach Bart Lambooy was duidelijk teleurgesteld over het negatieve resultaat tegen Sperwers. De oor zaak hiervan was het missen van een aantal riante kansen op het moment dat De Algemene voor het eerste, bij 78, voor kwam. Het werd nu 88, waarna Sperwers in de slotfase met 11—9 aan het langste eind trok. In de eerste helft had De Algemene erg veel moeite gehad met de aanvallend ingestel de Sperwers-dames. Negen van de elf treffers werden door dames gescoord. Pas toen De Algemene na de pauze de Rotterdamse aan- valspatronen via de heren begon de onderbreken, werd de ploeg van Bart Lambooy gevaarlijk. De 65 ruststand werd omgebogen tot 7—8, maar toen haperde de aanvalsmachine even. Voor De Algemene scoorden Ruud en Wim van Vliet elk driemaal, Sannie Rusman (2), en Janny van Iterson. De derby CrescendoZuider kwartier werd een mat. maar ui terst sportief duel. De ploegen deden weinig voor elkaar onder, maar het vertoonde spel was bene den het normale eerste klasse-ni veau. Crescendo, puntloos onder aan staand, had geruime tijd uit zicht op de eerste punten. Vlak voor rust scoorde Louis Kok tweemaal en hielp Crescendo daarmee aan een 5—3 voorsprong. Zuiderkwartier leek hierna even op te veren, Joep van Dam en Eric van Lunteren brachten de stand op 55, maar vervolgens zakte Zuiderkwartier weer terug. Op dit beslissende moment ontbrak het Crescendo echter aan een afma ker. Door Louis Kok werd het nog 65, maar fn het laatste kwartier kon Crescendo niet meer tot sco ren komen. Joep van Dam bepaal de de eindstand reeds tien minu ten voor tijd op 67, nadat Dirk Jan de Kreek voor de gelijkmaker had gezorgd. Overige doelpunten, Crescendo: Joke Geijer, Piet l'Ami en Louis Kok, Zuiderkwartier: Ine ke de Hertog, Betty Stouten en Toos van Dam. TOP—Het Zuiden werd een goede partij korfbal, waarvan Het Zuiden met 9—11 de winnaar werd. De Rotterdamse ex-hoofdklasser was vooral door een goed afstands schot aanvallend gevaarlijker, maar ook geraffineerder in het optreden. TOP stelde hier wat chaotischer spelpatronen tegen over, die niettemin erg effectief werkten, mede door een grote inzet. Zes minuten voor tijd viel de beslissing toen Het Zuiden voor het eerst na rust (45) twee doel punten afstand nam (810). Voor TOP scoorden Dirk Meijer (3),' Annemieke Keuning (2), Jan Wil lem Simmelink (2), Ilse Westerbeek en Wijnand van Vliet. De snelle opening van KOAG, die na tien minuten leidde tot een 7—1 stand, was fataal voor Fluks. Hier na bleven de Noordwijkers aardig bij, maar het verschil was niet meer te overbruggen: 1811. Doelpun ten: Tineke Verloop (3) Corrie Schelvis (2), Kees Imthorn (2), Corrie van Hoek, Jan Verloop. Peter van der Berg en Rob Schel vis. Het wegzenden van een Meervo- gels-speler vormde voor Ons Ei land de ommekeer. In de resteren de 25 minuten slaagdé Ons-Eiland erin de 7—2 achterstand op het keihard spelende Meervogels goed te maken. Voor de zeven treffers zorgden Patrick Verra (3), Piet Beekman (2), Barrie van Duyn en WimNijenhuis. Een falend afstandschot voor kwam, dat de zege van Pernlx op Merwic niet groter uitviel dan 83. Vooral voor rust (2—1kwam Per- nix moeilijk tot scoren, maar door doelpunten van Jet Boter (2), Kees Hortensius (2), Janco Breedveld (2), Kees Brokaar en Kees van der Kraan kwam Pemix in de tweede helft tot een acceptabele uitslag. Fiks kreeg van De Zwervers alle ruimte om aan te leggen voor het afstandsschot. Robert van der Kraan (4), Dirk Jan Elzenga (4), Ineke Kooij (2) en Herma Tobé profiteerden gretig zodat De Zwer vers naar een regelmatige 611 Waterpolo cell dag Ing ul ■jeenetf tynaa (Van onze waterpolomedewerker) :N De Zijl/LGB had het afgelopen leinde het belangrijke duel tegen Neptu- op het programma. Het werd in Arnhem krappe 5—4 nederlaag. LZ 1886 is koplo- ran de eerste klasse geworden. Via een zege op DSZ en nederlagen van de urrenten De Gouwe en AZPC hebben de snaren een voorsprong van twee punten iBbouwd. Voor BZPC ziet het er somber De Bodegraafse ploeg verloor zelf met van DZV en is door de winstpartij van drager van de rode lantaarn geworden. el De Zijl/LGB het ontvangende Neptunus' niet had onderschat, moest de zege toch de Arnhemmers worden'gelaten. De Leidse dankte dit verlies voornamelijk aan een it gespeelde tweede periode, waarin Hans ild te veel ruimte kreeg. De oud-interna- maakte hier dankbaar gebruik van door te scoren. De reeds bestaande 10 sprong werd hierdoor vergroot tot 40. het einde van deze periode kwam De LGB in een „man-meer" situatie via Henk eveld tot 41 terug. et derde part zorgde Jan Jaap Korevaar voor 42. De Leidenaren kregen vervolgens meer kansen, maar doelpuntten niet. Het laatste speldeel bracht een sterk opdringend De Zij l/LGB. Met Bongers aan de kant zette de jonge Henk Harteveld goed door, waarna Jansen de bal in eigen doel frommelde. Alex van Belkum bracht de stand nog op 54, maar de tijd bleek te kort om de gelijkmaker te scoren. In zwembad De Zijl nam een mat LZ 1886 pas in de tweede periode een 20 voorsprong op DSZ. De Haagse ploeg speelde zeer vertra gend. waardoor de Leidse aanval in een zware verdediging belandde. Deze twee doelpunten kwamen van de hand van Jan de Graaf. Jan de Graaf scoorde bij een numerieke meerder heid ook 3—1. Fried Elzinga maakte zich los van zijn directe tegenstander en dat betekende 41In de slotfase bepaalde Jan van Duuren de eindstand op 51 BZPC is tegen DZV van een koude kermis thuisgekomen. De ploeg van coach Marcel Meyer bleef tot in het vierde part goed bij (42; 53; 64; 7—5), toen echter was het gebeurd. De handige Delftse speler ten Kulve maakte zich een paar maal goed vrij en mede daardoor liep DZV verder uit tot 11—6. De Bodegraafse doelpunten kwamen van Pim Batelaan (tweemaal), Kees Sandifort, Maarten van Ettinger, Maarten Schouten en Geri Hoog- endoom. In de tweede klasse blijft Katwijk het goed doen. Nu werd GZC slachtoffer van de promo- tiedrang van de Katwijkers. Na twee minuten keken de Goudse gastheren al tegen een 03 achterstand aan. De grote man van de Mieren- weide-spelers was Hans van Duyvenvoorde, die maar liefst zeven maal scoorde. Verder doel puntten Hans Parlevliet en Piet de Vries (beiden tweemaal), Hans van der Putten en Kees van der Moolen. De dames van de Zijl/LGB hebben in de hoofdklasse een uitstekend gelijkspel behaald tegen de IJssel. Het gevaar van de IJssel schuilt in Marga Bisschop, die tot nu toe de helft van de Deventerse produktie voor haar rekening heeft genomen. Door deze speelster via een dubbele dekking uit te schakelen, werd de basis gelegd voor de uiteindelijke puntendeling. Na een 2—0 achterstand kwam de Zijl/LGB in het vierde partje voor door doelpunten van Ria Onderwater, Jolanda van der Maarel en Marjan Neuteboom. Daarna scoorde IJssel alsnog de gelijkmaker: 33. onze basketbalmedewerker) caeol/Sleutela werd kampioen In Het gaat redell|k goed haar klasae en promoveert daar- het regionale baaketbal. De door neer de 3e divisie A. Wat iketbolverenlglng Mer- het meest opvalt na de eerste competitiehelft is het resultaat van Nijssen Trotters. De Trotters debuteren dit seizoen In de rayon- hoofdkJasse, een debuut dat niet zonder succes verloopt Na de eerste serie van tien wedstrijden staat Nijssen ongeslagen aan kop, zodat promotie naar de eer ste divisie er zeer zeker inzit Minder verging het de dames van Parker. De ploeg komt momenteel tekort voor een volwaardig eerste 'divisie bestaan. Blessures waren er de oorzaak van dat het team zelden voltallig aan kon treden. Ook het vertrek van Marlies Bos man naar Amerika kan als verlies worden aangemerkt. Dat Parker het nog moeilijk gaat krijgen staat vast. Ook het Amsterdamse Ger maan had weinig moeite met de Leidse dames. Parker moest al na enige minuten afhaken en met 72—34 werd andermaal een flinke nederlaag geleden. In de eerste divisie B lijkt het er op dat Lisc dit jaar met een subtopplaats genoegen moet gaan nemen. Teams als Tekkels/Jum pers en Zaandam hebben iets meer breedte in huis. Lisc boekte twee nederlagen, waardoor voorlopig de derde plaats wordt bekleed. Dat Lisc desondanks een sterk team vormt ondervond Kimbria. De Maa strichtse formatie leed in Katwijk een 97—61 nederlaag. Onnodig te zeggen dat Lace Strong een hoofdaandeel in de Lisc-produktie had. Nijssen Trotters, zoals gezegd is hard op weg richting eerste divisie. Na èèn competitiehelft kan worden gesteld dat DAS. Spakenburg en Nijssen de titelkandidaten zijn. Lu- ba kan, mits voltallig, voor de nodige verrassingen gaan zorgen, maar meer dan een subtopplaats zit er niet in voor Luba. Nijssen daarnetegen doet het erg aardig. Met uitzondering van de kleine winst op DAS werden alle wedstrij den met meer dan 20 punten verschil gewonnen, goed voor een riante eerste plaats. Ook het Ut rechtse OSG moest ervaren dat het met een goed draaiend Nijssen Trotters slecht kersen eten is. In een aardige hardloopwedstrijd moest OSG voor de rust (43—28) al afhaken. In de tweede helft wisten guards Moerer en Karim het tempo hoog te houden, waar door met 8449 ruim werd gefinis- hed. Topscorers waren Ruysse- naars met 26 en Pley met 16 punten. ISV Mercasol/Sleutels heeft de promotie rond gekregen. De laat ste opponent, Kameleon, wérd overtuigend verslagen. In de eerste helft liet coach Rosdorf de basis spelers van Mercasol een ruime voorsprong opbouwen, die moei teloos werd gehandhaafd. Na een ruststand van 29—19 werd Merca sol, via de 4532 zege, kampioen. Kyle: toch niet naar Jumpers... (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN Op het laatste moment Is de overgang van Parker-speler Dave Kyle naar Tekkels/Jumpers niet doorgegaan. De Haagse formatie besloot zaterdag om niet Kyle, maar BOB-speler Rob van Eykeren aan te trekken. Volgens de eerste-divisiereglementen mag per team maar één speler worden toegevoegd. Aangezien Van Eykeren wegens studieredenen liever in Den Haag wilde gaan spelen, besloot Jumpers terelfder ure om niet Kyle maar Van Eykeren aan te trekken. Manager Van Egmond van Parker nam toen in allerijl contact op met Mosquito's uit Amsterdam, die te kennen had gegeven ook in Kyle geïnteresseerd te zijn. Op het laatste moment werd zijn overgang naar Mosquito's een feit. Het staat verder vrijwel vast, dat Parker één of twee kandidaatcenters zal laten spelen op het toernooi van Blitz. Deze spelers zullen dan uitkomen in het team van het door Mart Smeets samengestelde USA-all starsteam. Van onze sportredactie LEIDEN/OEGSTGEEST - Bernar dus was de enige wedstrijd in de eerste klasse afdeling Leiden die in dit weekeinde werd gespeeld. Aangezien veel spelers van Bernar dus in de veronderstelling verkeer den dat ook deze wedstrijd wel zou zijn afgelast, kon trainer San ders slechts over negen selectie spelers beschikken. Ondanks deze numerieke minderheid nam Ber nardus al na enkele minuten spe len de leiding. Dat dit doelpunt van de Rijndijkers niet veel meer dan een plaagstootje was bleek wel bij de rust. Oegstgeest had toen een 51 voorsprong opge bouwd. Arie Koppenhol bracht bei de ploegen op gelijke hoogte, Wim den Hollander. Koppenhol. Ton Werner en Ron van der Klok zorgden voor de overige vier tref fers. In de tweede helft werd de spelersgroep van Bernardus met een man uitgebreid. Oegstgeest had daar blijkbaar wat moeite mee, alleen Ron van der Kolk kon nog eenmaal scoren. Ook Bernardus was in de tweede vijfenveertig minuten succesvol. John van Weerlee bepaalde de eindstand op 6—2 in het voordeel van Oegst geest. WSB behaalde een regelmatige 30 overwinning op Unitas Lei den. Deze ontmoeting was de enige die plaatsvond in de tweede klasse. De eerste aanval van WSB leverde al direct resultaat op. Peter Tettero scoorde 10. Joost van Winssen vergrootte deze voor sprong tot 20. Uit een strafschop maakte dezelfde Van Winssen het derde doelpunt. Van onze sportredactie LEIDEN Van de twee koplopers in de hoofdklasse zaalvoetbal van Leiden, komt vanavond alleen Glasbergen de Best in actie. In sporthal Cleyn Duin ontmoeten de Rijnsburgers om negen uur de ploeg van die naam. EKL-Boys en Van der Plas BMW hebben een uur daarvoor hun duel gepland. Ook in de Lisser THB-Hal wordt vanavond op het hoogste niveau gevoetbald. Godyla bekampt vanaf 20.05 uur het altijd lastige Oegst geest. Programma woensdag: G roe noord hal 20.00 uur SjardinLand- wer; THB-hal 20.25 uur: Van Ger- ven de JongSwift W. (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Dit weekeinde waren de heren in de zaalhockeycompe- titie zeer succesvol. Noordwijk won zowel van HDS als van Rijswijk met 5—2 en Alecto ver sloeg VCL en eveneens HDS. Noordwijk startte tegen Rijswijk niet zo overtuigend. In de eerste helft nam Rijswijk tot twee keer toe een voorsprong. Alleen Frank Brouwer raakte voor Noordwijk- doel voor rust. Na rust draaide Noordwijk ineens op volle toeren. Soepel zette Noordwijk via doel punten van Frank Brouwer (3) en Ralph Wisperen de achterstand in een 52 overwinning om. In zijn tweede wedstrijd boekte Noord wijk een iets regelmatiger overwin ning. Via maar liefst vijf doel punten van Frank Brouwer zege vierden zij over HDS met 52. De ruststand was hier 42. Alecto had het iets moeilijker te gen HDS. Binnen tien minuten stonden zij met 30 achter. Vanaf het moment begon Alecto echter beter te draaien Nog voor ruöt kwamen ze via twee doelpunten van Marco Koeken terug. In de tweede helft zetten de Leiderdor pers de achterstand via Hans Hart- gers (2) en Robert Kruidenier in een voorsprong om. Twee minuten voor tijd echter was HDS via strafcorners weer op gelijke hoog te gekomen. Enkele seconden voor tijd was het echter toch Maarten Coppes die Alecto naar een 6—5 overwinning pushte. In zijn tweede wedstrijd ging het Alecto een stuk beter af. VCL werd naar een 83 nederlaag gespeeld. Voor de Leiderdorpse doelpunten zorgden Hans Hartgers (3). Maar ten Coppes (3) en Max-Jan Coppes (2). De rust werd bereikt met een 41 voorsprong voor Alecto. Dames: Roomburg—Noordwijk 81, Forescate—Te Werve 41, Noordwijk—Leiden 3—1Room burgForescate 32, Leiden Cartouche 1—4.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17