Argumenten De Visser zijn flauwekul" Regel uw bankzaken tijdig vóór de kerst Remises in damvierkamp Sterke deelnemers aan veldloop op Duindigt SELECTIES IJSHOCKEY LJANIC BONDSCOACH EGO-SLA VIË rORT 7LEIDSE COURANT DINSDAG 12 DECEMBER 1978 PAGINA 13 EPASSEERDE JOOP KOREVAAR WIL WEL WEG tf HAAG Joop Korevaar 't de smoor in. Voor het t in zijn tienjarige loop- n bij FC Den Haag is de volle verdediger gcpas- d en de argumenten zin- de Gouwenaar helemaal Op de van hem bekende jachtzame manier brengt Korevaar zijn kritiek fa- er woorden en daarbij t het hem dat hij zich niet in krasse kreten. Zelfs het jrd „controverse" neemt p Korevaar heel voorzich- in de mond, waar een ega niet zou schromen zijn jte ongenoegen in ferme van zich af te praten. is ook een gevolg van evaars karakter dat hij in afgelopen periode slechts 'maal onder vier ogen een jrek heeft gehad met Piet (isser, de oefenmeester die gebrek ,aan hardheid ver- „Dat is dan voor het eerst zeven, acht jaar dat ik et eerste speel", zegt Kore- met een sarcastische on- oon. „Ik ben het mét De ;r niet eens. Dat heb ik ook gezegd. Ik heb hem >ld dat ik zo'n argument wekul vind. Als je degra- :voetbal speelt, weet ik s wel waar mijn verant- irdelijkheid ligt", i laatste formulering ty- t Joop Korevaar, die zich ;ijn inmiddels al geruime durende betaald voetbal- ibaan immer een speler ide die velen tot voorbeeld zijn. En waar achtereen- [ens trainers als Teunissen, Jk, Boskov en Malatinsky n enkele moeite mee had- i blijkt voor Piet de Visser reden om Korevaar naast elftal te zetten. „De trainer me in de week voor de jr lerwedstrijd tegen FC ente, die we moeten spelen lat we de zondag ervoor met 2-0 van Sparta had- Joop Korevaar: ,,lk weet mijn verantwoordelijkheid den verloren, dat hij met niet vurig genoeg vond. Bovendien ging hij er toen vanuit dat Thoresen op he middenveld zou spelen (hetgeen overigens niet het geval was, want de Noor speelde centrumspits; red.) en dat hij dan liever Cees Tempelaar tegenover hem zou zetten. Ik heb niets tegen Tem pelaar, ik mag hem zelfs erg graag, maar mijn persoonlij ke, oprechte mening is dat Cees niet beter speelt dan ik. Bovendien was die nederlaag tegen Sparta bepaald niet al leen mijn schuld, het liep in die wedstrijd met de hele ploeg Koude douche De beslissing van De Visser ten aanzien van Joop Kore vaar kwam voor de deze week 28 jaar wordende verdediger vooral als een koude douche, omdat deze eindelijk dit sei zoen op zijn favoriete plaats (rechtsachter) kon spelen. Met een flinke dosis ambitie begon Korevaar aan deze nieu we fase van zijn loopbaan, maar hij dreigt nu de dupe te worden van twee factoren: het matige seizoen van zijn ploeg en de persoonlijke op vatting van De Visser over zijn spel. Hetgeen vooral een te leurstelling voor de Gouwe naar werd, omdat hij in het vertrek van Martin Jol en de komst van André Wetzel juist de stimulans zag om zich op nieuw te bewijzen. „Doordat er eindelijk een vaste rechter spits in de ploeg stond was het ook voor de verdediger daar achter een stuk plezieriger voetballen", zegt Korevaar, die overigens de opkomst en ont plooiing van Romeo Zonder- van met instemming heeft ga degeslagen. „En juist dan ge beurt dit. De Visser greep het feit-dat ik een lichte blessure had, waarvan ik overigens in mijn spel geen hinder onder vond, aan om tegenover de buitenwacht mijn passeren te verklaren. Als je zoiets over komt neemt dat wel je inspira tie weg. Ik had dertien wed strijden als rechtsachter ge speeld en daarin toch bepaald geen kleine jongens tegenover me gehad. Ik heb er helemaal geen moeite mee om kritiek te accepteren als ik slecht heb gespeeld, maar dat is naar mijn gevoel niet het geval ge weest. Dat heb ik De Visser ook gezegd. Maar hij is kenne lijk een andere mening toege daan". Niet warm Joop Korevaar, die in de voor bije weken toch enige keren heeft gespeeld als gevolg van een schorsing van Albertsen en een blessure van Tempe laar, kan niet warm lopen voor de veronderstelling dat De Visser hem op de bank heeft gezet om hem te prikke len. „Zo'n uitwerking heeft het op mij in het geheel niet", zegt de routinier. „Je kunt mis schien een jongen van 21 op zo'n manier motiveren, maar bij mij heeft het juist een averechts effect Ik kan het nog wél opbrengen om in het weekend in het tweede te spe len, maar als ik ook nog eens doordeweek bij het C-team zou moeten gaan trainen hoeft het niet meer voor mij. Onder deze omstandigheden heb ik er geen enkele moeite mee om aan een andere club te worden uitgeleend. Ik heb nog een contract voor anderhalf jaar en ik wil graag in een eerste elftal spelen". FRANK WERKMAN ^.HAAG Voor de wedstrijdenreeks tegen een Russische "Itie (eind december, begin januari) en de wedstrijden om ondusbeker in Denemarken (26-30 december) zijn twee nale ijshockeyploegen samengesteld. Het team dat naar marken gaat, is een jeugdploeg. Het toernooi om de usbekcr is de aanzet tot de Olympische voorwedstrijden, ationale a-ploeg is als volgt samengesteld: doelverdedigers van Bielsen (Heerenveen) en John de Bruin (Amsterdam); ligers Frank van Solt, Piet Nouta (beiden Heerenveen), Petmousek (Tilburg), Guus Bakker (Amsterdam); aanval- Jan Janssen, Larry van Wieren, Jack de Heer (allen Heeren- Klaas van de Broek (Tilburg), Ron Bertelink, Corky de uw, Jack Huizinga en Kurt Lensing (allen Amsterdam). Voor fA redstrijden op 29 en 30 december worden Rik van Gogh, Laarman, Johan Toren en Alan Pluimers (allen Groningen) de ploeg toegevoegd. Voor de duels op 2 en 4 januari komen ten Burgers (Tilburg), Henk Hillen, Jacko de Vos (beiden >rdam), Mari Saris en Harry van Heumen (Nijmegen) aan irt. Iploeg voor Pondusbeker: doelverdedigers Hans Christiaans ^Jurg) en John Schutters (Amsterdam); verdedigers Maarten ^^ers (Tilburg), Henk Hillen (Amsterdam), Peter Pennings (Den i), Joop Eerschot (Den Haag), Carry Beekink (Utrecht), Henk (Groningen) en Patrick Colijn (Den Bosch); aanvallers Hans Iders (Tilburg), William Klooster (Amsterdam), Tjakko de Vos sterdam), Mari Saris (Den Bosch), Peter van Ooyen (Den :h), Robin Saraber (Leiden), Wiebe Jongsma (Heerenveen), y van Heumen (Nijmegen) en Pim Mater (Nijmegen). rado De vroegere trainer Real Madrid, Miljan Milja- 47), die in onderhandeling met Chelsea, is benoemd >ondscoach van Joego-Sla- 'as dat reeds eerder in 1974, Jogo-Slavië deelnam aan indronden van het wereld- pioenschap in West-Duits- Nadat Miljanic naar Span as vertrokken, werd hij in o-Slavië opgevolgd door iMladinic, die van zijn post ontheven omdat Joego- ië bij het Europees kam- nschap van 1976 in eigen niet verder kwam dan de de plaats. Mladinic kwam terug, toen zijn opvolger, Slavko Lustica, enige maanden geleden de functie van bonds coach om gezondheidsredenen moest neerleggen. Als nationaal trainer staat' Mil janic voor een zware opgave want in de voorronden van de strijd om het Europees kam pioenschap 1980 is Joego-Slavië gestart met nederlagen tegen Spanje en Roemenië. Miljanic zou vorig jaar al tot nationaal trainer zijn benoemd, als bij de stemming in het bestuur van de Joegoslavische voetbalbond niet zoveel tegenwerpingen wa ren gekomen van de deelrepu blieken. Ook nu stemden Bosnië en Herzegowina tegen zijn kan didatuur. lidhollandse boksstrijd rgt zeven maandagavonden onze sportredactie) V HAAG De Zuidhollandse bokskampioenschappen voor Bteurs zullen niet minder dan zeven maandagavonden in ag nemen. 15 januari zullen de eerste duels worden geleverd in Dordrecht, kna volgen Rotterdam op 22 januari, eveneens Rotterdam 29 januari, Vlaardingen op 5 februari, Den Haag op 12 en ebruari en eveneens op 26 februari als de finales worden ikst van de A-klasse. strijd om de Nederlandse titels zal in een nader te bepalen lts of plaatsen beginnen op 4 maart indien er voorronden ig zijn, waarna op 10 maart de halve finales en op 12 maart eindstrijden worden gebokst. n 5 tot 12 mei worden in Keulen de Europese kampioenschappen g 'tganiseerd. Rob Clerc: remise teqen Wiersma Amsterdam In de eerste ronde van de gisteren begonnen internationale damvierkamp te Amsterdam zijn geen beslissingen gevallen. Clerc kwam remise overeen met Wiersma, terwijl de Russen Tsjegolev en Gantwarg in hun onderling duel hetzelfde deden. In dit dubbelrondige toernooi, met een goed gevulde pot van dertigduizend gulden aan startgelden en prijzen, gingen de vier internationale grootmeesters veelbelovend van start. Gegeven het feit, dat het verboden is om voor de vijftigste zet remise overeen te komen, leverden Clerc en Wiersma een felle strijd om de hegemonie van het centrum in een partij van de flankspelkarakte- ristiek. Toen een beslissing uitbleef, lanceerde Clerc met zijn dertigste zet een schijfoffer om hierdoor een doorbraak naar de damlijn te verkrijgen. Dit lukte inderdaad, maar door het goede verdedigen van de regerende wereldkampioen had Clerc te veel materiaal moeten geven om nog een positief resultaat te kunnen bereiken. De Russische nationale kampioen Gantwarg bood zijn landgenoot Tsjegolev een moeilijke spelkarakteristiek aan, die door de oud-wereldkampioen niet werd afgewezen. Een ingewikkelde partij was het gevolg. Rond de dertigste zet verloor Gantwarg een schijf maar hij had zoveel compensatie in de stand dat Tsjegolev het stuk direct weer terug gaf. Het resterende eindspel werd door beiden feilloos behandeld met remise als resultaat. Gerard Tebroke vindt een sterk veld tegenover zich in de cross op Duindigt. (Van onze atletiekmedewerker) Den Haag - Ter afsluiting van het jubileumjaar van de atletiekverenigingen V LTC (65 jaar) en Olympia'48 (30 jaar) organiseren beide clubs op zondag 17 december een internationale veld loop op en om de renbaan Duindigt te Wassenaar. Voor hét wedstrijdgedeèlte heeft een groot aantal atleten ingeschreven. Hoogtepunt zal de tien kilometer voor senioren worden. Op de dravers- baan verschijnt de nationale veldlooptop, alsme de sterke Engelsen, Duitsers en Belgen. Gerard Tebroke, Neerlands beste atleet bij de Europese kampioenschappen in Praag, zal een zeer sterk veld tegenover zich vinden evenals bekende atleten als Cor Vriend, Piet Vonk, Klaas Lok (winnaar van vorigj aar), Ad Buys en Ko van der Weijden die de strijd zullen aanbinden met de Britten Ian Thompson en Gerald Taylor en de Westduiters Michael Spöttel - Henning von Papen. Tevens is een ster' afvaardiging van de cross-country club van de Manchester Univer sity Athletic Union van de partij. Voor dit evenement hebben ook vijftig Belgische atleten ingeschreven. Ook prestatielopers, recreanten en gelegenheid slopers, lid van een sportvereniging of niet, kunnen zondag op Duindigt terecht. Zij kunnen kiezen uit een 1 1/2 kilometer voor de jeugd tot en met 12 jaar (13.30 uur), een 3 1/2 kilometer (13.50 uur) en een 7 1/2 kilometer om 15.15 uur. Van elke deelnemer wordt de tijd opgenomen en iedereen ontvangt aan de finish een herinne ring. Bovendien worden onder de deelnemers in deze categorieën via het startnummer enkele fraaie prijzen verloot. Het programma op Duindigt begint al om 12.00 uur met een KNAU-programma. De 10 kilometer voor senioren is om 14.15 uur. Inschrijven voor de drie prestatielopen is mogelijk zondag op Duindigt tot een kwartier voor de start van het betreffende nummer. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Opkomst in trainingspak is gewenst; toeschou wers hebben gratis toegang. Het geheel wordt in nauwe samenwerking met de Stichting Neder landse Draf- en Rensport en de Koninklijke 'Nederlandse Harddraverij en Renvereniging georganiseerd. ADVERTENTIE De laatste dagen van het jaar zijn razend drukke dagen voor uw bank. Daarom een vriendelijk verzoek: regel uw bankzaken die u vóór de jaar wisseling afgewerkt wilt hebben nog deze week. De gezamelijke banken en spaarbanken. ADVERTENTIE Zachte jonge jenever van De Stoocker.is jenever van'n puike kwaliteit. Dubbel gestookt e gebotteld in een karakteristieke literfles. \Jc' - n zacht van smaak. Is koel het lekkerst. Voor 12.95 haalt u 'm bij tenminste 1000 zelfstandige slijters. Hansi Miiller niet tegen Nederland FRANKFORT - Jupp Der- wall, de Westduitse voetbal- coach moest Hansi Mtiller laten vallen uit zijn voorlopige selec- tiegroep van negentien spelers voor de wedstrijd tegen Neder land op 20 december in Dussel- dorf. De strafcommissie van de West duitse voetbalbond heeft Müller voor vier wedstrijden geschorst Die straftijd zou zijn afgelopen op 16 december, waardoor hij beschikbaar zou zijn voor de vriendschappelijke interland wedstrijd. Door de afgelasting van de wedstrijd FCKol- n—VFB Stuttgart heeft Müller op 20 december pas driekwart van zijn straf uitgezeten en de reglementen van de Duitse voet balbond zijn erg duidelijk: „Een speler die uitgesloten is van wedstrijden in de nationale competitie is ook niet speelge rechtigd voor een vertegen woordigend elftal". Noorse schaatsploeg OSLO voor de schaatswed strijd Noorwegen—Nederland, die dit weekeinde in Larvik wordt gehouden, hebben de No ren behalve de drie overgeble ven „essen", (Amund Sjoe- brend. Kay Stenshjemmet en Jan Egil Storholt) bij de all- rounders een beroep gedaan op Henning Kaarud, Tom Erik Ox- holm en Oeyind Tveter. De ploeg is verder als volgt samen gesteld: sprint: Terje Andersen, Kai Ame Engelstad, Jarle Pe- dersen, Froede Roenning; da mes: Bjoerg Eva Jensen, Janne Tenmann en Ann Mari Tollef- sen; junioren: Ingemar Bredeli, Egil Hagen en Rolf Falk Larsen. Deelnemers NK dammen DEN HAAG Op het bondsbu- reau van de Koninklijke Neder landse Dambond in Dordrecht zullen begin volgend jaar de halve finales van de nationale damstrijd plaatsvinden. In groep één zijn ingedeeld: Geert! van Aalten (Huissen), Jannus van der Wal (Gronin gen), Sjoerd Visser (Damwou- de), Ad van Tilborg (Tilburg), Bouke Bies (Groningen), Jos Stikkel (Sappemeer), Ruud Pal mer (Nijmegen), Jos Hooyberg (Amsterdam), Cees Rijkaard (Alblasserdam) en Ton van Meerendonk (Eindhoven). In groep twee spelen: John van der Borst (Hoensbroek), Hans Jansen (Emmen), Auke Schol- ma (Opeinde), Peter van Harten (Groningen), Evert Bronstring (Leiden), Johan Capelle (Leeu warden), Jan de Ruiter (Deven ter), Peter Meyler (Amersfoort), Cees Bakker (Alblasserdam) en Hans van Mathijssen (Schijn- del). Gespeeld wordt op 13, 14, 20, 21, 27 en 28 januari en op 3, 4 en 10 februari. De numemrs één t/m vier uit elke groep kwalificeren zich voor de finale van het nationaal kampioen schap, dat van 8 tot 21 april plaatsvindt. Hiervoor hebben zich al geplaatst kampioen Frank Drost, Hans Boom, Jo han Bastiaannet en Johan de Boer. Ook zijn uitgenodigd Harm Wiersma en Frank Drost, die dit jaar verstek lieten gaan. Honds protest SAARBRÜCKEN FC Saar- briicken heeft een schriftelijk protest ingediend tegen de uit slag van de competitie-wed strijd Borussia Neunkirche- n—FC Saarbrücken (21). In West-Duitsland bestaat, even min als in Nederland, de moge- lijkheid.om protest aan te teke nen, maar in het geval van Saarbrücken was er iets bijzon ders aan de hand. In de 60ste minuut werd Erich Unger, spe ler van Saarbrücken, door een hond van de ordedienst van Neunkirchen gebeten, waar door hij moest uitvallen. Het was de tweede gedwongen wis sel, die Saarbrücken moest uit voeren. Toen vijf minuten voor "het einde ook Müller nog met een blessure uitviel, had FC Saarbrücken nog maar tien spe lers over. Tips Nootdorp NOOTDORP Tien draverij en staan op het programma van de draversbaan in Nootdorp. Onze tips voor de meeting, die woensdag om half drie begint, zijn: ACHTKARSPELENPRIJS (eerste afdeling): Rising Fortu- na, Prins Ylva en Reinier Dako ta. ABCOUDEPRIJS: Ruud Wil liams, Rorty Feet en Rizora Avo. ADUARDPRUS: Petite Gerda, Pronto Laguna en Ortwin. ADORPPRUS: Patrick Zora, Rolex S en Pipi V. AKERSLOOTPRUS: Paroli Vi tesse, Rio Rito en Nepos Fried. ALBLASSERDAMPRIJS: Re vanche S, Nepalen Ontdekker. ALKMAARPRIJS: Karei Vo- lann, Lissy en Naron Buiten zorg. ALKEMADEPRUS: Nestor Roodnoot.Lord Easter en Opa V. ALBLASSERDAMPRIJS (tweede afdeling): Pepi H, Or son Anjo en Nanna G. ACHTKARSPELENPRIJS: Promoter, Rinske K en Pietro L.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13