sa Onverdiend verlies Satumus tegen CWP Gemini-dames doorbreken negatieve lijn Recordgame Paola de Leeuw Swift crosst sterk 1 =a lEDERLAGEN FOREHOLTE, NORTHA EN MMO v v~ ":s' !^8ar ERSTE OVERWINNING NOVO C Leiden uim langs EGL0 SjBMBBjl Jeugd De Spartaan geselecteerd LEIDSE COURANT MAANDAG 11 DECEMBER 1978 PAGINA 19 jn onze handbalmedewerker) IDEN De arbitrage geeft bl| de nederlagen nogal eens aanleiding aanmerkingen. Dat dat meestentijds onterecht Is, moge duidelijk i. In het duel van de heren van CWP en Saturnus zou echter i officieel protest van de Leldenaars tegen de miserabele leiding z'n plaats zl|n geweest Door het eenzi)dlg falen van arbiter De es moest de Leldse formatie onverdiend genoegen nemen met n 2420 nederlaag. Het was voor de ploegen uit de Leldse regio uwens toch een matig speelzondag, want er viel ook verlies te teren voor de dames van Plantenhoek/Foreholte, Northa en MMO gen respectievelijk Entlus SEW (12-9), UVG (8-11) en EHC (2-5). blijft sukkelen met de eerste rnituur van Planlenhoek/Fore- Ite. In Wognum moesten de lorhoutse dames, ondanks een ihnisch en conditioneel over- :ht, de volle winst met 12—9 i het bepaald niet briljant spe- nde Entius SEW laten. Door deze derlaag lijkt er voor Foreholte or wat betreft de bezetting van ereplaatsen geen rol meer weg- gd, sterker nog de Voorhout- zullen alle zeilen moeten bij tten om zich in de landelijke rste klasse te handhaven. eerste rondgang ging het lenlijk nog niet eens zo slecht t Foreholte. Entius had het idelijk moeilijk met het snelle orhoutse spel. Vooral Nel Geer- )S, die ondanks de nederlaag i geweldige wedstrijd speelde, ;htte met haar wervelende ac- i de nodige verwarring in de tius-defensie. Met kunst- en egwerk konden de Noordhol- dames de schade tot de it redelijk beperken, 4—5. Direct na het begin van de tweede helft moesten zowel de Noordhollandse dames de schade tot de rust redelijk beperken, 45. Direct na het begin van de tweede helft moesten zowel Mariëtte Siera als Nel Geerlings, wegens vermeend hardhandig spel, enige minuten het strafbankje opzoeken. Entius buitte de numerieke meerderheid knap uit en liep weg naar een 7—5 voorsprong. Dat betekende voor Foreholte zo'n mentale klap, dat de Voorhoutsen er de rest van de wedstrijd in feite niet meer aan te pas kwamen en uiteindelijk met 12—9 verloren. De Voorhoutse treffers kwamen op naam van: Nel Geerlings 7x, Elly Hoek en Karin Zonneveld. In de landelijke tweede klasse doet debutante HVS het nog steeds verrassend goed. Ook het Alk- maarse Kolping kon niet verhinde ren dat de Stompwijkse dames met een ruime zege (7—14) wonnen. HVS kon zich, mede door onnodig balverlies, in de eerste helft maar moeilijk losspelen van Kolping. De rust ging dan ook in met een matige 5—6 voorsprong voor de ploeg van Jan Mackaay. Tot de achtste minuut in de tweede rond gang, bij de stand 6—7, leek Kolping nog uitzicht te hebben op een redelijk positief eindresultaat. Vanaf dat moment echter nam HVS het heft stevig in handen en binnen de kortste keren was de Alkmaarse ploeg totaal weggespeeld. HVS liep via de tussenstanden 610 en 7—11 met schijnbaar gemak naar de 7—14 eindstand. Voor de Stompwijkse doelpunten teken den: Leny van de Bosch 5x, Cobia Goemans 4x, Ank van de Bosch 4x (het tweede doelpunt van Ank was overigens de 100ste treffer van HVS in deze zaalcompetitie) en Sjanie Waayer. OASE behaalde een knap resultaat door het versterkte tweede team van Quintus in eigen huis een 67 nederlaag toe te brengen. Beide ploegen waren aardig aan elkaar gewaagd, met misschien Quintus in de beginfase wat doortastender. De Kwintsheulse ploeg wist op een gegeven moment zelfs weg te lopen naar een 64 voorsprong. OASE liet zich echter niet verras sen en bleef dankzij treffers van Corry Weening en Marjan van der Geest bij, 66. In de laatste mi nuut kreeg OASE loon naar wer ken, toen Helma van der Geest beheerst de zevende Alkemadese treffer liet aantekenen en daarmee de overwinning veilig stelde. Voor Northa breken sombere tij den aan. De ploeg van trainer/- coach Karei Caron leed na een nog hoopgevende 53 ruststand een 8—11 nederlaag tegen het Schjedamse UVG en vertoeft daar door duidelijk in de onderste re gionen van de landelijke derde klasse. Indien de Noordwijkerhout- sen wat kiener hadden gespeeld, zou dit puntenverlies niet nodig zijn geweest. Op de beslissende momenten echter faalde Northa met alle gevolgen vandien. Voor de Northa-score zorgden: Leidy Vink 4x, Mary Heydra 3x en Nelleke de Jong. MMO stelde teleur door tegen het Leidschendamse EHC met 2—5 onderuit te gaan. Bij rust keek de Hoogmadese ploeg tegen een 2—3 achterstand aan. Bovenstaande cijfers tekenen op overduidelijke wijze de onmacht van de MMO- aanval, die in de tweede rondgang geen enkele maal tot scoren kon komen. Defensief had MMO het, mede door de in vorm zijnde Hoogmadese goalie Riekie Brunt, aardig voor elkaar. Elly van Leeu wen was verantwoordelijk voor de twee MMO-treffers. Saturnus bleef in Naaldwijk met 4—7 in de meerderheid tegen het derde team van Westlandia. Ook bij rust hadden de Leidse dames al een voorsprong, 1—4. Monique Plouvier, lange tijd uitgeschakeld geweest wegens een blessure, vierde haar rentree met vijf doel punten. Ine Honsbeek en Marion Blansjaar voegden daar elk nog één treffer aan toe. Het Wassenaarse Olympla lette meer op de arbitrale leiding dan op tegenstander HVS 2 en werd daardoor met ruim verlies gecon fronteerd, 6—12. HEREN Zoals al in de aanhef vermeid, heeft Saturnus de 24—20 neder laag tegen het Haagse CWP hoofd zakelijk te danken aan het povere fluiten van arbiter De Vries. De Leidenaars lieten zich daardoor zo van de wijs brengen, dat CWP in de eerste rondgang geflatteerd kon weglopen naar een 147 ruststand. Na rust kwam Saturnus sterk terug en met nog acht minu ten te gaan bij de stand 20—18 in het voordeel van de Hagenaars Teek nog van alles mogelijk. Op dat moment echter besloot arbiter De Vries er een stokje voor te steken. Tot verbazing van eenieder moesten vlak na elkaar Marian Deak en Anton Klok na lichte vergrijpen tijdelijk het strijdtoneel verlaten, met het gevolg dat CWP dankzij de numerieke meerderheid de wedstrijd winnend kon afslui- Win-, „Jiè Adrie van der Meer van MMO tracht zich door de EHC-defensie te werken. ten. Het Wassenaarse Olympla zorgde heiligdom met verve verdedigde. Zonder de geblesseerde Jan Lam- voor een daverende verrassing Na een rommelige wedstrijd moest boo redde HVO'70 het niet tegen door Velo in Wateringen een OASE met 21—22 de eer laten aan het derde team van Quintus. Het zwaarbevochten 17—18 nederlaag de reserves van Olympia. Voor de werd voor de Voorschotenaren toe te brengen. Uitblinker in dit Alkemadese ploeg een, met het een teleurstellende 1417 neder- attractieve duel was Olympia-doel- 0og op eventuele promotie, kost- laag. man Ton Nieuwenhof, die zijn baar verlies. (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN De dames van Gemini Kangeroes lidden In staartploeg VC Rooy een uitsteken tegenstander om zich te herstellen van zwakke prestaties van de afgelopen weken, jmlnl greep deze gelegenheid met belde nden aan en pakte via 3-0 de volle winst ch liep het bij Gemini nog allerminst op illetjes. In technisch opzicht waren het aan oorschotense zijde vooral de set ups die kort schoten. Dit mankement werd echter im8choots gecompenseerd door een hard erkende achterveldverdediging en een kanp- servlce van met name Mariken Bertels. Rooy, puntloos laatste op de ranglijst, kwam tegen dit Gemini duidelijk kwaliteit te kort en moest dan ook geheel volgens de voorspellingen de 3-0 winst aan Gemini laten (setstanden: 15-11,15-13 en 15-10). Leyjhon is er ook het afgelopen weekeinde niet in geslaagd de lange reeks van nederlagen een halt toe te roepen. Het duel tegen het Alkmaarse Katapult was weliswaar kwalitatief niet van uitzonderlijk hoog niveau, maar was voor het publiek zeker het aanzien waard. Joke van Klaveren ontbrak aan Leython-zijde, maar haar spelverdeelsterstaak werd uitstekend waargenomen door aanvalster Liesbeth Rijnja, Katapult teerde vooral op haar sterke service en dit belangrijke wapen bracht de Alkmaarse formatie via 10-15, 15-11 en 6-15 een 1-2 voorsprong. De vierde set had een bijzonder grillig scoreverloop. Katapult kwam op 3-10, Leython vocht uitstekend terug (13-10), maar miste uiteindelijk de flair ook door te drukken naar setwinst. Katapult profiteerde en stelde via 14-16 de 1-3 zege veilig. Gemini Kangeroes-2 leverde in Haarlem een uitstekende prestatie. De Voorschotense dames maakten het, mede dankzij sterk spel van Petra van Wissen en Anneke Kras, koploper OVRA bijzonder moeilijk. Na vier sets hadden de Haarlemse dames nog geen beslissing weten te forceren: 15-12, 4-15, 7-15 en 15-6. De beslissende vijfde set verliep voor Gemini zeer ongelukkig. Gemini kwam op een 6-14 voor sprong, maar moest uiteindelijk toch nog de zege uit handen geven: 17-15. Intermed/Novo behaalde in de Noordwijkse Nortgo hal de eerste zege van dit seizoen. Slachtoffer was het Goudse Radius, dat met 3-0 de boot in ging. Novo, eindelijk weer eens compleet, nam via tweemaal 15-11 een 2-0 voorsprong. In de derde set kwamen de Noord wijkse dames nog even in de problemen. Radius werkte een opgelopen 12-3 achterstand geheel weg (12-13), maar zag uiteindelijk de winst toch naar Novo gaan15-13. Bij de heren kreeg eerste Divisionist Gemini Kangeroes in Sneek een zware 3-0 nederlaag te slikken. Gemini, dat het door het ontbreken van Nico Klein en Peter de Bakker, zonder wisselspelers moest stellen, kon tegenstander Animo geen strobreed in de weg leggen. Animo had duidelijk meer inhoud en stelde via twee maal 15-7 en 15-10 de 3-0 zege veilig. Donar heeft zich uitstekend hersteld van een lange reeks van teleurstellingen. Donar spreid de een bewonderenswaardige inzet ten toon en speelde Wim van Zwol, derde op de ranglijst, naar een verdiende 3-1 nederlaag. Op basis van dit harde werken namen de Merenwijk bewoners via 15-12, 11-15 en 15-9 een 2-1 voorsprong. In de vierde set zweefde Donar even boven de rand van de afgrond. Van Zwol leidde met 12-14, maar enkele knappe acties aan het net van Ron Groen deden de winst uiteindelijk toch bij Donar belanden: 16-14. Gemini Kangeroes-2, koploper in de derde Divisie, moest in Bergambacht verrassend de 3-2 winst aan Thor laten. De Voorschotenaren ondervonden duidelijk hinder van de te kleine zaal en het zeer luidruchtige publiek. Gemini nam via 15-12 en tweemaal 10-15 weliswaar een 1-2 voorsprong, maar moest door eigen fouten het initiatief weer uit handen geven. Thor liet zich het initiatief niet meer ontnemen en bepaalde via 15-13 en 15-10 de eindstand op 3-2. (Van onze sportredactie) IIDEN BC Leiden heeft, zoals irwacht een eenvoudige over timing behaald in de badminton- iiby tegen VEGLO. Met 6—2 eef het team van Enzo Spadon ilm aan de winnende hand. a, waren beide voor iden. Jan Slingeland versloeg bn der Berg in drie sets: 1513, 15, 15—7. Herman Strik klopte Rooy via de cijfers 155 en -11. Ook de damesenkelspelen iren voor Leiden. Lineke Laman Dorie Koelemij gunden tegen- leelsters Jannie Zwerver en Jac- ueline de Rooy geen set. De mengddubbels en de „andere" bbels werden gedeeld door bei teams. Van der Berg en Zwerver even Koelemij en Slingeland in rie sets de baas en Zwervers/De pakten het tweede VEGLO- int via winst op Koelemij/Laman. Enzo Spadon had Lineke ian wel de zege gepakt in het ij emengddubbel tegen de De [ooys, terwijl Spandon en Strik totaal slechts acht punten weg- aven tegen Rooy en Van der erg. inlooy p amar ÊmSÊÈÊÊÊÊSÈwM Enzo Spadon van BC Leiden als' een schermer in actie tijdens het (badminton)gemengddubbel tegen VEGLO. Lineke Laman kijkt op de achtergrond genietend toe. (Van onze bowlingmedewerker) LEIDEN De meest opzienbarende prestatie in de leagues van de Leidse Bowling Bond werd maandagavond geleverd door Paola de Leeuw, die het Leidse gamerecord bij de dames op 244 stelde. Deze nieuwe „high-game" maakte deel uit van een geweldige 590-serie. De Panthers veroverden in de triocompetitie de tweede positie achter het superieure Computer Hardware Co. Ze wonnen van Tettero 5 met 31, terwijl You Nev§r Can Tell met 2 1/2-1 1/2 het onderspit delfde tegen Tettero 3. Alle koplopers in de Holiday Innvijfmansleague won nen gedecideerd van hun tegenstanders. Wanninkhof en Rainbow eisten de volle winst voor zich op tegen resp. de Pinhitters en Rainbow. De Lions bleven met 3—1 de ploeg van het AZL de baas. Stand trioleague maandag: 1. Computer Hardware Co. 36—4, 2. Panthers 28-12, 3. You Never Can Tell 27—13. 4. Tettero 5 22—18, 5. Tettero 7 20—20. 6. Tettero 3 18 1/2—21 1/2, 7. Tettero 2 18 1/2—21 1/2, 8. Euro Coiffeur 12—24, 9. Formule 4 8—32, 10. Formule 36-30. Vijfmansleague maandag: 1. Wanninkhof 49—11, 2. Lions 46—14, 3. Rainbow 41—19, 4. Pinhitters 381/2—21 1/2, 5. AZL 35—25, 6. Boxers 29 1/2—30 t/2. 7. Eagles 25—31, 8. Treffers 23—14, 9. Stumpers 5—7, 10. Venplayers 1—59. (Van onze wielermedewerker) LEIDEN De Leidse wielervereniging Swift-Comblnatle behoeft zich in de komende tijd geen zorgen te maken over de rol die ze kan spelen aan het cycle-crossfronL In het open kampioenschap van de stad Rotterdam afgelopen zaterdag toonde zij zich op bijna alle fronten de sterkste, vereniging. Slechts bij de categorieën nieuwelingen en jeugd moest zij door pech een steekje laten vallen. Respectievelijk Jan van Straaten en Martin Overdevest reikten daar naar een tweede plaats. Bij de overige categorieën moesten de andere verenigingen steeds een Swiftrenner voor laten gaan. Uitslagen: Amateurs: 1. Reinier Hoogkamer (Leiden), 2. Bert Flokstra (Dordrecht), 3. Jaco Oudssoren (Gouda). Junioren: 1. John Kuyvenhoven (Leiden), 2. Peter Hogervorst (Naaldwijk), 3. Jan St. Nicolaas ('s-Gravendeel). Nieuwelingen: 1. Hans van Straten (Rotterdam), 2. Jan van Straaten (Leiden), 3. Jan Jansen (Nootdorp). Veteranen: 1. Cock van der Hulst (Zoeterwoude), 2. Manus Brinkman (Rotterdam), 3. Piet Overdevest (Leiden). Liefhebbers: 1. Cees Kerkvliet (Zoeterwoude). 2. Jos Turk (Zoeterwoude), 3. Arie Keizerswaard (Voorburg). Jeugd: 1. Jan Breestraat (Rotterdam), 2. Martin Overdevest (Leiden), 3. Cor Kortekaas (Maassluis). LEIDEN De Leldse Krachtsport vereniging De Spartaan Is zonder in actie te komen twee punten rijker geworden. Tegenstander Hercules uit Dord recht was niet in staat een volledig team op de been te brengen. Voor De Spartaan een teleurstelling, nadat al eerder Sneek zich geheel uit de competitie terug had getrok ken. Voor de jeugd-interland gewicht heffen tegen Duitsland (16—20 jaar) zijn vier leden van De Spar taan uitverkoren. Op 16 december zullen Dio Degenaars. Rob Wan- sink. Peter Keijzer en Willy van der Putten in Nijmegen mede de Nederlandse kleuren verdedigen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 19