tl Parker soepel langs BOB oördinator Boverman ziet kleine roep atleten naar Moskou gaan GROOTSE ZEGE WIERSMA OP CLERC Si Passarella en Fillol op verlanglijst Bouwhuis twee overwinningen My.Vessies eerste geplaatst 16KNAU MET SPONSORS IN ZEE Amateurs ïyenoord itiseren rofbestuur !22 Boek van de Maand: Bijna honderd veelgelezen schrijvers brengen spanningen ontspanning, humor en Kpntroering in hetTotale Leesboek 11 Je weet niet watje leest!' Sanders en Havermout- of rijstepap halve liter tijdelijk i ;mbiPQRT LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 PAGINA 15 [van onze sportredactie) trecht - Nog geen twee maanden geleden lende Bob Boverman zijn ontslag als akgroeptrainer superlange afstand van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie in. Een paar weken later werd hij Kis trainingscoördinator weer binnenge- laald. Een wat ongebruikelijke rentree 'oor een man, die in het recente verleden 'elle kritiek had geuit op de wijze waarop iet trainingsplan werd uitgevoerd en dan ook door de sollicitatie-commissie van te KNAU niet als de geschiktste kandi- laat voor de post van trainingscoordina- r naar voren werd geschoven. De keus van de commissie viel op Chris Buitelaar, lie echter om uiteenlopende redenen niet cceptabel genoeg werd geacht om de erantwoordelijke functie te kunnen be ft annen. Vervolgens werd alsnog een esprek met Boverman gearrangeerd met is resultaat zijn benoeming. Vanwaar de plotselinge ommezwaai van de nieuwe trainingscoördinator? Bob Boverman: „Het trainingsplan, dat anderhalf jaar geleden werd samengesteld blijft hetzelfde. Alleen wil ik er een andere, meer op professionele leest geschoeide, benadering aan geven. Ik geloof nooit dat we de in het plan opgesomde doelstel lingen zullen halen en daarom wil ik tussenlig gende fasen nader omschreven zien. Korte termijnplanning dus, waarmee ik wil trachten meer rust in de beleidsgroep training te bren gen". Inmiddels heeft hij de sectiewedstrijdsport, waarmee zijn beleidsgroep nauw zal moeten samenwerken, een discussienota voorgelegd, waarin hij een meer directe ondersteuning van top, subtop en jeugd bepleit alsmede een intensiever contact met clubtrainers met als achtergrond vanaf 1980 tot een decentralisatie van de bondstrainingen te komen. In wezen wijken zijn ideëen als trainingscoórdinator nauwelijks af van die van zijn voorgangers. Voordeel is misschien wel dat hij van hun fouten heeft kunnen leren en dat kan hem stellig van pas komen in het komende voor- Olympische jaar, waarin met het Nederlands Olympisch Comité zaken moeten worden ge daan. Trouwens, ook de Europese jeugdkam pioenschappen, die komend seizoen op het programma staan, zullen veel van zijn beschik bare tijd opeisen. Strenge selectie Afgaande op de ervaringen tijdens de EK in Praag ziet het er niet naar uit dat het NOC ditmaal veel water in de wijn zal doen en derhalve een strenge selectieprocedure zal volgen. Bob Boverman sprak in dit verband zelfs van een ploeg van niet meer dan tien atleten en dat is heel wat minder dan de vierendertig die eind augustus op de titelstrijd in Tsjecho Slowakije werden losgelaten. Toch hoeft de KNAU niet helemaal te wanho pen aangezien het er volgens voorzitter Wim de Beer naar uitziet dat in de aanloopperiode tot de Spelen door het NOC hetzelfde budget als vier jaar geleden beschikbaar wordt gesteld. De Beer: „Voor we naar Praag gingen, is op 7 augustus al met een delegatie van het NOC over de financiën gesproken. Daar werd de afspraak gemaakt dat wij met een plan zouden komen dat als eerste aanzet kan dienen tot een eensluidend standpunt over de te volgen selectieprocedure. Het staat in ieder geval vast dat het halen van de limieten slechts één van de criteria is waaraan de atleet zal moeten voldoen". Binnen afzienbare tijd valt in ieder geval wel de bekendmaking van een voorlopige selectie voor de Spelen te verwachten. Deze atleten zullen een aantal trainingsstages volgen en ook in maatschappelijk-medische zin zo goed moge lijk worden begeleid. Wat dat betreft verwach ten Wim de Beer en de zijnen veel van de onder supervisie van Hans Keizer opererende medische commissie, die de nu eenmaal blessu re-gevoelige atleten heel moet zien te houden. Daarvoor zal vanzelfsprekend ook dieper in de geldbuidel moeten worden getast. Vandaar de contacten tussen de in het zakenleven opgegroeide Wim de Beer en de van de Amster damse marathon bekende Michel Lukkien, die de taak heeft gekregen de KNAU aan een aantal waardevolle sponsors te helpen. llllllllllllllllllllllimillllllllimillllllllll de vf I onze sportredactie) TFRDAM De algemene ^vergadering van de ama- ^lub Feyenoord heeft het |den van voorzitter Van |vliet, secretaris Nieuw en commissaris De Jong Ie Stichting Profclub Feye- d geëist. begin van dit jaar kwam ifinitieve scheiding tussen lateursectie en de betaalde g van de Rotterdamse :ot stand. De professionele the hk werd toen in de stichting N I-gebracht en Van Zand- i Nieuwland en De Jong llren vanuit het hoofdbe- van de oude club automa- door naar de nieuwe Stich- De leden van de nu apart 'rende amateurclub zijn ïchter niet eens met deze van zaken en vinden dat !t recht hebben om zelf drie lidaten voor het stichtings- ur te stellen. Voorlopig (iet trio echter niet van zijn fe worden gewipt. Zandvliet, Nieuwland en Jong hebben vooral kritiek bgen vanuit de amateursec- Bnwege het feit, dat toege- fe structurele wijzigingen in (ofsector nog steeds niet tot I zijn gebracht (Van onze basketbalmedewer ker) Oud-Beijerland Op zich be schouwd had de inhaalwed strijd BOBParker best een spannende pot kunnen worden. Het was BOB, dat zes weken geleden zonder Amerikanen spelend, Parker behoorlijk in de problemen bracht. Met Ame rikaanse versterking werd daarna zelfs de uitwedstrijd tegen NN Donar gewonnen, kortom, er was maar d&t voor nodig om een spannende wed strijd tegemoet te zien. Dat die er niet kwam had velerlei oor zaken, maar kortweg gezegd had Parker aan twee tempover snellingen genoeg om met 96—109 te winnen. Er viel een en ander te beleven in Oud-Beijerland, zoals bij voorbeeld de BOB-Amerikanen Mike Schultz en Ed Murphy, die een half uur voor aanvang van de wedstrijd uit bed moesten worden gehaald. Ook de wed strijd was niet vrij van inciden ten. Het arbitersduo verklaarde de bucket tot vrije zóne waar met name BOB alles mocht. Zo viel er zeker twintig keer een overtreding van de 3-seconden- regel te noteren, die niet werd gezien. Laatste opvallend aspect was Dave Kyle, die als power- forward mocht spelen en liet zien dat hij dat best leuk vond. Parker tastte de eerste acht minuten wat af. Woudstra scoorde en verdedigend werd al heel snel duidelijk, dat BOB alles in dienst stelde van de zojuist ontwaakte Schultz en Murphy. Alle ballen werden in de richting van dit tweetal ge stuurd en daar eenmaal aange komen, was het bekeken met de BOB-aanvallen want zowel Murphy als Schultz schoten graag en veel. Blom had na 9 minuten bij een 2020 stand zijn antwoord klaar. Plaat schonk bijzondere aandacht aan Murphy, terwijl Schultz in de bucket werd klem gezet door Kip enlater Kyle. Aanvallend ging het tempo om hoog, Bruinsma was sterk in de rebound, en terwijl BOB vijf minuten lang niet scoorde, tilde Parker de stand naar 20—32. In het zelfde tempo werd met 40—54 de rust bereikt. Saillant detail was dat Collins de laatste minuten de plaats van Plaat innam, zodat er in feite vijf forwards in het veld stonden: Colling—KyleBruinsma Woudstr en Van Rooden. Kyle, als powerforward, startte ook in de tweede helft. De Ameri kaan kwam los en deed 20 minuten lang heel aardige din gen. Kyle is echter als center aangetrokken, Leiden heeft for wards genoeg, terwijl een echte center bittere noodzaak is. Er zal dus ongetwijfeld nog het een en ander gesleuteld moeten worden. De tweede helft was voor Par ker. De ploeg deed het heel leuk, combineerde knap en speelde duidelijk met zin en creativiteit. Met 67—93 werd de strijd op slot gedaan en kon gas worden teruggenomen. Murphy schoot zich naar zijn 35 punten en met 96109 was de zestiende Leidse competitiezege een feit. Het vol gende treffen in het drukke Leidse programma is vrijdag, als Parker in Dordrecht tegen Frisol speelt. Scouting Parker: Bruinsma 25 pt 86 15 reb; Colllins 24 60 8; Plaat 18 53 2, Woudstra 18 62% 8; Kyle 14 58% 10; Van Rooden 8 80% 2; Kip 2 25% 2. Schot team: 62 MacLeod manager van Motherwell MOTHERWELL - Ally Ma- cLeod, oud-bondscoach van Schotland (onder meer tijdens het eindtoernooi om het we reldkampioenschap in Argenti nië), verlaat na slechts drie maanden de club Ayr United en wordt de nieuwe manager van de Schotse eredivisiever eniging Motherwell. Motherwell maakte gisteren be kend een akkoord te hebben bereikt met MacLeod, die met onmiddellijke ingang bij zijn nieuwe werkgever aan de slag gaat. Hij is de opvolger van Roger Hynd, die mede naar aanleiding van de slechte resul taten drie weken geleden ont slag nam. Motherwell staat op dit moment onderaan in de Schotse eredivisie. LE CASTELET De Westduit- se autocoureur Jochen Mass, die in augustus op Silverstone zwaar gewond raakte, heeft weer gereden. Hij testte zijn nieuwe wagen. ROOSENDAAL Feyenoord speelde in Roosendaal een oe fenwedstrijd tegen RBC (ama teurs eerste klas) en won met 50 door treffers van Melis (strafschop), Notten, Houtman en Petrursson (2). Van coach Menotti mag de mateloos populaire doelman Fillo wel gaan maar Luque niet. Manchester United heeft geld genoeg LONDEN De Engelse eerste divisieclub Manchester United heeft er ruim vier miljoen gulden voor over om Daniël Passarella en Matildo Fillol, respectievelijk aanvoerder en doelverdediger van het Argentijnse voetbalelftal dat in juni wereldkampioen werd, aan te trekken. Zowel de 25-jarige Passarella als de drie jaar oudere Fillol spelen voor River Plate. De clugs zijn reeds aan het onderhandelen en maandag 18 december wordt een beslissing verwacht. De Engelse club, die zich tien maanden geleden ook al versterkte met de Schotse internationals Gordon McQueen en Joe Jordan (daar was ongeveer hetzelfde bedrag mee gemoeid), toonde ook interesse voor spitsspe- ler Leopoldo Luque, maar hem willen de Argentijnen voor geen goud kwijt. Ondanks deze enorme investeringen is Manchester United de enige Engelse club, die niet in de schulden zit, maar een positief banksaldo heeft. Bij iedere competitiewedstrijd stroomt Old Trafford vol met 60.000 toeschouwers. Luis Cesar Menotti, de succesvolle Argentijnse bondscoach, zal minder in zijn schik zijn met een eventuele overgang van Passarella en Fillol naar Engeland. Menotti, die onlangs de verbintenis met de Argentijnse voetbalbond met vier jaar verlengde, zag eerder Ardiles, Villa (beiden ingelijfd bij Tottenham Hotspur) en Tarantini (Birmingham City) reeds vertrekken naar de bakermat van het voetbal. AMSTERDAM Na de tweede ronde van de internationale damvierkamp te Amsterdam heeft Harm Wiersma de leiding genomen. De nog altijd regeren de- wereldkampioen won in grootse stijl van Rob Clerc, terwijl de Russen Tsjegolev en Gantwarg de punten deelden. Na dezelfde opening als in de vijfde matchpartij tussen beide spelers in de tweekamp ge speeld in februari in Amster dam, vervolgde Wiersma op de zesde zet met een andere voort zetting. Het gekozen spel van zijn tegenstander bestreed Clerc door een hekstellingfor- matie, die hij met zijn tiende zet innam. Waarschijnlijk ver rassend was Wiersma's 22e zet voor de Amsterdammer, die hierna naar de bordrand uit week. De wereldkampioen kreeg een geweldig positioneel overwicht in het centrum en drong zelfs bij de 24e zet met een stuk diep de linies van Clerc binnen, die zich genoodzaakt zag deze lastige opponent bij de 34e zet te verwijderen. Clerc bleef echter met enkele zwakke punten in zijn stelling zitten, hetgeen door Wiersma vakkundig werd aangetoond. In schitterende positionele stijl werkte hij de partij af en gaf de zich heftig verwerende Clerc geen kans. Wel probeerde de Amsterdammer om via het offe ren van twee stukken de dam- lijn te bereiken, maar Wiersma won elegant door een eindspel motief. Ook de beide Russen gaven er blijk van de strijd aan te willen gaan. Vooral Gant warg was tot geen enkel com promis bereid. De Russische nationale kampioen probeerde het bij de dertiende zet met een hekstellingformatie, maar moest door Tsjegolevs tegen spel bij de 23e zet laten verbre ken. Hierna ging het spel gelijk op en zonder schokkende ge beurtenissen werd remise be reikt. De stand na twee ronden: 1. Wiersma 3 punten: 2. Gantwarg en Tsjegolev 2; 4. Clerc 1. ADVERTENTIE Het nieuwe Boek van de Maand is het eerste Totale Lees boek dat er is verschenen. Het is dan ook een lekkere, dikke pil geworden, waarvoor zelfs de langste winteravonden te kort lijken. Liefst meer dan 430 pagina's dik. Ouderwets degelijk bepaald verhaal of fragment? Achterin kijkt u even wie het heeft geschreven. Zo leert u lezenderwijs de weg kennen in de wereld van het boek. Dat is heel wat waard. Veel meer dan de f 18,50 die u gedurende de actieperiode voor. Je weet niet ingebonden in fraaie linnen band. watje leest" betaalt. Er staan korte verhalen en Dit is een Boek van de Maand afgeronde fragmenten in van voor jaren, bijna honderd veel gelezen auteurs. Nederlandse en in het Nederlands vertaaldVan Couperus tot Leni Saris, van Multatuli tot Olaf J. de Landell, van Visser-Roosendaal tot Robbins, van Jan de Hartog tot Jan Cremer, van Godfried Bomans tot Simon Carmiggelt. Al lezend ontdekt u wie voor taan uw favoriete schrijvers gaan worden. U bent geboeid dooreen „Je weet niet wat je leest" in speciale Boek van de Maand oplage f18,50. Na6 januari 1979 f 32^0. De aanbieding is geldig van 7 december t/m 6 januari 1979. Echter zolang de voorraad strekt HILVERSUM De resultaten van de gisteravond in Hilversum gehouden draverijen zi|n: Falaveraprijs (2240 m): 1. Right van Boko (M. A. Pools) 3.32.0 - 1.26.9, 2. Riekie V.. 3. Ridicule. Toto: winnend 4.70, plaats 1.40 2.00 2.70, koppel 5.80. trio 109.60. Niet gestart: 3. Ronald van Hiddumen4. Robertino. Avilaprijs (1540 m): 1. Speedy Fortuna (C. D. Imming) 2.08.8 - 1.23.6, 2. Sinai. 3. Sandra M. Toto: winnend 2.70, plaats 1.501.703.80, koppel 7.00. Alcazarpri|8 (2000 m): 1. Ryansta Dartel (R. L. Pools) 2.48.4 - 1.24.2. 2. Robijn N, 3. Oval Pride. Toto: winnend 3.80, plaats 1.60 1.40 4.10, koppel 13.90, trio 523.20. Niet gestart: 11. Roland Draisi- Alcanta ra prijs (2420 m): 1. Rakker- Voome (M. Bouwhuis) 3.24.2 - 1.25.1, 2. Pluno W., 3. Ramona Bonheur. Toto: winnend 1.60, plaats 1.60 2.20 1.70, koppel 15.40. Niet gestart: 3. Rioca S en 4. Rififi. Segovtaprijs (2000 m): 1 Pandora Ko- mo (J Oosting) 2 46.5 - 1.23.3. 2. Patncia Lamour. 3. Parel Holland Toto winnend 6.70, plaats 3.00 2.50 5.20 koppel 21.90, trio 962.10. Criterium der amateurrijders (2000 m): 1Marleen Hanover (K. P. W. Ast) 2.49.6 - 1.24.8, 2. Rodney Fortuna, 3. Mon Reve. Toto: winnend 15.90, plaats 2.80 1.40 2.70, koppel 20.50. Niet gestart: 1Podo du Bois. Gerard van Maarseveenprijs (2000 m): 1. Okos (L Schoonhoven) 2.44.4 - 1.22.2, 2. Fiyoo, 3. Kaballus. Toto: winnend 3.80, plaats 1.80 2.50 5.40. koppel 23.90. trio 719.90. p Amatricewintericampl oenschappen (2440 m): 1. Lenneke G (Mw. M. A. L. de Kat) 3.25.1 - 1.24.1, 2. Luitenant Dixy, 3. Ormosa. Toto: winnend 22.40, plaats 4.60 2.70 4.30, koppel 87.90. Salamancaprijs (1600 m): 1. Prusso Supreme (M. Bouwhuis) 2.09.0 -1.20.6, 2. Nanda W. 3. Oh my Love. Toto: winnend 4.20. plaats 2.10 2.60 2.10, koppel 14.20, trio 195.70. Manzanaresprijs (2020 m): 1Robin H (P. J. Zandt) 2.58.0 - 1.29.0, 2. Renny, 3. Pretty Way. Toto: winnend 3.60, plaats 1.50 2.20 2.00, koppel 15.00. Totaal omzet totalisator: 419.711,00. Indoor-tennistitels HILVERSUM Elly Vessies en Louk Sanders, de nationale kampioenen op buitenbanen, zijn ook voor de strijd om de Nederlandse indoor kampioenschappen als eerste geplaatst. Het toernooi begint op vrijdag 15 december en eindigt op zondag en wordt gehouden in het Pellikaancentrum in Goirle. Bij de dames is Anneloes Schothorst, de huidige titelhoudster, als tweede gerangschikt. In totaal nemen twaalf speelsters deel aan het toernooi. Bij de heren is Thes Gorter achter Sanders op grond van zijn resultaten in het afgelopen satellietcircuit als tweede geplaatst. De 22-jari- ge Amsterdammer zal het in de tweede ronde mnoeten opnemen tegen de winnaar van de partij Rob Mentink-Maarten Keunen. Wouter Fok (als derde) en Martin Koek (vierde) comple teren het plaatsingsschema. In totaal nemen 24 heren deel. f Indoor kampioene Anneloes Schothorst tweede geplaatst. Sportwereld BRUNSWIJK Hertha BSC won door een doelpunt van Gersdorff een inhaalwedstrijd voor de Bundesliga tegen Ein- tracht Braunschweig. WEST ORANGE De Ameri kaan Dick Stockton won in West Orange zowel het enkelspel (6—4, 6—2 tegen Gorman) als met Van Dillen het dubbelspel (7—5, 6—3 tegen Ashe/Pasarell). SOUTHAMPTON De replay voor de kwartfinales van de Engelse Cup tussen Southamp ton en Manchester City eindigde in 2—1. ADVERTENTIE 69.j Alleen voor Melkunie-of Menken Landbouw produktcn.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15