lerstel Parker via zege op Pen Boschs 91—82 1 feenstra naar sensationele winst Meer problemen om Hagens... Hoofdklasse komt naderbij voor Philidor of LSG... Toppers in Cleyn Duin DAMES OEFENEN Met 'n Parker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. PARKER Uw handschrift is een Parker waard. Schaken overwinning svan invaller Leon Ko- nings en een vechtremise van Wim Heemskerk zorgden voor een 4 1/2—4 1/2 stand bij het berei ken van de tweede tijdnoodfase. De partij Frans Erwich—Koop- mans werd toen duidelijk beheerst door de zenuwen. Na een groot aantal blunders van beide spelers trok Erwich en daarmee LSG aan het langste eind. Philidor wachtte in Den Bosch een heel wat lichtere opgave. Tegen stander HMC had tot dusverre slechts twee matchpunten ver gaard. De daaruit getrokken con clusie, dat HMC tot de zwakkere teams behoort, bleek volkomen terecht te zijn. Vooral op de top- borden werd in hoog tempo met de tegenstanders afgerekend. Piet Bakker, Henk van Maren, Joop Piket en Peter Gelpke kenden geen pardon met de opponenten. Daar mee bouwden zij een goede basis voor een ruime zege. Wat slechter spel op de lagere borden zorgde er voor. dat dit niet gebeurde. Martin Voorn mocht met een pun- tendeling zelfs nog van geluk spre ken. Een slecht staand toreneind spel redde hij nog net. Ook Theo Piket en Cees Berg scoorden een half punt. Rinie Kuyf en Henk van Halderen hadden een off-day en moesten dat met een nederlaag bekopen. Alleen Menno Okkes deed op het tiende bord, wat er van hem verwacht werd: winnen. Het tweede tiental van Philidor trok tegen De Wolstad ten strijde. Twee degradatiekandidaten, hetgeen in de meeste partijen tot uitdrukking kwam. Wilfried Binnendijk wist een toren voorsprong niet geen eens in een half punt om te zetten. Michiel Vergeer gaf een toren weg en Bert Jongsma begon in gelijke stelling alles te verprutsen. Slechts twee partijen kwamen op een re gelmatige wijze tot een beslissing. Jeroen Selier was kansloos en Van der Bosch dwong zijn tegenstan der op knappe wijze tot capitulatie De partijen van Hans Kuyf, Anton Kohlbeck, Van Loon. Ab Smit en Ab Barkema eindigder. in een onbeslist. Een 6 1/23 1/2 ne* derlaag, die teamleider Kohlbeck deed opmerken: „Als we de vol gende wedstrijd tegen HMC verlie zen zijn we zo goed als zeker gedegradeerd". In de tweede klasse stond de „derby" LSG 2—Voorschoten op het programma. LSG werd mede op grond van de vooruitgespeelde partij Joop BakkerThieme. als favoriet voor de eindzege getipt. Dat kwam er in de wedstrijd niet zo duidelijk uit. Alleen Henk Smout en André van der Drift dwongen de underdog tot capitulatie. Arno Egberts, Theo van Schaik en Wie- be Wiebes voegden hier nog remi ses tegen Bill SchuckinckKool Fred Brouwer en Wouters aan toe. De rest was voor Voorschoten, waarbij wel moet worden aangete kend dat Bert Houweling, Wise en Both tegen Leendert Pols, Ruud Mieremet en Folkert Jan Geertsma enige tijd verloren hebben ge staan. Huizer had met Rob Brunia totaal geen moeite. De 'punten gingen daardoor naar Voorscho ten, dat de toekomst nu een stuk rooskleuriger kan zien. (Van onze sportredactie) LEIDEN Sanitair Sjardin, Glasbergen de Best en Van der Plas BMW, de drie koplopers van de hoofdklasse zaalvoetbal, spelen vanavond in sporthal Cleijn Duin in Katwijk. De belangrijkste wedstrijd is ongetwijfeld.die tussen Van der Plas en Glasbergen, aanvang negen uur. Sanitair, lijstaanvoerder op doelsaldo, treedt om acht uur aan tegen middenmoter EKL Boys. Programma voor woensdag: Groenoordhal, Swift/'t WinkeltjeCleijn Duin (acht uur); THB-hal, Lisse, Godyla VT—Van Gerveade Jong (20.25), Wasbeekhal. Sassenheim, Landwer JMBOegstgeest (20.25). (Van onze sportredactie) LEIDEN De Leidse damesvoetbalselectie speelt vanavond een wedstrijd tegen de dames van KRV. De ontmoeting begint, ijs en weder dienende, om half acht. Plaats van handeling is het KRV-terrein in Katwijk. eiden Met een zeer aaie zege op EBBC Den osch heeft Parker zich ersteld van de onfortuin- ke nederlaag tegen Ba- alona. Een zege, die hard adig was. Verlies zou im- e. ers betekenen, dat Lei- in de aansluiting met de hiip zou kwijt raken. Dat arker, 42 uur na de ultput- "ïgsslag in Spanje, zo derk voor de dag kwam, oge een teken zijn, dat p e Leldenaars nog altijd 3- it de top van het basket- sllwalhalla behoren. Of- 7" ;hoon Parker zich als am bijzonder sterk pre- 8tj mteerde, was Mitchell ieg laat toch de absolute uit- s- inker. Plaat, die twee da- sa >n eerder tegen Slavnlc 'H iji de bodem moest gaan en kapot de uitschakeling verwerkte was volkomen herboren. Schoot 85% raak, werd topscorer en speelde en passant Jan Dekker uit de wedstrijd. Plaat nam eigenlijk een beetje wraak op Badalona en zichzelf. In een uiterst sfeervolle hal (met 2400 toeschouwers was de 5-mei- hal meer dan uitverkocht) had Parker het toch een helft lang bijzonder moeilijk met de Bossche koploper. Beide teams startten vanuit een man-to-man-verdedi- ging en het was duidelijk dat EBBC-coach Ton Boot gokte op de vermoeidheid van de Leidse (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN De door Parker afgewezen speler Emill Hagens lijkt zich in steeds vreemder bochten te gaan wringen om bij een nieuw team te kunnen komen. Nadat de spelers van Parker besloten hadden om Hagens geen toestemming te verlenen naar Musette te gaan, kwam Hagens met Parker en Delta Lloyd overeen, dat hij daar per 1 Januari zou gaan spelen. Manager Van Egmond: „Alles was voor die transfer rond, het overschrijvingsformulier was al bij Bram Brakel (voorzitter Delta Lloyd - red.) Hagens zou gisteren bij mij komen om de laatste zaken uit de weg te ruimen. Hij belt aan en ik zie er nog iemand bij staan, dat zal Brakel wel zijn dacht ik. toen bleek dat het Frans Kales was, de voorzitter van Flamingo's. De oude club van Hagens. Nu kwam hij met het verhaal dat hij met Flamingo's tot overeenstemming is gekomen. Ik vind het mooi zo, ik zet een punt achter de zaak. Als hij zijn spelletjes zo meent te moeten spelen, dan ben ik in staat om er voor te zorgen, dat hij de rest van het seizoen helemaal nergens meer speelt. Een andere zaak is Dave Kyle. De Amerikaan, als opvolger van Bartolome aangetrokken, blijkt bij lange na niet wat er van hem werd verwacht. Van Egmond: „Hij is hier gekomen om de rest van het seizoen bij ons te spelen. Daarna zou hij teruggaan, omdat hij bij de Boston Celtics zou gaan spelen. Hij is hier echter geen schim van de speler, die hij schijnt te zijn geweest en dat profcontract zie ik ook niet meer zo zitten. Er zijn nu geruchten dat wij Kyle weg zullen sturen, dat is beslist niet Ywaar. Hij blijft voorlopig, al ziet het er naar uit dat zijn crisis nog lang zal duren. We zijn uiteraard wel met volgend seizoen bezig, want dan gaat Kyle sowieso weg. hoe hij dan ook speelt. Het is niet ondenkbaar dat we al dit seizoen iemand een paar weken over laten komen om te kijken wat hij waard is, want dat blijkt toch wel nodig te zijn. We hebben nog niet iemand in het bijzonder op het oog." LEIDSE COURANT ploeg. EBBC gooide direct een press op het veld en Parker moest alle zeilen bijzetten om alles bij te kunnen benen. Toch kon Den Bosch niet loskomen van Parker. Dat kwam door de Leidse verdedi ging, die vap meet af aan goed was. Kip, die bijna de gehele wedstrijd zou spelen, schakelde Lister uit, maar de hoofdrol was voor Jim Woudstra weggelegd. Woudstra had de opdracht om het Bossche schutterskanon Kees Akerboom aan banden te leggen en Woudstra slaagde met verve. Hierdoor bleef Parker in de race, al kwam EBBC via Cramer op 20—23. Bij Leiden was het even zoeken naar een puntenmaker. Collins gaf in de eerste helft niet thuis, waardoor Plaat in eerste instantie en later Woudstra de productie op zich namen. Akerboom zat inmiddels in de tang, waardoor Den Bosch haar favoriete spelletje (bal naar Akerboom en maar schieten) niet kon spelen. Wat Akerboom dan toch nog meende te moeten schie ten, was niet zelden mis. Parker bleef dus bij. De concentratie was nog niet hoog, maar toch bedroeg bij rust de marge slechts één punt: 43-44. De tweede helft was voor Parker. Hier was een landskampioen aan het werk en Den Bosch werd bekwaam op achterstand ge speeld. Terwijl aan Bossche zijde alleen Cramer met scherp wist te schieten liep Collins warm, waar door naast de nog immer raak paffende Plaat ook nu Collins daarbij kwam, een dubbel pro bleem voor Den Bosch. De Bos sche ploeg zat toch aardig in de moeilijkheden. Met uitzondering van Cramer speelden alle Nederlandse Ameri kanen van EBBC slecht. Van Es sen, Faber en Van Vliet scoorden tesamen slechts negen punten, terwijl Bruinsma, Woudstra en Van Rooden er 34 tegenover zetten. Parker kwam enthousiast spelend steeds meer in haar ritme en verkreeg een 58—52 voorsprong. Bij die stand liet Blom de man-to- man los en schakelde over op een 2—3 zóne. Blom had goed gegokt. Den Bosch (Akerboom!) schoot slecht op afstand en een zóne zou de Bossche ploeg tot nog meer afstandwerk veroordelen. Blom's zet slaagde geheel. Er was bijna geen doorkomen meer aan en Cramer stond op het laatst bijna vanaf de middellijn te schieten. Leiden's voorsprong groeide uit naar 7870 en het was duidelijk dat Parker ging winnen. De entree van Hans van Rooden leverde weer een zeer goed aandeel van de Leidenaar op. Van Rooden durfde veel en was zeer stabiel. Met 87—77 kwam de eindstreep in Frank Dobbelaar scoort het eerste doelpunt van Leiden Lions in het met 4—3 gewonnen duel tegen Nijmegen. Van onze sportredactie fIDEN Leiden Lions id een voortreffelijke «npetftiestart. Zaterdag werden de Leidenaars Jee 'n bette prestatie door a enstra Flyers, winnaar )o-vr|n de Coupe Nationale •ed o iderlanden, met 4—2 te oisii rslaan. Ongetwijfeld een 1.31- erVerrassende uitslag. J goede lijn werd gister- nd voortgezet, ditmaal Rosswell Nijmegen slachtoffer van de kÏÏ ^8e dadendrang. Lei- 00vjn Lions behaalde een r Of !h wel moeizame 4—3 Hass*erwinning. Hal i lja'ul Domm, speler-coach van het st0 dse team, was de absolute blinkér in het duel tegen Feen- J i° a- In de eerste periode zette "p jjrnm zijn ploeg op een 1—0 i irsprong. Feenstra wist zich 2 ü3en raad met de man-to-man assist van Jan Jansen. De ploeg van Ton Menken hield het hoofd koel: en in de derde periode scoorde Ted Meijer uit een fraaie combinatie met Jiri Anton en Ivan Kocanda het derde Leidse doel punt. Een doelpunt van Wayne Zuk bracht Feenstra terug in de wed strijd, doelman Ed Nienhuis, die een uitstekende partij speelde, was kansloos tegen het harde hoek- schot. Vlak voor tijd maakte Rudy Bakker aan alle onzekerheid een einde. De Leidse speler passeerde twee tegenstanders en schot Lei den Lions beheerst naar-een sen sationele overwinning. Een zege die ook werd gewaar deerd door het Friese publiek. De toeschouwers gaven de overwin naars een staande ovatie. De ontmoeting met Rosswell Nij megen speelde zich af op een heel wat lager niveau. De Lions speel den in de eerste periode aantrek kelijk ijshockey. De twee overige perioden waren van een lager gehalte. De Leidse ploeg startte erg voortvarend, binnen vijf minu ten was Rosswell al op een 20 achterstand geet. Frank Dobbelaar maakte er 1—0 van en Ivan Kocan da strafte een verdedigingsfout van Fred Homburg bekwaam af. Daarna namen de Nijmegenaren het initiatief. Dave Mathewson, verdediger van Leiden Lions, werd voor twee minuten naar de straf bank gestuurd, Rosswell profiteer- een de van deze man-meer situatie. Uit een assist van Fred Homburg scoorde uitblinker Harry van Heu- men vlak voor het verstrijken van de eerste periode de eerste Nij meegse treffer. De tweede periode werd gekenmerkt door gemiste kansen. Beide teams kregen fraaie mogelijkheden maar faalden in de afwerking. Ron Kennedy, Jim de Weerd en Albert Huizingh misten voor Roswell. Jiri Anton en Ted Meijer deden voor Lions hetzelfde. Na een kwartier spelen in de tweede periode was het dan toch raak, Harry van Heumen bracht Rosswell naast Leiden Lions. En wederom was een fout in de Nijmeegse verdediging aanleiding voor een Leids doelpunt, Frank Dobbelaar reageerde ditmaal at tent en zette zijn ploeg weer op voorsprong. Jiri Anton scoorde uit een assist van Ted Meijer 42. Albert Huizingh zat twee minuten op de strafbank, Lions speelde power-play en daardoor kon Anton doelman Jan Bruysten passeren. De laatste vijf minuten van dit duel waren enorm spannend. Ondanks het feit dat de Lions een man meer op het ijs hadden scoorde Ross well tegen, Ron Kennedy brak uit en liet Ed Nienhuis kansloos. Frank Dobbelaar knalde de puck tegen de paal. Coach Alex An|elic haalde keeper Jan Bruysten van het ijs en stuur de zijn ploeg voor een laatste offensief naar voren. Er speelden zich bloedstollende taferelen voor het doel van Nienhuis af. Lelden Llons bleef echer over eind en behaalde zijn tweede zege in deze prille competitie. KEES VAN HERPEN Van onze schaakmedewerker LEIDEN De kans, dat er vol gend jaar weer een Leidse forma tie in de hoofdklasse van de KNSB uitkomt, wordt steeds gro ter. Ook in de vierde ronde kwa men de koplopers in de eerste klasse, Philidor en LSG, tot winst. LSG rekende daarbij af met naas te concurrent SMB: 5 1/2—4 1/2. Philidor had het heel wat makke lijker tegen het zwakke HMC: 6 1/2—3 1/2. Met Philidor II gaat het in de eerste klasse minder. Tegen mededegradatiekandidaat De Wolstad werd een pijnlijke 6 1/2—3 1/2 nederlaag geleden. Voor LSG stond tegen SMB uit Nijmegen heel wat op het spel. Verlies zou uitschakeling voor het kampioenschap inhouden. Het ge volg hiervan was dat er vaak uiterst voorzichtig geschaakt en in elk geval pas op het laatste moment opgegeven werd. Er werden dan ook veel lange en zenuwslopende partijen gespeeld. Als eerste beëindigde Hans Wichers zijn par tij. Na een bizarre opening dwong hij zijn tegenstander tot overgave. Voor de eerste tijnoodfase kwa men Joan Baart en Rudolf Dobbe laar nog remise overeen met hun opponenten. In die tijdnoodfase kwamen maar weinig partijen tot een beslissing. Peter Bosch, die bijna continu slechter stond, moest een nederlaag incasseren, maar daar stond weer een gede gen zege van Jan Tolenaar tegen over. Korte tijd later werden de gevolgen van het gebrek aan be- denktijd op sommige borden dui delijk zichtbaar. Dirk Sikkel, die enige hersenschimmen had nage jaagd, zag van verder spelen af en ook Leonard Verburg zag niets meer in zijn stelling. Een gedegen ADVERTENTIE Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en de juiste penverankering,voor uw hoogstpersoonlijke handschrift. James Lister van Den Bosch scoort. Let op het handje dat Sid Bruinsma op Jimmy Woudstra belastte zich tegen Den Bosch niet alleen afstand houdtmet de bewaking van kanon Cees Akerboom. Ook aanvallend was Woudstra op dreef - Akerboom blijft op de grond. zicht. Plaat en Collins zochten moegespeeld met vijf fouten de bank op, maar Leiden regeerde de wedstrijd, wat EBBC in de slotfase ook probeerde. Parker speelde in opdracht de 30-seconderegel uit, waarbij Hans van Rooden onder ovaties van het publiek zeer demonstratief de bal hoog hield tot de tijd om was. Parker is weer terug van wegge weest, de race naar een nieuw landskampioenschap is begonnen. Scouting: Plaat 27 pt. 85% 5 reb.; Collins 22 47% 10; Bruinsma 17 64% 9; Woudstra 10 38% 8; Kip 8 57% 5; Van Rooden 7 75% 3. Stand: EBBC 16-28; NN Donar 17—28; Parker 15—24; Musette 17—26; Delta Lloyd 17—16; BOB 16—12; Punch 16—10; Frisol 168; Amstelveen 176; Flamin go's 17—6. Lisc kwam maar met moeite langs AMVJ. In Amsterdam zegevierde de in Katwijk spelende ploeg met 70—75. De dames van Parker zetten hun tocht naar de onderste regionen van de eerste divisie voort. Thuis werd met 37—57 ver loren van US. ISV Mercasol/Sleu- tels deed het beter. Door een 3619 zege op RIS-2 is Mercasol dicht bij promotie gekomen. Als de Leidse ploeg zaterdag thuis van het onderaan vertoevende Kame leon wint, dan speelt Mercasol/S- leutels volgend seizoen in de 1e divisie A. Morgenavond speelt Parker een inhaalwedstrijd tegen BOB. De wedstrijd in Oud- Beijerland begint om half acht.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17