I LEIDERDORP BEGINT IN VOORJAAR MET BOUWRIJP MAKEN BUITENHOF I Brand legt Noordwijkse bollenschuur in as Wassenaarse raad wi] gemeentelijk kantoor niet bij raadhuis Ja5 Zoeterwoudse partijen presenter ei beleidsplan voor komende jaren Bromfietser onder auto Militair van de weg KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 12 DECEMBER 1978 (bet: had gegs woo VOOl WOO zate club taali dat verc non- 1 J« voe opg ren' zo ven van niet b°' Katwijkse en Noordwijkse brandweer bedwongen het vuur NOORDWIJK Noordwijk blijkt de laatste dagen een brandbaar dorp. Ging in de nacht van zaterdag op zondag het Palace Hotel in de fik, gisteravond moest de brand weer opnieuw met groot mate rieel uitrukken, nu voor een uitslaande brand in een grote bollenschuur aan het Vinken- laantje. Gebruikers van een garage op het terrein zagen omstreeks half acht rook uit het drie verdiepin gen hoge pand komen en waar schuwden de tegenwoordige ei genaars. de gebroeders De Groot Mulder, die op hun beurt de brandweer alarmeerden. Het vuur raasde door de etages van de bollenschuur waar het in de vele houten stellingen gretig voedsel vond. De brandweer zette onder meer de hoogwerker in om de vooral op de bovenver diepingen woedende brand te bedwingen. Later kreeg men ook nog assistentie van de brandweer uit Katwijk en geza menlijk slaagde men er in het steeds weer oplaaiende vuur te doven. Voorkomen werd dat een in de nabijheid staand tot womng ingericht kantoor even eens een prooi der vlammen werd. Het platte dak en de bovenste verdieping van de bol lenschuur brandden vrijwel ge heel uit. De oorzaak was gister avond nog niét bekend. Het onderzoek wordt vandaag voortgezet. De reeds voor de oorlog ge bouwde schuur maakte deel uit van het vroegere bollenbedrijf van de firma C. Alkemade in het Vinkenveld. Zij stond vol met houten bollenstellingen, maar was al geruime tijd buiten gebruik. Een paar maanden ge leden ging de schuur over in handen van de gebroeders De Groot Mulder, die plannen had den om het pand in te richten tot opslagplaats van kistenma- teriaal. I ZOETERWOUDE De drie politieke groe peringen in Zoeterwoude CDA, PZ en VVD hebben een beleidsplan aan het Zoeter woudse college aangeboden. De opzet van dit na gezamenlijk overleg tot stand geko men plan is onder meer de bevolking inzicht te geven in het in hoofdlijnen vastgelegde beleid, dat het gemeentebe stuur gedurende de nieuwe raadsperiode zal gaan uitvoeren. In de komende vier jaar zal er op verschil lende manieren getracht worden de betrok kenheid van de burger bij het besturen van de gemeente te vergroten. Zo zal er over de invoering van dorpsraden worden ge sproken, de mogelijkheid van spreekrecht voor de burgers aan het begin van raadsver gaderingen zal onderzocht worden en ook zal worden bekeken welke raadscommissies voortaan hun vergaderingen een open ka rakter kunnen geven. Bovendien zal de voorlichting verbeterd worden via een nieu we opzet van het gemeentelijke huis aan huis blad „Dichterbij" en het houden van hoorzittingen. De gebrekkige huisvesting van verschillende verenigingen in het dorp zal al in 1979 aan de orde komen. Daarmee is niet gezegd dat er in het komende jaar ook al een oplossing zal komen, maar op op enkele punten reeds uitgevoerd. Om een welzijnsbeleid formuleren, inzicht te verkrijgen in het vorderen van Een op te stellen gemeentelijk stnj de uitvoering van de nota is het noodzake lijk een planning te maken, die aangeeft wanneer welke zaken moeten worden gerea liseerd. Op deze manier weet dan ook de bevolking wanneer de verschillende werken plan zal ondermeer de aanwijzing va woningbouw te bestemmen terrein^ nen te bevatten. Ook dit plan zal ee op langere termijn dienen te bevattf" betrekking tot de Geerpolder wordj uitgevoerd gaan worden. Op zo kort moge- merkt dat deze polder niet de bestei lijke termijn zal geprobeerd worden het van water-rekreatie mag krijgen, o3 fietspad langs de Nieuweweg te realiseren, de wensen van Zoetermeer. VolgeiT Zelfs wordt de aanleg van een wandelpad zullen er toch echt beslissingen gJ ernaast overwogen. Reeds eerder was men van de noodzakelijk heid van financiële meerjaren-planning overtuigd. Zo rond 1980 hoopt men dan over de definitieve vormgeving diJ ook eindelijk een systeem hiervoor gereed jarenlang voortduurt zijn voor alle I te hebben. politieke partijen een bron van eil Om straks in aanmerking te komen voor Om Zoeterwoude als landelijke, gnj moeten worden omtrent het open I tussen de Dorpsstraat en de dr. Boil straat. De huidige situatie en de onzell rijkssubsidie het welzijnsactiviteiten vooral ook zelfstandige gemeente te 1 betreft is de opstelling van een „welzijns- den heeft de gemeenteraad ook op b plan" noodzakelijk. In 1979 zal dan ook al een eerste inventarisatie van alles dat met het begrip welzijn te maken heeft, plaatsvin den. De Zoeterwoudse inwoners en instellin gen die zich met welzijn bezig houden. lijk gebied een lange termijn de plannen van het rijk inzake een J ciale- en gemeentelijke herindeling! alert gevolgd te worden. Als het in 19B op aansluiting op het kabeltelevisienf moeten hierbij vanaf het begin een grote komt, zal de Zoeterwoudse ingezetel inbreng hebben. Omdat het begrip welzijn op zoveel verschillende manieren geïnter preteerd kan worden achten de drie partijen korte termijn dienen deze problemen toch het ook van politiek belang een gezamenlij- behandeling genomen te worden, aldus de drie partijen. De verkeersnota daterend van april '78 is ke nota hieromtrent uit te brengen. Hierin aansluiting kunnen beslissen. I gens bespeurt men nog wel wat prol| omtrent kabeltelevisie, zoals b.v. staande gemeenschappelijke antelj richtingen. Op de raadsvergadering zal de gemeenteraad dan duidelijk de prin- december zal het beleidsplan bes® cipiële uitgangspunten van het te voeren worden. WASSENAAR Na een lan ge en vooral grimmige dis cussie heeft de gemeenteraad gisteravond gekozen voor huisvesting van gemeentelij ke diensten in een nieuw te bouwen kantoor in of bij het centrum van het dorp. Daar bij ging men in tegen de wens van het college om de diensten te huisvesten in nieuwbouw bij het huidige raadhuis De Paauw. De zich al jarenlang voortslepende discussie over de nieuwe huisvesting werd daarmee gisteravond afgerond. De discussie omtrent de huis vestingsplannen was ogen schijnlijk in een impasse ge raakt toen de VVD-fractie onlangs in een perscommuni qué liet blijken geen voor stander van uitbouw van het raadhuis De Paauw te zijn. Deze 'ommezwaai' van de WD-fractie verraste de ge meenteraad, vooral de CDA- fractie en het college. Het CDA noemde de verklaring van de WD zelfs een tijd bom onder de samenwerking. NA LANGE EN GRIMMIGE DISCUSSIE Burgemeester mr. K. Staab omschreef de handelwijze van de WD gisteravond als 'klun gelig'. De burgemeester had overigens nog meer noten op zijn zang: hij haalde fel uit naar de Vereniging van Vrienden van Wassenaar die volgens hem in de raadhuis- kwestie de grenzen van het toelaatbare heeft overschre den en de oppositie tegen de bestaande plannen heeft opge blazen. Burgemeester Staab zegde toe de verschillende suggesties om een kantoor in het cen trum fe bouwen te zullen la ten uitwerken. Maar hij^wilde ook bespreekbaar houden het alternatief voor een klein kantoor in de huidige té rij bij het raadhuis en having van Huize Kj- Toen het op stemming! kwam toonden twaalf i den zich voorstander^ huisvesting in het acht raadsleden behË hun voorkeur voor eeii tralisatie bij het huidigej Voorschotense kunstkring twist over expositieruimte VOORSCHOTEN - Molenlaan 3, een haveloos vervallen pand, zorgt de laatste maanden voor opschudding zowel onder de raadsleden als onder de leden van de Kunstkring Voorscho ten. Het pand, voormalig atelier van de kunstschilder Willem Schrofer, is door de gemeente Voorschoten ten verkoop aan geboden en mevrouw Hannie Schrofer-Bal wil wel eigenares se worden. De financiële experts uit de Voorschotense gemeenteraad hebben een aangepaste prijs bepaald omdat mevrouw Schro fer-Bal bereid is om het ateker en de expositieruimte in takt te laten. De verkoopprijs ligt rond de 70.000 en de koopster ver plicht zich om het pand te res taureren volgens de voorschrif ten van CRM. Tot vorige maand leek er mets meer in de weg te staan om tot overdracht over te gaan. Op dat moment kreeg de Voorschotense gemeente raad een brief van de Kunst kring Voorschoten, waarin voorzitter Willem Vis twijfels uitsprak over het voortbestaan van het atelier en de expositie ruimte. Het bleek allemaal een intern verschil van mening te zijn tussen het ene deel van de Kunstkring Voorschoten dat meende gratis te moeten expo seren en het andere deel van de Kunstkring, dat bereid was om mevrouw Schrofer te laten delen in de eventuele verkoop winst om zo de expositieruimte rendabel te maken. De Voorschotense gemeente raad begrijpt weinig van de tweespalt binnen de Kunstkring Voorschoten en wethouder Mar selis heeft al verklaard dat met deze ruzie binnen de kunstkring de kunst allerminst gediend is. Wanneer er geen overeenstem ming bereikt wordt tussen me vrouw Schrofer en de kunst kring dan is het heel goed moge lijk dat de gemeenteraad besluit het pand bij opbod te gaan verkopen. STOMPWIJK Een 16-jarige Stompwijker is gistermiddag rond kwart over vijf gewond geraakt toen hij met zijn brom fiets onder een vrachtauto raakte. De bromfietser reed op de Jan Koenenweg in de richting van Zoetermeer. Ter hoogte van het Oosteinde werd hij volgens de politie gesneden door een vrachtwagen, bestuurd door een 50- jarige inwoner van Stompwijk, die rechtsaf het Oosteinde op wilde rijden. De bromfietser werd met beenletsel opgenomen in het ziekenhuis St.-Antoniushove in Leidschendam. Een militair raakte gistermiddag op de Lisseweg de macht over het stuur kwijt: de drie-tonner reed van het wegdek en belandde in de sloot. Op eigen kracht kan het voertuig niet meer op de weg komen. Twee hydraulische kranen van een Sassenheims bedrijf waren nodig om het gewichtige karwei te klaren. ZOETERWOUDE Woensdag avond 13 december houdt de hervormde gemeente in Zoeter woude haar gemeenteavond. Om 8 uur zullen eerst de finan ciën van de kerkvoogdij, diako- nie en jeugdraad besproken worden. Iedereen kan dan zijn of haar vragen op dit gebied kwijt. Na de pauze zal er een heel ander soort dialoog plaats vinden. Na een inleiding van Wout Blomsma, maatschappe lijk werker in Huize „de Wei poort" zal er een gesprek over het werk in „de Weipoort" ge houden worden. Ook een psy choloog vertelt iets over zijn werk in genoemde inrichting. Bovendien zal er een film over dit onderwerp gedraaid wor den. Plaats: Ons Huis, Koster- WASSENAAR Op dinsdag 19 december 's avonds om 8 uur wordt in de aula van het nieuwe Adelbertcollege een kerstvoe ring georganiseerd voor alle Wassenaarse bejaarden. Mede werking wordt verleend door het christelijk showkorps „Ex- célsior" uit Delft onder leiding van de heer" H. Bakker, het UW-kleinkoor onder leiding van mevrouw Margot van Ruth en Rita van der Kooij en het koor van het Adelbertcollege onder leiding van dr. J. A. Brons. Het programma zal 11/2 a 2 uur duren. De toegang is vrij; ook vergezellende familie leden zijn welkom. In de pauze zal koffie verkrijgbaar zijn. OEGSTGEEST Onder het thema „Ziet u licht komt" wordt op vrijdag 22 december 's avonds om half negen in de Willibrord Kerk in Oegs de jaarlijkse KerkzangA gehouden. Muzikale med<\, ing wordt dit jaar verleen/ het koor en het muziek van het Leger des Hei Gouda. I LEIDERDORP De IJ dorpse Streekmuziekj „Rijnakkoord" geeft woe 20 december in de Dorp aan de Hoofdstraat haar concert. Aanvang 20.00 ui ZOETERWOUDE/LEIDE DORP De EHBO-verei „Meerbug" start op dinsd januari met een EHBO I cursus. Deze opleiding voDl eenheidsdiploma bestaat pe leerzame lesavonden van kw Inlichtingen en aanmeldiei voor deze cursus: bij met» R. de Vette, Lebuinesstrffo in Zoeterwoude, tel. 8967ir bij mevrouw Borst, Hub I straat 10 in Leiderdorp j; 894251 et J WASSENAAR Voor des keer zal op donderdag cember in de Dorpskerk aP I Plem een „kerstzangavon^ iedereen" gehouden wordfo avond zal om 8 uur ge^ff worden door burgemeestfo K. Staab. De samenzang begeleid worden door d«t monie „Excelsior" en de nist Wim Landsman. Verd r, den de Magnificatcantor ,j der leiding van Rien Ca^ de fluitist H. F. C. Hog d< op. Ds. R. Steenstra, henlsl predikant, zal een kort^ spraak houden en het slot^ zal worden uitgesproken^ pastoor F. Somerwil. 'mt IK -en A. Meerburg kandidaat wethouder LEIDERDORP De raadszetel die vacant is gekomen door het overlijden van CDA-wethobder C. Gordijn zal worden ingenomen door de heer A. Roest. De heer Roest is afkomstig uit de ARP en komt overeenkomstig de afspraken binnen het CDA-verband in aanmerking voor een benoeming tot raadslid. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van gisteravond werden zijn geloofsbrieven onderzocht. Op 21 december zal een korte extra raadsvergadering worden gehouden waarin het nieuwe raadslid door burgemeester M. A. van der Have wordt beëdigd. Tevens zal dan een nieuwe wethouder worden gekozen. Kandidaat hiervoor is het CDA-raad- slid A. Meerburg. De heer Meerburg (32) is leraar Economie aan de Christelijke Scholengemeenschap te Rijswijk. De heer Meerburg volgt de voetsporen van zijn vader die van 1958 tot 1974 wethouder van Leiderdorp is geweest. De heer Meerburg jr. maakte tijdens de vorige raadsperiode deel uit van de commissie bestuurszaken als burgerlid en was tot aan de gemeenteraadsverkiezingen afdelingssecretaris van de ARP. De verwachting is dat de heer Meerburg de portefeuille van wijlen de heer Gordijn, ruimtelijke ordening en openbare werken, huisvesting en milieuzaken, zal gaan beheren. LEIDERDORP Als het col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland geen roet in het eten gooit, kan in het voorjaar van 1979 begonnen worden met het bouwrijp ma ken van de eerste fase van het plan Buitenhof. De gemeente raad besloot gisteravond una niem tot onderhandse aanbe steding van de werkzaamhe den in het gebied Buitenhof- Oost. Lovende woorden waren er aan het adres van het college van burgemeester en wethou ders omdat men de in het provinciale streekplan. Zuid- Holland West aangekondigde beperking van het woning- bouwprogramma voor Leider dorp had weten te voorkomen. Dit betekende een hommage aan de twee weken geleden tijdens de begrotingsbehande ling overleden CDA-wethouder C. Gordijn, die op 1 november j.l. in een gesprek met gedepu teerde ir. Buysert had weten te bewerkstelligen dat met de eerste fase van Buitenhof mag worden begonnen en dat aan sluitend de ontwikkeling van de tweede fase ter hand mag worden genomen. Over de opvatting van de pro vincie dat daarna slechts voor de eigen inwoners zou mogen worden gebouwd maakt men zich niet te veel zorgen. De raad stelde zich achter de verwach ting van het college van B en W, dat Leiden er toch niet in zal slagen de opgedragen taak stelling ten aanzien van de woningbouw, met name in het begin van de tachtiger jaren, kan waarmaken. In het Buiten hof-Oost is rekening gehouden met 572 woningen. Ook het bejaardencentrum „Dillen burg" krijgt er een plaats. Van een opvoering van de woning dichtheid, zoals de inspecteur voor de Volkshuisvesting eist, wilde de raad niets weten. „Wacht niet op de uitspraak van de Provinciale Planologi sche Commissie maar speel „Va banque", stelde het CDA- raadslid Joop Tieken. De raad besloot voorts tot de instelling van een commissie die het gemeentelijke apparaat moet doorlichten en een perso- neelsplan opstellen. De raad benoemde ook in een reeks schriftelijke stemmingen de burgerleden voor de ver schillende raadsadviescommis- sies. Voor de 45 beschikbare plaatsen hadden zich 113 kan didaten opgegeven. De raad schaarde zich verder achter de bezwaren van de bewoners van de Hoofdstraat C. Los, J. van Leeuwen en M. Wesselman, die in een brief hun bezorgdheid hadden uitgespro ken over de vestiging van een discobar in het pand Hoofd straat 230. De raadsleden F. Leijnse (PvdA) en J. Hekkel- man (CDA) vroegen het college de vestigingsvergunning niet zonder meer te verlenen. Wet houder J. Bezemer (PvdA) van Economische AangelegenU, den stelde dat het college evf min gelukkig is met de ontwLi kelingen in de Hoofdstraf! maar dat het bestaande ll stemminsplan zich niet ver] tegen een horecavestiging. Ij grond hiervan is het colle gehouden medewerking te vj lenen. Wel zal de gemeente zfc stringent optreden bij de téi( passing van de bouwveroriij ning en verder zei de wethMj] der dat de gemeente de bet lingen uit de Drank- en Hore^ei wet kan hanteren om ongewt ste ontwikkelingen in de hafo; te houden h

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4