Rotterdamse defensie wee minuten niet attent AZ'67 te aat tot In januari „test" voor Van Beveren lAARLEM VERSTOORT iRABBELACTIE PSV'Sparta: kijkgenot De onverbeterlijke Frank Kramer Passarella en Fillol te duur Eindhoven Jan van Beveren stond voor het duel met Sparta voor het eerst na zijn langdurige blessure aan een vinger als reserve genoteerd- Rijvers: „Dat betekent niet dat hij al aan spelen toe is. Als dat wel zo was, had hij erin gestaan. Ook tegen NEC, op 24 december, speelt Van Engelen weer. „Toch vervelend dat NEC ons niet ter wille wil zijn met uitstel, temeer omdat er deze week met die interlands van A- en B-ploeg weer zes van ons aan de slag moeten. Je weet nooit hoe dat uitpakt met blessures. Die wedstrijd tegen NEC komt ons dus slecht uit maar we zullen het ons herinneren als NEC óns eens nodig heeft". „Het gevolg is dat we nu in plaats van op 2 januari pas op 4 januari met onze voorbereiding op de tweede helft van de competitie kunnen beginnen vanwege de vakantie. We gaan op 4 januari in een trainingskamp en spelen op de zesde en negende tegen resp. St. Michielsgestel en Susteren, amateurclubs. Dan staat Van Beveren in het doel en zullen we bekijken hoe ver hij is. En als we dan de wedstrijden tegen FC Den Haag (14 januari) en AZ'67 (21e), beiden uit, tot een goed eind brengen, zijn we een stuk op weg naar een heel goede klassering". LEIDSE COURANT PAGINA 13 *V In het begin van de strijd werden wat rookbommen op het veld gegooid. Dat gaf wel een onbruikbaar deel van het terrein maar er werd keurig omheen ge speeld. Scheidsrechter Van Ettekoven liet het erbij en dat was goed gezien want slechts een keer moesten de raddraaiers via de micro foon op het ontoelaatbare van hun daden worden ge wezen. HDHOVEN Mlrcea Petescu zijn Sparta zijn verzot op elegenheldsvoetbal". Veel, zo it alles, hangt af van de tegen- inder. Oe week tevoren werd ten Go Ahead een uiterst mati- prestatie geleverd, zaterdag- ond was een niet te herkennen bprta doende tegen PSV, dat het vorige seizoen op eigen waÉd in een van de sprankelend- duels van die competitie op laatste nippertje de winst wegwi-O) inpalmde. Dat gebeurde opte maal ook en wederom in een er aantrekkelijk duel, vol tem- rek en een tweede helft die de g. De erpende kou ondanks de geen t volle sterkte brandende nvallei rmtelampen in het Eindhoven- er spi stadion—deed vergeten. Vliet i Sparta, Michel Valke, die zich topte als de sierlijkste speler i het veld en zeker in de eerste t de „gevestigde" Brabander edig wegspeelde. Zijn werk rde echter geen rendement doordat Sammy Morgan een tichtbare was en Van Zoest en i Staveren de mogelijkhgeden t naar behoren afwerkten. Ook V had zo'n opvallende figuur, weer als vanouds spelende 'y van der Kuylen, wiens vlijm- lerpe passes links en rechts het veld werden gespreid. ,«3ar ook zijn activiteit als altijd vrije ruimte zoekend en het I schuwend bleef zonder gevolgen. Het is bekend, sinds Edström de Eindhovense formatie heeft verlaten, is de aanval vrijwel een constant zorgenkind want Lubse noch Postuma of Deykers, die deze week bij een Belgische club een contract tekent zijn schutters met capaciteiten die boven het gemiddelde verheven zijn. Het sterk spelende Sparta Rij-' vers: „In de eerste helft was die ploeg ons de baas maar na de rust waren wij beter" hield PSV vijfenveertig minuten volledig in bedwang. De attente defensie had nauwelijks moeite met het veld- overwicht van PSV, dat slechts ee'n keer uitmondde in een redelij ke kans omdat de „geniale" ope ning nimmer werd gevonden. Al leen toen van der Kuijlen haarzui- ver de bal voor Deijkers deponeer de, lag er een riante mogelijkheid maar de PSV'er schoot hoog over. Genot Oesondanks was het een genot twee op de aanval Sparta zodra daartoe maar even de gelegenheid was spelende ploegen aan het werk te zien. Alleen het zout in de pap de doelpunten -^ontbrak. Tot aan de rust had men het op de volle tribunes moeten doen met de interessante tweestrijd Willy v.d. Kerkhof/Valke, de uit schakeling van Morgan, de op bouwende werkzaamheden van Willy van der Kuijlen en de effec tieve arbeid van de Rotterdamse defensie, die werkelijk geen kans weggaf. Sparta's counters bleven gevaar lijk, getuige de doorbraak van Van Staveren die, zwaar gehinderd door Willy van de Kerkhof, op enkele centimeters miste. Kees Rijvers had voor de tweede helft Postuma gewisseld voor de jeugdige en wegens studierede nen nimmer optimaal de training bezoekende Willy Janssen. Hij gaf de Eindhovense aanval meer snel heid, en stichtte vooral meer ge vaar. En dat was hard nodig want Sparta had tien minuten na rust de leiding genomen. De goed werkende doelman Van Engelen had slordig uitgegooid, waardoor de bal terecht was gekomen bij Jo van Zoest, die met èèn oogop slag het gat tussen de te ver voor zijn doel staande doelman en het net zag. Van afstand lepelde hij de bal over Van Engelen heen: 0-1. Gelijk PSV, op verzoek van de tv de tweede helft in witte shirts ge huld, sloeg onmiddellijk terug, in dezelfde minuut. De zo attente Rotterdamse defensie verkeerde blijkbaar nog in de vreugderoes toen Deijkers de pass gaf naar de vrijstaande Janssen die feil loos uithaalde: 1—1. Pal daarop verzuimde Balkestein de stap naar voren te zetten waardoor Lubse kon passen naar Deijkers die ook raak schoot: 2—1. Sensa tie volop in de riante Eindhoven se voetbaltempel waar Sparta weigerde zich over te geven. Petescu: „Diedoelpunten zijneen kwestie van routine. Ze kwamen alle twee van rechts waar Van Tiggelen nog te weinig ervaring heeft. Maar hij zal een grote worden". Sparta, en dat werkte zo mee aan die prikkelende tweede helft, nam alle risico's. Balkestein schoof naar het middenveld, waardoor steeds interessante krachtmetin gen ontstonden tussen de drie aanvallende PSV'ers en de uit eveneens drie man bestaande ver Gerrie Deijkers ontloopt doelman Pim Doesburg nadat hij de winst voor PSV heeft veilig gesteld. dediging van Sparta. Van Zoest en Van Staveren wisselden van positie. Petescu: „We speelden de gehele wedstrijd met risico. Jan sen en Van Tiggelen moesten steeds opkomen en dat deden ze. Er was afgesproken dat Balkes tein zou opschuiven als we op achterstand zouden komen". De impulsen van Balkestein leidden tot angstige momenten voor het doel van Van Engelen waar Mor gan eindelijk een kans kreeg om te stoppen maar door zijn eigen Van Staveren omver werd gelo pen, waar Van Tiggelen tegen Van Engelen aankopte en Valke zijn enige slechte beurt maakte door een vrije trap hoog over te mik ken. Geremd De vuurkracht van Van der Kuij- len ondervond Doesburg die een ongelooflijk hard schot op de vuist moest nemen waarna hij de inzet van Willy van de Kerkhof nog de baas kon omdat de bal op het zachte maar goed be speelbare veld werd geremd. Lubse's rush eindigde tegen de uitgelopen Doesburg waama Deijkers via de paal het open doel miste. Dat alles maakte de strijd onge meen boeiend. Rijvers: „We had den zo'n tweede helft nodig, én de zege op dit sterke Sparta. Het zal in de toekomst gevolgen heb ben want we hebben onszelf wat meer hervonden". Petescu: „On ze selectie is wat dun maar als straks Verbeek terug is op het middenveld en Van Gaal deze vorm behoudt, blijf ik net zo tevreden als ik nu ben. Ten eerste heeft het publiek een fijne wed strijd gezien, ten tweede ben ik bijna aan de twintig punten geko men die ik me voor de eerste competitiehelft had voorgesteld". HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 55. Van Zoest 0—1 55. Janssen 1—1, 56. Deijkers 2—1. Scheidsrechter: Van Etteko ven. Toeschouwers: 21.000. PSV: Van Engelen; Krijgh, Ste vens, Van Kraay, Brandts; Poort vliet, v.d. Kuijlen, W. v.d. Kerkhof; Postuma (Janssen). Lubse. Deij kers Sparta: Doesburg; Jansen. Marijt, Balkestein, Van Tiggelen; Van Gaal, De Goey, Valke; Van Zoest. Morgan, Van Staveren. i VOLENDAM Met een onverval ste hattrick schoot Frank Kramer tegenstander NAC naar de ne derlaag. Jan Mak, Volendams oefenmeester, had het al zo lang geroepen: „Alleen met aanval lend voetbal kunnen we de laat ste plaats veriaten". Dat deed zijn ploeg gisteren dan ook. Kramer bracht zijn ploeg aan de leiding en nog geen minuut later was het 2—0 toen hij de bal van Bijvank kreeg toegeschoven. „Buitenspel" riep heel NAC, maar Thomas kendse de treffer toe. Doordat Vreijsen geen ruimte kreeg van De Boer en Goodlass evenmin van Molenaar kwam er aanvallend niet veel uit NAC. Ook niet toen Storm werd ingezet voor Goodlass. De politie moest aantreden om de Bredase jeugd, die Bloem met vuurwerk bestookte, in het gareel te houden. Het haalde Votendam niet uit de concentratie. Een kwar tier na de rust voltooide Frank Kramer zijn hattrick. Hij gaf aan zijn vreugde ongebreideld uiting en plooide een ieder na afloop een gulle lach om de lippen door op te merken: „Ik was diep teleur gesteld omdat ik niet tot dé selectie van Zwartkruis behoorde en wilde wat laten zien. Welnu, het Nederlands elftal zit met een spitsprobleem. Hier staat hij". Zwartkruis heeft je niet gezien werd opgemerkt. „Dan zat hij bij de verkeerde wedstrijd", aldus de onverbeterlijke Frank Kramer. Scoreverloop: 25. Kramer 1—0, 26. Kramer 2—0, 60. Kramer 3—0. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 5500. Volendam: Bloem; K. Molenaar, Guyt, André, De Boer; Tuyp, Bond, Jonk; Kramer, Plat (P. Mo lenaar). Bijvank (Kwakman). NAC: Van Eenennaam; Beusen- berg, Budisic, Dierckx, Krijnen; Joore, Quaars, Mohorovic; Vreij sen. Sprangers, Goodlass (Storm). irs en tegen ?n ei zaken iet di ire mi Bit dal :eyeno< 3 groot il op >p 28 i issariA amatei tgreep i nd en intnom tie in iten ah ARLEM Plan-17 is mislukt Het Idee van de gebroeders Molenaar in, Jds 9sée!e selectie van AZ met vrouw en kroost gratis te laten rabbelen In hun winkel als AZ de winterstop zou bereiken met puntentotaal van 22, zal niet verwezenlijkt worden. Vorige week u (1—2) en gisteren Haarlem (2—3) zorgden ervoor dat de spelers n AZ hun kerstgeschenken uit eigen zak moeten betalen. Medelijden il de Alkmaarders is overigens misplaatst want de honderdduizend kien die de modale AZ'er per seizoen beurt, moet ruimschoots >n!frelkend zijn voor een aardige surprise onder de kerstboom. Kees Kist gaat onderuit. Symbolisch voor zijn ploeg die door het laaggeplaatste Haarlem ook beentje werd gelicht. nadat Haarlem een voorsprong van 3—0 had gebouwd, toonde AZ zich bereid om voor elke grond te knokken. AZ kwam te laat tot inkeer, iffcliswaar gaven Kist en Nygaard de eindstand een draaglijker aanzien, maar het privéfeestje van y Hughes kon toch niet meer verstoord worden, ze trainer maakte van het prestigeduel met AZ ware happening. Compleet oorlog voerde hij ie stellfi zijn Alkmaarse collega Georg Kessler. die hij V op keer voor joker zette met een roltong, een '"navalesk attribuut dat vooral bij kleine kinderen lal in trek is. onmin, al vele jaren, tussen Hughes en Kessler jgt nog een staartje. Begin februari begint Hughes de KRO met een televisiesportkwis. Gepland is AZ'67 de eerste gastploeg van Hughes wordt, boos maakten de Molenaars zich echter over voor aap zetten van Kessler dat de gebroeders W weten dat AZ overweegt om te weigeren in de kwis van Hughes te komen. Barry als reactie daarop: "Dat typeert die mensen uit Alkmaar. Enorme lange tenen hebben ze. Geen greintje gevoel voor humor. Ze bekijken het allemaal maar. Als ze niet komen, nodig ik toch een andere club uit". Als een leeuw Inmiddels hadden de teams een bij vlagen nogal heetgebakerde strijd uitgevochten omdat Haarlem zich als een leeuw verweerde tegen het kwalitatief natuurlijk veel sterkere AZ. Scheidsrechter Gerard Jonker was er nauwelijks tegenop gewassen, waar door het duel een aantal malen lelijk uit de hand dreigde te lopen. Het bleef gelukkig bij een ontoelaatbare actie van Hugo Hovenkamp, die met een onvervalste kopstoot Frans Reuser tegen de aarde knikkerde. Jonker zag daar overigens niets van,' waardoor Hovenkamp er met een gele kaart afkwam. Voorlopig, want het is alleszins waarschijnlijk dat Hovenkamp. die rood had moeten krijgen, alsnog een duw krijgt omdat de televisiebeelden duidelijk onderstreepten dat Ho venkamp een kopstoot uitdeelde. Sensatie derhalve binnen de lijnen, paniek in de defensie van AZ, waar Meskovic weer eens nadrukke lijk onderstreepte dat hij een slechte doelman is. Zelfs Kessler kon hem na afloop niet langer bescher men: "Net als tegen Ajax is een persoonlijke fout van onze doelman ons fataal geworden. Erg spijtig, zeker nu de achterhoede zo goed draait". Blunders Kort voor het rustsignaal van Jonker ging Meskovic voor de eerste maal de boot in. Hij verkeek zich volledig op een hoekschop van Frans Reuser, waardoor AZ op een psychologisch belangrijk moment tegen een achterstand aanliep. Twintig minuten na de'pauze blunderde Meskovic opnieuw door onder een slappe Inzet van de leep doorgebro ken Van Leen heen te duiken. Alleen bij het derde doelpunt van Haarlem ging Meskovic vrijuit. Toen faalde Spelbos in een man-te gen-man-situatie met Haar. Voor de jeugdige Boc- kling was het vervolgens een koud kunstje om 3—0 te scoren. Pas vanaf dat moment deed AZ wat terug. Ook zonder Peters (ziek) en De Graaf (nooit op zondag) legde AZ Haarlem op de pijnbank. Meer dan twee tegentref fers leverde het wanhoopsoffensief echter niet op. En terecht niet, want Kessler had gelijk, toen hij na afloop onomwonden stelde: "Haarlem heeft ver diend gewonnen. De ploeg heeft keihard gewerkt, wij niet. Voor mij is het onbegrijpelijk, maar vooral de jonge spelers hebben het er lelijk bij laten liggen. Gelukkig hebben we nu een paar dagen rust. Kunnen we een beetje bijkomen van de klappen die we gekregen hebben". ROB HARTOG MANCHESTER Het bestuur van Manchester United heeft be sloten geen contract te sluiten met de Argentijnse voetballers Ubaldo Fillol en Daniël Passarel la omdat ze te duur zijn. Dit is meegedeeld door manager Dave Sexton die over de aankoop had onderhandeld met de club van het tweetal. River Plate. „Ze vragen teveel", aldus Sexton.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13