AZC overklast VZC in laatste periode ZIJL/LGB reserves Inzet De Algemene kost De Danaïden een punt Edward Maasdijk driemaal tweede SPORTTRIBUNE LZ'86 HANDHAAFT ZICH AAN KOP FIKS OP DREEF LEIDSE COURANT (Van onze korfbalmedewerker) LEIOEN De derby In de over gangsklasse tussen De Algeme ne en De Danaïden eindigde In een 9—9 gelijkspel, waardoor De Algemene het eerste punt binnen haalde. Fides Pacta leed een gevoelige 20—13 nederlaag te gen PSV. In de eerste klasse won TOP het duel met Crescendo (11—9) en speelde Zuiderkwartier gelijk tegen Terheijden (99). Derde klasser Fiks behaalde de derde overwinning In successie. DVS'69 werd met 11—8 verslagen. Drie minuten voor het einde scoor de Janny van Iterson de gelijkma ker voor De Algemene. Zij be kroonde met deze treffer de grote inzet van De Algemene in het duel met stadgenoot De Danaïden. Uit een kansloze positie was De Alge mene in de tweede helft nog teruggekomen. Qua spel was De Algemene voor rust zeker de min dere geweest. Effectief korfbal spelend had De Danaïden via 2—2 een 37 voorsprong opgebouwd. Een groot aandeel in de score voor De Danaïden had Eric Filemon. Naast twee zelf geforcerde straf- worpen tegen de hem als een klit volgende Wim van Iterson benutte hij ook twee strafworpen. Scheids rechter Kil was zeer consequent in zijn beslissingen en legde on danks dat er sprake was van een sportieve strijd in totaal zeven maal de bal op de stip. De Algemene zette slechts één van de overige drie om in een doel punt. Na rust kwam er meer lijn in het spel van De Algemene. Doelpunten van Ruud en Wim van Vliet en Wim van Iterson waren hiervan een gevolg, maar werden niet gevolgd door de gelijkmaker. Op dit dode punt in de wedstrijd, dat overigens zes minuten duurde, leek De Danaïden de beslissing te forceren. Twee doelpunten in één minuut van Eric Filemon en Hennie Devilee brachten de marge weer op drie treffers. In tegenstelling tot De Algemene, dat voluit bleef gaan, zakte De Danaïden hierna terug. Schotloosheid, maar ook geïrriteerd raken, waren er oor zaak van. Door treffers van Wim van Vliet, Ruud van Vliet en ten- Slotte Janny van Iterson kwam de Algemene langszij. Het uitzicht op een punt, het eerste, bracht De Algemene er toe de bal langdurig in de aanval rond te spelen, hoewel De Danaïden op dat moment te kloppen leek. "Hans van der Leek stond op scherp", verdedigde De Algemene coach Bart Lambooy deze laf aandoende tactiek, "nog een overtreding tegen Wim van Vliet en de bal zou op de stip gaan. Dan ga je niet schieten, maar op die strafworp spelen". Efficiënt was het wel, want na de uitworp bij de gelijkmaker kreeg De Danaï den de bal niet meer in handen. Voor De Danaïden scoorden Bea van de Meel, Joke de Kier en Elly van Spelden de overige doelpun ten, terwijl Martin Filippo (2) en Wim van Vliet (2) hetzelfde voor De Algemene deden. Cees Christiaanse vangt, hoog opverend af. Ruud van Vliet kan balbezit weer even vergeten. "Weggeschoten, maar-niet wegge- de 2013 nederlaag bij PSV. De strafworp betekende echter een van de stip bij 8 6 was het laatste speeld", karakteriseerde Fldes eerste helft had Fides Pacta zelfs ommekeer en PSV boog de stand wapenfeit van Fides Pacta. Het Pacta coach Hans van Zonneveld een 24 voorsprong. Een gemiste om tot 6—4. Een tweede misser kwam er hierna qua scoren niet meer aan te pas en PSV behaalde via 14—8 een 20—13 zege. Voor Fides Pacta vonden Dik Onderwa ter (6). Wim Piket (3). Henny Piket (2), Yvonne Neuteboom en Gerda Stadtde korf. Al na een kwartier verloor TOP in het duel met Crescendo twee spelers. Peter Ciggaar en Wilma Kuhn, door blessures. TOP was hierdoor de gehele eerste helft uit het lood geslagen, Dirk Mijer miste twee strafworpen, maar een schot loos Crescendo kon hier niet van profiteren. Na rust (3—3) was het duel al snel beslist. Treffers van Wijnand van Vliet, Ineke Wester beek, Bert Staal, Jan Willem Sim- melink en Ilse Westerbeek trachten TOP met 8—4 aan de leiding. Tien minuten voortijd trachtte Crescen do-coach Frans de Haas door het inzetten van Joop Burgerhout het tij nog te keren. Deze wissel had succes en Crescendo kwam tot 10—8 door Piet l'Ami (3) en Louis Kok en kreeg daarna verscheidene kansen de achterstand verder te verminderen. Voorzichtig gewor den door deze eindsprint speelde TOP de bal omzichtig rond in de aanval. Een te grote gretigheid naar de bal werd de Leidse ploeg fataal; scorend uit een doorloop bal besliste Ilse Westerbeek de wedstrijd, waarna Louis Kok voor Crescendo de eindstand op 11—9 bepaalde. Overige doelpunten Crescendo: John Huigsloot (2) en Louis Kok (2). TOP: Anriemieke Keuning (2), Dirk Meijer, Jan Wil lem Simmelink en Bert Staal. Zuiderkwartier liet zich door Ter heijden een speltype opdringen, dat de ploeg totaal niet ligt. Hier door kon Zuiderkwartier geen af stand nemen en moest in de blessuretijd toezien, dat Terheij den door een wanhoopsschot een punt binnenhaalde: 9—9. Doelpun ten: Joep van Dam (3), Eric van Lunteren (2). Dirk Jan de Kreek (2), Toos van Dam en Carla Akse. Nadat On» Eiland in de eerste helft een 52 voorsprong op DES ge nomen had, leek er weinig meer te kunnen gebeuren. Toch kwam DES in het laatste kwartier vanuit een kansloze 7—4 terug en verras te Ons Eiland in de slotfase: 10—11. Doelpunten: Wim Nijen- huis (4), Barrie van Duyn (2), Rob Hasselbach (2). Nan Deegenaars en Patrick Verra. Eén helft lang kon een stug spe lend DKV weerstand bieden aan een technisch sterk Pernlx. Na rust (5—2) liep Pernix uit tot 10—3 en won gemakkelijk met 138. Doel punten: Kees Hortensius (7), Kees Brokaar (2), Kees van der Kraan (2), Carla van de Vegte en Liesbeth Brokaar. Derde klasser Fik» bleef ongesla gen lijstaanvoerder, maar moest tegen het op papier zwakke DVS'69 tot op de bodem gaan. Pas na rust (6—6) kon Fiks losko men. doordat Aad Knetsch, Dirk Jan Elzenga en Rob Nonhebei de Oegstgeester ploeg naar 9—6 schoten. DVS'69 kwam nog tot 9—8 terug voordat Dirk Jan Elzen- ga en Robert van der Kraan het duel beslisten. Overige treffers: Robert van der Kraan (3), Aad Knetsch (2) en Herma Tobé. Eric Filemon heeft zich ontworsteld aan de greep Wim van Iterson (achtergrond). Wim van Vliet Algemene) tracht vergeefs de bebaarde toch nog van schieten af te houden. (Van onze zwem medewerker) BOSKOOP Zaterdagmiddag nam de Zijl/LGB met de B-ploeg eveneens deel aan de landelijke compe titie (E-afdeling). Deze wedstrijden werden gehou den in het kale en bijzonder ongezellige zwembad „De Ballon" In Boskoop. Bij deze wedstrijden werden erg veel ereplaatsen door de Leidenaars behaald. Ingrid Kerkvliet en Ciska Schenk sloten resp. de 100 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar (1.28.3) en de 100 meter rugslag meisjes onder 12 jaar (1.28.3) winnend af. De 4x50 meter wisselslag estafette-ploeg (meisjes onder 16 jaar) bracht 2.33.9 op de klokken, hetgeen juist genoeg was voor de overwinning. De ploeg van Boskoop kwam slechts ééntiende van een seconde tekort en eindigde als tweede in 2.34.0. Overige uitslagen: 100-rug dames: 2 Marian Langerak 1.25.0, 100-vrij meisjes onder 10 jaar: 2 Susanne Jansen 1.31.4. 50-vlinder meisjes onder 16 jaar: 2 Marjon Rijsbergen 38.6. 100-rug meisjes onder 12 jaar: 2 Petra v. Amsterdam 1.29.8. 100-vrij jongens onder 14 jaar: 3 Robert v.d. Pluim 1.i1.4.100-school meisjes onder 16 jaar: 3 Ingrid Kasterop 1.34.6. 100-vrij dames: 3 Jacqueline Beekman 1.17.4.100-rug meisjes onder 10 jaar: 3 Susanne Jansen 1.44.8. 5x50 vrij estafette jongens onder 16 jaar: 2 Zijl/LGB 2.53.3. Van onze zwemmedewerker LEIDEN Zondagmiddag werd de tweede ronde van de nationale zwemcompetltie verzwommen. De Zijl/LGB heren komen uit In de hoogste (A) afdeling, de da mes In de B-afdeling. De Leide naars kwamen nogal gehandicapt aan de start. Topzwemmer Ed ward Maasdijk had last van een enkelblessure, terwijl de beste Leidse zwemster van dit moment Rla Hassefras erg grieperig was. Toch namen ze belden deel aan dë wedstrijden, maar waren na tuurlijk niet In staat om toptijden te realiseren. In de heren A-afdeling werden door de drie topzwemmers, die zondag in „De Zijl" aanwezig wa ren (Edward Maasdijk van de Zij l/LGB, Gerard Smit en Fred Eef- ting allebei van Zwemlust) een aantal schitterende duels afge werkt. Op de 100-vlinder bijvoor beeld lag Edward Maasdijk drie banen lang op kop, om vervolgens met een handslag verschil toch nog geklopt te worden. Eefting won dus in 59.8, Maasdijk werd tweede in 60.6 en Gerard Smit werd derde in 1.01.5. De 100-vrij kreeg een zelfde aankomstvolgor de. Fred Eefting noteerde hier 53.6. Maasdijk 54.6 en Smit kwam uit op 55.6. Op deze 100-vrij maak te poloër Jan-Jaap Korevaar eens een opvallende tijd (56.9). Bij de jongens onder de 14 behaalde Marc van Belkum tweede (4.54.9) en Hans Lalau derde plaats (5.05.7) op de Annemarie de Bruin was dreef op de 100 meter onder 12 jaar, haar tijd was 1 Dit was voldoende voor de plaats. Dezelfde klassering de Reinier Haasnoot. Hij 1.21.1 op de klokken op de voor jongens onder 12 jaar. danks lichte griep won Ria fras de 100-vlinder dames, tijd was echter ver boven beste prestatie, de klokken den nl. stil op 1.10 4. Overige uitslagen: 200-vrij gens onder 16: 3 Robert v. 2.17.3. 400-wissel heren: 1 Eefting (Zwemlust) 4.36.6, 2 rard Smit (Zwemlust) 4.46.( Edward Maasdijk (Zijl/LGB) 100-vlinder jongens onder 12 1 Ronald v. Winkel 1.31.3. Totaal uitslag: Heren Zwemlust/Den Hommel pnt. Zijl/LGB 2694.1 pnt. B-afdeling: Laga 1791.1 pnt. I/LGB 1806.1 pnt. (Van onze waterpolomedewerkster) Alphen aan den Rijn AZC/Unlque blijft lijstaanvoerder In de hoofdklasse-waterpolo- competitie. De Alphenaren zegevierden zater dagavond met 11—5, na een tot en met de derde periode uiterst spannende strijd VZC/- Ritmeester, dat In de slotfase van de wedstrijd echter volkomen werd overklast. De ZI|I/LGB behaalde zaterdag een gemakkelijke 7—2 overwinning op Zwemlust-Den Hommel en klom, mede dankzij het verlies van VZC/Rit- meester, op naar de vierde positie op de ranglijst In zwembad De Dillen kon een talrijk publiek genieten van een waterpoloduel, dat tot en met het derde speldeel gelijk opging. Weliswaar nam AZC door Frank van de Akker een 10 voorsprong, die direct na de eerste hervatting door dezelfde speler werd vergroot tot 20, maar Henk Blankenstein verkleinde de marge tot 2—1. Ton Buunk, Mart Bras (2x) en nogmaals Buunk voerden de score op tot 43 waarna jeugdspeler Roald van Noort nog voor het verstrijken van de tweede periode VZC/R. weer langszij bracht. In de derde periode namen de Veenendalers de leiding, uit een strafworp scoorde Bart Witters 5—4. Rudy de Heij passeerde echter tweemaal de Veenendaal-doelman, zodat het laatste speldeel werd gestart met een 6—5 stand. In dat laatste speldeel werden Mart Bras c.s. echter volledig weggespeeld. De snelheid en inzet die VZC/R. in de voorgaande speldelen op gelijke hoogte hield met AZC. kon in de slotfase conditioneel niet meer worden opge bracht. waardoor Ton Buunk (2x). Wim Keeman, Eric Noordegraaf en Kees v.d. Broek de score gemakkelijk konden opvoeren tot 11—5. De Zijl/LGB behaalde zaterdagavond een 7—2 overwinning op Zwemlust-Den Hommel. Een overwinning die vooral in de eerste twee periodes, waarin uitstékend aanvalsspel werd vertoond, tot stand kwam. Na de openingstref fer van Alex van Belkum en een doelpunt van Jan Jaap Korevaar in de eerste periode, werd in het tweede speldeel door „man meer" treffers van Korevaar en Jacob Spijker en twee doelpunten van Stan van Belkum, de score opgevoerd tot 60. Vanaf .dat moment begon Zwemlust meer overtredingen te maken werd de Leidse aanval slordiger, waardoor een numerieke meerderheid en twee snelle uitbra ken niet werden afgemaakt. In het derde partje kon Alex van Belkum, na een snelle uitbraak met Martin Vreeburg, een fraaie aanval afron den waarmee de stand op 70 kwam. De slordigheid van de Leidse aanval nam echter toe, terwijl de snelheid afnam. De eindpass werd steeds vaker door een Zwemlustspeler onderschept en uit één van die situaties kon H. van Viegen uitbreken en een tegentreffer scoren. In het laatste speldeel kreeg Zwemlust meer grip op het spel en was het vooral dankzij goed verdedigen van de gebroeders Spijker, uitstekend keeperswerk van Theo Uittenhout en het latwerk dat meer Zwemlust-doelpunten werden voorkomen. Met nog drie seconden te spelen bepaalde Wytze de Boer uit een strafworp de eindstand op 7—2. LZ 1886 heeft in een rechtstreeks duel met medekoploper van de eerste klasse, de Gou we, een verdienstelijk 55 gelijkspel behaald in Waddlnxveen. BZPC—Het Ravijn eindigde eveneens in een draw. Zes seconden voor tijd bewerkstelligde Rolf Groenendijk de 66 eindstand. Na een midvoor-doelpunt van ex-international Hans de Gruyl nam LZ, met name door Rudy Muusse, het initiatief. Jan de Graaf en driemaal Muusse bogen de stand om naar 1—4. De Gouwe kwam terug tot 34. In het bomvolle, de Sniep raakten de gemoederen zo verhit, dat de scheidsrechters genoodzaakt waren enkele toeschouwers te verzoeken het bad te verlaten. Jan de Graaf, koel als altijd scoorde 35, echter Leo Nieuwenhuyzen had het antwoord klaar: 45. In het laatste part maakte Chris Bertels 55 en miste Bas Schoonder- woerd de kans van de avond door zes seconden voor tijd alleen voor doelman Erik Vos te falen. De eindstand bleef 55. BZPC keek tegen Het Ravijn voortdurend tegen een achterstand aan. In het eerste part nam Het Ravijn een voorsprong van 03. Twee doelpunten van Pim Batelaan betekenden 2—3. Na 24 maakten in het derde part Maarten van Ettinger en Rolf Groenendijk er 44 van. De talloze toeschouwers zagen Het Ravijn weer een voorsprong nemen. Pim Batelaan maakte gelijk: 5—5. De ploeg van Jan Bultman nam weer het initiatief: 5—6. Zes seconden voor tijd zorgde Rolf Groenendijk voor het gelijkspel: 66. In de hoofdklasse dames won de Zijl/ tweede wedstrijd. In zwembad de Zijl den de Leidse dames met 31 over Ondanks een voortdurend overwicht stc in het derde part nog slechts 20 door doelpunten van Ria Onderwater. In de periode scoorde Erna Maasdijk 30 e kort voor tijd deed de Aa iets terug: In de tweede klasse heren heeft Katwijk om gewonnen. Ditmaal werd DWR met het slachtoffer. Wel moest Katwijk even ker" geschud worden. DWR had na het part met 1—3 de leiding genomen. Een Katwijk kwam terug en stond aan het van het vierde part met 6—4 voor. Via 66 en 76 werd de overwinning Doelpuntenmakers: Hans van den P__._ Hans van Duyvenvoorde, beiden driemaal; Parlevliet eenmaal.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16