Hotelbrand geen opzet Binnen veertien dagen zijn we weer open Geslaagde tentoonstelling vogelvereniging 't Sijsje Ravage bij inbraak Palacehotel was laatste stukje oud-Noordwijk Hou Vast zette beste beentje Voor PRIJZENREGEN BIJ „DE BLAUWBAND" Grote belangstelling voor „Noméro" Brieven graag kort er duidelijk geschreven. Dt redactie behoudt zici het recht voor ingezon den stukken te bekorten gewoon doorga blijven vinden. p/a Simon Smitwej Leiderdoi m ninist Kleuterdagverblijf Margriet Wij, een aantal medewerkers van het Medisch Kleuterdagver blijf „Margriet" te Leiderdorp, willen graag reageren op het artikel in de Leidse Courant van 6 december 1978 op pagina 2: „Medewerkers Margriet uiten kritiek op het beleid van de direktie". Wij distantiëren ons heel na drukkelijk van de inhoud van dit artikel. In het artikel wordt gesugge reerd dat het geschreven is na mens alle medewerkers. Dit is onjuist Slechts een klein aantal medewerkers steunt de ideeën van de ex-hoofdleider. En het is ook onder die beperkte groep medewerkers dat er enige on rust is ontstaan. Rest ons nog mede te delen dat er gelukkig een grote groep medewerkers voor in staat, de behandeling van de kindei Namens het merendeel van medewerkers van het Media Kleuterdagverblijf „Margriet' Dofien Heideman (eroepslCr KATWIJK Inbrekers hebben in het afgelopen weekeinde i enorme ravage aangericht in een woning aan de Larikslaan. het forceren van het keukenraam werd de inboedel op z'n 1 gezet. Kennelijk was men op zoek naar contant geld aangez gouden en zilveren sieraden bleven liggen. Noordwijkse politie: NOORDWIJK De Noordwijkse politie heeft ook gisteren nog de handen vol gehad aan de nasleep van de brand in het Palacehotel aan de Koningin Wilhelmina- boulevard. (zie voorpagi na). De eindconclusie van het onderzoek naar de oorzaak heeft over verhitting van een spotje op de derde verdieping aangetoond. Overduide lijk is vast komen te staan, dat brandstich ting kan worden uitge sloten. Behalve de afslui ting van het onderzoek door de technische re cherche, had de Noord wijkse politie gisteren de handen vol aan de bege leiding van duizenden belangstellenden, die een kijkje kwamen nemen bij het afgebrande brok je Noordwijkse historie. De toeloop van dagjes mensen was zo groot, dat de nabijgelegen horeca gelegenheden spraken van "zomerse topdruk te". Voor de dagjesmensen was het aan trekkelijk, dat geregeld rook en vuur gezien werden in de Palace-ravage, zodat de Noordwijkse brandweer di verse malen poolshoogte moest komen nemen. Oorzaak van de brand is oververhitting van een spot in de koffiekamer van het personeel ge weest. Het spotje kan overhit zijn geraakt doordat er een te sterke lamp in zat of doordat de spot te lang heeft gebrand. Na het opnemen van de getuigenverklaringen van de hotelgas ten en hotelpersoneel, laat de politie de afronding van het onderzoek thans over aan verzekeringsdeskundigen. De Noordwijkse brandweer onder zoekt nog of twee nu vrijstaande muren aan de noordzijde van het gebouw gevaar opleveren voor de belendende percelen. Voor alle zeker heid is de voetgangersverbinding tus sen de Wilhelminaboulevard en de Parallelboulevard afgesloten. Verder wordt het publiek met dranghekken en politiebewaking op een afstand gehouden. Uit een voorlopige inventarisatie van de schade is gebleken dat het midden- en linkergedeelte van het hotelcom plex geheel is verwoest. Aan de rest van het hotel is bijzonder veel water schade toegebracht. Het opgegeven schade bedrag van anderhalf miljoen guldeh wordt door de Noordwijkse politie als "erg voorzichtig" geken schetst. HOTELEIGENAAR VAN HESE: 99 NOORDWIJK „Binnen veertien dagen zijn we weer open", zo luidde zaterdag nacht een eerste verklaring van Palace-eigenaar N. C. van Hese. „Tijdens de beide kerst dagen krijgen we drie- it vier honderd dinergasten. Ook het hele hotel is volgeboekt. We moeten dus wel draaien. Ik zal alles doen om al onze afspraken na te komen", aldus de vechtlustige horecabaas die in Noordwijk meer bezit dan dat andere mensen den ken. Na enige ruggespraak met de bedrijfsleider van Palace ver klaarde Van Hese dat het ho telcomplex goed verzekerd is. „Ik heb de verzekering bij de koop van de vorige eigenaar overgenomen. Kortgeleden is de zaak nog helemaal bijge steld." Toch een drama voor de man die zaterdagnacht zijn parade paardje voor zijn ogen zag afbranden. Hij is met een klein kapitaaltje in Noordwijk be gonnen en de aankoop en ex ploitatie van het Palacehotel is voor hem dan ook een presti- gezaak. Woordvoerders van politie en brandweer kunnen het opti misme van de heer Hese be paald niet delen. Een eerste inspectie van de schade lever de een triester beeld op dan men aanvankelijk vermoedde. Evenzogoed heeft de vooruit strevendheid van de laconieke horecaexploitant Noordwijk al eerder verwonderd doen staan. „Als ik hem een beetje ken, verkoopt hij morgen weer erwtensoep aan de mensen die naar de brand komen kijken", zo luidde het commentaar van een Noordwijks raadslid. Overmand door emoties en besmeurd komt directeur N. C. van Hese zijn vrouw tegemoet. De heer Hese had zojuist een rondgang gemaakt door zijn uitgebrande hotel. NOORDWIJK VVD-wethouder T. Jansen noemde de verwoesting van het Palacehotel gisternacht het verlies van een laatste stukje karakteristiek Noordwijk. „Het Palacehotel en Casa Mara zijn nog gebouwen die aan de Noordwijkse boulevard van vroeger herinner den. Neem nou bijvoorbeeld die spitse kap van het Palacehotel. Zoiets bouwen ze tegenwoordig gewoon niet meer. Het gekke van de hele zaak is dat het overdekte terras waar al zolang met de gemeente over geruzied wordt, het enige is dat de brand heeft doorstaan", aldus de Noordwijkse wethouder. Palace-eigenaar N. C. van Hese heeft enige tijd geleden bij de Raad van State oezwaar aangete kend tegen het feit dat een bouwvergunning voor het overdekte terras door de gemeenteraad werd geweigerd. Het is de horecamensen aan de boulevard toegestaan de terrassen te overdek ken met een roldak. Wanneer de overkapping een vaste constructie is, valt het hele terras onder de noemer "bouwwerk" en is voor de aanleg ervan een vergunning vereist Van Hese had de terrasoverkapping al gebouwd toen de ge meente hem erop wees dat hiervoor een bouw vergunning moest worden aangevraagd. Toen de hoteleigenaar dit deed teneinde zijn bouwsel te legaliseren, werd hem de vergunning gewei gerd. Ook in beroep bij de gemeenteraad wordt een uitspraak verwacht van de AROB-rechter over het veelbesproken terras. Geen leedver maak van gemeentelijke zijde evenwel. Wethou der Jansen: „Van Hese is een oud-fractiegenoot van mij. Ik ken hem al jaren als handig zakenman. Als iemand dit weer van de grond kan krijgen is hij het". Ook VVV-directeur W. Roverse zag gisteren de brand in het Palacehotel als de teloorgang van een stukje oud-Noordwijk. „Je moet tegenwoor dig met je tijd meegaan. Dat betekent dat appartementen in Noordwijk het beeld gaan bepalen. En daarom ben je juist zo blij met een Palacehotel dat nog echt hotel wil zijn. De vraag is of de zaak nog kan worden opgebouwd of dat er nieuwbouw voor in de plaats komt", aldus de heer Rovers. Het toeristische aspect van de zaak is nog niet erg duidelijk. Het VW wil op korte termijn met de Noordwijkse hotelhouder bespreken in hoeverre reserveringen in het zomerseizoen moe ten worden overgenomen door andere hoteleige naars. Het is natuurlijk belangrijk om te weten hoe snel het Palacehotel weer kan functioneren. „Een geluk bij een ongeluk is dat de brand niet in het hoogseizoen is ontstaan en dat er geen slachtoffers zijn gevallen", aldus de heer Rovers. Charges tegen Katwijkse jeugd KATWIJK Een groep van 60 jongeren is zaterdag door de politie met geweld van het Hoornseplein verdreven. De jongens hielden vechtpartijen en richtten vernielingen aan. Met assistentie van politiemen sen uit Noordwijk en Wassenaar en een diensthond probeerde de politie de jongeren tot andere gedachten te brengen. Toen dit niet lukte werden enkele char ges met de wapenstok uitge voerd. Hazerswoude Gymnastiek vereniging Hou Vast neemt een belangrijke plaats in in het Hazerswoude sportleven. Dat werd zaterdagmiddag maar al te duidelijk, toen de „hele" club haar beste beentje voorzette tijdens de demonstratie, die in de Landvliethal werd gegeven. Honderden toonden belangstel ling voor dit traditioneel ge beuren, dat eens per jaar wordt afgewerkt De tribunes in ge noemde accommodatie konden het veeltallige publiek nauwe lijks herbergen. Recreatie en prestatie gaan hand in hand bij de vereniging, die wordt geleid door voorzitter Edinga. Elke week weer zetten de al bijna twaalfeneenhalf jaar in dienst zijnde Cor Uythoven, Corrie Toor, Gonnie Kooter, Carla Bourquin en Ria Schip per zich in, om de (hoofdzake lijk) jeugdige inwoners van Ha- zerswoude-dorp (in totaal zo'n vijfhonderd leden zijn er) tot meer beweging aan te sporen. Daarnaast presenteert zich een aantal van hen in wedstrijden en timmert daar, zoals in de zestig jaar oude kring Gouda van het honderdjarige KNGV, knap aan de weg. Zaterdagmiddag zorgden de jongste Hou Vast-ers voor verte derende momenten tijdens hün bijdrage aan het gymfestijn. Opvallend detail hierbij was de discipline, die de leidsters het zeer jeugdige volkje (nota bene vanaf drie jaar) heeft aange leerd. De meisjes en de dames op hun beurt toonden een aantal facetten van de turnsport Het middagje Hou Vast werd beslo ten met het spectaculaire ringen Electriciteit Hazerswoude viel even uit I Hazerswoude Vrijdagavond, tussen 17.00 en 17.45 uur, was Hazerswoude verstoken van 1 elektriciteit Waarschijnlijk een kabelbreuk was er debet aan dat men zijn toevlucht moest zoeken tot het gebruik van kaar sen. In de wijk Rhynenburch zal een aantal personen dat op dat tijdstip kaarsen verkocht voor een goed doel, ontegenzeg lijk de vruchten hebben geplukt van het ontbreken van „nor maal licht". De gebroeders Van der Kroft (geh. 1. en 2e van r.) wonnej dit weekeinde de „Lavendell Dream Cup" met de mooiste ouf doffer tijdens de traditionele duivenshow van de postduivenve eniging De Blauwband in Sassenheim. De gebroeders Hoogeij boom hadden de mooiste collectie van de twaalf ingezondr klassen ingebracht en ontvingen hiervoor een beker. L traditionele show van De Blauwband trok zoals altijd -IHNl veel belangstelling. In Lisse hield de kanarie- en tropiscf m vogelvereniging Zang en Kleur eveneens een expositie. >j zestig inzenders hadden in totaal 610 vogels ingebracht. Eerös prijzen waren er voor de inzendingen van A. Beentjes, Verbeek, Wilfred Verhoeven, J. de Haas, J. Rotteveel, Hoogkamer, R. Webster, P. v. d. Aar, W. v. d. Worf, Hulschbosch, J. de Groot, W. Gladon, L. Maat, mevr. Essen, A. Zeegers, J. Rooyakkers en K. van Rijswijk. Veertig jaar lid koor St.-Cecilia AARLANDERVEEN De heren C. G. van de Berg en Th. Leliveld, herdachten dit weekend het feit, dat zij 40 jaar lid ware van het Parochiaal Zangkoor St-Cecilia. Na afloop van eucharistieviering, werden zij beide door pastoor P. J. Zoutenbi. gehuldigd. De jubilarissen ontvingen van pastoor ZoutenbiiL namens de parochie en kerkbestuur een fruitschaal. Uit naai IR' van de St. Gregoriusverenigingen, ontvingen de jubilarisse eveneens, een ere-diploma en de daarbij behorende goude 'KI medaille. RIJPWETERING - Het tam boer- en trompetterkorps No- méro mag zich in Rijpwetering en omgeving in een groeiende populariteit verheugen. Dat is gebleken uit de grote belang stelling, die zaterdagavond in de gymzaal bestond voor de slotuitvoering van het afgelo pen rauziekseizoen. Na bet wel komstwoord van voorzitter Bert Bouwmeester, werd onder leiding van de instrukteurs J. Klein en H. Schollaard een anderhalf uur durend, goed mu ziekprogramma afgewerkt, waaruit te constateren viel, dat Noméro een behoorlijk muzi kaal niveau bereikt heeft. Het langdurig applaus na afloop was ruimschoots verdiend. Bij zonder aardig was het afwisse lend optreden van een tweetal groepen van de volksdansgroep „Pandela", onderdeel van de jeugd en sportvereniging „De Rippers", die met een aantal buitenlandse volksdansen aantrekkelijke wijze het pro$er gramma luister bijzetten. Al 'r komisch intermezzo mag no genoemd worden het optrede van een dameskoor, gevori door een aantal luid kwekkend pseudo madammekens uit he Belgische Reet, dat in verse!" lende toonaarden het hoog! lied uitkweelde. Al met al een gezellige avoni met veel luister- en kijkgenot wat door de sfeervolle toneelbe rq lichting van J. Bouwmeesa vie nog extra verhoogd werd. All jjj, medewerkers werd tenslotti var door voorzitter B. Bouwmeeste dank gebracht en in de bloemei Qei gezet, speciaal de beide instruk teurs Klein en Schollaard. Vooi de rest van de avond zorgde^ „De Strandjutters" uit RijseDj)e hout voor gezellige dansmuziel r0| en kon men ook nog in diver prijzen vallen met het bekendi Rad van Avontuur. NIEUWVEEN In het verenigingsgebouw De Mettenburcht heeft de vogelvereniging 't Sijsje van Nieuwveen dit weekeinde haar jaarlijkse tentoonstelling gehouden. In het totaal werden 396 vogels waaronder pigment- en vetstof kanaries, zebra's, Japanse meeuwen en bastaarden, tropische vogels, grote en grasparkieten tentoongesteld. Het bondskruis werd deze maal door de Bondskeurmeesters toegekend aan de rode vetstof kanarie van de heer K. van Leeuwen met 91 punten. De overige kampioenen waren de heren A. Jelierse, H. Spek, A. van Leeuwen en J. A. ten Brink en de 16-jarige K jeugdkampioen H. Vonk die voor hun inzc U1] beloond werden met een bondsmedaille. mi De vogeltentoonstelling die vrijdagavond wefltol geopend door de gemeentescretaris van Nieuw va veen J. Eijs werd het gehele weekend doorlopen na bezocht. Behalve het bewonderen van de kleurrij tyi ke vogels bestond de mogelijkheid om vogel te kopen, en evenals andere jaren zorgde de grot ad verloting voor wat afwisseling. va De vogelvereniging 't Sijsje bestaat nu nege ad jaar, in de catalogus voor de tentoonstellin lei maakte het bestuur reeds kenbaar dat het tienj* rii rig bestaan volgend jaar voor deze vogelshow d: iets heel bijzonders in petto heeft ncoiU LEIDSE COURANT MAANDAG 11 UtCfcMbtH 19/ö

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4